Nieuwjaarswenschen. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. ga) In het nummer verschijnende Vrijdag 31 December a.s. zullen Nieuwjaarswenschen opgenomen worden tot den prijs van 25 cents voor elke vier regels. Deze Nieuwjaarswenschen worden, mits het bedrag bij de opgave gevoegd is, aangenomen tot Donderdagavond 30 De cember. Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. In de groote Stadszaal werd Woensdag de jaarlijksche Openbare Les gehouden. En wel vanaf één uur voor de jongere leerlingen. Uit den aard der zaak is het geen des middags ten gehoore werd ge bracht, niet van grooten omvang en zijn de eischen die dus worden gesteld, niet hoog. Echter er is niet dan goeds te zeggen van wat ten gehoore werd ge bracht en de oudsten onder de jonge leerlingen gaven danig blijk van te stu- deeren onder zeer goede leiding en de wenken door hun leeraressen en leeraren gegeven, over het algemeen wel te be nutten. Dat er in het optreden van de meesten een soort zenuwachtige angst valligheid is te bemerken, hangt voor een groot deel af van de vreemde om geving en de nu zoo groote menigte, die de zaal vult en dus een zekere on gerustheid schept, reeds vóór dat men moet aanvangen. Geheel anders was dat des avonds te zeven uur, toen het pro gram werd voortgezet en nu de meer gevorderden van hun kunnen deden blijken. Aan het programma was reeds te zien, dat de meerdere vordering, een groote stap verder deed in het rijk der toonkunstige scheppingen. Alles was meer beduidend en de wijze waarop 't werd voorgedragen, deed duidelijk het meer ontwikkelde en de meerdere zelfbeheer- sching op den voorgrond treden. Het gaat niet aan om de 63 nummers ieder afzonderlijk te bespreken.We willen ons bepalen tot den algemeenen indruk, die 't geheel op ons maakte. En dan kunnen we volmondig bekennen, dat naar onze meening, het onderwijs in goede handen is en de Muziekschool een korps leeraressen en leeraren bezit, waarop met trots kan worden gewezen. Is dit voor een inrichting een eerste ver- eischte wil er goed werk worden afge leverd, de leerlingen zullen er wèl bij varen, als zij den grooten steun die zij aldus bij hunne studie krijgen, weten te waardeeren en iets overnemen van dat wat leeft in de ziel van hun leiders. Het valt niet te ontkennen, dat eeu goede paedogogische leiding vaak, bij middelmatige leerlingen, groote dingen deed geboren worden. En dat opvoedende element is aan de muziekschool de groote kracht, die de leerlingen doet blijven behouden, liefde voor de kunst en hem terughoudt van e_en verzinken in luste loosheid en oppervlakkigheid, die, ook al worden jaren besteed aan leeren, moet leiden tot mislukking of minstens toch tot onverschilligheid, die alles wat ook wordt aangevoerd öm er toch nog iets van te maken, onvruchtbaar doet zijn en de uitkomst reduceert tot nul. Met voldoening kunnen Directeur, Leeraressen en Leeraren evenals het Bestuur, terugzien op de afgelegde proef, aan ouders en belangstellenden gegeven en we willen van onzen kant dit verslag niet besluiten dan na te hebben aange stipt, dat zoowel in de vocale- als in de instrumentale klassen leerlingen zijn, die door hun proeve, nu geleverd, blijk hebben gegeven ernstig te willen. En dit is een verblijdend verschijnsel, voor allen, die het wel meenen met de edele toonkunst en een belofte voor de toekomst. S. Faillissementen. Uitgesproken: C. Schonis,schoen fabrikant, te Baardwijk, curator: mr. L. W. J. Marggraff. K. W. de Kok, timmer man, te Hardinxveld, curator: mr. K. A. Nederlof. P. Romijn, smid, te Dordrecht, curator: mr. H. Schouten. D. Reusche, caféhouder, Amsterdam, curator: mr. M. Levenbach. P. B. M. Maseland, hande laar in bier en gedistilleerd te Amsterdam, curator: mr. M. Levenbach. De weduwe S. Brandenburgh, handel drijvende onder den firmanaam Wed. S. Brandenburgh, gevestigd en wonende te Workum, curator: mr. G. J. de Kempenaer. G. IJ. Bleeker, bakker te Dockum, curator: P. de Vries, te Dockum. L. F. Brouwer, melkknecht laatst gewoond hebbende onder Echten, gemeente Lemsterland, thans in Duitsch- land, hof Hackhausen, te Ohligs (Rijnland), curator: mr. W. H. de Greve. W. van Dongelen, broodslijter, Oud-Charlois, te Rotterdam, curator mr. H. W. A. van Toen. J. P. Punt, timmerman, Leuve- haven 139 b, te Rotterdam, curaior mr. A. Sikkel. Opgeheven: A. Ulrich, schippers knecht, te Rotterdam. J. Wardon, wed. H. A. Tourné, zonder beroep te Utrecht. Geëindigd: J. Porte, voorheen aan nemer, te Leeuwarden, thans vertoevende In Amerika. E. Vos, timmerman en aannemer, te Roden. G. J. Pool, de Ruiter Gz., koopman, te Middelharnis. H. Franken, timmerman en aannemer, te Winschoten. H. van Vugt, timmerman te Rotterdam. J. B. E. Groos. M. J. Snijders, voorheen te Utrecht. R. Moedt. G. Reijers, phoiograaf teTiel. J. B. Behrens, te Arnhem. Ingezonden Mededeelingen ft 30 cent per regel. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag -23 Dec. (Vervolg). De Min. v. Oorlog zet zijn rede voort. Van verhooging der officierstraktemen ten en vermindering van het aantal hoo- gere officieren is de Minister groot voor stander en hij zal pogen in die richting iets te doen. Spr. kwam op tegen de bewering van den heer Ter Laan, dat door het capitulan- ten-stelsel uitschot van onderofficieren in de burgermaatschappij zou terecht komen. De Minister verdedigde het Kon. besluit, waarbij de sergeanten le en 2e klasse worden ing-esteld. Een aanvullend Kon. Besl., om enkele onbillijkheden weg te nemen, is in be werking. Na verschillende detailpunten te heb ben beantwoord, verdedigde de Minister het standpunt van het Departement van Oorlog, inzake de fusie der onderoffi- ciersvereenigingen „Ons Belang" en „On derlinge Voorzorg". Wat de houding te genover „Ons Belang" zelve betreft, de ze vereeniging staat niet w elm een end ge noeg tegenover het legerbelang om haar te steunen. Zij staat met haar eigen be lang tegenover de belangen van het le ger. Hij zou tot ontbinding van de ver eeniging kunnen overgaan op grond van art. 9 der grondwet, indien de vereeni ging vergrijpen tegen de krijgstucht pleegt maar zoolang de vereeniging dit niet doet, is van ontbinding geen sprake. Indien zij gepast haar wenschen ter kennis van den Minister brengt, blijft hij bereid tot over weging der wenschen. De rechtspositie van officieren is be ter verzekerd dan in de burgermaatschap pij. Ten opzichte der conduitelijsten be staan thans alle mogelijke waarborgen. De kwestie Romer is nog hangende en dus nog niet rijp voor'bespreking. De Minister keurt het duel onvoor waardelijk af. Waar de kolonel van de Capelle niet de uitdager was, kan het te zijnen opzichte blijven bij de door de rechtbank opgelegde straf. Ten opzichte van het geval Roest van Limburg sluit spreker zich aan bij den heer Lohman. Het Hoog Militair Ge rechtshof had in zijn vonnis meer rekening moeten houden met de eischen der dicipli- ne. De generaal Sabron heeft er niet aan gedacht, die resolutie ter zijde te stellen, hij wilde daarvan de schadelijke zijde slechts neutraliseeren. Spr. is tegen het voorbereidend mili tair onderricht, maar hij is een groot voor stander van vooroefeningen der jeugd. Overleg voor dit laatste is gaande tus- schen „Oorlog" en „Binnenlandsche Za ken." Wat tot dusver werd gedaan is met succes bekroond. Binnen enkele ja ren zal men over geheel Nederland die oefeningen kunnen organiseeren. Spr. zal de wederopenstelling van de Maliebaan te 's-Gravenhage voor sport overwegen. Het geschut van Krupp is gekozen na herhaalde proefnemingen te Schevenin- gen en elders en nadat voldoende gele genheid was gegeven aan andere firma's om mede te dingen. De heer Mar chant diende nu een motie in, strekkende om een staatscom missie in te stellen ten einde aan een speciaal onderzoek te onderwerpen de geldelijke en persoonlijke lasten voor de verdediging op ons volk gelegd. De re dactie dier motie is eensluidend met die vroeger door den heer Talma voorgesteld. Deze motie zal later worden behandeld. Hierna werd het algemeen debat ge sloten. Bij de artikelsgewijze behandeling werd een amendement-Ter Laan om de derde herhalingsoefening te doen vervallen, door dezen met een kort woord toege licht De Minister bestreed het. Zoolang de wet de herhalingsoefeningen kent, kan de Minister ze niet afschaffen. Hij zal zich echter beijveren de oefeningen zoo kort mogelijk te maken. Hij verklaart het amendement onaannemelijk. Op een vraag van den heer Duymaer van Twist, verklaarde de Minister te zul len overwegen de oprichting van de z.g. school-compagniën. Het amend.-Ter Laan wordt verwor pen met 50 tegen 18 stemmen. Bij de verdere behandeling der begroo ting, waarbij verschillende sprekers óf slechts zeer korte opmerkingen maakten óf van het woord afzagen, critiseerde de heer Ter Laan den slechten toestand van het Militair Hospitaal te 's-Graven- hage. De Minister zal een onderzoek in stellen. Op vragen van den heer v. Karne- b e e k antwoordde de Minister dat de hul zen voor het snelvuurgeschut, die aan c'rk mbrug gemaakt zijn, even goed heb ber. voldaan a s dc buttenlandsche. Alleen infant.rie L.i'.zcn hebben zich scheu ringen voorgedaan, naar de opijken waarvan nog onderzocht wordt. De heer Thomson wees op het ge rucht dat de hoofdadministratie van het korps marechaussee gevestigd zou wor den te 's-Gravenhage, onder leiding van den nieuwen korpscommandant. Spr. zou een dergelijke centralisatie ten zeerste be treuren als een stap achteruit. De Minister zeide aan deze zaak zijn aandacht te zullen wijden. Bij de behandeling der Vestingbegroo- ting, die bij een der artikelen in bespre king kwam, stelde de heer Thomson, mede namens de heef-en Jansen, Dolk, Smeenge, Roodhuyze'n, Helsdingen en Ter Laan de volgende motie voor inzake deScheven ingschehaven. De Kamer, van oordeel dat de wet van 24 Juli 1899 (Stbl. no. 194) niet wordt uit gevoerd volgens de duidelijk uitgesproken bedoeling van den wetgever; van oordeel dat de Scheveningsche ha ven ookbij juiste naleving der wet niet vol doen kan aan de eischen die in verband met de betrokken belangen moeten wor den gesteld, noodigt de Regeering uit om lo. een voorstel tot wetswijziging in te dienen waardoor niet langer uitgesloten blijft dat de haven aan de te stellen eischen ten volle zal kunnen gaan beantwoorden 2o. Reeds dadelijk maatregelen te ne men dat de wet hierboven genoemd naar de bedoeling van den wetgever wordt uit gevoerd. Deze motie zal later worden behandeld. De Vestingbegrooting wordt goed gekeurd. Dc Oorlogsbegrcoting zelf, in stem ming gebracht op verzoek der soc.-dem., wordt aangenomen met 43 tegen 20 stemmen. Goedgekeurd werden verschillende kleine ontwerpen. Ook werd goedgekeurd de Wet op $e Middelen en het wetsontwerp tot hening van 10 opcenten op de bedrijfs- en vermo gensbelasting. Avondv er gad eri ng. Surinaamsche begrooting 1910 De heer v. Vuuren bestrijdt het geven van subsidie voor te maken tekor ten. Het subsidie zou jaarlijks met f 30.000 verminderd kunnen worden. Spr. hoopt, dat de Minister zal aandrin gen op bezuiniging, door den gouver neur in samenwerking met de Koloniale Staten. Noodig is een vast stelsel, dat rekening houdt met de praktijk. De te ring moet naar de nering gezet worden. De Min. v. Koloniën zal zijn aan dacht gevestigd houden op den toestand der koloniale vaartuigen. De proef met de boschexploitatie schijnt te slagen. De Min. zal nagaan, wat mede te deelen is uit het rapport over de Javaansche koelies. Met alle kracht moet er naar gestreefd worden, het subsidie zoo ge ring mogelijk te doen zijn. Kan 't het geheel op te heffen. Tegen een vaststelling van de subsi- dieering bij de wet heeft de Minister bezwaar. Het algemeen debat wordt gesloten. Bij de artikelen besprak de heer Rqessingh over de opheffing van een predikantsplaats in Niekerië en daarvoor een hulpprediker in de plaats te stellen. Spr achte het een zaak van ^groote principieele beteekenis en breedvoerig wees hij op het belang aldaar een pre dikant te hebben. De Minister releveerde dat er geen sprake van opheffing van een predikanis- plaats is. Men leest toch in het artikel „predikant of hulppredikant". Volstrekt wil men de bevolking, niet een predikant onthouden. Bij de repliek diende de heer Roes sin g h een reeds door hem in uitzicht gesteld amendement in, n.l. om het be trekkelijk begrootingsartikel met f 2000 te verhoogen en het woord hulpprediker te vervangen door predikant. De heer v. Vuuren verheugde zich in de belangstelling van den heer Roes- singh en diens geestverwanten in de geestelijke ontwikkeling van Suriname en vroeg daar ook in ander opzicht hun belangstelling voor. Nam de Minister het amendement over dan bestond er er z.i. een vierdubbele aanspraak voor de Katholieken. Bij het derde debat verklaarde de Minister zich bereid om ónder ar tikel 2 van het wetsontwerp het betrok ken artikel op te nemen bjj de posten, die mogen overschreden worden, dan kan hij de zaak nog eens overwegen en in dien hem zulks gewenseht bleek een 'wijziging erin brengen. De heer Roessingh wilde een de finitief antwoord en handhaafde zij-n amendement. In stemming gebracht, werden er 17 tegen en 15 voor uitgebracht. Zoodat bleek dat het vereischte aantal leden niet aanwezig waswaarna de verga dering werd verdaagd tot a.s. Woensdag middag half twee. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 December 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 Biarritz. Laagste barometerstand 736.7 Bodo. Verwachting tot den avond van 28 December: meest matige tot krachtige zuidwestelijke wind, zwaarbewolkte of betrokken lucht, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Kerknieuws. Pastoor Van Straelen. f Op den 2en Kerstdag, 's avonds ten 9 uur, is de ZeerEerw. Heer Van Straelen, sinds ongeveer 8 en een half jaar rustend Pastoor te K at w ij k aan den R ij n, na een langdurig lijden in den Heer overleden. De Z.Eerw. heer Van Straelen werd geboren in 1832 en in 1869 priester ge wijd. Meer dan dertig jaren heeft hij aan het hoofd van Katwijk's parochie gestaan, totdat hij in 1901 zijn emeritaat aanvroeg en verkreeg. Op 18 Augustus van dit jaar werd op feestelijke wijze zijn gouden priesterfeest herdacht. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van hedenmorgen. De kantonrechter veroordeeldewe gens straatschenderij Pieter Mattheus van W. P. te Leiden tot f3 of 1 d. wegens burengerucht: Frans G. J. B. M.Carel C. de J. en Pieter C. G. allen te Leiden tot f 3 of 1 d. wegens loopen op verboden grond Hendrik S. zwervend tot f5 of 3 d. Corn, van S.' Ezn. en Arie D. Jr. te Noordwijkerhout tot f2 of een week tuchtschool wegens varen zonder behoorlijk licht Leendert van B. te Houtrijk en Polanen tot f 10 of 10 d.; wegens visschen zonder vergunning Gerard J. v. M. te Leiden tot f2 of 2 d.; wegens overtreding motorwet Gerard O. te 's-Gravenhage tot f2 of 1 d.Maar- tje Elisabeth O. te Leiden tot een maand tuchtschool (voorwaardelijk) met proeftijd van een jaar; Gerard C. J. Kzn. te Oegst- geest tot f 1 of 1 d.Koos de J. teLei- derdorp tot f2 of 2 d.Arie N. v. d. V. te Oegstgeest tot f3 of 2 d.Hendrik v. d. P. te Voorhout tot f3 of 3 d.;Isaac C. de C. te Leiden tot f 1 of ld.; August A. T. te Leiden tot f2 of 2 d.Pieter v. d. P. te Leiderdorp tot f 1 of 1 d. wegens het niet stapvoets over een brug rijden met een hondenkar Jan H. S. te Leiden tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 d.wegens zonder vergunning varen in Rijnlands boezemwater Leendert van B. te Houtrijk en Polanen tot f5 of 5 d. wegens te snel varen in Rijnlands boe zemwater Lambert L. te Leiden tot twee maal 1 d.Joh. de B. te Noord-Scharwou- de tot f 3 of 2 di.Lambert L. te Leiden tot f3 of 2 d.George S. te Alkmaar tot f4 of 2 d.Joh S. te Leiderdorp tot f5 of 3 d. wegens baggeren in Rijnlands boezem water Willem den E. te Zoeterwoude tot f5 of 3 d.; Wegens het helmsnijden in de onvrije iduinen van Rijnland Zacherias van D. te Katwijk aan Zee tot f 3 of 3 'A.Gerhard Z. Mzn. en Cornells Z. Mzn. te Noord- wijk tot f3 of 3 d.; wegens het vervoeren van vloeibare mest in een ongesloten bak Klaas O. te Katwijk aan Zee tot f20 of 1 d.wegens het kaartspelen op den openbaren weg Pierre T. H. tot f0.50 of 1 week tucht school. Wegens voetballen op den ppenba- ren weg werden de twee oudste ver pleegden van het St. Jacobsweeshuis te Leiden, die wegens dit vergrijp terecht stonden, veroordeeld tot f 0.50, of 1 week tuchtschoolde overigen kregen een berisping. Wegens te Leiden melk vervoeren in open emmers Adrianus v. d. E. te Lei den, tot f 3 of 2 d.wegens overtreding der vleeschverordening Com. Jan v. D. te Leiden, tot tweemaal f2 of 2 maal 2 weken tuchtschoolwegens het bou wen te Noordwijk zonder te voren ~dé rooilijn aanwijzen Willem H. te Haarlem tot f 2 of ld.; wegens het te Voor hout brandbare stoffen hebben te dicht bij een kachel Gerard D. te Sassen- heim, tot 2 maal f 3 of 2 maal 1 dag. Vrijlg esproken werden Klaas T. te Lisse, wien ten laste was gelegd va ren zonder behoorlijke lichtenJacob van B. te Katwijk aan Zeedie terecht terecht stond wegens overtreding der, visscherijwet en Nicolaas P. te Katwijk aan Zee, die zich moest verantwoorden wegens overtreding der Arbeidswet. Voor heden, de laatste strafzitting van dit jaar, stonden op de rol 97 zaken, alle voor openbare behandeling. De nu volgende zitting is bepaald op 17 Januari a.s. Het eerst verscheen Frans B. 41 jaar, veehouder te Oegstgeest, die op 29 November in Leiden melk heeft doen invoeren, zonder op de bus te hebben aan gebracht een opschrift vermeldend naam en woonplaats alsmede de daarin bevin dende melksoort, terwijl de melk een aan zienlijke hoeveelheid bezinksel afzette. Bekl. ontkende, hij heeft bussen in over vloed en weet niet of zijn knecht verkeer de bussen heeft genomen; van bezinksel der melk weet hij evenmin iets; hij is bij de melkerij niet tegenwoordig geweest Als getuige wordt gehoord dr. J. J- van Eek, directeur van den gemeentelijken keuringdsienst. De ambtenaar eischte, waar de melk een ontzaglijke hoeveelheid bezinksel ver toonde, voor het eerste vergrijp f3 of 3 d! en voor het tweede f 15 of 5 d. Bekl. vroeg lichteren straf. In de zaak van J. L. B. te Watergraafs meer, die op 16 November wegens het rijden zonder licht te S a s s e n h e i ni met. de auto G. 884 was geverbaliseerd, wer den drie getuigen gehoord, die het ver baal, van den kantonrechter bevestigden* Eisch f6 of 2 d. Gijsbertus van M.; 55 j. schipper té Aarlaniterveen heeft op 18 Novem ber te Leiden in de Vliet een partij paardenvleesch geheel ongedekt vervoerd het vleesch was verzonden uit 's-Graven hage, en bestemd voor een slager te Al-' fen, terwijl geen vergunning tot doorvoer door B. en W. van Leiden was afgege ven. Bekl. bekende; hij heeft uit onwe tendheid gehandeld. Eisch f3 of 2 d. Jacobus Johannes van G. 45 j., win kelbediende te Leide n heeft op 1 De cember twee jongetjes van 10 en 9 jaar belast met het rondbrengen van couranten Eisch tweemaal f3 of tweemaal 2 d. Bekl, zcide aldus gehandeld te hebben oin eeni- 47e verdiensten voor zijn groot gezin té verkrijgen. Thans doet hij het niet meer. Gerrit M. 42 j. grofsmid te Leiden moest zich als voorzitter der Vereeniging, „Kunst naar Gave" verantwoorden \ve-: gens het houden van eene loterij zonder vergunning van de Koningin of B. en W,; in het café „Du Nord" op 6 November,1 Bekl. bekende; aan B. en W. was toe stemming tot liet houden der loterij ge vraagd en een bode van het stadhuis was op den bewusten Zaterdagmiddag ten huize van den secretaris der Vereeniging gekomen met de mededeeling, dat het ingezonden request aangevuld moest wor- 'den. Door een misverstand is het niet tijv dig terug bezorgd. Uit het getuigenverhoor vernamen wij voorts, dat de tombola strekte tot dekking van het tekort der uitgaven voor den praalwagen der Vereeniging op 3 October 1 1.1., en de prijzen eene gezamenlijke w aar de van f45 hadden. Het „Kruisverband"- had op 20 October een soortgelijke lo terij georganiseerd, volgens bewering evenmin zonder Toestemming van B. en W. en feitelijk het verslag in 't „Leidsch Dagblad" had een en ander doen uitlek ken. Had de courant z'n mond maar gehou den, meende de kantonrechter, die het vergrijp niet erg vond. De ambtenaar, de goede trouw van bekl. aannemende, kon toch niet nalaten zijn bevreemding uit te spreken dat men zonder verlof de loterij liét doorgaan en vroeg f4 of 2 d. Matthias v. d. Z», 60 j., arbeider te Lisse, heeft palen in een tochtsloot van den Beekpolder onder Voorho.ut geslagen en ondanks waarschuwing de palen niet verwijderd. Eisch f 4 of 2 dageni. Wegens het snijden- van riet op de bermen van den Noordwijkerweg onder, N o o r d w ijk stonden terecht Paulus v. R., 34 j., arbeider en Hendrik v. R., 29 j., koopman beiden te Katwijk. Be klaagden hadden geen riet doch ruig gesneden, hetgeen door den eigenaar werd bekend. Eisch f 3 of 3 d. voor ieder. Pieter Hendrik R., 18 jaar, slager te Leiden heeft op den avond van 13 November gereden met een rijwiel zon der licht en deii verbaliseerenden agent een valschen naam opgegeven. Eisch f 2 of 2d. en f 8 of 8 d. voor de onder scheidene overtredingen. In de zaak van Frans M. te Leiden; welke voor eenige weken diende, is het onderzoek heropend in verband1 met de overlegging van een stuk, waaruit bleek! dat. het aan L. H. de Jong verleende; veriof door B. en W. is ingetrokken'.; Het G. M. meende, daarin voldoende aanleiding te vinden om op den eisch1 tot vrijspraak terug te komen, daar bekl. bier heeft geschonken zonder verlof te hebben en eischte f 10 of 4 d. Mr. Fokker, als gemachtigde optre dend, voerde eenige verweermiddelen' aan, concludeerend tot vrijspraak. Gé- machtigde meende dat het niet moge lijk was op de overgelegde verklaring recht te doen, daar deze niet door eede bevestigd was. Bovendien betreft het verr, lof perceel Hoogen Rijndijk 70 ,en is' in de stukken sprake van perceel Hoogé Rijndijk 80. Abraham van N., 60 j., schipper té. Zo e ter w o u d e "heeft op 18 Nov. aan;; de Rijn- en Schiekade te Leid1 en het paard van zijh trekschuit heeft doen trek ken door zijn 13-jarigen zoon, zonder, voldoende toezicht. Eisch f 1 of 1 d'. Bevestiging van het verstekvonnis van; den kantonrechter d.d'. 29 Dec. 1908 i werd geëischt, waarbij Gerardus Johan-, nes R., 18 j., schipper te Leiden vers. oordeeld is tot f 3 of 3 d., omdat hij; op vordering der politie zich niet uit een volksverzameling had verwijderd'. Wilhelmus Alexander Comelis v. K.i( te Leiden heeft te Zoeterwoude gereden met een driewielig motorrijtuig op een gesloten weg. i, Bekl. bekende, doch voerdé tot vers. ontschuldiging aan ,door een ambtenaar, der politie naar dien weg verwezen te zJijn'. Eisch f 2 of 2d. Jacob van D., 66 j., koopman in visch te Katwijk had met de Katwijksche stoomtram bedorven bokking in Lei den ingevoerd en was deswege deor dé keurmeesters geverbaliseerd. t Hij hield een lange pleitrede, waarin) hij zeide, een vrouw gaiad te hebbeny die thans van hem af was en die <ji^ hem zoo hard mogelijk tegenwerkt. Deze had dan o.ok de keurmeesters vertelt*

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2