Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. maiisstand. Van den wetgever, die, naar christelijke beginselen, het sociaal welzijn moet betrachten, vragen wij steun en be scherming voor de economisch zwakke ren, waar de zelfhulp tekort schiet. Ziedaar wat wij willen. Heer Duys. Toen het tegenwoordige Tweede Ka merlid Duys nog ambtenaar was aan de Rijksverzekeringsbank, heeft menigeen zeker wel eens gedacht, hoe het toch mo gelijk zou zijn, dat deze heer een leventje leidde, als ware hij een rentenier in plaats van een ambtenaar. Dat wordt nu een weinig opgehelderd door het volgende schrijven van dr. E. W. de Flines te Lei- de rdo rp, die in de „Nieuwe Courant" het volgende mededeelt: 1. De ambtenaren der R. V. B. moeten te Amsterdam woonachtig zijn. Uitzon deringen worden toegelaten. Goed! De heer Duys was zoo'n uitzondering, hem werd toegestaan te Zaandam te wonen. Maar met welk doel genoot die plaats de eer dien ambtenaar onder haar inwoners te mogen tellen? 2. Den ambtenaren der R. V. B., en naar ik meen ook dien der arbeidsin spectie, is het verboden het lidmaatschap van een gemeenteraad waar te nemen. Vólkomen terecht. Tijd en arbeidskracht Van alle ambtenaren behooren tot den dienst, het Rijk. Tweede uitzondering Voor den heer Duys: Z.Ed. mocht lid van den Zaandamschen gemeenteraad zijn en blijven. Dat hij bovendien het meest schreeuwerige en militante raadslid was, is een bijkomstige omstandigheid, maar toch hierom van gewicht, omdat zulks al licht den twijfel wettigt of er van 's mans tijd en werkkracht nog voldoende voor den dienst overschoot 3. Elk ambtenaar is verplicht gedurende de daarvoor vastgestelde uren op zijn bu reau aanwezig te zijn. Bij de R. V. B. vangen die aan om 9 uur v.m. en eindigen om 5 uur n.m. Op alle mogelijke uren, vallende tus- schen 9 en 5 uur zag men den heer Duys maar... niet op zijn bureau. Om 10,11 uur v.m. kon men hem zijn woning zien verlaten om naar den trein te wandelen. En dan ging hij nog niet eens altijd naar Amsterdam, maar naar elders. Het ver baasde geheel Zaandam, dat die heer blijkbaar zijn salaris kon verdienen zonder dienst te doen. Hoe was dat mo gelijk? Toen werd het gewichtige ambt van bibliothecaris der R. V. B. voor den heer Duys uitgevonden. De belasting-betalen de burgers weten nu, dat voor 't niets om 't lijf hebbende baantje een salaris van f2100 wordt uitbetaald. Maar.... nu was de heer Duys geëxcuseerd als hij niets deed, of juister, als hij zijn propagan distisch gemoed kon luchten. De burgers weten, dat zij mogen bijdragen tot het le vensonderhoud van iemand, die zoodoen de in staat wordt gesteld, de helft, of meer dan de helft hunner, de huid vol te schel den. Maar zelfs het baantje van bibliothe caris liet den heer Duys nog te weinig tijd voor zijn propaganda. De ambtenaren der R. V. B. moesten vaak lang wachten, als zij een boek noodig hadden. Mijnheer Duys was er niet. Van zoo iemand zijn we wèl gewoon salarisverhooging te hooren bepleiten; maar salarisverlaging voor anderen (de agenten) die dan toch wel degelijk en hard werken dat is verbazingwekkend. De Koningin naar de Residentie. H. M. de Koningin is gisteren half twaalf met den Koninklijken trein van Het Loo vertrokken, wandelend met het gevolg naar het perron. Prinses Juliana werd gedragen door de verpleegster. Een lakei hield een parapluie over de prinsesdaarnaast liep de gouver nante, jkvr. van de Poll. De Koningin onderhield zich met den waarnemenden burgemeester, den wet houder de Groot. Eene groote menigte, die ondanks den regen naar Het Loo was opgegaan, juich te het Koninklijk gezelschap hartelijk toe. In den trein toonde eene hofdame voor het venster de Prinses, waarop andermaal geestdriftige toejuichingen volgden; de hofdame deed de Prinses met de hand groeten; de kleine lachte vriendelijk. De Koningin wuifde het publiek met de hand een afscheidsgroet toe. Te Utrecht waar enkele minuten werd opgehouden heeft de Koningin het Prinsesje herhaaldelijk getoond aan het publiek, dat in grooten getale aanwe zig was. De burgemeester was aanwezig. Een aantal weeskinderen waren op het afgesloten perron toegelaten en zongen het Wilhelmus. Twee van deze kinderen boden bloemen aan. Het publiek juichte ■Moeder en Kind herhaaldelijk levendig toe. In 's-Gravenhage is Moeder en Dochtertje door de bevolking een aller hartelijkste ontvangst bereid. Reeds geruim en tijd voor de aankomst van den Koninklijken trein, welke op 1 uur 47 minuten was vastgesteld, hadden zich honderden een plaatsje weten te ver schaffen op het perron van het Staats spoorstation, achter de houten hekafslui tingen. Maar die menigte op het perron was niet te vergelijken bij die, welke in de geheele Rijnstraat, en natuurlijk het compactst nabij den uitgang van den Ko ninklijken salon, de aankomst van de Vor stin en id'e Prinses verbeidde. Precies op tijd stoomde de Koninklijke trein, welks locomotief met de vader- Jandsche vlaggen was versierd, binngp. Nauwelijks passeerde het salonrijtuig, waarin zich H.M. bevond, de menigte die aan de eene zijde van het perron stond, en die dus het eerst Hare Majesteit opmerk te, of een luid gejubel steeg op, dat zich zoo krachtig mogelijk, doch nu van twee kanten herhaalde, toen de verpleegster met Prinses Juliana op den arm, uitsteeg en het Kind, waarvan het gelaatje nog be dekt was door een langen witten sluier, behoedzaam lag in de armen van de hof dame, belast met de opvoeding van de Prinses, jonk vrouwe Van de Poll. Toen eerst verliet H. M. de Koningin, ondê'" hoera's het compartiment, vriende lijk groetend naar alle zijden als dank voor deze hartelijke ontvangst. Op het plankier zelf had slechts een zeer vluchtige begroe ting der autoriteiten plaats, waar H. M. blijkbaar de prinses zoo spoedig mogelijk in de verwarmde wachtzaal wilde zien ge bracht. Maar daar onderhield Hare Ma jesteit zich nog geruimen tijd met de over heidspersonen, wien Zij het Prinsesje ieder afzonderlijk toonde. Buiten stonden de gewone hof rijtuigen gereed. Ook het rijtuig voor H. M. be stemd, was ditmaal geen gala-koets. Toen H. M. met jonkvrouwe v. d. Poll, die nog steeds de Prinses droeg, was in gestegen, nam onze Vorstin de Prinses zelf op den schoot en ontdeed het ge zichtje van den sluier. Toen was het een oogenblik van onbeschrijfelijke geestdrift in de Rijnstraat onder die opeengepakte menigte, want nu kon iedereen het aardi ge, blozende gezichtje van Prinses Ju liana zeer duidelijk zien, zooals het zich, met de verbaasd, groote oogjes, achter het breede portierraam vertoonde. Aller lei uitroepen hoorde men, onder het ge juich door, dat 't zoo snoezig was.... dat het zoo sprekend op het portretje leek... wat 'n dikkerdje.... enz. enz. Niet dan met groote moeite slaagde de politie er in de opgetogen menschenmassa in be dwang te houden. En zoo reed het rijtuig langs de me nigte, die ook kon zien hoe Hare Majes teit van tijd tot tijd het handje der Prin ses vatte en het de volksmassa deed toe wuiven. Ook de straten, langs welke het Ko ninklijke rijtuig het Koninklijk Paleis be reikte, stonden dicht met menschen be zaaid. Bij het uitstappen voor het Koninklijk Paleis toonde Zij het der opgetogen scha re, terwijl de gelukkige Moeder het hand je van haar dochtertje al wuivende heen en weer bewoog. De politie liet toen de dichtopeenge- pakte menigte tot op het voorplein toe, ten einde Koningin en Prinses van nabij te kunnen gadeslaan. Nadat de Koningin nog steeds in het rij tuig eenige oogenblikken haar kind in de armen had gehouden, trad zij, onder den steeds aangroeienden jubel der menigte, het Paleis binnen, blijkbaar getroffen door de hartelijke ovatie, bij haar terugkomst in de residentie, door de duizenden Ha genaars gebracht. De menigte bleef nog eenigen tijd wachten, maar verspreidde zich langza merhand, druk pratende over den indruk, dien zij van het wederzien van Koningin en Prinses hadden gekregen. De gemeenteraad van Hilversum heeft met 10 tegen 6 st. afwijzend beschikt op het verzoek van den Ned. Aannemers- bond om in de gemeentebestekken de aannemers niet tot naleving van de art. 1638 c en d. Burg. wetboek te verplich ten. De verplichting is dus gehandhaafd en zoo zullen de aannemers van gemeente werken hun arbeiders bij ziekte, verhin dering e. d. moeten laten profiteeren van de gunstige bepalingen in de bedoelde artikelen van het Arbeidscontract. Onderwijs. Een onderwijzer aan de R.-K. St. Ber- nardusschool te Deventer, die ten gevolge eener sleepende ziekte reeds geruimen tijd buiten staat was zijn functie waar te nemen, werd onlangs door het school bestuur ongevraagd eervol ontslag ver leend. De ontslagene heeft hiertegen appèl aangeteekend bij de commissie van Beroep voor de Katholieke bijzondere scholen in de decanaten Zwolle, Deventer en Zutphen. Naar wij vernemen zal deze commisie te dier zake op 30 Dec. te Zwolle bijeenkomen. De uitslag der te nemen beslissing wordt in de kringen der R.-K. Onderwijzers met spanning tegemoet gezien. Op verzoek van schi p_p e r J. Z. Vrolijk, varende op en tevens reeder van de bomschuit SCH 184 ,Het huis van Oranje) werd gisteren te IJmuiden be slag gelegd op den stoomtrawler PM 155 („Otono"). Volgens beweren van schipper Vrolijk zou de trawler dezen zomer belangrijke schade hebben toege bracht aan de vleet van genoemde bom schuit D ecorrespondent van het „Handels blad" schrijft daarover nader: Daar het voor visscherslieden overliet algemeen moeilijk te bewijzen is door' welke vaartuigen hunne netten zijn af gevaren, meenden wjj dat hier wel een positief bewijs geleverd zoude zijn dat de „Otono" werkelijk schuldig was. Wij wendden ons tot de reederij van de- zep UpxIer, de sto.om viss dieiij Pes ca. om inlichtingen. De directie deelde ons het volgende mede De bemanning van den trawler ont kent beslist de netten van d ebomschuit te hebben beschadigd. Op (een zekeren dag in den afgeloopen zomer zag. de schipper van 'den „Otono" eene Dom- schuit met de vlag in sjouw, dat is de natievlag met een knoop erin^ welke ge- heschen wordt als een schip in nood verkeert. Schipper Koper spoedde zich dus ijlings naar het yaartuig heen om te kijken op welke manier hij kon helpen. Toen hij het vaartuig, dat de SCH 184 bleek te zijn, op zij kwam, ging de noodvlag neer en bleek het hijschen er van alleen een middel geweest te zijn „Ottono" in de nabijheid te krijgen. De schipper van den trawler werd nu beschuldigd in de nyoorafgaanden nacht de netten te hebben stukgevaren en hem werd medegedeeld, dat de zaak aan land verder zou worden uitgezocht. Schipper Koper ontkende toen reeds dadelijk en zette de reis voort, toen 't bleek dat er geen nood was en zijn hulp dus niet noodig was. De schipper-reeder van de bomschuit daarentegen beweert op zijn beurt be slist te hebben geconstateerd dat de „Ot tono" en geen andere trawler de scha- devaring veroorzaakt had. Fen trawler was 's nachts over de netten gegaan en men achtte het toen aan boord van de bomschuit het beste dadelijk den traw ler achterna te zeilen om bij het dag worde nhet nummer te kunnen opnemen. Door het verschil van voortbeweging had de trawler bij het aanbreken van den dag een grooten voorsprong gekregen en was naar de meening van den schipper het eenige middel om den trawler weer in de nabijheid te krijgen, het hijschen van de noodvlag. Waar de beweringen van de beide be manningen lijnrecht tegenover elkander staan, wordt de afloop van het proces met belangstelling afgewacht. Een lieve zoon. Door een be woner van den Coolsingel werd gister nacht de hulp der politie ingeroepen, voor ziji zoon, die in beschonken toe stand verkeerde en een revolverschot in zijne woning had gelost. De politie verwijderde den zoon uit de woning hetgeen met hevig verzet ge paard ging en waarbij een der politie beambten werd mishandeld. Men meldt uit Tilburg: Gisteravond heeft de Rotterdamsche mechanicien G. een poging tot moord gepleegd op zijn kostbaas, Adriaanse, alhier. Hij loste a bout portant twee revolverschoten op hem, zonder te tref fen. De niet ingewilligde verkeering met de dochter des huizes schijnt de drijf veer te zijn. De dader is gearresteerd. Maandagavond, terwijl de be woners naar den schouwburg waren, is te Roiterd m ingebroken in den buit.'n- landschen schoewinAel van A. Ander sen aan den Schiedamschen dijk te Rot terdam. Alles werd opengebroken en een bedrag van omstreeks f 250 ontvreemd'. De winkelier H. K. te Goor is van de trappen gevallen, zoodat hij on middellijk dood bleef. Een herbergier te Ootmar- sum had in de courant gelezen, dat de minsteir het wetsontwerp tot verhoo ging van het tarief voor invoer met 30 pCt. had ingetrokken. De man meende, dat hierdoor de accijnsverhooging op gedistilleerd' vervallen was, en verkocht weer tegen de oude prijzen. Velen profiteerden van die prijsver- mine!,. !r.g totdat een goed vriend den man uit den droom hielp. Te Avereestisbijeen messen gevecht zekere Jan Marsman zoodanig in het aangezicht gewond, dat zijn le ven ernstig in gevaar is. Als vermoedelijke daders zijn 2 per sonen in hechtenis genomenHendrik V. en Pouwel V., beiden uit Zuidwolde (Zuid-Drente). Te Harfsen (gem. Gorsel) is de zoon van den landbouwer J. G. Braakman bij het mestrijden onder de kar geraakt en weldra aan de gevolgen bezweken. Te Markeloo (Over.) vond de landbouwer J. H. Leunk des morgens in de schuur zijn 15-jarigen zoon die een oogenblik te voren gezond en wel de deur was uitgegaan leven loos in het hooihok liggen. Aan het lijk viel niet waar te nemen, of een val of wat anders de oorzaak van den dood is geweest. Op Eerste-Kerstdag zijn te Dassow, in Duitschland, drie kinderen, die alleen thuis gelaten waren, in bed gestikt, doordat de schuif van de kachel dicht was. Te Twijzel (Fr.) is een wedu we A. H., in het vuur gevallen en aan de gevolgen harer brandwonden over leden. De gevolgen van den storm. Vele schepen zijn verongelukt in den storm op de Portugeesche en Spaansche kusten. Een telegram aan een Fransch blad meldt o.a. dat alleen in de nabij heid van Oporto 700 schepen en booten zijn vergaan. De schade wordt op meer dan 100,000 francs geschat. Behalve de „Cintra", die bij Oporto strandde en als verloren moet worden beschouwd, strandde jn de ha yep van Oporto de „Nestor". De stoomboot „Sa- latis" zit eveneens vast en is vreest men, niet te redden. De marechaussees te Olden- zaai arresteerden aldaar den 18-jarigen fabrieksarbeider K., uit Hasselo (Weer- selo), die den llden dezer den 16-jarigen fabrieksarbeider S. te Berghuizen (Los ser) met een ijzeren bout een zoodanigen slag op 't hoofd toebracht, dat S. Maan dag aan de gevolgen is overleden. K. is geAkelijk naar Almelo overgebracht. Hij bekende. Een artsen-orkest. Onder eere-voorzitterschap der professoren Von Strümpell, Von Neusser en Obersteiner is te Weenen een artsen orkest opgericht, waarvan ieder student in de geneeskunde of arts werkend lid kan worden, als hij na proefspel bekwaam wordt gevonden om in een orkest te spelen. Als kunst minnend lid wordt ieder arts of genees kundige vereeniging toegelaten tegen een jaarlijksche bijdragen van ten minste 5 Kr. Het T. v. G. teekent hierbij aan: Bij den gedrukten toestand van ons beroep in Oostenrijk is dit een goed teeken. Le remèdeaumélancolique... c'estla musique. Cocaïne-vergiftiging. De „Meppeler Courant" maakt melding van het overlijden van een dochter van een predikant te Ruinerwold in de stichting „Sonnevanck" te Harderwijk, naar ver moed wordt ten gevolge eener cocaïne- inspuiting, haar voor een kleine operatie toegediend. Het lijk is, naar het blad meldt, ter onderzoek naar Groningen opgezonden. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. H. G. Vallentgoed, Breestraat 115, huishoudster. S. Brussee en gezin, Rijn- en "Schie- kade 8, tuinder. .A Palinckx en gezin, Singelstraat 13, polderwerker. M. J. v. Oosten, Stationsweg, 20. E. Alter, Haarlemmerstraat 162, win kelbediende. J. Buskens en gezin, Haverstraat 2, cementwerker. A. C. van Hengel, Jan v. Goijenkade 33. C. Zaalberg, Haverstraat 2, koper slager. J. C. van der Veer, Roodenburger- straat 4. H. A. B. Keiler en gezin, Hooge Rijn dijk 40, metselaar. Wed. Stèinmetz en gezin, Hansenstr. No. 62. A. D. de Leeuw, Morschweg 44. G. J. Brand, Korte Mare 18a. C. de Roode, Schelpenkade 45, dienst bode. Wed. Levits en gezin, Maarsmansteeg No. 15. A. W. de Visser en gezin, Plantsoen 97, Conservator Ethnogr. Museum. G. J. Kolkman, Witte Singel 97. G. Varkevisser, Diaconessenhuis. W. F. de Groot, Vliet 5a. J. Femer, Varkensmarkt 7. H. C. W. Leugering, Apothekersdijk No. 14. H. J. Wunderink, Rapenburg 131. J. E. Vermeulen, Hooge Rijndijk 106 dienstbode. W. F. Wijnnobel, Hendrikstraat 6. E. van Aalst, Morschweg 62, dienstb. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. W. F. v. d. Leij, Rauwerd, bij do ouders. Mej. M. Kloet, Alkmaar, b.d. vader. Mej. A. M. v. d. Dobbelsteijn, Rot terdam, Schietbaanlaan 38. Ph. van Hoven, Lisse, Wagenstraat N.D. 22. Mej. H. E. H. IJbes, Rheden. A. Chr. van Oorschot, Zoeterwoude, Maria Gondastraat 14. J. Holmans, Amsterdam, le Helmer straat 161. Chr. J. M. Bout, Gorinchem, Brugst. Mej. J. F. Huismans, Groningen, Kijk in 't Jatstraat. Mej. J. v. Beusekom, Hellevoetsluis, Oostkade 24a. Mej. A. Bullenga, Geertruidenberg, R. K. Liefdegesticht. A. Vlek, Tilburg, St. Josefgesticht. C. H. Marting, Amsterdam, Pieter Ja- cobstraat 7 A. L. Quant, den Haag, Stationspl. 47. D. Vijlbrief, Amsterdam, Rozengracht 24 III. Mej. C. C. M. van Bruggen, Haarlem. {Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Roelofarendsveen heeft een Kerstfeest gevierd, dat nog lang in het geheugen van velen zal bewaard blijven door den diepen indruk die het opgevoerde My steriespel van Bethlehem op allen heeft gemaakt. Zondag- en Maandagavond werd n.. in de ruime zaal der Si. Pancratlus-ver- eeniging eene voorstelling gegeven, die zeker alle verwachting verre te boven ging. Wel bewees de talrijke opkomst van het publiek dat men iets moois ver wachtte. Het opgevoerde stuk verplaats te ons in de weide van Bethlehem. Tref fend was het oogenblik, toen we in de verte de Eiigehq,orden, die de slapende herders deden ontwaken, en de geboorte des Heer en aankondig den eerbiedwekkend was het te zien, toen de arme herders hunne offergaven voor de kribbe nederlegden, de herder? geheel gekleed in costumes van dien' tijd. Zonder verder in bijzonderheden te treden over het opgevoerde stuk, dat wel altijd indruk zal maken op elk ge- loovig hart, moet hier worden opge merkt, dat én kleeding, én tooneeldeco- ratie én verlichting den indruk zeer ver sterkt heeft en daarvoor onzen dank ge- bracht aan den Zeereerw. Heer Pastoor. Ook onzen oprechten dank aan den geestelijken adviseur, den weleerw. heer J. M. Vermeulen, onder wiens leidingj die prachtige uitvoering tot stand is ge bracht en geen moeite of opoffering ge spaard heeft. Ook een woord van hulde aan den heer Hendrix door wiens mede werking de zang zoo prachtig, zoo schoon was. Gedurende de pauze werden we ver rast door piano-, orgel- en vioolmuziek. Nog drie andere, even goed geslaagde nummers, verhoogden het genoegen der feestavonden, en brachten het hunne er toe bij, om, na afloop onzen dank en hulde te brengen aan den Tooneelclub St. Pancratius. Onder de aanwezigen was ook een eerw. heer Kapelaan uit Alfen, in plaats van den hoogeerw. heer Deken, die ver hinderd1 was. Z.Hoogeerw. stelt veel be lang in de congregatie, daar de deken als kapelaan van Roelofarendsveen, de congregatie hielp tot stand brengen, die voortdurend in bloei toeneemt. Dat de Tooneelclub St. Pancratius ons nog menigmaal zoo'n feestavond wil be zorgen, is ons aller wensch U, mijnheer de. Redacteur mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Een Abonné B. Verkoopingen. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Winkel huis, Vischmarkt 6, 97 c.A.heerenhuis Heerengr. 25, 3.4 A.; huis, Kraaierstr. 2, 1.77 A.huis Rapenburg 102, 67 A. huis Vliet 42, 68 c.A.; winkelhuis, Hoo- gewoerd 159, 81 c.A.huizen Vogelstr. 7.en 9* 39 en 38 c.A.; huis Langegracht 132, 1.14 A. Notaris C. Versluijs. LEIDEN 8 en 15 Jan., 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Winkelhuis N. Rijn hoek Langestr., 1.22 A. Notaris Hoppe te Delft. GOUDA, 13 en 20 Januari, 's morgens 11 u., café „de Harmonie", hofstede „St. Elisabetshoeve", benevens 3 perceelen wei- en hooiland, ter gezamenlijke groot te van 15 H.A. 53 A. 16 c.A. aan den Bloemendaalschen weg onder Waddings veen. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u., Notarishuis aan den Burg, Winkel huis Nieuwe Rijn 58, 1.20 A.winkelhuis Haarlemmerstr. 6, 1.14 c.A. Notaris J. J. ter Laag Czn. NIEUW VENNEP, 11 Januari, 's mid dags 2 u., café A. Duivenvoorde, Bouw en weiland aan den Hoofdweg 1. 34.39. H.A.vijf arbeiderswoningen en bouw terrein 58.53 A. Notaris J. A. Overmeer. LEIDEN 8 en 5 Januari, 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Zes hee renhuizen in het Wilhelminapark onder Oegstgeest, elk groot 2.25 A. Notaris G- D. du Rieu te Voorburg. VOORSCHOTEN, 12 en 19 Januari, 's morgens 11 uur, „Het Wapen van Voorschoten", Burgerwoning nabij de Vink onder Zoeterwoude, 3.28 A. Notaris Schoor LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u. „Zomerzorg", Bouwmanswoning „Weltevreden" met wei- en hooiland on der Rijnsaterwoude, 17.30.60 H.A. Nota ris Schoor. LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u., „Zomerzorg", Wei-, teel- en hooi land onder Alkemade in de Blijver-, Her- togs- en Akkerslootpolders, 12,80.70 H.A. weiland onder Woubrugge 91.70 A. No taris Schoor. SASSENHEIM 11 en 18 Januari, 's morgens 11 u. „Het Bruine Paard" Hee renhuis aan de Dorpstraat, twee bloem- bollenschuren en diverse perceelen bouw terrein. Notaris G. ten Bruggencate. BODEGRAVEN 4 Januari, 's morgens 11 u. Hotel van Haaften, Hofstede „Het Klaverblad" 23.48.56 H. A. Notarissen B. D. Krüsemann te Bodegraven en mr, H. Wiegman, te Amsterdam. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg. Huis, Bin- nenvestgr. 23, 42 c.A.; winkelhuis Rijn straat 23, 46 c.A.huis, Gortestr. 12, 57j N C.A.huis Gortestr. 16, 51 c.A.; winkel huis, Ruime Conscientiestr. 16, 36 c.A.; huis, Waardgr. 40, 49 c.A.; huis, Klarestr, 39, 44 c.A.; huis Uiterstegr. 79, 45 c.A. huis, Moriaanstr. 9, 32 c.A. Notaris mr- J. A. F. Coebergh. LEIDEN 8 en 15 Januari, 's avonds 7 u. Notarishuis aan den Burg, Winkelhuis aan den Maresingel hoek Koningsstr. twee nieuwgebouwde en twee onafge werkte huizen aan de Koningstr.tien na genoeg geheel afgewerkte huizen aan d« Pr. Frcderikstr.twee huizen aan de Hee< renstr. 38 en 40huis aan de Minnebroers- gracht 13; huis aan de Rabarberpoort 3> huis aan de Leege Werfsteeg 16; huis aan de Bouwelouwest. 16; huis aan d< Geerestr. 17. Notaris Klaverwijden.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6