Uit Stad en Omgeving. Academienleuws LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde mej. G. L. Lorentz (Leiden). Examen voor den Indiscben rechter lijken dienst de heer Mr. J. A. vanWely (den Haag). AMSTERDAM. Tot rector van den Illustrissiinus Senatus Studiosorum Am- stelodamensium is gisteravond gekozen de heer G. A. Boon. De komende Senaat van het A. S. C. die Zaterdag geïnstalleerd zal worden, zal geconstitueerd zijn als volgt: G. A. Boon, rector; W. F. van Rappard, abactis; J. W. Stok, quaestorA. van den Koppel Jr., assessor I en C. P. Gunning, assessor II. De cijfers van hen, die aan de Universiteit zijn ingeschreven voor den cursus 1909/10 beloopen 1044 van wie 72 als toehoorder, 9 als laborant en verder als volgt verdeeld over de ver schillende faculteiteitengodgeleerdheid 27, rechtsgeleerdheid 138, geneeskunde 561, wis- en natuurkunde 173 en letteren en wijsbegeerte 64. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg (13) Gemeenteraad van Zoeterwoude. Ver gade ring van heden morgen. Voorzitter de heer A. A. van Gils, burgemeester. Aanwezig alle leden. Er is één vacature. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Dankbetuiging van de Wed. Rijnsburger voor den brief van rouwbeklag door den Raad aan haar gericht. Missive van den Alg. Nederl. Wielrijders- bond met toezending van een brochure „Onze Wegen", waarin verschillende methoden van wegenaanleg zijn mede gedeeld. Dit stuk zal bij de leden circuleeren. Missive van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, houdende mededeeling dat aan mr. F. Beudeker te Alfen eervol ontslag is verleend als lid van de Gezondheidscommissie te Arfen. Mededeeling van den geneesheer-direc teur van het krankzinnigengesticht te 's Gravenhage, dat Aaltje Verheul, voor rekening der gemeente aldaar verpleegd, zal worden overgeplaatst naar Oegstgeest. Verzoek van den Kerkeraad der Nederd. Herv. Gemeente om aan de Wed. C. van Os door het Burg. Armbestuur een gelde lijke bijdrage in de huishuur e d en geven De Voorzitter zegt, dat het Burgel. Armbest. de Wed. van Os reeds in het genot van onderstand heeft gesteld. Ove rigens hoort het adres bij B. en W. thuis. Verzoek van de Wed. J. Willemse om het pensioen van haar echtgenoot geheel of gedeeltelijk te mogen behouden, daar zij anders zonder middelen van bestaan is. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van preadvies. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde begrooting dienst 1910. Voor zooverre niet anders besloten, worden de iugekomen stukken voor'ken nisgeving aangenomen. Ged. Staten hebben nogmaals de ge- meente-rekening over 1908 terug gezon den. Een bedrag van f 3.—, reiskosten van den Ontvanger, is gebracht over 1908 en had verantwoord moeten worden in 1909 Diensvolgens verminderen de uit gaven met f 3 en wordt het saldo met gelijk bedrag vermeerderd. Door J. Menken is vergunning verzocht om een uitpad op den Vlietweg te mogen hebben. B. en W. stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen tegen betaling van f 1.— recognitie per jaar of f 25 in eens, terwijl op den dam een hek moet worden geplaatst en in den dam een riool. Hierover ontstaat eenige discussie. De heer Paardekooper vraagt of het niet beter zou zijn den grond gratis %af te staan. De gemeente heeft geen schade door het maken van den dam, en daarentegen belang bij de vestiging. Wet houder K a p t e i n wijst aan dat van de 'woningen in de St. Nicolaaslaan ook recognitie wordt geheven en de Voor zitter zou het niet raadzaam achten, waar de recognitie het recht van eigen dom der gemeente bewijst, daarvan afstand te doen. B. en W. hebben geen bezwaar, zooals door den beer Straat hof gewild, de bedragen terug te bren gen tot resp. f 0.50 en f 12.50. Voor. de verkiezing van een lid van den gemeenteraad (vacature Rijnsburger jfile begin Januari zal plaats heben, wor gden de stembureaux saamgesteld als volgt: Stembureau IVoorzitterdc bur gemeester leden de heeren Paardekoo- epr, Kompier; Stembureau II: Voorzit ter: de heer van der Poelleden de liee- ren [>orrepaal en Kaptein. De Voorzitter deelt nog mede dat Waarschijn lijk 't volgend jaar een derde jStembureau in de gemeende zal worden ftefofln£er&/V-L, y - Op de begrooting 1910 wordt alsnog een post uitgetrokken voor bijdrage van het Rijk in de kosten der 9e gïoote volkstelling, terwijl op die van het dienstjaar 1908 f301.50 wordt overge schreven uit de post onvoorzien op som mige te laag geraamde posten. Van B. en \V. van Leiderdorp is een nader schrijven ingekomen inzake de on derwijskosten. Daaruit blijkt overtui gend, zooals de Voorzitter mede deelt, dat dc kostende prijs van het on derwijs f 22 a f 25 per lid bedraagt; B .en W. meenen dat de gemeente Zoeterwoude onder deze omstandighe den moet toegeven aan den eisch van Leiderdorp en stellen zij daarom voor het gemeenschappelijk raadsbesluit van 28 Januari 1904 aldus te wijzigen dat de door Zoeterwoude te betalen vergoe ding f22 inplaiats van f 17 per kind en jaar zal zijn. Zonder discussie werd dit voorstel goedgekeurd. Op een reclame hoofd, omslag van J. v.d Akker werd, als zijinde veel te laat ingediend, afwijzend beschikt. De heer Paardekoop er vraagt, wanneer de Voorzitter zijn in de vorige vergadering aangehouden voorstel aan de orde zal stellen. Tijdig voor de be handeling van het kohier van den hoofd, omslag, antwoordt de Voorzitter. De heer Van Leeuwen vraagt ver betering van het korte kerkepad, dat thans gevaar voor het verkeer oplevert. De Voorzitter belooft met de eige naars in overleg te zullen treden. Daama wordt de openbare vergade ring veranderd in eene met gesloten deu ren ter behandeling van het suppletoir kohierhoofd. Omslag. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 December 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.5 Haparanda. Laagste 757..1 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 December: meest matige oostelijke wind, nevelige tot lichtbewolkte lucht, waar schijnlijk droog weer, kouder. LEIDEN, 13 December. Gymnastiekwedstrijden. Gisteren hadden in de Stadsgehoorzaal plaats de nationale en gewestelijke gym nastiek wedstrijd en uitgeschreven door de Leidsche Gymnastiek- en Schermvereeni- ging Hercules. Toen te tien uur de deelnemers zich in de Gehoorzaal verzameld hadden, opende de voorzitter, de heer J. P. v. d. Meer mei een spwekkend woord de wedstrijden waarvoor de inschrijving zijn stoutste ver wachtingen had overtroffen. Hij dankte derhalve de turners voor hun opkomst en allen die aan Hercules hun hulp en ondubbelzinnige blijken van belangstelling hadden geschonken, vooral hen die de medailles hadden beschikbaar gesteld. Het eerst werd gehouden de geweste lijke vereenigingswedstrijd voor heeren, waarbij aan rek en brug kranig werk werd te zien gegeven. Men wist niet wat meer te bewonderen; de lenige vlugheid of de stadige standen. De uitslag dezer wedstrijd was. Ie prijs verg. zilv. med.„Rotterdam" van Rotterdam. 2e prijs verg zilv. plaquet „Donar" den Haag. 3e prijs zilv. medE^Sparta" Delft. 4e prijs zilv. med.„Hercules" Rotterdam. Vervolgens kwamen om 10.30 de dames aan de beurt in den nation, vereenigings wedstrijd in vrije oefeningen; een prachtige st ijd van vrouwenelegantie. Hierbij behaalde den eereprijs, zilv. med. van H.M. de Koningin Moeder „Olympia" Delft. Ie prijs verg. zilv. med. „Rotterdam" Rotterdam. 2e prijs verg. zilv. med. „Attila" Utrecht 3e prijs verg. zilv. med. „Aspasia", te Rotterdam. Te één uur ving de meest spannende wedstrijd van den geheelen dag aan, de gewestelijke voor heeren in vrije oefe ningen, die der Jury zwaar werk gaf. Het resultaat was: lste prijs verg. zilv. med. Koningin Wilhel- mina-Garde, den Haag. 2de prijs verg. zilv. med. Rotterdam, Rotterdam. 3de prijs verg. zilv. med. Sparta, Delft. 4de prijs zilveren med. A. T. V., Rotterdam. 5de Bronzen med. Lyeurgus, Leiden. De nationale personeele wedstrijd aan rek en brug voor heeren gaf prachtige staaltjes van lenigheid en gespierdheid te zien in dikwijls zeer ingewikkelde oefe ningen, waarbij het luchtige turnen der meeste wars van effectbejag, voor den leek de zwaarte van het werk bedekte. Eereprijs Gouden Medaile, Ch. Bruchcz, van Hercules, Amsterdam. lste prijs verg. zilv. med. A. Stuiven- berg, van Door Oef. Ontw., Utrecht. 2de prijs| zilveren plaquet, A. Eras, van Door Oef. Ontw., Utrecht. 3e prijs zilveren medaille, B. Florijn, van Door Oef. Ont., Utrecht. 4e prijs Diploma, P. v. d. Burg, van Door Oef. Ontw., Utrecht. 5e prijs Diploma J. J. Pol van U. D. 1. Dirkshoorn. Voor den laatsten wedstrijd, waarir. een zilveren medaille was uitgeloofd voor die damesvereeniging welke met haai extranummer den besten indruk op het plubliek maakte, waren onder de aanwezi gen 60 in te vullen kaarten uitgereikt waarvan bij inlevering 38 bleken den naam Attila, Utrecht, te dragen, waardoor aan deze vereeniging, en terecht, den prijs werd toegewezen. Hierna hield Hercules te vier uur een druk bezuchte receptie in de ontvangzaal der Gehoorzaal waar het woord werd ge voerd o.a. door den loco-burgemeesterden heer van Hamel, den heer Heynen voor zitter van het Ned. Gym. Verb, en ver tegenwoordiger van verschillende ver- eenigingen waaronder de studenten gym nastiek vereeniging Arena Studiosorum. In de Graanbeurs had te vijf uur de uitreiking der prijzen plaats die met een hartelijke toespraak door den heer van Hamel aan de winners werden overhandigd. Hierbij had de vereeniging Lyeurgus de aardige attentie Hercules een schoonen krans aan te bieden. Studenten-Almanak 1910. In den bekenden zachtblauvvgetinten lederen band met den zilveren pijlen bundel op de voorzijde, is bij de firma S. C. Doesbïirg heden verschenen de 96e jaargang van den Leidschen Stu dentenalmanak. Het boekdeel bevat als gewoonlijk o. m. een aantal corpsverslagen, uitgebrei de mededeelingeh omtrent Studenten- vereenigingen en dergelijke universitai re wetenswaardigheden. Tegenover het titelblad bevindt zich een fraai uitgevoerd portret van H. M. de Koningin en van de jeugdige Kon. prinses Juliana. Verder worden in het boekdeel aangetroffen photogravures, bevattende de beeltenissen van den rec- tbr-magnificus Dr. J. C. KIuijver, van de leden van het collegium van het Stu dentencorps, van wijlen den oud-curator Jhr. Mr. Feith en van wijlen den oucl- oud-hoogleeraar Mr. van Boneva! Faure en Dr. de Goeje. Het portret van wij len Burgemeester N. de Ridder, in le ven Curator der Hoogeschool, aan wiens nagedachtenis overigens een erkentelijk „in Memoriam" wordt gewijd, is nog niet kunnen worden opgenomen, omdat diens overlijden overwacht tijdens het afdrukken van den almanak voorviel. In den kalender zijn tegenover de maandvermeldingen geestige en op het studentenleven toepasselijke penteeke- ningen aangebracht. Overigens is het boekwerk nog met een aantal meer of min geslaagde illusfrat/ën verlucht. Eenige letterkundige bijdragen in dicht en ondicht \vorden uiteraard ook ditmaal aangetroffen terwijl het onont beerlijk „Mixed Pickle" ais gebruikelijk het redactioneel gedeelte van den jn- houd besluit. Verder brengt de almanak de volgen- gende feiten ter kennis Het aantal ingeschreven studenten be draagt thans 1590, verdeeld als volgt: Rechten 391 109 44=544 In dol ogen 19 123 2=144 Geneeskunde 186 192 32=410 Wis-en Naik. 37 121 46=204 Letteren 28 109 65=202 Godgeleerdheid 22 62 2= 86 Totaal.... 683 716 191 1590 Het aantal promotiën sedert 10 Nov. 1980 bedroeg 74, t n,rechtsweten schap 54, waarvan 6 op academisch proefschrift en 2 cum laude; Staats wetenschap 7, waarvan 2 op proefschrift en één cum laude geneeskunde 4, waar van 1 c. L, Ietteren 3; godgeleerdheid 5, waarvan 2 c. 1., terwijl bij laatstgemelde faculteit J. .Hendal Harris M. A. te Bir mingham honoris causa tot doctor werd bevorderd. F Met gimstigen uitslag werden afge legd de volgende examens, t. w.rech ten 140, waaronder 2 cum laude, genees kunde 130, wis- en natuurkunde 12, lete- ren 26, waarvan 3 cum laude, godge leerdheid 48, waarvan 2 c. 1. Verder nog 3 examens voor den Ind. rechter lijken dienst; 36 voorbereidend ex. Ind1. burger!, dienst; 12 groot-ambten, ex. Ind. burgerl. dienst. Tot arts werden bevorderd 34 tot serai-arts 26 kandida ten. Voor het voorbereidend Kerkelijk ex. slaagden 5 kandidaten en 6 slaagden in het nanvullings-ex. art. 135 wet H. O. 7 kandidaten werden toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederd. Herv. Kerk. Voor het theoretisch apo thekers-ex. slaagden 4, voor het pract- tische apothekers-ex. Ie ged., slaagden 2 kandidaten. De heer M. L. van der Schaaff al hier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen natuurkunde, scheikunde en kosmographie K Iff, middelbaar onder wijs. De commies 2e klasse bij de dir. belastingen, G. Bokma, alhier, is met in gang van 1 December bevorderd tot com mies lste klasse. De politie heeft wegens openbare dronkenschap gearresteerd J. Z. zonder vaste woon- of verblijfplaats, hij werd ter ontnuchtering op 't bureau opgeslo ten en toen hij zijn roes had uitgeslapen bleek, dat hij wegens verschillende ver grijpen nog eenige dagen hechtenis te goed had. Hij is naar het huis van Be waring overgebracht. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft een op de Breestraat passeerende automobiel H 174 een hond dood gere- SteBi imillau |i,ad ge£p_ schuld. De gisteravond onder het Marialof in de St. Petruskerk gehouden collecte ten bate der R.K. Parochiale Weezen, na eene liefdadigheidspredikatie door den Z.Eerw. H.Gel. heer E. Repgs, professor aan het Groot-Seminarie te Warmond, heeft opgebracht een bedrag van rond f 385.— - Bij de heden in het gebouw van het Prov. Bestuur van Zuid-Holland ge houden aanbestedingen had het laagst ingeschreven voor het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen van de Rijksuiversiteit alhier, gedurende 1910 D.J. van Amerom, alhier, voor f39.790. 119e Algemeene Vergadering der vereeniging voor Bloembollencultuur. (Per telegraaf.) Deze 119e Algemeene Veigadering vond heden om elf uur plaats in de bovenzaal van „De Kroon" te Haarlem. De Voorzitter, de® heer Ernst H. Krelage, opent de vergadering en memo reerde de geboorte vandeTroonopvoIgster. Het meest op den voorgrond tredend feit in de tuinbouwwereld zei spr. is het aftreden van den heer Lovink als directeur-generaal van den Landbouw. Onze vereeniging heeft welverdiende hulde gebracht aan den man, die de zelfstandigheid van den tuinbouw het eerst officieel als juist heeft erkend en tot bloei heeft geholpen. Voor onze ver eeniging is het vertrek van den heer Lovink een dubbel verlies, omdat hij het voorzitterschap der internat, jury der tentoonstelling had aanvaard. Van alle zijden komen betuigingen in van sympathie voor de tentoonstelling. Zoo heeft de regeering f 2000 toegezegd, de provincie NoordHolland f 5000, Zuid- Holland f 2500, terwijl verschillende ge meenten een subsidie hebben verleend. De Voorzitter herdacht het feit, dat door de regeering gelden zijn toegestaan voor de Rijkstuinbouwwinterschool, Hij zou gaarne zien, dat de school voorden a.s. winter gereed was. De meeningen omtrent het afgeloopen handelsseizoen loopen uiteen. Er zijn plannen in voorbereiding tot de bewerking eener jaarlijksche statistiek. Het voorstel tot deze voorbereiding zal in de volgende vergadering worden be handeld. Het bloembollenbedrijf heeft dit jaar veel te lijden gehad door het hoog water. Middelen om de herhaling van dezen toestand te vermijden zullen worden beraamd. De Voorzitter herdenkt dé overleden leden A. H. v. Waveren, W. H. Wensen, J. W. v. Til en H. v. Wamel, die allen, ieder op zijn wijze, krachtig hebben ge werkt voor den bloei der vereeniging. Het bleek, dat behalve de afdeelingen Katwijk, West-Schouwen en Zierikzee alle afdeelingen vertegenwoordigd waren. Aanmerkingen op de notulen vonden niet plaats. Het nazien der rekening en verant woording werd opgedragen aan de af deelingen Andijk, Enkhuizen en Groote broek. Bij het verslag der deelneming van de algem. vereeniging aan de internat, ten toonstelling te Berlijn bracht de Voor zitter dank aan de heeren Essink en Zonen voor het vele werk, dat zij zich hadden getroost, alsmede aan den tuinarchitect den heer Goemans voor de artistieke uit voering van zijn werk en aan de heeren Reinierse en v. d. Veld. De afd. Wassenaar was tegen bet voor stel om nog f 500 te geven aan den Ned. Tuinbouwraad ten behoeve van de in zending der vereeniging op de tentoon stelling te Berlijn gehouden. Het voorstel werd verworpen met 48 tegen 8 stemmen. De begrQoting werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 9447,50. Door verschillende afgevaardigden werd gevraagd of 't niet mogelijk was te ge raken tot een beteren telefoontoestand, door het tarief te verlagen en het inter communaal tarief tot de helft te ver minderen. De afd. Warmond wenscht aansluiting aan de telefoon. De afd. Noordwijk wenscht uniform- inaat voor bloembollen, om zuiverder toestanden in het leven te roepen in verband met het scheidsgerecht. Tot leden van het hoofdbestuur in de vacaturen E. H. Kruijff Lzn. en G. v. d. Veld, die niet herkiesbaar zijn, werden gekozen de heer Vlasveld met 109 en de heer C. Veldhuizen van Zanten met 105 stemmen. De Voorzitter dankte de aftredende leden voor hetgeen zij voor de Vereeni ging hebben gedaan. Een der leden vroeg, of de tentoon stelling ook bezocht mocht worden door dames. De voorzitter zei hieromtrent over weging toe. Daarna werd de vergadering gesloten. Des namiddags 2 uur hield in hetzelfde lokaal dr. J. P. Lotsy, secretaris der Hol- landsche Maatschappij van Wetenschap pen te Haarlem een voordracht over „Het belang van wetenschappelijk uitgevoerde kruisingsproeven voor den tuinbouw", waarover morgen. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) BRUSSEL. 12 December. De toestand des konings, waarin gisteren eenige beter schap merkbaar was, is heden zoodanig verergerd, dat zijn doktoren Thiriar en Stiénon in den loop van dag tweemaal geconsulteerd hebben. De troonopvolger, prins Albert, en prinses Clémentine, de jongste dochter des konings, zijn in het paleis te Laeken aanwezig. AI de ver loven van het hofpersoneel zijn inge trokken. De koning lijdt vreeselijk aan een darm ziekte; men is bang voor een kronkel in de darmen. Dezen avond zullen de doktoren opnieuw consult houden. Men denkt, dat een operatie noodig zal wezen. BRUSSEL, 13 Dec. Volgens de Gazette" verborg de president van den minister raad zijn indruk niet over den ernst in den toestand des Koningsde ziekte had heden de ernstige phase bereikt; men gelooft dat eene operatie, met het oog op den leeftijd des Konings, niet mogelijk is. NEW-YORK, 12 Dec. Een geweldige storm heeft gewoed op het Eriemeer (V. S. v. Noord-Am.) die, naar men schat, voor een millioen dollar schade heeft veroorzaakt. 59 personen zijn gedood. Men gelooft dat daarenboven nog 2 ferrybooten zijn vergaan en de equipages, te zamen 32 man in de golven zijn omgekomen. Beurs van Amsterdam. 13 December 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 25$ dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-luli Portugal. 45$% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 45$% Obl. 1909Ned.Rec. 44$% dito Obl. 1909 4 El dito bij Hoped Co. kG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico. 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoeh"Mijnb.Mïj. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. "•.af 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <£Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MexicJntern.PirorLienOb!.45$% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24$ Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congol oten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 35* Vorige Koers Koers. heden 9VA 91% 91 Ji., 90/$ 76? i 76»* 95 f, 97 1 974* 634» 63" 94' h 94} h 94 8b 80' 4 94 94 105s, 105*$ 424,6 43 53*s 534$ 103 103 87 199 200 874* 87/* 734,'c 73«a 90% 91 *jii 125' 123s* 127; t-xd 1784a 180? 1354a 135's 188 187 250;', 255 8784$ 889 1184a 118 446'-. 443 191 1911 172»>i6 173 T-] ïo 74$ 24» i6 24*8 609 001 102 103 lui 454 784* 794i 4974$ 496 5 H 5?$ 9*8 93$ 36"„ 364$ 84 894-» 964". 1314.J 1314$ 125 12254 87** 885$ 494$ 49?,a 33 345 75 ",e 445$ 44?$ 102S 48j» 495$ 99» ïe 99»; i9 48? ie 40?$ 42? ,6 130? g 1315e 314$ 31?* 203/8 204 10278 21*3 ui 21?$ 108/$ 108?$ f 1.80 78 97% 1225* 155? 16 171 724$ 705$ 535* 54?$ f44.70 45.10 f 73. Marktberichten. ROTTERDAM, 13 December. Veemarkt. Aan gevoerd 321 runderen, 223 vette kalveren, 2333 schapen, lammeren, 791 varkens, 1 bok. Prijzen per K.G. Koeien en ossen 28 k 36 c. Vette kalveren 425$ a 56; k ct. Schapen 16 a 20 c. Lammeren 17 k 25 c. Varkens 26 k 27 c. Export-Varkens, 25 k 254$. Vette runderen ruim aangevoerd. Puik spoe ling vee weinig ter markt, doch goed gewild* 1 c, boven de noteering. Overige soorten mei redelijken handel en omzet. Vette kalveren met tamelijken aanvoer. Voor alles handel vlug, zelfs ondanks de ongunstige Londensche berichten, hetgeen toe te schrijven is aan den geringen aanvoer. Wolvee, aanvoer redelijk iets vluggeren omzet Varkens groote aanvoer; aanvankelijk geen handel, later meer beweging; toch bleef handel sleepend. Eikele beesten liepen tot 284$ a 294$ c. ROTTERDAM, 13 December Tarwe te ruim aangeboden voor de behoefte; in de besfe> soorten onveranderdoverige soorten nauwe-, lijks prijshoudendniet geheel op te ruimen f7 k f 11 per 100 ko. Uitgezochte partijen ieta daarboven. Haver tamelijk aangebodenslechts in de mindere soorten veel omzet f 6 k f 7,25 per 100 ko. Uitgezochte blanke partijen Iets hooger. Bruine boonen flauwonveranderd slecht ge-, heel op te ruimen, f 10 k f 17,50 per H.L. In een bijzonder geval daarboven. Overige artikelen niet noemenswaard te* markt. UTRECHT. Op de heden alhier gehoudei paardenmarkt 850 paarden en veulens aange* voerd. De paarden werden verkocht van f40 tot f400; dc veulens van f60 tot 1265; Mttea f 40 tot 1200.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3