De Stoomdrukkerij „FLORA", 100 Prijscouranten, Boeken, Rekeningen, Enveloppen enz. 1000 600 "i0™"' 300 b,hS!'!"" 150 te Ftoor«3wI|Is» AO V MTIE N. Petroleumkachels [.L.Creyghton,Leiden. Neemt eens proef en vraagt eens prijs aan. 3 -Tijdgeestloten. 3% Tijdgeestpolissen. Handel in Granen, Lijnkoeken, Fourage, geperst Hooi en Stroo. Schippersknecht R.K. Dienstbode, Gemengd Nieuws. Trein no. 203, die 'sochtends 5. u. 50 min. van Woerden naar Utrecht vertrekt, is gisterochtend vermoedelijk door een gebrek aan den wissel, bij Har- melen ontspoord. Ongeveer elf uur was het verkeer weer hersteld. Persoonlijke ongelukken haddan er niet bij plaats, en de materieele schade is gering. Zekere M., te Schiedam was na herhaalde oneenigheden, door zijn vrouw verlaten. Deze was naar hare ouders teruggekeerd, bij wie M. zijn kind kwam opeischen. Toen dit geweigerd werd, trok hij een mes en bracht zijn vrouw drie steken toe aan hoofd en hals. De moeder en de vader van de jonge vrouw, die tusschenbeiden wilden komen, kregen ook belangrijke verwondingen, tot ten slotte op het moordgeschrei een aantal mannen den woesteling overmees terden en aan de politie overleverden. De gewonden moesten zich onder ge neeskundige behandeling stellen. De instructie in zake de af persing te Leeuwarden is gesloten. De verdachten zijn door den commissaris van politie ter beschikking van de justitie ge steld en naar het huis van bewaring overgebracht. Gisternacht omstreeks 3 uur vonden agenten van politie de deur van het wagenpakhuis van H. de G., aan den Breeden Hilledijk No. 47 te Rotterdam open staan. De deur van een kantoortje in dat pakhuis was eveneens geopend, maar er wordt niets vermist. Verder bleek, dat van uit het wagen pakhuis een gat gebroken was in den muur van het aangrenzende pandjeshuis van Q., welk gat nog niet groot genoeg was om iemand door te laten. De in brekers, vermoedelijk twee personen, die in de nabijheid opgemerkt zijn maar on bekend bleven, zijn waarschijnlijk ge stoord. Door de waakzaamheid der agenten is vrij zeker een groot misdrijf voor komen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat in het Oosten en Midden van Duitsch- land geweldige sneeuwstormen heerschen. Overal zijn treinen in de sneeuw blijven steken. De treinendienst van Berlijn naar -Noorden is ingekrompen moeten worden en '--^i^foanlünen ge broken. ----- lil de machinefabriek van den heer J. ten Horn, te Veendam, is de schil der J. Duut door den wind met zijn wit ten jas in aanraking gekomen met een drijfwiel,- zoodat hij door de machine ge grepen werd. Ernstig verwond aan armen, beenen en hoofd werd hij naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen vervoerd. TeHaarlemzal binnen korte en in ons land en westelijk Europa onbe kende industrie begonnen worden, name lijk de bereiding van vaseline uit petvole- um-residu. Tot nog toe kwam de vaseline uit Noord-Amerika en Rusland. TeOostvoorne (Z.-H.) is een 17- jarig jongeling, toen hij tusschen de draaiende wieken van een korenmolen wilde doorloopen, door een der wieken doodgeslagen. Te Zwijndrecht isDinsdag- nacht tusschen 3 en 5 uur een belang rijke diefstal, tot een bedrag van f 2300 in contanten, gepleegd op de hoeve van den melkboer A. C. S. wonende in de nabijheid van den watertoren aldaar. De dieven moeten gebruik gemaakt hebben van het oogenblik dat de boer uit melken ging. Gewoonlijk laat hij dan de schuur deur open en daardoor schijnt men zich nu toegang te hebben verschaft tot de kamer, waarin het kabinet geplaatst is, waaruit de f 2300 vermist worden. Bij denzelfden landbouwer zijn in de laatste jaren een paar malen de hooi schelven in brand gestoken. Tot heden is nog geen spoor van de daders ontdekt. Nader meldt men ons nog omtrent dezen diefstal het volgende: Blijkbaar moet deze diefstal gepleegd zijn door personen, die goed met de inrichting van de woning, de omgeving en de gebruiken der bewoners» bekend waren. De zoons van den boer hadden zich met den waakhond naar de weide begeven om te melken; de deur der schuur was opengelaten. Door die deur hebben de dieven zich begeven naar de kamer, waar de vrouw en de dienstbode in eene bedstede lagen te slapen, en waarvan ter zijde het kabinet geplaatst is. hetwelk zij hebben moeten ontsluiten om daaruit de f 2300 te halen, zonder dat de slapenden wakker werden. Eerst toen de zoons en de knecht van het weiland terugkwamen ontdekten zij door het openstaan der kabinetdeur den dief- „N. v. d. D." Broodprijzen. Tusschen de broodbakkers te Rotterdam is een hevige strijd uitgebroken. Nadat de vorige week een bakker had geannonceerd, dat hij brood van den vorigen dag 3 cent per brood minder verkocht, begonnen dade lijk in die buurt 2 bakkers de prijzen met 3 cent per brood te verlagen. Het gevolg daarvan was dat een der grootste bakkers den eenen dag 2 en den volgenden dag nog 1 cent afsloeg. Deze werd weder gevolgd door een fabriek, die thans noteert 16 cent per kilo met lOpCt. korting. De burgers zien dien strijd niet ongaarne en verlangen er maar naar dat de slagers dit voorbeeld zullen volgen. Men meldt aan de Leeuw. C r t. uit Sneek dato 15 November: De gisterenavond gehouden uitvoering in ,,Amicitia" door de vereeniging „Cres cendo" had een treurig slot. Toen na afloop van het bal het bestuur nog een korte wijle vertoefde in de zaal, kwamen de gebroeders Joh. en W. Brou wer de achterzaal binnen en gebruikten daar iets. Laatstgenoemde was vroeger bestuurslid van „Crescendo" geweest. Hunne aanwezigheid zette kwaad bloed bij; het bestuurslid C. Blom. Deze had ze daar liever niet en wilde ze de zaal uit hebben, wat ook gelukte. Zonder eeni- gen overlast werden ze door den 20-jari- gen J. v. d. Sloot de zaal uitgebracht Toen deze in de zaal terug kwam, was B. nog woedend, dat ze er geweest waren en sloeg uit kwaadheid glazen stuk. Van der Sloot dit ziende, werd nu ook kwaad, liep de zaal weer uit, de gebr. B. achter na, achterhaalde hen op het Schapenplein wilde ze met een geopend mes te lijf. De gebr. B. wisten een paar maal door schop pen den aanval af te weren, doch de 3e maal gelukte dit niet, en werd de 22-jarige W. Brouwer, die den stoot nu met zijn linkerarm wilde pareeren, nog al diep in den benedenarm getroffen. De dader ging hierna op de vlucht, de gebr. B. naar het politiebureau op de Nieuwe Vee markt, waar de commandant der wacht de hevig bloedende wond verbond. De in middels geroepen geneesheer, de arts G. Bouma, spoedig aanwezig, achtte directe opneming in het St. Antonius-ziekenhuis noodzakelijk, waar de getroffene thans verpleegd wordt. Het gelukte de politie den dader op den Oppenhuizerweg te arresteeren. Na ver hoor bekende hij ten slotte de misdaad te hebben gepleegd en reeds 's avonds in de zaal, zonder eenige. bedoeling, het mes in den^zak gedragen te hebben. Ten huize van A. V., o p h e t h o f- je Ons Genoegen in de Hartmanstraat no. 631 te Rotterdam, werd Maandag avond, ter eere van een jongmensch, dat als koloniaal naar ludië vertrekt, feest gevierd. Aan die feestviering namen ook deel de 37-jarige vrouw M. E. van D., en de 43-jarige kistenmaker A. W. T., een gescheiden echtpaar, dat zich na de schei ding weer verzoende en woont in de Chrispijnlaan no. 147. Toen het feest in vollen gang was, omstreeks 11 uur kreeg het gescheiden echtpaar weer twist, die zoo hoog liep, dat de kisten- make zijn knipmes te voorschijn haalde en de vrouw hiermee een ernstige ver wonding in cjen hais nabij de keel toe bracht. Haar toestand is niet direct le vensgevaarlijk. De dader meldde zich op het politie bureau in de Witte de Withstraat en werd opgesloten. Het vergaan van de „W i 1 m a". In ons blad is bereids medegedeeld, dat door den vreeselijken storm in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, het Duitsche stoomschip „Wilma" op de kust van Vlieland is vergaan. Aan de „N. Texel. Ct." ontleenen wij de volgende bijzonderheden Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur ver spreidde zich te Vlieland het bericht, dat een schip aan strand te zien was, dat hoogstwaarschijnlijk zou stranden. Een nader onderzoek werd ingesteld en het gerucht bleek maar al te waar. De reddingsboot trok uit, doch te laat. Omstreeks half tien stoomde het schip nog, toen zag men plotseling een groote wolk stoom en enkele seconden later was het in de diepte der zee verzon ken, de geheele bemanning met zich slee- pend in den afgrond, slechts de masten staken nog boven water uit. Van het duin af hebben enkele bewo ners van ons dorp het treurige tooneel aanschouwd, doch aan redding viel niet meer te denken. Na korten tijd kwamen reeds wrak stukken aandrijven en ongeveer 10 mi nuten later hoorde men aan het strand hulpgeroep uit de branding en men zag hoe iemand z'n hand omhoog stak. Het bleek een man te zijn, die drijvende op een luik en een zwemvest bijna het strand had kunnen bereiken. Door elkan der de hand te geven, wist men de gol ven haar prooi te ontrukken en den ar men drenkeling behouden aan wal te brengen. Hoewel bijna uitgeput van ver moeienis en versteend van koude kon de ongelukkige nog loopend tusschen 2 personen een der dagkeeten van den Rijkswaterstaat bereiken, waar hij lief derijk werd opgenomen en van droge kleeren voorzien. Hij is helaas de eenige, die behouden is gebleven. De geredde bleek te zijn de machinist van het gezonkene schip. Na eenigszins te zijn bekomen, vertelde hij, dat het schip de „Wilma" was, komende van Ant werpen en geladen met ijzerdraad voor Mittelfahrt (Denemarken). Het roer van het schip was onklaar geraakt en daar door was het, hoewel de machine nogj goed werkte, naar het strand gedreven. De hooge stortzeeën hadden de luiken van het ruim doen bezwijken en zoo is het schip vol water geloopen en gezon ken. De bemanning bestond uit 14 koppen en een Belgische loods, die door hef stormweer het schip niet had kunnen verlaten. 14 menschen hebben dus bij dit vreeselijk ongeluk hun graf in dej golven gevonden. Zaterdag reeds is een der lijken aan gespoeld en Zondagmorgen weer een. Zij werden door den geredde herkend en waren de 2e stuurman en de kok. Maandagmorgen zijn de beide lijken' begraven. Door den eenig-overgeblevene werd een krans op de beide kisten ge legd en bij de geopende groeve werden door den heer Van Rossum eenige woor den gesproken. Köpenick aan de grenzen. Aan de Pruisische grenzen bij Dinxperlo heeft eergisteren de arbeider B. een stout stukje uitgehaald. Terwijl eenige personen een wagen met koffie over de grens smokkelden, had hij zich met een geweer op eenigen afstand opgesteld, om als commies dienst te doen. Toen de wagen over de grens was, riep hij den vervoerders van verre halt toe, en deze meenden niet anders, dat dat zij door een kommies waren ontdekt, en gingen op de vlucht. Toen ze echter bemerkten dat de man, dien zij eerst voor eem kommies aanzagen, een hun bekende ar beider was en deze de koffie naar zijn huis bracht, drongen ze in zijn huis, namen hem de koffie af en ranselden hem geducht voor den schrik, dien hij hun had aangejaagd. Op zeer voordeelige voorwaarde TE KOOP Eerste kwaliteit Bloem- bolïengrond (zuiver zand) tevens ook een BLOEM- BOLLENSCHUUR met Tulpen- bakken en stellingen, daarin verbonden. Te bevragen bij C. J. L. VAN DER MEER, (718) Noordwijk. BERICHT VAN INZET. VRIJDAG, 19 November 1909, des voormiddags te elf uur, ten overstaan van Mr. J. A. F. COE- BERGH, Notaris te Leiden, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, afslag van de Bouw manswoning.aan den Heerenweg onder Leiden, even buiten de voormalige Koepoort met onge veer 12 hektaren Wei- en Hooi land benevens 12 perceelen bouw terrein, samen groot ongeveer 19,25 aren, naast de Woning, alsmede ongeveer 3 hektaren Weiland in den Oostvlietpolder onder Zoeterwoude, in bod ge bracht als: Nrs. la op f410, ver hoogd met 190lb op f390; lc op f380, verhoogd met f20; ld op £370; le op f370; lf op f340, verhoogd met f30; lg op f340, verhoogd met f30; lh op f360, verhoogd met f10; li op f 370; lk op f 350, verhoogd mei f20; 11 op f360, verhoogd met f10; lm op f290, verhoogd met f10; No. 2 op f7100, verhoogd met f200; No. 3 op f2125, ver hoogd met f 500No. 4 op f 4900, verh. met f 300h o. 5 op f 10.200, verhoogd met f 300 daarna met f 200. No 6 op f 5000, verhoogd met f 400; No. 7 op f5100, ver hoogd met f 100, nader met f 20 J No. 8 op f6000; No. 9 op f5800; No. 10 op f6500; No. 11 op f5300, verhoogd met f 200; No. 12 op f 4950, verhoogd met f200; No. 13 op f3350, verhoogd metf 100 en No 14 op f 2600. Ten kantore van voornoemden Notaris worden op alle werkdagen van 10—2 uur tot en met Don derdag a.s. verhoogingen aange nomen tegen genot van y6 der Verhoogsom. (687) Prima Stallantaarns en Lampen. Absoluut veilig g en reukvrij. 1 (i48)j Losse nummers van „DE LE1DSCHE COURANT" zijn iederen avond verkrijg baar bij de onderstaande adressen H. J. DIEBEN, Firma J. W. VAN LEEUWEN, Maars- manssteeg. S. J. BOMERT, Vischmarkt 18. J. FLEUR Jr., Pelikaanstraat. J. N. GEYER, Botermarkt 26/27. KIOSK, Apothekersdijk, G. KLEIJNHANS, Pelikaanstraat P. H. MASSA, Haarlemmer straat 117. C. MONTANUS, Pieterskerk straat A. J. PADBERG, Breestraat. P. VLASVELD, Lage Rijndijk 33 beveelt zich beleefd aan tot het DRUKKEN van (602) tegen concurreerende prijzen. 1/ 1vj lui i o. izl«.ooa«vftl f fin 1/20 lot f 1.50 Klassikaal f—.30 f 10.— per maand f 1 Zegelkosten f .10. De Tijdgeestpolissen geven drie achtereenvolgende loterijen precies dezellde kansen als 1/20 Staatslot. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor der N. V. De Tijdgeest, Wijnstraat 16. [621] Te Leiden bij J. FLEUR, Haar- lemmerstr. 250J. A. SMIT, Haarlemmerstr. 83; G. J. H. PIERLOT, Morschstr. 36; T. S. SPAARGAREN, Kort Rapenburg 14; H. ZIRKZEE, N. Rijn 63; F. C. v. D. LINDEN, Haarlem merstr. 18; A. STARKENBURG, Hooigracht 100; te Katwijk a/Z. bij W. H. v. D. LAANte Noord- wijk a/Z. bij C. W. v. R1EL en te Sassenheim bij J. MOLENAAR. Prima door stoom gedroogde Pulp, enz. MONSTERS en PRIJSOPGAAF worden gaarne verstrekt door De Wed. J. SCHUUR, (634) Zoeterwoude. Telef. Interc. No. 1. 'gr JI CREIJSHTCÏ# Katholieken, koopt niet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. Gevraagde betrekkingen van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. Gevraagd een bekwame liefst gehuwd, goed kunnende varen bekend met Van Rennes-machine. Brieven franco letter B, a. d. Heer W. HOOGZAAT, Zoeterwoude a. d. Rijn. (701 die netjes kan werken en voorzien van goede getuigen. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 9 ure. (714) STRAATSBURG, Kort-Rapenburg 10 (woonhuis). Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, a contant. Een gehuwd R. K. man, middelb. leeftijd, uitm. get., zoekt plaat sing als huis-, tuinknecht, koetsier, koster of dergelijke. Brieven no. 696 Bur. van dit blad. Gegalv.IJzeren IPalingf uiken, onbreekbaar, zakt in den bagger, is met 2 vleugels, en kan men laten liggen, a f4, franco Leiden, en billijk te koop een sterke Boerenbrik, pas geschilderd, 1000 K.G. draagkr., bij JAC. VAN DER LAAN, Voorhout. (716) Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepa ingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij totaal gezichts verlies van éénoog. GULDEN bij verlies van één duim. A GULDEN I bij verlies van één V\7 wijsvinger. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nederlandsche ONGEVALLEN-Verzekering-Maatschappij „FATUM" te 's-Gravenhage, Buitenhof 5.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 4