1000 °;lifs 600 300"bSszt"" 150100sii-"Sr6015 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. KINDERVERLAMMING. Te Nieuwerkerk aan den IJsel doet zich reeds een derde geval van kinderverlam ming voor. Ook in de gemeenten Maarsen en Zuilen zijn gevallen van kinderverlamming voorgekomen. Zaterdagmiddag heeft te JBarueveld de auto van den burgemee ster, bestuurd door freule Van Nagell, het rijtuig van den heer Voute, van het landgoed „De Biezen7' aangereden. Het xoontje van den heer V., dat naast den koetsier op den bok zat, werd er afge- slingerd en geraakte .onder den auto. Gelukkig dat het ongeval gebeurde ©p een druk punt en bij een draai, zoo dat beide wagens langzaam reden. Het knaapje werd terstond opgenomen en in het hotel „De Bonte Koe'7 binnenge dragen, alwaar bleek, dat het in net geheel geen letsel had gekregen, zoodat" weldra de reis kon worden voortgezet. De koetsier was met den schrik vrijge komen. Rijtuig en auto werden lichtelijk be schadigd. Door freule Van Nagell werd zoo veel mogelijk de behulpzame hand gebo den. Vrijdagmorgen had hei ander- halfjarig kind van den heer V. te Zwijn- drecht het ongeluk een klein balletje in te slikken. Ongelukkig bleef het in de keel vastzitten, en ofschoon men zich met de kleine onmiddellijk naar den genees heer begaf, bleek het, toen men aldaar aankwam, reeds gestikt. Te Kiel, ge me ente Hoogeza nd (Gr.) is de ongehuwde 44-jarige arbei der J. SI., met de vlammen in uen haard in aanraking gekomen en aan de gevol gen zijner brandwonden overleden. Door tot nog toe onbekende oorzaak is Zaterdagavond omstreeks 11 tuur een vrij groote boerenwoning in de [buurtschap Wormen, die sinds een week /onbewoond was, tot den grond toe afge brand. Vernielingen, op het erf geconstateerd deden vermoedens van kwaadwilligheid rijzen, en de politie heeft in die richting een streng onderzoek ingesteld. Het huis, dat aan den aannemer den heer R. Dales toebehoorde, was verze kerd. Voor een schaap gevlucht. Aan den molen „De Wind'7 van den heer Adr. Honig, staande aan den Kalverringdijk te Zaandam hebben ongenoode gasten in den nacht een bezoek gebracht, die te oor- deelen naar de omstandigheden door de verschijning van een schaap op de vlucht zijn geslagen. De nachtwaker tegen wil en dank, het schaap, werd des morgens tot aan den nek in een bak olie aangetrof fen. Waarschijnlijk heeft het dier, dat bij den molen graast, des nachts, terwijl de dieven binnen waren om hun slag te slaan de deur open gevonden en is het naar bin nen gegaan, op het gerucht waarvan de :inbrekers de vlucht hebben genomen. Be halve een paar blikjes cacaoboter, die bij den molen op den weg zijn gevonden, wordt niets vermist. Op de s cheeps sloop er ij der firma Frank Rijsdijk, te Hendrik-I do-Am bacht (Z.-H.) heeft een ongehuwd werk man een stuk hout tegen het hoofd ge kregen. De ongelukkige is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het zieken huis te Dordrecht overleden. Te Wageningen is in de Dijk- graaf verdronken de arbeider v. F. uit Achterberg. Vermoedelijk is hij door de duisternis misleid te water geraakt. Zijn hond stond op den wal te blaffen, wat tot de ontdekking leidde. Te Wilder va nk is Zaterdag- avond Iaat de jager B. Veldhuis, toen hij per fiets van zijn jachtveld uit Drente kwam, in het kanaal aldaar verdronken. Te Winkel (N.-H.j kreeg Zater dag de 18-jarige boerenknecht van de wed. M. een ernstig ongeluk met een drie- .wielige kar. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar de ouderlijke woning Vervoerd, waar hij spoedig overleed. Zooals wij het vinden, geven wij uit de Schev. CL het navolgende be richt „Een grootsch plan is in wording, zoo riet zijn verwezenlijking nabij. Een be tekend promotor, die hier ter stede reeds meerdere belangrijke ondernemingen met afwisselend geluk heeft gegrondvest, heeft er den stoot toe gegeven. Het beoogt niet meer of minder dan de vestiging van een groot Hotel tegen over het Vredespaleis, een etablissement dat geheel zal worden ingericht op den Voet van het weelderige Palace-hotel te Brussel, dat een onderneming is van den Ostendenschen spedmagnaat Marquet. Op het terrein dat voor 7t hotel bestemd schijnt, staan de villa's van af het oude tolhek tot aan de Anna Paulownastraat. Reeds een drietal villa's zouden zich in handen blevinden van de Combinatie wel ke voor het belangrijkst aandeel zou be- hooren aan voorn, heer Marquet. Om trent een paar nog in dit villa-complex be- hoorende gebouwen is men 't nog niet eens over den prijs. Zijn deze bezwaren uit den weg geruimd, dan ligt het in 7t voornemen met allen spoed aan het plan uitvoering te geven. Te Rotterdam is met de mail- boot „Duitschland'7 Zondagavond aan gekomen de equipage van het Neder landsche stoomschip „Saturnus", dat Woensdag in de Golf van Biscaye schip breuk leed. De opvarenden werden door een Japansche stoomboot gered en te Londen aan wal gezet. Uit Rotterdam meldt men nader: De bemanning van het in de Golf van Biscaye gezonken stoomschip „Sa turnus" van de firma Van Santen Co. is Zondagavond hier aangekomen via Queensboro van Londen ,waar zij door zij door het japansche stoomschip „At- suli" werd geland. Na gestooten te heb ben, vulde het schip zich zoo spoedig met water, -dat de pompen het zinken niet konden bedwingen. Toen het vaartuig al dieper en dieper zonk, werd besloten om het in de twee stoombooten te ver laten. Na te zijn afgestoken wist de be manning door het afsteken van lichten de aandacht te trekken van het achter op komende japansche stoomschip, dat haar opnam. De scheepspapieren zijn gered. Een paartje te Edam zou in het huwelijksbootje stappen. De a. s. bruidegom had nog f 300 op de spaar- staaii, waarvoor meubelen en een nieuw trouwpak werden aangeschaft. Samen gingen ze naar Amsterdam om een en ander te betalen. Maar daar bemerkt de bruidegom ,dat zijn geld uit den bin nenzak van zijn jas is verdwenen. Dit moet hem zeker te Amsterdam ontstolen zijn. Ook kan hij het verloren hebben, want zijn zak is stuk. Van betalen kwam dus niet. Maar het ergste bleek later. Het bruidje had blijkbaar niet zoo7n onbeperkt vertrouwen in haar a.s. echt genoot, dat zij een onderzoek overbo dig achtte. En wat bleek? Voor zoover bekend, had de bruidegom nergens f 300 op de spaarbank. Omtrent den diefstal rees gegronde twijfel en van de vol trekking des huwelijks zal vooreerst wel niets komen. Te Harkema Opeinde (Fr.)heeft men in één nacht tweemaal getracht in te breken bij de wed. L. Men wist, dat zij dien dag varkens afgeleverd endaar- voor geld ontvangen had. Des avonds omstreeks elf uur hoorde de vrouw het deurslot forceeren, zij stond op en zag twee mannen wegloopen. Des nachts om twee uur kwamen zij terug, weer stond de vrouw op en weer ver dwenen de inbrekers. In verband met den moord te Sur- huizem en deze pogingen zal men ook in het dorp weer nachtwachtloopen in stellen. De vorige week liep het ge rucht dat een stoker der Haagsche gas fabriek in een oud vest voor ongeveer f 100.000 aan diamanten had gevonden. Natuurlijk werd het door niemand ge loofd. Dcor toevallige omstandigheden kwam „Land en Volk" achter de juiste toedracht der zaak. Het blad vindt deze te merkwaardig om ze niet mede te deelen. In een werkmansgezin te 'sGraven- hage had de vader voor ongeveer 3 jaar terug een gebruikt pak gekocht en dit nu als zijn huispakje in gebruik genomen. De man verloor de vorige week een dubbeltje tusschen de voering van het vest en terwijl hij dit weer voor den dag haalde kwam hij tot de ontdekking dat er zich twee steenen in bevonden. Toen hij deze eruit gewerkt had bleken het 2 schitterende brillanten te zijn, die een waarde vertegenwoordigden van on geveer twintig duizend gulden. Zoo ziet men alweer hoe een dubbeltje rollen kan. In het Engelsche stadje Woodbridge is men op de goede ge dachte gekomen, ter voorkoming van automobielongelukken die in de nauwe en hoekige straten veel voorkwamen, aan de hoeken der straten groote spie gels aan te brengen. Deze spiegels stel len den automobilist irï staat, bij het naderen van een hoek reeds van te voren een groot gedeelte der straat, die hij in wil slaan, te overzien. Deze straatspiegels, waardoor men in staat is, als het ware „om een hoekje te zien", hebben reeds zóó goed voldaan, dat verscheidene andere kleinere plaatsen met vele nauwe en hoekige verkeerswegen het voorbeeld van Woodbridge hebben gevolgd. Zaterdagochtend was de land- bouwer D. Sleepers te Slagharen met zijne dienstbode op het land aan het werk. Zijn vrouw was naar den winkel om boodschappen te doen terwijl een klein kind thuis in de wieg lag te slapen. De dienstbode ging even naar huis om te zien of de kleine nog goed sliep. Op eenigen afstand der woning zag ze, dat de vlammen uit het dak sloegen. Zij had nog juist den tijd om de zuigeling te redden; een koe alsmede een jongbeest, benevens eenig huisraad werd door de hulp der buren gered. Een paard en vijf varkens kwamen in de vlammen om. Vier varkens, die gered werden, moesten worden afgemaakt, wegens brandwonden. Alles was verzekerd; oorzaak onbekend. Dit is de derde brand in deze kleine plaats binnen een week tijds. Uit Straatsburg wordt ge seind, dat te Niederjeutz in de Nico- laasbrouwerij tengevolge van een ketel- ploffing drie arbeiders zijn verbrand. T e N e w-Y ork is voor eenigen tijd een van de groote geld-magnaten de bankier Kennedy overleden. Naar nu uit New-York wordt gemeld, heeft de geldman in zijn testament bepaald, dat de helft van zijn erfenis, die ruim 60 millioen dollars beloopt, besteed moet worden voor kerken, scholen en liefda digheids-doeleinden. De Portugeesche gewapende macht verstrooide onlangs een talrijke en geduchte bende smokkelaars, die zich aan struikrooverij overgevend, angst en schrik in de streek Torox verspreidden. Een der bandieten had zijn kameraden verraden en de politie, geholpen door de troepen, overviel de booswichten, in een groote spelonk, in het gebergte vergaderd. Een verwoed gevecht begon, waarbij elf ban dieten werden gevangen genomen, maar de rooverhoofdman, Plana geheeten, slaagde erin met nog drie bandieten te ontsnappen. Deze laatsten zwoeren zich te wreken en draalden niet met de uitvoe ring van hun plan. Den 3en Nov. ontving de gouverneur van Lissabon, Dom Esco bar, een naamloozen brief, een alleen staand huis in den omtrek aanwijzend, waar groote hoeveelheden gesmokkelde goederen heetten te zijn opgeslagen. De gouverneur begaf zich, vergezeld van eeni- ge leden der burgerwacht, naar de aan gewezen plaats. Het huis werd doorzocht en eindelijk kwam men aan deur, welke meende men, toegang naar de geheime bergplaats verleende. Bij de poging om de deur met geweld te openen, ontplofte een bom. De weggeslingerde stukken der helsche machine doodden twee burger wachten, terwijl de gouverneur en drie agenten ernstig werden gekwetst. Vechtende winkeldames. Het politierapport schrijft het „U.D" is doorgaans een mengelmoes van allerlei gebeurlijkheden. Men kan het zich zoo vreemd niet denken, of het is op de politie staat vertegenwoordigd. Maar wat er Zaterdagmiddag op stond, behoort toch tot de hooge uitzonderingen. Gelukkig. Anders worat de taak onzer rustbewaarders a 1 te omvattend. Ze waakt nu al voor vechtende school jongens, voor vechtende polderwerkers, voor vechtende veedrijvers en wat zoo dagelijks met elkaar pleegt te bakkelijen. Maar onze moderne tijd heeft moderne zeden. En haakt naar wat grootere variatie. Die is Zaterdag gekomen. Dien middag zijn twee winkeljuffrouwen in de Lijnmarkt te Utrecht aan het ruzie-maken geweest. Zij hebben in optima-forma gevochten. En raak ook. Als twee mannen vechten en de strijd is beslist, reiken ze elkaar de hand en de quaestie is de wereld uit. Maar de winkel-dames roepen om wraak. Er is proces-verbaal van opge maakt De Italiaansche Corrière del Matino ontving een telegram waarin ge meld wordt, dat Roosevelt geen jacht- ongeluk gehad heeft, maar dat de ex-pre sident in het binnenland van Afrika zeer ernstig ziek ligt. Deze tijding is door een neger naar de kust gebracht, uit wiens verhaal men aan vankelijk meende te moeten opmaken dat Roosevelt op de jacht gedoqd was. Nadere inlichtingen ontbreken nog. Er is intusschen alle reden om aan te nemen, dat de ongunstige berichten om trent Roosevelt uit de lucht gegrepen zijn. Geenerlei bericht omtrent ziekte of onheil is ingekomen. Van regeerings- en particu liere zijde beijvert men zich in verbinding met Roosevelt te komen. Onlangs hebben dieven ie Londen in een winkel van damesmodes hun slag geslagen en een heele bundel japonnen geroofd, nu is in New Bond- street een bontwinkel geplunderd. Voor een waarde van f24,000 haalden zij er weg; o.a. 45 bontjakjes, 300 boa's en moffen. Tot hun buit behoorde het kost bare bont van marters, zilvervossen, hermelijn en veel meer. Men vraagt zich af hoe de dieven ongemerkt zoo een menigte goederen hebben kunnen mee nemen. Als een typisch staaltje van bommenvrees bij onze oostelijke naburen schrijft men het volgende: Deze week werd door de fa. P. Mer- kes te Rotterdam, aan den heer A. J., te Keulen, als aangeteekende brief een Radium Wekkerhorloge verzonden. Toevallig liep hiervan de wekker juist af toen genoemde heer het pakje aan het postkantoor in ontvangst nam, het geen den postbeambte dermate ontstel de, dat hij de politie verwittigde, die 't gevaarlijk pakket in beslag nam en den heer J. verzocht haar te volgen. Aan het hoofdbureau van politie werd de militaire macht verwittigd, en het pakje naar het arsenaal vervoerd, waar het in een bomvrijen wagen gebracht werd om met enorme voorzorgen in de grootste spanning geopend te worden. Het behoeft wel geen betoog, dat de onschuldige inhoud zoowel den heer J. als den aanwezigen officieren stof tot groote hilariteit gaf. De dienstbode van den land man H. Hart te Hemmepolder (N.-H.), is bij het omstappen van een draaihek Zaterdagmorgen te water geraakt en verdronken. Volgens een bericht uit Twente aan de j,Müncherner Neueste Nachrichien" verscheen Woensdagavond bij de directie der Banca Cooperativa een monnik van het Capucijnerklooster, die mededeelde dat hem onder het zegel van het biechtgeheim 370.000 kronen waren ter hand gesteld, welke eenigen tijd geleden ten nadeele der bank ge stolen waren. De bank heeft het geld dadelijk in ontvangst genomen. Door de overstroomingen in Spanje zijn vooral in het district Tortosa verscheidene voet en spoorbruggen weggeslagen. De stad Vinaroz, 25 mijlen van Tortosa, staat geheel onder water. Troepen zijn vertrokken om hulp te ver- leenen. Drie personen zijn tot heden verdronken. Te Wetteren zijn Woensdag nacht twee mannen mei zwarte gezich ten binnengedrongen bij de gezusters Verstraete, 60 en 70 jaar oud, als rijk bekend en wonende in de wijk Óverbeke. Daar zij geen antwoord kregen op de vraag naar haar geld, bonden zij de twee vrouwen en doorzochten zij het huis maar vonden niets, daar geld en waarden in verzekerde bewaring waren. De twee vrouwen zijn des morgens bevrijd door buren, die haar, volgens ge woonte, kwamen roepen om naar de kerk te gaan. Tegen winterhanden en voe ten. Tegen winterhanden en voeten noemt men als een uitstekend middel het volgendeVóór het te bed gaan moet men de voeten of handen twintig minuten baden in heet water, waarin men voor de handen twee, voor de voeten vier lepels gepulveriseerde aluin heeft opgelost. Men moet telkens heet water bijgieten, om het bad zoo warm mogelijk te houden. Daarna droogt men de handen of voeten flink af en wikkelt ze in verwarmde wollen doeken, zoo noodig moet deze behandeling een paar keer herhaald. („Wb. v. Dames".) Reclitzalkeri. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeeldeMa- rius D., 19 j., te Leiden, wegens straat schenderij tot f 4 of 3 d.B. van B. 26 jaar, te Leiden, dito tot f 3 of 2 d.Corn. H. B., 21 j., te Leiden, we gens burengerucht, tot f 1 en f 4, resp. 1 en 4 d.Jan v. K., 46 j. en Hendrik v. K., 52 j., te Rijnsburg, wegens het laten loopen van vee op eens anders weiland ,tot f 3 of 3d.; Hendrik B., 16 j., te Leiden, wegens het loopen op verboden grond, tot f 1 of 1 week tuchtschoolPieter K., 23 j., te Roelof- arendsveen, dito tot f 1 of ld.; Wil helmus v. d. Z., 31 j., te Noordwijker- hout, dito tot tweemaal f 4 of 2 maal 3 dagen; Jos. A. S., 27 j., te 's Gra- venhage, wegens het loopen op verbo den grond en overtreding jachtwet tot tweemaal f 3 of tweemaal 3 d.Hen drik J. A., 28 j., te Sassenheim, wegens het jagen zonder acte tot f 5 of 3 d. Hendrik J. R., 38 j., te Alkemade, we gens jagen zonder vergunning, tot f 5 of 4 d.Hendrik v. B., 30 j., te Lei den, wegens visschen zonder acte en zonder vergunning, tot tweemaal f 3 of twee maal 2 dagenPieter v. d.. B., 20 j., te Leiden, dito tot tweemaal f4 of tweemaal 2d.; Petrus v. d. A., te Hillegom, wegens het loopen met strik ken in het veld tot f3 of 3d.; Wil lem S. J., 38 j.. te Noordwijkerhout, dito tot f 3 of 3d.; Jos. J. F. M., S., 38 jaar, te Rotterdam, wegens het jagen binnen den kring van een gere gistreerde eendenkooi tot f3 of ld.; Pieter J. S., 31 j., te Leiden, wegens overtreding der ijle wet ,tot tienmaal 50 ct. of tienmaal 1 d.Neeltje v. d. W'. 46 j., Anne B., 39 j., Maria J. K., 4Q j., allen te Noord wijk, wegens overtre ding der ijkwet, tot f 0.50 of 1 d. elk Joh. v. E., 36 j., te Noordwijk "dito; tot tweemaal f 0.50 of tweemaal 1 d., Lisette v. H., 30 j., te Leiden, wegens overtreding arbeidswet, tot f 1 of ld.; Wilh. de B., 22 j., te Leiden, .wegens dito, tot f2 of ld.; Willem v. D., 32 j., te Leiden, wegens dito tot twee maal f2 of tweemaal 1 d. Karei M. de Z., 22 jaar, te 7s-Graven- hage, wegens het rijden met een auto op den openbaren weg tot f2 of 2 dJan W. K. FM., 23 jaar, te 's Gravenhage, we gens het rijden met een au^ zonder rij bewijs tot f2 of 1 d.; Adriaan L., 38 j., te Bloemendaal, wegens het rijden met een auto zonder nummerbewijs tot f 4 of 1 d.Pieter G., 42 j., te Boskoop, wegens het niet op eerste vordering stoppen van een motorrijwiel tot f3 of 2 d.Daniel N., 38 jaar en Hubert J., 58 j., te Voor schoten, wegens het rijden met een rijwiel zonder licht tot f 1 of 1 dag ieder; Cor nells van L., 19 jaar, te Sassenheim; Arie V., 22 j., te Noordwijk; Nicolaas H., 20 j., te Noordwijkerhout; Arie P., 19 j., te Haarlemmermeer, allen wegens rijden zonder licht, tot f2 of 2 dagen ieder; Arnoud D. L., 20 j., te LeidenGer. O., 18 j., te 's-Gravenhage, dito tot f3 of 2 d.Arie O. Wzn., 39 j., te Katwijk aan Zee wegens het rijden met een voertuig- zonder licht tot f 1 of 1 d.Joh. T., 21 jaar, te Leiden, dito tot f 2 of 2 d.Corn. S., 37 j., en Dirk van D., 62 j., te Hazers- woude, wegens het niet stapvoets naast de kar gaan tot f 1 of 1 d. ieder; Jac. D.; 24 j., te Leiden, dito tot 12 of 1 d.; Johs. D. T., 21 j., te Leiden, dito tot 1 maai f3 en 2 maal 2 subs. 1 maal 1 d. en 2maal 1 d.; Jan S., 38 j., te Deventer, wegens het zonder vergunning varen in Rijnlands boezemwater, tot f2 of 1 d.; Jan R., 23 j., te Hillegom, dito tot f3 of 2d.; Willem O., 26 jaar, te Rotterdam, dito tot f 10 of 5 d.Jacobus K. Dzn., 35 j., te Katwijk aan Zee, wegens het te Kat wijk met 12 tonnen haring rijden, tot 12 of 2d.; Cornelis V., 56 j., Jacob v. D., 44 j., Jan v. D. Dzn., 21* jaar, allen te Katwijk a. Zee, wegens het te Ka twijk met 12 tonnen water rijden, tot f2 of 2 d. iederDirk 2,. 23 j., te N i e u w v e e n wegens het gooien van vuil in het water tot f 1-of 1 d.Christina P. M., 42 j.,- te Leiden, wegens het als vergunning houdster zich door een ander laten ver vangen, zonder toestemming van B. en W., tot f3 of 1 d.; Bertus W., 42 j., te Oegstgeest, wegens het rijden met een rijwiel door de Watersteeg tot f 1 of 1 d. Isaac Z. C., 23 j., te Oegstgeest, wegens het rijden met een rijwiel op den Witten Singel des Zondags, tot f 1 of 1 d., Cath. v. B., 17 j., te 's-Gravenhage, wegens het te Noordwijkerhout rijdeen met een rij wiel op het voetpad tot f 0.50 of 1 d.Ni colaas H. Pzn., 20 j., Johs. K., 22 j., Wil lem v. d. B. Dzn., 22 jaai, Petrus H. Gz., 19 jaar, allen te Noordwijkerhout; wegens het rijden met een rijwiel op een voetpad aldaar, tot f 1 of 1 d. ieder; Pe trus V., 4S j., te Alkemade, wegens Het te Warmond oprichten van gebouwen zonder vergunning tot f 8 of 4 d., en Wil lem v. d. B. Azn., te Noordwijkerhout,- wegens het loopen op verboden grond en overtreding Jachtwet tot viermaal f 5 of viermaal 3 d. Hooge Raad De Hooge Raad deed gister uitspraak in dee zaak van een landbouwer onder Zevenhoven, door den kantonrechter te Woerden tot f 5 veroordeeld, wegens het zonder verlof van het bevoegd gezag belemmeren van het verkeer over een openbaren landweg. Aangevoerd was, dat er ruimte was te beslissen, wie gerechtigde op dit pad was en dus ten onrechte zou zijn aangenomen dat het pad voor openbaar gebruik was bestemd. De Hooge Raad overwoog echter dat feitelijk is beslist, dat aan requirant's ver weer als zou hij eigenaar zijn van hef pad en slechts gedoogd hebben dat men over het pad liep geen waarde valt te hechten onder de ten processe vaststaande omstandigheden en verwierp het beroep.; Het O. M. bij de Haagsche recht bank eischte gisteren 6 jaar gevangenis straf tegen JVL V., te Monster, wegens poging tot moord op zijn vader. ALKEMADE. GEBORENNicolaas Wouter, zoon, en Hendrika Jacoba, dochter van Simon van: Ruiten en Petronella van der Meer. rp Theodorus Gerardus, zoon van Jacobiis Waasdorp en Marijtje Disseldorp. GETROUWD: Jan van der Lee, 21 j.j te Rijnzaterwoude en Geertruida Maria Oostenburg, 21 jaar, te Alkemade, on langs te Leimuiden. OVERLEDEN: Catharina van der Meer, 63 jaar, echtg. van Dirk van Klink. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgend de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor, De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nederlandsche ONGEVALLEN-Verzekering-Maatschappij „FATUM te s-Gravenhage, Buitenhof 5. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2