Uit Stad en Omgeving. overgeplaatst bij de 4e compagnie Hos pitaal-soldaten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het in de Zanderij van baron v. Wassenaar en Catwijek, n.l. het afzanden der woe ste gronden, waarvan het zand moest dienen voor de Z. H. Electrische Spoor weg Mij. traject Oude Wetering—Lei den, is voor onb'epaalden tijd stop ge zet. Niet pleizierig voor de aan dat werk arbeidende personen. Ten verzoeke der Coöperatieve nO- derlinge Spaarkas gevestigd te Katwijk aan den Rijn had gisteren de inschrij ving pleats voor het huren van 3 percee- len bloembollenland aan den Valkenbur- 'gerweg. Ingeschreven was voor Perceel I groot 89 Aren 82 c.A. oï 628 R.R. door verschillende personen voor f 175, f181, f 197.25, f200, f211, f250. Voor Perceel II, groot 62 A. 42 c.A. of 437 R.R. voor f170, f174.77#, f175, f200, f 202,f 205,f 206. Voor Perceel III, groot 34 A. 5 c.A. of 23S R.R. voor f70, f72, f75, f75, f 80.25, f81, f90, f 91, f106. LEIMUIDEN. De jongelingen, die ge boren zijn in het jaar 1891 worden er aan herinnerd, dat zij verplicht zijn, zich ter inschrijving voor de Nationale Militie aan te melden ter Gemeente Secretarie, in de maand Januari. Bij voorkeur be staat daarvoor gelegenheid op Dinsdag 18 Januari, des voormiddags van 10 tot 12 uur. De stoomboot „Haarlemmermeer" van de Maatschappij „Carsjens", die hedennacht 2 uur uit Amsterdam vertrok, is van morgen in het Kagermeer op een eilandje vastgeioopen. De stoombooten „Aalsmeer" en „Leiden" hebben vele pogingen gedaan om haar weder los te krijgen.Na een geruimen tijd heeit„Leiden" de moed opgegeven, doch toch kwam zij zeer tot ongenoegen van vele pasa- giers een uur te laat in Leiden aan. In den vroegen morgen hadden ook reeds twee booten van de Maatschappij „W. Bus" gepoogd „Haarlemmermeer" los te krijgen maar eindelijk besloten zij passa giers en vee over te nemen en de reis naar Leiden voort te zetten. LEIMUIDEN. Dinsdagavond verga derde ten huize van den kastelein J. Sneeboer de „IJsclub Leimuiden". De opkomst was gering te noemen!. De Voorzitter, de heer Molenaar, heette de aanwezigen welkom, vervolgens las de secretaris, de heer J. Heenk de no tulen, die onveranderd werden goedge keurd. Ingekomen waren een schrijven van 'den Commissaris A. Heuzen, die we gens drukke werkzaamheden bedankte als bestuurslid, alsmede een schrijven van den Commissaris P. Zuidervaart, die wegens hoogen leeftijd ontslag nam. Alsnu was aan de orde, rekening en verantwoording van den Penningmée- ster over het afgeloopen jaar. Ingevolge de voorlaatste zinsnede van art. 9 der Statuten werden door het Bestuur uit- genoodigd om de rekening en verant woording na te zien de heeren G. v. Egmond, C. Broekhuizen, P. Zuide- waart en J. Sneeboer. De vergadering werd alsnu eenige oogenblikken geschorst, om genoem de heeren gelegenheid te geven, hun op dracht t evervullen. Na heropening rap porteerde de Commissie, dat zij reke ning en bijlagen in orde had bevonden, waarna de rekening, die in ont vang f203,30, in uitgaaf f 113,45, dus batig saldo f89,85 beliep, werd goedge keurd en de Penningmeester, de heer G. Straathof onder dankzegging voor Zijn gehouden beheer werd gedéchaH geerd. Nu had plaats verkiezing van 4 Be stuursleden en wel 2 wegens overlijden van de heeren C. Omtzigt en C. van Graas en 2 wegens bedanken van de heeren Heuzen en Zuidervaart. Als stem- opnemers fungeerden de heeren W. Koot en J. Heenk. Alvorens tot deze stem ming over te gaan, herdacht de Secre taris met eenige korte woorden de over leden bestuursleden Omtzigt en v. Graas. Hierna werden als bestuursleden ge kozen met bijna algemeene stemmen de Heeren J. C. Omtzigt, J. C. v. Graas, H. Visser en W. C. Heijningen. Bij de rondvraag werd besproken het al of niet aanschaffen van een ijsschaaf. Besloten werd dit aan te houden tot de Volgende vergadering. Daarna werd de vergadering geslo ten. Woensdagt erwijl de bode Verhaar zich even in het dorp bij iemand be vond, had zijn paard, dat het wachten stellig moede was geworden, zich verwij derd. Het bleek dat het zich naar zijn stal te Rijnsaterwoude had begeven, waar het voor de deur bleef staan. Gelukkige dat de reislustige viervoe ter geen ander voertuig ontmoette, an- jders waren er wellicht nog wel andere Idingen gebeurd. LISSE. Het feestprogramma van de mu- zuiekvereeniging „Eensgezind" voor haar door ons reeds gemelde uitvoering, be vat zes muzieknummers en wel als volgt: 1. Feather Queen. 2. Eula, Ouverture. 3. Frühlings Wals. 4. Potpourrie muzikaal. 5. Happaij Days en Diseia. 6. Galop des Petits Soldats. Voorts optreden van het Duo de MUn- ftik uit den Haag. Afgewisseld door dan sen. Een en ander belooft dus wat. NIEUWKOOP. De vele uitgeveende plassen in deze gemeente'zijn niet alleen rijk aan visch maar ook, tot schade van de visschers, rijk aan otters. De werkman J. v. d. Voorn, zag, naar zijn weik varende, een hoopje ruigt, waarin hij beweging bemerkte. Gewapend met een schop ging hij er op af en eenklaps schoot er een otter uit. J. v. d. V. stak naar hem maar raakte hem niet goed waarop het dier naar het water vluchtte en daarin verdween. In de ruigt nog eens rondziende vond de werkman een pasgeboren ottertje dat hij mede nam naar huis. Daar kreeg hij een plaatsje in een stoof en wordt nu eenige malen daags met melk gevoed. Het beestje is blind en gelijkt veel op een katje van een paar dagen. SASSENHEIM. Voor het doen van aan gifte ter inschrijving voor de Nat. Militie voor degenen geboren in 1891, zal in het bijzonder zitting worden gehouden ter secretarie op Donderdag 13 Januari 1910 v.m. van 10 tot 12 uur. TER AAR. Het Bestuur der R. K. Kies- vereeniging alhier vergaderde in het Bondssafê aan het Papenveen o. m. tot het vaststellen der aanstaande jaarver gadering. Deze werd bepaald op Woens dag 19 Januari 1910. De agenda zal de volgende punten bevatten1 Opening. 2. Lezing der notulen. 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 4. Jaarverslag van den Secretaris. 5. Ver kiezing van vier bestuursleden, wegens periodieke aftreding der heeren P. W. Kroft, J. Versluis, B. J. Verhagen en C. W. van der Hoorn Az. 6. Ingekomen stukken. 7. Rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de Koningin Wilhelmina vereeniging ha re algemeene najaarsvergadering. Om streeks 8 uur opende de voorzitter, de heer G. H. Schmal, de matig bezochte vergadering. In zijn inleiding wees de voorzitter op den gunstigen toestandi der vereeniging, wat de financiën aan gaat. Immers, in vorige jaren sukkelde de vereeniging steeds met aanzienlijke te korten, maar nu heeft de penningmeester voor het eerst een batig saldo in kas. Verder memoreerde hij het mooie en or delijke verloop der feestviering van Sep tember j.l., waaruit de tegenstanders der dit jaar gevolgde wijze van feestvieren zijns inziens konden zien, dat hun be zwaren niet kunnen gelden. Mochten zij daarom besluiten weer tot de vereeni ging ioe te treden, zij zouden met open armen worden ontvangen. Vervolgens werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastge speld. Als ingekomen stuk werd voorgelezen een schrijven van den directeur van het gesticht „Nieuw Voordorp," waarin hij dank pitsprak voor het feest en de trac- tatie aan de kinderen van het gesticht bij gelegenheid der feestviering van Sep tember. Nu kwam aan de orde het jaarverslag van den secretaris. Hierin werd nog eens de geschiedenis der vereeniging over het afgeloopen jaar beschreven, welke bij ons 'allen natuurlijk nog versch in het geheugen ligt. We vernamen er verder uit, dat de vereeniging op het oogenblik 676 leden telt tegenover 690 in het vori ge jaar, zoodat we door al die beroerin gen. slechts weinig leden verloren heb ben. Uit de rekening en verantwoording van de|n penningmeester bleken de inkomsten tej bedragen f617.94, de uitgaven f 530.60, zoodat er een batig saldo is van f 87:34. De commissie van controle, bestaande uit de heeren Grundeken, Niersman en Schoor, had de rekening in orde bevon den, zoodat de voorzitter voorstelde den penningmeester onder dankzegging voor zijn accuraat beheer, te déchargeeren. Nu stelde het Bestuur voor art. 10b van het reglement te wijzigen in dien zin, dat hierbij zouden ingelascht wor den de volgende woorden„Wordt ter vervulling eener "Vacature slechts één candidaat opgegeven,, dan wordt, deze geacht gekozen te zijn." Dit wordt bij acclamatie aangenomen. De heer De Graaf van den Rijndijk maakte de opmerking, dat hij het getal van 20 leden, wier namen minstens moes sten voorkomen op de candidatenlijsten, wel wat hoog vond, omdat het voor sommigen bezwaarlijk zal wezen dit ge tal bijeen te krijgen. De Voorzitter vond dit getal echter minstens noodig tot we ring van aardigheden om ongewenschte elementen in het Bestuur te doen plaats nemen. De zooeven genoemde reglementswij1- ziging deed al terstond1 dienst. Tegen over de heeren Vreeburg, Overkleeft en De Groen, die periodiek moesten aftre den, waren geen ^ndere candidaten ge steld, zoodat stemming onnoodig was en zij allen werden k: >zen. Ook ter vervul.. der vacature, ont staan door het bedanken van den heer A. Owel, bleek stemming onnoodig. De eenigste Candida at was de heer Mol van Charente, die dus gekozen werd ♦erklaard. Bij de rondvraag wees de heer Over- diep op het minder wenscheiijke vam het bekronen der versieringen in den kinderoptocht. Immers de mooiste ver sieringen zijn in den regel gemaakt door ouderen en datgene, wat echt kinderwerk is, staat daarbij ten achter en wordt dan niet bekroond, zoodat men het doel niet bereikt, wat met die prijjzep beoogd >vordt, n.l. om den arbeid en het kunnen der kinderen- te bëloonen. Het Bestuur erkende de "gezondheid dier opmerking en' zal overwegen hoe daaromtrent ln het vervolg te handelen Klachten over het laat aanplakken der biljetten werden beantwoord met de ver wijzing naar de droeve familieomstandig heden van den persoon, die voor dat aan plakken had te zorgen, waardoor zijn vergeetachtigheid ditmaal alleszins ver schoonbaar is. Nog werd aan het bestuur gevraagd om, zoo mogelijk de post van f 130 voor de muziek, in het vervolg te verminde ren. Het Bestuur antwoordde zijn best te zullen doen het volgende jaar goed- kooper klaar te komen. Daar niemand meer het woord ver langde, sloot dc voorzitter de vergade ring. ZOETERWOUDE. Op Dinsdag 25 Jan. a.s. zal een verkiezing plaats hebben van een lid van den gemeenteraad; de vaca ture is onstaan door het overlijden van den heer A. Rijnsburger. Formulieren tot Candidaatstelling zijn ter secretarie alhier kosteloos verkrijgbaar van af den 27 December a.s. tot en met den dag der verkiezing. De R.-K. Tooneelvereeniging „Ons genoegen" zal op Woensdag 29 Dec. een Uitvoering geven in Café „Ik leer Gemeenteraad van Lisse. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter: bij ontstentenis van den burgemeester,--de lieer G. van Parijs, wethouder. Aanwezig- tien leden. Er is één vacature. De Voorzitter opent de vergade ring De lezing van de notulen der vorige vergadering wordt tot een volgende uit gesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken. Missive van Ged Staten ten geleide van het afschrift van een Kon. besluit houdende goedkeuring van de verorde dening tot heffing en invordering van schoolgeld in de gemeente Lisse. Dispositie van Ged. Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot be stendiging der huur van de woning in het raadhuis aan den veldwachter Vermo len. Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van de goedgekeurde gemeenie- begrooting, dienstjaar 1910. Dankbetuiging van de gemeenteveld wachters voor de verhooging der wo-x ninghuur. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde is de benoeming van le den der commissie tot wering van school verzuim. De aftredende lecfèn, de heeren E)e Meulder, Zoneveld, Pijiacker, Lefeber, Halfschepel, en Kingma worden herbe noemd, ierwij] in de plaats van den heer A. Güidémond, die niet- meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, met algemeene stemmen ge kozen werd de heer Ch. Steenwinkel, hoofd der Christelijke school alhier. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuw-gekozen raadslid, den heer J. M. D. graaf van Lynden. Deze worden ter onderzoek gesteld in handen eener Commissie, waartoe de Voorzitter benoemd de heeren Tromp, v. d'. Mei en. v. d. Veld. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering geschorst. Na heropening deeit de commissie bij monde van den heer v. d. Mei mede, dat zij de stukken in orde bevond en mitsdien tot toelating adviseert. Dienovereenkomstig besloten. Goedgekeurd wordt uit den post on voorziene uitgaven f 25 over te schrij ven op den post Volksfeesten, ter beta ling van het subsidie aan de Vereeni ging „Eensgezind" en f 100 op den post onderwijzerssalaris ter betaling van de hooging aan Mej. Reijnveld. Alvorens in comité-generaal over te gaan ter behandeling van het suppletoir kohier hoofd, omslag, stelt de Voor zitter de rondvraag aan dc orde. De heer Pijnacker meent, dat de lantaarns welke 's nachts doorbranden, des morgens te laat gebluscht worden. Enkele branden nog om half acht. De Voorzitter antwoordt, dat zulks ook zijn aandacht heeft getrokken. Spr. zal er den directeur op wijzen, dat bedoel de lantaarns vroeger moeten uitgedoofd worden. Dc heer Lefeber zegt, dat verleden week in de gascommissie de begrooiing dei- gasfabriek ter sprake is geweest, naar aanleiding dér discussies ter laatste raadsvergadering. Toen is gebleken, dat de begrooting, in tegenstelling met het geen in den Raaci is medegedeeld, niet door dc commissie is goedgekeurd. Spr. wenscht hierover geen verdere bespre king, doch wil alleen deze mededeeling ter kennis van de raadsleden brengen. Daarna sluit de Voorzitter de open bare vergadering. Kerknieuws, Pastoor van Straelen. De toestand van den Zeereerw. Heer B. C. van Straelen, rustend Pastoor te Katwijk aan den Rijn, is in die mate ver ergerd, dat iederen dag het einde van Z.Eerw. verwacht wordt. Sedert eenige weken wordt door Z.Eerw. niets anders gebruikt dan een kopje thee of water. Het is dan ook in hoofdzaak die zwakte, die het einde van Z.Eerw. zoo spoedig zal doen naderen. LEIDEN, 24 December. Gisteravond is op den Rijnsburgcr- singel de 82-jarige vrouw H., wonende te Oegstgeest, door een aangespannen wa gen aangereden. De vrouw, die slecht van gezicht is, heeft waarschijnlijk den wagen niet zien aankomen ®f verkeerd willen uitwijken, althans zij liep tegen het halster van het paard op. De koetsier had aan het ongeval geen schuld. De vrouw was oogenschijnlijk slechts licht gewond; zij had alleen een kline wonde aan de elleboog bekomen; inwen dig scheen zij echter zwaar gekneusd te zijn, want zij was niet in staat haar weg te vervolgen. Voorloopig werd zij naar het politieposthuis aan de Steenstraat ge leid. De burgemeester van Oegstgeest, met het ongeval in kennis gesteld, heeft de vrouw per rijtuig doen afhalen en voor de verdere verpleging .zorg gedragen. Wegens openbare dronkenschap is gisteravond door de politie, gearresteerd de rondreizende koopman C. K. Toen de man zijn roes had uitgeslapen en weder in nuchteren staat verkeerde, bleek dat hij nog eenige hechtcnisstraf- fen had te ondergaan en werd hij mits dien ter bestemder plaatse geleid om zijn straf uit te boeten. Tot heden is het, ondanks cfe vol hardende pogingen van de politie niet gelukt eenig licht te brengen in het ver- vergiftigingsgeval bij den slager Mars man. De dienstbode op wie wel eenige verdenking rust, blijft hardnekkig alle schuld ontkennen en alle aanwijzing schijnt tot dusverre te ontbreken. Ook kan de slager niet zeggen of er uit het zakje arsenicum, dat hij gebruikte om ratten te dooden, een" bepaalde hoeveel heid vermist wordt. Inmiddels wordt het onderzoek voort gezet De heer Heinrich Fiedler is door de afdeeling Leiden van de Mij. ter be vordering van Toonkunst, uitgenoodigd zijne medewerking te verleenen aan het concert dat op 5 Januari plaats zal hebben. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken zijn voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Dec. 191Ö, benoemd tot assistent aan de Rijks universiteit alhier: voor de tandheelkunde J. A. Hammes; voor de heelkunde dr. J. H. P. van Kerckhoff; voor de oor-, neus- en keelheelkunde dr. C. J. A. van Iterson; voor dë oogheelkunde dr. R. J. van der Heyde. Mej. T. Th. A.Voigt, alhier,, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen Fransch, acte A, middelbaar onderwijs. De heer H. G. Martin, alhier, slaagde te 's Gravenhage voor het examen middel baar onderwijs Fransch, acte B. HILLEGOM. Door B. en Ws. is aan den Heer C. Ruigrok het werk der Ge meente namelijk ophalen van haardasch en vuilnis rijden van grint enz. gegund voor de som van f 1675 een en ander voor de tijd van drie jaar. Tegen den heer S. U. die gisteren voor de rechtbank te Haarlem terecht stond wegens het feit, op een paar jongens geschoten te hebben die in zijn boom gaard appelen stolen, is drie weken ge vangenisstraf geeischt. Uitspraak, 6 jan. Naar wij vernemen hebben eenige bloemisten alhier, hunne verdere planting der bollen gestaakt, wegens het groote gebrek aan dekriet en het niet gewenscht is de bollen aan een mogelijke vorst bloot te stellen. LISSE. Aan de Jannetjesbrug is een bankbiljet van f 25 gevonden. Voor den eigenaar is het terug te bekomen bij J. P. Hulsebosch aldaar. RIJPWETERING. In de zaal van den heer S. van Benten had Donderdag 1.1. de vergadering plaats van de R. K. Kies- vereeniging Alkemade. Voorzitter de heer J. Hendrix. De voorzitter opende de vergadering en prees vooral de onderlinge samen werking Van deze vereeniging, waarvoor hij zijn dank betuigde. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd'. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, nu waargenomen door den secretaris, bij afwezigheid door ziekte van rden penningmeester, bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 210.40 en de uitgaven f 141.45 en dus sloot met een batigsal- do van f 68.95. Wegens het bedanken van den heer P. Vrijburg als lid van het bestuur, werd glekozen de heer J. v. Leeuwen vani Oud-Ade. Bij rondvraag en sluiting werd voor al gewezen op het opkomen voor de goede zaak, dat wellicht noodig was bij een a.s. verkiezing voor de Prov. Staten. Academienieuws. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts den heer A. J. M. Lamers (den Bosch). AMSTERDAM. Gedaagd voor het practisch apothekersexamen le gedeelte de heeren W. C. Kimmijser, geb. te Lom teren, en W. P, Woutersen, geb. te Mid' delburg, en mej. M. M. A. Cocx, getj te Amsterdam. Te Freiberg in Saksen heeft de heer Oj L. L. Kemmerling uit Maastricht aan dj Koninklijke Bergacademie het examen; voor mijningenieur met goed gevolg afl Agenda's. St. JOZEFSOEZEL.-VEREENIOINO. Zaterdag Eerste Kerstdag, de zaal ope& als op Zondag. Zondag van 57 uur voor de Leer lingen en van 8—10 voor de Gezellen. Maandag de zaal open. Dinsdag repetitie Harmonie en de zaal open. Woensdag repetitie Tooneelclub. Donderdag de zaal open. Vacantie Teekenschool tot de eerst* volle week in Januari 1910. Zaterdag Nieuwjaar de Vereeniging open als op de Zondagen. Zondag 2 Januari Installatie van den WelEerw. Heer Th. J. A. van de Laar door den ZeerEerw. Heer A. J. Clarijs. Toegankelijk voor Donateurs, Gehuwde- Gezellen, Gezellen en Leerlingen, N.B. op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap. NED. R.-K. VOLKSBOND. Zondag 45 uur spaarkas. Van 5.30 tot 6.30 bibliotheek. 8 uur uitvoeringj Asschepoetster. Maandag van 910 uur winterpro visie. Dinsdag half 9, vergadering lioutbe- werkersgilde. Repetitie St. Caecilia. De Conversatiezaal is dien avond gesloten. Donderdag 9 uujri Verg. bestuur der afdeeling. Vrijdag Repetitie Harmonie. Zaterdag Nieuwjaarsdag geen spaar kas en geen sociale bibliotheek. ZITA-VEREENIGING. Zondag, geopend vanaf 12 uur. Zon dagavond tot 10 uur gezellige bijeen komst in de lokalen der winkeljuffrou wen en dienstboden. Dinsdag, van 1112 uur vóórmiddags worden inlichtingen verschaft voor be trekkingen. Dinsdagavond van half 810 uur cur sus voor kostuumnaaien. Woensdagavond van 810 uur gezel lige bijeenkomst voor dienstboden van 8 tot half 10 uur knipcursus. Donderdag, van 8 tot 91/2 uur, knip cursus en cursus voor kostuumnaaien. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Z. K. H. de Prins keert reeds a.s. Zondagavond laat, van het Loo in de resi- sidenti? terug, en komt dus niet Dinsdag met de Koningin en Dochter, Prinses jnliana, mede. Wegens het verblijf dit jaar van het Hof op het Lcor tot na Kerstmis, is de in het Paleis aan den Kneuterdijk gebrui kelijke uitreiking der Kerstgeschenken door H. M. de Koningin en den Prins aan de kinderen van het personeel der Hofbediening tc 's-Gravenhage, uitge steld tot na de terugkomst der Koninklij» ké familie in de residentie. Mr. Pierson. f Oud-Minister N. G. PiersOn is heden ochtend op 70-jarigen leeftijd, na een langdurige ziekte, overleden. Marktberichten. LEIDEN, 24 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: Veulens f a Paard f a f 9 Stieren f 130 a f250; 91 Kalf- eri Melkkoeien f 160af 265; 156Vare koeien f 108 a f240; 151 Vette Ossen en Koeien f 174 a f 290, per kg. 64 a 70 c.Graskal veren f 00 a 00; 21 Kalveren (vette) f58 af 100, per kg. 90 a 100 c.20 Kalveren (magere) f8 a f 14; 953 Schapen (vette) f 18 a f26, per kg. 49 a 59 c.Schapen (weide) f 00 a f 00 265 Varkens (magere) f 17 a f36, per kg. 45 a 47 c.181 Varkens (Biggen) f6.50 afl4perK.G. a c. 8 Bokken of geiten f4 a f9. Ter markt aangevoerd407 Runderen, 41 Kalveren, 950 Schapen. Kaas. Aangevoerd 26 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 30 tot f 35Derby kaas f—Leidsche kaas de 150 kg. van f00 tot f00. Aan de Stadswaag gewogen: 27 Partijen,944 stuks kaas, wegende 6451 kg. 24 December. Boter.' Heden waren aan gevoerd 219/8 en 21/16 vaten, le kwal. per U vat f 0,60 a 0,64, 3e kw. per M vat f 0,54 a 0,56, le qualiteit per KG. f 1,50 a f 1,60, 2e qualitelt per K G. f 1,35 a f 1,40. Verkocht 4590 KG. Turf. haardrb. 1ste soort stuks. Turf grauwe) stuks. Lange Zwarte 180000 stuks, f 4.50 a f 4,75 per 1000 stuks. LEEUWARDEN, 24 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 71 stieren f75. a 270 8 ossen f 175 a 180; 118 vette koeien, f 150 a «s70; 27 c. a 35 c. per half ki'o; 190 melk- en kalfkoelen f 150 a 260 9 pinken f 50 a 75; 88 vette kalveren f 25 a 55; 35 c. a 40 c. per half kilo; 18 graskalveren f40 a 60; 32 nuchtere kalveren f 7 a 12; 408 vette schapen f 22 a 26; 106 weide schapen f 14 a 17; 1080 lammeren f 13 a 17; 209 vette varkens f70 a 90; 23 c. a 24 c. per half kilo; 101 magere varkens f 40 a 60; 356 vette biggen f 30 a 45, voor Londen 21 c. a22^ c. per half kilo; 244 kleine biggen f 5 a 9; 28 paarden f 150 a 200. In rundvee behoorlijke kooplust; door kleine aanvoer vet vee vooral gewild. Wolvee minder, aangevoerd, vraag teleurstellend. Varkens voor export groote vraag, te weinig aangeboden, geen buitenlanders ter markt. 24 Dec. Pluimvee. 200 slachtkippen 50 c. a 75 c.; jónge hanen c. a c.; 80 piep kuikens 95 c. a 150 c. 24 December. Boerenboter f 00.—Aanvoer 3/4, 4/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 55.— a f55.50. Aanvoer 17/3 24/6 en 0/12 vaten. Noteering van de commissie f 56.—. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 55.—. Nagelkaas: Fabrieksf25.50 a39.50.Boerenl— Aanvoer 15,701 K.G. Handel vlug,

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2