Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. beiia.iielci o'2 telegrammen waarvan 29 ontvangen en 33 verzonden. HAZERSWOUDE. De Eerwaarde Zuster Agnes hoofdonderwijzeres aan 't Zwaantje, die in het Sint Elisabeth ge sticht te Leiden een operatie heeft onder gaan is na hersteld te zijn weer te ruggekeerd, om na genoegzame rust haar lessen te hervatten. LE1MU1DEN. Het echtpaar S. alhier werd dezer dagen verblijd met de ge boorte van een zoon, die aan elke hand in het bezit van zes vingers is. De geneesheer zal pogen het kind van het overtollige te bevrijden. L1SSE. Ongeveer ter hoogte van de Beekbrug alhier, viel gistermorgen door een ongelukkig toeval, de kar, waarop drie bussen melk, ieder van circa 40 Liters stonden en toebehoorende aan den melkslijter W. Verhaar, ten onderstboven zoodat de heele inhoud verloren ging. Het bestuur der Propaganda-club onderafdeeling van den Volksbond, heeft een vergadering uitgeschreven op Zon dag 21 November, des middags te 5 uur. Onder de punten van behandeling komen o. m. ook voor: wijkverdeeling en bespreking wintercampagne. OUDSHOORN. Met „Staatscourant" no. 266 zijn verzonden de statuten van de Coöperatieven Vereenigiug Veekoe- keniabriek „de Veehoeve," alhier. NIEUWKOOP. Het aantal voor de nationale militie te leveren manschappen voor de lichting 1910 bedraagt negen, waarvan zes voor volledige en drie voor kortere oefening. Twee jongelieden, C. van den Bosch en G. Helder, die een dienstplichtig nummer hadden, zijn heden afgekeurd. NOORDW1JK. Zooals onze lezers kunnen zien op de advertentie-pagina, van dit blad, zal de ongekondigde uit voering van de reciteerclub „Utile Dul- ci" plaats hebben op 24 dezer. De ba ten dezer uitvoering komen ten goede aan St. Liduina-vereeniging en de St. Jeroensieesbibliotheek. De volgende week zullen de leden der Club allen Katholieken van Noord- wijk een lijst aanbieden, waarop men voor een aantal plaatskaar ten kan intee- kenen. Wij vertrouwen, dat er ruim ge- teekend zal worden, daar men niet al leen een leuken avond krijgt, voor z'n geld, maar ook twee zeer nuttige in stellingen steunt, instellingen, die juist in den winter, die voor de deur staat, zooveel goeds kunnen stichten. Tevens kunnen wij niet nalaten, erop te wijzen, dat het voor de jongelui, die zich zooveel moeiten en opofferingen moeten getroosten, om zoo'n uitvoering te doen slagen, een aanmoediging en een beloonnig zal zijn, als zij dien avond van 42 November voor een stampvolle zaal mogen spelen en nog een flink saldo mogen afdragen aan de kassen van genoemde liefdadige vereenigingen. NOORD WIJK AAN ZEE. Hoe de storm dezen nacht huisgehouden heeft, blijkt voldoende uit het feit, dat de reeds met hout afgedekte kap van het in aanbouw zijnde „Ons Huis" door den stormwind is opgenomen en tusschen 200 en 300 meter ver weggeslingerd, 't Gevaarte is over andere, lagere huizen heengevaren en heeft aan 't dak van een dezer woningen nog beschadigiug aangebracht. Geen wonder, de wind heeft natuurlijk vrij spel gehad onder den nieuwe kap, die van den zeekant nog open was. En dan staat 't nieuwe gebouw hoog en valk aan zee. Te Noordwijk Binnen op „Calorama" is een forsche, hooge boom het slacht offer geworden. WARMOND. Wegens het vergevor derde uur, moest het verslag van Don derdagmiddag ter perse, voordat de ge- heele uitvoering was afgeloopen. Ge volg hiervan was, dat wél de toespraak van den Zeereerw. Deken, maar niet meer de woorden van onzen Burgemees- ter in bedoeld verslag konden worden opgenomen. Nadat n.l. het programma was afge werkt, nam ZEd. Achtb. het woord en gaf daarin te kennen, dat de bouw der nieuwe school een feit van groote be- teekenis voor Warmond was en dat het strekte tot een waar sieraad voor de gemeente. Spreker wenschte als hoofd der burgerij en vertegenwoordiger van het Staatsgezag den Zeereerw. Deken geluk met het succes der onderneming de hoop uitsprekende, dat deze school voor de toekomst nuttige leden mocht aankweeken voor Neerlands Maatschap pij. Het applaus bewees, dat men van harte instemde met 's burgemeesters .woorden. WASSENAAR. De heer J. van Santen, aan den Paap weg alhier, kreeg dezen nacht weer eens bezoek van kippendieven. Een twintigtal kippen werden gedood en medegenomen. De politie doet onderzoek. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Gisteravond is de heer R., lid van aen gemeenteraad, plotseling overleden. ZOETERWOUDE. Van de lichting 1910 heeft slechts 1 loteling, en wel Adr. Slingerland dezer gemeente zich aange meld om bij de Zeemilitie te worden inge lijfd ZEGVELD. Donderdagavond overleed plotseling de heer v. d. Toorn, een der oudste bewoners onzer gemeente. De 85- jarige man, die dien middag nog zeer .wel was, zakte 's avonds bij het koffie drinken ineen en was onmiddellijk dood. Ingezonden Mededeelingen. h 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (i3) Academienieuws. UTRECHT. Geslaagd cand. scheikunde de heer A. M. Valeton. Bevorderd tot semi-arts de heeren J. Nieuwenhuijzen en L. Schaepkens v. Riempst. Bevorderd tot arts de heeren j. P. Wefers Bef tink en B. C. H. M. Knüppe. GRONINGEN. Benoemd tot arts de heer L. Talma, geboren te Schraard. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren J. A. Duffels, Th. B. Philips, beiden geboren te Amsterdam; C. Ten Horn, geb. te Veendam. Geslaagd voor het le ged. arts-ex. de heer A. Van Grinsven. Vrije Universiteit. Cand. ex. theologie de heer D. Rumpff. DELFT. Door het college van rector magnificus en assessoren der Techn. Hoogeschool wordt bekend gemaakt, dat zij die wenschen deel te nemen aan een der in de maand Januari 1910 af te nemen candidaats-examens in de artikelen 8, 9, 13 en 14 van het K. B. van 4 Juli 1905 (Staatsblad no. 227), of aan eenig deel dier examens, zooals déze gedeelten zijn vast gesteld bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken dd. 3 Febr. 1908, no. 357 H. M. O., zich voor 1 December a.s. schriftelijk moeten aan melden bij den secretaris van de afd., welke het af te leggen examen afneemt. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hedennacht zijn te Anderlecht bij Brussel een fouragepakhuis en twee fa brieken tot den grond afgebrand. De oor zaak is onbekend. De schade wordt ge raamd op 100.000 francs. Men seint ons uit Rome, dat een kamenier, die zich schuldig maakte aan diefstal van juweelen, ten bedrage van 300.000 lire, gisteravond door de politie te Boulogne is aangehouden. Op haar ar restatie was een belooning van 10.000 lire gesteld. Een telegram uit Avellino (Italië) meldt, dat in de nabijheid van het station aldaar een personentrein op een goede rentrein is geioopen. Acht personen wer den zwaar gewond. Volgens een telegram uit Berlijn is daar gistermorgen de eerste sneeuw ge vallen. Door een deefet aan de machine is het Badensche stoomschip „Kaiser Wil helm" op het meer van Constanz gisteren door een hevigen storm vastgeloopen. Tien passagiers werden door twee mo torbooten opgenomen; twintig anderen moesten den nacht op zee doorbrengen en werden heden van het schip afgehaald. Tengevolge van den storm kon men de boot nog niet vlotmaken. De Minister van Financiën, mr. Kolkman ging heden ter conferentie bij H. M. de Koningin, op het Loo. A.s. Maandag begeeft zich de Minister van Marine ter audiëntie derwaarts. Het stoffelijk overschot van den bij de ontploffing te Katwijk omgekomen luitenant Oostrijck, wordt hedenmiddag van Wijk aan Zee naar 's-Gravenhage overgebracht en morgen (Zondagoch tend) op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld. De stoet zal te 11 uur het woonhuis in de Nassau Duyckstraat verlaten. Naar wij vernemen heeft Z. M. de Koqing der Belgen in de Leopoldsorde, benoemd tot Groot-Officier den gep. ge- neraal-majoor F. de Bas, Directeur van het Krijgskundig archief; tot officier mr. dr. C. Roest, Administrateur bij de Directie van den Landbouw en tot Rid der den heer Steenberghe. oud-luitenant der infanterie. Omtrent den stand der werkzaam heden van verschillende Staatscommis- siën wordt het volgende medegedeeld: Verwacht wordt dat het rapport der onderwijs-ïneenschakelïngscom. vóór het einde van dit jaar in het licht zal kunnen gegeven worden. De Staatscommissie voor de hypo theekwetgeving is zoover met hare werk zaamheden gevorderd, dat de beëindi ging daarvan waarschijnlijk in den loop van het jaar 1910 kan worden verwacht; eveneens de Staatscommissie tot voor- lichtingi «iet betrekking tot de te tref fen regelingen voor het onderhoud van de burgerbevolking in de stelling van Amsterdam. De Staatscommissie van enquête om trent het tramwegpersoneel vertrouwt haar verslag vóór het einde van 1909 te kunnen indienen. De aanbiediging van een wetsont werp met Memorie van Toelichting, waarin de voorstellen en denkbeelden der Commissie voor de jacht belichaamd zijn, kan thans spoedig tegemoet ge zien worden. Van'dé Staatscommissie voor den han- deldrijveiidên en indusiriueien midden stand wordt o.a. gemeld: Een verslag betreffende de vervroegde winkelsluiting werd in den vorm van een wetsontwerp met Mem. van Toelichting aan Hare Maejsteit de Koningin aangebo den. Twee leden der Staatscommissie on derzochten krachtens het ten vorigen jare verkregen verlof, in Oostenrijk de wer king der middenstands-coöperatie en brachten van hunne "bevindingen dien aangaande een uitvoerig verslag uit, dat bij de regeering werd ingediend. Binnen kort zal aan dit verslag openbaarheid ge geven worden. Zoodra dee Staatscommissie voor de Middenstandsenquête een algemeen resul taat heeft verkregen, ligt het in de bedoe ling om de verkregen uitkomsten, zoo veel zulks wenschelijk zal blijken, aan te vullen door mondeling onderzoek naar niet algemeen voorkomende bedrijven en naar enkele speciale punten, den midden stand in het algemeen betreffend, zooals het credietvraagstuk en dergelijke. De werkzaamheden der Staatscommis sie voor het zalmvraagstuk zijn thans zoo ver gevorderd, dat zij zich vo-.rstelt in den loop van het volgend jaar haar rapport te kunnen uitbrengen. De toestand van den Minister van Staat, baron Mackay wordt steeds slechter en is aldoor achteruitgaande. De afgeloopen nacht was onrustig. Men seint ons uit Deii Haag: De plechtige begrafenis van den oud-minister Seijffardt werd o.a. bijge- wooond door den minister van oorlog en diens^ adjudant en door tal opper-, hoofd-, vlag- en andere officieren van leger en vloot. Ten groeve werd het woord ge voerd door prof. dr. G. Kolff, namens de vereeniging van Volksweerbaarheid. Ko lonel Hoogeboom sprak als inspecteur van het militair onderwijs. De heer Stenfert Kroese namens het hoofdbestuur van den Ned. Protestantenbond. Oud-minister v. oorlog Van Rappard als oud-vriend, en kapitein van Dam van Ysselt ook namens zijn vader den generaal die verhinderd was over de groote militaire verdiensten van Seijffardt, wiens onvermoeide toewij ding aan de zaak der landsverdediging be kend is, en prees zijn voortreffelijke eigen schappen als mensch; Vele bloemen dekten de groeve. BRUSSEL, 12 Nov. De leider der li beralen heeft in naam der socialisten en liberalen in de Kamer de verklaring af gelegd, dat zij bereid zijn voor het regee- ringsvoorstel in zake-het leger te stem men, ook voor de dienstvrijheid voor wereldlijke en kloostergeestelijken, wan neer de sterkte in vredestijd 42009 en in oorlogstijd ISO.000 man bedraagt. Zij verlangen een diensttijd van 15 maan den voor de infantericen twee jaar voor de andere wapenen. Dè minister verklaarde, -dat hij onder deze voorwaarden de medewerking der-Linkerzijd«e aannam. Woeste verweet den minister, dat hij met pak en zak naar de Linkerzijde is overgeloopen en dat hij de verant woordelijkheid voor de wanorde en de Katholieke partij te dragen heeft door een gewichtig punt van het partijpro gram los te laten. De minister sprak dit tegen. De stemming over de legerwet vindt Woensdag plaats. Gemeenteraad van Sassenheim. Aanwezig alle leden. De voorzitter, de heer S. Baron van Heemstra, opent de vergadering, de no tulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd*. Ing.ekomen was een missive van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt te ruggezonden het raadsbesluit, aangaan de het weder ingebruikgeven aan de Ned. Herv. Diaconie van de gemeente begraafplaats en den torenklok.' De voorzitter deelde mee, dat B. en W. j.l. Zaterdag met het bestuur van de Gymnastiekvereniging „Sparta" en het hoofd der O. L. school eene bespre king hadden gehouden omtrent het in- gebruik geven van een schoollokaal. Het middelste lokaal der O. L. school zal gratis in gebruik worden gegeven, doch indien er overwegende bezwaren zullen komen, wordt de vergunning di- rekt weder ingetrokken. De vloer zal stofvrij worden gemaakt, doch de kosten hiervan, die op ongeveer f39.25 be groot zijn, moeten door „Sparta" worden voldaan. Ook deelde de voorzitter mee, dat B. en W. bij den heer J. v. d. Meer de boeken hadden nagezien en dat daaruit gebleken was, dat genoemde persoon niet meer kon bijdragen, dan hu nu reeds doet ,in de kosten voor de verpleging van zijne vrouw. Vervolgens werd voorlezing gedaan van een schrijven van ~B. en W. van Lisse, waarin zij verzoeken, twee leden uit den raad te benoemen, om zitting te nemen in de commissie ter verkrijging van een spoedige electrische tramverbin ding in de bloembollenstreek. De voorzitter deelcTe mee, dat volgens de teekeningen door de H. S. M. aan de Waterstaat ingeleverd, bleek, dat buiten de kom der gemeente aan iedere zijde van den weg een tramlijn zou komen, en dat er groote bezwaren waren tegen een dubbele tramlijn, daar de wegen te smal hiervoor zijn en dat indien de H. S. M. tot onteigening hare toevlucht moet nemen, de kosten te hoog worden. Dé heërën Warnaar. Kruiiff en Riins- burger waren ecuier zeer voor de benoe ming van 2 leden voor deze commissie en de heer Kruijf stelde voor 2 leden te benoemen en deze te verzoeken, de raad met de besluiten door de commissie te nemen, op de hoogte te houden. Als nu wordt tot de verkiezing van 2 leden overgegaan, gekozen worden de heeren Warnaar en Rossen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. LEIDEN, 13 November. Politie. Na de gisteren alhier gehouden vee markt is onbeheerd op het marktterrein achtei gebleven een vaars. Inlichtingen worden verstrekt aan het Commissariaat van politie te Leiden. Door den krachtigen stormwind is hedennacht aan perceel Nieuwstraat 18 een dakvenster losgerukt. Een zware iepe boom in het Plantsoen nabij de Kraaier- straat is in zoodanigen toestand gebracht, dat het ïooien er van noodzakelijk is. Door de politie zijn in overleg met den stadsop iJiter der plantsoenen maatrege len ter beveiliging van het verkeer geno men. Door G. Dekens alhier, is vergun ning verzócht tot het oprichten eener wasch- en strijkinrichting, gedreven door een electromotor van 3 en een van i/o pk., in het perceel Rijn- en Schiekade no. 120. Dit verzoek is met bijlagen op de ge- meeente-secrctarie ter visie gelegd, ter wijl op Zaterdag 27 November, 's mor gens 11 uur ten raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Agenda's. Nedeil. R. K. Volksbond. Zondag 1—2 Bidstond op de R. K. Be graafplaats. 4—5 Spaarkas. Half 9 bijeenkomst van commissarissen en werkende leden van het Jaarfeest. Maandag 910 Winterprovisie. Dinsdag Conversatiezaal gesloten. Zang- repetie. Donderdag Verg. Bestuur der Afdeeling. V r ij d a g Repetitie Harmonie. Zaterdag 9—10 Spaarkas. St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Zaterdagavond van 89 uur plaatsbespreking. Zondag 14 Nov. rsMorgens 8 uur H. Mis met Algemeene Communie der leden, waarna gezamenlijk ontbijt. Voor de leerlingen van 12^21M en voor de gezellen van 1M—2M bewijzen van toegang halen, 's Avonds 8 uur precies eerste Uitvoering. Maandagavond plaatsbespreking 8—9uur. Dinsdagavond om half 8 Uitvoering voor donateurs en gezellen. Woensdagavond van 8—9 plaatsbe spreking. Donderdagavond half 8 Uitvoering voor donateurs en gezellen. Zaterdagavond' plaatsbespreking van 89 uur. Spaarkas en Bibliotheek. Zondagavond 21 Nov. Uitvoering voor de gehuwde leden en gezellen. Zita-Vereeniging. mi na Johanna, d. v. N. P. de Heij en J. Mesman. OVERLEDENG. Overes, j.d., 1 md. ALKEMADE. GEBORENHendrika Jacoba,- d. v. Lei- onaidus van Ruiten en Johanna Koek. -rt Theodorus Cornells Willebrordus, z. v. Anthonius Hendricus Bakker en Jacoba Maria Bontje. Maria Engelina, d. v. Ja cobus Spruit en Theodora van Klink. Columba, d. v. Hubertus Bouwmeester en Geertruida Wolvers. Cornelia Johanna,- d. v. Johannes v. d. Meer en Antje Bak ker. GETROUWD: Johannes „Heemskerk; 25 j., en Maria van der Meer, 22 j. Nicolaas Koek, 24 j., en Anna Maria Wes- selman, 21 j. Nicolaas van Ruiten, 28 j., en Maria de Groninger, 26 j. OVERLEDEN: Joanna van der Spek; echtg. Leendert de jeu, 66 j. BODEGRAVEN. GEBOREN: Jacoba Alida, dochter van F. J. Freericks en K. K. van Rooselaar Martinus Willebrordus, zoon van J. Kaptein en J. M. Schinkel. Marius Cornelis, zoon van K. Visscher en M. Oudshoorn. Teunis, zoon van A. de Jong en C. Sterk. Dirkje Elisabeth; dochter van T. Verboom en P. de Jong. Johanna Anthonia Ottolina, dochter van E. Amersfoort en C. J. Hagen. Jacob Arie, zoon van G. van Leeuwen en A. van Batum. Barbara, dochter van W. van Tolen en B. van Wensveen. GETROUWD: J. G. Stolwijk, wedn. van A. Vreeswijk, 39 jaar, en C. J. Groen 25 jaar. OVERLEDENJ. van Rijn, gehuwd met J. Hogendoorn, 51 jaar. J. Oskam, wede. van W. de Vos, 88 jaar. HAZERSWOUDE. GEBORENArie, z. v. Jb. v. Pijlen en Teuntje van Nieringen. Petrus Adri- anus Alphonsus, z. v. Johs. Corns, v. Saase en Aa. Maria Vollebregt. ONDERTROUWD: Maarten v. d. Bent j.m., 25 j., en Aaltje v. Hemsbergen, j.d., 25 j. Jn. Hn. Dr. van Hemsbergen, j. m., 26 j., en Jac. Hilda T Hart, j.d., 23 j GETROUWD: N. v. d. Berg. j.m., 26 j., en Maria Olierook, j.d., 26 j. LISSE. GEBOREN: Elisabeth-, d. v. A. Noor loos en J. van Hofwegen. Petrus Jo hannes, z. v. J. C. Ransdorp en R. E. Koelewijn. Neeltje. d. v. S. v. d. Snoek en N. Vergunst. Cornelia Barbara Ca- TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.5 Seydisfjord. Laagste 730.3 Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van 14 November: afnemende tot matige noord westelijke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, waarschijnlijk nog regenbuien kouder. Z o n d a g geopend vanaf 12 uur. Zondagavond tot uur gezellige bij eenkomst in de lokalen der winkeljuffrouwen en dienstboden. Dinsdag van 11—12 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor betrekkingen. Dinsdagavond van 6 uur tot half 10 knipcursus voor kostuumnaaien. Woensdag-avond van half 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur knipcursus. Donderdag van 8 tot half 10 uur knip cursus en cursus in kostuumnaaien. LLiDEN. GEBOREN: Petrus, z. v. J. H. v. Leeuwen en M. Duikers. Anna, d. v. J. v. Leeuwen en G. Wollaart. Hen drik, z. v. G. v. d. Broek en E. v. Oos ten. Hendrika, d. v. J. v. Tongeren en H. Cuper. Theodorus Joannes Wilhel mus, z. v. J. Bots en H. E. Straathof. Wilhelmiiia Johanna, d. v. Th. W. M. der Kinderen en J. C. Faes. Johan Gerard, z. v. G. Vermeulen en J. Roos. Pieter Antonius, z. v. L. Klinkhamer en A. M. Sloos. Marina Rolina, d. v. J. G. van Dijk en B. S. Kenöeek. Johannes Jaco bus, z. v. P. Verhulst en A. M. La Lau. Wijnand en Willem zoons v. P. A. Be- kooy en C. van Sluijs. Louis Marie, z. v. L. A. Knegtel en W. M. Knegtel. Gabriel Leonard, z. v. H. A. Sijpkens en van Oosten Slingeland. Maria, d. v. A. Siere en J. Bavelaar. Louisa Johan na Theodora, d. v. L. Bruijns en F. C. van Hal. OVERLEDEN: S. D. C. v. d. Burg, d., 69 j. J. van Smerden, m., 60 j. B. de Boer-Mandemaker, v., 51 j. S. Erke- Iens, d., 63 j. A. v. Moerkerken, z., 6 m. M. H. F. van Oerle, d., 70 j. J. Heersekop, w., 62 j. AARLANDERVEEN. BEVALLENA. Breeveld, geb. Eike lenboom, d. N. Blom, geb. Kramer, z. OVERLEDEN: B. van Zijl, j.m., 2 j. J. A. Groen in 't Wout, j.d., 3 m. GEHUWD: C. L. P. Janmaat, j.m., 29 j., en M. Albers, j.d., 26 j. ALFEN. GEBOREN; Wilhelmina Sara, d. v. W. H, de Vos en J. H. v. Wijngaarden. Maaltje en Hilletje, d.'s v. O. Verkerk en L. Boekensteijn. Willemina, d. v. A. Ram en C. Stapper. Adriana Catha- rina, d. v. I. Sewijk en T. v. Hof. Pieter Johannes, z. v. J. ,T. Vierbergen en C. Snel. Cornelis, z. v. J. v. Leeu wen en G. de Graaf. Jacob, z. v. P. v. d* Stoel en M. H. Korrinuen. Wilhél- iVlarRtlberictiten. LEIDEN, 13 November. Aangevoerd J en Me vaten, wegende 5370 K.G. Boter le qualiteit M vat per K.G. f0.60 a f 0.64.2e quali- teit M vat per K.G. f0.54 a f058. le qualiteit per K.G. f 1,50 a f 1.60. 2e qualiteit per K.G. f 1.35 a f 1.45. Turf. haardbr. lstè soort stuks. Turf (grauwe) stuks. Lange Zwartestuks, f 3,75 a f 4 per 1000 stuks. DELFT, 13 Nov. Ter markt waren aangevoerd 23 stapels Kaas, wegende te zamen 5898 K.G. Prijs f 42 a f 48 per 100 K.G. UTRECHT, 13 Nov. Op de weekmarkt waren heden 900 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 10 k 160, voor vaarzen f 140 185, voor pinken f 90 k 135, voor melk- koeien f 140 213, voor kalfkoeien f 186 290, voor vaarskoeien f 840 a 195, voor vette koeien f 150 a 220, voor nugtere kalveren f 6 a 13, voor magere kalveren r 20 k 90, voor magere varkens f 25 k 80, voor biggen f 6. k 13. ROTTERDAM, 12 November. Ter heden ge houden paardenmarkt waren aangevoerd 97 paarden en hitten. De prijzen waren als volgt: le soort werkpaarden van f 250 tot f 300, 2e. soort dito van f 150 tot f 250, 3e soort dito van f 100 tot f 150, slachtpaarden van f 40 tot f 100, hitten van f 60 tot f 120. De handel was zeer traag; slachtpaarden bijna onverkoopbaar. ROTTERDAM, 12 November. Rotterdamsche Eierenveiling. Op de heden op de Groote Beurs van Koophandel gehouden „Handelsveiling" waren aangevoerd 14,740 stuks binnen- en buiten- landsche eieren. Kipeieren deden van f 4,05 tot 6,95 per 100 stuks. MAASSLUIS, 12 November, Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 14 stapels kaas, wegen de 3986 kilo, Prijs 42 a 48M c, per kilo. ALKMAAR, 12 Nov. Aangevoerd 270 stapel kaas weg. 140.000 kilo. Prijs voor kleine f30.— commissie f 30.-, middelbare f 32.-, handel vlug. ZWOLLE, 12 November. Aangevoerd ter vee markt 2348 stuks als: 1106 runderen, 27 kalveren.' 333 schapen en lammeren, 24 varkens en 788 ^Handel willig. Vet vee stationnair. Men besteedde voor neurende en versch ge kalfde koeien f 90 a 200, dito vaarzen en schot ten f 65 a 180, gustekoeien voor de vetweiJe f 60 a 165, dito vaarzen f 80 a 185, voorjaar- kalvende koeien f 75 a 175, ossen voor de vet- weide f 75 a 170; lM-jarige springstieren f 55 k 140 1 Jr^-jarige pinken f 40 k 125, jarige fok- kalveren f 18 k 60, nuchtere kalveren f 7 17, vette koeien en ossen aan bouten 47 a 62 c. dito stieren 44 k 60 c., dito kalveren 56* 73 c dito schapen 40 60 c. per kilo, lammeren f o a io, 6-weeksche biggen I6i9, 10-weeksche dito f 12 k 18, drachtige varkens f 40 a 65, magere dito f 30 k 50 per stuk: vette dito 44 k 47 c.t dito voor Londen 45 46 c., per kilo. Aardappelen f 2.75 k 3.50 per H.L. Boter. Aanvoer 6165 KG. prijs f 1.30 a 1.40 per kilo per M vat van 20 kilo, prima f 27.50 a 28.—, afwijkende f 26.50 a 27.—, 2de soort f 26.— 4.1 26.50, per Me vat van 10 kilo f 13.— a 14.-*; naar qual. Handel willig. J-V Kipeieren f 6,— a 7.25 per lOO stuks.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2