Gemengd Nieuws. of gift in de hand te stoppen en dan Sveer met veel zelfvoldoening heen gaan, geen haartje meer geroerd en ingeleefd als ze kwamen echter er is ook nog een anderen armenzorg, die èn het stof felijk èn vooral het geestelijk welzijn van den naaste beoogt en door e en hoogere liefde wordt geleid. Nu stel ik mij zoo voor ,dat het al- iweer zoo gemakkelijk is over de nood zakelijk van zoo'n „bureau van armen administratie" zooals we 't nu eens zullen noemen te schrijven ,en zoo moeielijk tot de instelling er van te ko men. Deze weg lijkt mij 't meest ge schikt Er wordt een tot n i e t s binden- d e vergadering belegd, waarop het begin sel ter sprake komt. Is men tot gunsti ge 11 uitslag gekomen, dan vinde de ver dere afwikkeling op de gewone wijze plaats, zooals zulks te doen gebruike lijk is. Er behoort door alle besturen aan de eerste vergadering te worden deelgenomen, doch ons inziens, die ver- eenigingen welke zich onledig houden met het verstrekken van giften in geld of ïiatura. En vooral is het wenschelijk, dat er, komt men tot oprichting, er weer niet zijn die „niet meedoen", daar dan het nut voor een groot deel verloren gaat. Er zullen eenige kosten aan verbonden zijn, doch ons dunkt, dat die ruimschoots zullen worden vergoed, door een meer doelmatiger en vruchtdragenden arbeid. De Joaillérie Francais e, Kal- verstraat, hoek Taksteeg te Amsterdam, heeft op het oogenblik in de étalage een zeer grooten zwarten briljant, die tot de zeldzaamheden gerekend mag worden. De steen weegt niet minder dan 62 ka raat en de waarde ervan is zóó groot, dat we ertegen opzien de som te noemen. De sombere gloed die in den steen zit, wekt herinneringen op aan fantas tische detectieve verhalen, waarin een zwarte briljant de hoofdrol speelde... De bewerking van den steen duurde een jaar en heeft de noodige zorg ver- eischt, want de zwarte briljant kon niet dan met groote voorzichtigheid geslepen worden, met het oog op het afspringen van stukjes. Een tweede zóó groote en mooie steen zal moeilijk gevonden worden en van daar, dat de Joallerie Frangaise hem ex- poseeren zal op de wereldtentoonstelling te Brussel, die in het volgend jaar wordt gehouden. (Tel.) Naar het N. v. d. D. verneemt, (bestaan tegen een dezer dagen gefail leerde handelaar te Amsterdam zware ver- Jmoedens, frauduleuze handelingen -ge pleegd te/hebben. Bij dit faillissement, waarvan het passief ongeveer f63.000 be draagt, zijn een groot aantal personen [betrokken. Men meldt uit Vlissingen: Gisternacht is met z war en storm bij JVestkapelle gestrand de Engelsche bar ge „Lord Napier" van Paz naar Antwer pen. De kapitein en drie man zijn gered. Eén der opvarenden is verdronken. Het 'schip is vermoedelijk totaal verloren. Op het Spui, nabij de Ka pels- brug in Den Haag, werd gisteren een dame van een taschje met geld, dat zij aan den arm droeg, beroofd door een manspersoon, die haar dat ontrukte, het vervolgens op een loopen zette en het taschje wegwierp, terwijl hij van het geld een deel aan een medeplichtige gaf. De dader is door de politie op aanwij zing van eenige burgers, die hem waren hageloopen, gearresteerd en heden naar de gevangenis overgebracht. Ook de medeplichtige is bekend, maar [moet nog worden opgespoord. Men meldt uit Haarlem: Eergisteravond heeft zich alhier een Vermoedelijk geval van Aziatische cho lera voorgedaan bij den 34-jarigen C. van der Haar in de Korte Wijngaardstraat. Naar het gasthuis overgebracht, bleek hij bij aankomst overleden Maatregelen ter voorkoming van be smetting zijn genomen. Vier personen zijn in observatie. Te Woudrichem is men "tot de ontdekking gekomen, dat aldaar niet min der dan 81 huwelijken gesloten zijn, waarvan de afkondiging maar éénmaal is geschiedt, in plaats van tweemaal, gelijk de Wet voorschrijft. Zouden nu aldus wordt reeds door sommigen'gevraagd al die huwelijken onwettig zijn? f 1000 aandiamanten gevonden, t— Op 13 November 1.1. is in een coupé van een trein der H. IJ. S. M. gevonden een lederen sigarenkoker,- inhoudende 'n prentbriefkaart, benevens tien diamanten ter waarde van 'pl.m. f1000. De com missaris van politie in de 6e sectie te Amsterdam^ verzoekt bij evenlueele aan gifte hieromtrent bericht. Inhetduister. Donderdag omtrent [48/4 uur, een tijdstip dat er nog zeer druk gewinkeld wordt in de St. Nicolaas- week, ging te Amsterdam opeens overal het electrische licht uit, waarvoor de stroom geleverd wordt dooi de gemeen telijke electrische centrale. Men dacht dat het niet lang zou duren maar het licht was en bleef uit. De verontwaardigde winkelier, die jiüst zijn za^k voj kpopers Sn koopsters had, holde naar de telephoon om de Cen trale te waarschuwen. Maar jawel! In gesprek, mijnheer, antwoordde de juffrouw. Maar ik kan 't u wel zeggen. Er is ka belstoring. Men tracht het defect zoo spoedig mogelijk te verhelpen! Dat was me wel een koopje voor de ve le winkeliers. Spoedig .werden echter groote hoeveelhedenitaarsen gebruikt en bij deze ouderwetsche verlichting werden de klanten bediend. De Kalverstraat leverde in het half duis ter, zóó vol menschen een vrij vreemd schouwspel op. Naast hel verlichte café's en zaken, die of eigen licht, stroom van „Electra" of gas hebben, maakte zoo'n winkel met de kaarsenverlichting een droevig figuur. Ook vele groote café's en particulieren zaten i n h et donker, terwijl ook de elec trische straatverlichting uit bleef. In het centraal-bureau van den gemeen telijken telefoondienst bracht, zooals wij reeds zeiden, de storing een onaange name verrassing en meteen een buitenge wone drukte, want de halve stad wilde natuurlijk de Gemeente-Centrale opbellen en er waren geen handen genoeg om al die ongeduldige vragers tc bedienen. De dienst zelf kon geregeld voortgang heb ben, want op de sëlnzaal boven is als reservelicht ook gasgloeilicht en toen de electrische lampen uitgingen en als gloei ende spijkers nog wat na bleven glimmen werd fluks de gaskraan opengezet en werden de gaslampen ontstoken. Maar in de kantoren en in het trappenhuis wer den kaarsen geplaatst, die de groote rui men nauwelijks verlichtten. De stoornis bepaalde zich tot het cen trum van de stad naar het schijnt. De Stadsschouwburg was o.a. niet in het duister. (N. v. d. D.) Een kanonneerboot gezonken. Eergistermiddag omstreeks half drie pa^1" seerde het Russische stoomschip „Esto nia, een viermaster, langzaam stoomende en den noordwal houdende, Schiedam. Het stoomschip kwam van Rotterdam met bestemming naar Libau. Even voorbij Schiedam liep dit stoom schip, dat plotseling niet meer naar zijn roer luisterde, va'n den noord- naar den zuidwal over. Toen de „Estonia" door het uit haar roer loopen naar den zuidwal over ging, gaf men daar aan boord twee stooten met de stoomfluit, als een sein voor den com mandant van de kanonneerboot „Bulgia" den luitenant ter zee Schultz, dus ook bakboordwal te sturen ter voorkoming van een aanvaring, die men vreesde. De tweede kanonneerboot liep geen gevaar. Tezelfder tijd liet men aan boord van de Estonia een anker vallen, met 40 vademen ketting, maar de ketting brak, en men verspeelde het anxer. Inmiddels was de afstand tusschen he; stoomschip en de „Bulgia", aan boord waarvan men het sein had opgemerkt, en dienovereenkomstig handelde, zoo klein geworden, dat tijd om te manoeu- vreeren ontbrak, en toen nu de ankerket ting van de „Estonia" brak, werd een aanvaring onvermijdelijk. Het stoomschip liep nagenoeg midscheeps op de „Bulgia" in, die tengevolge daarvan bijna terstond in zinkenden staat verkeerde. Toch slaag de men er in dit vaartuig met eigen kracht aan den zuidwal even boven Pernis op een plaat te zetten, waar het zönk. De toestand van de „Bulgia" is thans zoo, dat bijlaag water het dek daarmede na genoeg gelijk komt. De commandant van de tweede kanon neerboot heeft dadelijk alle mogelijke hulp verleend en de bemanning van de „Bulgia" alsmede eenige goederen van dezen oorlogsbodem overgenomen. De tweede kanonneerboot heeft daarna lig plaats genomen bij de gezonken „Bul gia." Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. Het Russische stoomschip „Estonia" heeft zijn 'reis naar Libau vervolgd. De schout-bij-nacht te Hellevoetsluis is telegrafisch door den commandant van de „Bulgia" met het voorgevallene in ken nis gesteld. Vrij rooien. Een landbouwer te Klöeinge (Zeel.), die nog een massa aardappelen in den grond heeft, maar ze door gebrek aan werkvolk niet ge rooid heeft kunnen krijgen, heeft nu be kend gemaakt, dat ieder, die wil, de aardappelen mag rooien en behouden. Velen hebben van het aanbod reeds gebruik gemaakt. Een nieuw beg raaf-toestel. Op de gemeen tel ijle e begraafplaatsen te Utrecht zijn sedert eenigen tijd toestellen in gebruik, waarmede men de kisten automatisch in de groeve doet dalen. Voorloopig was het een proefneming, om te zien, of deze toestellen in ,dc praktijk goed voldoen. Nadat de con structie op aanwijzing van den direc teur, de heer Rutgers, eenigermate was verbeterd, werd besloten het aantal toe stellen uit te breiden wordt er nu ge regeld mede begraven. De proef zoo wel op het oude als op het nieuwe kerk hof is goed geslaagd. Utrecht was de eerste gemeente in ons land, die deze toestellen invoerde. Tal van andere gemeenten komen zich nu in den laatsten tijd van de goede werking dier toestellen overtuigenAmsterdam zond laatst ook een ambtenaar en, dezer dagen, kwam ook Edam eens kijken. Kind verbrand. Tijdens de a f- wezigheid der moeder geraakten gister morgen in een woginjr jn de .Vrolik-t straat de kleertjes van een vierjarig meis je in brand. In zorgwekkenden toestand werd het kind in het Onze Lieve Vrou wengasthuis opgenomen. Om rijk te worden. Te Roo sendaal heerscht sedert eenigen tijd een sterke concurrentie onder de varkenssla.- gers. Zij verkoopen o.m. vet spek a 371/2 ct. en carbonade a 40 ct. per 1/2 K.G., ofschoon hier en in de omstreken de vette varkens duur, n.l. met 54 a 56 ct. per K.G. betaald worden. Zaterdag vervoegden zich een tweetal heeren bij den juwelier P. van Santen Jr.. Paleisstraat te Amsterdam, bestelden een zilver vischgarnituur en namen dit medeMaandagavond keerden zij terug en deden nog een groote be stelling, een én ander ter waarde van f600, waarvoor een accept werd getee- kend met den naam Klooster. Als adres waar zij woonden werd opgegeven Ruys- daelkade. Uit ingewonnen informatie bleek echter dat men hier te doen heeft gehad met een paar sluwe oplichters, zoodat van het bedrag niet vee! zal terecht komen. Woensdagmiddag deden zij nog een po ging om een ander juwelier, den heer C. H. v. d. Velden, dupe van hun plan nen te maken, hetgeen echter, dank zij het voorzichtig optreden van den heer v. d. Velden, mislukte. Te ongeveer zes uur Woensdagmiddag kwamen zij n. 1. in diens winkel, Kalverstraat, en vroegen verschillende voorwerpen te zien. Zij kochten een gouden ketting, een gouden horloge en een gouden kruisje. Toen het op betalen aankwam, deelden zij mede dat na 1 Januari aan hun adres Utrecht- schestraat kon gedisponeerd worden. De heer v. d. Velden weigerde op die conditie in te gaan en liet de heeren met het bestelde niet gaan, tenzij betaald werd. De bezoekers lieten hun pakje daarop staan, terwijl een hunner zeide: „Dan gaan we maar naar den heer S., die ver koopt ons wel! De heer v. d. Velden telefoneerde direct dezen juwelier^-en stelde hem van dit voorgenomen bezoek in kennis, hem tevens mededeelend wat in zijn zaak was voorgevallen. Het vermoeden van den heer S. werd nu zeer versterkt dat hij met een paar flesschentrekkers te doen had gehad, immers ook de opgegeven adressen klopten niet. Een vrien-din der geneeskun de. 1Mevr. Francisca Speyer, voor en kele weken te Frankfort aM. overleden, heeft de geneeskundige wetenschap be vorderd op een wijze, die een dankbare vermelding verdient De instelling voor experimenteele therapie te Frankfort en de Robert Koch-stichting ondervinden van haar belangrijken steun, en het „George-Speyer-Haus" voor experimen teele therapie Ls door haar alleeen be kostigd. Bij haar overlijden heeft zij aan deze instelling nog 1 raillioen Mrk. ver maakt, en bovendien 1.395.000 Mk. voor andere doeleinden, bijv. 500.000 Mk. aan haar woonplaats, ten behoeve van on geneeslijke zieken 20.000 Mk. aan prof. Lesser, voor lupuslijders30.000 Mk. voor de commissie tot bestrijding van den lupus30.000 Mk. aan p»x)f. Ehrlich voor de studie van het carcinoom 10.000 Mk. voor de verzorging van de tanden der schoolkindéren; 100.000 Mk. voor ten nieuw Israëlitisch ziekenhuis te Frankfort; 500.000Mk. voor het idio- tegnesticht te Idstein; 75.090 Mk. voor het „geneeskunig ondersteuuiingsfonds" t eFrankfort 20.000 Mk. voor de ver- eeniging tot opleiding voor Israëlitische verpleegsters. („T. v. G.") Dieven door een buikspreker misleid. Een drietal kerels waren den tuin binnengedrongen van den huiseige naar F., te Podejuch, bij Stettin, om vruchten te stelen. De eigenaar, gerucht hoorend, sloop stil nader en zag de drie kerels bezig met zakken te vullen. Daar de heer F. buikspreker is, kreeg hij den inval met zijn geoefendheid zijn voordeel te doen. Eerst riep hij „Halt! nie mand verroere zichVervolgens scheen een stem van een ander te roepen „Laat den hond los!" en inmiddels lieten de dieven de zakken vallen en beloof den zij, zich niet te zullen verroeren. De buikspreker liep nu op hen af, doch te voren keerde hij zich om, roepende;1' „Mijnheer de sergeant, bewaak goed de uitgangen, waarop hij zich met andere stem zelf beantwoordde. Aldus slaagde hij erin de dieven te doen denken, dat het geheele huis door politieagenten was omsingeld. Daarna liet hij de schurken heengaan en stelde hij hen op straat in handen van een tweetal toevallig pas- seerende soldaten. Den 2Sen stonden de dieven terecht en kregen ze hun ver diende loon. Uitlndië werd dezerdagen ten postkantore te Utrecht een postwissel ont vangen, geadresseerd aan een juffrouw wonende in de Kanonstraat aldaar. De brievenbesteller bezorgde den wissel aan het bewuste adres, niet wetende dat de juffrouw inmiddels was verhuisd naar een andere woiüng en haar perceel door een nieuwen bewoner was betrokken. Deze bewoner vond dus den postwissel in zijn brievenbus; hij vond het gemakkelijker het geld zelf te innen, in plaats van het stuk in handen te stellen van de juffrouw in 'quacstie of het aan de post terug te ge ven als zijnde aan dit adres verkeerd be zorgd. Hij vulde valschelijk aan de achterzijde van den wissel de machtiging in, om het geld in ontvangst te nemen en ondertee- kende die machtiging met den naam van de juffrouw. Natuurlijk bejaajde meg het geld, zestig gulden, aan het postkantoor uit. Later toen de juffrouw navraag kwam doen, bleek het, wat er met den wissel was geschied. De politie werd met het geval in kennis .gesteld en deze vervoeg de zich ten huize van den man,- die zith aan valschheid in geschrifte had schul dig gemaakt. De dader bleek al eenige dagen uitstedig te zijn en was het gis teren nog; hij heeft zich met de f60 uit de voeten gemaakt, en wordt thans door de recherche gezocht (U. D.) Gisteravond werd uit een postwagen tusschen Ratibor en Rybnik (Duitschland) een geldcassette met 20.300 mark gestolen.' Men verdenkt van den diefstal een postillon. In twee kazernes van Frank rijk, die van het 35e regiment artillerie en van het 81e infanterie is een meni- gitis-epidemie uitgebroken. Twee sol daten zijn reeds overleden. De Storm. De geweldige storm, die gisternacht over stad en land is opgestoken, en ge durende den dag heerschte met gedurig nog toenemende kracht, kondigde zich eergistermorgen aan ten Zuiden van Ier land. Over de Britsche eilanden is hij heen getrokken en in de voormiddaguren was het centrum over de Noordzee, waar de barometer zeker lager dan 720 stond. In het land was de laagste stand in Den Helder, 722; in Amsterdam 725. De wind, die Zuid-Oost begon op te zetten, is daarna naar het Zuiden en Zuid- Westen gedraaid, en nam steeds toe. Van twee uur, half drie af, heeft het met stormkracht gewaaidde maximum wind stoot oefende een druk van 105 K.G. per vierkanten meter! Uit alle deelen des lands komen berich ten van ongelukken. De exprestreinen en die met doorgaan de rijtuigen naar en van het buitenland reden met twee locomotieven. Aan de De Ruyterkade te Amsterdam bij steiger 8 sloeg een ijzeren zolder schuit, geladen met kisten suiker om. Men is bezig de lading op te visschen. De hulp van de brandweer werd inge roepen om stukken Iosgewaaid zink weg te halen van perceel Am stel 157, en van een dak in de Heintje Hoeksteeg, ter wijl in het le Weteringplautsoen de to renspits is neergehaald die op vallen stond. Ongelukkig zijn verschillende personen terecht gekomen door den wind. Op den hoek van de Da Costakade en Nassaukade sloeg een jongen, die op een fiets reed tegen een lantaarnpaal, waar door hij een hoofdwonde opliep en eten rechterarm brak. Een 62-jarige vrouw wérd op hét Nas- sa upleïn ook tegen een lantaarnpaal ge worpen, waardoor ze een ernstige hoofd wonde kreeg. In de Nieuwe Looierstraat is een met selaar van een in aanbouw zijnd perceel gewaaid, waarbij hij ook vrij ernstig ge kwetst werd. Al deze personen zijn naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Het Pampus is bijna droog. De scheepvaart i s gestremd. De Oranjesluizen zijn gesloten. De binnenkomende booten hebben dus de aanlegsteigers niet kunnen bereiken. De Deventer nachtboot uit Deventer is voor de sluizen -blijven liggen. De Mep- peierboot van Amsterdam uit is niet ver trokken. De boot uit Hoorn is niet aan gekomen. De Elburgerboot is weder te ruggekeerd zonder te schutten. De Hun- ze-booten zijn eveneens niet aangekomen. Door den hevigen storm zijn te Amster dam alle landerijen en veenderijen aan den Schinkel en "het Nieuwe Meer on- dergeloopen. Het water staat van den Ringvaart van den Haarlemmermeer bij Amstelveen tot Amsterdam toe. In de Vlamingstraat te 's-Gravenhage viel een electrische booglamp op straat, gelukkig werd niemand getroffen. Aan den Zuid-West Buitensingel is een schutting gedeeltelijk omgewaaid waar door het verkeer op straat gedeeltelijk ge stremd werd. In de Anna van Burenstraat moest de politie post vatten omdat een stuk zink van een huis dreigde te vallen. De Haagpoort moest voor het verkeer worden afgesloten omdat een "heining dreigde om te vallen. In het Haagsche Bosch .woeien nog al eenige takken van boomen af, o.a. werd daardoor een electrische booglamp ge troffen, zonder evenwel ongelukken te veroorzaken. Op het Stadhoudersplein is gistermor gen een wagen van een slager mét paard en al oravergewaaid. Op de koningin Emmakade is door den hevigen wi;id een meisje, dat uit school kwam, in het water gewaaid. Het kind werd door-eenige voorbijgangers er uit gehaald De zee ie Scheveningen was gisteren nacht zeer woest en kwam 's morgens met der» vloed zeer hoog. Het water sloeg meermalen aan het nieuwe gedeel te van den Boulevard over den strand- muur. Indien de wind iets meer naar het Wes ten draait, wordt nog hooger watergetij verwacht. Tengevolge van den hevigen storm is gistermorgen half zes te Arnhem een schip, geladen met suikerbieten, gelegen in den Rijn voor de suikerfabriek aan de Klingelbeek, van het anker geslagen en tegen den wal gekomen. Het schip, dat met 60.000 K.G. suikerbieten geladen was js gezonken en naar djeper water afge zakt. De schipper A. Erdhuizen en zijn knecht, beiden uit Lobit, konden zich mef levensgevaar redden. Het schip behoort aan de heeren Van Tol en Warle te Arn hem. Schip en lading zijn verzekerd. Door het stormweer is het dak van het perceel 19 aan de Jans Langstraat te Arn hem, bewoond door den heer W. H. Zer- nitz en zijn gezin, ingestort. De familie heeft onmiddellijk het huis je, waarvan de muren bedenkelijk hel len, verlaten. In het dak van een stalling, die aan de achterzijde van het huisje grenst, is door de neervallende pannen een groot gat geslagen. Uit Harlingen wordt gemeld: De tjalk „Jantina", schipper Van der Linden, met gaskolen van hier naar Kam pen, is op de Makkumerwaard door den storm gezonken. De equipage, drie man,- is met eigen sloep hier aangekomen. Ook te Utrecht heeft het hevig ge stormd. Aan verschillende perceelen werd schade berokkend. Van het nog niet ge restaureerde gedeelte van de Domkerk kwamen a f en toe stukken steen naar be neden, zoodat de politie het noodig oor deelde de Kloostergang tijdelijk voor het verkeer te sluiten. Aan de Bleekerskade stortten negeh in aanbouw zijnde huizen in elkaar. Ge lukkig waren de werklieden nog niet aan wezig. Uit Vlissingen meldt men Het stormt zwaar uit het Zuidwesten. Er staat zooveel zee, dat sedert gister nacht 2 uur hier geen schepen meer wor den beloodst, zoodat alle inkomende schepen op de reedc moeten ankeren. Bij Rammens is het Engelsche vier- mastschip „Swanhilda" gestrand. De reddingsboot is gisteren naar West- kapelle vertrokken, omdat noodsignalen weraen gegeven. Bij aankomst bleek, dat het Engelsche stoomschip „Rouen" zon der loods voor anker lag. De reddings boot keerde terug, omdat het schip niet in gevaar verkeerde. (Zie vervolg in het Eerste Blad.) Verkoopingen. VEUR. 7 December des avonds te 8 uur; Koffiehuis van J. v. Haastrecht aan de Zijde. Afslag 2 perc. tuingrond en een perceel weiland, alles gelegen nabij den Tol, 1.60.52 H.A. Notaris Schoor, Voorschoten. HAZERSWOUDE. 7 December, des morgens te 11 uur. Koffiehuis van A. v. Wijk, Rijndijk. Afslag 10 woonhuizen en 1 perceel tuinland. Notaris C. Korte- weg. WASSENAAR. 7 Deed's morg. 10 u. café „het Nieuwe Huis den Deijl", hak hout en eikeboomen op de landgoederen Raaphorst, Eikenhorst en ter Horst, on der Wassenaar en Voorschoten. Notaris D. K. J. Schoor, Voorschoten. BOSKOOP, 10 Dec., 's morgens 11 u. Hotel Klaassen. Afslag winkelhuis aan de Voorkade 338 c.A., woon- en winkel huis aan de Voorkade, 392 c.A., Pakhuis nabij de Voorkade 130 c.A., Tuinveld in Randenburg, onder Reeuwijk, 1.79.55 H.A.weiland in Randenburg 2.15.75 H.A. Notaris R. v. d. Berg, Oudshoorn. BOSKOOP. 8 Dec. 's namiddags 2 uur. Hotel Klaassen. Afslag Huis met boom gaard en tuingrond aan den Otweg on der Alfen. 41 A. 5 c.A. Notaris J. C. Spruit, Alfen. NIEUWVEEN, 7 Dec. 's morg. 11 u. Koffiehuis van Wed. van Vliet Blok hui zen, verdeeld in 4 perceelen. 10 A. 2 c.A. Notarissen mr. C. v. d. Leer, Aar- Ianderveen en J. J. W. J. v. d. Heijden,- Mijdrecht. LEIDERDORP, 8 Dec. De aangekon digde afslag van het burgerwoonhuis aan de Doeslaan gaat niet door, als zijnde uit de hand verkocht. SASSENHEIM. 15 Dec. 's morgens 10 uur. Buitenplaats „Rusthof" in het groo te bosch aan den Minneweg, Houtver- kooping. Notaris G. ten Bruggencate. LEIDEN, 11 en 18 Dec. 'savonds 7/ uur, Notarishuis aan den Burg. Koffie huis aan de Doezastraat, 3.56 A.stallin gen aan de Neurenburgerpoort, 83 c.A. huis en erf aan de Witte Laan 17.1.95, A.burgerwoonhuis aan de Oosthavenstr, 110. 21, 90 c.A. Notaris Mr. L. M. J. HL Ke r stens. RIJNSBURG, 8 December, 's morg. té half 12 uur. Café Centraal Teelland aan; den Vinkenweg 62.90 A. Notaris D. vs Riessen, Katwijk. NOORDWIJKERHOUTï 9 Dec., des morgens 10 uur. Eerste houtveiling op Beukenhof, in de Tespelbosschen en Oostduinen. Notarissen J. Tuijmelaar, té Lisse en G. ten Bruggencate, Sassenheim. NIEUWKOOP. 15 Dec. 's morgens 10 uur. Logement Th. J. v. d. Bosch. Pu blieke verhuring van het grasgewas in; den polder Nieuwkoop voor 5 jaren,- in gaande 1 Jan. 1910; 's namiddags 2 uur. openbare verkooping van eenig wilgen hakhout langs den Nieuwen .Tienhoven- schenweg. HILLEGOM, 9 en 16 Dec. 's avonds 7 uur Hotel Sistermans. Bloembollen- grond in den Weerlanerpolder tusschen de Oosteindervaart en de Leek,- 1/72.1 Q H.A. Notaris Langeveld. LISSE, 15 Dec. 's morgens 10 uur. 3é Houtveiling der Maatsch. Veenenburg^ Elsbroek. Notaris Tuijmelaar. HILLEGOM, 7 Dec. 'smorg. 10 uur, landgoed „Rustenburg" aan de Veenen* burgerlaan. Hakhout. Notaris, Langevel#

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 7