Uit Stad en Omgeving. Dr. Kuyper. Op een verzoek om inlichtingen om trent de juistheid der geruchten van zijn aanstaand aftreden als lid der Tweede Kamer, heeft de Minister van Staat, Dr. Kuypey geantwoord, dat hij daarover niets kan mededeelendat inderdaad zijn hardhoorendheid voor hem in de Kamer vooral in haar afdeelingsvergaderingen zeer lastig is, maar, voegde hij er bij, „wij zullen zien hoe 't verder zal gaan". Van andere zijde wordt bevestigd, dat in den laatsten tijd de doofheid van Dr. Kuyper is toegenomen zóó zelfs, dat in besloten vergadering en in intiemen kring bijzondere maatregelen moesten worden genomen om het geluid der me deaanwezigen tot hem te doen door dringen. „De Nieuwe Courant'7 zegt ,dat dr. Kuyper op een telegrafisch verzoek om te mogen vernemen wat er van het be richt in „De Tijd" omtrent zijn a.s. be danken voor het lidmaatschap der Ka mer waar is, geantwoord heeft, „Zulk een besluit is niet genomen". De decoratie-zaak. Mej. Mathilda Westmeijer protesteert in de „Amsterdammer" tegen het puoli- ceeren harer brieven door Mr. Tideman. Zij schrijft o. a. „Ofschoon ik den heer Tideman toen tertijd ten volle vertrouwde, aarzelde ik toch nog, hem opmerkend: „brieven zijn mij heilig, zullen zij ook u heilig zijn?" Mr. Tideman bleef evenwel aandrin gen, zeggend„nu, heilig zijn ze mij niet, maar u kunt ze mij gerust toe vertrouwen niemand buiten mij zal deze brieven zien of lezen, en uit mijn han den ontvangt u ze terug". Na deze geruststellende woorden be stond er bij mij geen het minste bezwaar meer, ze den heer Tideman ter hand te stellen, hetgeen ik dan ook deed. Toen ik nu na eenigen tijd lang niets meer van Mr. Tideman hoorde, achte ik het raadzaam hem die brieven terug- te vragen. In weerwil echter van mijne herhaalde verzoeken, werd de teruggave voortdu rend vertraagd, nu eens om deze, dan weer om een andere reden. Na weder geruimen tijd gewacht te hebben, wendde ik mij tot mr. Kokosky met het verzoek den heer Tideman eens ernstig aan te schrijven en hem uit te noodigen mij de hem, mr. Tideman, ter hand gestelde en mij als eigenaresse toe komende bescheiden, zo ospoedig moge lijk te doen toekomen. Dit schrijven liet mr. Tideman onbe antwoord en ook de brieven werden niet teruggegeven. Eenige maanden later werd ik in staat van fail lismem ent verklaard en kort daar op ontving ik door tusschenkomst van mijn curator mr. L. H. C. Kuhn de meer gemelde brieven terug. Doch wat bleek toen Dat mr. Tide man twee dagen na ontvangst van bo vengemeld schrijven van S Februari 1907, n.l. op 11 Febr. d.a.v. de brieven had laten registreerenblijkbaar om er eventueel later gebruik van te kun nen maken. En welk gebruik er inderdaad van gemaakt is, is van algemeene bekend heid.7' Wij hadden gisteren deelt de Cou rant mede, met mr. P. Tideman een 'onderhoud over het bekende schrijven van Mathilde Westmeijer in het weekblad „De Amsterdammer.7' Tegenover de lezing, daarin gegeven omtrent de wijze, waarop hij de veelbe sproken brieven in zijn bezit kreeg, ver klaarde de heer Tideman ons, dat mejuf frouw Westmeijer ze hem na zijn bedrei ging met een vervolging wegens oplich ting had toegezonden, vergezeld van een schrijven, dat hij ons ter inzage gaf en dat wij hier woordelijk laten volgen: Wel Edelen gestrengen heer, „Hierbij ontvangt U de brieven „en 7t overzicht 'k heb van uw ge legde dat het met potlood ook goed „was gebruik gemaakt 'k Hoop „het zoo goed is Gisteravond „schelde ik 7t huis van E. L. Over toom oven op, om te vragen of hij „reeds thuis was, doch nog niet. In- i,dien het kan spreekt U dan zoo „spoedig mogelijk met Lehmann, dan „komt er een einde aan deze span nende toestand. „Hoogachtend, „MATHILDE WESTMEIJER." Mr. Tideman merkte op, dat men in dit schrijven vergeefs iets zal zoeken, wat zweemt met hetgeen juffrouw Westmeijer heeft beweerd. Verder herhaalde hij nogmaals, dat zijn cliënt, de heer Van Dieren Bijvoet, hem gemachtigd had, van de brieven gebruik te maken en wel in een schriftelijke ver klaring, welke hij ons eveneens ter inzage gaf en welke als volgt luidt „Ondergeteekende verklaart, dat „hij geen bezwaar heeft tegen publi- „catie, wanneer mr. P. Tideman, ad vocaat te Haarlem, dit nuttig of noo- „dig acht, van hetgeen deze verno- „men of gezien heeft inzake handelin- „gen of correspondentie van perso- „nen, betrokken bij het verleenen van i,een ridderorde aan den heer R. Leh- „mann te Amsterdam, tijdens het mi- „nisterie-Kuyper, waarbij betrokken „is geweest mej. M. Westmeijer, te „Amsterdam. „Haarlem, 14 Dec. 1908. i,W. VAN DIEREN BIJVOET." Directeur=üeneraal van den Landbouw. De „Nieuwe Koerier77 verneemt uit zeer goede bron, dat het bericht van de „N. Ct." als zou de te Nijmegen gehou den vergadering van den Nederland- schen Boerenbond besloten hebben de Regeering te verzoeken den heeer Th.. Verheggen, voorzitter van den Limburg- schen Boerenbond, tot opvolger van den heer Lovink te benoemen, ten eenenmale onjuist is. De oorsprong van het gerucht is waarschijnlijk te zoeken in het feit, dat op de bijna twee maanden geleden ge houden vergadering van den Ned. Boe renbond te Nijmegen de heer Mr. van Briel Sasse een speech heeft gehouden en daarin diens verdiensten zoo hoog heeft verheven, dat hij hem waardig keurde benoemd te worden tot direc teur-generaal van den Landbouw. Mevrouw Steinheil in Den Haag. De Haagsche hoefijzercorrespondent van het Hbl. meldt aan zijn blad, dato 15 dezer: Heeft de plotseling uit Parijs verdwe nen" vrijgesprokene uit het sensatiepro ces de wijk genomen in onze stad? Een ingezetene van Den Haag verzekert ons dat hij gisteren in den Parijschen trein hierheen is gereisd met een dame (in ge zelschap van drie heeren) die hij naar de portretten te oordeelen, meende te herkennen als mevrouw Steinheil. Zij droeg de weduwenkap waarmede zij steeds wordt afgebeeld en scheen zeer vermoeid. Hare reisgenooten spraken druk over het proces, maar zij nam geen deel aan het gesprek. Vóór Den Haag verklaarde zij, zóó „énervée" te zijn, dat zij verder reizen niet meer uit kon hou den en aan het eerstvolgende station wilde uitstappen. Hetgeen geschiedde. Daar mevr. Steinheil, indien ze hier heen gevlucht is om overlast van vra gers ie ontwijken, wel onder een ande ren naam zal reizen, zal het zeker niet makkelijk zijn, uit te maken of zij wer kelijk hier vertoeft. Ons althans ont breekt daarvoor de tijd, en eerlijk ge zegd, ook de lust. Prins Hendrik te Halfweg. De beeiwortelsuikerfabriek Holland te Halfweg werd gisteren bezocht door Prins Hendrikte kwart voor 1 uur kwam Z. K. H. per auto van het Loo vergezeld van Zijn adjudant Jhr. Such- telen van de Haare. De Commissaris der Koningin en de burgemeester, Jhr. mr. E. H. E. Teding van Berkhout wa ren bij aankomst aanwezig, zoomede de heeren A. v. Rossum, directeur der sui kerfabriek, C. M. F. van Rossum, adj.- directeur, en Spakler, commissaris. Na dat in de woning van den adj.-direc- teur was geluncht, werd met bijzondere belangstelling de fabriek, welke de laat ste jarenzoozeer uitgebreid en verbe terd is, bezichtigd onder geleide en toe lichting van genoemde heeren. Na afloop daarvan begaf de Prins zich nog naar de woning van den bur gemeester om te 4 uur weder te ver trekken. Dr. J. Nieuwenhuizen Kruseman, wet houder van Haarlem, is ernstig onge steld. De Staatscommissie in zake het in stellen van een onderzoek omtrent de wenschelijkheid van het nemen van maat regelen om op den duur een geregel- den toegang tot Nederland door het Noordzeekanaal te verzekeren, mede re kening houdend met de in de toekomst te verwachten grootere schepen, is he denmiddag door den Minister van Wa terstaat, mr. Regout, in de Trèveszaal geïnstalleerd. Men deelt mede, dat de nieuwe vis- scherijwet 1 Juli a.s. in werking zal treden. LEIDEN, 16 November. Openbare Leeszalen. {Ingezonden.) Naar aanleiding van het ingekomen verzoek om subsidie der vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te Leiden, schrijft, na van dit verzoek te hebben gewag gemaakt en te hebben medegedeeld, dat onze gemeente er, ver geleken met andere, al bijzonder goed koop afkomt, een plaatselijk blad: „Wij gelooven dan ook niet, dat tegen deze subsidie bezwaar zal worden ge maakt". Had het blad geschreven: „Wij ge looven dan ook wel, dat deze subsidie verleend worden", wij zouden ons bij deze meening kunnen neerleggen. Nu het blad echter schrijft: „Wij ge looven dan ook niet, dat tegen deze subsidie bezwaar zal worden ge maakt", meenen wij in deze niet het stilzwijgen te mogen bewaren. Op de allereerste plaats zij hier dan geconstateerd, dat het blad hier weer voor de zooveelste maal, een volslagen onbekendheid, met de principes van ons, katholieken, aan den dag legt. Wij, katholieken, kunnen onder geen enkele voorwaarde, onder welken vorm ook, medewerken tot het verleenen van eene sub 'ie aan een openbare neutrale Leeszaal, daar deze geen waarborgen biedt, dat geen lectuur verstrekt zal worden van anti-katholieke of zedelooze strekking. St. Josephs-Gezellen Vereeniging. De feestvieringen van de Sint Jo- sephs-Gezellen-Vereeniging hebben de zen keer een bijzonder karakter gehad. Een nieuwe president toch moesten de gezellen weer in hun midden begroeten ten als opvolger van den volijverigen ka pelaan A. Kramer, wiens krachten he laas door een ernstige ziekte zijn gesloopt en die thans op een rustig verblijf her stel zocht voor zijn geschokte gezondheid Daardoor was de vereeniging feitelijk maandenlang van een directeur verstoken, totdat Z. D. H. de Bisschop van Haarlem den nieuwen kapelaan der St. Petruskerk, den Z.Eerw. heer Th. J. A. v. d. Laar, als opvolger van kapelaan Kramer benoemde. Al aanstonds zou de kennismaking met de vereeniging den nieuwen praeses een goeden, zeer goeden indruk geven van de gezellen. Want als goede katholieken geven zij aan hun jaarfeest eene hoogere wijding door eene algemeene H. Communie. Zondagmorgen acht uur werd in de St. Lodewijksberk een gezongen H. Mis opgedragen door den Z.Eerw. heer Th. v. d. Laar, waaronder het gezellenkoor onder leiding van den heer Kohlbeck op lofwaardige wijze de driestemmige mis St. Sebastian van Aug. Wilberge en eenige andere liturgische gezangen, uitvoerde. De orgelbespeling werd welwillend door den heer Wiege'aar waargenomen. Na de H. Mis naderde een groot aan tal leden tot de H. Tafel en eindigde deze plechtigheid met eene gemeenschappelijke dankzegging. In het gebouw vereenigde men zich vervolgens voor een gezamen lijk ontbijt. Desavonds had de eerste der gebruike lijke feestuitvoe ringen plaats. De geheele zaal was gevuld en precies op tijd werd begonnen met het zingen van het gezellen lied. Vervolgens nam de vice-president, de heer W. Driessen, het woord. Met de spreuk van vader Kolping: „God zegene het eerzame handwerk" opende spr. den feestavond. Door ziekte is de W.Eerw. heer Kramer genoodraakt geweest als praeses af te treden; dit ging hein zen- ter harte, maar niet meer spijt het aftiedën de gezellen, die kapelaan Kra mer in den korten tijd, dat hij aan het hoofd hunner vereeniging stond, hebben leeren waardeeren en hoogachten. St. Joseph heeft echter weer voor ons gezorgd en hedenavond kan spr. e^n nieuwe praeses aan de leden voorstellen, den W.-Eerw. heer Th. v. d. Laar. Met deze benoeming wenscht spr. der vereeni ging geluk en hopende, dat praeses v. Laar zijn beste krachten aan de vereeni ging zou schenken, overhandigde spr. hem onder daverend applaus de voorzittersha mer. Daarna sprak de W.Eerw. heer v. d. Laar ongeveer als volgt: „Na de hartelijk gemeende inleidings woorden past mijnerzijds een woord van waimen dank voor de beste wenschen, mij toegevoegd. Het is mij werkelijk een eer eene vereeniging van St. Joseph-Ge- zellen als deze te praesideeren. Het geldt hier immers eene vereeniging van man nen, die zich persoonlijk en maatschappe-, lijk vormen naar de beginselen van het Christendomeene vereeniging met geen ander doel dan mannen te vormen, bur gerlijk en godsdienstig, tot waardige zo nen van Christus kerk, en bruikbare leden der burgerlijke Maatschappij. Wel viel het mij zwaar te moeten schei den van eene vereeniging, welke mij dier baar is geworden èn om haar oprichting èn om haar strekking, maar vooral om de vriendschapsbanden, die leden en mij we derzijds verbonden, en daarom zal, ik in geest en hart blijven voortleven met Gou- da7s R K.. Militairen-Vereeniging. Maar bij die teleurstelling troostte mij reeds aanstonds de gedachte, dat volgens toezegging van den Z.Eerw. heer pastoor aan mij het praesidium der St. Joseph-Ge- zellenvereeniging zou worden opgedra gen; dat ik hier zou terugvinden wat ik ginds moest achterlaten en dat eenzelfde vriendschapsband praeses en leden ver bindt" (applaus). Met het devies der vereeniging en de bede, dat de goede God onzen arbeid moge zegenen, de St. Jozephs-Gezellen- vereeniging, moge doen groeien tot een der schoonste in de Sleutelstad aanvaard de spr. het presidium, (applaus). Zwaar zijn de zorgen, die spr. wel is waar zullen drukken, maar aan spr.'s zijde staat een bestuur, dat hem zal voorlich ten en helpen zijn taak uit te voeren. Met warmte en klem beval'spr. de tee- kenschool en spaarkas der vereeniging aan, van welke nuttige instellingen spr. hoopte dat een steeds drukker gebruik zal werden gemaakt. Hiermede was het meer ernstige ge deelte van den avond geëindigd en begon men aan de uitvoering van een keurig programma. Het strijkorkest onder leiding van den heer Schinck bracht verschillende num- .mers goede muziek ten gehoore. Wij ver melden de ouverture van Au Pays Bleu (Taran), te Cri-cri, polka en Perdition, Valse, van Berger, waarvan het eerste om zijn fijngevoelde muziek ons het meest voldeed. De tooneelclub voerde op het blijspel in drie bedrijven „Durand en Durand" op. De regisseur, de heer L. Bayer, heeft eer ingelegd voor de wijze, waarop dit stuk van .stapel, is geloop en. Want het stelt zwaie eischen aan de spelers, vooral wanneer deze dilettanten zijn. Toch von den alle rollen een £oede vertolking en gaven de opvoerenden vastheid in hun spel te zien. De hoofdrollen vooral waren in goede handen en werden keurig uit gebeeld. Ook het spel van Javonon, Bar- batier e. a., welke een meer ondergeschik te functie hadden, verdient alleszins lof. Het publiek toonde zich dankbaar voor het genotene en een daverend applaus be loonde de spelers voor hunne moeite. De voordrachten „Om 7t Jawoord77 en „Naar 7t Vuurwerk, eene herinnering aan 7t laatste 3-Octoberfeesi" vulden de pau sen aan fcn brachten eveneens de lach spieren in beweging. Kortom, 7t is weer een van die ge zellige feestavonden geweest, waarvan de St. Joseph-Gezellen het monopolie be zitten. Dinsdag- en Donderdagavond heeft de zelfde uitvoering plaats voor donateurs en Zondagavond voor de gezellen. Albert Vogel als leeraar. Gistermiddag kwam in een der boven zalen van ons Academiegebouw Albert Vogel zijn plannen uiteenzetten voor een cursus in voordrachtkunst, welke hij izch voorstelde te houden gedurende 15 ach tereenvolgende Maandagen. In grooten getale waren de belang stellenden opgekomen die met de groot ste aandacht naar de gevierde decla mator luisterden. Het deed hem genoegen zeide hij dat hem door de professoren Kalf en Knap pert en studenten der verschillende fa culteiten de gelegenheid geboden was, een gelegenheid die hij gretig aangreep te kunnen ontvouwen wat noodig is ter vorming van stem en voordracht. De stem is schier het oppermachtigste der zintuigen, de levende weerspiegeling van de ziel. Ze is als een ruwe dia mant, die nog slechts geslepen hoeft te worden om al zijn glans en schit tering te ontplooien, een taak die hij zich gaarne opgelegd zag. Slechts kort zou hij zich bezig hou den met de stem en ademhalingstech niek, om daarna te komen tot de be oefening der voordrachtskunst, waarbij hij de leider zou zijn, geenszins de man die er alles van weet, voegde hij er bij. Hierop stelde hij ons even in de gele genheid zijn groot declamatorisch ta lent te bewonderen, door de meesterlij ke voordracht van brokstukken uit de Oedipus van Sophocles, Corialaus van Shakespeare, Morgenstond van Prosper van Langendonk en Maecenas van Jo- han de Meester. Ware hij als declamator opgetreden, wij zouden ons verdiepen in beschou wingen over het meerdere of mindere schoon zijner voordracht, terwijl we ons nu moeten bepalen met te vermelden dat een warm applaus hem voor het ge schonken kunstgenot dankte. Wij mogen niet nalaten aan te sporen tot het volgen van dezen cursus, die de belofte van groot en rein kunstgenot in zich draagt. Rest ons te vermelden dat het volgen van den cursus f 15 kost, deze gehou den zal worden op de Maandagen van 29 Nov.9 Mei des middags te 4 uur en dat de inteekenlijst tot 25 Nov. bij den pedel van Katwijk en op Minerva ter teekening blijft liggen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden ge durende de tweede helft der maand November. Aangeteekende brief. Benckers en Ryncke, Rotterdam. Brieven: binnenlandWed. G, Blom, Mejuffr. M. Alberdingh, Amsterdam. Al gemeene Nederlandsche Bankinstelling, Den Haag. Mejuffr. C. Cocsdorp, Den Haag. Le Comte de Lambert, Den Haag. Mej. A. Boetje, Helder. Mej. v. d. Sande Bakhuijzen, Hillegom. B. H. Arentzen, Leiden. Martens, Rotterdam. Mej. A. Jan sen, Rotterdam. H. Gosen, Rotterdam. Briefkaarten: Mejuffrouw T. Mul der, Amsterdam. Midden, Den Haag. C. van Hooi, Den Haag. Mejuffrouw C. Henzen, Leiden. P. v. d. Leen, Leiden. J. Keizer, Leiden. W. v. d. Reiden Brice, Rotterdam. 3 briefkaarten zonder adres. Brieven: buitenland: D. Fock, Ber lin. F. v. Nieuwenhoven, Chauby Canada. Klosterman-Berstaff, Kopenhagen. Briefkaarten: D. Volmer Dort mund. L. v. Rhijn, Wien. De Sergeanten J. A. van Gijs, J. van der Maas en C. L. Orthel zijn door den Commandant van het 4e Regiment Infanterie bevorderd tot den rang van Sergeant le klasse bij dat korps. Woensdag om half elf ure zal het lijk van den overleden militairen-invalide C. Versnel met militaire eer ter aarde worden besteld. Hiertoe zal verstrekt worden een detachement mflitairen van het 4 Regiment-Infanterie, onder bevel van een officier. Op het 10e Invitatieconcert van het Strijkorkest „Euterpc" te Leiden zullen als solisten optreden Mej. Maartje Offers (altzangeres) Den Haag en de heer E. Polak Daniels (viool) eerelid van „Sem- pre Crescendo". Het orkest onder leiding van den heer J. Vink zal dan als hoofd nummers Symphonie No. 2 van Jos. Hayden en Ouverture „Prometheus" van Von Beethoven ten gehoore brengen. HAZERSWOUDr.. Maandagmiddag bij het ver .Vei van eenig reparatie- werk aan de Christelijke school, kreeg het 1^-jarig kneentje van den loodgie^ ter Oudshoorn een stuk ijzer 'tegen zijn hoofd, wat een groote wond veroor zaakte boven het linkeroog, zoodat ge:-? neeskundige hulp moesten worden in geroepen. LISSE. Zondag- en Maandagavond vierde onze afdeeling van den Ned. R.R. Volksbond het Patroonsfeest. Beide avonden was de zaal goed bezet met H.H. Donateurs, leden en hunne dames. In zijn openingswoord schetste de voorzitter de werkzaamheid der afdee ling zoomede ook die der diverse onder afdelingen. De afd. gaat met rassche schreden vooruit, zoowel in leden tal als in gehalte. Sedert het laatste* Patroonsfeest zijn weder drie nieuwe onderafdeelingen opgericht, n.l. Wedu- wensteun, Winterprovisie en een Propa- gandaclub. Spreker spoorde aan tot toetreding bij deze onderafdeelingen. Het liefda dige doel van JWeduwensteun" werd door spr. aangetoond en tevens spoor» de hij de donateurs krachtig aan dona teur of begunstiger dezer onderafdee- ling te worden. Ook werd in 7t licht gesteld het nul van Winterprovisie. Sparen is in onzen tijd een noodzakelijkheid en met klei ne bijdragen kan men zich verzekeren en des winters, den tijd van kleine ver diensten, goede en goedkoopje brand stoffen in huis te hebben. Ook spoorde spreker aan tot toetreding bij St. Isi- dorus. Deze streeft er naar de leden een goede dosis vakkennis te verzekeren om door onze kennis ons een mensch- waardiger bestaan te verschaffen. Ook den heere n Patroons verzocht hij reke ning te willen houden met de beschei den wenschen der vereeniging. De ver- eenigingen buiten den Bond getuigen even.ai.s van ïrisch leven, zooals het Kruisverbond, Kiesvereeniging e. a. Nadat spreker allen het welkom toe geroepen en een genoeglijken avond ge- wenscht had, werd het Bondslied ge zongen, waarin door het knapenkoor op zeer verdienstelijke wijze de solo7s wer den gezongen een woord van lof komt hiervoor zeker toe aan den ijverigen di recteur ,den weleerw. heer P. de Vette. Thans was de beurt aan de tooneel- vereeniging „St.Genesius", onder lei ding van den weleerw. heer B. J. M. van Rooij, adviseur der afdeeling, welke vereeniging op zeer lofwaardige wijze opvoerde „De Atheïst77, tooneelspel in drie bedrijven. De verschillende rollen waren in goede handen en getuigde van oplettende studie. Het spel van den 12- jarigen jongeheer Nic. v. d. Eist ver dient een woord van bijzondere vermel ding. Nadat hierna door de Zangver- eeniging nog was ten gehoore gebracht „Jong Holland7', werd gepauzeerd. De propagandaclub colporteerde in- tusschen met het vlugschrift van cle K. S. A. over Vakorganisatie en Werkloo- zenverzekering. Na de pauze werd door „St. Genesius77 opgevoerd „De snake- rijen van Hans", blijspel in drie be drijven. Was het eerste nummer min of meer aangrijpend, het laatste bracht de lachspieren danig in beweging en voor al toen Hans op zeer snaaksche en| schelmachtige wijze de twee oude hee ren Krakman en Hippeldans een groote som gelds wist afhandig te maken, omj de schulden der beide zoons te be talen. Doch aan het lachen scheen geen einde te zullen komen, toen Hans den ouden heer Krakman een afstraffing gaf die hij aan hem verdiend had. Ook in dit stuk waren de rollen in goede han den, en niet het minst de hoofdrol, welke werd uitgevoerd door den heer Ca- Schrama. Nadat door de zangvereeniging nog was ten gehoore gebracht „Frülhings- Polka" bracht de Voorzitter een op recht woord van dank aan de beide ver-- eenigingen, voor hun belanglooze mede werking en de vergadering voor de op lettendheid en de goede orde, welke den geheelen avond heerschte, waarna allen te circa half 12 zeer voldaan huiswaarts keerden. LEIMU1DEN. Gistermorgen overkwam onzen geneesheer, dr. Bouthoorn, een ongeluk, dat betrekkelijk nog goed af liep. Het paard, gespannen voor zijn tilbury, struikelde. Door den schok vielen dr. B. en de koetsier uit het voertuig. Behulpzame handen hielpen hen spoedig ter been; de tilbury was eenigszins be schadigd en werd naar de buurt Bilder- dam gebracht. De dokter keerde per fiets huiswaarts en kwam met den schrik vrij. OEGSTGEEST. „Staatscourant" no. 268 bevat de gewijzigde statuten van de Naamlooze Vennootschap Zuid-Holland- sche Bloembollenkweekerij en Export maatschappij, voorheen onder de firma G. C. v. d. Hoeff en Co., alhier. VOORBURG. Voor het te Utrecht ge houden examen voor Surmunerair bij de Staatsspoor-Maatschappij slaagde o. m. J. W. H. Coene, alhier. VOORSCHOTEN. Dezer dagen is uit de gang van het pensionaat „Bijdorp" een groote doos nieuwe stoffen ont vreemd. Deze stoffen waren bestemd om door de naaimeisjes te worden ver werkt tot nuttige kleedingstukken vooi de arme kinderen der bewaarschool, welke kleedingstukken gewoonlijk met het Kerstfeest worden uitgedeeld. Naar men vermoedt, is een bedelaai de dader van dezen diefstal.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2