nen aanhangig zijn, dan zou later kunnen blijken, dat de steun van de gemeente niet noodig was. Waar moer het met onze financiën heen als wij den weg der meerderheid op gaan. Wij scheppen een antecedent, waar van wij den omvang niet kunnen bereke nen. Anderen, die niet kunnen instem men met de inrichting van deze leeszaal, zullen ook bij den Raad om steun aan kloppen. Daarom hoopt spr., dat de Raad het voorstel zal verwerpen. De heer Meuleman wenscht zijn stem te motiveeren tegen het voorstel van B. en W. V/at de financieels zijde daarvan betreft, refereert spr zich aan het betoog van mr. Keistens. Spr., evenals zijn ka tholieke medeleden, hebben nog andere, principieele bezwaren en voor hen is het een vraag, wat B. en W. als een gratis bewering in hun preadvies zeggen, dat het algemeen belang bij de oprichting van een openbare leeszaal wordt gebaat. Spr. wijst op het stellen van een ante cedent Er is ernstig sprake dat zal wor den opgericht een katholieke leeszaal, voor allen toegankelijk. De heer S ij t s m a Wij komen er toch niet. De heer Meuleman: Uw komst is dan ook niet noodig. Spr., voortgaande, herinnert aan de ge schiedenis van het neutraal onderwijs. De neutrale school is voor een groot deel van ons volk ongeschikt gebleken. Welnu, laat ons nu geen geld van alle gemeenvenaren geven aan een instelling, die voor enkelen toegankelijk is. Laat ieder zijn belangen behartigen. De heer Reinieringer betuigt zijn wanne sympathie met het voorstel van B. cn W. Spr. deelt mede, hoe te Dord recht het werk der openbare leeszaal ge apprecieerd wordt door alle partijen en zou, waar hier geen jaarlijksche subsidie doch een bijdrage in eens gevraagd wordt niet f.1000 doch f2000 willen geven, 't Is een instelling in het belang der volks ontwikkeling; ieder vindt er van zijn ga ding en het wetenschappelijk deel wordt zeer op prijs gesteld. Spr. stelt ten slotte voor f2000 te ge ven. De heer Fockema Andreae heeft altijd vruchteloos tegen jaarlijks terug- keerende subsidie gestreden. Thans echter wil spreker zijn stem vóór het voorstel van B. en W. motiveeren, omdat het hier geldt een bijdrage in de oprich tingskosten in eens voor een zaak van groot belang. Spr. meent niet dat men hierdoor een gevaarlijk antecedent schept. De op te richten leeszaal zal niet zijn een partijdige, eenzijdige instelling; ieder vindt er zijn lectuur en ook hier zal be waarheid worden, wat elders ervaren rs, dat de leeszaal nuttig werk verricht De heer van der Eist sluit zich bij den heer Reimeringcr aan. De statuten der vereeniging bepalen, dat al wat zede- kwetsend is wordt geweerd. Bovendien ziiten in het bestuur drie katholieken; die ■déden dan toch niet de principieele be- zwarer van den heer Meuleman. De heer Vergouwe n is tegen het voorstel uit financicele overwegingen. Er is geen hulp noodig. Waarom dan geld gegeven. Indien wij wachten, kun nen wij zien wat het Rijk doet. Met zorg .voor den ouden dag der vereeniging hebben wij niet te maken. De heer Pera, zonder op het begin sel der openbare leeszaal te willen in gaan, meent dat het verzoek te gemak kelijker kan worden afgewezen, omdat er geen geld noodig is. De heer Briët is tegen het voorstel, Spr. is nog niet zoozeer overtuigd dat een algemeen gemeentebelang door de openbare leeszalen wordt ^gediend. Spr. wil afwachten hoe de leeszaal zal wer ken, ofschoon spr. er niet veel van ver wacht voor de volksontwikkeling. Meest al toch zullen er romans gelezen wor den, die zullen bijdragen de minder ont wikkelden een nog meer oppervlakkige kennis te geven. Bovendien zal de uit huizigheid bevorderd worden. In prin cipe is spr. er niet tegen, maar spr. wil afwachten. De heer Sijtsma zal niet trachten de tegenstanders te bekeeren. Mr. de Rid der was een gro otvoorstander der lees zaal en had gaarne een hooger bedrag gegeven. Misschien zou hij meer succes hebben gehad, als hij de beginsel-kwes tie ter sprake had gebracht De heer Pera: Neen. De heer Sijtsma herinnert dat de penningmeester der leeszaal op de laatst gehouden vergadering betoogd heeft, dat versterking der financiën dringend noo dig iser was te weinig geld. Als het begin goed is, zal de leeszaal ook goed zijn. De heer Fokker heeft met enorme verbazing gehoord de finanrieele bezwa ren, hier te berde gebracht. Spr. begrijpt de moed der oprichters niet, met zoo'n klein kapitaal te beginnen. Van de te genstanders was het consequent geweest te zeggen, dat de leeszaal financieel te zwak is. Te trachten de heer Meuleman en fijn vrienden te bekeeren, zou zijn het schu ren van een moriaan. De heer Fockema Andreae be toogt dat de vergelijking tusschen het openbaar onderwijs-en de openbare lees zaal niet opgaat. Spr. begrijpt die pa rallel niet. Op de openbare school ont brak een fichting, die men wenschte ü.l. de godsdienst; op de openbare lees zaal wordt aan iedere riciuuig het zijne gegeven. Veel gevaarlijker is het de subsidie uit te stellen totdat er behoefte aan zal zijn men weet het, dat men de be hoeften zoo wijd kan uitzetten, als men zelf wil. De hee rM euleman zegt, dat de Ka tholieken, die in het bestuur der open bare leeszaal zitting hebben, dat zelf moeten weten. Spr. heeft slechts het standpunt ingenomen, waarop de Katho lieke Kamerclub zich geplaatst heeft. Wij zeggen, dat minder ontwikkelden alsnog niet in siaat zijn te beoordeel en, wat goed voor hen is. Men iou evengoed een kind in de apotheek kunnen zetten en keuze late" doen tusschen zoethout, drop of vergif. De heer Sijtsma: Het vergif blijft er buiten. De heer M euleman: Neen, het ver gif blijft niet buiten de openbare lees zaal het komt er in door allerlei so cialistische, anarchistische en andere lec tuur. De heer Pera merkt op tegenover de redeneering van den heer Fockema Andreae, dat van Christelijk standpunt, alles waarvan Christus niet het middel punt is, voor ons niet deugt. Wij kunnen niet medewerken een gelegenheid open te stellen, waar de mensch zich in ver keerde richting kan ontwikkelen. De heer Van Gruting heeft te Utrecht van nabij kunnen constatecien de gunstige resultaten der openbare leeszaal aldaar. Door alle partijen werd zij bezocht. De Voorzitter, dankend voor den steun die verschillende sprekers aan het voorstel van B. en W. hebben geschon ken, wijst er nog op, dat verschillende gemeenten een jaariijfcsche subsidie ge ven en hoopt dat de Raad het voorstel van B en W. zal steunen. De heer Reinieringer trekt zijn voorste1, om i 2000 te geven, in. Tot stemming overgegaan wordt het voorstel an B. en W. aangenomen me: 15 tegen 14 stemmen. Vóór stemden de heeren de Boer, Car- pentier Alting, v. d. Eist Fockema An dreae, Fokker, v. Gruting, v. Hamel, Hoogebcom, Korevaar, v. d. Lip, Rei- meringer, Roem, Sijtsma, de Vries en Zwiers. Tegen stemden de heeren Aalberse, Bosch, Bots, Briët, Corts, Driessen, v. Hoeken, Kerstens, Meuleman, A. Mulder P. J. Mulder, Pera, v. Tol, en Vergouwen. Bij de stemming was afwezig de heer Wildeboer. Vóór de subsidie stemden dus alle vrij zinnigen, benevens de heer v. d. Lip (C.-H.), tegen stemden alle Katholie ken, anti-rev. en dc heer Corts (C.-H.) 17e. Verordening, houdende aanvulling van de verordening van 12 Maart 1908 i(Gem.bl. No. 11), bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onder wijs te Leiden, den omvang van het on derwijs op elke school, den bijstand aan de hoofden der scholen te verleenen, en de bezoldiging van het onderwijzend per soneel. B. en W. stellen voor te bepalen dat aan onderwijzers, wie verlof we gens ziekte wordt toegestaan, dit ver lof met behoud der jaarwedde niet lan ger verleend wordt dan gedurende zes achtereenvolgende maanden. Na een langere ziekte kan het verlof worden verlengd, onder dien verstande echter, dat dan slechts de helft van het salaris wordt uitgekeerd, en dat het niet lan ger duurt dan zes maanden. Hierbij komt tevens in behandeling een voorstel der heeren Sijtsma, Fokker en v. d. Eist om het verlof wegens ziekte niet langer te verleenen dan twaalf achtereenvolgende maanden; bij langere ziekte het verlof te verlengen, onder dien verstande, dat gedurende ten hoogste twaalf maanden de helft van het salaris wordt uitgekeerd. Voorts het Woensdag medegedeelde adres der afd. Leiden van den Ned. Bond van Onderwijzers. De heer Sijtsma zegt ter toelich ting, dat de termijn van 6 maanden te kort is, vooral omdat het onderwijzend personeel vaak sanatorium-verpleging noodig heeft. Zoowel in het belang van het onderwijs als van de onderwijzers acht spreker een langeren termijn noodig. De Voo rzitter deelt mede, dat B. en W. het voorstel van dc heeren Sijtsma c. s. overnemen. De artikelen geven geen verderen stof tot beraadslaging en het gewijzigd voorstel wordt daarna goed gekeurd. Weth. v. d. Lip geeft zijne verbazing le kennen, dat het lid, dat in een vorige vergadering principieele bezwaren had en daarom aanhouding wenschte, thans niets ter berde heeft gebracht. De heer Zwiers antwoordt dat de heer Sijtsma reeds heeft medegedeeld, wat spr. wilde zeggen. Spr. vond het vreemd, dat het voorstel terug krabbelen op een tot heden gevolgde gewoonte. Het voorstel-Sijtsma kwam aan zijne bezwaren tegemoet. De Voorzitter: Dan is de zaak afgehandeld. 18e. Verordening, regelende de voor waarden, waaronder aan bijzondere be waarscholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. B. en W. stellen voor aan de bijzon dere bewaarscholen in deze gemeente subsidie te verleenen onder de voor waarden in de concept-verordening ge noemd. De heer Cur pen tier A 11 i ii g had gecr. j overlegging ge/ien van regelingen in andere gemeenten. Voorts vraagt spr. of de plaatselijke schoolcommissie niet gehoord nioet worden. Over verschillen de details, bijv. de acten der onderwij zeressen zou zij haar licht kunnen doen schijnen. Zij is toch belast met 't toezicht op de kweekschool voor bewaarschool onderwijzeressen. Spr. wcnscht het voor stel niet te behandelen, alvorens haar advies te hebben ontvangen. De Voorzitter laat de beslissing hierover aan den Raad hoe denkt deze er over? Dc hr. Fokker vindt het gewenscht de schoolcommissie te hooren, omdat la ter de leden der commissie toegang tot de gesubsidieerde scholen hebben. Men mag haar daarom wel zeggingschap 1n de vaststelling der verordening geven, 't Hindert niet of de verordening iets latei- wordt vastgesteld de subsidie kan toch vanaf 1 Januari worden toegekend. De heer Briët voelt niets voor het denkbeeld van den heer Carpenlier Al ting. Het argument van den heer Fokker heeft geen waarde anders zou bijv. ook de districts-schoolopziener moeten wor den gehoord. Spr. begrijpt niet, waar om men de commissie wil hooren. De heer CarpentierAlting zegt, dat het hier een zeer belangrijk onder werp geldt, waarover een voor jaren bindend besluit moet worden genomen. Voorlichting der schoolcommissie, welke een deskundige is, is alleszins ge wenscht. De heer Vergouwen zegt, aat de Commissie voor de bewaarscholen reeds rapport heeft uitgebracht. Het gaat niet aar. nu advies aan ae plaats, schoolcom missie te vragen. Dc heer S ijt sin a gaat mede met den heer Carpentier Aliing. Het rapport der Commissie van de bewaarscholen is niet voldoende. De heer V e r g o u w e n merkt naar aanleiding hiervan op, dat men dan om meerdere gegevens bij de Commissie moet aankloppen, men niet naar de PI. school commissie moet gaa i. Tegen uit stel van behandeling is spr. niet. De Voorzitter gelooft niet dat de bewaarschool com missie zou worden ge desavoueerd, als het advies der school commissie werd ingewonnen. Een voorstel van den heer Car pen- tier Alting om de stukken te ren- voyeeren naar de plaatselijke schoolcom- commissie ter fine van advies wordt ver worpen met 16 tegen 13 stemmen. Tegen stemden alle leden van rechts en wethouder Korevaar; voor de overige leden van links. Het voorstel zelf wordt wegens het vergevorderd uur aangehouden. 19e. Vaststelling van hei 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1909. Wordt vasigesteld, zooals door B. en W. ontworpen, behoudens een kleine wijziging. Rondvraag. Dc- Voorzitter deelt naar aanleiding van de vraag van den heer Vergouwen de vorige vergadering mede, dat er voor 30 bomschuiten ruimte is. De havenmees ter plaatste zijn kennisgeving ten einde de verschillende aanvragers in kennis te stellen dat alle beschikbare ruimte was ingenomen. Door den heer Sijtsma zijn de vol gende vragen gesteld Is het waar, dat .B en W. het bestuur der afd. Leiden van den Bond van Ned. onderwijzers op 25 October 1.1. vcor zich hebber doen verschijnen en een ernstige berisping hebben toegediend voor de wij- ze, waarop zij zich in een circulaire, vast gesteld op de afdeelingsvergadering van 25 Sept. 1.1» zouden hebben uitgelaten over hun superieuren. Zoo ja, is die oproeping geschiedt op aanstichting van de hoofden van scho len of van de hcofdenvereeniging en op welke feitelijke gegevens berustte de toe gediende berisping. Is aan de berisping ook eei»ige waar schuwing verbonden vcor het vervolg. De Voorzitter zegt, geen gelegen heid te hebben gehad dit punt in het col lege van B. en W. te bespreken. Op dit oogenblik wenscht spreker niet te ant woorden, doch stelt dit uit tot de volgen de vergadering. De heer Fokker bekomt verlof de volgende vragen aan B. en W. te stellen: Is het juist, dat uoor den commandant der brandweer dc tijdelijke werkman A. Boomsma ontslagen is? Is het juist, dat dc commandant tot dat ontslag niet bevoegd was? Is het juist, dat liet ontslag is verleend, zonder dat de betrekkene is gehoord om trent de bezwaren die tegen hem be stonden? Weihouder Korevaar verklaart nog niet te kunnen antwoorden, omdat de zaak nog niet is afgeloopen. De heer Fokker zegt zelf de eerste vraag te kunnen beantwoorden: de werk man is ontslagen. Stemmen: Waarom hebt ge het dan gevraagd? De heer Fokker: Ik wenschte offi- cieele zekerheid te hebben. De Voorzitter sluit met een ha merslag de discussies over dit punt. De heer van Tol herinnert aan het iri Jimi door de afd. Leiden van den R. K. Volksbond ingediend verzoek om in de bestekken der van gemeentewege aan te besteden werken den aannemers de ver plichting op te leggen de voor de arbei ders gunstige bepalingen in 't Arbeids contract na te leven. Binnenkort zullen groot - werken .-■» aanbesteed. Is het preadvies spoedig te verwachten? De V o o r'z i 11 ei r antwoordt, dat de zaak bij B. en W. in behandeling is. Er is.evenwel zeer veel te doen. Het zal nog wel eenigen tijd aanloopen, alvorens de zaak aan de orde komt. Daarna niets meer aan de orde zijnde, en niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorzitter te bijna vijf uur de vergadering. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 17 December. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen apothekers-assistent de heer M. A. Frenke! alhier. Zooals door den Voorzitter giste ren werd medegedeeld, ligt het in de bedoeling van B. en W. Donderdag 23 December de gemeenteraad wederom in openbare vergadering bijeen te roepen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, is voor het tijdvak van 1 Jan. 1910 tot en mei 31 December 1910 benoemd tot assistent bij 's Rijks Museum van Oudheden alhier de heer dr. M. A. Evelein. Bij de gisteren door het gemeente bestuur van 's Gravenhage gehouden aanbesteding voo rhet leveren van ver schillende houtwaren werd het laagst in geschreven voor perc. III door de firma Gebr. v. Hoeken, alhier ad f2516,55. Door de Maatschappij tot Expl. van Staatsspoorwegen is aanbesteed de levering van magazijngoederen, ten be hoeve van de magazijnen te Zwolle en Tilburg, gedurende 1 Januari 19101 Januari 1911. Het laagst werd inge schreven voor perceel 31 blauwe wol len gordijnstof door de firma J. A. le Poole, alhier, voor f 375 en voor perc. 39: lampen en lantaarnkatoen door de firma van 't Hooft en Co., alhier, voor f 488,64. Op de concerten van het Sevcik- kwartet, die o. a. ook te Leiden zullen plaats hebben, zal de pianist Joh. de Veer zijne medewerking verleenen. Tot lid van het college van regenten over Rijkswerkinrichting voor vrouwen alhier is benoemd de Heer F. G. H. Gerlings, directeur der commanditaire vennootschap „Leidsc'ne Bankvereeni- ging H. F. C. Gerlings". Bij beschikking van den comman dant der 1ste divisie is de korporaal J. J. van Kessel van het 4e reg. inf. overge plaatst bij het 2e regiment infanterie in garnizoen te 's-Hertogenbosch. De bij het 11e regiment infanterie nieuw benoemde kapitein H. C. Wins, was als eerste luitenant geruimen «jijd leeraar in de wiskundige vakken op den cursus bij het 4e regiment infanterie al hier. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de le helft der maand December 1909. BINNENLAND. Brieven: Nanda Verhc ff, Haag. J. Smit, Haag. Mader, Haag. W. F. E. v. d. Feltz, Haag. K. Weele, Leiden. Mej. G. van der Waar de, Rotterdam. Wed. J. Opdam, Voor schoten. Briefkaarten: Algem. Ned. Bank instelling, Haag, Mej. B. Meier, Haag. P. v. Haaster den Helder. Lena Ouds hoorn, Loosduinen. Lodew. Ernst, Rot terdam. Mej. C. Moerkers, Utrecht. Mej. T. M. Bosch, Zwolle. BUITENLAND. Brieven: J. Dam, Harte bij Coesfeld. J. Bentfort v. Val kenburg, Montreux. Briefkaarten: Pater Hulst, Ham- bourg. Een aangeteekendc brief voor M ej. van Santen te Haarlem aangegeven waarde f 41. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid kunnen teruggegeven worden. AARLANDERVEEN. Op Zaterdag den lSden Dec. a.s. des voormiddags, te 10 uren houdt de Gemeenteraad een vergadering, ter behandeling der volgen de agenda 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Benoeming onderwijzer herhaling- school L. Z. 3. Benoeming plaatsvervangend lid fi- nancieelc commissie 4. Benoeming lid commissie strafver ordeningen 5. Benoeming gemeentegeneesheer Lage Zijde. 6. Vocistel omtrent maximum aantal vergunningen drankwet; 7. Voorstel gratificatiën aan rijks politie 8. Vastelling kohier schoolgeld. 9. Wat verder mocht worden ter tafel gebracht. HILLEGOM. Kruis verbond. Gis teravond hield het Kruisverbond St. Bernardus haar huishoudelijke vergade- ing. Na opening door den Voorzitter volgde voorlezing der notulen, welke ronveranderd werden goedgekeurd. Drie nieuwe leden werden geïnstalleerd. Hierna olgde verslag der Algeineene Vergade- ring van den Dioc. Bond, door den af gevaardigde, den heer Bulten, hetwelk op duidelijke wijze werd uitgebracht Daarna volgde de lezing, te houden door den heer Bulten. Spieker wees «v verschil lende nadeel en van den alcohol voor godsdienst en Maatschappij, er daarbij in 't algemeen den nadruk op leggende, dat vooral de katholieke drankbestrijding haar kracht moet putten uit en door den godsdienst. Een dankbaar applaus loonde den spreker voor zijn mooie en leerzame rede. Door het Bestuur werd medegedeeld dat 29 Dec. a.s. als spreker vanwege het Kruisverbond hoopt op te treden Pater Ildefonsus, van Breda. Na eenige besprekingen van huishoudelijken aard werd de vergadeimg met den christelijken groet gesloten. HOOGMADE. Gisterenavond hield onze Harmonie-vereeniging „De Heerlijkheid van Hoogmade" haar jaarvergadering, waar tegenwoordig waren 18 werkende leden, daar een lid wegens ziekte was verhinderd te komen, en 38 Donateurs. De Voorzitter opende de vergadering, en heette allen welkom voor hunne op komst, waarna door den secretaris het jaarverslag werd uitgebracht, en goed gekeurd daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat ruim 177 gulden in kas was, waarvan werden uitgeloot 7 aandeden van 10, en 6 aandeelen van 5 gulden. Ingekomen was een schrijven van P. Zwetsloot Bzn., dat hij bedankte als be stuurslid, in wiens plaats werd gekozen J. van Wieringen. Ook was aan de beurt van aftreden L. Borst Pzn., als le pen ningmeester. Deze werd als zoodanig herkozen. Daarna werd besproken om 5 nieuwe instrumenten aan te koopen, indien nieuwe aandeelen te winnen waren, wat in stemming gebracht met meerder heid goedgekeurd werd. Vervolgens werd overgegaan tot stemming van nieuwe werkende leden. Niet één van de 6can- didaten worden toegelaten, doch enkelen meldden zich weer dadelijk aan als candidaat. HAZERSWOUDE. Naar aanleiding van de boete, die verschillende inwoners dezer gemeente beloopen hebben wegens het niet voorzien zijn van goed drinkwater aan hun toebehoorende woningen, kan het misschien zijn nut hebben hun te wijzen op art. 47 der Bouw- en Be- woningsverordening dezer gemeente, dat luidt als volgt: Elke woning moet voorzien zijn van een middel van watervoorziening, in staat om onschadelijk drinkwater in voldoende mate te verschaffen.- Burgemeester en Wethouders kunnen vergunning geven, dat voor twee of meer woningen één middel van watervoor ziening voor gemeenschappelijk gebruik worde gemaakt, mits buitenshuis of in een gemeenschappelijke gang geplaatst, zoodanig, dat het voor de bewoners van al die woningen ten allen tijde bereik baar is. Waar regenbakken als middel van watervoorziening worden gebruikt, moeten deze voldoen aan de voorschriften van art. 21, dat luidt als volgt: Elke woning moet voorzien zijn van een waterdichten van klinkers in sterke tras of cementmortel gemetselden of van een deugdelijk waterkeerend materiaal vervaardigden regenbak, welke een in houd moei hebben van ten minste 2 M3, of de woning moet worden aangesloten aan de waterleiding. Burgemeester en Wethouders kunnen toestaan, dat één bak voor twee of meer woningen dienst doetin dat geval moet de inhoud ten minste 2 M3 bedragen voor elke woning waarvoor de bak dienst doet. Tot het verzamelen van het drink water in bovengenoemde bakken, moeten de tot woning bestemde gebouwen voor zien zijn van houten, zinken of ijzeren goten en van houten, zinken, ijzeren, waterdicht gemetselde of waterdicht be werkte potten buizen in de regenbakken uitmondende afvoerbuizen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eenige der alhier wonende verkoopers van alcoho lische dranken werden gisteren verrast met een bezoek der heeren commiezen, die een onderzoek instelden of er soms ook inzake aangifte van het in voorraad heb ben van alcoholhoudende dranken eenige ongerechtigheid was geschied. Voor zoover men te weten kon komen was dit tot heden nog bij geen hunner het geval. Het onderzoek strekte zich uit tot zelfs onder de bedden en in de kelders Echter overal met het genoemde gevolg. In Hotel de Roskam had gisteren ten verzoeke van Joh. v. d. Gugten D.Mz. de verhuring plaats voor 5 jaar van 21 perceelen teel- en bouwland. De huurprijzen waren per jaar als volgt: Perceel 1 teelland in de Nieuwe Zan derij groot 135 RR f 63. Perceel 2 teelland als boven groot 135 RR f 63. Perceel 3 teelland als boven groot 139 RR f 72. Perceel 5 teelland als boven groot 135 RR f 71. Perceel 7—8—9 teelland als boven te samen groot 547 RR waarvan 400 RR. beplant met bollen. Het gedeelte met bollen beplant, te aanvaarden Juli 1910 doch de huur gaat in 1 Jan. 1910 f 186. Perceel 10—11—12—13 bouwland aan den Valkenburgerweg, te samen groot 1060 R. R., f 386. Perceel 14—15 bouwland aan den Lage Weg, te samen groot 626 R. R., f 241. Perceel 17—18—19—20—21 bouwland in de Krom onder Noordwijk, te samen groot 2647 R' R., waarvan ca. 300 R. R. met bollen beplant, f 731. Perceel 4 en 6, geheel met bollen be plant, werden opgehouden. Perceel 16 werd niet verhuurd.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2