Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen", de heer Hubert Hannema, geb. te Pasoeroean, wonende te 's-Gra- venhage. De hoogleeraren dr. P. C. T. van der Hoeven en mr. A. J. Blok, resp. in de verloskunde en het strafrecht, hebben het plan bij genoegzame deelneming voor de studenten der juridische en medische faculteiten een college te geven over de gerechtelijke verloskunde. Het initiatief hiervan is uitgegaan van boven genoemde faculteiten. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift: De bicentrale projectiede heer N. Bakker, geb. te Ijlst. Cand. ex. Theol. 2: j. A. Raabe Jr.; cand. ex. wis- en sterrek.J. Thoden van Velzendoet. ex. Rechtsw.J. P. J. Gewin. Aan de Technische Hoogeschool te Aken werd het eindexamen als electro- technisch ingenieur met gunstig gevolg afgelegd door den heer E. M. L. H. Dirix, uit Maastricht, en als werktuig kundig ingenieur door den heer A. F. G. Smit, uit Haarlem. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. D. M. Meertens, Rapenburg 78. W. van Beek, en gezin, Hofstraat 4, timmerman. J. W. de Haas, Hoogl. kerkgracht 22, dienstbode. A. van Amsterdam en gezin, Van Ban- chemstr. 14, fabrieksarbeider. B. G. Wildervanck de Blécourt, Bo termarkt 13. P. H. Hoogeveen, Oude Vest 223. C. van Kampen, Heerensingel 11, 'dienstbode. J. de Vries en gezin, Gekroonde Lief- Idepoort 2, metselaar. E. C. Quawegen Breestraat 155. P. I. J. M. van den Velden, Hutgo de Grootstr. 6. H. Hoogduin, Oude Vest 197, melk- boersknecht. J. C. Kruuk, Korte Mare 18A, letter zetter. ,Wed Hofkooper, Kruisstraat 43. J. J. Akkermans, Maarsman steeg 7. C. A. Prins, Oude Singel 154. A. J. van Braam Houckgeest, Zoeterw. Singel 19, scheikundig ingenieur. S. Rademaker en gezin, Warmonderstr. 3A, behanger A. W. Warmer, Donkersteeg 11, krui deniersbedienden. M. A. van der Hoorn, Schelpenkade PA. Röver en gez., Lammermarkt 50, kruidenier. F. A. M. Rahms Schelpenkade 24. G. J. van Loon en gezin, Maresingel 26 A, leerlooier. P. M. den Held, Witte Singel 47. M. J. J. Vervoort, Vischmarkt 12 win ker juffrouw. J. J. van Engelen, Vischmarkt 12, win keljuffrouw. J. van der Mee en gezin, Juffers poort 3, arbeider. H. Kokmeijer, Acad. Zickenh., ver-i pleegster. M. W. Lock, Acad. Ziekenhuis, ver pleegster. Wed. Risselade en gezin, Zoeterw. Sin gel 46. J. W. M. van Heijst, Breestraat 140. M. A. J. Winkelman, Aalmarkt 23. D. Slieker, Oude Vest 55 A, gepens. 'militair. P. C. M. Nicola, Rapenburg 43. A. J. de Rot en gezin, Magd. Moon- straat 7, pianoreparateur. P. W. van den Broek en gezin, Jou- berlstraat 4A, metselaar. W. F. K. Versteeg, Hoogewoerd 16A. W. Touw, Plantsoen 1, dienstbode. C. J. M. Vocking, Hoogewoerd 27. J. W. Wïldeboer, Plantage 9. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. A. C. Paardenkooper, naar Amsterdam, Corns. Hoogweg, naar Wassenaar. H. v. d. Wijngaard, naar Voorschoten. P. J. de Fremery, naar Nijmegen, An- straat 4. Mej. C. M. de Fernelmont naar Geer- tnndenberg, Liefdegesticht Mej. W. Brink, naar den Haag, Scheve- ningscheweg 94. R. A. M. Vermeulen, Ned.-Indië. Mej. C. A. v. Velzen, den Haag, Hu- zarenkazerne. Wed Kramer, geb. A. J. van Koert. Jnaar Amsterdam, v. Woustraat 70 3e ,<tage. Mej. J. Smid, naar Groningen, Wal- straat 29. 1 Johs. Blansjee, naar Utrecht, Johs. Ganiphuijsstr. 4bis. „J- J Goddijn, naar Katwijk, Voorstraat RijUk H 8ff"*ar Z0CtCrW0ude' NoordsKt'Jt„oWSS^ "aar Tilbure- kimburg'shrumstraat Mej. J M. p. Schotel, naar Antwerpen. ML v. Achterberg, naar Broek op Lan- gen dijk,- qafé Welgelegen. 'Zusterhuis."' Rechtzaken. De Duel zaak. tts m gratie, door kolon.i baron v. d. Capellen aan de Koningin gedaan, is naar de „Haagsche Ct." nieldt afgewezen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag 1 December. Het algemeen debat over de Justitie begroting wordt voortgezet. De heer van Hamel, juichte toe, de methode van partieele herziening van ons recht, welk systeem z. i. practisch is. Zich in een beloog begevende met de roeping van onze rechtpleging en rechts vordering moet zijn, concludeerde spr. dat in beide tot uitdrukking moet ko men het innig verband tusschen de rechtsbedeeling en het volksbelang, dat wil zeggen dat de rechtspleging moet uitmunten door klaarheid, natuurlijkheid, eenvoud in onze wetten, en snelheid van berechting. Spreker drong o. a. aan op spoedige indiening van h et ontwerp tot herzie ning van ons zeerecht; hoopte dat de alleen rechtsprekende rechter niet slechts bij achterstand, doch ook in ge wone tijden zou kunnen optreden drong aan op tot standkoming van een rege ling van het bewijsrecht in burgerlij ke zaken en ontvouwde zijn denkbeel den omtrent oprichting vai\ een recht bank voor kinderzaken. Spreker wees, wat de militaire rech- terspraak betreft, óp de wenschelijkheid dat de krijgsraden door een rechtsge leerd voorzitter worden gepresideerd en hij hoopte in dit verband dit de Re geering de rechtsgeleerde opleiding van officieren ter hand zou nemen. Het getuigenverhoor besprekende in verband met den eedsdwang, wees spre ker op het hinderlijke van dien dwang. Inderdaad heerscht op dit gebied een toestand die dringend verbetering eischt. Hij wees er op dat bij de Raden van beroep en de Centrale beroepsraad de eedsdwang niet bestaat en eed of be lofte kan worden afgelegd. Spreker drong er bij den Minister op aan, bijl het zoeken naar eene oplossing van het eedsvraagstuk, bij bovenbedoelde colle ges een onderzoek in te stellen naar de ervaring met den facultatieven eed ver kregen. Voor spreker toch ligt de voor naamste oplossing in het volkomen facul tatief stellen van den eed, terwijl door zeer tactvol optreden tegenover den ge tuige deze tot het spreken van de volle waarheid moet worden gedrongen. Spre ker laakte het afnemen van verhooren door subalterne ambtenaren, zooals po litie ambtenaren 'en allen die geen hulp officieren van Justitie zijn. Voorts wees spreker op de gebreken welke de preventieve hechtenis aankle ven, zou die alleen voor gewoonte misdadigers wensehen, en bleek vo&rhl groot voorstander van het toekennen van schadevergoeding aan hen die ten onrech- voor-hechtenis ondergingen. De heer D u y s betoogde dat het aan dringen door de rechtsche partijen op maatregelen om vraagstukken van maat schappelijk belang tot oplossing te bren gen nieLgegrond is op de zucht om zulks te doen langs objectief wetenschappelij- ken weg, doch op tendenzieuse politieke overwegingen. Als voorbeelden dier ten- denz van de rechtsche partijen noemde hij den aandrang naar wederinvoering van de doodstraf; bestrijding van het Neo-Mathusianisme; opheffing van echt scheidingsmisstanden. Ten slotte drong de spreker nog aan op eendelijke regeling van 'de naaml. vennootschappen en op spoedige rege ling van de preventieve hechtenis, veel besproken Regeeringscirculaire in zake de Mormonen, achtte spreker niet vrij van sectarisch bijsmaatje. De heer D r u c k e r drong aan op spoed bij de herziening van ons burger lijk procesrecht, dat absoluut verouderd is omdat het alle realiteit en aanschouw- lijkheid mist en ten eenenmale ongeschikt is voor berechting van eenvoudige geschil len in het dagelijksch leven voorkomende. Ons burgelijk recht moet derhalve een voudiger, begrijpelijker, aanschouwelijker worden. De partijen zelve moeten een meer actieve rol krijgen en de behande ling eener zaak moet op eene zitting ge concentreerd worden. Voorts besprak spreker de groote behoefte aan uitbreiding van rechtsbij1- stand van on- en minvermogenden, waartoe de Consultatiebureaux niet meer toereikend zijn. Van Rijkswege kan daar toe veel worden bijgedragen door subsi- dieering van 't particuliere initiatief en spr. vroeg daarom een post op de vol gende begrooting. De heer A a 1 b e r s e wenscht in zake de oneerlijke concurrentie, (welke spre ker aanschreef als een poging om door misleiding van het publiek of den handel zijn eigen handelscrediet te verhoogen) niet het sielsel van het Duitsche wet boek ter bestrijding worde nagevolgd, doch dat in ons strafwetboek een af doen strafartikel tegen dit euvel worde opgenomen. LEIDEN, 1 December. Gistermiddag omstreeks 5 uur nam den jeugdigen C. L. een ei weg uit den kaashandel van den Heer Barnhoorn in de Pelikaanstr. Door den eigenaar werd hij gegrepen en aan de politie overgele verd, die hem eeu gedychte afstraffing toediende, y Hedenmorgen circa TO" iiur vverd zekeren v. T. op de Breestraat door een duizeling bevangen en viel tegen een lan taarnpaal. Hij werd opgenomen met een bloedende wonde aan"het voorhoofd bo ven het oog. Na door dr. De Jong voor- looptg verbondeu te zijn, wei 5 hij naar zijn woning vervoerd. De Hooglandsche Kerk-koorsteeg zal, wegens liet maken van eene aan sluiting op het kabelnet der Electriciteits- fabriek, op Donderdag 2 December a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Door Mej. M. C. Broekhof, alhier is vergunning verzocht tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel Water- steeg 2. Gisternamiddag was mej. D. eeni- ge inkoopen komen doen in het maga zijn van den heer Pollmann aan de Hoog straat de kinderwagen had zij even aan de zijde van het troittoir laten staan. Een jongen maakte hiervan gebruik om de portemonnaie uit den wagen te nemen en ging er mede aan "de haal. Hij werd door de politie aangehouden en haar het politiebureau geleid, waar hij bleek de 10 jarige K. te zijn; in de por temonnaie, die aan de eigenaresse werd teruggegeven, bevond zich een bedrag van circa f 3. Door de politie is aangehouden een man, zekeren K., die gisteren langs het Rapenburg liep te bedelen. Proces-ver baal is opgemaakt. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op den Stationsweg voor „Zomerzorg" het voorwiel gebroken van een vracht wagen der Noord-Zuid-Holl. Tramweg- Maatschappij, tengevolge van „ouder domsgebreken/' Het verkeer ondervond eenige stremming en de goederen werden per handkar naar de goederenloods, op het terrein der Maatschappij gebracht. Onze „lieve straatjeugd", door som migen zoo dwaselijk geprezen, heeft giste ren van haar goede hoedanigheden blijk gegeven door het inwerpen van een paar ruiten. Uit louter baldadigheid duwden onbekend gebleven jongens een ruit in in den galanteriewinkel van den heer v. d.^Mark, aan de Haarlemmex-straat, die daardoor een niet onbelangrijk schade- postje opliep. Terzelfdertijd werd op het terrein van de gasfabriek de ruit van een gaslantaarn ingeworpen. De heeren P. Wèyenbergh en J. van Rijnswou, beiden alhier, slaagden te Amsterdam voor het examen Boekhouden, Handelsrekenen, Handelsrecht en Admini stratieve kennis, afgenomen door de Ver- eeniging van Leeraren te Amsterdam. De afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandschc Maatschappij van Land bouw houdt Vrijdagavond in het Hotel Rijnland een vergadering. De agenda luidt: MededeelingenLandbouw-Onder- lingeZoetwatervisscherijverkiezing van 4 bestuursleden, wegens uitbreiding van het bestuur; rondvraag en sluiting. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft der maand November 1909. Brieven fa. Ch. f. Rijken Co.3 Amsterdammevr. A. de Lasurten, Am sterdam J. C. Rubsaam, 's-Oravenhage K. Alvenaar, 's-GravenhageG. v. d. Oord, 's-Gravenhage; mej. M. Coesel, 's-GravenhageA. Rietkerk, 's-Graven hage Wiebenga, KampenBarnebei, Leiden; Verstil, Leiden; H. Kraakman, Leiden L. Turk, Roelofarendsveen. Briefkaarten: J. Kroon, Amster dam E. Boon, Gorinchem mej. E. v. Le- lyveld, 's Gravenhage. D. Knol, Huizen. P. A. Heiman, Leiden; C. Eikerbout, Lei den; J. Bonte, Rotterdam; Mej. M. Roest v. Limburg; Rotterdam, 4e briefkaarten zonder adres. Buitenland, brieven: J. Noest, Barry DockNed. Oost-Indiëmej. T. Zitielloos, Leiden. HILLEGOM. Van 1 Mei a.s. af, zal trein £7,-die 10.23 uit Amsterdam ver trekt, ook te Hillegom stoppen. KATWIJK AAN ZEE. Van de haring- visscherij kwamen te IJmuiden binnen de loggers KW. 124 „Maria" met 40 kantjes en KW. 153 „Jannetje Magaretha" met 17 last, KW. 133 „Holland I" met 9 last en KW. 155 „Holland II" met 16 last haring. Te Vlaardingen liepen binnen de KW. 152, stuurman W. Ros, met 7 last en KW. 145, stuurman K. van Beelen, met 40 last haring. LtSSE. In de raadsvergadering van Ben- nebroek was ingekomen het verzoek van B. en W. van Lisse om 2 Raadsleden aan te wijzen, die met een lid der afdeeling „Bennebroek-Vogelenzang" van Bloem bollencultuur, zitting zullen nemen in een comité van dergelijke heeren uit de ge meenten tusschen Haarlem en Leiden, om te trachten electrische verbinding van de bloembollenstreek met het spoorwegnet te bekomen. De heer Bakker vroeg, of zoo'n com missie van effect zou wezen. De voorzitter gaf daar liefst geen ant woord op, terwijl de heer Reydon oor- dee]de: „Och, 't is een onschuldige aar digheid. De heeren baron van Ittersum en Stam werden daarna tot leden benoemd. Het geheele gezin van de heer H. P., bloemist alhier, is door het eten van vleesch dat blijkbaar bedorven was, ernstig on gesteld geworden en een knecht die van dit vleesch had gegeten eveneens. Naar wordt medegedeeld was het vleesch af komstig van een der koeien van een land bouwer van wien de heer P., een flinke partij had gekocht zooals door enkelen in het najaar meer wordt gedaan. SASSENHEIM. Ingaande 1 Dec. krij gen we een postbestelling meer en wel des voormiddags 9.35. Tegelijkertijd zal het personeel met een vasten hulpbcstel- ler worden uitgebreid.. ZOETERWOUDE. Vrijdag-avond houdt de IJsclub Zoeterwoude-Leiderdorp eene 1 eden vergadering. ZOETERWOUDE. Tot tellers van de 9e algemeene 10-jaarlijksche volkstel ling dezer gemeente zijn benoemd de heeren C. Slootweg, A. J. Meijer, P. v. d. Stel en A. L Deegenaars. Ter secretarie alhier heeft zich g-Ln enkele loteling aangemeld, die weaschie te worden ingelijfd bij een der bereden korpsen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) In Hotel Bellevue te 's Gravenhage is aangekomen dr. Carlos Grisanti, ge volmachtigde van Venezuela, met zijne secretaris, dr. José Rodriguez. Gelijk men weet, is het doel van zijn komst, onderhandelingen te voeren met de Nederlandsche Regeering inzake de Venezolaansche quaestie. SARAGOSSA. Maandagavond tusschen 9 en 10 uur heeft men hier drie bommen gevonden, die waren neergelegd in de portiek van een klooster. De helsche machines werden op een matras naar de artillerie-kazerne getransporteerd. Naast de bommen lag een briefje, waarop geschreven stond„Om Ferrer te wreken". WASHINGTON. Volgens ontvangen berichten winnen dc revolutionairen in Nicaragua terrein. Zij vechten thans bij Rama en Greytown tegen de regeerings- troepen en zijn voornemens weldra het beleg te slaan voor Managua. St PAUL (Minnesota), 30 Nov. De baanwachters van dertien spoorwegen der Northwestern Railway staakten de zen avond teneinde loonsverhooging te verkrijgen. De stakers voorspellen, dat geen handelsverkeer tusschen de hoofd steden aan de groote meren en de kust der Stille Zuidzee meer mogelijk zal zijn.. Verkoopingen. VEUR. 7 December des avonds te 8 uur. Koffiehuis van J. v. Haastrecht aan de Zijde. Afslag 2 perc. tuingrond en een perceel weiland, alles gelegen nabij den Tol, 1.60.52 H.A. Notaris Schoor, Voorschoten. HAZERSWOUDE. 7 December, des morgens te 11 uur. Koffiehuis van A. v. Wijk, Rijndijk. Afslag 10 woonhuizen en 1 perceel tuinland. Notaris C. Korte- wég. WASSENAAR. 7 Dec. 's morg. 10 u. café „het Nieuwe Huis den Deijl", hak hout en eikeboomen op de landgoederen Raaphorst, Eikenhorst en ter Horst, on der Wassenaar en Voorschoten. Notaris D. K. J. Schoor, Voorschoten. BOSKOOP. 3 en 10 Dec., 's morgens 11 uur. Hotel Klaassen. Winkelhuis aan de Voorkade 338 c.A., woon- en winkel huis aan de Voorkade, 392 c.A., Pakhuis nabij de Voorkade 130 c.A., Tuin veld in Randenburg, onder Reeuwijk, 1.79.55 H.A.weiland in Randenburg 2.15.75 H.A. Notaris R. v. d. Berg, Oudshoorn. BOSKOOP|. 8 Dec. 's namiddags 2 uur. Hotel Klaassen. Afslag Huis met boom gaard en tuingrond aan den Otweg on der Alfen. 41 A. 5 c.A. Notaris J. C. Spruit, Alfen. NIEUWVEEN, 7 Dec. 's moig. 11 u. Koffiehuis van Wed. van Vliet. Blok hui zen, verdeeld in 4 perceelen. 10 A. 2 c.A. Notarissen mr. C. v. d. Lier, Aar- landerveen en J. T. W. J. v. d. Heijden, Mijdrecht LEIDERDORP, 8 December 'smorg. 11 uur. Koffiehuis van den heer Ramaker. Afslag Burgerwoonhuis met erf en tuin en schuren aan de Doeslaan 4.97 A. No taris Mr. J. O. F. Coebergh, Leiden. SASSENHEIM. 15 Dec. 's morgens 10 uur. Buitenplaats „Rusthof" in het groo te bósch aan den Minne weg, Houtver- kooping. Notaris G. ten Bruggencate. LEIDEN, 11 en 18 Dec. 's avonds 7 uur, Notarishuis aan den Burg. Koffie huis aan de Doezastraat 3.56 A.; bur gerwoonhuis aan de Oosthavenstraat no. 21 f 90 c.A. Notaris Mr. L. M. J. H. Kct- stens. RIJNSBURG, 8 December, 's morg. te half 12 uur. Café Centraal Teelland aan den Vinkenweg 62.90 A. Notaris D. v. Riessen, Katwijk. NOORDWIJKERHOUT, 9 Dec., des morgens 10 uur. Eerste houtveiling op Beukenhof, in de Tespelbossdien en Oostduinen. Notarissen J. Tuijmelaar, te Lisse en G. ten Bruggencate, Sassenheim. NIEUWKOOP. 15 Dec. 's morgens 10 uur. .Logement Th. J. v. d. Bosch. Pu blieke verhuring van het grasgewas in den polder Nieuwkoop voor 5 jaren,- in gaande 1 Januari 1910; 's namiddags 2 uur openbare verkooping van eenig wil ligen hakhout langs den Nieuwen Tienhor venschenweg. HILLEGOM, 9 en 16, Dec. 'savonds 1 ,uur iiote] Si s term ays. Blftémbollyy- grond in den Weeslanerpolder tuss'Uihen Oosteindervaart en de Leek, 1.72.10 H.A. Notaris Langeveld. LISSE, 15 Dec. 's morgens 10 uur. 3e Houtveiling der Maatsch. Veenenburg^ Elsbroek. Notaris .Tuijmelaar. HILLEGOM, 7 Dec. 's morg. 10 uur landgoed Rustenburg" aan de Veenen- burgerlaan. Hakhout. Notaris Langeveld HAZERSWOUDE. De twee huizen, gister alhier verkocht door notaris Korte- weg, in bod op f 1675, werden met f 100 verhoogd door A. Koppert te Oegstgeest. LEIDEN. GEBOREN: Jannetje, d. v. W. Sie- rat en E. de Boer. Alida Susanna,- d. v. J. Stavlen en E. Stikkelorum. Hermina, d. v. J. Plu en F. C. C. Ver hoog. Antonia,- d. v. G. van Ark <en M. O. Hameriing. Johanna Maria Corne lia, d. v. W. J. Lut en P. VC. A. Beijer. Pieternella, d. v. A. Kret en P. iScliille- mans. Everhard, z. v. W. Lodders en Q. E. van Rees. Elisabeth Catharina Jacoba, d. v. J. Laven en C. Star. r-. Johanna Maria, d. v. Ph. v. Hooven en O. Stikkelorum. Egbert, z. v. j. v. Sonsbeek en C. G. Kruif. Gerard, z. v. G. W. v. d. Linden en N. Langezaal. Maria, d. v. D. Nieuwen burg en J. Zitman. Maria^ d. v. J. Sleiffer en E. Verra. Marinus Gerardus Theodorus,- z. v. M. G. v. d. I^laauwe en J. H. de Groot. Abraham, z. v. J. Bouwman en Th. Hoogkamer. v OVERLEDENJ. van Egmond-Zirkzee w., 56 j. C. J. Plaisier-Pieterse, \v., 84 j. J. Wolters, d., 3 m. A. F.. Overdijk, d., 18 j. W. Mark, m., 49 tj. M. P. SlegtenhorstAniba, v., 79 j. J. Willemsen, m., 69 j. J. Tielemon- Erades, y., 58 j. M. A. Duijverman, d., 21 j. C. J. H. Trap, w., (7b j. G. van der Lit, w., 70 j. H IJ. Ver- plancke, z., 3 d. ALFEN. BEVALLENC. v. Schaik, geb. Don- gelmans, d. J. Seijsener, geb. Loogman, z. H. Nagtegaal, geb. Voorbij, d. J. Overes, geb. v. Dam, z. AARLANDERVEEN. BEVALLEN: C A. v. Engelen, geb. Zandvliet, d. J. Hoogeveen, geb. Groen in 't Wout, d. GETROUWD: B. C. Velman, 28 j. en Aaltje Henry^ 23 j. ALKEMADE. GEBOREN: Adriana Catharina, d. van Cornelis Zaal en Maria Spruit. Cor nelia .Catharina, <L van Nicolaao Dissel dorp en Cornelia Hillegonda v. d. Voort. Petronella Maria Johanna, d. v. Cor- nelis Zoet en Adriana de Jeu. BOSKOOP. GEBORENSijtje Petronella, d. van J. Harkes en J. C. Raaphorst. Chris tina Elizabeth, d. v. P. Ravestein en WL Bekkers. Willem Cornelis, z. van P. Boer en G. A. W. Steinvoort Ge rardus Albertus, z. v. M. Eu Lubbers Gerardus, z. v. G. Blom en C. Brand. Cornelus Wilhelmus, z. v. J. M. Nieu- westeeg en A. M. C. Vermeulen. OVERLEDEN: C. v. Hevelingen, 4j. J. H. v. Rijn, 2 m. Marktberichten. PURMEREND, 30November. Heden waren aan gevoerd 72 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 32.stapels commissie f 1 stapel middelbare f 30.50. PURMEREND, 30 November. De aanvoeren en prijzen waren heden als volgt665 runderen vet vee 52 a 70 c. per kg., 38 paarden, 87 vette kalveren 80 a 100 c. per kg., 223 nuchtere f 11 a 26 per stuk, 425 vette varkens 48 a 52 c. per kg., 34 magere dito f 17 a 30, 255 biggen f 6 a lO per stuk, 4048 schapen en lammeren. Handel matig. SNEEK, 30 November Ter veemarkt waren de aanvoeren en prijzen als volgt: 143-koeien f80 a 210, 1 stier f a f 157 kalveren f 18 a 65, 202 schapen f 14 a 26, 1068 lammeren f 10 a 18, 288 varkens f 30 a 100, 112 biggen f 8 a 18, 5 paarden f 50 a 95. SNEEK, 30 November. Marktboter, 1ste keur f 54.a Aanvoer 2/4 en 2/8 vn. Bij de Vereeniging: le keur f 54.a 2e keur f a f 3e keur f 4e keur f a 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 6/3 en 17/6 vn. Prijs f 55 a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 55.—. Kaas. Nieuwe nagel- f a oude f aanvoer kilo. ROTTERDAM. Aangevoerd zijn op de vee markt gedurende de maand November 274 paarden, 1 veulen, 13,329 runderen, 4190 vette, of graskalveren, 835 nuchtere kalveren, 16,482 schapen, 3342 varkens, 848 biggen en 4 bokken. SCHIEDAM, 30 November. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10% per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f2,—. Graan-Spiritus f 16H a 17 Melasse-Spiritus 14% a ruwe Spiritus f 7% k LONDEN, 29 November. Geslacht vee. De aanvoer Central Meat Market bestond heden uit 65 ton Scbotsehe runderen, 240 zijden uit Liver pool, 950 achter-en 800 voorbouten uit Amerika, alsmede 2750 achter- en voorbomen uit Argen tinië. De handel was voor alles bepaald slecht te noemen, zelfs voor varkens was de handel op de lagere prijzen traag. Men noteert voor runderen 1/10 a 4/10 naar qual., Engelsche kalveren 3/8 a 4/8. Holl. dito 3/8 a 4/8, Eng. varkens kleine 4/6 a 51-, groote 4/2 a 4/6, HoU. varkens Al- a 4/8, Eng. schapen 2110 a 3/4, Holl. dito 2/8 a 31—, Holl. lammeren 2/8 a 3/4. AMSTERDAM, 1 Dec. Ter veemarkt waren, heden aangevoerd 170 vette kalveren le kw. f 1.04: 2e lew. a f 95, 3e kw. f 85 per, stuk. melk- en kalfkoeien f k p. stuk) 34 nuchtere kalveren f 12 a 17 per stuk,( schapen f a per stuk, 516 vettö varkens Hollandsche le kw. 50 a 52 c.,2e en 3e: kw. 48 a 49 c„ Overz. en Geld. le kw.50a52 c.< 2e en 3e kw. 47 a 48 c. per kilo.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3