daarna van iiun lidmaatschap vervailen verklaard en kunnen niet meer zonder betaling der achterstallige contributie en boete en betaling van en'irée lid worden. Een der leden vindt dit wat al te streng, maar berust er in, bij de opmer king van den penningmeester dat som mige leden ondanks meermaiige aanbie- I ding weigerachtig blijven de kwitantie te oetalen en dat vervolging door deur- waarder beter gaat voor f 5 dan voor f 2.50. Van het veranderde reglement werd besloten den leden een exemplaar te zenden. Bij de rondvraag vraagt een der leden of hei niet mogelijk is dat de ijsclub voor een rolschaatsenbaan zorgt, daar dit toch een overeenkomstige sport is. Dit echter, zegt de voorzitter, is in strijd met het reglement, toch zou het, wan neer een overwegend aantal leden het wenschten, in overweging genomen kun nen worden. Tot zoolang zal men een afwachtende houding aannemen, evenals tegenover de opmerking van een ander lid, om, als over 4 ajren het huurcon tract afloopt, eens te denken over een betonbaan, zooals in Boedapest in ge bruik is, ên die, zooals uit een vluchtige berekening bleek f 36.000 zou kosten. Na de toezegging, zoo mogelijk, van een ijsgrot, zooals vroeger ook eens is gemaakt, werd de vergadering gesloten. Maandag 15 November a.s. zal Al- bert Vogel in een der bovenzalen van het Academiegebouw alhier, te vier uur voor beiangsiedenden onder de studenten zijn plannen uiteenzetten voor het inrichten van een cursus in voordrachtkunst, welke hij zich dezen winter voor hen voorstelt te geven, Tegen overlegging van de bon, die in dit blad voorkomt, kan men aan ons bureau een gratis-maandkalender beko men, die door een groote firma te dezer stede beschikbaar is gesteld. HAZckbW'uUDE. Woensdag 1 Dec. a.s. zal de herinenting plaats hebben 's morgens van 910 uur. Belangheb benden kunnen zich daarvoor aanmelden ten huize der gemeentegeneesheeren. Hierbij zij in herinnering gebracht dat morgen Donderdag de Rijksontvan ger zitting houdt op de bekende plaats en tijd, en dat met die zitting de laat ste termijnen van de Personeele en de grondbelasting moeten zijn afbetaald. Hierbij zij tevens opmerkzaam gemaakt dat bij het tijdig voldoen der aan slagen niet alleen een belasting, maar ook een kiezersplicht vervuld wordt, wil men voor het volgend jaar zijn stem recht niet verliezen. HCOGMADE. Bij de herkeuring op Maandag 8 Nov. te 's Hage werd de loteling P. J. M. Meijer afgekeurd, ter wijl no. 2, W. v. d. L. werd goedge keurd. KATWIJK. Maandagavond bracht een boertje herkomstig uit deze gemeente een bezoek bij een der beruchte „dames" in de Lange Wijngaardstraat te Haarlem. Men was daar zoo beleefd hem van een bank biljet van f 1000 te onlasten, hetgeen natuurlijk door hem werd ontdekt veel te laat om hem de terugontvangst te garan deeren. 4 briefjes van ieder f 10 had men in zijn portefeuille laten zitten. Spoedig volgde aangifte van het geval op het politiebureau. De maatregelen van de „dame" en hare handlangers zullen wel zoodaning zijn getroffen, dat van het gestolene niet veel terecht zal komen. „O. H. Ct". L1SSE. Het bestuur der brandstoffen- vereeniging „St. Jozef" heeft tegen Vrij dag TJ Nov. een vergadering uitge schreven. De agenda vermeldt de vol gende punten opening, notulen, rekening en verantwoording penningmeester, be stuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren M. de Zwart voorzitter, W. Broekhof 2e secretaris en W. Lemmers penningmeester, rondvraag en sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Tegen den baggerman C. van Z. alhier is door den den gemeente-veldwachter proces-verbaal opgemaakt wegens baggeren zonder ver gunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, in het Brasemermeer bin nen den afstand van 50 M. uit de boor den van den Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking. STOMPWIJK. Uitslag der gehouden verkooping in het koffiehuis „het Bles- se Paard" alhier op Dinsdag 9 Nov. 1909, ten overstaan van Mr. L. M. J. H- Kerstens, notaris te Leiden, van Het huis, o. agelegen te Stomp wijk aan de Meerlaan, wijk C no. 106. In bod f 2600. Kooper de heer Ghr. G. Star- renburg, te Stompwijk, voor f 2600. WASSENAAR. Bij den heer G. N. iOostdorp 53 doet zich een geval van roodvonk voor. WARMOND. Morgen zal hier de plech tigheid plaats hebben der inwijding van de nieuwe parochiale school. De kerkelijke in wij ding zal plaatshebben om 11 Va nadat om 10 uur een plech tige H. Mis zal zijn opgedragen. Om U/s uur heeft er in de bovenzaal der school een feestelijke bijeenkomst plaats, waartoe alle parochianen vrijen toegang hebben. Verschillende muziek- en zangnummers zullen worden uiigevoerd door de War- mondsche R.K. Zang-Muziek- en Tooneel- vereeniging „St. Cecilia", met welwillende medewerking van Mej. M. Batenburg van Leiden. In het voorwoord van het feestprogram ma lezen wij, dat tengevolge van het bekende „mandement der Bisschoppen van Nederland" ook te Warmond pogingen in het werk werden gesteld tot de op richting eener Katholieke school. Het was in een vergadering op den 4den Mei van het jaar 1876, zoo heet het in het voorwoord dat op voorstel van den Voorzitter, den Zeer Eerwaarden Pastoor N. A. Frink z. g. in overweging werd genomen om de oude pastorie in te richten voor een zusterschool. De toe gezegde sieun der welwillende Parochi anen maakte de verwerkelijking van dit idee mogelijk en den Ssten Juni werd het definitief besluit genomen om tot de oprichting der school over te gaan. Spoedig werden er onderhandelingen aangeknoopi met de Eerwaarde Zusters Franciscanessen van de H. H. Harten van Jezus en Maria van Salzkotten (Bis dom Paderborn) en reeds den 28sten October van hetzelfde jaar werd het con tract geteekend door de Eerwaarde Overste van Uithoorn Ma Gregoria, daartoe gemachtigd door de Eerwaarde Algemeene Overste der Congregatie Ma Clara. Den 29ste Januari 1877 was de heu gelijke dag, dat de Eerwaarde Zusters onder leiding der Eerwaarde Overste Ma Lambertina haar intocht deden in onze Parochie, om met religieus plichts gevoel en heiligen ijver te gaan werken voor het onderwijs en de opvoeding der Warmondsche jeugd. Den 4den Februari werd de school geopend, welke echter voorloopig moest beperkt blijven tot bewaar- en hand- school. Verschillende omstandigheden waren oorzaak, dat eerst in 1885 op den 30- sten November de school geopend werd voor lager onderwijs, aanvankelijk be stemd alleen voor de meisejs, totdat op den 15den Januari 1896 de school ook toegankelijk werd voor jongens. Hier is het passend een woord van dankbare hulde te wijden aan de geze gende .nagedachtenis van de Eerwaarde Zuster Ma Candida, die van af de sich- ting der Parochiale leerschool geduren de vier en twintig jaren aan het hoofd stond, en met onvermoeiden ijver en rusteloozen arbeid heeft gewerkt voor het onderwijs der kinderen, wat zij be schouwde als een deel harer kloosterlijke roepingdankbaar voor haren vrucht baren arbeid wenschen en bidden wij, dat God haar de welverdiende belooning moge schenken in den hemel. De wet op het lager onderwijs, die aan de bijzondere scholen de subsidie bracht, stelde ook hare eischen voor de inrichting dér schoollokalen, en die eischen waren van. dien aard, dat het noodzakelijk bleek om over te gaan tot het bouwen eener geheel nieuwe school ten einde de on misbare rijkssubsidie te kunnen behouden. Dit ook was de reden, waarom in het begin dezes jaars door onzen zorgzamen P a s- toor N. J. Smeulders niet zonder zekeren schroom voor de zware taak die nieuwe schoolbouw werd ondernomen, welke onder den zegen van God gunstig verliep en als volkomen geslaagd mag beschouwd worden. Den werkzamen herder naast God zij dankbare hulde; die school zal zijn een blijvend gedenkteeken van zijn onvermoeid ijveren en zorgen voor de groote Paro chiale belangen. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. os) Sport. Voetbal. Wij lezen in de „Tel." de volgende nieuwtjes Op 23 Nov. a.s. zal te Brussel, op het terrein van de Racing Club aldaar, ter gelegenheid van de herdenking van het 75-jarig bestaan der vrije universiteit te Brussel een intern, studenten-voetbal- wedstrijd gespeeld worden tusschen een Belgisch en een Nederlandsch Studenten- elfta'. Het Nederl. elftal zal er als volgt uitzien Doel: E. H. La Chapelle (H. V. V.) AchterhoedeL. Otten (Quick) en J. C. Heijning (H. V, V.) Middenlinie: K. K. J. L. Steinmetz (Concordia), L. van Gogh (H. F. C.) en G. F. Pop (H. V. V.) Voorhoede: A. van Rentherghem (H. 3. S.) E. Snethlage (Quick), C. W. Feith (H. V. V.), Tonny Kessler (H. V. V.) en A. Klein (D. F. C.) Behalve deze wedstrijd worden nog ver schillende andere feestelijkheden georga niseerd, die een week zullen duren. Naar wij vernemen, bestaan plannen, om den indertijd opgerichten, doch se dert ter ziele geganen Interacademialen Voetbalbond weder in het leven te roe- pen. De heer J. C. Sweys Jr., te Amster dam, heeft zich met de reorganisatie be last, zoodat wij binnenkort wederom wed strijden tusschen de verschillende univer siteiten kunnen verwachten. Gemeenteraad van Leimuiden. Vergadering van gisteren. Voorz. de heer Th. C. C. Ninaber j burgemeester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer H. C. de Rijk. De Voorz. opent, de vergadering en leest de notulen, die onveranderd wor den goedgekeurd. Hij deelt mede, dat ingekomen zijn de navolgende stukken le. Een missive van Gedep. Staten, dat het raadsbesluit van 28 Sept. betreffende het adres van G. Bernard, om niet over te gaan tot onteeigening van zijn eigen dom, tegen betaling eener som van dui zend gulden, is geschorst tot 1 Mei 1910. 2e. Een schrijven van A. van Loon, met verzoek tot vermindering van zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Dit wordt aangehouden. Daarna stelt de Voorz. aan de orde- vaststelling van de begrooting. De heer Jansen: Mijnheer de Voor zitter, is A' begrooting al behandeld. Ik wilde er gaarne eerst eens inzage van ne men. Ik zou ook graag zien, dat de be grooting bij de leden circuleerde. De Voorz. antwoordt, dat door eeo verzuim zijnerzijds de begrooting niet in de vorige vergadering is behandeld. Hij is het volkomen met den heer Jansen eens en zal hem een afschrift der begroo ting doen toekomen. De heer Jansen zegt den Voorzit ter hiervoor dank. De heer Roes wenscht eveneens gaar ne een afschrift te mogen ontvangen. Als mede, dat de begrooting voor bel an g- benden ter Gemeente-Secretarie zal ter inzage worden gelegd. De Voorz. vraagt nu, of het met het oog op het vele werk er aan verbonden, de goedkeuring kan wegdragen, dat de begrooting zal circuleeren bij de leden van den Raad, in plaats dat elk lid een afschrift ontvangt. Zulks wordt goedgevonden. Ook zegt de Voorz. toe dat de be grooting voor belanghebbenden zal ter visie gelegd worden. Daar niemand bij de rondvraag het woord verlangt, wordt de vergadering door den voorzitter geslotën. Boekbeoordeeling. „Naar den Afgrond." Ter drukkerij van „Het Centrum" is verschenen een brochure in handig for maat van de hand van „Mr. Henry", welke brochure getiteld is: Naar den afgrond. Dit geschrift' is de samenvatting van eenige artikelen -eerder in „Het Cen trum" verschenen. De lezing van dit Vlot-geschreven werkje, dat het maatschappelijk en zede lijk verval door verschillende recente voorbeelden in scherp licht sielt, en dat voor den prijs van eenige centen te bekomen is, kunnen we zeer aanprijzen. VERBETERING. In een artikel van ons jongste nummer laat men ons zeggen, dat Briand in Frank rijk de „godsdienstige" Staatsschool wil invoeren. Dit moet natuurlijk zijn: de godsdienstlooze Staatsschool. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. L. V. Hoog, Papenstraat 19. J. H. Meijer, Hoogewoerd 49. H. v. d. Erve, Breestraat 49, le luit.- kwartiermeester. J. E. Overdiep. Hooge Rijndijk 100. J. v. Egmond, Heerensingel 47, dienst bode. E. Land, Hooge Rijndijk 100. F. Overdiep, hooge Rijndijk 100. E. P. C. Kint, Singelstraat 5, grond werker. C. P. Jansz, Rijnkade 16, onderwijzer E. Dik, Haarlemmerstraat 93, dienst bode. C. F. Gulchef, Nieuwsteeg 9. N. E. Fokkens, Breestraat 151. J. A. Lammers, Hoogewoerd 163, stu dent. H. A. A. van der Lek, Lange Mare 15. D. Beunk, Morschweg 18. J. H. Habermehl en gezin, Smidsteeg 55, werkman. J. Jongejans, Rijn- en Schiekade 119. C. Schakenbos, Haven 42. dienstbode. F. H. Nieuwenhuijzen, Pieterskerk hof 22. J. Th. v. d. Kolk, Aalmarkt 28, win kelbediende. I. E. Veen, Zoeterw. singel 58 C. M. L. C. Meijer, Kloksteeg 15. A. Boeije, Rapenburg 51, student. Th. A. van der Laar, Breestraat 139, Kapelaan. C. W. A. baron van Pallandt, Bree straat 97, student. J. G. A. Bosch, Turfmarkt 7A. C. F. Ch. Voorbij, en 'gezin, Maredijk 57, arbeider. J. H. Kramers, Witte singel 47. C. v. d. Hoff en gezin, Hansenstraat 47, korporaal bij de Mariniers. L. Vlasblom, N. Beestenmarkt 13A, instrumentmaker. L. J. Schmidt, Hoogewoerd 99, 2e luitenant infanterie. B. van Giffen, Rapenburg 51. J. C. J. Zimmerman, Papengr. 26. G. Lam en gezin, Hansenstraat 32A, electricien-monteur. j. de Groot, Zoeterw. singel 48H. .Wed. Volkers, Langebrug 87A. M. B. Stuber, Vischmarkt 910, win keljuffrouw. G. Snel en gezin, Wasstraat 11, Kapt. der Infanterie. A. Staring, Watersteeg 4, student. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. H. Chr. Beets, naar Delft, Voorstraat no. 6. Adolf Greve, naar Vogelenzang 89c. A. L. v. d. Berg, naar den Haag, Krugerlaan 101. G. Wiersma, naar Noordwijk, Voor straat 133. P. van Tok naar Rotterdam, 2e Dier gaardestraat 41. D. A. Pillekers, naar Waddingsveen, gasfabriek. W. Elfring, naar Rotterdam, Scheeps- timmerlaah. C. Belissant, naar den Haag, Tollens straat 39. A. H. Fuchs, naar Heemstede. W. J. M. v. Bijsterveld, naar Amster dam, Leidschegracht 111. Emilia Wakkie,n. Rotterdam, Heem raadstraat 170. L. Koster, naar Zoeterwoude, Gisette- straat 12. Adr. v. Meurs, naar Katwijk. Mej. E. J. de Groen, naar Utrecht, Stationsdwarsstraat 3bis. Mej. A. M. Philipse, naar Den Haag, v. Goghsiraat 104. J. v. d. Kaaij, naar ©egstgeest, Morsch weg 68f. Gemengd Nieuws. CHOLERA IN BELGIË. Reuter seint uit Brussel dat volgens de „Dernière Heure" zich teSint-Truijen twee sterfgevallen ten gevolge van cholera heb ben voorgedaan. In het droogdok te Charlois stonden gistermorgen vier werklieden op een stelling aan boord van een visch- sloep, die in reparatie ligt. Door het breken van een plank van die stelling vielen allen van een hoogte van ongeveer 21/2 meter. Een hunner, W. de G., wo nende aan de Achterhaven O.Z. no. 39 te Rotterdam is inwendig ernstig ge kneusd naar zijn huis gebracht. De drie anderen kwamen met den schrik vrij. Uit Den Haag wordt gemeld, dat het sectieonderzoek van het lijk van den polderwerker, die Vrijdagnacht op den Kweekerijweg werd gevonden, heeft uitgemaakt, dat een revolverschot de doodelijke wonde heeft veroorzaakt. In de borst werd een revolverkogel gevonden. Het aanvankelijk vermoeden, dat het slachtoffer door een kogel uit een stroo- persgeweer was gedood, is dus onjuist gebleken. Toen hij gevonden werd door een burger, leeide de getroffene nog, en sta melde nog enkele woorden doch toen de politie met de brancard kwam, bleek hij reeds overleden. Gebleken is, dat de man dicht bij de plaats, waar hij gevonden werd, in de sloot had gelegenzijn schoenen en broek waren doornat. De stoomboot „Achtkarspe- len" van Surhuisterveen op Groningen, is Dinsdagmiddag juist bij het punt van afvaart in de Westerhaven, gekanteld. Aan .boord waren, behalve de beman ning, 14 personen, van wie 7 zichzelf konden redden, maar van wie de andere helft beneden in de kajuit zat opgesloten. Onmiddellijk toog men aan het werk, door in het dek, dat thans verticaal stond, een gat te zagen en kon men na ongeveer een half uur de arme slachtof fers, die in doodsangst tot het middel in het water jammerend bij elkaar zaten, bereiken. Zij deelden door het gat mede, dat ze mei hun zevenen waren, allen ge lukkig nog levend. Het eerst werd de oudste, een oude vrouw van ongeveer 70 jaar, gered en achtereenvolgens werden toen naar buiten getrokken nog 4 vrou wen, een kind en een man. Men heeft nog eenigen tijd gedregd in de achterkajuit, omdat een der opgewonden passagiers verklaarde, dat nog 6 menschen daarbin nen moeesten zijn, maar dit bleek geluk kig niet waar. De geredden werden aan de overzijde der kade, in een leegstaande woning ver pleegd, en daarna naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij een warm bad cn schoone kleeren kregen. Op last van de doctoren bleven zij den nacht in het ziekenhuis over, hoewel en kelen liever naar huis wilden. De passa- siers wareen woonachtig te Surhuister veen, Houtigehage en Groninger Opende. Het officieel rapport zegt, dat de dek last niet te zwaar was, zoodat er geen sprake kan zijn van te zware belasting. Men vermoedt dat de last bij het afstoo- ten van de boot op één zij is gegleden cn zoodoende het ongeluk, dat nog goed is afgeloopen, heeft veroorzaakt. Op ongeveer 2000 meter be noorden de Noordpier te IJmuiden is gisternacht gestrand de Duitsche gaffel schoener „Ida", thuis behoorende te Ham burg en met een lading granietsteenen van Zweden naar Rotterdam bestemd. De plaatselijke commissie van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij was spoedig op de stran dingsplaats aangekomen. De bemanning van de reddingboot v is voltallig en bracht de boot in gereedheid voor het geva.1 hulp tot redding werd verlangd. De uit vijf man bestaande equipage, die aanvaiir kelijk weigerde het schip te verlaten, ist- nadat tevergeefs getracht is bij hoog water het schip vlot te krijgen, gered geworden. Journaal en kooigoederen ver- den medegenomen. Het schip is lek gesla gen en als verloren te beschouwen. Als oorzaak van de ramp wordt aan gegeven, dat de kapitein dacht bij de Maas;, te zijn en liep daardoor met volle zeilen op het strand. Hedenmorgen werd uit IJmuiden ge meld: Met het middagtij was er veel zeegang en harde Westenwind, dientengevolge is het gestrande scheepje Ida hooger opge-» raakt en in ongunstiger positie gekomen; de zee liep er geregeld over heen. In den nacht van 2 op 3 Septem- ber is in het Koekangerveld de vreese- lijke drievoudige moord gepleegd en nog steeds tast men in het duister rond bij de vraag wie de bedrijver of bedrijvers van die daad zijn geweest. De beide zo nen van den verslagen bakker, Klaas en. Roelof, zijn reeds sedert 20 September in voorloopige hechtenis, welke in het laatst van October met 30 dagen werd verlengd. De instructie duurt inmiddels voort. Tal van getuigeen zijn gehoord, waar door men verschillende aanwijzingen ver kregen meent te hebben. Wat daarvan waar is, valt moeielijk te zeggen, daar justitie en politie zooals steeds in derge lijke gevallen het grootst mogelijke stil zwijgen bewaren. Uit den langen duur der instructie kan intusschen wel opge- maakt worden, dat men nog steeds naar de waarheid blijft zoeken. Inmiddels is in de buurt, waar de mis daad is gepleegd, de publieke opinie gun stiger gestemd geworden ten aanzien van één der verdachten, Roelof Bakker. Diens vrouw is met haar vader herhaaldelijk te Assen geweest. Zij maakt een zeer gun- stigen indruk en verzekert pertinent, dat haar man des avonds de deur niet uit is geweest. Beiden zijn Vrijdag nog in het paleis van justitie geweest, zijn gehoord, werden in de gelegenheid gesteld Roe lof Bakker te spreken en kregen reisgeld,, omdat zij al zooveel kosten gemaakt had den. Het heeft er dan ook allen schijn van dat men- ten aanzien van dezen verdachte geen houvast heeft. En niet le verwonde ren zou het zijn, als hij, na het verstrij ken van den nieuwen hechtenis termijn van 30 dagen, 26 dezer, óp vrije voeten ge steld weerd. Anders is het gesteld met den ande ren verdachte, Klaas Bakker. Naar men mededeelde, wordt door dezen op alle tot hem gestelde vragen met neen geant woord. Een drietal personen beweren in den avond van 2 September inet hem te hebben gesproken, doch hij omkent dat petirnent. Intusschen is gebleken, dat op de in beslag genomen kleedingstukken der gebroeders geen sporen van men - schenbloed zijn gevonden. Wat het on derzoek der vlekken op een oorijzer en bedgordijnen, gevonden in de woning van den vermoorden Bakker heeft opgeleverd is tot dusverre nog nret bekend. Te Plataci in Calabriëhad een betooging plaats tegen het gemeente bestuur naar aanleiding van een plaatse lijke quaestie. De betoogers vielen de carabinieri aan en verwondden er vier met steenen en messteken. De carabinieri vuur den, waarbij drie vrouwen gedood. Er waren verscheidene gewonden. De „New-York Herald" verneemt uit JokohamaEen Japanner heeft den Koreaanschen attaché aangevallen bij de manoeuvres te Utsuno-Miya. Men ver moedt dat men te doen heeft met een wraakneming over lto'sdood. Tegelijker tijd hebben een achttiental socialisten een aanval gedaan op het ministerie van Buitenlandsche Zaken. De rustverstoor ders werden onmiddelijk gearresteerd. Er is nog geen licht gekomen in het drama van St. Anna, maar er zou den vermoedens gerezen zijn, dat de 16-ja- rige Albert Ceulemans, die zijn moeder vermoord heeft, maar voor heeft gewend als slaapwandelaar de misdaad begaan te hebben. Hij was wegens laat uitblijven door zijne ouders onder handen genomen en had daarom Zondag niet uit mogen gaan. Misschien zat hem dit dwars. Het Handelsblad van Antwerpen meldt nog Verleden Zondag waren vader Ceule mans en zijne vrouw Dellina Maes, uit ge weest en, 's avonds thuiskomende, be merkten ze niets buitengewoons aan hun nen oudsten zoon Albert, die thuis was gebleven. Deze had nochtans een ferme vermaning gekregen van zijn vader, om dat hij verleden Zaterdag te laat was thuis gekomen. Hij was met andere jongens van zijn ouderdom uit geweest en had duchtig gedronken. Van dit oogenblik zei hij niets meer en scheen te droomen; aan niemand sprak hij nog een woord; hij sloot zich op en wilde niet meer uitgaan* Toen de ouders 's avonds thuis kwamen was hij in de eetkamer aan het teekenen. Geheel het huisgezin, behalve een meis je, dat bij familie in de stad gebleven was, begaf zich rond 10 ure ter ruste. In den nacht, rond 1 uur, werd vader Ceulemans opgeschrikt door het dubbele schot in zijne kamer gelost. Hij sprong «uit zijn bed, zonder nog goed te weten wat er gaande was; bij het licht der lamp zag hij voor zich or twee stappen van het bed, zijn zoon Al- bert, die op hem toesprong, naar de keel greep, een zeide: „Nu aan u." Een hevige worsteling had plaats tus schen vader en zoon, waarbij de lamp aart duizend stukken werd geslagen^ stoeletf

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2