J. C. Bernard. Figuurzaagdoozen en Zaaghout J. L. CREIJGHTON. Sint Nicolaas-Etalage. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIES. MODERN KOPERWERK LUXE LAMPEN, Fantas!e=T aarten. G. J. PEEPERKORN, firma Aalberse. Handel in Granen, Lijnkoeken, Fourage, geperst Hooi en Stroo. Katholieken, Vischmarkt 22=23=24 voor St. Nicolaascadeaux, (783) J. C. BERNARD. De Eerste Electrische Koek- en Banketfabriek van G. P. TIMP, Prima St. NICOLAAS, SUIKERWERK, enz. flinke Bakkersknecht, MAARSMANSSTEE» 14. hout* zeer 1000 600 300 'wS*- 150 100"°Hr,,n 60-Hl1" 15 Te Hoogerheide (N.-B r.) i s d oor een patrouille marechaussee van Ossen- drecht in een bosch een hol ontdekt, dat bij onderzoek bleek bewoond te worden. Het was zoodanig van boven gedekt, dat het slechts een groot toeval was, dat het ontdekt werd. De ingang was nauw maar van binnen was een flinke ruimte; de zolder was van gevlochten hout ge maakt, zoodat instorten onmogelijk was. Overblijfselen van levensmiddelen en klee- Üingstukken werden er in gevonden. Het vermoeden bestaat, dat het hol door die nen wordt of was bewoond. Het eerste slachtoffer. Bij ïet spelen aan den kant van een dichtge vroren kavelsloot, is het 8-jarig zoontje van den veehouder P. Groot in den Nes polder te water geraakt en verdronken. Door de marechaussee is te Hoeven (N.-Br.) gearresteerd een hvaalf jarige inb aker, uit een woonwa gengezin, die bij den landbouwer N. eene cast had opengebroken en daaruit elf gulden had ontvreemd. De knaap is ter beschikking van de {ustitie gesteld. Een onvergeeflijke nalatig- aeid. Door een Amsterdamschen ver huiswagen werd op den Haarlemmerweg te Haarlem 'n paal der electrische gelei ding stuk gebeden, die over het spoor viel, doch de draden bleven gespannen ^n plaats van de aandacht op dit ongeval ie vestigen of den paal ter zijde te leg gen, werd doorgereden. Gelukkig zag de wagenvoerder van ie eerstvolgende tram, dank zij het scherpe licht, iets op de rails liggen, coodat intijds kon worden gestopt en ie paal verwijderd, die anders onge twijfeld een déraillement veroorzaakt had. (N. H. Ct.) De Utreehtsche oplichter is aangehouden. Te Rotterdam is Zater dagmiddag door de Amsterdamsche re cherche het jongmensch aangehouden, dat te Utrecht den juwelier Van Kempen voor twee paar oorknoppen wist op te lichten en welke sieraden hier ter stede in twee stadsbanken van leening werden beleend voor ongeveer drie honderd gul den. Ook hier ter stede trachtte hij naar men zich herinnert zijn slag te slaan. Dat hij zich te Rotterdam ophield kon de Amsterdamsche recherche weten door het volgende: Woensdagavond vervoegde zich 'n jongmensch 't bleek later inder daad de gezochte te zijn bij 'een, weduwe in de Bosboom Toussaintstrraat om er een kamer te huren. Hij betaalde een week vooruit vijftien gulden en wilde nog denzelfden avond de kamer betrekken. Mocht er geen bed voor hem zijn, dan zou hij zich wel tevreden stel len met een matras. De hospita maakte bezwaar en gaf hem in overweging voor dezen nacht zijn intrek in een hotel te nemen. Neen, daar had hij geen zin in. Het was hem .niet „huiselijk" genoeg! in een hotelMaar de hospita bleef wei geren en daarop ging het jongemensch heen met de afspraak den volgenden dag om twaalf uur terug te komen om zijn kamer te betrekken. In plaats van om twaalf uur verscheen hij reeds om negen uur, doch toen was de kamerver- huurdster juist uit. Ze was namelijk op weg naar de politie, daar ze reeds van den Utreclitschen oplichter gelezen had en verband was gaan zoeken tusschen dezen oplichter en het jongemensch, dat het niet huiselijk vond in een hotel. Een rechercheur ging met de weduwe mee naar huis, in de hoop dat de „com mensaal" om twaalf uur weer zou opda gen. Hij verscheen echter niet en liet ook niets van zich hooren. De recherche bleef in de woning de wacht houden, in de veronderstelling dat' de jonge man althans zou terugkomen om het vooruit- gestorte bedrag van vijftien gulden voor kamerhuur terug te halen. Hij kwam ech ter niet, doch wel ontving de weduwe in 't laatst der vorige week een brief kaart uit Rotterdam, met de mededeeling dat de jonge man plotseling op reis had moeten gaan en zoodoende de ka mer niet had kunnen betrekken.... In de Maasstad is het jongemensch nu Zaterdag aangehouden en naar hier overgebracht om er geconfronteerd te worden. En van hier is hij reeds naar Utrecht vervoerd. De aangehoudene is iemand van goede familie en afkomstig uit Amsterdam. Hij moet al meer op zijn kerfstok heb ben. Reeds kort na het gebeurde had onze politie vermoeden op een bepaald per soon, wiens portret in haar bezit was. Dit vermoeden is thans bewaarheid ge worden. Bij zijn aanhouding had de oplichter nog een vrij aanzienlijk bedrag aan geld in zijn bezit. ,,H." Het H e i k e. Uit Breda schrijft men aan „De Tel." Gaven wij eenige maanden geleden een beschrijving van de barbaarsche toestan den, welke in een zeker deel van Noord- Brabant heerschten, speciaal in dat ge deelte der provincie, tusschen Breda en Bergen op Zoom en door de buurtgenoo- ten „Het Heike" genoemd, thans kunnen wij met genoegen mededeelen, dat, dank zij het actieve optreden van den kapitein der marechaussee Thomson, en zijn ver sterkte brigade in dat donkere deel van ons land eenig licht begint te.schijnen. De marechaussees hebben dan ook hard werk gehad, maar het mocht hun toch gelukken, de ergste belhamels achter slot en grendel te brengen. De drie grootste schavuiten zijn gisteren gepakt, na een moeilijke vervolging. Men was hen op het spoor gekomen, naar aanfeiding van een diefstal te Wouw, waarbij een paar arme oudjes op hun stoelen waren vastgebon den. Maandag werd het terrein vooral in de richting Steenbergen, Halsteren en Wouw afgeloopen, onder leiding van ka pitein Thomson zelf, terwijl de patrouille onder brigadier Helmans in de richting van het dorp Nispen zou werken. Door het aanleggen van een vuurtje, waarbij de als landloopers verkleede marechaus sees gelegerd waren, hebben zij de die ven tot zich gelokt. Drie personen kwa men op hen af, waarvan één, een Belg, De Haeter, onmiddellijk werd gepakt; de twee anderen sloegen op de vlucht; een hen achterna gezonden schot trof een hunner, die niettemin wist te ontsnappen. Dinsdag en Woensdag is naar de vluchte lingen gezocht, met medewerking van re chercheurs uit Antwerpen, 's Middags werden zij te Antwerpen gepakt. Het ble ken beruchte individuen te zijn, de beide gebroeders Maas uit Bergen op Zoom. Dit drietal heeft reeds bekend, aan ette lijke diefstallen der laatste maanden schuldig te zijn, zoodat deze aanhouding met recht een goede vangst mag genoemd worden. De uitlevering der gebr. Maas is reeds aan de Belgische regeering ver zocht. Ook een zonderling! Op het station van Viareggio, Italië, werd eer gisteren door spoorwegwerkers een ver dacht gerucht gehoofd, afkomstig uit een groote kist, die bij de goederenloods op het perron stond. Zij sloegen den deksel open en bevonden zich tête-a- tête met een manspersoon, dien zij aan de karabiniers overleverden. De zonder ling beweerde Tovrisi te heeten, en op 10 November 12 kisten met likeur van zijn eigen uitvinding van Napels naar Milaan te hebben gezonden. In de twaalfde kist echter had hij zichzelf ver pakt. Gedurende de 8-daagsche reis van den goederentrein had hij zich gevoed met brood, likeur en water. Dit schrale diëet en de ongemakkelijke houding tij dens de reis, zijn den merkwaardjgen reiziger echter zoo slecht bekomen, dat hij naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Hij k i zich niet meer bewe gen. Een firma in Harburg (Duitsch- land), die reclame-circulaires in envelop pen met rouwrand had verzonden, is door. de rechtbank te Rostock deswege veroor deeld tot 150 M. boete. Naar de Egyptian Gazette me dedeelt, berichtte den vorigen winter Se- nusfi-arabieren dat ze in de Sahara een oude tot nu toe onbekende „koperen'^ stad hadden gevonden. Toen zij namelijk onderweg overvallen waren en hadden moeten vluchten, kwa men zij ver in het Zuiden in een streek# terecht waar geen spoor van menscheij te zien was en die waarschijnlijk nog nooit door karavanen bezocht was. Op eens hadden zij de torens en koepels eener stad gezien, aan welker gebouwen het koper niet gespaard was. Er waren ook vele koperen graven met bronzen deuren. Daar verscheidene voorwerpen,- die .zij medebrachten hunne mededeelin- gen geloofwaardiger maakten zond Dom, Covington er verkenners heen en is zelf nagereisd. De tempel der stad moet uit den tijd der Ptolemaeën stammen. Te Otaop Corsicazijn vierhui zen totaal vernield door vallende rots blokken. Andere huizen werden ernstig schadigd. Twee personen werden ge dood en vijftien min of meer ernstig ge wond. Een Amerikaan, met name Law rence Perm uit Baltimore, had te Ronda in Spanje een landgoed met een oud kas teel gekocht, de Casa del Rey Moro. Bij herstellingswerken zijn er, meldt de Ti mes, onderaardsche gewelven gevonden en daarin vele potten vol met munten.; Perin heeft het kasteel voorloopig onder bewaking van de politie gesteld en is zelf te Madrid aan de Spaansche regeering komen zeggen, dat er onder het kasteel een schatkamer is gevonden. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Amster dam, na een kortstondige ongesteldheid en na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze gelie-fde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Wed. MARGARETHA MARIA STERCK, geboren Volmer in den ouderdom van 71 jaren. M. J. C. DAMEN-Sterck. .H. J. J. M. DAMEN en Kinderen. Leiden, 20 November 1909. Eenige en ctlgemeene ken- worden afgewacht. TUINLAND ROELOFARENDSVEEN. Vrijwillige Verkooping, bij opbod en afslag op MAANDAG 28 November 1909 's voormiddags 10 uur, in het logement van den heer BAKKER, te Roelofarendsveen, ten over staan van den Notaris W. Veen- stra, te Oudewetering, van Het perceel tuinland ten Oosten van en aan de Ringsloot, in den Veenderpolder buitendijks te Roelofarendsveen, volgens Ka daster groot 71.40 are, behooren- de aan den heer P. VAN SCHIE. Aanvaarding direct. (733) Betaling 1 Februari 1910. (604) Groote Keuze en met Zijden Kannen. Beleefde uitnoodiging tot een bezoek aan het MAGAZIJN Aalmarkt 25. (779) Beleefde Uitnoodiging tot een bezoek aan de Prachtige keuze Doozen BORSTPLAAT, VRUCHTEN, MARSEPEIN en B0NB0NNIÈRES. CHOCOLADELETTERS, gefabriceerd van de „Chocolaad Union". (782) Specialiteit in Beleefd aanbevelend, Confiseur - Patissier. Oude Rijn 2, LEIDEN. Tele!. 411. Prima door stoom gedroogde Pulp, enz. MONSTERS en PRIJSOPGAAF worden gaarne verstrekt door De Wed. J. SCHUUR, (634) Zoeterwoude. Telef. Interc. No. 1. koopt njet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert, Bericht de ontvangst van een ruime sorteering te LEIDEN, Haarlemmerstraat 245—47, 3s tiet adres voor Teleph. Interc. 333. (719) LIJSTEN Gravures Aquarellen Luxe-Artikelen Portefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies Kinderspelen 30 ct. en hooger. Prentenboeken Groote sorteering Spreuken in koper S 4.-; ia hout enz. enz. De St. NICOLAAS- ETALAGE is gereed A. D. VONK, Mare 60 Telef. 503. Gevraagde betrekkingen van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, k contant. GEVRAAGD begin December een zoo noodig zelfstandig kunnende werken. [770] Br. 770 Bureau v. d. Blad. Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, a contant. R.K. betrekking gezocht, door iemand van middelbaren leeftijd als meid-alleen, of meid in een stil gezin. Br. fr. Lett. C. Boekhandel, W. A. P. M. PETERS, Noord wijk. (780) Een Cosiuumnaaister vraagt beleefd eenige naaihuizen. Br. 785 bur. v. d. blad. Mejuffrouw H. Goddijn Middelweg 18, beveelt zich beleefd aan tot het maken van DAMES, en KINDERCOSTUUMS. (784) Herstellen van alle H. soorten Uurwerken goed en billijk, J%M Opwinden van Uur- Werken met onder- HORLOGEMAKER (238) hnia(ri hilliik Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nederlandsche ONGEVALLEN-Verzekering-Maatschappij „FATUM" te 's-Gravenhage, Buitenhof 5. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 4