Uit Stad en Omgeving. hij de hoop meent te mogen uitspreken, dat de Kamer spoedig een andere Mili- tiewet zal bereiken, waarbij de quaestie van het blijvend gedeelte is opgelost. Zou nu toch de billijkheid niet eischen. dat de liberale pers ook dit stuk eens aan haar lezers voorlegde? („Stand.") Militie moeien worden ingelijfd, op de voor hen bestaande mogelijkheid om te worden opgeleid en aangesteld tot Ver zorger bij den Rijkspostduivendienst. Zij moeten zich daartoe wenden tus- schen 1 en 20 januari a.s. bij den Chef van den Generalen staf te 's-Gravenhage. H1LLEGOM. Het bestuur van het Kruisverbond St. Bernardus, heeft een vergadering uitgeschreven op Maandag 13 December, a.s. des avonds zeven uur in de zaal van den Jieer Sisterjman. De agenda vermeld: 1. Opening, no tulen. 2. Installatie nieuwe leden. 3. Verslag v. d. Alg. Verg. der Diocesane Bond. 4. Lezing te houden door den lieer Bulten. 5. Mededeelingen van het Bestuur. 6. Rondvraag. B. en W. zijn overgegaan tot 't doen eener benummering van alle bestaande gebouwen met het oog op de a.s. volks telling en de woningbouw in deze ge meente. KATWIJK AAN DEN RIJN. De fan cy-fair te geven door de onlangs opge richte R. K. Tooneelvereeniging, is vastgesteld op Woensdag 12 Jan. a.s. Het programma zal o. m. vermelden: blijspelen, kluchtspelen, cóniische voor- voordrachten, quartetten, mannenkoren, enz. Elk wat wils dus. Reeds nu zijn voor de uitvoering kaarten besproken. Wel een bewijs dat men overtuigd is dat de vereeniging heel wat presteeren kan. KATWIJK. Door de te Nieuwendiep binnengekomen logger K.W. 156 werd op de Noordzee gepraaid de Katwijker bom 103, waarvan de schipper Teunis van Duijn en een matroos over boord waren geslagen en verdronken. LISSE. Van de gelegenheid om het Pius-Gesticht kosteloos te bezichtigen is gisteren een ruim gebruik gemaakt. De bezoekers stonden verrukt over deszelfs eenvoud en degelijkheid. Het stuk weiland ter rechterzijde van de Voortlaan toebehoorende aan de heer M. v. d. Zon is thans verhuurd aan den bloembollenkweeker Mare v. d. Vlugt en zal alzoo worden omgestoken voor bollenland. Hiermede gaat gepaard het graven van een vaarsloot van circa 50 roeden. Een mooi winterwerk dus. De lotelingen, die in Januari a. s. wenschen deel te nemen aan het onder zoek ter verkrijging, van een der bewijzen voor militaire bekwaamheid of lichame lijke geoefendheid of voor beide bewijzen, kunnen zich daartoe aanmelden ter Ge meente-secretarie vó.tfr 10 December e. k. waar alsook nadere inlichtingen voorge noemde bewijzen worden verstrekt RIJPWETERING. Door flèn Gemeen te-veldwachter C. Post alhier is proces verbaal opgemaakt tegen H. V. te Aarlan- derveen, wegens visschen zonder vergun ning in den KoppoeL SASSENHEIM. Ongeveer 100 kinde ren van de donateurs en leden van de onderafd. „Land en Tuinbouwknechts" van den Ned. R. K. Volksbond, waren Zondagavond, in de zaal van den heer Woudenburg vereenigd, om St. Nicolaas te verwelkomen en van het goede, dat die Heilige man iou geven, te genieten. Men kan wel begrijpen, dat de ge zichten der kleinen glommen van blijd schap, vooral toen zij op suikergoed en speculaas getracfeërd werden. Ook werd er een tooverlantaarn ver toond, welks reproducties dikwijls den lachlust der kleinen opwekten. Bij de politie is aangifte gedaan van het ontvreemden van een rijwiel van den heer J. N. WARMOND. St Nicolaas heeft geen best weer getroffen. Zaterdagmiddag heeft Zijn Hoogw. .Warmond bezocht; van een plechtigen intocht, zooals vorige jaren, kon echter niets komen, aange zien het weer zulks niet toeliet. De jeugd was echter in groote menigte tijdig in de zaal van Papót tegenwoordig, waar volgens het telegrafisch program „alle kinderen beneden 20 jaar" vrije toegang hadden, benevens eenige genoodigden. Toen de Sint met zijn gevolg in koetsen was gearriveerd hieven alle kinderen een toepasselijk lied aan. Sint Nicolaas nam op het tooneel plaats en nu begon de audiëntie en uitdeeling. De knechts hadden handen te kort. Wij vernamen nog van Sint Nicolaas, dat hij blijde was, eenigeh tijd uit het woelige Spanje te zijn, waar de Ferrer beweging en onlusten te Barcelona nog lang niet zijn uitgewerkt. Zijn Hoogw. schijnt ook een open oog te hebben voor de gemeentebelangen, daar hij een mo- del-rioleering in 't klein voor Warmond heeft meegebracht, en ter bezichtiging heeft gesteld bij een zijner kennissen na bij" het Station. Half vier nam de Sint weer afscheid. Kerknieuws. Particuliere adiëntie bij Z.H. den Paus. Men schrijft ons uit Rome d.d. 1 Dec. Dezen morgen ontving Z. H. Paus Pius X den ZeerEerw. pater L. Hagen, Redemptorist, uit het klooster te Wit- tem en den heer Jan Diepen uit Tilburg in particuliere audiëntie. De H. Vader was zeer opgewekt en onderhield zich eenigen tijd vol vaderlijke goedheid met zijne Nederlandsche zonen. Bij deze ge legenheid zegende Z. H. ook een gedenk steen, waarop oud-Christelijke symbolen aangebracht en welken de heer Diepen laat plaatsen in de aan te leggen katacom- ben in de zandsteengroeven zijner familie h.aj)ij het RotsgarJt te Valjtepburg. De leiding van uit werk is opgedragen aan den Nederlandschen, ook in het buiten land bekenden bouwmeester en kunste naar,- Dr. P. J. H. Cuypers. De commis sie voor Christ, archeologie te Rome was met dit plan van den heer Diepen ten zeerste ingenomen en verschafte aan Z.Ed. alle inlichtingen, noodig voor het welslagen dezer onderneming. Zooals men wellicht weet, zijn ook de beroem de Mgr. Wilpert, Prof. Marucchi, de Zeer- eenv. P. Bonavenia, S. J. en andere be kende archeologen, leden dezer pauselijke commissie. De eerw. P. Hagen, mede voor dit doél te Rome vertoevend, treedt op als raadgever op archeologisch gebied. Ook Z. H. betu,igde zijne hooge inge nomenheid met het gröotsche plan van den heer Diepen en sprak den wensch uit, dat het werk mocht strekken tot eer en nut van het Christendom in 't al gemeen en van hef Katholieke Neder land in het bijzonder. Velen, die anders niet in de gelegen heid verkeeren, met de catacomben te Rome kennis te maken, zullen, als het werk te Valkenburg gereed is, eene ge trouwe navolging van een deel van het onderaardsche Rome in Limburgs schoo- ne Zuiden kunnen aanschouwen. (Msb.) Ingezonden Mededeelingen. 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (,3) De Storm. In. de Belgische bladen vinden wij nog de volgende bijzonderheden over het boo ze weer: Aljerwege werden er in Vlaanderen takken en zelfs boomen afgerukt; hon derden dakpannen en ook schouwen wer den weggeslagen, en Vrijdagmorgen wa ren talrijke, buitenlieden' verplicht de markt van Gent te verzuimen, wegens het onstuimig weder, 's Nachts werd in de Toekomststraat een schouw afgerukt; de schade is nogal groot, maar er zijn geen persoonlijke ongelukken. Jn de Paarden straat is op een lengte van 5 tot 6 meter eene afsluiting van verscheidene meters hoog omgeworpen. De Schelde is te Zwijpaarde, te Ga vere en boven Avelghem, en de Leie is tusschen Deinze en Harelbeke uit ha re oevers getreden; het water heeft de 'meerschen en de steenbakkerijen onder .water gezet. De Dender is boven Geèr- aardsbergen insgelijks overstroomd. Uit het Walenland: Overgroot is de hoeveelheid water, die van de hoogten stroomt, zoodat de ri vieren sterk "wassen,^en nog meer zullen wassen. De afdamming der Gileppe stort 16.000 lit. per seconde in de Vesdre, zoo dat de toestand onrustwekkend is voor de oeverbewoners. In Luik, Namen en Luxembourg is de vaart op de rivieren onmogelijk. Te Flo- ne zijn twee sleepersvaartuigen op el kaar geloopen en een schip met 270 ton erts is gezonken. Het slechte weer beeft zich ook te Namen doen gevoelen. Eerst een hevig onweer, dan een hagelbui zooals we in langen tijd niet gezien hadden. De wind heeft een groot aantal telefoondraden doen breken en zoo een groote verstoring ring in den dienst gebracht. De bliksem is in verscheiden huizen geslagen, zon der echter brand te veroorzaken. De gasbuis op La Plante is door inval lenden grond gebroken, zoodat een ge deelte van deze wijk den heelen avond zonder licht zat. De Maas is sterk gezwollen en staat heden 1 Meter boven den gewonen stand De Lesse, de Semois en de Viroix be ginnen buiten de oevers te treden. Langs de zee duurt de storm voort. De postboot is tegen het staketsel 'te Oostende geworpen en beschadigd. Een heer, die zich te verre op het staketsel had gewaagd, is in zee gewaaid en verdronken. Men weet niet wie hij is. De „Leeuw. Crt." meldt: Vrijdagmorgen heeft de storm in de nabijheid van Leeuwarden een slacht offer geëischt. De melkvaarder A. Visser, uit Hem- pens, keerde tusschen 10 en 11 uur van de zuivelfabriek op de Waeze naar huis terug. In de Nieuwe Greuns, voorbij de Froskepolle, moest zijn zoontje leege em mers naar een paar boeren aldaar bren gén. De vader Mep in de lijn. Toen de jongen na eenige minuten terugkeerde, vond hij wel de onbeheer de schouwde vader was verdwenen. Radeloos liep hij terug om hulp te halen. Toen hij met deze kwam ter plaatse waar hij de schouw verlaten had, vond men spoedig daarop ben melkvaarder verdronken. Een rukwind schijnt hem van den wal te hebben gescheurd. Hij laaf een vrouw met een zestal kin deren achter. Een orkaanachtige storm heeft de Ne derlandsche tjalk Ora et Labora op de buitenreede van Wilhelmshafen schip breuk doe nlijden; vier personen zijn verdrongen. Bovendien verdronken nog twee opvarenden van een anderen tjalk en bij de pogingen tot redding nog een map van djg reddingsboot». Het bestuur van hef reddingsr.f.rioiï Horumersiel der Duitsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen seint dat de reddingsboot Vegesack in den nacht van Zaterdag totaal verloren is ge gaan. Een roeier is "omgekomen en de rest der bemanning is op Oldeoog onder gebracht. Van twee schepen zijn 7 personen ge red, die op één na, bevroren ledematen hebben. Nadere berichten worden afgewacht. Door den storm is Vrijdag belang-i rijke schade toegebracht aan de brug welke toegang geeft tot het Huis Ten. Bosch. Twee zware boomen zijn aan de zijde van het bosch in schuine richting op de brug gevallen, waardoor een van de hardsteenen pilasters der brug, met haar mooie antieke bekroning, geheel is ver brijzeld. Voorts is het ijzeren hekwerk1 der brug aan beide kanten in stukken gebroken. Het hardsteeiienwerk der brug is ontzet. Ook andere landen hebben hun deel van den storm gekregen. Uit verschil lende plaatsen van Duitschland komen; berichten over zeerampen, waarbij he laas ook menschen zijn omgekomen. Op; de Schelde was het eveneens buitehge- woon onrustig. De voor Hoek van Hol land bestemde stoomboot „Vienna" met 50 personen aan boord, werd door led- dingssleepbooten naar Antwerpen ge sleept. Drie Engelsche schepen en een schip, waarvan de naam nog niet bekend is, strandden aan de kust. Hoeveel per sonen daarbij om het leven zijn geko men, weet men nog niet. Te Brussel stortte een huis van twee verdiepingen in. Ook in Frankrijk en op de Fransche kust heeft de storm hevig huisgehou den. De bladen maken melding van reek sen ongelukken, zoowel te land als ter zee. Men schrijft uit de Lemmer van Vrijdag: Een kranig stukje reddingswerk werd bier door onze visschers uitgevoerd. Het tjalkschip „Maria", schipper Bakker van Zuidwolde, sloeg door het slechte weer tusschen Urk en Lemmer liggende, achter hare ankers weg en trachtte nu onder hevigen storm voor een wrakkig nood- zeiltje 'de Lemsterhaven nog te bereiken. De geheele plaats in spanning. Ieder vakman zag onmiddellijk het gevaar in voor het ankerlooze schip om bij zulke hooge zee en ontredderde zeilage de haven aan te doen of om het vrij te houden van de zoo gevreesde lagerwal. De schipper begreep zijn toestand ook en heesch de noodvlag. Onmiddellijk togen een paar honderd visschers met trossen en vletten voorzien op de havendammen uit om te trachten, wanneer het binrïeftloopen üer haven mislukte, verbinding met het in nood verkeerende schip te krijgen. Wat men algemeen verwachtte, gebeurde. Voor de haven gekomen bleek de zeilage geheel onvoldoende om aan het schip de noo- dige voortstuwing te geven en de haven binnen te loopen; het dreef nu dwarsweg naar den nog een 600 M. ver verwijder den lagerwal. Toch gelukte het den visschers de trossen aan het schip te bevestigen en na een paar uren van groote inspanning van de visschers en niet minder groote spanning der toeschouwers, kreeg men het schip en de opvarenden (er waren 10 kinderen aan boord) in behouden haven. Gaat men even na, dat de stort zeeën aanhoudend de havendammen on zichtbaar maakten, dat soms een zoom wit schuim alleen nog de strekking der dammen aanwees, dat de redders bijna voortdurend tot aan het middel te water stonden, dan begrijpt men misschien eenigszins den omvang, het gevaarlijke en moeilijke van dit reddingswerk en tevens de omstandigheden waaronder het werd verricht. Voor de zooveelste maal voelde men nu ook weer de behoefte om de pieren van onze zoo druk bezochte haven van behoorlijk reddingswerk te voorzien en tevens reddingsmateriaal be schikbaar te stellen, hetgeen, ook weer in dit geval, door particulieren moest worden verstrekt. Het Duitsche stoomschip „Cronsha- gen" van Mo (waarschijnlijk wordt hiêc bedoeld Moss, een Noorsche zeehaven), naar Amsterdam heeft aangebracht 12 man, zijnde de geheele équipage van het Noorsche stoomschip Marie", kapitein A. A. Zet, met tarwe van Stralsund naar, Rotterdam, welk stoomschip Zaterdag morgen, tijdens ten orkaan, negentien mijlen noordoost van Terschelling is ver gaan en gezonken. De bemanning, in eigen booten gevlucht,- werd opgepikt door de 5,Cronshagen", die hen naar Ann sterdam medenam. De stoomtrawler „Clyvia, IJm. 125^ rapporteert bij Ameland te hebben aan-, getroffen het Engelsch stoomschip „KabjJ van Londen, dat tot het dek in het water lag. Eén man bevond zich nog aan "boord,- die niet gered kon worden. Meerdere trawlers waren in de nabijheid. De haringlogger „Zeester", Maassluis 156 is te IJ muiden binnengeloopen met verlies van bezaansmast. De stoomtrawler „Brederode" kwam hedennacht binnen te IJmuiden, om assi stentie te halen voor een in nood verke*- rend groot Spaansch stoomschip. De steepbooten „Titan" en „Hercules** 1 hebben het naar Niemvediep gesleept# j Men meldt uit Petten, d.d. Recast bef; Koninklijke besluiten. Met ingang van 1 Dec, zijn bevorderd tot commies der posterijen van de le klasse L. P. J. M. Truffino, J. D. Udo, 1. Le Grand, W. H. v. d. Meulen, J. Ottens, J. van Tonderen, Jhr. J. E. von Bulow, A. J. I. Schmalhausen, C. F. D. Nagel, A. C. Abbing, R. Benthem', allen thans commies der posterijen van 2e klasse; met ingang van 16 Dec. tot commies der posterijen van de le klasse J. R. Visscher, thans commies der pos terijen van de 2e klasse, met ingang van 1 Dec. tot commies der posterijen en telegrafie van de 2e klasse P. J. Leerink B. F. Beerents, M. C. Keukenmeester, I. Emanuel, C. Gilhuijs, allen thans com mies der posterijen en telegrafie van van de 3e klassetot commies der pos terijen van de 2e klasse W. A. Gelder man, thans commies der posterijen van de 3e klassetot commies der poste rijen en telegraphie van de 3e klasse C. Brug, E. Fliek, A. Kuiler, C. Brug Jz., M. Uhl, J. J. Lavell, A. G. Schram, de Jong, R. Dekker, J. H. Callenfels, J. J. Noteman, W. Boomgaart, J. W. F. van Huls, F. C. Pervoost, C. de Haas, T. Panman, J. C. Sonnebom, W. van Guldener, J. A. Wiegel, A. van der iWallc, B. D. Pronk, A. J. v. Woerkom', G. Parree, J. C. Duuring, allen thans commies der posterijen en telegraphie, van de 4e klasse; tot commies der tele graphie van de le klasse J. J. Schoon, M. T. van Leer, W. B. H. Meiners, J. Smitz, H. Pott, J. G. Wolderingh, Mej. S. E. Wanting, J. H. Reiners, J. B. M. Brinkman, J. L. Crap Hellingman, K. H. Vos, J. J. P. Huizer, T. Meijer, J. den Heijer, J. D. Mulder, C. R. E. Be- cher, W. P. Hartshalt, G. Blok, L. Vlaan deren, J. Andriessen, P. J. G. Vennik', P. Klaasen, G. H. Stotijn, J. Brusey Mej. J. L. ten Cate, M. van 'tVlie, A. iW. Banting, A. Nollée, J. A. Wagen voorde, G. van Megchelen, J. Mensen, J. Jansen, J. V. Gnodde, J. H. Mars man, C. E. van Heiten, F. J. J. Rol- vink, A. Verhage, B. van Krimpen, A. A. H. Gysinck, D. P. Kruyt, Mej. A. G. van der Veen, W. T. H. Bruinier, A. Coops, F. T. C. Remery, P. J. Luteyn, J. A. van Dam, H. C. W. L. Beerstecher, H. Hemmes, S. Nooitgedacht, T. v. d. Meulen Sz., B. A. C. Bothe, N. H. De- jgens, J. J. Steenhuizen, P. Witsen El- las, W. Brauchmann, J. Molendijk, H. Vertregt, C. Meijer, A. Bech Jr., G. L. ;Vermey, allen thans commies der tele graphie van de 2e klasse. Zijn benoemdbij het wapen der infanterie bij het 3e reg. tot le luit jde 2e luit. K. J. C. Koene, van het koper, bij het wapen der artillerie, bij jden staf van het wapen, tot kapitein magazijnmeester, de le -luit. magazijn meester J. W. F. Bothof, van dien staf ;te Amsterdam bij het le Reg. Vest. Art. tot le luit. de 2e luit. F. C. W. van Engelenburg van het korps, bij het 4e reg. vest. art., tot kapt de le luit. R. Reitsma van het le reg. Vest.» Art Een opmerkelijke Memorie. In de verklaring die Dr. Kuyper in de Tweede Kamer voorlas, wees hij er o. a. op, dat de drie Ridderorden, die we bezitten, alle zijn ingesteld om partij te trekken van de begeerte, die bij veler» bestaat, om een Koninklijke onderschei ding erlangen, teneinde hen te bewegen tot het verrichten van edele daden; en hij voegde er bij, dat de Ridderorde van Oranje Nassau dit zelfs uitstrekt tot da den van Maatschappelijken aard. In verband hiermede wijst de „Maas bode" terecht op een zinssnede, voorko mende in de Memorie van Toelichting op het ontwerp waarbij de orde van Oranje Nassau is ingesteld, en waarin zoo dui delijk mogelijk wordt uitgesproken, dat de instelling van deze orde bedoelde hen, die gaarne een Koninklijke onderschei ding verkregen, tot het doen van zulke jdaden aan te sporen. Men leest toch in deze Memorie: „Vele Nederlanders en ook vreem delingen, wier werkzaam leven door bevordering van hei algemeen wel zijn op geestelijk, zedelijk en stoffe lijk gebied meer dan van anderen vruchtbaar was, bleven verstoken van eene onderscheiding, door het Hoofd van den Staat verleend, omdat de wet van 29 Sept. 1815 (tot instelling der orde van den Ned. Leeuw, Red.) op hen bezwaarlijk kon worden toe gepast. Is hierdoor vaak aan velen een teleurstelling bereid, meer recht- streeksche nadeelen heeft de Staat dikwijls hierdoor ondervonden. Om slechte een te noemenMenig voor werp van kunst, van wetenschappe lijke of geschiedkundige waarde, heeft hierdoor geen plaats in onze openbare verzamelingen gevonden, en niet zelden is het gebeurd, dat reizigers in onze Koloniën de vruch ten van him wetenschappelijk onder zode niet afstonden aan onze musea, doch aan die van het buitenland, om dat zij zich daar wel, doch hier niet met den ridderorde zagen begiftigd/' Dit stuk gaat alzoo nog verder dan de bewering van Dr. Kuyper. En, door wie le nu deze Memorie onderteekend? Door niet minder dan vier liberale Mi nisters, namelijk door de heeren Van Tienhoven, Tak van Poortvliet, Smidt en Pierson. LEIDEN, 6 December. Nederlandsche R. K. Volksbond. Gistermiddag hield de Leidsche af- deeling van den Ned. R. K. Volksbond eene goedbezochte vergadering. Na opening met gebed, herdacht de voorzitter, de heer W. de la Rivière, onzen overleden burgemeester, Mr. de Ridder, ciie den Bond moreel, zoowel als finantieel steunde. Spr. deelde mede de oprichting van de Volksbond Propa- gandapclubs-Unie, waar de heer Nijhuis als penningmeester in het bestuur zit ting heeft en hoopte, nu de leestafel geheel gerestaureerd is en eene betere plaats in de conversatiezaal heeft ge kregen, de leden er een drukker gebruik van zullen maken. Daarna werden de notulen van de vo rige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van het Centraal Bestuur was mede- deeling ontvangen van het beleggen van een buitengewone Centrale raadsverga dering in verband met de door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem gewenschte redactie van art 8, der gewijzigde sta tuten. Bepaalde dit artikel, dat mannen en vrouwen voor zooverre vakafdeelingen aanbelangt, zich vereenigen onder af zonderlijk bestuur, en stond het den z.g. gemengde „liefhebberij-vereeniging toe de Bisschop wenscht dat mannen en vrouwen, zich afzonderlijk vereenigen met eigen bestuur, zonder onderscheid tusschen vak en andere afdeelingen. De voorzitter zeide naar aanleiding hiervan, dat twee centrale raadsleden de afdeeling zullen vertegenwoordigen, terwijl de twee overigen hun stem zullen medegeven. Op eene conferentie is de houding der afdeeling bepaald en zal dienovereenkomstig door de afgevaar digden worden gehandeld. Hierna voerde het Knapenkoor, eenige zangnummers uit, onder leiding van den heer L. J. W. van Beijersbergen Hene gouwen, dat gepaard ging met een' krachtige aanbeveling van den kant des voorzitters, om hunne kinderen tot het koor te doen toetreden. Een zeer groot aantal nieuwe leden werden vervolgens door den Voorzitter ginstalleerd. Spreker hoopte, dat het be sluit om toe te treden tot den Bond on wrikbaar zou zijn. Mocht men u trachten af te halen van onze organisatie, denkt dan aan uw insigne, dat u tot kleur bekennen aanmaant tegen revolutie en ongeloof en dat u inlijfde in het leger van St. Willibrord. Bij de thans aan de orde zijnde ver kiezing van een 2den penningmeester, werd gekozen de heer H. Lombert, die deze benoeming aannam en op de ge bruikelijke wijze werd geïnstalleerd. Het grootste deel van de vergade ring werd in beslag genomen door de discussies over een voorstel om aan vak organisaties met ten minste 15 leden het recht te geven op vermindering van de bondscontributie tot ten hoogste 4 cents per week onder bepalingen, bij af zonderlijk reglement vast te stellen. Voor- en tegenstanders hebben uitvoe rig hun meening toegelicht. Werd eener- zijds aangevoerd dat de bondscontribu tie vaak een struikelblok is voor ont plooiing van de kracht der vakorgani satie en werd door de verminderde con tributie gehoopt dat deze daardoor in bloei zouden toenemen, anderzijds werd betoogd, dat de contributie niet van dien aard is, dat zij tot toetreding der vak organisatie behoeft te weerhouden, er vele voordeelen van het lidmaatschap der afdeeling verbonden zijn en gewezen werd vooral 'op de financieele gevolgen. Bij stemming werden uitgebracht 123 stemmen. Vóór 63, tegen 46, blanco 10 en van onwaarde 3, zoodat het voorstel was aangenomen. Daarna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De hospitaal soldaat A. Voogd, stu dent in de geneeskunde alhier wordt op 8 December a.s. uit zijne vrijwillige ver bintenis ontheven, gebracht in de positie van landweerplichtige en in het genot ge steld van groot verlof. De heer M. Frenkel is toegelaten tot eene vrijwillige verbintenis als adspirant vaandrig bij het Reservekader en als zoodanig ingedeeld bij het ,4 Regiment Infanterie Bij de heden gehouden aanbeste ding door de heeren W. J. en Jacs. van der Heijden, architecten, van het bouwen van een vrijstaand woonhuis op een terrein aan den Rijnsburgerweg, ge meente Oegstgeest, nabij de grens der gemeente Leiden, waren ingekomen 7 inschrijvingen, f. w. van de heeren H. van Daalen en J. de. Cler, te Leiden, f 15100, C. H. van der Drift, idem, f 13100; N. van Rijnswau, idem, f 13060 P. L. Neuteboom, idem, f 12700, N. Stapper, te Alfen a.d. Rijn, f 12333, P. Brijer, te Leiden, f 12280; A. de Roode, Oudshoorn f 12099. ALKEMADE. De Burgemeester dezer Gemeente vestigt bij openbare kennisge ving de aandacht van liefhebbers van postdjjjyeii, die in hei .volgend jaaj bij de

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2