Uit Stad en Omgeving, Koninklijke besluiten. Benoemd zijn tot rechter in de Recht bank te Amsterdammr. J. Van Bins- bergen, thans rechter te 's Hertogen bosch, en mr. B. ,M. de Vos, thans rechter-plaatsvervanger te Amsterdam. Benoemd tot kantonrechter te Harder wijk mr. L. E. Van Petersom Ramring, [thans kantonrechter te Terborg. Aan J. L. Veltman is met ingang van 1 Januari 1910, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Katten- dijke. Tot lid der Staatscommissie tot be raming van maatregelen om de noodige overeenstemming te brengen en te be houden in.de voorwaarden waaronder de Rijkswerklieden arbeiden, is benoemd dr. C. Hoitsema, muntmeester van 's Rijks munt. Ver. voor Bloembollencultuur. Door Ged. Staten van Noord-Hol land wordt den Provincialen Staten voor gesteld te besluiten aan het Hoofdbe stuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem ten be hoeve van het waarborgkapitaal der in 1910 aldaar te houden Nationale Bloe mententoonstelling ,eene bijdrage toe te zeggen groot een vierde van het nadeelig saldo, dat na besteding van alle bijdra gen van het Rijk, van particulieren en van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur zelve mocht over blijven, doch tot een bedrag van niet hooger dan van f 5000, met bepaling dat deze bijdrage zal .Worden betaalbaar gesteld op den post voor onvoorziene uitgaven van de be grooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1910. Diocesaan Comité van K. S. A. Te Haarlem had Zondag onder leiding van Mr. E. R. H. Regout, voorzitter van bovengenoemd Comité, de jaarvergade ring plaats van 't Dioc. Comité van K. S. A., welke door den Voorz. met den Christelijken groet geopend werd. Na lezing der notulen werd medege deeld, dat Mgr. Konings en Mr. Aal- berse bericht gezonden hadden, vcihin- derd le zijn deze vergadering bij te wo nen Aan de orde was nu: jaarverslag se cretaris. Uit dit verslag putten wij het volgende Met dankbaarheid en vreugde kan op gemerkt worden, dat verschillende plaat selijke comité's groote actie aan den dag legden, dat mannen en vrouwen weder hunne beste krachten gaven in het afge- loopen jaar aan de Katholieke Sociale beweging. Andere comité's echter gaven niet van zeer grooten ijver blijk. In verschillende plaatsen traden spre kers op voor het Centraal Bureau der K. S. A. Deze sprekers behandelden onder meer: Volksontwikkeling, drankbestrij ding, Vrouwenbeweging, de Katholieke Sociale Actie. Een groot aantal vlugschriften werd wederom verspreid, echter minder dan het vorig jaar. Door de plaatselijke Comité's werden vele nuttige instellingen in het leven ge roepen. Van deze stippen wij aan: Te Alkmaar werd een Sociale cursus opge richt; te's-Gravenhage en Rotterdam een bureau van arbeidsrecht; te Haarlem de propagandaclub Pius X en een commissie in 't leven geroepen tot onderzoek naar de woningtoestanden daar ter stede; te Heemstede werd opgericht een bouwver- eeniging; te Krommenie een Apologeti sche cursuste Ouderkerk een ontwikke lingsclub. Eenige plaatselijke comité's werden ge - sticht, andere gingen te niet, zoodat het aantal, 30 comité's, geen verandering on; derging. Opgewekt wordt tot aanwerving van abonné's van het Maandschrift der K. S. A. dat in plaats was gekomen voor de maandelijksche mededeelingen. Het jaarverslag eindigde met een krachtige peroratie tot medewerking aan het groote werk der Katholieke maat schappelijke beweging, in het belang on zer Katholieke samenleving, in het be lang van het geheele vaderland. (Appl.) Zonder aanvulling of wijziging werd 't verslag goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmees ter, hierna aan de orde, sprak van vele en groote gaven. Niettegenstaande dit echter, bleef door de inkomsten een batig saldo in de kas van f261.85. Tot bestuursleden werden vervolgens gekozen mr. E. R. H. Regout (Den Haag) en de heer Schaper (Krommenie). Het voornaamste punt der agenda„be spreking wintercampagne", was nu aan de orde. De Voorzitter leidde dit ontwerp in. Het vraagstuk der werkloosheid-verzeke ring was voor dezen winter op het pro gram geplaatst als zijnde zeer actueel. Door het Centraal Bureau te Leiden werden vragenlijsten over deze zaak der comité's toegezonden. Waren sommige 'vragen moeilijk te beantwoorden, toch moesten de comité's zoo goed mogelijk antwoorden. Zeer nuttig is het in de plaatselijke co mité's eene vergadering uit te schrijven, waarop meergenoemd onderwerp door iemand, bekend met deze stof, kon wor den ingeleid. Eenige vlugschriften over deze zaak zijn reeds verschenen, o.a. van H. Hermans te Maastricht, en C. D. LWesseling te Den Haag. Van verschillende zijden werd het punt nog bekeken, waarna de voorzitter een beschouw ing gaf van de _K. S. A. over het geheele land, Gunstige resultaten waren bijna overal verkregen, doch b ij zonder hetCen- traal Bureau te Leiden werkt uitstekend. In Binnen- en Buitenland wordt dit lichaam ten voorbeeld gesteld, voor- en tegenstanders wijzen er op. In het verstrekken van adviezen staat het Bureau bovenaan. Wel zijn er andere vereenigingen in dezen werkzaam, w. o. het Centraal Bureau van Sociale Advie zen te Amsterdam, doch omdat b.v. dit laatste zich altijd moet wentelen in haar mantel van neutraliteit, kan zij niet zoo goed zich uitspreken, als het C. B., dat natuurlijk aan geen neutraliteit gebonden is. Na een overzicht van de Sociale Week constateerde de voorzitter, dat er tevre denheid te over was; echter wekte hij de comité's, welke geen groote werk zaamheid aan den dag hadden gelegd, op grootere actie te ontwikkelen. Men dient een zaak niet met traagheid: dan zet men haar integendeel achteruit. In eenige plaatsen is het Maandschrift goed verspreid geworden, in andere plaatsen is de uitslag: nihil. Ter verde diging kan misschien word en aangevoerd dat de lasten der organisatie haast altijd ook door slechts weinigen gedragen wor den. Door abonnement op het Maand schrift steunt men dubbel. Naast 'tidividu- eele doelverspreiding van goede lectuur, het andere doelfinancieele steun voor het C. B. der K. A. Een uitgebreide bespreking over Tiet Maandschrift had nog plaats. Dr. Droog, Heemstede, vestigde naast het vraagstuk der werkloosheid-verzeke ring de aandacht nog op hei feit, dat het percentage Katholieken in Nederland ach teruit gaat. Hij gaf het bestuur in over weging deze zaak aanhangig te maken bij het C. B. De voorzitter belooft dit. Door den afgevaardigde van Bovencar- spel werd in het midden gebracht, dat al daar de werkloosheid haast niet voor kwam; dus dat het behandelen van dit ontwerp misschien niet de aandacht zou wekken. De voorzitter wijst er op, dat het een maatschappelijk belang is, wat ook daar wel bespreking waard is. Komt er werk loosheid, dan is men gereed. Het vlugschrift no. 23 der K. S. A. De zaak-Ferrer of de strijd tegen de Katholieke Kerk, werd ter verspreiding aanbevolen. Medegedeeld werd dat de boeken van den penningmeester in orde waren be vonden Bij de rondvraag werden nog eenige inlichtingen gevraagd omtrent de vragen lijst inzake werkloosheid-verzekering aangedrongen op meer steun van het C. B. en kwam het geven van advies aan particulieren door dit lichaam nog ter sprake. Met den Christelijken groet werd de vergadering gesloten. LEIDEN, 23 November. De korperaal L. J. de Zwart van het 4e Regiment Infanterie alhier is door den Kolonel Regiments-Commandant be vorderd tot sergeant; hij blijft alhier in gedeeld. Door den Inspecteur der Infanterie is bepaald, dat voor miliciens, die daartoe de vereischte geschiktheid bezitten, een cursus zal worden geopend ter opleiding van voorganger in de gymnastiek. Door deze opleiding kunnen de miliciens de geschiktheid verwerven om als onder wijzer in de gymnastiek bij het voorbe reidend militair onderricht op te treden. De cursus zal van 30 November tot 31 Januari a.s. te Dordrecht bij het korps Pontonniers worden gehouden en zal daaraan o. m. door 5 miliciens van het 4e Regiment Infanterie worden deelge nomen. Het aan de miliciens, die zich daartoe hebben opgegeven, te geven landbouwonderwijs zal alhier in garni zoen aanvangen a.s. Woensdag 24 No vember in een lokaal van de Doelen kazerne (2e Regiment Veld-Artillerie). AARLANDERVEEN. Door de politie alhier werd aangehouden een lichtma troos, die van een oorlogsschip van Den Helder was gedeserteerd. Hij werd on middellijk wederom naar Den Helder te ruggebracht. GOUDA. B. en W. vragen den Raad machtiging om ondershands op te dragen le. aan de Hengelosche Electrische en Mechanische Apparatenfabriek (voorheen Hofstede, Crull en Willink) te Hengelo in combinatie met de firma Willem Smit Co., te Slikkerveer, de vervaardiging en levering van de benoodigde transfor matorenstations met alle toebehooren voor de som van f 11,903 2o. aan de firma Siemen-Schukert-Wer- ke te Berlijn, de vervaardiging en levering van den schakel-aanleg met alle toebe hooren voor de som van f 5975en 3o. aan de firma Felton-Guillaume- Lahmeijer-Werke, te Mühlheim a. Rhein de vervaardiging en levering van de voor het kabelnet benoodigde kabels met toe behooren voor de som van f36.939, ver hoogd met f 2.599, voor het maken van de benoodigde spruitleidingen voor de 100 eerste huisaansluitingen, zonder huisaan- sluitingskosten, in het aan den Raad over gelegde rapport bedoeld. HAARLEMMERMEER. In den Haar lemmermeerpolder, vooral in dat gedeelte grenzende aan de dorpen Sassenheim tot Heemstede neemt de bloembollen teelt ieder jaar toe. De in die streken weinig of geen beschikbare grond en de buitengewone prijzen voor den open komenden grond, noodzaakt de kweekers elders te zoeken. De resultaten zijn in de Meer gunstig en beter dan op den te zwaren klei grond in den IJpolder. De landbouwers verhuren gaarne voor dit doelweinig arbeid, alleen ploeg- en egwerk, en geen risico bij hooge huur. Tot Rijksklerk 2e kl. ten kantore van den Rijksontvanger alhier is bevor derd de heer A. J. Koster, werkzaam alhier. De ingestelde winterpaardenmarkten, in het bijzonder ter bevordering van den handel in jonge paarden, zullen te Hoofd dorp gehouden worden den 14 December en 18 Januari a.s. HILLEGOM. Door den architect C. Verkoren is voor rekening der Gebr. v. Waveren aanbesteed het bouwen van een bollenschuur. De uitslag daarvan is als volgt: J. van den Bosch te Hillegom f 47S8A. Guldemond te Hillegom f4729; J. H. Suijkerland te Lisse f4690; S. de Boer en Dedel f4448; M. Th. Pos f4398; A. Lelieveld f4365; en F. W. Fijma f4349, allen wonende te Hillegom. KATWIJK a. d. RIJN. Gistermorgen had alhier in de pastorie de jaarlijksche vergadering plaats van ons zangkoor. De president, de ZeerEerw. Heer Pastoor, opende de vergadering, waarin Z.Eerw. zijn oprechten dank betuigde voor de moeiten en opofferingen, welke de heeren zangers zich in het afgeloopen jaar had den getroost. Z.Eerw. hoopte dan ook, dat de geest, die er onder de zangers heerscht zoo moge blijven voortbestaan en de ijver nog steeds moge toenemen, waardoor ons koor zijn reputatie als kerk koor zal ophouden, het verdere aan de Voorzienigheid overlatende. Hierop volgde verslag van den penning meester over zijn financieel beheer, waar na potverdeeling. Punt 4 der agenda was bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren C. W. Moerel, Joh. Meijer en W. J. v. Leeuwen. In de plaats van de vice- Pres., de heer H. Boskamp, werd gekozen de heer Jac. Meijer Johz. Als commissaris voor het controleeren der eigendommen van het koor werd bij den secretaris en bibliothecaris herkozen de heer H. W. Grimbergen. Als 1ste en 2de directeur werden door den pastoor resp. herbe noemd de heeren P. J. Aarts en C. v. Kuijeren. Door een der leden was tevens aan den pastoor een verzoek gedaan gebruik te mogen maken der op het koor aanwe zige muziekstukken ten behoeve van eeni ge jongelieden die opgeleid wenschen te worden voor zanger, waartegen noch door den pastoor, noch door een der leden bezwaren werden geopperd. Na nog eenige punten betreffende het koor besproken te hebben werd de verga dering onder dank voor de trouwe op - komst door den ZeerEerw. heer Pastoor gesloten en keerden allen met gevulde beurzen en, dank zij het gul onthaal van den Pastoor, met gevulde magen, huis waarts. LISSE. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging op de bovenzaal van het hotel de Witte Zwaan een goedbezochte vergadering. .Na den gebruikelijken Christelijken groet opende de voorzit ter, de heer G. v. d. Veld, de vergade ring en stelde voor om 'direct over te gaan tot het kiezen van een nieuw be stuur. De heer Plieger vroeg het woord en stelde voor om hedenavond een voor- loopig bestuur te kiezen van vijf leden, welke dan de functies onderling kon den verdeelen en dan op een latere ver gadering het bestuur verder aan te vul len. Dit kon echter volgens het laatste besluit niet. De voorzitter wenschte dat er enkele namen zouden genoemd wor den ter vergemakkelijking. Hieraan werd echter niet voldaan, zoodat men over ging tot stemmen. Er werden uitge bracht 157 stemmen. Hiervan verkregen de heer L. Onderwater 95 stemmen, de heer Plieger 85 stemmen, de heer N. Da mes 84 stemmen, de heer J. A. Wens- veen 81 stemmen en 'de heer J. Pijnacker 80 stemmen, zoodat bij eerste stemming reeds 5 leden de volstrekte meerder heid verkregen. De heeren Dames en Onderwater verklaarden echter geen be noeming te aanvaarden. De voorzitter stelde echter voor dat deze 5 gekozenen als voorloopig bestuur zouden fungee- ren en dat dan op een latere vergade ring het bestuur definitief zou worden gekozen. De voorzitter wilde direct de leiding overdragen aan de nieuw geko zenen, opdat deze de agenda verder zou afwerken. Het nieuwe bestuur maakte bezwaar. Na een breedvoerige discus sie zeide de Eerw. heer Pastoor dat de taak was van het oude bestuur om de agenda verder af te werken. Hier mede ging men ten slotte accoord. Een schrijven van de anti-rev. Kicsvereeni- was ingekomen waarin werd medege deeld dat in hun vereeniging' was can didaat gesteld den heer W. v. Aalst, waarop verzocht was om steun bij onze kiesvereeriiging. Dcor enkele leden der Kath. kiesvereeniging was als candidaat voorgedragen Graaf J. v. Lynden. In afwijking van het reglement, gaf de voorz. in dit buitengewone geval gelegen heid alsnog candidaten op te geven waaraan echter geen gevolg werd gege ven, zoodat werd overgegaan tot stem ming tusschen den heer W. van Aalst cn Graaf J. van Lijnden. Aan de/e stemming mochten enkel deelnemen de kiezers voor den gemeenteraad, zoodat te zamen wer den uitgebracht 114 stemmen,- waarvan verkregen de heer W. van Aalst 25 stem men en Graaf van Lijnden 89 stemmen, zoodat laatstgenoemde candidaat is onzer Kath. Kiesvereeniging. Nadat de voorzit ter zijn medebestuursleden,- inzonderheid den heer C. G. Schraag- als secretaris had bedankt voor de prettige samenwer king, en den wensch had uitgesproken dat de vereeniging onder het nieuwe be stuur moge groeien en bloeien, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. Naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernemen, is in de gisteravond gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging als candidaat voor de a.s. gemeenteraads verkiezing (vac. v. d. Zaal) gesteld Graaf J. van Lijnden. LEIMU1DEN. De landweerplichtige P. P. Verhoeven, behoorende tot het 25e landweerdistrict, wordt ter nader onder zoek opgeroepen, op Dinsdag 30 Novem ber, des voormiddags 10 uur, in de Witte Poortkazerne te Leiden. NOORDWIJK. Zondagavond was een eenigszins officieelè vergadering voor de R. K. Jongelings-vereeniging „Geloof en Wetenschapindertijd opgericht door de ijverige bemoeiingen van den Eerw. Heer kapelaan De Vlieger, thans geleid door den Eerw, Heer kapelaan Niehus. De tweeiaarlijksche, periodieke bestuurs af treding had plaats. De Eerw. Adviseur sprak een woord van dank aan de af tredende bestuursleden. Hij prees in warme bewoordigen hun ijver en toewijding. De leden meenen dan ook niet beter te kunnen doen, dan bij acclamatie het Bestuur op nieuw voor 2 jaar te benoemen. Aldus geschiedde, zoodat het oude bestuur aan blijft, bestaande uit de Heeren: L. Vink, voorzitter, J. G. v. Eeden, secretaris, A. Hoogeveen, eerste en J. Vink, 2e assistent Wederom voerde de Eerwaarde Adviseur het woord, om èn de leden met hun keuze, èn de gekozenen met hun ver kiezing te féliciteeren. Hij memoreerde eveneens, dat het ledental stijgende is: thans bedraagt het reeds ruim zeventig. RIJNSATERWOUDE. De Burgemeester maakt bekend, dat mr. A. O. H. Teilegen, Secretaris van de Tiencommissie in het 5e district, op Zaterdag 27 November a.s. des voormiddags 11 uur, bij A. Loderus alhier voor belanghebbenden inlichtingen zal verstrekken over de Tiendwet 1907. Belanghebbende worden in hun eigen belang aangeraden, daarbij tegenwoordig te zljq. Het dochtertje van den heer Seb. Visser, dat eenige weken geleden, zoo ongelukkig onder een vrachtwagen terecht kwam, is ter verdere behandeling naar het St. Elisabethgesticht te Leiden ver voerd. SASSENHEIM. B. en W. dezer ge meente hebben benoemd tot tellers bij de a. s. volkstelling den Heeren O. van Eek sekretaris dezer gemeente, Jhr. C. W. Stern, ambtenaar ter secretarie C. Pos thumus, gemeente veldwachter. VOORHOUT. Aan den heer W. van der Laan is op zijn gedaan verzoek eervol ontslag verleend als Directeur van het zangkoor. Naar we vernemen zal zeer waarschijnlijk den Heer Joh. Meijer Azn. in diens plaats worden benoemd. WARMOND. De raad dezer gemeente zal op 24 Nov. 1909 v.m. 10 uur verga deren. Te behandelen onderwerpen. 1. Ingekomen stukken, a. Verordening 23 Aug. 1904. b. Goedgekeurde suppl. kohieren Hoofd. Omslag, hondenbelas ting, schoolgeld 3de kw. c. Goedgekeurde af- en overschrijving, d. Ontvangst bericht wijziging pol. verord. 23 Aug. 1904. e. Aanneming benoeming onderwijzeres nutt. handw. herh. ond. 2. Gemeenterekening. 3. Wijziging instructie nachtwacht. 4. Af- en overschrijving. 5. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 6. Rondvraag. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. Q3) FIRMA J. P. DRIESSEN, GOUdI en ZILVERSMID. (717) Botermarkt 2 LEIDEN. Kerknieuws. Men meldt uit Tilburg aande„Msb.": Gisterenmorgen werd het Trappisten klooster „de Koningshoeve" door ver schillende paters en broeders betrokken. Naar wij vernemen, zal alles weer zijn gewoon verloop krijgen, alleen zal een nieuwe abt de plaats van den ex-abt Ver- bruggen innemen. Buitengewone Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden. De rede van prof. mr. S. J. Fockema Andreae in de gister gehouden buitenge wone raadsvergadering gehouden en waarvan reeds in korte bewoordingen melding is gemaakt, laten wij hieronder in extenso volgen Mijnheer de Voorzitter, U heeft ge sproken als voorzittende Wethouderhet gebruik brengt mede, dat in treurige omstandigheden'als deze ook het oud ste raadslid namens den raad een woord' spreekt. Ik volg dit gebruik gaarne, want het heeft een goeden grond. Of de raadj zijne taak naar eisch zal vervullen, hangt voor een groot deel hiervan af, hoe hij wordt geleid. De burgemeester, die nu van ons is gegaan, stond, toen hij voor groot 2es jaar optrad, voor een ïnoeilijke taak. Hij was een vreemdeling in de gemeente', den raad kende hij volstrekt niet en het ambt van burgemeester vervulde hij voor de eerste maal. Maar wij mogen het gerust verkla ren, de moeilijkheden in dat alles gelegen, heett hij uitmuntend overwon nen. En hierover vooral kunnen wij oor- deelen, en mogen wij getuigen hij is een goede voorzitter van den raad geweest. Zeker, hij heeft niet altijd ons allen bevredigd; wien is dat gegeven? Zijne voorgangers hebben het niet gekund, en zijn opvolger zal het niet kunnen. Maar dit staat vast, hij heeft zich zeer spoedig weten te werken in hetgeeni Leiden aanging, en was in den regel naar eisch op de hoogte van de te behandelen zaken hij verdedigde het standpunt van B. en W. kort en duidelijk; hij wist de discussien zoo te leiden, dat elke mee ning zich kon doen hooren, en dat het te nemen besluit werkelijk het gevoelen van de meerderheid van den raad met juistheid weergaf. Mr. de Ridder presideerde met eene kracht, die aan de humaniteit niet te kort deed. Toen hij na zijn laatste verlof in ons midden terugkeerde, baarde de zwakte, waarvan zijn uiterlijk getuigde, 'onge twijfeld ons allen zorg, en wij vroegen ons angstig af, hoe hij bestand zou zijn tegen de buitengewone vermoeienis der begrootingsdiscussiën. En toch, hij heeft misschien geene vergadering beter ge presideerd, dan die over de laatste be grooting. Nu zijn snelle dood ons voor oogen heeft gesteld, hoezeer zijne gezondheid reeds gesloopt was, waardeeren wij dubbel, dat hij tot het laatst met kracht heeft gewerkt, aan wat hij het belang der gemeente achtte. Wij zullen de goede eigenschappen, die wij in hem leerden kennen, in dankbare herinnering houden. Op beide toespraken volgden teekenen van instemming. De vergadering werd bijgewoond door alle leden met uitzondering van de hee ren de Boer, van Hamel en Roem. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 November 1909medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.1 Malinhead Laagste 750.3 Bodo. Verwachting tot den avond van 24 November: matige noordwestelijke tot noordelijke wind, zwaarbewolkte of be trokken lucht, waarschijnlijk sneeuw of regenbuien, zachter. Rechtszaken. Vacatures Rechterlijke Macht. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam is, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Rotterdam (derde kanton) opgemaakt de navolgende alpha- betische lijst van aanbeveling mr. J. Klein, mr. H. M. G. Kloppenburg, en mr. W. M. Reepmaker, allen kantonrechter, res pectievelijk te Gouda, Leiden en .Rotter dam (tweede kanton). De Papendrechtsche strafzaak. Voor het Arnhemsche Hof zijn thans reeds vijf dagen lang de getuigen-ver- hooren in deze zaak gaande. De bladen putten uit de feitelijke gegevens, welke dit gehoor op leverde, den indruk, dat de positie van veldwachters en burge meester, niet sterker is geworden en'dat voor de verdediging de zaak in menig opzicht niet ongunstig staat. De heer mr. H. W. van Sandick werd gisteren voor het gerechtshof te 's-Graveir-i hage beëedigd als rechter in de Haagschö rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeeld* M. V., te Monster, wegens poging to( doodslag op zijn vader tot vijf jaar ge^ vangenisstraf. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Maandag 22 Nov\ Vervol g. De heer Kuyper vraagt of in zaK< vaccinedwang niet de tegemoetkoming is te geven, dat kinderen, van wie des/ kundig en verklaren, dat voor hen

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2