dankte de secretaris den afgetreden voor zitter voor zijn trouwe plichtsbetrachting, gedurende de jaren dat hij als voorzitter was werkzaam geweest. Spreker sprak "den wensch uit, dat hij, bij aanneming van zijn benoeming in den nieuwen voorzitter een man zou vinden, die zijn beste krach ten aan den bond zou wijden. Hierna werd de vergadering gesloten. NIEUWVEEN. De motorschipper A. Hoogervorst had Vrijdagmorgen het on geluk van zijn motor in het Aarkanaal te vallen (tusschen Kattenbrug het Goud- sche Tolhuis). Op het hulpgeroep van zijn broer was al spoedig een heel publiek met de noodige reddingsmiddelen ter plaatse. Vrij lang heeft H. tusschen de schotsen gesparteld. Gelukkig werd hij nog tijdig op het droge gebracht en bijgevolg van een wissen dood gered. NIEUW-VENNEP. Alhier wordt een begin gemaakt met het aanleggen eener steenen goot voorden afvoer van water. Het is voor de bewoners te hopen, dat weldra alle slootjes zullen verdwijnen, om plaats te maken voor steenen goten. De heer J. Bervoets, hoofd der school alhier, is thans weer zoover her steld, dat hij zijne werkzaamheden heeft hervat. NIEUWKOOP. Gisteren eindigde de retraite voor de leden der H. Familie. Nadat zij 's morgens aan een Generale Communie hadden deelgenomen werd de plechtigheid 's avonds in een stampvolle kerk voortgezet. Toen eenige gebeden en gezangen ver richt waren, besteeg de geestelijke leider de predikstoel en betoogde een gloedvolle rede, dat de leden der H. Familie in hun Broederschap alles vonden, wat zij noodig hadden om hier op aarde gelukkig te zijn en eens in liet H. Gezelschap in den Hemel te worde opgenomen. Vervolgens werd aan de nieuwe leden (32 mann. en 25 vrouw.) door den Zeer- Eerw. Directeur, Pastoor L. Kleijweg, de medaille omgehangen, terwijl aan 2 leden voor het 25-jarig lidmaatschap de zilveren medaille werd gegeven. Nadat de Pater zijn gelukwenschen had uitgesproken, werd de Pauselijke zegen gegeven en na de zegen met het Allerli. Sacrament tot slot door alle aan wezigen uit volle borst „Het Vaandel lied'"' gezongen. NOORDWIJK. In 't gezellige achter zaaltje van 't café ,,'t Fortuin" van den heer P. Gordijn, vergaderde gisteravond de afd. Noordwijk van 't Hollandsch Bloe- bollenkweekersgencotschap (H. B. G.). Nadat de voorzitter, de heer G. J. G. van Parijs, de vergadering geopend had, en met vreugde geconstateerd, dat de op - komst waarlijk goed was, werden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Bij 't binnentreden gingen de oogen te gast aan een mooie collectie bloeiende tuipen, netjes in potjes geplant, (Scarlet due) en in bloei getrokken door den heer J. Soeterman, die er dit jaar extra werk van gemaakt heeft, in een daarvoor ge schikte trekkas, hyacinthen, tulpen enz., te forceeren. Wij kunnen ieder, die in deze donkere -dagen of met de Kerstdagen zijn kamer wat opvroolijken wil met bloe men, raden, bij Soeteman een kijkje te gaan nemen. Hij heeft Romeinsche hy acinthen, Fransche trosnarcissen, ducjes ■en ook al Proserpine in bloei. Aan de orde was: eventueele voorstel len voor de aanstaande algemeene verga dering Van H. B. G. Besloten werd, op die algemeene vergadering voor te steb len, dat de bekende prijsramingslijst niet meer (ingestoken in 't Kweekersblad) aan alle abonné's zal worden gezonden, wijl ook exporteurs op dit blad geabonneerd zijn, en men voorkomen wil, dat deze de lijst in handen krijgen. Evenals laatst op „Bloembollencultuur" kwam ook hier ter sprake de wenschelijk- heid, om een onder controle staande cen- timetermaat ingevoerd te krijgen, daar men van oordeel was, "dat een maat vervaardigd onder toezicht en staande on der voortdurende controle van de beide hoofdbesturen (H. B. G. en Bloemb. Cul tuur) het best bereikbaar zal zijn, besloot men, in dien geest voorstellen te doen op de aanstaande alg. vergadering. Na ampele bespreking, waarbij de hee- ren Jac. van Went en G. v. d. Weijden Lz., zich deden kennen als felle tegenstan ders, werd het voorstel van 't H. B., om f 100 beschikbaar te stellen voor een eereprijs voor een inzending bloembollen op de groote tentoonstelling te Haarlem 1910, besloot men met kleine meerderheid vóór de toekenning te stemmen op de alg. vergadering. De voorzitter deelt mede, dat de heer L. Graaf van Limburg Stirum als donateur der vereeniging is toegetreden. Ook wordt medegedeeld, dat binnen kort eene lezing zal worden gehouden over de „Tuinbouw Onderlinge", wat wel noodig blijkt, want zooals werd mede gedeeld de aansluiting laat in Noord- wijk en omstreken nog veel te wenschen over. De heeren G. v. d. Weijden Lz. en Jac, van Went zouden door een deskundige wel eens ingelicht willen worden omtrent electro-cultuur met betrekking tot het kweeken van bolgewassen. Het bestuur belooft, eens om te zien naar iemand, die genegen is, daarover een rede te houden. Andere heeren zouden het nemen van proeven met kunstmeststoffen leerzamer vinden dan een lezing daarover, zooals sommigen bepleitten. De heer Jac. Olieman zou 't nuttig vin den, vanwege JH. B, G. een trekkas te bouwen, waarin de leden der afdeeling bloeiproeven kunuen nemen. Hij wil wel een stukje grond voor dat doel beschik baar stellen. Besloten wordt, deze idéé in overweging te nemen en er dan een vol gende maal eens over te beraadslagen. Daarna werd de vergadering gesloten. In café „De Poort van Kleef" van den Heer Tombrink vergaderde giste renavond de afd1. Noordwijk van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw." Nadat de vergadering geopend was door den Voorzitter, Jhr. W. C. van Panhuijs, Burgemeester van Noordwijk, werden de notulen gelezen en onveran derd vastgesteld. Schitterend was de opkomst nu niet inclusief het Bestuur, waren 14 leden aan wezig. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den nestor van 't Bestuur den Heer D. van Konijnenburg, dat hij zijn functie wenscht neer te leggen. De volgende vergadering zal door een ver kiezing in den vacature worden voorzien. De hoofdschotel was even als in de zusterafdeelingen, die de laatste da gen vergaderd hebben de „Zuidhol- landsche Landbouw-Onderlinge", kort weg aangeduid door L. O. De Heeren A. Balkenende, J. en C. Wassenaar, die op de laatstgehouden provinciale verga dering in „Den Vergulden Turk" te Lei- edn geweest zijn, gaven inlichtingen om trent de L. O. Bij "de onderlimge be spreking, die daarop gehouden werd, deed men vooral uitkomen het groote verschil tusschen de L. O. en een par ticuliere verzekeringsmaatschappij, die op winst bedacht is. Verder werd erop gewezen, dat het beter is, den Wetgever vóór te zijn, door een krachtige L. O. in het leven te roepen, dan later door de wet gedwongen te worden tot wette lijke verzekering. Van de negen landbouwers, die ter vergadering waren, traden onmiddellijk acht tot de L. O. toe. Ten slotte werd een commissie be noemd van vijf personen, die de leden der afd. zal inlichten en trachten over te halen, om toe te treden tot de L. O. Deze Commissie bestaat uit de Hee ren A. Balkenende en L. Hoogeveen (voor Noordwijk) E. Hogervorst en J. Wassenaar (voor Noordwijkerhout)en P. Hoogduin (voer Voorhout). Nadat men nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard gehouden had, werd de verg. gesloten. OUDSHOORN. Bij de door den direc teur van het Rijkskleedermagazijn te Am sterdam gehouden aanbesteding werd het laagst ingeschreven voor 1000 patroon- tasschen tot geweer M. 95 met kokertje door den heer v. d. Kloot Meyburg alhier voor f 3.27. ROELOFARENDSVEEN. Woensdag avond vergaderde in het café van der Geen de ijsclub „Wilhelmina". De Voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Deze vergadering was hoofdzakelijk be legd ter behandeling van een voorstel tot reglementswijziging. Besloten werd artt. 1, 10 en 14 van het reglement te wij zigen, waardoor het bestuur zou worden uitgebreid en de mogelijkheid zou ont staan, ook op het Brasemermeer wed strijden te houden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren S. van der Meer, W. Rietbroek, P. van Rijn en W. van Beek. Donderdagavond had in de St. Pan- cratiuszaal alhier de vergadering van de R. K. Kiesvereeniging „Alkemade" plaats. Te half acht ure opende de voorzitter de heer J. Hendrix, de vergadering met een hartelijk welkom aan de opgekomen leden. Hij herinnerde met een enkel woord aan de actie in 1909 gevolgd en aan den gunstigen uitslag daarvan. Dank bracht hij aan de Roomsch-Katholieken in Alkemade voor den ijver, waarmede de strijd was gevoerd. Hij herinnerde er ook aan, dat mede dcor den krachtigen financieelen steun van den ZeerEerw. heer Pastoor de verkiezingsstrijd zoo gun stig voor de R. K. partij was verlcopen. Daarop worden de notulen van den se cretaris, den heer P. de Jong Cz., voor gelezen en op voorstel van den voorzitter onder dankbetuiging aan den secretaris, voor zijn nauwkeurige notuleering, door de vergadering goedgekeurd. De Vooorzitter deelt mede, dat de pen ningmeester, de heer C. van Berlcel door een ernstige ziekte verhinderd is, de op de oproepingsbriefjes aangekondig de rekening en verantwoording te doen. Hij spreekt de hoop uit, dat de penning meester spoedig zal herstellen en her innert aan de groote verdiensten van dien titularis voor de goede zaak. De secretaris doet daarna, in de plaats van den penningmeester, rekening en ver antwoording, waarbij blijkt, dat de inkom sten f210.40 en de uitgaven f141.45 be droegen, zoodat in kas is een batig saldo van f68.95. De Voorzitter stelt daarop voor den penningmeester te déchargeeren, welk voorstel zonder stemming wordt aange nomen, waarop de voorzitter den secre taris bedankt voor de rekening en verant woording. Het aftredend bestuurslid, de heer P. van Schie, werd daarop met 56 van de 65 stemmen herkozen, terwijl in de pla'ats van het aftredend Jid, de heer C. van Berkel, die zich niet meer herkiesbaar stelde, met 46 van de 63 stemmen werd gekozen de heer G. H. Rotteveel. Dc Voorzitter deelde voorts mede, dat na het verzenden der oproepingsbriefjes van, het bestuurslid, de heer P. van Ber kel een ontslagname was ingekomen. Hij stelt daarom voor over te gaan tot de vervulling van deze vacature. Uit de gehouden stemming bleek,- dat de heer P. Th. Broekhuizen met 47 van de 63 stemmen tot bestuurslid was geko zen. De Voorzitter dankt daarop de leden van het stembureau, de heeren G. V. Vergeer, Jac. Verhaar en J. J. de Koning. Bij de rondvraag dringt de heer G. Höl- scher er op aan, om ook dit jaar weder den heer Moerel van Oudewater uit sc noodigen een lezing te houden. De Voorzitter zegt, dat daartegen hoofdzakelijk financieele bezwaren be staan, daar de heeren, die lezingen hou den, een billijk honorarium toekomt, en de meesten wel wat veel vragen met het oog op den financieelen toestand der kas. De heer Straathof bespreekt het regle ment in verband met de carididaatstelling. Hij meende, dat ook het reglement van de plaatselijke kiesvereenigingen een bepa ling moesten bevatten, waarin de wijze van candidaatstelling werd geregeld. De Voorzitter antwoordde, dat de sta tuten der Centrale kiesvereeniging die be paling inhouden. De heer Straathof acht het wenschelijk, dat ook het reglement daarvan spreekt tot meerdere bekendheid voor de leden. Voorts vraagt hij of het niet mogelijk is, dat de kiesvereeniging zich ook bemoeit met de verkiezing van hoofdingelanden van Rijnland. De Voorzitter acht dit bedenkelijk. Hij meende, dat dit niet op den weg van deze vereeniging ligt. De heer G. V. Vergeer geeft in over weging de regeling van de candidaatstel ling op de oproepingsbriefjes voor de ver gadering over te drukken. De Voorzitter acht dit een goede oplos sing en zal het in overweging nemen. De Voorzitter dankt daarop de leden voor de trouwe opkomst en den Wel- Eerw. heer de Meulder voor zijne tegen woordigheid, waarop de vergadering ge sloten wordt. SASSENHE1M. Het suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslag dezer gemeente is door G?d. Staten goedgekeurd en ligt ter secretarie voor belangstellenden ter inzage. Binnen 5 maanden kunnen de aange- slagenen tegen hun aanslag bij den raad bezwaren inbrengen. TER AAR. Bij den. schipper A. B. op het Kerkpad alhier ontstond een begin van brand. Een bed, dat bij de kachel door de vrouw te drogen was gelegd, vatte vlam. Na eenige vergeefsche po gingen om de viammen te dooven, was de vrouw genoodzaakt het bed naar Duiten te slepen en te water te werpen. VOORHOUT. Gisterenavond verga derden in het café „Bperhaave" de leden van de Voorhoutsche IJsclub. De Voorzitter, de heer H. P. Groene- wegen, opende met een woord van wel kom aan de aanwezigen de vergadering, waarna de secretaris,,, de heer .L. Vester, de notulen der vorige las, welke werden goedgekeurd. De heer A. J. Dijsselbloero bracht een verslag uit als penningmeester van den stand der financiën. Het batig saldo van het vorige dienst jaar bedroeg f40.09. Aan contributiën was ontvangen f 86.58. Uit de bussen f2.68. Samen f 129.27. De uitgaven zijn f42.56. Batig saldo f86,62. Hierna wordt door den heer L. Vester verslag uitgebracht over hetgeen met be trekking tot de werkverschaffing in het laatste jaar is verricht, alsmede een over zicht gegeven van de berijdbaarheid en het in orde zijn der banen. De heer H. J. Vester gat teen 'beknopt verslag van de Zuid-Holl. IJsvereeniging, waaruit bleek, dat 49 plaatsen zijn; aangesloten. De aftredende bestuursleden, J. Wes terhoven en L. P. Zonneveld werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd en in de vacature S. P. Warmerdam die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd de heer Th. C. Mens. Op voorstel van het Bestuur werü be sloten tot aankoop van een groote vlag en op voorstel van W. van den Nouland om ook jonge lieden voor f 0.50 als lid aan te nemen. De heer van der Laan zegt dat menigeen voor f0.50 zal willen profiieeren van de Z. H. IJ. V. Met een woord van dan* sloot de voor zitter hierna de vergadering. WARMGND. Het tweede deel der aquarellen- en etsen-colieclie uit de Koninkl. Maatsch. „Arti et Amicitiae", is thans geëxposeerd in de zaal van café de Zon. Even belangwekkend en even mooi, misschien nog mooier dan de voorgaande serie. Doen, al is ieder op zich zelve fraai, d'r zijn er toch altijd onder, die ons oog meer boeien en aan trekken en die een zekere voorliefde bij den toeschouwer opwekken. Tot dezulken behoort hier op de eerste plaats de for- sche aquarel van den heer Vredenbergh, die zich dezen zomer te Warmond ge vestigd heeft. Boven het wijde watervlak hangt een lucht in fijngrijzen toon, totdat opeens een late, kwijnende zon den ge zichtseinder opheldert met een streed bleek, neergutsend licht. Op den voor grond ligt een schuit, waarvan de zacht blauwe boeg een blij kleurpunt brengt in de stille grijsheid van lucht en water, zonder nochthans de stemming van het geheel te verstoren. Wij vermoeden, dat dit landschap genomen is in de nabij heid van Warmond, op het Kagermeer. Van Paul Bodifée zien we een binnen plaats, waarvan de natuurgetrouwe kleur- wedergave ons bizonder opvalt. Schippers vergast den beschouwer weer op een zijner prachtig mooie Geldersche boomlandschappen Een met monogram onderteekend stem mingslandschap (no. 22) is, naar ons inzien een der mooiste aquarellen, die wij hier aantreffen. Hoe groot en dreigend zijn die vermillioen-grijze wolkgevaarten, waaronder klein, bedrukt en nietig het lage hutje ligt. De achterbuurt van Grolman is fijn van kleur en uitvoering, terwijl v. d. Nat in zijn boerenwerf het impressionisme huldigt en toont hoe ook deze kunst richting veel schoons kan voortbrengen. Tegen den veehouder W. J. O. is proces-verbaal opgemaakt wegens ver- koopen en vervoeren van een dood stuk vee, dat ongekeurd was en geheel on geschikt voor consumptie. Aan den vroegeren hoofdonderwijzer den heer C. Lugthart is door de ge meente pensioen toegekend ten bedrage van f 189. Den lieer J. Zwetsloot is door B. en W. toestemming gegeven tot het dem pen der sloot in het Gosteinde. WOUBRUGGE. Tot volkstellers in de ze gemeente zijn door B. en W. benoemd de heeren H. Meijer, L. J. Huijzer, A. Ro denberg en O. C. van Heinessen, eerst genoemde is aangewezen het westelijk deel van Hoogmade met Lageland, den tweede het Oostelijk deel van Hoogmade met Of wegen, den 3de het Westelijk deel van Woubrugge met een gedeelte van Wijk A, en laatstgenoemde het Oostelijk deel va nWoubrugge, Woudschendijk, tot de grens van Langc-raar, Veenderpolder met hoek van den Veen en Rijpweterin- gervaart. Ingezonden Mededeelingen 1 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (19) Gemeenteraad van Wassenaar. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren. L. Broeksmit en Th. van Vliet. Ingekomen zijn eenige mis sives van Ged. Staten, houdende goedkeu ring van raadsbesluiten en de verordening op de keuring van vleesch. Van 't hoofd bestuur der alg. ver. voor Bloembollen cultuur is ingekomen een dankbetuiging voor de verleende gouden medaille. De heer C. Bredèrode in de Langstraat verzoekt een boom, voor zijn woning staande, te mogen rooien. Dit wordt toe gestaan. De leden der commissie tot we ring van schoolverzuim worden herbe noemd. B. en W. worden gemachtigd een geldleening aan tp gaan tot een be drag van f3000, om te voorzien in de be hoefte aan kasgeld. De rente mag bedra gen 41/2 pet. De som moet voor 31. Dec. 1910 zijn afgelost. De politieverordening wordt in dien zin gewijzigd, dat het verbo den is op het wandelpad langs den straatweg te rijden met wagens, paarden, honden, karren, hand- en kruiwagens. Van 't hoogheemraadschap Rijnland is in gekomen een schrijven, waarin de ge meente herinnerd wordt aan de bestaande overeenkomst om de Veenwatering op een bepaalde diepte te houden. Door den heer D. van Straalen was geklaagd dat de Veenwatering op sommige plaat sen onbevaarbaar is. De voorzitter zegt, dat de gemeente verplicht is voor de be vaarbaarheid te zorgen en meent, dat de Veenwatering gebracht moet worden op een bodembreedte en diepte, zooals door Rijnland nader is omschreven. Hij stelt voor dit werk te doen uitvoeren, wanneer de Zijlwatering uitgediept moet worden. Er zal dan tegelijkertijd een verdieping plaats hebben van de Schelpsloot en van het gedeelte der Watering gelegen tus schen de HavenSchelpbrug en Zand- sloot .B. en W. worden gemachtigd bei de werken aan te besteden. De vermoe delijke kosten zijn door den heer De Bruijn wel geraamd, maar B. en W. wen schen liever na de aanbesteding een voor stel tot geldleening te doen. Besproken wordt een request van de gasverbruikers in deze gemeente. Ze vinden het bestaan de gas te duur en geven den raad in overweging de gasfabriek te koopen en de gemeente op een of andere manier aan goedkooper licht te helpen. Dc voorzitter herinnert eraan, dat de Raad ongeveer anderhalf jaar geleden een besluit nam om de gasfabriek niet over te nemen. Wellicht is dit besluit genomen, omdat inen nietvoldoende ingelicht was omtrent de verlichting. Het zou, volgens den voor zitter, niet kwaad kunnen zijn, als de raad voorlichting vroeg van deskundigen. Daar om vraagt hij den raad aan B. en W. een blanco crediet te willen verleenen om één of meer deskundigen te raadplegen. De heer v. Pal landt verklaart zich tegen gemeente-exploitatie. Hij is blij, dat de gemeente deze gasfabriek niet in eigen beheer heeft gehad. De heer Hooft Graafland brengt in herinnering, dat de fabriek te koop is aangeboden voor 10000 gulden. De heer Broeksmit had tooen voorgesteld een "bod van f 5000 te doen. De heer Hooft Graaf land vraagt wat hgi aniwjjotd is De Voorzitter heeft dit bod nooit gedaan. Hij zal er zich wel voor wachter* een jodenbod te doen. De voorzitter ant woordt den heer v. 'Pallandt, dat er ta! van gemeenten zijn zoo groot als de onze, die wel een gasfabriek exploiteeren. Ze leveren den verbruikers goedkooper gas en de kas heeft er ook nog eenige baten van. De heer Hooft Graafland ver klaart zich voor gemeente-exploitatie. Hij geeft den voorzitter in overweging niet alleen een ingenieur, maar ook directeu ren van gasfabrieken te raadplegen. De heer Ruijgrok deelt nog mede,- dat in een andere kleine gemeente nog minder voor negen gaspitten wordt be taald dan hier voor drie. De heer v. Pallandt wijst er nog op dat in de gemeente nog een electrischq centrale is, die wel twee of drie gemeen ten van licht zou kunnen voorzien. Het electrische licht is het licht der toekomst. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de lichtkvvestie onder de oogen zullen zien en dat electrisch licht niet is uitgesloten. Gelezen wordt een briefwisseling met de gezondheidscommissie en den Inspec teur der volksgezondheid. Hieruit blijkt,- dat een waterleiding voor deze gemeente dringena noodzakelijk is. Geleezn worden ook de uitkomsten der onderzoekingen van het drinkwater. Hieruit blijkt, dat het water geleverd door de pompen, ge slagen volgens het systeem-Stang, wel drinkbaar is, doch dat er langzamerhand meer nitriten, nitraten, sulfaten, chloraten en ammoniak in voorkomt. De voorzitter zegt, de zware verantwoordelijkheid niet te willen dragen. Wil de Raad het? Dat moet hij zelf weten. Hij zou vreezen dat een epidemie zich hier snel zou voortwoe keren. Met het oog op een en ander vraagt hij ook voor deze zaak een crediet en zal het land aan den Haven dit jaar niet verhuren. De heer v. Pallandt meent, dat een aantal Nortonpompen best drinkwater zou geven. Dit zou een goedkoope waterlei ding zijn. De gas- of electriciteitskwestie houdt, volgens den Voorzitter, ook verband met de waterleiding. De heer J. Hooft Graafland ver klaart zich voor een waterleiding. De Voorzitter zal, na ingewonnen adviezen, later meer mededeelingen doen. Op voorstel van den heer A. Ver burg wordt aan den veldwachter P. de Jong, een vergoeding gegeven van f 1.50 per week voor 't onderhoud van den po litiehond. De heer R u ij g r o k wijst op het wen sch elijke van een brievenbus bij de R. K. kerk. De Voorzitter zegt, dat de ge meente hier niets mee heeft uit te staan. Hij wil er echter wel met den Postdirec teur over spreken: Aan het einde der raadszitting herinner de de Voorzitter de leden dat ze dit jaar voor het laatst bijeen zijn. Hij wenschte dat het jaar een aangenamen uitgang voor hen mag hebben en dat zij elkaar het volgende jaar in welstand hoop ten weder te zien. Moge het gegeven zijn dat onze afwezige leden, die thans mjst ernstige ziekten hebben te kampen, in gezondheid de volgende raadszitting bij wonen. Met deze woorden betuigde de raad zijn instemming. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 December 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand763.7 Seydisfjord. Laagste barometerstand 735.6 Helder. Verwachting tot den avond van 19 December: matige tpt krachtige eerst ruimende daarna krimpende tot zuidelijke wind, zwaarbewolkte lucht, regenbuien, zelfde temperatuur. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 1 jongste kantoorbe diende, 10 timmerlieden, 2 timmerlieden- kistenmakers, 1 aankomend timmerman, 6 metselaars, 4 opperlieden, 2 steenhou wers, 7 schilders, 1 matrassenmaker, 1 be hanger, 1 wagenmaker, aankomend grof- bankwerker, 1 grof-bankwerker, 2 smids knechten, 1 smidsjongen, 1 letterzetter, 1 bakkersknecht, 1 koekbakker-noodhulp,, 1 wijnkoopersknecht, 1 kruideniersbe diende, 1 koetsier, 1 koetsier (tuinman), 2 tuinlieden, 1 grondwerker, 1 schippers knecht, 4 magazijnknechten, 9 loopknech ten, 7 loopjongens, 2 oppassers, 1 incas seerder, 1 nachtwaker, 5 arbeiders (deken- fabriek), 1 ziekenoppasser, 41 losse werklieden, 5 werksters, 1 naaster, 1 dienstbode, 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 aankomend machoniewerker (17 h 18 jaar), 1 loodgieter-zinkwerker, 19 jaar, 1 kleermaker, ongehuwd, inwonend, 2 koperslagers. Sport. R.Kath. Voetbalbond. Vanwege de R.-K. Voetbalcommissie wordt op 30 Jan. a.s. op het terrein ,Ajax" te Arnhem een voetbaldag georganiseer, waaraan door Ajax, Hercules, Neerlandie en misschien nog eenige clubs zal worden

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2