Uit Stad en Omgeving, L1SSE. De jongeling N. P. van Riek heeft zich van deze gemeente aange meld lot deelneming aan het onderzoek ter behaling van het getuigschrift om als viermaander te worden ingedeeld. LE1MUIDEN. De ijsclub „Leimuiden" vergadert Dinsdag 21 December a.s., des namiddags 7 uur precies, ten huize van johs. Sneeboer alhier. De agenda bevat: 1. Ingekomen stukken; 2. rekening en verantwoording over het afge'oopen jaar; 3. Verkiezing van Bestuursleden, tenge volge van het overlijden van de heeren C. J. Omtzigt en C. van Graas en bedan ken van de heeren A. Heuzen en P. Zui- der waart. Voor ruim vier jaar vertrok een vee koopman, P., uit onze gemeente naar Noord-Amerika. Hij bleef aan verschil lende personen alhier een aardig somme tje geld schuldig. Zij hadden ongetwijfeld de hoop op be taling dezer vorderingen reeds opgege ven, toen zij dezer dagen verrast werden door de terugkomst van onzen koopman, die hen verblijdde door zijne schulden met de rente terug te betalen. Diti s voorzeker in onze dagen een zeldzaam voorkomend verschijnsel. VOORSCHOTEN. Gisterenavond ge raakte aan den Rijndijk een automobiel ïn brand, door het vlamvatten van de benzine. Dank zij het krachtig optreden ;der brandweer, onder leiding van den heer C. O. de Vroomen, werd men de vlammen spoedig meester. Donderdag 23 December heeft hier 'de algemeene vergadering plaats van de Wilhelmina-vereeniging. Punten van 'behandeling: 1. Jaarverslag van den se cretaris. 2. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 3. Wijziging van art. 10b. van het reglement. 4. Pe riodieke aftreding van de heeren C. Overkleeft, J. P. Vreeburg en S. A. Groen. 5. Een vacature wegens bedan ken van den heer A. Owel. 6. Rond vraagt Gisterenavond had de aangekon digde lezing plaats over de Landbouw- Onderlinge, gehouden door Mr. A. J. Fokker, van Leiden, op verzoek van jle afdeeling Voorschoten van de Holl. Mij. van Landbouw. De Voorzitter, de heer Vernède, open de de vergadering, en* zei, dat het Be stuur der afdeeling gemeend had, dat fret zeer nuttig en noodig was, ook hier 'iets te doen liooren over de werking der Landbouw-Onderlinge, waarvan de yocrdeelen boven Rijksverzekering zoo belangrijk zijn voor de landbouwers. Hierna verkreeg de spreker van dezen avond het woord. Deze wees er in zijn inleiding op, dat het een belangrijk ver schijnsel is ,dat deze bij uitstek sociale maatregel, nu eens /belooft te worden een vrucht van 'het particulier initiatief en niet komt uit Den Haag, niet komt van hooger hand. Dan wees spreker op de noodzakelijkheid van verzekering te gen ongevallen, wegens het voorkomen er van, ook in land- en tuinbouw. Men zegt wel dat men bij land- en tuinbouw zoo weinig van ongevallen hoort, maar dat is een oppervlakkige bewering, waarvan men terug zal komen door de statistieken na te slaan of zelf eens de moeite te nemen een ljjstje aan te leg gen van de ongevallen, welke m?n in de dagbjaden kan lez,èn. Vervolgens zet te 'spreker zeer uitvoering doel, nut en inrichting der Landbouw-Onderlinge uit een. Wat het doel betreft, merkte spr. op, dat de maatschappij ten eerste dekt het grootste deel van het risico', dat de (nieuwe bepalingen van het Arbeidscon tract voor de werkgevers zouden kunnen opleveren en ten tweede wil de maat schappij de uitkeeringen doen, die wij nu ai kennen in de Ongevallenwet, welke .wet echter nog niet van toepassing is op het land- en tuinbouwbedrijf. Het nut blijkt zee rsterk hieruit, dat men op deze wijze zich beslist veel goed ■kodper verzekert dan wanneer men zich bij de Rijksverzekeringsbank zou aanslui ten, als er na een zeker tijdsverloop ook een wet werd aangenomen, dat de ongevallenverzekering zich zal uitstrek ken over land- en tuinbouwarbeiders. Bij het Rijk toch is de administratie onzeg- gëlijk veel duurder, doordat -men; aller lei' dure maatregelen neemt, die bij een onderlinge maatschappij of te vermijden of in veel geringer mate noodig zijn. Ook is een onderlinge maatschappij veel goed kooper dan een niet-onderlinge, wijl men in het laatste geval een beginkapitaal heeft, door aandeelhouders bijeenge bracht en- die dus natuurlijk rente van jhun geld zoeken te verkrijgen. Boven dien vestigde spr. mei nadruk de aan dacht op het feit, dat wij ook hierom moeten zorgen, dat de Onderling tot stand komt door eendrachtige samen werking, omdat wij klaar moeten zijn als de Regee'ring met haar desbetref fende wet gereed is, want, zeide spr., komen zal die wet, dat toch is van het begin der ongevallenverzekering af de bedoeling der Regeering geweest. Omtrent de inrichting der Landbouw- Onderlinge vertelt spr., dat op iedere plaats zich een plaatselijke ongevallen commissie kan vormen, waaruit een pro vinciale commissie wordt gevormd, ter wijl de centrale commissie voor het ge- heele land zal bestaan uit een lid van iederen prov. commissie. Bij gelegenheid tot het stellen van vragen, werd door den voorzitter de vraag gesteld of het mogelijk zal zijn voor de Landbouw-Onderlinge maatre gelen te nemen ter voorkoming van het j feit, dat na het inwerking treden dei- Ongevallenwet, genezing der ongeval len blijkbaar dikwijls zooveel langer duurt als vroeger het geval was. Hierop werd door spreker geantwoord', dat er plaatselijke commissies van toezicht daar voor zullen worden gevormd uit dé le den, die dus het meeste belang zullen hebben (meer dan de Rijkscommissies) dat genezingen zoo snel mogelijk plaats hebben, want de leden dragen natuurlijk gezamenlijk 'de kosten der maatschappij ieder naar verhouding van het loon, dat uitbetaald wordt. Van het teekenen op lijsten tot aan sluiting werd .vooral na een krachtig en overtuigend woord van den voorzit ter, door verscheidene gebruik gemaakt waarna de voorzitter met dankzegging aan den spreker, de vergadering sloot. WOUBRUGGE. Woensavond vergader de de vereeniging „Onderlinge Hulp". De voorzitter den heer F. P. Kleyn opende de vergadering met een inleidend woord en zeide verrast te zijn over de groote opkomst. De notulen werden gelezen en onver anderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging geen Kon. goedkeuring behoeft op hare statuten, De secretaris zou geen verslag dit jaar uitbrengen omdat er geen bijzonderheden hadden plaats ge grepen. De penningmeester deed rekening en verantwoording van zijn beheer. Het boekjaar liep tot 30 September jl. Er waren 123 leden waarvan 98 gewone en 31 buitengewone. Daarvan wonen te Hoogmade 40 gewone en 6 buitengewone en te Woubrugge 58 gewone en 25 buiten gewone leden. De vereeniging telt 86 donateurs waarvau 15 te Hoogmade en 71 te Woubrugge wonen. Aan ziekengeld, dat ingegaan is den eersten Juli tot en met ultimo September is uitbetaald te Hoogmade f 22.80 en le Woubrugge f 4.80. Het totaal der inkomsten bedroeg f397.875 en de uitgaveu f85.6. Zoodra de vereeniging f 500 in kas heeft worden de uitkeeringen van ziekengeld verhoogd. De rekening wordt staande de verga dering door drie leden nagezien en bij monde van dr. Asman gerapporteerd dat alles «in orde ie bovonden. Alsnu komt ter tafel wijziging van arti kel 4 huishoudelijk reglement. Na korte bespreking wordt bepaald dat de uit keeringen voortaan niet per week zullen gsschieden, maar voor elke dag dat het lid ziek is, den Zondag ook medege- rekend. De wijziging van art. 5 bracht een lang durige bespreking. Ten slotte wordt be sloten, dat een vast formulier zou gesteld worden, dat ieder lid bij ziekle, onder teekend door een geneesheer moet over leggen, dat formulier is te verkrijgen bij een der bestuursleden te Hoogmade 'en te Woubrugge. De plaatselijke geneesheer alsmede de doctoren die te Hoogmade de praktijk uitoefenen zijn reeds voorzien van zulke formulieren. Bij de rondvraag deelde de penning meester mede dat hij in de laatste 14 dagen reeds f40 had uitbetaald aan zieken geld; als dat zoo doorging zou de kas dezen winter slinkenook deelde hij mede dat een lid zich niet had gedragen naar het reglement, Dat lid werd dan ook niet vol ledig ziekengeld uitbetaald. Ten slotte bepleitte de voorzitter de ver zekering tegen ongevallen voor den land bouw en wees op het nut van plaatselijke onderlinge verzekering en sloot daarna de vergadering. - Dat de hond een vijand is van den beunzing was bekend, maar dat de kat dit roofdier ook naar het leven staat, heeft men niet veel gezien, toch ge schiedde dit deze week op het erf van den landbouwer J. v. G. De poes was niet bevreesd, ook niet voor de onaan gename lucht, 'dat zoo'n beest in uren van gevaar van zich vespreidt. De dag gelder had meteen een mooi huidje. - Hedènmorgen zijn twee tuberculeuze runderen van hier naar Rotterdam ver voerd, een van den landbouwer P. N., bij herschatting voor f 162,50 en een van W. W., voor f 154.— Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. F. A, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: Examen voor den Indischen rechierl. dienst de heer Mr. A. J. C. M. Nelissen (den Haag); Groot-ambtenaars examen voor den Ind. burgerl. dienst de heer C. L. van den Bel, (den Haag); candidaats examen rqchten de heeren JVL A. van Eek (den Haag), en J. H. Aleva (Leiden.) Na verdediging van „Stellingen" wer den heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heeren W. C. A. B. P. C. Arriëns, geboren te Meestcr- Cornelis, wonende te 's-Gravenhage; C. Ph. C. E. Steinnjetz, geb. te Soekoredjo (Java), wonende Ned. O. I., en j. J. B. van de Mandere, geb. te Alkmaar, wonende tc Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer W. J. L. van Es (Delft) én voor het voorbereidend exa men voor den Indischen dienst de heer L. C. J. Jochems (den Haag), GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde cum laude de heer J. A. van Hasselt, arts, geboren te Assen, op proefschrift: Kritisch onderzoek naar aanleiding van beschouwingen van Kretz over cirrhosis trepatis. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde cum laude op proefschrift: „Cauchy's Integratie van van partieele .Differentiaal vergelijkingen door Residuen", de heer G. van Has selt, geb. te Utrecht. Bevorderd tot doctor in de geneeskun de op proefschrift: „Cholecysto-Duode- nostomie bij honden," de heer H. K. Lette, arts te De Bilt, geb. te Goede reede. Geslaagd voor het cand. ex. klassieke letteren de heer A. M. Gaasbeek. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is afgelegd: het candidaats-examen in de rechtswetenschap door de heem H. J. van der Zee en J. Peelen. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Autolyse van bloed", de heer J. C. Schippers, geboren te Gro ningen. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen rechtsweten schap de heer N. P. Zijderlaan. De Belgische Koning overleden Vrij onverwacht, terwijl de laatste be richten juist op beterschap wezen, is he dennacht circa 2i/2 uur Leopold If, ko ning van België, te Laeken overleden, in den ouderdom van bijna 75 jaren. In 1865 werd Leopold koning gekroond zoodat hij bijna 44 jaren aan de regee ring is geweest. Den 9 April 1835 werd hij te Brussel geboren en voerde tot zijn troonsbestijging den titel van „hertog van Brabant". Hij was de stichter e;i sou- verein van den Congostaat. In 1853 huw de bij met de aartshertogin Maria Hen- riëtte. die hem vier kinderen schonk: den zoon, de hertog van Brabant gestor ven in 1869 en drie dochters: Louise, de nu gescheiden vrouw van den koning van Saksen-Coburg; Stephanie, de we duwe van den zoo ongelukkig aan zijn eind gekomen kroonprins Rudolf van Oos tenrijk, thans gravin Lonvay, en prinses Clementine. Koning Leopold heeft gedurende zijn lange regeering veel voor den bloei van België gedaan. De verfraaiing der stad- Brussel lag hem na aan het hart. Var. nu af tot aan de begrafenis zullen te Brussel van ?s morgens tot 's avonds om de vijf minuten kanonschoten wor den gelost. Reeds als kroonprins ondernam hij vele reizen tot uitbreiding van land- en volkenkennis en interesseerde hij zich in 't bijzonder voor hei: onderzoek van Afrika's binnenlanden. In 1876 nam Ko ning Leopold het initiatief tot oprichting der „Association internal! .aale Africai- ne," waaruit in 1878 voortkwam het comité tot onderzoek van het Kongoge- bied (Comité d'Eiudes du Haut Congo), hetwelk op de concurrentie van Berlijn, in-Februari 1SS5 gehouden, werd om gezet in den z.g. vrijen KongosiaaL Souverein er van werd, na door de Bel gische Kamer in April 1885 verstrekte machtiging, Koning Leopold, die bij tes tament van 2 Augustus 1889 zijn rechten op den Kongo'staat aan het koninkrijk België vermaakte. De vorming van de Kongostaat is het eigenlijke levenswerk geweest van Ko ning Leopold. Prins Albert staat gereed om den Belgi schen troon te bestijgen. Mannelijke af stammelingen laat Leopold II niet na; de eenige zoon, die uit zijn huwelijk met aartshertogin Marie Henriette van Oos tenrijk werd geboren, is jóng gestorven. De erfgenaam van de Belgische konings kroon is prins Albert, de zoon van 's Konings overleden jongeren broeder, prins Bouaewijn, graaf van Vlaanderen. Dc nieuwe Koning is den Sen April 1875 te Brussel geboren en den 2en Oc tober 1900 in het huwelijk getreden met Elisabeth, hertogin van Beieren. Uit dit huwelijk zijn twee zoons gesproten, prins Leopold, geboren den 3en November 1901 en prins Karei, geboren den lOen Oct. 1903, en eene dochter, prinses Marie, die den 4en Augustus 1906 geboren is. Her schijnt, dat de Koning den wensch heeft uitgedrukt, dat "zijn begrafenis zeer eenvoudig zou zijn. Baron Goffinet maakte zeli' het over lijden van den Koning bekend, daarbij zeggende: Gisteren nog waren wij vol vertrouwen. De Koning is gestorven aan eene ader verstopping. Baron Goffinet is naar Brussel ver trokken om de doodstijding aan de familie bekend te maken. De avond was uitstekend verloopen, maar in den nacht omstreeks 2 uur 20 minuien riep de Koning den wachtheb- benden geneesheer en zeide tot hem „ïk stik, dokter." Terstond daarop volgde de dood. De dokter deed morphine-inspui- tingen, maar zonder ucces. Prinses Albert en Prinses Clementine kvyamen iii het Palniboomenpaviljoen 25 minuien na den dood. De familie werden door telegrammen van het overlijden ver wittigd. De opperhofmaarschalk, de se cretaris van den Koning, de pastoor-de ken van Laeken en baron August Goffinet Kv. ca terstond. Prins Albert kuste schreiend den Koning. LEIDEN, 17 December. Gisteravond passeerde een fiets rijder de Blauwpoortsbrug, toen een auto achter hem aankwam. De auto reed de fiets aan, met het gevolg, dat het achter wiel beschadigd werd. Door tijdig af springen heeft de berijder gelukkig geen persoonlijk letsel opgeloopen. Bij de politie is van een en ander aangifte gedaan. Een diep geladen schip is gister middag tusschen de geopende Blauw poortsbrug aan den grand gevaren en moest-met behulp van een lier losge maakt worden. De passage was ruim een kwartier gestremd. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Vrijdag 17 December. Alvorens met de behandeling der Be- grooting van Binnenlandsche Zaken voort te gaan, kwamen verschillende kleinere wetsontwerpen aan de orde, waarvan de meesten zonder debat of stemming werden goedgekeurd. Vooraf herdacht de Voorzitter: Graaf van Bylandt met eenige gevoelvol- Ie woorden hetoverlijdenvan den Koning- van België, die zooveel voor zijn land gedaan heeft, en gaf hij uiting aan de deelneming van de Kamer in den rouw van België dat door zoovele betrekkingen van vriendschap met ons land verbonden is. De Minister van Binnenland sche Zaken sloot zich, namens de Regeering ,bij deze woorden aan. Laatste Belichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) liet overlijden van koning Leopold. Nadat hedenochtend le 's Gravenhage de officieele mededeeling van den dood des Konings door den gezant van België was ontvangen, is de Belgische driekleur halfstok aan den voorgevel geplaatst en werden de blinden in alle vertrekken van de voorzijde van het woonhuis van Baron Guillaume gesloten. De Afinister van Buitenlandsche Zaken ontving het 'officieele doodsbericht van Hr. Ms. gezant te Brussel en legde in den loop van den dag een bezoek van rouwbeklag af bij den gezant van het overleden Staatshoofd. Het streven is om de werkzaam heden der Tweede Kamer zóódanig te regelen, dat de vergadering zoo moge lijk Donderdag tot nadere bijeenroeping uiteengaat. H. M. de Koningin heeft jerstond r.a ontvangst van het officieele bericht van het overlijden van Koning Leopold van het Loo een telegram van rouwbeklag gezonden aan de Koninklijke familie te Brussel. Wegens den dood van den Koning der Belgen zal het gastmaal, dat rnr. Re- gout, als commissaris-generaal voor de Brusselsche tentoonstelling a.s. Dinsdag aan de leden der commissie, zijn Bel gischen ambtgenoot en twee leden van het Brusselsche Uitvoerend Comité zou aanbieden, niet plaats hebben. De vergadering der Centrale Commis sie gaat op 21 dezer evenwel door. In opdracht van H. M. de Koningin heeft Haar Grootmeester baron Sirtema van Grovestins, hedenmiddag bij den Bel gischen gezant een bezoek van rouwbe klag namens H. M. afgelegd wegens het overlijden van den Koning der Belgen. Uit naam van H. M. de Koningin-Moe der is jhr. De Ranitz, grootmeester van "Hr. Ms. Huis, hedenmiddag de deelne ming van H. M. aan den Belgischen ge zant gaan betuigen. BRUSSEL. De Kroonprinses van België heeft haar grootmoeder, de Hertogin van Braganza door den dood verloren. Na den dood van haar gemaal was zij in het klooster getreden. De overledene was moeder van zes dochters. REIDSV1LLE (Noord-Carolina), 16 Dec. De vier laatste wagens van een personen trein van de Southern Railway zijn in de nabijheid van het station van een 50 voet hoogen dam neergestort. Tien reizi gers werden gedood en 25 min of mee zwaar gewond. De Decoratie-Quaestie. Mr. P. J. Troelstra heeft eergisteren avond in een vergadering te Tiel mee gedeeld, dat de indiening van het voor stel om een parlementaire enquête in de lintjeszaak te openen, deze of de vol gende week kan worden tegemoet gezien. Koninklijke Besluiten. - Aan mr. A. C. Lagerwey, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1910, eervol ontslag verleend als rech ter in de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. - Aan mr. J. J. A. L: Beuns, is op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1910 eervol ontslag verleend als rech ter in de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam. W. C. J. Passtoors. Naar uit goede bron wordt vernomen, wordt de gezondheidstoestand van het Kamerlid Passtoors gaandeweg beter en is hij weder in staat zijne ambtszigheden als burgemeester van Ginneken grooten- deels waar te nemen. Marktberichten. LEIDEN, 17 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: Veulens f a— 1 Paard f 108 a f 15 Stieren f 122 a f320* 78 Kalf- en Melkkoeien f 152 a f 270230 Vare koeien f120 a f250; 216 Vette Ossen en Koeien f 184 a f280, per kg. 64 a 72 c.35 Graskal veren f40 a 82; 55 Kalveren (vette) f64afl!8, per kg. 90 a 100 c.48 Kalveren (magere) f 5 a f 12; 2890 Schapen (vette) f 18 a f26, per kg. 45 a 55 c.; 89 Schapen (weide) f 12 a f 18 324 Varkens (magere) f 17 a f37, per kg. 45 a 47 c.213 Varkens (Biggen) f 5 a f 13.50per K.G. k c. 6 Bokken of geiten f0 a f0. Ter markt aangevoerd: 574 Runderen. 104 Kalveren, 2979 Schapen. K a a s. Aangevoerd 59 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 30 tot f 35Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f69 tot f81. Aan de Stadswaag gewogen60 Partijen. 2589 stuks kaas, wegende 13695 kg. LEEUWARDEN, 17 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 88 stieren f60 a 250; 19 ossen f 180 a 200; 108 vette koeien, f 165 a j60; 28 c. a 34 c. per half kilo; 607 melk- en kalfkoeien f 145 a 250; 19 pinken f 45 a 75; 111 vette kalveren f 20 a 50; 3(3 c. a 42 c. per half kilo; 343 graskalveren f a 62 nuchtere kalveren f 6 a 12; 931 vette schapen f 23 a 25; 245 weide schapen f 13 a 16; 1771 lammeren f 18 a 23; 129 vette varkens f 60a 70; 23 c. a 24 c. per haif kilo; 106 magere varkens f 40 a 50; 1090 vette biggen f 30a 40, voor Londen 22 c. a 23 c. per half kilo; 345 kleine biggen f 6 a 8; 19 paarden f 125 a 50. In rundvee was vraag en handel behoorlijk; in vet vee prima kwal. gewild, vooral wolvee door kolossale aanvoer tragen handel, varkens voor uitvoer goede kooplust, een enkele coni- missiehandelaar nnar anders geen buitenlanders aanwezig. 17 Dec. Pluimvee. 400 slachtkippeu 30 c. a 55 c.; jonge hanen c. a c.; 100 piep kuikens 85 c. a 150 c. 17 December. Boerenboter f55.—Aanvoer 4/4, 5/8 en 2/16 vaten. Fabrieksboter f 57.— a f58.50. Aanvoer 26/3 24/6 en 1/12 vaten. Noteering van de commissie f 58.—. Notecrlng van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 57. Nagelkaas: Fabrieks f 28.— a42. Boeren f Aanvoer 12,300 K.G. Handel flauwer. UTRECHT, 17 December. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 65 wagens met 11050 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual* f 32,50 a f34,— 2c qual. f 30,— a f 31,50, per 50 kilo. Handel vlug. HOORN, 16 December. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 105 stapels kaas, wegende 33,781 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 31,50, commissie f 31,-—, middelbare f 30,—fabrieks- f 31,50 per 50 K.G. SCHIEDAM, 16 December. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10y.t per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1,60. Graan-Spiritus f 17a 17%, Melasse-Spiritus 15 a 153-2, ruwe Spiritus f 8)4 k EDAM, 16 December. Ter botermarkt waren aangevoerd 122 partijen. Hoogste prijs 70 c. per 5 H.Gr. Kipeieren f 6.50 k 7.— per 100 stuks. Beurs van Amsterdam. 17 December 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert. dito 23-2 dito Vorigel Y Koers, h Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal.4Obl.Tabaksmon. 201% 87% 73%, 91% 3c/o Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4% dito bij Hope <£Co.«iG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 /o Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Dcli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake iSÖhio Cert. v. aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mi». 4% General Lien dito Gew. A. Kans. City ooath Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 4 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 Hongaarsche Hypb. 1884 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 /0 Staats!. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3% Koers Koers.Jheden 91% j 91'%* 90%, 90% 76% I 76% 98% 1 95%,; 95% 97 64' 93% 73%6 93% 124% 178% 178% 135% ;!35% 118) s 446% 192% 175% 23% 601 103 79% 496 5% 9% 36% 84% 89% 96% 130% 121% «8% 50%, 34% I 76% I 44 j1025 k 23% 1023, 459 78% 498 5% 9 Jü 36% 84% 49% 34% 76% 99% 48% 49 43% 43% 132% 133% 32KB 32% 204% 205-V 102% 21% 21% 1099-ie 109%, f 1.80 78 79 98% 122% 155% 171 72 72% 53& f45.— 45,- f73.-

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3