Burgerlijke Stand. zich als lid op, zoodat tot stichting eener afdeeling „Zoetwatervisscherij" besloten was. Van het hoofdbestuur der Maatschap pij was mededeeling ontvangen, dat het zijne goedkeuring hecht aan het besluit der vorige vergadering tot herziening van het reglement der afdeeling in dien geest, dat het aantal bestuursleden zal worden uitgebreid van 7 tot 11 leden. Naar aan leiding hiervan werden tot bestuursleden benoemd de heer C. Bakker te Oegst- geest, mr. J. Crommelin, alhier, Mr. A. J. Fokker, alhier en dr. H. Sillevoldt, di recteur van het Rijkszuivelstation alhier. Na afdoening van nog eenige huishou delijke zaken werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. In de na afloop van de afdeelingsverga- dering gehouden bijeenkomst van "de on- derafdeeling Zoetwatervisscherij werden tot bestuursleden gekozen de heeren'Mr. A. J. Fokker, voorzitter. C .Bakker, te Oegstgeest, secretaris en P, Staalduijnen lid. Het was gisteren 25 jaar geleden dat dr. C. M. Van Voorthuijzen, alhier door de Geneeskundige Staatscommissie werd bevorderd tot arts. Om zich aan openlijk huldebetoon te onttrekken te dezer gelegenheid heeft de jubilaris zich voor eenige dagen buitenaf begeven. De Vereeniging „Oud Leiden" houdt eene ledenvergadering op Woens dag 8 December 's avonds 8 uur Sn Maison Prins, Rapenburg. Dr. P. C. Molhuijsen zal een lezing houden over „De eerste halve eeuw der Leidsche Hoogeschool", toegelicht met platen. Mr. A. W. Kamp zal op Maandag 6 December a.s. voor de letterkundige vereeniging Doctrina alhier op Socië teit Minerva een voordrachtavond hou den, waar hij onder meer zal voordragen Ideeën of het boek Le Grand van H. Heine. De Leidsche Kunstvereeniging heeft gisteren een tentoonstelling geopend van schilderijen van Mej. C. de Gavere al hier. Deze tentoonstelling blijft geopend tot en met Dinsdag 14 Dec. a.s. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft bepaald, dat het goedkeuringsmerk gedurende 1910 en 1911 te bezigen bij den ijk en herijk van maten en gewichten zal zijn den letter S. in den gewonen schrijfvorm en van gasmeters de koninklijke kroon en dat bij eerste stempeling aan het ijk- kantoor alhier het cijfer 7 zal worden toegevoegd. Naar de „N. S." meldt zal de Leid sche Studenten Hockey-Club gedurende de de Kerstdagen eent ournée onderne men en bezoek brengen aan Amersfoort Deventer, Zutphen en Velp. De volgen de heeren hebben hun medewerking toe gezegd: L. H. Daendels, Chr. Henny, iM- van Oven, J. A. Rijkens, Jhr. E. N. de Jonge, Th. Haitsma Muiier, Jhr. J. Greven, N. J. C. Snouck Hurgron, C. W. baron Sweerts de Landas, Jhr. C. v. d. tWijck, J. H. Smidt v. Gelder, J. J. Ferf, Jhr. M. v. Rijckevorsel en M. A. Gerni. Gisterenavond ontstond er een be gin van brand, in't magazijn van de firma Elion, galanteriën aau den Nieuwen Rijn. De oorzaak was 't springen van glas waar door stukjes gioeikous viel op zeer licht brandbare artikelen wat direct een uit slaand vlammetje uit de uitstalkast deed ontstaan. Het brandje werd gebluscht, door een theofakkel. Daar de winkel vol met publiek was gaf dit brandje een geheele drukte in den winkel. Door het overhaaste vluch ten werd veel klein speelgoed, stuk ge trapt. De schade beloopt zoo ongeveer f 60. ALPHEN AAN DEN RIJN. Reeds lang is er sprake geweest om bij wedstrijden en concoursen voor Harmonie- en Fan fare-corpsen een reorganisatie in het leven te roepen, om de willekeurige handelingen en partijdigheid der Jury leden te verhinderen. De heer Kessels van Tilburg en Jhr. T. van der Poll hebben zich met eenige muziek-direc- teuren vereenigd, die een Comité van Initiatief zullen vormen, dat een regle ment zal maken om dat aan alle muziek verenigingen in den lande voor te leggen, waaraan zij zich bij concoursen uit sluitend hebben te houden. Tot dit Comité is ook onze welbe- bekende muziek-directeur, de heer A. J. Markx, alhier, verzocht als lid deel uit maken. In zijn jarenlange ondervinding weet hij zeer zeker de grieven, die bij directie en gezelschappen tegen con coursen bestaan. BOSKOOP. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand November bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3521.32H, terugbetaald f7510.33. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1739. HAZERSWOUDE. Maandagavond ten 7 uur zal er in café Boers, vanwege de oude afdeeling der „V. P. N." een lezing met lichtbeelden worden gehouden. De leden hebben vrijen toegang, overige belangstellenden betalen 20 cents per persoon entrée. HOOGMADE. Toen gisteren morgen de schouwman C. Braak iets uit zijn aan den wal liggende schouw had gehaald, waaide door den hevigen wind een aan den kant staande boom op de schouw, waardoor de helmstok afknapte en be langrijke schade aan het vaartuig werd berokkend. De eigenaar had juist het vaartuig verlaten. Vrijdag omstreeks 1 uur brak ee der roeden van den molen in den Bosch polder plotseling af op 1 M. afstand van de as. Het dak werd door het vallende hout eenigszins beschadigd, maar anders liep alles z d^ ererso^pnleijk^ongeluk- ken af. LEIDERDORP. Bij de gisteren door B. en W. van Delft gehouden aanbeste ding voor de levering van 10.000 Rijn- trottoirklinkers werd 't laagst ingeschre ven door Gebr. Koning alhier voor f 11.98 per 1000. LISSE. Tijdens den storm van gisteren is van den bollenkweeker v. K. een schuit, welke was geladen met zand, gezonken, terwijl van verscheiden tulpen- hoeken het dek grootendeels is afgewaaid. Maandag a.s. krijgen de kinderen der R.-K. scholen, dank zij de ruime bijdragen der meergegoeden, weder hun St. Nicolaas-feest. LISSE, Gisternacht is het bar weer ge weest. Verscheidene pannen zijn van de daken gewaaid en op den Broekweg waar men het dak op een nieuw gebouwde woning geplaatst had, is dit van het huis totaal afgeslagen en een stuk van den gevel meegenomen. Op de Gracht bij zekeren L. is de deur uit het paneel gelicht. NOORDWIJKERHOUT. Door den he vigen storm is Donderdagnacht een stuk uit den voorgevel van het huis van den heer L. M. van "Noort alhier geslagen. Een aantal dakpannen waren van de hui zen gewaaid en vele boomen zijn ont worteld. SASSENHEIM. De storm heeft hier ook nog al te keer gegaan. Een zijgevel van het in aanbouw zijnde huis woei bijna geheel in, enkele boomen zijn neergeploft en verscheidene pannen van daken gewaaid. VOORHOUT. Als een zeldzaamheid kan worden vermeld, dat bij den heer P. van der Lans Lzn huize „Fernsicht", alhier, verschillende tulpen in bloei staan. De E. v. T. Rosa-due en Proserpine zijn zeer mooi. Onder de schapen van H. van Egmond te Rijnsburg, loopende in den Els Scepterpolder, is de besmettelijke ziekte, schurft, geconstateerd. ZOETERWOUDE. Gedurende de maand November jl. zijn alhier aan het telegraaf kantoor 21 telegrammen ontvangen en 16 verzonden, terwijl er 73 gesprekken werden gevoerd. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Landbouw. De heer Van Foreest heeft op de Landbouwbegrooting een amendement voorgesteld tot vermindering van het betrekkelijk artikel met de bedoeling de voorgestelde verhooging van gelden voor aankoop van drachtige koeien voor het veeverloskundig onderwijs niet toe te staan. Personeele belasting. Door enkele leden werd bij 't af- deelingsonderzoek van het wetsontwerp tot wijziging der wet tot regeling der personeele belasting bij den minister van Financiën aangedrongen op weder- indiening van een wetsontwerp in den zin van het ingetrokken voorstel van minister Harte van Tecklenburg, om den grondslag haardsteden te doen vervallen. De Storm. (Vervolg van het 2e blad.) Donderdagnacht omstreeks één uur strandde te Westkapelle benoorden den IJzeren Vuurtoren de Engelsche barge „Lord Napier", geladen met pijpaarde. Het weder was zeer woest, terwijl de zee eveneens zeer hoog stond. Onmiddellijk na de stranding zond het in nood verkeerende schip vuurpijlen af, waardoor de aandacht der kustwacht op de ramp gevestigd werd. De menschen aan boord, vijf in getal, begaven zich van het schip en moesten door het water naar de kust waden; zij gingen op het licht van de kustwacht af en werden op genomen in het hotel gasteel van "Ba tavia", ahvaar zij terstond van droge klee deren werden voorzien. Bij dezen tocht is de kok verdronken. De predikant van het dorp dient den ongelukkigen, allen Engelschen, tot gids. Een half uur nadat de schepelingen het schip h adden verlaten werd het cloor de woeste zee stukgeslagen. Wrakstuk ken spoelen nog steeds aan. Een aantal personen gingen het wrak zien. Het lijk van den kok is nog niet aan gespoeld. Door het stormweder van Woensdag avond heeft de laatste boot van den Pro vincialen Sfoombootdienst op Breskens de reizigers en de post aldaar niet kun nen afgeven. De trossen, waarmede men de boot aan het havenhoofd wilde vastmaken, braken telkens als strootjes af en de boot werd dan weer van den wal geslagen. Na eenige vruchtelooze pogingen is de boot onverrichterzake weer naar Vlissin- gen teruggekeerd. Men seint uit den Hoek van Holland: Op den Obster is een tjalkschip ge strand op de „Scheelhoek", tegenover Stellendam. Er woedt hier een hevige storm met zuidwesten wind. Volgens uit Hellevoetsluis ontvangen berichten zit de gestrande tjajk geheel droog boven op de plaat. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar. Men verwacht dat het schip bij hoog water over de plaat ge worpen zal worden. De reddingbooten zijn nog niet uitgegaan. Door een afgewaaid pakhuisluik is een 7-jarig kind aan de Noorderhaven te Groningen gedood. Gisteren vertrok het s.s. „Heereveen van de Holl. Friesl. Lijn te 9.20 van de Lemmer. Ongeveer een uur stoomens van de Lemmerhaven, bemerkte kap. Blei een schip, dat de noodvlag had gehes- schen. Dadelijk werd alles in orde ge bracht om tot redding over te gaan touwen, lijnen met reddingsboeien wer den klaargelegd, en koers gezet naar het in nood verkeerende schip. De eerste maal dat men bij het schip kwam, werd den schipper toegeroepen zijn anker te laten slippen, het fokkezeil te hijschen en voor den wind op te sturen. Het schip bleek te zijn de ijzeren tjalk „Johanna" uit Zuidwolde. De naam van den schipper kon men niet opnemen daar de roef bijna voortdurend onder water was. Met det weede torn kwam de „Hee reveen" het schip van achter langszij loo- pen, een tros werd opgegooid en door twee jongens, vermoedelijk zoontjes van den schipper, van ongeveer 15 a 16 jaar opgevangen. Nu moesten deze knapen de tros inhalen, de schipper bleef met zijn vrouw aan het roer, doch kon dit haast niet houden. De jongens waren niet bij machte de zware tros in te halen en lieten die, helaas, schieten, waardoor de verbinding van boot en schip verbroken werd. De sloep van den schipper was tot overmaat van ramp gezonken. Kapt. Blei kon een derde poging niet wagen, daar deze ook vruchtdoos zoude zijn door de hooge' zeeën ■■en den steeds heviger wordenden storm. Zoo stoomde de „Heereveen", tot grooten spijt van passagiers en bemanning, weer door. Weldra was de „Johanna" uit gezicht; het schip was nu zonder anker, zwaar slingerende, een prooi der moeste gol ven. Doorstoomende ontwaarde men vaii de „Heereveen" bij-den val van Urk weer twee schepen vooranker, waarvan een de noodvlag op hadook dezen kon geen hulp worden verleend, tot groot leedwe zen der bemanning der „Heereveen", die haar uiterste best had gedaan, doch zelf door t egenwind in haar reis zwaar werd bemoeilijkt. In het sigarenmagazijn van de firma Kleijns Co., aan den Mauritsweg, hoek Binnenweg, te Rotterdam zijn aan de zijde van laatstgenoemde straat een groo- te spiegelruit en de deurruit ingewaaid. De geheele uitstalling werd daarbij door elkaar geschied en in dén winkel gewor pen. De graancontroleur J. H., wonende op den Binnenweg no. 91, kreeg bij passeeren van de Hartmanstraat eeii zin ken schoorsteen op het hoofd en werd op het politiebureau in de Witte de With- straat verbonden. De expeditieknecht W. B., wonende in de St. Mariastraat no. 32, werkzaam aan de Westerkade, is hedenmorgen door een rukwind in de Maas geslingerd. Hij kwam tusschen den wal en een lichter terecht en werd door het toewerpen van een touw gered. Een boom in de Houtlaan, door den storm op vallen staande, moest opge ruimd worden. Gemeentewerklieden zou den dit gistervoormiddag doen. Een hun ner, N. R., wonende in de Jacob Cats- straat no. 47, klom in den boom en toen hij er boven in zat, sloeg de boom om en viel op een schutting, behoorende bij den tuin van hotel Leygraaf. De we k man kwam met den schrik vrij. Het Fransche stoomschip Thisbe, Don derdagavond van Rotterdam naar Caen vertrokken met een lading steenkolen, is in de Noordzee door het inslaan der luiken vol water geloopen en gezonken. De bemanning is gered door de stoom trawler Prima Vera (IJm. 97). Men vreest, dat de Ellan Vannin, een passagiersstoomschip varende tusschen Liverpool en Isle of Man, vergaan is. Het schip is over zijn tijd en er toe be- behoorende redïngsboeien en eeii mail- zak zijn nabij Liverpool gevonden. Te Birmingham werd een persoon door een vallenden schoonsteen getrof fen. Verscheidene rivieren zijn sterk ge wassen en hebben overstroomingen ver oorzaakt. Van overal van de kust wor den scheepsrampen gemeld en men ver keert in ernstige ongerustheid over ver schillende schepen, in het bijzonder over de visschersbooten in de Noordzee. Land- en Tuinbouw. De melkveestapel in Argentinië en Uruguay Vóór een honderdtal jaren bezaten Argentinië en Uruguay uitsluitend vee van slechte hoedanigheid maar in onbe grensd getal, dat voortkwam van de in 'tjaar 1600 ingevoerde stieren en koeieu uit Brazilië, en die zich naar willekeur in de Pampas hadden vermenigvuldigd. Leder en gedroogd vleesch waren de eenige uitgevoerde voortbrengselen. De verbetering van 't vee begon in Argentinië omstreeks 1838, door het invoeren van den Dürhamschen stier Tarquin; in 1862 kwam de eerste stier Hereford; later Angersche, enz. De Arganteinsche fokkers hebben ten koste van groote, soms fabelachtige som men (een Durhamsche stier werd onlangs voor 90.000 franken gekocht) duizenden ultgelezene kweekers ingevoerd, die ras den ouden veestapel volledig hebben hervormd. Gedurende deze laatste jaren, sedert de verschijning der Spaansche klaver of alfalfa, hebben de Argentijnen hunne melknijverheid met ongelooflijke snelheid ontwikkeld. De waarde der gronden is sedert de laatste 25 jaren vertfendubbeld, wat noodzakelijk te wijten valt aan de gelijkstondige verbetering van 't vee, de schapen en de weiden, alsook aan de sterke immigratie. De Argentijnsche veestapel telt tegenwoordig dieren van allereerste gehalte. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 December 1909, medegedeeld dooi het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.5 Horta. Laagste 722.4 Chistiansand. Verwachting tot den avond van 5 December: meest zuidwestenlijke tot wes telijke wind, zwaarbewolkte lucht, regen buien, zachter. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 8 timmerlieden, 1 timmerman-kisten maker, 2 aankomend timmerlieden, 2 metselaars, 2 opperlieden, 11 schilders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 2 be hangers, 1 grof-bankwerkers, 1 scheeps bouwer, 1 smidsjongen, 1 rijwielhersteller, 1 letterzetter, 2 aankomende letterzetters, 1 bakkersknecht, 1 banketbakker, 1 bakkers- leerling, 1 vleeschhouwersknecht, 1 kruide niersbediende, 1 koetsier, 1 koetsier (tuin man), 4 grondwerkers, 4 magazijnknechten, 2 loopjongens, 7 loopknechten, 2 oppas sers, 1 incasseerder, 8 arbeiders (deken- fabriek), 36 losse werklieden, 4 werksters, 1 noodhulp-dienstbode, 1 fabrieksarbeid ster. Gevraagd. 1 aank. boekbinder, 1 loodgieter-zink- werker, 1 meubelmaker (mahoniewerker), 1 kleermaker. Agenda's. NED. R.-K. VOLKSBOND. Zondag half een, verpL verg. der afd. bij verzuim 10 cent boete, aller opkomst noodzakelijk. 45 uur spaarkas en bus jes Hulp in Nood. 561/2 bibliotheek. 5 uur vérg. werkende leden Propaganda- club. Maandag 9 uur, verg. Hulp 111 Nood. 910 winterprovisie. Dinsdag zangrepelitie (Groote /aal voor de leden gesloten.) Donderdag 5 uur, St Nicolaasfeest voor de kinderen van leden, in de Groote Zaal, behalve voor de kinderen toeganke lijk voor begeleiders(sters) voorzien van toegangsbewijs. Zonder bewijs wordt nie mand toegelaten: ook geen kinderen. Vrijdag repetitie Harmonie. Zaterdag 910 spaarkas en sociale bi bliotheek. Zondag half 1 verg. St. HubrechL Uit slag bespreking Kerstdagen. ST. JOSEFS-GEZ.-VEREEEN1G1NG. Zondag van 4—5 uur vergadering van com.-gezellen. Van 57 voor de leer lingen en van 8—10 verplichtend voor de gezellen. Maandag en Dinsdag de zaal open. Dinsdag repetitie Harmonie. Woensdag repetitie Tooneel. Woensdag Vergadering van den Raad van Bestuur. Teekenschool als gewoon. Zaterdag Bibliotheek en Spaarkas. In de Sted. Werkinr. z3ju opj DATUM. DAGEN. Vol. dKi°" To taal. 2& Nov Zondag 70 28 96 29 Maandag «0 19 99 30 Dinsdag 79 17 9b 1 Dec. Woensdag 84 23 107 2 Donderdag 87 23 110 3 Vrijdag 84 22 11b 4 Zaterdag 78 18 yb Nicaragua. Uit New-York wordt aan de „Times" geseind, dat president Zelaya zich aan het hoofd der troepen van Nicaragua heeft geplaatst en zelf tegen de revolutionnairen optrekt. De opstandelingen zijn indirect door de Vereenigde Staten erkend door het volgende telegram, dat de Staatssecre taris van buitenlandsche zaken Knox aan de „Bluefield Steam Company" te New-Orleans zond„Wanneer de door de opstandelingen aangekondigde blok kade of belegering van San Juan del Norte, Greyton enz. krachtdadig wordt doorgezet en de regelen van het inter nationaal recht, met inbegrip van de waarschuwing aan aankomende schepen, in acht genomen worden, zal de regeering der Vereenigde Staten niets ondernemen ter verhindering van de blokkade. Er zal een oorlogsschip naar Greyton worden gezonden om aan de regeering te be richten, of aan de blokkade werkelijk krachtdadig de hand wordt gehouden." LEIDEN. GEBORENJacobus Pieter, z. v. D. v. Heusden en G. Stam. Pieter, z. van J. v. d. Ende en N. S. J. Dee. Christi- aan Bernardus, z. v. P. Selier en H. van; Kooperen. Leonardus, z. van J. MeS 1 en L. Louwrier. Willem, 2. van S. la Rooy en H. Verhoeven. Hester,- d. van Ch. Sirag en J. van der Putten. Hermanus Marinus Willem, z. van P. P. de Koning en H. A. C. Schüller. 1 Jacobus Derk, z. v. J.D. v. Berkel en W. C. Stikkelomm. Wilhelmina Ca tharina, dochter van H. Eradus eu M. van Roosenbeek. Albertje, d. van H. Muskc en J. M. Verm ei j. Pi etc rn er- la Catharina AAaria, d. van N. Kromhout en C. M. Ju. Franciscus, z. van W. F. Kors en H. J. v. d. Mark. GETROUWD: J. van Rijn jm. en M. Overmeer jd. J. Hamacher jm. en E.' M. W. Giesen jd. R. van Oosten jm. en C. Broekhof. D. Kerpel jm. en AL A. Hoogendijk jd. A. van den Eykel jm. en M. de Korte jd. G. Poelijoe jm. en H. J. Janssn jd. A. van Zeist jm. en J. R. Wallaart jd. J. G. Biesot w. en J. Vrijmoeth w. F. P. Vinkestijn jm. en J. Logeman jd. OVERLEDEN: L. Mes, z. half uur. J. C. de Rooij, geb. Stiva, w. 90 j. C. Amptmeijer, geb. v. Winkel, v. 47 j. H. E. H. Fortanier, m. 75 j. - P, J. Fophoven, w. 82 j. L. Mes, geb. Louwrier, v. 37 j. J. Pillekers, geb'. Ligtvoet, w. 67 j. C. Horree, geb. Pee- lanan, v. 57 j. AARLANDERVEEN. BEVALLEN: J. Bijl, geb. v. Ooijen, z. K. van Sprang, geb. Keizer, d. GETROUWD: Johannes Rijksen 20 j. en Geertje Brinkman, 22 j. ALKEMADE. GEBOREN: Jacoba Maria, d. v. J. de Jong en M. Hoogenboom. Jacobus Andreas, z. v. L. Dobben en A. Brand. Martinus Theodorus, z. v. J. Volwater en A. de Jong. Hendrika Cornelia, d. v. L. C. van der Post en C. Disseldorp OVERLEDEN: N. W. v. Rijken, 4 w, ALFEN.. EEVALLENM. v. Harselaar, geb. v. Poelik, d. G. de Grauw, geb. Ravens- berg, z. G. Heemskerk, geb. Bruines zoon. OVERLEDEN: J. H. de Heij jm., 4m. H. J. P. Raphael, 85 j., wedn. van P. M. de Harder. BODEGRAVEN. GEBORENSuzanna Corali Luci-Para d. v. Jkh. E. de Stuers en Jkv. S. Te- ding van Berkhout. Dirk Com«Iie, z.-.v. P. Zaal en D. C. Ruitenburg. Maria,- d. v. A. Schinkel en W. van Vliet. Brandje, d. v. S. Vink en A. van Osna- brugge. Arié, z. v. J. Verhoek en A. Brouwer. ONDERTROUWD: J. Burggraaf, 26 j., en E. S. Benschop, 27 j. BOSKOOP. GEBORENDirk Anthonius, z. v. W. van Bergen en S. C. H. Joha. Klazina, Catharina en Simon Antonie, z. en d. v. KI. Vermeul en J. van der Loo. Hermi- na Hendrika, d. v. M. G. van Tol en M. Mugge. Hendrik Jacobus, z. v. J. Ramp en M. J. Geers. Sara Helena,- d. v. A. Bontekoe en A. S. van Drielen. Maria Hendrika, d. v. P. L. Binken en C. M. Slootjes. Vilhelmus, z. v. C. v. Egmond en E. M. Esveld. Pietje Geertrui, d. v. C. van Tol en J. van Oijen. OVERLEDENW. A. Bijland, 8 j. KATWIJK. GEBOREN: Jacob, z. v. Th. Burger- gerhout en L. E. de Roon Hertoge. Willempje, d. v. C. v. Duijn en C. v. Dui venvoorde. Dirk, z. v. K. den Hollan der en J. van der Bent. Gerardus,- z. v. P. van Zuilen en M. Halm. Pieter, Adrianus, z. v. P. Wassenaar en S. Zand bergen. Geesje, d. v. P. Ravensber- gen en L. Buis. Hendrik us, z. v. D, de Jong en A. van de Ven. Leonardusi z. v. H. van der Boog en J. v. d. Meer. ONDERTROUWD: H. Ouwehand jm, en L. L. Guijt j.d. GETROUWD: G. Varkevisser j.m. etf J. Zwaan, j.d. NOORDWIJKERHOUT. GEBORENPetrus Johannes, z. v. P, Duijvenvoorden en J. v. d. Burg. s Machiel Hendrikus, z. v. Q. L. Does wij* wijk en Maria Terésia Jansen. Petru$ Gerardus, z. v. G. v. d. Slot en Av Broekhof. Dirkje Catharina, d. v. J( G. Lantrok en G. C. Westrik. NOORDWIJK. GEBOREN: Johanna Cornelia, d. v, J. O. v. d. Schalk en H. M. Steenvoordeil Pieter, z. v. P. Bedijn en C. de Bruin, Cornelia Johanna, d. v. H. Steenvoori den en P. A. Groenewegen. Elizabetï d. v. C. Houwaard en C. v. d. Niet. ONDERTROUWD: H. Vink, 22 j., K. Tilman, 23 j. OVERLEDEN: A. van Stijn, 18 gft hmvd met Th. P. Alkemade. "N. Bale ker, 69 j., geh. met W. Stegerhoek4 OUDSHOORN, GEBORENHendrik, z. V. P. Paardjj kooper en G. Brasker. rr; Jan, z, ys 1^ Lamfers cq D. Bezemen

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2