Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. vorming van het instituut der viermaan- ders, algemeene dienstplicht met stren ge keuring, gepaard aan contingent-uit breiding, maar met verkorting van den eersten oefentijd tot 6 maanden. In breedvoerige beschouwingen treden de over de levering van geschut, consta teerde spreker, dat het Krupp'sche ge schut zooals het: beproefd is, niet voldeed. De teruggang van den geest in het le ger schreef hij toe aan verschillende maat regelen van minister Sabron. In dit verband waarschuwde spreker den Minister tegen wettelijke maatrege len tegen het militaire vereenigingslcven, en vroeg hij van den Minister scherpe af keuring van liet Haagsche duel. Breedvoerig ging spreker in op het ge val Roest van Limburg. Na nog een milde tractementsverhoo- ging voor de officieren te hebben bepleit, eindigde spreker met de hoop uit te spre ken dat hij met dezen Minister zou kunnen samenwerken en voor diens begreoting zou kunnen stemmen. Ruim middernacht kwam de heer van Sasse van Y sselt nog aan het woord, de wenschelijkheid bepleitende dat de mi litaire rechtspleging zou komen in de han den van den burgerlijken rechter. Bij half een werd de vergadering ver daagd. Vergadering van Zaterdag IS December. Hervat wordt de behandeling der be grooting voor Binnenlandsche Zaken. Aan den heer Smeenge, die aangedron gen had op opneming van de leeraren der ambachisscholen in het Burgerlijk Pensi oenfonds, antwoordde de Minister dat die bezwaarlijk kan, zoolang aan het vak onderwijs een wettelijke basis ontbreekt. De heer Bos opperde bedenkingen te gen de voorgenomen toevoeging van een ambtenaar aan den inspecteur voor het vakonderwijs. Veel beter achtte spreker de instelling van meer plaatselijke inspec ties waardoor betere aanraking met de vakscholen wordt verkregen. De heer De Visser daarentegen wenschte bij het vakonderwijs de leiding in één hand, uiteenzettende dat het zwaartepunt van de werkzaamheid des In specteurs van het vakonderwijs niet ligt in de inspectie, doch in de organisatie. De heer v. W ij n b e r g e n meende, met de Regeering, dat de kwestie van centra lisatie of decentralisatie op dit oogenblik buiten debat moet blijven, juist om niet vooruit te loopen op de te verwachten re geling van het vakonderwijs. De M i n i s te r, zich hierbij aansluiten de, zette nog uiteen, dat de aan te stellen ambtenaar bij de inspectie allerminst zal worden een adj.-inspecteur, doch meer een assistent voor bureauwerk van den inspecteur. De post werd hierop goedgekeurd. Bij de afdeeling Hoogere Burgerscholen werd door de heeren Smeenge en Ter Laan aangedrongen op omzetting van de H. B. S. met driejarigen cursus, respec tievelijk te Meppel en te Sappemeer in H. B. S. met vijfjarigen cursus. De heer TerLaan bepleitte voorts uit breiding van de kostelooze toelating van leerlingen aan de H. B. S. De heeren De Geer, Brummel- kamp en Boogaard critiseerden het stelsel van den Minister in zake subsidi- eering van gemeentelijke burgerscholen, dat ongelijk en onbillijk werkt. Laatstgenoemde drong aan op subsidie- verhooging voor Breda toi f16000. De heer Bos verdedigde het denkbeeld om, waar een Hoogere Burgerschool van belang is voor een geheele streek en niet alleen voor een enkele gemeente, dan ook de geheele streek te doen bijdragen in de kosten der school. De heer Roodhuijzen meende toch, dat dit denkbeeld veel bezwaren brengt, alteen reeds hierom, dat b.v. een ortho doxe gemeente zou moeten bijdragen voor een school, waar de minderheid der teerlingen uit zoons van liberale ouders bestaat. Wat dan het lot zou zijn van die liberale jongens, Iaat zich denken. De Minister kan niet overgaan tot omzetting van driejarige H. B. S. in vijf jarige zoolang de bekende ineenschake- Iingscommissie haar rappor! nog niet in gediend heeft. Kostelooze toelating van teerlingen op de H. B. Scholen kan niet als voorwaarde voor subsidie warden ge steld. De Minister verdedigde daarna zijn stel sel van subsidieering, dat er op gebaseerd is om te geraken uit de moeilijkheden, waarin men met de strekking van de Rijks Hoogere Burgerscholen en de over neming van de gemeentelijke burger scholen door het Rijk gekomen is. De Minister betreurde het dat er R. H. B. S. waren. Hij beschouwde deze eenvou dig als onsystematische aan deze of gene streek in het land gegeven cadeaux. Daar om gevoelde de Minister veel voor een wettelijke regeling waarbij de buitenge meenten tot eene bijdrage verplicht wor den, met verhaal van de kosten op "de ouders. De heer Kuyper dankte den Minister voor den krachtigen stoot, door hem ook bij deze begrooting weer aan het vakon derwijs gegeven. Echter becijferde spr. dat de kosten van ons vakonderwijs te hoog zijn in vergelijking met België, dat circa de helft meer vakscholen bezit dan Nederland. Voorts stelde hij het nut van goed onderwijzend personeel bij het vak onderwijs in het licht, dat alleen te ver krijgen is door zorg voor goede opleiding. iTen slotte besprak hij de regeling van vakonderwijs ten onzent, waarbij hij er op wees, dat een goede scheidingslijn ont breekt tusschen het speciale en het ,geneu rale vakonderwijs. Tusschen de techni sche hoogeschool en de lagere vakscho len zal een middelbare technische school moeten komen, terwijl bij een regeling ook zal moeten gedacht worden aan pro vinciale vakscholen. De heer Bos verdedigde steun aan het particuliere initiatief in zake middelbaar technisch onderwijs. De heer Ter Laan bepleit oprichting van een Rijkskweekschool voor anibte- naarsleeraren, betoogde dat in het alge meen het arnbachtsonderwijs meer recht streeks van de overheid behoort uit te gaan, en achtte het gewenscht, dat de am bachtsscholen, niet als thans, concurrentie aandoen aan de particuliere nijverheid. De Minister zegde toe een onder zoek in te stellen naar de oorzaken van beweerde te hooge kosten van ons vak onderwijs. Boven subsidieering van ge meentelijke ambachtsscholen, gaf de Mi nister de voorkeur aan particuliere am bachtsscholen. De opleiding van vakleer- aren hangt samen met de regeling van het middelbaar technisch onderwijs. Het is niet onmogelijk dat zal worden gekomen tot oprichting van èen Rijks technische middelbare school, welke tevens dienst baar kan worden gemaakt aan opleiding van vakleeraren. Op dit oogenblik kan de Minister geen toezegging doen omtrent subsidieering van de technische middel bare school te Dordrecht. De Minister zal onderzoeken de klacht van het deloyaal concurreeren van som mige ambachtsscholen met de particulie re nijverheid door werken onder de markt. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van gistermorgen. De kantonrechter veroordeelde Jan B., 19 j., te Leiden, wegens het opgeven van een valschen naam tot f 3 of 2 d.Gerar- dus L., 43 j., te Leiden, wegens visschen zonder acte en zonder vergunning tot tweemaal f4 of tweemaal 2 d.Pieter K., 60 j., te Leiden, wegens visschen zonder vergunning tot f3 of 2d.; Jacob M., 30 j., te Katwijk aan Zee, wegens het vang- baar openstellen van wildstrikken tot f3 of 3 d.; Leopold de H., 25 j., te Rotter dam. wegens het springen uit een in be weging zijnden trein, tot f3 of 1 d.Fre- derik W. F. F., 43 j., zonder vaste wcon- plaatos, wegens het oop den openbaren weg bij zich hebben van een wapen tot f3 of 3 d.; Jacobus P. L., 37 j., te Sas- senlieim, wegens overtreding der Veilig heidswet, tot f20 of 10 d.Pieter T., 25 j., en Anton S., 47 j., beiden te Lei den, wegens het te samen op de karzitten, tot tweemaal f2 of tweemaal 1 d.Bar- tholomeus O., 34 j., te Leiden, wegens het te snel varen, tot f4 of 3 d.Leendert H., 30 j., te Katwijk aan Zee wegens te snel varen, tot f3 of 2 d.Arie de L., 30 j.. en Jacobus S., 23 j., te Leiden, we gens overtreding der politieverordening, tot fl of 1 d. ieder; Johannes den G., 30 j., te Zoeterwoude, wegens baggeren in Rijnlands boezemwater, tot f4 of 4d. Isaac A., 34 j., te Leiden, wegens het zich niet verwijderen uit een volksverzameling tot f3 of 3 d.Floris G., 46 j., Leentje G., 18 j., beiden te Katwijk aan Zee, we gens het vervoeren van bedorlen bok king tot f5 of 5 Jos. L. B., 49 te Leiden, wegens het niet onderhouden van een straat, tot f3 of 3 Dirk H., 67 j., te Leiden, wegen het hebbën van bedor ven snoepgoed tot f 10 of 5 d.Willem J. v. V., 65 j., en Jacobus M. V., 24 j., bei de n:fe Zoeterwoude, wegens het afle veren van meik, die bezinksel vertoont, tot f 10 o f5 d.Hendrik O., 43 j., te Lei den, w.egens het vervoeren van bedor ven vleesch, toi f 10 o f5 d. Voorts werden veroordeeld: wegens het loopen op verboden grand Leonardus K., 36 j., te Lisse tot f 1 of 1 d. Sebastiaan L. B., 31 j., te 's-Gravenhage, tot f 2 of 2 d.Jacobus K., 31 j., te Ncord- wijkerhout, tot f3 of 3 d.Jacobus A. S., 28 j., te Noordwijkerhout, tot tweemaal f3 o tweemaal 3 d. wegens schoolverzuimCorneiis D., 39 j.Jan A., 44 j., Pietje K., 50 j.; Johannes v. D., 36 tot f2 of-2 d. ieder; Antje Z., 33 j„ tot f 1 of 1 d.Jacob v. R. Jbz., 36 j., Krijntje v. d. L., 34 j., Maria de 37 j., Jacob van D., 36 j., allen te Kat wijk aan Zee, tot f 3 of 3 d. ieder. wegens rijden met een rijwiel zonder licht: Jacobus N., 37 j., te Leiden, tot f3 of 2 d.Matthijs M., 18 j., te Katwijk aan Zee ,tot f3 o f3 d. Vr ij gesp roken werdenJacobus H. 41 j., te Oegstgeest, wegens rijden met een rijwiel zonder licht en Arie F., 18 j., zonder vaste verblijfplaats, die terecht stond wegens het op de greote vaart zon der diploma varen Voorheden stonden op de rol 64 za kken, waarvan 6 kinderzaken. De griffier, die wegens familieomstan digheden afwezig was, werd vervangen door den heer Sj. Geertsema, waarne mend griffier. Gerardus D. 43 j. bloemist te Sas sen hei m is als eigenaar van een bloembollensclui r te Voorhout, ge verbaliseerd wegens het hebben van een hoeveelheid cokes en anthraciet op min der dan 6 d.M. afstand van een bran dende kachel, op de eerste verdieping van de bedoelde schuur, terwijl een metalen rookpijp, dienst doende als rookgeleiding, omniddelijk door de hou ten beschieting van het dak was gelegd. Bekl. beke#de het; te& laste gelegde. Na het hooien van twee getuigen, Werkhoven en Hoogervorst, die het ver baal bevestigden, werden twee geldboe ten f 6 of tweemaal 3 d. hechtenis ge- eis cht. Toen verschenen voor den kantonrech ter zeven verpleegden van het R. K. Weeshuis aan de St. J a c b s- grachj te Leiden. Hun was ten las te gelegd, dat zij samen en in vereeni- ging op den openbaren weg hadden deelgenomen aan een voetbalspel. Hebben jullie dat gedaan vroeg d'e kantonrechter. Ja. edelachtbare, werd in koor dooi de „beklaagden" geantwoord. „Mijnheer de ambtenaar" eischte voor de beid e jongens ond'er de 16 jaar cene berisping, voor hen onder de 18 jaar f 1 of 1 week tuchtschool en voor de anderen f 1 of f 1 d. hechtenis. Kan je een boete betalen?, vroeg de kantonrechter aan den oudste. We hebben al een maand straf in het huis gehad, was het antwoord. De mee sten hunner bleken iets te verdienen. De begeleider van de jongens zeide te hunner verdediging dat zij zich niet be wust waren dat zij met het balspel ver keerd deden en spr. had niet gedacht, dat de zaak zoo'n vaart zou loopen. Bo vendien heeft het spel zoo lang niet ge:' i rd, want de jongens hebben op den bewusten dag om kwart over één het gesticht verlaten en te halftwee wa ren zi) allen op hun werk present. Van wege het weeshuis zijn zij reeds met 4 weken huisarrest gestraft, waaronder de kerstdagen, heigeen voor de jongens reeds een groote straf is. De kantor rechter verklaarde met deze omstandigheden rekening te zullen hou den. J. L. B. 4o j. koopman te Watergraafs meer heeft op 16 November te Sassen- heim gereden met een driewielig mo torrijtuig zonder twee helder licht uit stralende lantaarns. Bekl. ontkende hij heeft tijdig zijn licht aangestoken en vraagt vernietiging der dagvaarding we gens een fout daarin. De veldwachter echter hield zijn ver baal vol. Tot verhooren van nadere ge tuigen wordt de zaak 8 d. uitgesteld. Voorts werden verscheidene leer- plichtweizaken behandeld. Willem H. 38 j. timmerman ie Haar lem heeft op 21 October als aannemer en uitvoerder van een bouwwerk aan de Schoolstraat te Noord wijk aan Zee de fundeering reeds gelegd, zonder dat B. en W. de 'rooilijn hadden vast gesteld. Bekl. zegt niet eene bouwvérQrde- ning te hebben kunnen verkrijgen. Den opzichter heeft bekl. gevraagd hoe de te handelen en deze heeft hem naar Verloop verwezen. Het antwoord op de vervolgens bij B. en W. ingediende aan vraag liet lang op zich wachten en toen is men het werk begonnen. Jacob Verloop, mr. timmerman te Nocrdwijk, als getuige verhoord heeft bekl. gezegd te wachten, totdat B. en W. vergunning geven. Hij heeft het ech ter niet gedaan. Eisch f 4 of 2d. Jacob van B. 41 j. schipper tc Kat wijk aan Zee is ten laste gelegd als schipper van de „Noordzee" K.W. 114 op 30 Augustus te hebben gevischt bui ten de territoriale wateren te dicht in de nabijheid van de logger „De Noord" H. D. 23, welker vischvangst belemmerd werd en bovendien heeft hij zijn vleet vastgemaakt aan die van de H. D. 23. Bekl. zeide, dat het niet hinderde zoo dicht bij de andere logger te liggen de vleet heeft hij niet vastgemaakt aan die van de H. D. 23. De schipper van laatstgenoemde logger verklaarde, dat hij bij het ophalen der vleet zag dat zijn reep stuk was en volgens zijn meening was dit de oor zaak van het vastmaken der K.W. 114. Bij het verder getuigenverhoor zegt bekl. dat een onbekende stoomtrawler of de Sch. 45S ooi zaak moet zijn geweest van het defect worden der vleet, waar door bijna de halve vleet verloren ging. Ook was de wind dien nacht eenig/e malen gedraaid. De schippers liggen al tijd dicht bij elkander, wil men daar over proces-verbaal opmaken, dit kan wel eiken nacht geschieden. Kennepoel zegt echter dat bekl. nooit met zekerheid kan zeggen, dat de stoomtrawler zijn netten heeft vernield, evenmin als hij gezien heeft, dat de vleet der Noordzee aan zijn vleei is vast gemaakt. Alle getuigen verklaren dat de beide vaartuigen 8 a 12 netten afstand van elkander lagen. De ambtenaar wees in zijn requisi- tor, dat zooals bijna altijd gebeurd, de schippers van de eene partij, als getui gen gehoord, staan tegenover die van de andere partij. Hierin komen echter de verklaringen overeen, dat de booten te dicht bij elkaar hebben gelegen Art. 15 der Conventie verbiedt nu uitdrukkelijk aan schippersvaartuigen te dicht te gaan liggen bij andere vaartuigen, zoodat na deel of hinder hun worden toegebracht. Het andere deel der dagvaarding, het vastmaken der vleet, achtte spr. niet bewezen en eischte daarvoor vrijspraak. Wegens het te dicht rjaderen van de H.D. 23 vroeg Spr. veroordeeling tot f 20 of 5 d. Tegen Lambertus L„ 46 j. schipper te Leiden werd wegens varen zon der vergunning in Rijnlands boezemwa ter twee geldboeten van f 2 of twee maal 2 d. hechtenis wegens het te snel varen in den Rijn, ter plaatse. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd gisteren gepleit in het cassatieberoep van den dia mant-commissionair Stokvis in de bekende verduisteringszaak. Pleiter betoogde in hoofdzaak dat recht was gedaan op onvol doende aanwijzingen; dat het tusschen de feiten gelegde verband en het arrest van het gerechtshof te Amsterdam niet vol doende was geconstateerd en dat ten on rechte recht is gedaan op eenige meenin gen, gissingen of gevolgtrekkingen door pleiter aangewezen. Conclusie 3 Januari. De kantonrechter te Wageningen heeft den landbouwer E. E. te Lunteren, we gens het toelaten van een aantal merriën bij zijn niet-goedgekeurden hengst, ver oordeeld tot f 75 boete, subs. 20 dagen de eisch was f 100. Thans hebben ook 6 eigenaars van door den hengst gedekte merriën terecht ge staan. Waar het wettig bewijs kon gele verd worden, werd geëischt een boete van f25. Sport. Gymnastiek-verbond. In de jongste algemeene vergadering van het gewest Zuid-Holland van hetNe- derlandsche Gymnastiek-Verbond, bleek dat thans 47 vereenigingen met 892 wer kende en 1134 overige leden bij 't gewest zijn aangesloten. Verslag en rekeningd werden goedge keurd. Tot bestuursleden werden gekozen A. Dirks, eerevoorzitter van Hercules al hier, voorzitter, D. Koudijs, secreta ris, J. W-eterings, penningmeester en mej. H. E. Timmermans, en tot commissarissen C. J. Hage, D. Fonkert en H. J. Bitter; tot leden der technische commissie de hee ren H. A. Koert, H|. J. Ravoo, H. .C. Tli. W. Kok, G. J. van Tongeren Jr. en 1 P. Schuddebeurs. Tot plaats der gewestelijke uitvoering en voor de volgende algemeene vergade ring werd Rotterdam aangewezen. De voorzitter van het verbond, de heer Joh. Heijnen, bracht een woord van dank aan den heer J. D. Douw, die wegens ver trek uit het gewest als voorzitter moest aftreden. Terwijl Vr ij dagavond, te Til- burg, met een in herstelling geweest zijnde locomotief, van uit de centrale werkplaats een proefrit werd gemaakt, werd op den overweg aan de instrumentenfabriek van den heer Kessels, de bierbottelaar S. met zijn bierkarretje door de locomotief aan gereden. Het karretje met inhoud werd letterlijk in stukken gereden. S. die weggesmeten werd buiten de lijn, kwam er met eenige schrammen aan de handen af. Zondagavond omstreeks 10 uur kregen in de Korenbeursstraat te Bergen-op-Zoom een tweetal voerlieden, J. F. en P. L., hoogloopende twist. Hoe het daarbij is toegegaan is nog niet uit gemaakt, doch een feit is dat eerstge noemde korten tijd later op de Koren markt werd gevonden, badende in het bloed en enkele oogenblikken daarna, in een danshuis in de buurt, waarheen men hem overbracht, bezweek. Onmiddelijk daarop werd P. L. in hechtenis genomen en deze legde gister morgen een volledige bekentenis af. De justitie houdt zich ijve- rig bezig met nasporingen, in verband met den tragischen dood van mevrouw Gouin. Mevrouw Gouin had gereisd in een wagon 1ste klasse vooraan in den trein. In een andere afdeeling van den wagon reisden een priester, een officier en een bankier, wier indentiteit men heeft kunnen vaststellen. Deze reizigers hebben verklaard geen verdacht leven gehoord te hebben. Een andere reiziger, een architect, heeft echter wel iets buiten gewoons opgemerkt onderweg. Ik was met twee kennissen te Melum in den trein gestapt, zoo zeide deze. We gingen in een coupé, waar gerookt mag worden. Ik sliep weldra in. Na eenige minuten werd ik wakker geschrikt door een schok. We dachten dat we over een steen ge reden waren. Den volgenden dag ver namen we den dood van mevrouw Gouin. Ik denk nu, dat het opgeslagen portier in de afdeeling, waarin mevrouw Gouin gereisd had, gebotst is tegen een stang van een wisseltoestel en dat vandaar die schok kwam. Maar kreten hebben we niet gehoord. Ik geloof eer aan een on geluk dan aan een misdaad. Nogal brutaal. Heinrich Morisse, 'n Duitscher, die te Winschtiten dezen zomer 'n maand in 'n hotel logeerde zonder logies te betalen en over de grens werd gezet, met achterlating van koffers etc. heeft zich tot H. M. de Koningin gewend, met het verzoek, te willen be vorderen, dat hij weer in het bezit komt van zijn bagage, die nog steeds in 't hotel wordt bewaard. *De C." Een vreeselijk ongeluk heeft naar het „H. v. A." meldt, plaats gehad in de mijn No. 8 van de koolmijn Mon- ceau-Fontaine, te Forchies-La Marche, in België. Doordat een rem losraakte, werden drie werklieden, die in de machinezaal bezig waren aan het herstellen van eenen kabel, welke ecu ophaalbak droeg, door den zwaren riem getroffen. Twee hunner, Ad. Godout, 28 jaar, en Aug. Limme, 32 jaar, werden doodelrjk gekwetst. De derde, Paul Jozef, 38 jaar, werd doodelijk gewond. ALFEN. BEVALLEN: T. Couvee, geb. Blonk d. A. Abcouvver, geb. Quint, z. T. Voets, geb. Kwakernaak, d. GETROUWD: H. v. Veen jm. 26 j. en C. v. Keulen, jd., 23 j. AARLANDERVEEN. BEVALLENC. I. van Heïjningen, geb. Heemrood, D. OVERLEDEN Adriaan Johan Hen drik Varossieau, 52 j. Floras Johan nes, Bos, 1 j. ALKEMADE. GEBORENChristaan Johan, z. van Corneiis de Geus en Johanna Margare- tha Biesheuvel. Anna Maria, d. van Theodorus Vermeij en Maria Kerina Borst. OVERLEDEN; Pietertje Kraan, 59 j. echtg. van Gijsbert v. d. Lip. Jo hannes Frederikus Eckman, echtg. van Hendrika Senne. BODEGRAVEN. GEBOREN: Neeltje Cornelia, d. van C. Kapteijn en L. v. d. Kolm. Wil lem Corneiis, z. v. G. Uithol en R. W. Dam. Marinus Corneiis, z. v. J. G. A. v. d. Avort en J. C. Kroon. ONDERTROUWD: H. de Kruijf, 29 j. en M. Zwijnenburg, 25 j. G. Klein BOSKOOP. GEBOREN: Jacoba, d. v. J. Montague en J. y. cL Laan. Martinus, z. v. A. Geers en M. Hoogsteijling. veld 21 j. en A. de Bruin, 27 j. GETROUWD: J. Burggraaf 26 j. en HAZERSWOUDE. GEBORENGerrit, z. v. Isaac Raap horst en Neeltje Vonk. Theodora, d. v. E. Künstler, won. te Sanguar (Duitsch- land.) HAARLEMMERMEER. BEVALLEN: M. Hulsbos, geb. v. d. Zwaard, d. M. S. Snijder, geb. Avis dochter. GETROUWD: A. Konings en A. Nou- wen. OVERLEDEN: J. v. d. Heuvel, 80 j-, J. v. d. Burg, 71 j. G. Spranjer 69 j. HiLLEGOM. BEVALLENJ. Brussee, geb. Kret, z. C. A. Kleijn, v. d. Geest, d. A. H. Goemans, geb. Koop, z. W. M. v. Rooden, geb. Bakker, z. j. Lammerse,- geb. Ligthart, «d. OVERLEDENH. M. v. Ruiten, 8 m. I. J. Cinjee, 69 j. LISSE. GEBOREN Petrus Leonardus,. z. v. A. B. Buijck cn A. Tielen. Adriana Maria, d. v. A. W. v. d. Meer en P. Barnhoorn. Hendrika Antoinette, d. v. M. v. Waveren en M. v. d. Mark. GETROUWD: K. Slootweg en K. v. d. Voet. OVERLEDEN: J. J. v. Keiteren, 5 jaar. NOORDWIJKERHOUT. GEBOREN: Nicolaas, zoon v. J. de Groot en K. v. Boehemen. NIEUWKOOP. GEBORENAntoon, z. van L. v. Leeu wen en F. Koole. GETROUWD: Teunis Bloos en Antje van 't Kruis. OVERLEDEN: Maria v. Rossum, 73 j., weduwe van Jacobus Boetekees. NOORDWIJK. GEBOREN: Andreas, z. v. B. Th. van B. Th. van Abswoude en H. K. Tukker, Antonia Cornelia, d. v. A. v. Hooijdonk en M. R- D. Moonen. GETROUWD: Arie Spaanderman 33j, en Trijntje Ammoraal, 21 j. Hendrik Vink 22 j. en Knelske Tilman, 23 j. OVERLEDEN: Willem v., d. Zalm, 38 j., geh. met Maria Johanna Hoogenstraa- ten. Jonkvr. Pauline Johanna Ren dorp wed. van Jhr. Jan Hugo Gevers, 80 j, Theodorus Wilhelmus Alkemade, 1 j., z. v. B. Alkemade en P. Steenvoorde. NIEUWVEEN. GEBOREN: Francina Jacoba, d. vaii Th. Brouwer en J. M. Kamp. OEGSTGEEST. GEBORENGerardus Johannes, z. v.; G. H. Hoogervorst en P, Ch. Lubbe.- OVERLEDEN: Frederik Smit, 49 j.,: te Rotterdam, echtg. van J. C. Lang. Elsje Boer, 35 j., te 's Gravenhage. OUDSHOORN. GEBOREN: Corneiis Jacobus, z. v. G. Kraan en C. Wiltenburg. Jan, z. V. H. Verduijn en M. v. d. Lee. OVERLEDEN: J. Weijers, wed. van' C. v. Leeuwen, 94 j. WOUBRUGGE. GEBOREN: Mainsje, d. v. A. van 't; Woud en H. van Iperen. ZLóv/LLD. GEBOREN: Agnes Maria, d. van Mouris en A. M. Verhaar. Hendrik Dirk! z. v. £j. Schellingerhout en T. M. v. Apel doorn. GETROUWD: W. Bolle 25 j. en R, de Mars, 23 j. ZOETERWOUDE. GEBORENCorneiis Maria, z. van L* Dolle en Cornelia Klijn. Petrus Jat cobus, z. v. J. Roessen en M. Molen}- kamp. Petronella, dochter van W( v .d. Hoeven en A. v. Schagen. Ann* Maria, d. v. .W. Terpstr* «P J- h,a ar

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6