Uit Stad en Omgeving. Oudejaars avond. iNoordpool; kellners als Eskimo's gecos- tumeerd bedienden. Honderden werklie- den waren bezig geweest,- om de zaal te decoreeren. Zoo is het verklaarbaar dat duizenden guldens noodig waren om ,aan een millionnairsgril te voldoen. En ook verklaarbaar,- dat waar zulke toestanden heerschen het socialisme een vruchtbaren bodem moet vinden. In de uitspan n ingla Fontaine de la Sauvenière, schilderachtig bij Spa midden in een bosch gelegen en zomers door vreemdelingen veel bezocht, is een schrikkelijke moord gepleegd. De pachter en zijn vrouw, hun 21/2-jarig kind en een oude tante zijn met bijlen doodgeslagen. Ook twee honden heeft men op die wijze afgemaakt. In Sondheim a. d. Rhön werd een molenaar toen hij te dicht bij het raderwerk kwam, gegrepen en als het ware geradbraakt. De linkerarm werd hem afgescheurd, terwijl hij ernstige kneuzingen aan hoofd en ruggegraat be kwam. Hij bleef op de plaats dood. Een oude vrouw te Kassei wilde op 2en Kerstdag naar de kelder gaan, toen zij op de trap struikelde, waardoor de pëfrölcuihlamp kwam te vallen en ontplofte. In een oogenblik vatten hare kleederen vlam. De vrouw is aan de bekomen wonden overleden. Een geheimzinnig geval. Op 22 October j.l. stierf na een ongesteld heid van enkele uren de Parifsche te norzanger- Godard. Hij had den vori- gen dag doorgebracht bi| de familie iDoudieux te Le Vésinet en met deze een kleine wandeling gemaakt. Thuis komende gevoelde hij zich ongesteld en mevr Doudieux, die zich herinnerde eeni- 'gen tijd geleden een pakje capsules met het opschrift „antipyrine" te hebben ont vangen, dat zij niet had' besteld, maar dat later nooit opgevraagd was, gaf hem eènïge daarvan met den raad ze te gebruiken voor hij ging slapen. Godard nam 's nachts eenige capsu les, maar kreeg daarop plotseling he vige pijnen, zoodat in allerijl een ge neesheer werd gehaald1. Deze kon den patiënt echter niet meer redden. Go dard stierf na eenige uren, ^zondQr het bewustzijn te hebben herkregen. Er was niets verdachts in het geval en politie noch justitie bemoeiden zich er dus mede. Korten tijd geleden ech ter ontving de hee rDoudieux, die meu belfabrikant te Le Vésinet is, een mand mosselen uit Caen, afgezonden door een onbekende en een paar dagen later een doos chocolade, eveneens zonder den inaam van den afzender. De mildheid van den onbekenden ge ver wekte de achterdocht van het echt paar Doudieux en mosselen en choco lade werden dus naar de politie gezon den, die ze scheikundig liet onderzoe ken. Uit het onderzoek bleek dat beide zendingen met arsenicum vergiftigd wa-' ren. Korten tijd voor de ontvangst der genoemde zendingen had de heer Dou dieux achtereenvolgens een aantal brie ven gekregen van onbekende vrouwelijke hand, waarin hem werd geraden zich te laten scheiden van zij!n vrouw en in 'den echt te treden met een schoone en blonde dame uit een magazijn waar Dou dieux goederen had geleverd. De heer Doudieux toonde deze brie ven geregeld aan zijn vreouw, maar geen van beiden had: eenig idee, wie de schrijfster kon zijn. O pzekeren dag zag Doudieux op een wandeling door Parijs een dame in een rijtuig, wier gezicht hem bekend voor kwam, zonder dat hij zich echter kon bèrinneren, wie zij was. Toen zij den heer Doudieux gewaar werd!, kreeg zij plotseling een kleur en draaide zij het hoofd om. Tengevolge van de overgroo- te drukte moest het rijtuig stilhouden !en Doudrieux, wien nu plotseling te bin- men schoot dat de dame geëmployeerde Was in een magazijn, sprak haar aan. iZij antwoordde barsch dat zij hem niet kende en verzocht hem zijns weegs te gaan. Den anderen ochtend echter ont ving hij een briefje, geteekend Marie ioBurette, waarin hem werd verzocht de schrijfster de onheusche behandeling die zij hem gisteren had aangedaan, te wil- l.en vergeven, terwijl zij hem verzekerde dat zij hem nog steeds toegedaan was. Op het zien van het handschrift kwam plotseling de gedachte bij Doudiex, op dat dit briefje van dezelfde hand Was als dat van de anonieme brieven. |Deze werden dus voor den dag ge haald, vergeleken met het laatste briefje ;en twijfel was onmogelijk. Deze brief Was klaarblijkelijk door denzëlfden per soon geschreven als de andere. De po litie werd onmiddellijk met de zaak in kennis gesteld, deze bracht de brieven in verband met de vergiftigde zendin gen, de overgebleven capsules werden ook scheikundig onderzocht en bleken eveneens vergiftigd te zijn. Marie Bourette werd daarop in hech tenis genomen onder beschuldiging van vergiftiging en poging tot vergiftiging. Zij is overgebracht naar de gevangenis van ,St. Lazare. Het lijk van den zoo onge lukkig om het leven gekomen Godard (zal vermoedelijk worden opgegraven. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. iVergadering van Woensdag 29 Dec. De Voorzitter deelde mede dat tfe- afdeelingen der gainer heup,eind heb ben tot voorzitters de heeren: Reekers, van Asch van IWJjick, Rahusen, Jt Hooft en v .d. Does de Willebbis. In behandeling kwam de Indische be grooting voor 1910. De heer Franssen gaf toe dat de Zending in Indië er zooveel mogelijk door eigen kracht moet komen, maar meende dat de Regeering desniettemin niet karig behoort te steunen ver- eenigingen die tot dbel hebben de ker stening van Indië te bevorderen. De heer v? d. .Bi es en achtte de opiumregie ten onrechte bestempeld als noodzakelijk om den smokkelhandel te gen te gaan. De eenige wijze om die smokkelarij te bestrijden is een samen gaan van alle mogendheden, gepaard met algeheel verbod van in- en uitvoer. De regie is slechts een vorm om den verkoop een wettiger vorm te geven. Spreker gaf verschillende middelen aan om het verderfelijke opium-schuiven te gen te gaan, o. a. vermindering der, opiumkitten en verbod van de divans, die den opium-schuiver de gelegenheid geven lekker zijn roes uit te slapen voorts door verbod van Regeeringswe- ge, aan ambtenaren :.".r spiü.Ti TcschuivenSpr. huldigde China dat alle krachten inspant om aan het opiumeuvel dat zijn volk ondermijnt, een einde te maken, en pracht in verband daarmede ook hulde aan het Nederl. Gouvernement dat aan zijn vertegen woordiger ter opium-conferentie te Shanghai de opdracht geeft mee te wer ken tot opheffing van de opium, zon der te letten op de 'finaucieele gevol gen daaraan voor de schatkist. Spreker wilde de 20 mlilioen gulden die wij trek ken met de opium aangewend zien ter verbetering van 'het lot van onze brui ne broeders. De heer v. Ni erop bepleitte uit-, voerig de noodzakelijkheid om den aan- geslagenen in de Indische inkomstenbe lasting recht van beroep te geven te gen de beslissingen van den Directeur van Finnaciën betreffende hunnen aan slag. De verdere behandeling der Indische begrooting wordt geschorst tot morgen 11 uur. Aangezien de Minister-van Ko loniën te half twee in de .Tweede Ka mer moet aanwezig zijd. Na de pauze worden andere wetsont werpen behandeld. Kerknieuws, Pastoor Van Straelen. Zoo is hij dan van ons heengegaan onze beminde Oud-Herder, die meer dan 30 jaren onze geestelijke vader was, die de daaropvolgende 9 jaren van zijn emeritaat niet scheiden kon van de hem zoo dierbaar geworden parochie, die de Vriend was en Raadsman, die de hoog achting en de liefde genoot, zelfs van vele niet-katholieken. Onvergetelijk is ons zijne nagedachtenis. Een beminnelijk vriend was hij der kinderen, een hulp vaardige raadgever voor wie in moeilijk heid zich bevond, een liefhebbend vader voor ons allen, maar bovenal een groot weldoener der armen. Waar nood te lenigen viel, waar hulp of bijstand noodig was, waar hongerigen te spijzen waren of dors- tigen te laven, daar was Pastoor Van Straelen de stille weldoener, die meer gaf dan hij schier geven kon, die anderen niet kon zien lijden, en zelve in armoede en ontbering als een goed herder zijn leven veil had voor zijne schapen. Ver geten kunnen en zullen we hem niet. Den meesten onzer was hij de geeste lijken vader van de stond onzer geboorte af. Hij was ons de bedienaar van het H. Sacrament des doopsel; onuitwisbaar in onze heugenis blijft hij ons de leids man op den hoogheerlijken dag onzer eerste H. Communie, zeer velen zelfs van zijn dorpelingen was hij de inzegenaar des huwelijks. In onze parochie vierde hij zijn' zilveren en gouden priesterfeest. Lief en leed heeft hij met zijn parochianen gedeeld. Academienieuws. UTRECHT. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is met ingang van Jan. 1910 bij de klinieken der Rijksuniversiteit benoemdtot adjunct directrice mej. J. G. Groenmantot apothe keres, mej. M. Mijers; tot assistente in de apotheek mej. J. Barger; tot teekenaar bij de aardrijkskunde aan de Rijksuni versiteit A. Van der Zweep. DELFT. Bij beschikking van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken is met ingang van I Jan. a.s. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer J. G. Jurling, ais assistent voor de chemische technologie aan de Technische Hooge- school en is Voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Aug. 1910 als zoodanig benoemd de heer A. Ten Bruggencate, scheikundig ingenieur te Rijswijk. Bevorderd te Gent tot doctor in de geneeskunde, cum laude, de heer L. Talsma, arts, geb. te Oudkerk. LEIDEN, 29 December. - Gisteravond is aan den Hoogen Rijndijk de rondreizende koopman R. door een toeval getroffen. Op het politie posthuis is de man tot bewustzijn ge bracht. J Door Apolonia Dankaart, vrouw van A. Klein, alhier, is verlof verzocht voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het beneden lokaal van het perceel Klarasteeg no. 34. Door Gebr. Straatsburg, alhier is verlof verzocht voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de rij- wielschool van het perceel Haarlemmer straat no. 42. Hedenmorgen is op de Veemarkt een losloopend paard, dat door een jongen met de hand werd geleid, ge schrokken door het bellen van de tram. Het beest steigerde en wierp zijn bege leider op den grond, die daarbij eenige trappen van het dier opliep. Door zijn broer en een politieagent werd de jongen naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar men gelukkig kon constateeren, dat de knaap geen lichamelijk letsel of inwendige kneuzingen had bekomen. HILLEGOM. Door den burgemeester van Hillegom is namens den Algemeenen Kudtpi "P&Ütiaap meenteveldwachter alhier, uitgereikt, we gens 10-jarigen trouwen dienst, de bronzen medaille met brevet. Muziek- en Zanguitvoering te Zooals telkenjare had ook gisteravond d;e uitvoering plaats ten bate der Sr. Lidwi- na-vereeniging, in de parochiale sfchool. De lokalen waren bijna te klein om allen te kunnen bevatten, die waren op-* gekomen om dezen genotvollen avond mede te maken. De Fanfare A. M. D. Q. die, met haar muziek, aan de feestviering meer luister bijzette, bracht er aljaanstonds met den goed geblazen Pas redouble, Le Joyeux Cadet, een feestelijke stemming in. Toen rees het scherm en werd St. Dymphna's Marteldood opgevoerd. In het eerste bedrijf zien wij het stille leven van de Maagd en hare lotgenoot en, löoorgebracht met gebed en goede wer ken, zoo welgevallig aan God dat hij haar zijn engelen zendt om met Hemelsch. gezang haar den naderenden dood aan te kondigen; Wulfried haar dienaar, uitge gaan om levensmiddelen te koopen, komt met het bericht terug dat haar vervolgers haar op het spoor zijn. Deze afgezanten des konings, haar vader, die haar haat wegens haar bekeering tot het Christen-, dom, vinden we in het tweede bedrijf in de herberg „de Ketel" waar de booze Comgall de waardin uiihoort en zoodoen de Dymphna's schuilplaats te weten komt. Edgar, edeler van gemoed, die de waardin door teekenen had willen waarschuwen haar mond niet voorbij tê praten, komt later terug om de waardin' en Wulfried die er toevallig is te raden Dymphna tot vluchten aan te zetten. Ook later in het derde bedrijf, komt hij zelf Dymphna smeeken zich te redden door de vlucht, maar deze wil niet 't Is ook reeds te laat, want Cornwall heeft haar ontdekt én roept den koning. Deze doet haar de schitterendste beloften, zoo zij met hem naar Ierland wil terugkeeren en met hem den schepter voeren. Doch niets, belofte noch bedreiging, is ïn staat haar te doen wankelen en met helden moed sterft zij den marteldood, getroffen door het zwaard van haaT eigen vader. Toen voor de derde maal het scherm viel, scheen aan de toejuichingen, ook na de andere bedrijven niet gespaard, geen einde te zullen komen. Hierna werd gedurende de pauze een tombola, ook ten bate der LidwinaveTeeni- ging, gehouden, die, dunkt ons, de kas aardig zal aangedikt hebben, daar we zelfs verschillende gewonnen voorwerpen bij opbód voor hoogen prijs hoorden ver- koopen. Toen we weer op onze plaatsen geze ten waren, kregen we een alleraardigst „bedelstukje" te hooren, door Rector Bots voor deze gelegenheid vervaardigd. Daarin leerde Jannigje, die door de onge- loovige Hermien tot stelen was aangezet, en die de socialiste Armieda tot haar verderfelijke ideeën wilde bekeeren, van de Katholieke Jonkvrouw wat hare han delwijze moest zijn, waarbij deze tevens den raad gaf om nu niet alleen voor zich maar ook voor anderen te gaan bedelen, waarbij zij en nog eenige anderen een handje zou helpen. Eu de daad bij het woord voegend stapten ze van 't podium af en gingen met mandjes rond, waarin menig blank zilverstuk kwam. Tot slof gaf men ons de aardige kinder operette Goudmuiltje, waarin we deze aantreffen in het bosch "gelokt door den in een vogel veranderden prins, om haar twee tranen te ontnemen, die hij als los-' prijs aan de toovenaar bracht, en daar voor weer zijn mensehei ijk e gedaante te rug kreeg. Elfen en kaboutertjes (hoe grappig kwamen deze uit hun hol) hielpen hen zoeken om uit het bosch te komen, daarin tegengewerkt door de booze hek sen, die echter door engelengezang ver dreven werden. Alleraardigst was het spel der kinde ren en al mogen wij niemand onzen lof onthouden, in het bijzonder willen wij eenigen noemen, die door spel en zang uitschitterden boven de anderen. Van het eerste stukje vermelden we Dymphna, die haar rol met groote ingetogenheid en zeer duidelijk verzen zeggend speel de; zij,' zoowel als de koning die zich van zijn zeer moeilijke taak verdienstelijk kweetgaven dikwijls zeer schoon stil spel te zien. ia Goudmuiltie trof ons vooral de El fenkoningin en vonden we het werkelijk jammer dat de rol der heksenkoningin zoo klein was. Aan het slot bracht de ZeerEerwaarde heer Pastoor woorden van dank aan al len, die voor het welslagen van dezé avon den ijveren, in het bijzonder aan Mej. Mensing, die, ofschoon zeer hardfaoorend, met stalen volharding alle repetities, en ook dezen avonS, aan de piano, de geheele uitvoering leidde. Daarna keerden allen huiswaarts, zeer voldaan over een vertooning, waarvoor zelfs Pastoor Thomann uit Voorschoten en de oud-kapelaan van Oegstgeest, de WelEervv. heer Kooij uit Rotterdam, wa ren gekomen. Moge ook hedenavond het zaaltje te klein en een derde herhaling noodig zijn. Laats te Rericisten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zullen op Nieuwjaarsdag receptie houden voor de Ministers, de hoofden van hooge Staatscollegiën en voor de eaen "vdTT militate ttuis^ van H. M. H M. de Koningin en Z. K. H. de Prins brachten gisternamiddag tusschen 5 en 6 uur hun eerste bezoek na terug komst in de residentie aan H. M. de Koningin-Moeder ten Haren Paieize. Heden gebruikte Koningin Emma het middag-dejeuner ten Paieize Noordeinde. HAMBURG 28 Dec. De reedeij Robert Gloman heeft van haar stoomschip „Ca- pua," dat met stukgoederen geladen naar Genua was afgevaren sedert 3 December niets vernomen. Men acht het schip ver loren. De bemanning bestond uit P3 man. ALLENSTE1N 28 Dec. Een slede met twee volwassen personen en twee kinderen zakte op het Kalbenmeer door het ijs. Alle inzittenden verdronken. BRUSSEL 28 Dec. Hedenmorgen schoot een tapijtwerker die reeds langen tijd met zijn vrouw in onmin leefde, deze en haar zoon a bout-portant dood. Daarna vluchtte de moordenaar naar zijn slaapkamer en joeg zich zelf een kogel door het hoofd. NEW-YORK, 28 Dec. De Evening Post verneemt, dat de broederschap van spoor wegbeambten besloten heeft traktements- verhooging te verlangen, loopende van 5 tot 40 pCt. Deze broedersohap omvat de spoorwegen ten oosten van Chicago en 75.000 beambten. Marktberichten. LEIDEN, 29 December. Veemarkt, fer markt waren aangevoerd: Veulens f a— Paard f a f 5 Stieren f 130 a f245; 72 Kalf- en Melkkoeien f 154 a f 235113 Vare koeien f116 a f260; 141 Vette Ossen en Koeien f168 a f274, per kg. 64 a 70 c.Graskal veren f 00 a 0023 Kalveren (vette) f 60 a f 114, per kg. 95 a 105 c.31 Kalveren (magere) f 5 a f 11830 Schapen (vette) f 17 a f25, per kg. 48 a 59 c.; Schapen (weide) f00 a f00; 140 Varkens (magere) f 16 a f34, per kg. 43 a 46 c.; 85 Varkens (Biggen) f 7 a f 14 per K.G. -- k c. 1 Bokken of geiten f4. Ter markt aangevoerd: 331 Runderen, 54 Kalveren, 830 Schapen. Kaas. Aangevoerd 20 partijen. Besteed werd voor: Goudschekaas van f 30 k f 34,50; Derby kaas f—Leidsche kaas de 150 kg. van f00 tot f00. Aan de Stadswaag gewogen: 11 Partijen,324 stuks kaas, wegende 2085 kg. AMSTERDAM, 29 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 203 vette kalveren le kw. 102 c. 2e kw. 90 c. 3e kw. 80 c. per kilo, 30 nuchtere kalveren f 12 k 16, 40 vette varkens Hollandsche le kw. 50 a 52 c., 2e en 3e kw. 48 a 49 c., Geld. en Overz. le kw. 50 a 52 c., 2e en 3e kw. 47 a 48 c. per kilo. SNEEK, 28 December Ter veemarkt waren de aanvoeren en prijzen als volgt: 193koeien f 100 a 250, 2 stieren f af192 kalveren f 8 a 40, 231 schapen f 34 a 25, 671 lammeren f 10 a 20, 140 varkens f 20 a 85, 42 biggen f 6 a 12, 2 paarden f a SNEEK, 28 December. Marktboier, 1ste keur f 54.— a Aanvoer ~/4 en 2/8 vn. Bij de Vereeniging: le keur f 54.— a 2e keur f a f 3e keur f 4e keur f a 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 5/3 en 17/6 vn. Prijs f 55.— a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 54,50. Kaas. Nieuwe nagel- f a oude f aanvoer kilo. PURMEREND, 28 December. De aanvoeren en prijzen waren heden als volgt .-364 runderen vet vee 54 a 76 c. per kg., 32 paarden, 64 vette kalveren 80 a 100 c. per kg., 203 nuchtere f 10 a 26 per stuk, 486 vette varkens 48 a 52 c. per kg., 43 magere dito f 14 a 28, 202 biggen f7a 12 per stuk, 2048 schapen en lammeren. Handel matig. PURMEREND, 28 December.Heden waren aan gevoerd 44 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 31,50, stapels commissie f 1 stapel middelbare f 29.50 WASSENAAR. Veiling van 28 December 1909. Wortelen per kin f 0.32, Savoye kool per 100 f2.— a f 3.— SRoode kool per 100 f 1.50 a f3. Groene kool per 100 f 0.30. a f 0.75. Boeren kool per 100 f 0.30 a f 0.85, Schorseneren per fkilo f 0.09 Aardappelen per Kin f 0.80 a f 1.30 Eieren per 100 f 7.a f 7.75 Konijnen per stuk 0.55 a f SCHIEDAM, 28 December. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10M per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 1,30. Graan-Spiritus f 17M a 17M. Melasse-Spiritns 15% a 15Yi, ruwe Spiritus f 8% k ROTTERDAM. Aangevoerd op de Veemarkt alhier gedurende de maand December307 paar den; 1 veulen; 9517 runderen; 2357 vette of graskalveren; 876 nuchtere kalveren;7407scha pen; 2734 varkens; 519 biggen; 31 bokken; ezels. Gedurende het jaar 1909: 2536 Paarden; 26 veulens; 122.330 runderen; 36.591 vette of gras kalveren; 22.939 nuchtere kalveren; 81.506scha pen; 34.671 varkens; 7909 biggen; 90 bokken; 1 ezel. CORRESPONDENTIE. J., alhier. Voor opname minder geschikt. Beurs van Amsterdam. 29 December 1909. Nederland. 3°L Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2% dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4^% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4K% Obl. 1909Ned.Rec. 4dito Obl. 1909 4 dito bij Hope «5 Co.&G.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 47o ObL 1604 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Vr»mF"7iiF»1a nir\l Vorige Koers. 91H 90^, 76 Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. V.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge <5 Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aar.d.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Hoil. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <5 Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern. PirorLien Obl.4M% Cert. v. aand. Miss. Kans. (ifJ 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew. aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam i f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2^2 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Koers heden 91^9 90 76 99Ks 95% 97% 64 93% 105% 44% ■53% 102'g 87 209H 883-1 12% 91 Me 124'1R 123% 443% 167 7% 23% 591 167% 52 I 51% 3334% 76 i 76 43% 102 48 99 48% 50'% 102% 24 110M f 1.80 53% f45.60 73.- 50% 133% Prolongatie rente 3% Advertentiën. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk maar geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de ZeerEerw. Heer BERNARDDS CORNELIUS VAN STRAELEN, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam, J. P. HENDRIKS, Pastoor. Katwijk a. d. Rijn, 26 Dec. 1909. (1219) Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijne innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder, ANNA MARIA NUYENS, in den leeftijd van 39 jaren. Een hevige ongesteldheid van slechts enkele uren maakte een einde aan dit mij zoo dierbaar leven. (1222) ANT. C. ROOZEN. Sassenheim, 29 Dec. 1909 Brood-, Beschuit- en Pain de Luxe-Bakkerij. VOOR De ondergeteekenden verzoeken beleefd aan hunne geachte Cliën- teelen en Begunstigers hunne bestellingen voor Kadetjes, Profeet- jes, Balbroodjes, Saucijrebroodjes en Pain de Luxe vroegtijdig te willen opgeven tot uiterlijk (1216 Vriidagmiddag 1 uur. Beleefd aanbevelend, Gebr. J. en H. SPEEL, Maarsmanssteeg 2.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3