Ingezonden Stukken. Uit Stad en Omgeving, geroerd de plaats des vredes, om na een 30-jarig scheiden bij elkaar te blij ven. Door de duisternis misleid is te Wageningen de 60-jarige arbeider Van Faassen uit Achterberg in een sloot geraakt en verdronken. De opmerkzaam heid der voorbijgangers werd getroffen doordat het hondje van den ongelukkige aan den kant maar heen en weer bleef loopen. Toen men den man ophaalde, waren de levensgeesten echter reeds ge weken. Te Kalsdonk onder Roosen daal (N.-Br.) heeft een hevig gevecht plaats gehad tusschen de marechaussee en de beruchte broeders Van Zundert, die de marechaussee met messen te lijf wilden. Deze maakten van de sabels gebruik en hebben de Van Zunderts duchtig geslagen en gewond. De mare chaussee zijn er in geslaagd de verzet- plegers in hechtenis te nemen. Gistermorgen is een rangeer arbeider te Disseldorf tusschen de buffers van twne goederenwagens bekneld ge raakt en doodgedrukt. Op het station Neuwerk geraakte uit Hamm bij het afspringen van een goederen trein onder de machine en werd ver morzeld. Strijkgeld. In de afdeeling Zierikzee der Zeeuwsche Landbouw-Mij. heeft een uitvoerige bespreking plaats gehad over afschaffing van het in die streek nog gegeven wordend strijkgeld, bij openbare verkoopingen, daar dit aan leiding tot verschillende misbruiken geeft. Het bleek daarbij, dat in de ver schillende deelen der provincie op on derscheidene wijzen de verkoopingen plaats hebben o. a. in Tholen wordt be halve bij „opbod" ook wel vervolgens het mijnen toegepast, dat mede zeer afkeurenswaardig werd geacht; in Zuid- Beveland en Walcheren worden briefjes verstrekt, waarop elk zijn bod plaatst en waarbij de hoogste inschrijver het strijkgeld ontvangt, terwijl dan deze hoogste som wordt opgeroepen voor verhooging. Algemeen vond men het verstrekken van strijkgeld erg immoreel en de conclusie was, dat reeds veel ge wonnen zou zijn, wanneer de notarissen wilden medewerken om- dit strijkgeld af te schaffen. De aanwezige notarissen namen druk aan de besprekingen deel en er werd op gewezen, dat het geven van strijkgeld nu eenmaal een gewoonte is geworden, waarmede bij de verkoo pingen als „plaatselijk gebruik" wel de gelijk rekening moet gehouden worden. De berichtgever van het „N. v. d'. D." schrijft aan zijn blad Eindelijk dan na een étrijd van vier weken is het conflict tusschen de ree ders en de visscherlieden beslechts. Wanneer twee tegen elkander hebben gestreden en de hand tot verzoening is gereikt dan geeft dat oplichting, bevre diging. Maar dit einde, plotseling geko men, bevredigt niet. Nergens zagen wij blijde gezichten, geen van de twee par tijen is voldaan. Men kan den toestand eigenlijk nog niet goed overzien. Bij ve len is het nog een onopgeloste vraag, Jvie ten slotte gewonnen hebbende ree- ders o f de stakers. En ook, welke nu de gevolgen zullen zijn. Zonder ons in die vragen te verdiepen, gillen wij de volgende feiten mededeelen: Na het bij notarieele akte vaststellen van een loonregeling 'door de reeders zijn er nog twee hoofdpunten overgebleven, Waarover de quaestie bij de staking liep. In de akte zelve werden verschillen de concessies gedaan. Het groote punt van verschil, waarom daarna alles draaide, was de eisch van vrijen middagkost". Het andere was de erkenning van de vakorganisatie. Gedurende de staking kwam daarbij nog de eisch, dat na afloop daarvan geen rancune-maatregelen zouden worden ge nomen. Die drie punten zijn door de reeders niet toegegeven. Zelfs zijn daarover geen conefrenties meer gehouden. Met de overige eischen ging het als volgt Geëischt werd: De bemanning van een stoomtrawler besta uit: schipper, stuur man, 4 matrozen, le machinist, 2e ma chinist, stoker en een bevaren kok (a f50 per maand). Vastgesteld is: schipper,' stuurman, 4 matrozen (gedurende winter en zomer) elke reederij behoudt zich het recht voor dat een der 4 matrozen een lichtmatroos zal zijn; bij de meeste maatschappijen voeren 4 matrozen); le machinist, 2e ma chinist, stoker en kok (boven 16 jaar en f40 per maand). Geëtècht werd: vrije voeding (zijnde een loonsverhooging van pl.m. f7 per maand.) Vastgesteld is: eene loonregeling, wel ke bij enkele reederijen reeds bestond, terwijl bij enkele groote reederijen het loon daardoor gestegen is; evenwel geen f 7 per maand. Voeding onder controle der reederijen. Geëischt werd: Uitbetalen ten kantore Vastgesteld aldus. Geëischt werd Wekelijksch voorschot Vastgesteld aldus. Geëischt werd: Na elke flinke reis >24 uur rust. Vastgesteld aldus. i j Geëischt werdNa Zaterdagmiddag 12 uur en des Zondags niet Uitvaren, bitvaren. Vastgesteld is: Zondags niet meer Geëischt werd: Verzekering tegen alle arbeidsresico. Vastgesteld is: .De conditiën van ver verzekering zullen zichtbaar worden op gehangen aan boord van de trawlers. .Werd vroeger het lever- en kuitgeld alleen onder het dekpersoneel verdeeld, thans zullen ook machinisten en sto kers daarin deelen. Zoo staan thans de zaken ha Het ein de de r staking. Ruim 150 voormalige stakers zijn niet aangenomen, grootendeels behoorende tot het machine-personeel. Toch zijn de zen nog vol goeden moed, daar zij mee- nen, dat het in hunne plaats aange nomen werkvolk het leven aan boord van trawler-vaartuigen niet zal volhou den. Door het uit het spoor gera ken van een wagon midden in een langen goederentrein, met bestemming voor Rot terdam, liepen gistermiddag tusschen 4 en 5 uur vier goederenwagens op het nieuwe gedeelte van het Westelijk Empla cement bij het Centraalstation te Am - sterdam op elkander. De materieele scha de is vrij aanzienlijk; ook het nieuwe seinhuis werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De trein- nenloop was 20 minuten gestoord. Bij de firma J. J. Beijnes te Haarlem wordt op het oogenblik eeen In disch rijtuig vervaardigd op een vijfde van de ware grootte, om te worden ge- exposeerd op de tentoonstelling die in 1910 te Brussel zal worden gehouden. Het is een echt knutselwerkje, daar alle stuk jes afzonderlijk vervaardigd worden, dan met bekleeding en al in grootere stukken iineengezet en zoo bijeengevoegd moeten worden, daar de grootte natuurlijk het binnenin werken niet toelaat. Het rijtuig je wordt even 2 Meter lang. De man, die, doodelijkge- wond door een kogel, Zaterdagnacht door de politie aan den Kweekerijweg te 's Gravenhage werd gevonden, is, meldt de „Avp.", herkend als de grondwerker D. Nol, wonende in de Messtraat te Scheveningen. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Duister in deze zaak is, dat men den man blootshoofds vond liggen en ook zijn pet niet in de omgeving is gevonden, terwijl het slachtoffer met een pet op van huis is Zondagmiddag om drie uur brak er brand uit aan boord van de motor boot Meteor, toebehoorende aan den heer A. van Herwaarden, handelaar in tabak en sigaren aan de Westerstraat no. 8 te Rotterdam. De motorboot lag op dat oogenblik aan paal 11 in de Maashaven aldaar, langs zijde van het lijnschip Else Doubag. De brand, die vermoedelijk ont stond doordien een bediende aan boord van de Meteor een brandende sigaar in de nabijheid van poetskatoen heeft laten liggen, is door de bemanning van het Deensche stoomschip Roma, en door de werking van de stoomboot Havendienst I gebluscht. De motorboot brandde zoo goed als uit, terwijl door de werkingi van de Havendienst I, die het branden de scheepje volpompte, voorkomen werd dat het groote benzinereservoir, dat zich op de Meteor bevond, ontplofte. De vliegmensch ingenieur Péquet heeft te Hamburg met zijn Voisin-toestel een gevaarlijk vliegtochtje gemaakt, dat hem bijna het leven kostte. Hij vloog ongeveer 6 minuten en bevond zich op 30 M. hoogte, toen plotseling! uit den motor een groote vlam opsteeg die het linnen van het apparaat deed ontbranden. Met groote snelheid greep de vlam het voorste gedeelte van het apparaat. Péquet verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij bracht den motor tot stilstand en het toestel zweefde langzaam omlaag. Toen de vlam dicht bij hem kwam, sprong Péquet van ongeveer 5 M. hoogte om laag. Van alle zijden schoot men toe om te helpen. Péquet liep nog ongeveer 10 M., toen viel hij neer. Eenige land lieden snelden toe en droegen hem weg. Anderen wierpen mos en aarde op het brandende apparaat en bluschten het vuur. Van het toestel is alleen het lin nen verbrand. Péquet werd per auto naar het ziekenhuis gebracht. Reeds op het veld was hij bijgekomen en had met verscheidene lieden gesproken. Hij verzekerde, dat hij ongedeerd was. De doctoren wilden echter onderzoeken of hij geen inwendige kneuzingen had. Men hoopt dat Pequet, als hij van den ze nuwschok hersteld is, dezer dagen we der zijn vliegproeven zal voortzetten. Hoelang? Zondagnacht zoo meldt het H. v. Antwerpen is op St. Anna een zonderling en vreeselijk drama voorgeval len, in de woning van den concierge van de Royal Yachtclub, Frpns Cejlemans. De oudste zoon, Albert, is dien nachf opgestaan, denkelijk in een toestand van slaapwandeling, en de kamer zijner ouders binnengegaan en heeft daar een tweeloo- pig geweer geladen met hagel. Hij heeft vervolgens twee schoten gelijk gelost op het bed zijner ouders. De moeder kreeg de volle lading in het achterhoofd en in de schouders en was op slag dood. De vader, door het schot gewekt, sprong uit het bed, en toen hij zag wat er gebeurd was, ontnam hij zijn zoon het geweer. De zonderlinge handelwijze van den jongen ziende, en vol angstoverwat er nog ge Deuren kon, greep hij 'n koord en bond hem vast. In tusschen was de concierge uer Spurt Róyal Nautique aan stonds de gendarmen gaan verwittigen en een dokter halen, die enkel den dood kon vaststellen. "De dader van dit vreeselijk bedrijf schijnt niet Te weten wat hij heeft gedaan. Een waar priester. De „Missions Catholiques" ontvingen van een geestelijke uit New-Orleans bij zonderheden over den ontzetténden cy cloon, die een paar weken geleden, dat land teisterde. We lezen er deze regels in: „Onder de aandoenlijke episoden die betrekking hebben op deze ramp, kan ik u het volgende meedeelen. Te Terre-Bonne waren de kerk en de pastorie omvergeslagen en de priester was verdwenen; men haastte zich de puinhopen weg te ruimen en men smaakte de vreugde hem levend te vinden, uitgestrekt op den grond met de H. Hostie opde borst. Alvorens zich zelf te redden, had hij eerst de H. Hostie in veiligheid willen brengen." Schadelijkheid van het rooken. Een belangrijke bijdrage tot verklaring van de schadelijkheid van het rooken le vert ons Noda in zijn dissertatie, die in Wurzburg het licht zag. Het verschil in nadeel veroorzaakt door het rooken van zware en van lichte sigaren zou namelijk niet zitten in het verschil aan nicotinege halte, dat bij beiden ongeveer even groot zou zijn, maar de absorptie van de nico tine uit de zware sigaren zou veel aan zienlijker zijn dan van die uit de lichtere soorten. Bij den rook, die uit de pijp wordt op gezogen, is een dergelijk verschil van ni cotinegehalte aan te toonen. De oude pijp zou namelijk meer nicotine absorbeeren zoo zelfs dat de door deze pijp opgezo gen rook slechts s/3 van het nicotinege halte bezit van den rook die uit een nieu we pijp wordt opgezogen. (Tijdschr. voor de Soc. Hyg.) De rechters vara Chicago. Een arme kerel, die o ironie! den naam van Dollar droeg, en die van honger rammelde, had drie jonge kippetjes gegapt en opgegeten. De rechters, reke ning houdende met de voorloopige hechte nis, welke hij had ondergaan en met zijn ellende, veroordeelden hem totvijf minuten dwangarbeid. Twee agenten voerden onmiddellijk den armen Dollar weg naar het lokaal voor dwangarbeidmaar voordat zij tijd hadden om hem de gebruikelijke douche te geven bij de intrede van de cel, waren de vijf minuten al voorbij. Een bewaker kwam Dollar halen om hem in vrijheid te stellen. En Dollar, nog even hongerig als tevoren, moest weer op zoek naar nieuwe kippetjes. Die goede rechters! (Buiten verantwoordelijkheid der redactie?) St. Barbara-vereeniging. Als secretaris van bovengenoemde ver- eeniging gevoel ik mij gedrongen aan al len welke hebben meegewerkt om den eersten bidstond van 7 Nov. zoo schitte rend te doen slagen, mijn hartelijken dank te betuigen. Allereerst aan den Wel- eerw. Pater Haanen, Eere-Voorz., die haar met een schoone rede heeft ge opend, en op de tweede plaats aan het talrijk opgekomen publiek. Wij hopen dat de woorden van den Eere-Voorz. in goede aarde zijn gevallen en dat op Zon dag a.s. weder een ieder present is om 1 uur op het R. K. Kerkhof. Dan eerst ziet het bestuur zijn werk beloond. De col lecte heeft opgebracht f2.18, waarvoor namens het comité dank wordt gebracht. N. B. Zij die zich als donateur of dona trice of lid willen opgeven, kunnen dit Zondag na afloop van den bidstond doen. B. A. v. DIJK, le secr4 M. d. R. Hiermede verklaar ik, dat ik niet de schrijver, noch direct noch indirect, ben van de aankondiging in de „Leid- sche Courant", betreffende de opvoering door de Cecilia-vereeniging van het drama „Merodates". Daar was mij te voren niets van bekend. Warmond, 9 Oct. '09. JAN ZWETSLOOT. Academienieuws. De heer Leon Polak, Haarlem, promo veerde Donderdag jl. cum laude aan de Universiteit te Berlijn als doctor in de Duitsche letteren en philosophic, met dissertatie „Untersuchungen über die Sigfridsagen". Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde'in de" heden gehouden strafzit ting bevestiging van het vonnis van den Leidschen kantonrechter waarbij de chauf feur v. d. H. gedeeltelijk werd vrijge sproken en gedeeltelijk van rechtsver- voiging ontslagen wegens "het met zijn automobiel, op den Haagweg nabij L e i - d e n, overrijden van een paard der veld artillerie, tengevolge waarvan dit het rech ter-achterbeen zou gebroken hebben. De Ambtenaar van het O. M.,- bij het Kantongerecht te Leiden was van het vonnis van den kantonrechter in hooger beroep gegaan. LEIDEN, 9 November. Door P. J. Schmitz, alhier is ver gunning verzocht tot het oprichten van eene rookerij en zouterij in het perceel Haarlemmerstraat no. 209. Dit verzoek is met bijlagen op de ge meente-secretarie ter visie gelegd, terwijl op Maandag 22 November 's morgens elf uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Door H. Scheepstra, te Amsterdam is vergunning verzocht tot het oprichten van een dubbelen heete-luchtoven, ter vervanging van den bestaanden oven, in het perceel Janvossensteeg no. 38. Dit verzoek is met bijlagen op de Ge meente-secretarie ter visie gelegd, terwijl op Maandag 22 November a.s. 's morgens elf uur ten Raadhuize gelegenheid zal be staan bezwaren er tegen in te brengen. De zwerver, die zich gisteren schuldig maakte aan diefstal van een stuk manufacturen bij de firma Kruyffhooft alhier, is naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage vervoerd en ter be schikking van de justitie gesteld. Door de politie is alhier aangehou den de zwerver J. B. F., die in het Alge meen Politieblad gesignaleerd stond wegens het ondergaan van eenige hechtenisstraffen. Voor het examen van assistent apothekeres slaagde heden te Rotterdam mej. L. Klompé, alhier. HILLEGOM. Omtrent den toestand van den werkman P., j.l. Donderdag aan den Overweg bij Veenenburg door een snel trein aangereden, kan thans nog worden vermeld, dat hoewel deze nog zeer zorg wekkend is, er toch eenige beterschap schijnt te zijn ingetreden. Hij wordt in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verpleegd. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Naar wij vernemen zal met 1 Decem ber e. k. optreden als hoofd der Afd. Spoorwegen van het Departement van Waterstaat Mr. Dr. G. van der Meulen, Referendaris aan genoemd Departement. Uit Constantinopel wordt gemeld, dat Aristarki Effendi, roeger gezant der Porte te Washington, bestemd is om Missak Effendi op te volgen als gezant van Turkije te 's-Gravenhage. BREMEN. Gistermiddag omstreeks 2 uur zijn bij het uitvoeren van schilders- werk aan het dak van het station, door dat een hooge stelling brak, vijf schil dersknechten naar beneden gestort. Allé vijf werden zwaar gewond opgenomen. Een schilder is reeds overleden. MADRID, 8 Nov. Bij gelegenheid van het bezoek van Koning Manuel aan den Koning van Spanje had hedenavond een gala-maaltijd plaats door Koning Alfonso aan Koning Manuel aangeboden. In de bijzonder hartelijke toasten, die daarbij gewisseld werden, werd gedronken op de welvaart van beide landen en de wensch te kennen gegeven, dat Spanje en Portuga lztillen blijven verbonden wor den door banden van vriendschap. Uit Sydney wordtgemelddat het werk in alle steenkolenmijnen van de districten New-Cassel en Midland ten gevolge van eene staking van 12000 mijnwerkers stilstaat. Waarschijnlijk zul len de mijnwerkers der andere districten zich bij de stakers aansluiten. 20 vaar tuigen die kolen moesten innemen, zijn daardoor in New-Cassel opgehouden. Vele Australische stoomschepen zullen moeten blijven stilliggen daar de sta king langdurig dreigen te zijn en de voorraad steenkolen klein is. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. Kin- TO 31 Oct. Zondag 56 4 GO 1 Nov. Maandag 68 4 72 2 Dinsdag 67 3 70 3 Woensdag 68 5 73 4 Donderdag 71 5 76 5 Vrijdag 71 8 79 6 Zaterdag 72 11 83 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 Scilly. Laagste 739.2 Bodo. Verwachting tot den avond van 10 Novembermatige tot krachtige zuid westelijke wind, zwaarbewolkte lucht, mogelijk regenbuien, zelfde temperatuur. Marktberichten. LEIDEN, 9 November. Vette varkensmarkt. Aanvoer 118 st.; Vette 98, 55 a 52 ct. p. K. licht soort 20 st. 48 a 47 ct. p. K. Handel vlug. ROTTERDAM 9 November 1909. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 38 paarden; 1 veulen; ezels; 1748 magere runderen; 697 vette runderen; 180 vette kalveren; 184nuchtere kalveren; 566 graskalveren; 1 schaap; var kens; 166 biggen, bokken. Prijzen per half kg.: koeien en ossen 28 a 36 c.; stieren 24 0 32 c.Vette kalveren 40 a 50 c. Prijzen per sflik: melkkoeien f155 a 265; kalfkoc-ien f 16- a 350; stieren f125 a 240; pinken f90 a ll(j graskalveren f30 a 90; vaarzen f90 a 140- werkpaarden f 100 a 170; slachtpaarden f60 a 100; hitten f 100 a 150; biggen f7 a 1150*' nuchtere fokkalveren f 11,50 a f 15,50; nuchtere' fnot??2oen f? a f 10,50biggen week' Handel in eerste soort spoelingkoeien beperkt- omzet traag; dito ossen beter gewild; mindere' soorten graag, handel levendig. Vette kalveren' alleen beste soorten vlugger. Puikste 2*3 cent boven noteering. Mager vee in alles veel handel.' Puike melk- en kalfkoeien voorbuitenlandgoed' gewildook voor binnenland veel vraag. Magere ossen en jong vee vlugger omzet. Graskalveren gezocht, ook voor Frankrijk. Nuchtere fok- en slachtkalveren met tamelijken handel. Paarden met redelijke vraag en omzet. In biggen viel meer bedrijvigheid waar te nemen. ROTTERDAM, 9 November. Op de boter markt werden aangevoerd 46 achtste en 36 zestiende vaten en 228 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 61, 2e kw. f 58, 3e kw. f 56. Per half K.G. 75 a 80 ct De prijzen hedenmorgen aan de Rotteraam- sche Eierenveiling besteed zijn als volgt: kippen eieren f 6,45 a f 9,40, eendeneieren f 5,95 a f 6,20, alles per 100 stuks. Aanvoer 6595 stuks. AMSTERDAM, 8 November. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker muizen f k kleine f k blauwe f 2.-. h 2.20 Friesche muizen f a blauwe f 2.25 k 2.40, borgers f 1.70 k 1.80. IJ polder muizen f k bonte f 2.50 k 2.60, borgers f 1.40 k 1.60, blauwe f 2.— k 2.40. Geldersche blauwe f 2.20 k 2.60, bonte f 2.40 k 2.60. Zeeuwsche bonte f 2.60 k 2.70, blauwe f 2.50 ci 2.70, eigenheimers f 1.80 k 2.40. Hillegommer zand- f 2.— a 2.50, school meesters f 00,00, eigenheimers f 3.50 a 3.75. Aanvoer 14 ladingen. HOORN, 8 November. Op de heden gehou den groote najaarsveemarkt waren aangevoerd 4263 runderen. Geldekoeien f 130 a f 270, kalf koeien f 200 a f 325, hokkelingen f 80 a f 185, kalveren f 40 a f 120. Handel redelijk, prijzen hoog. De aanvoer was groot. Wel waren ver leden jaar 5414 stuks aangevoerd, doch dat was een zeer buitengewone aanvoer. Twee jaar ge leden bedroeg de aanvoer 3483 stuks. KAMPEN, 8 November. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 146 achtste en33zestier.de vn. De prijzen waren bij het consortium van boterhandelaren per vat f27 a 28*>, per vat f 13*3 a 14#; per *3 kilo 67*, a_70 ct.' OUDEWATER, 8 November. Op de heden ge- houden kaasmarkt waren aangevoerd 61 partijen, 3000 stuks wegende pl.m. 14775 kilogr. Prijzen waren le soort van f 31.— tot f 33.50 zwaardere f voor 2e soort f 29.—tot 31. Handel vlug. SCHIEDAM, 8 November, Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn f 11,per Ned, vat, zonder fust en zonder de belasting, Moutwijn vast. Spoeling per ketel f2,—, Graan-Spiritus f 17 aMelasse-Spiritus 15,aruwe Spiritus f8,a 8,%. LONDEN,6November.Wol. De wolindustrie verkeert in afwachting van de op 23 dezer be ginnende veiling van koloniale soorten. Er zul len alsdan tennaastebij 100,000 bn. aangeboden worden. In de November-veiling van het vorige jaar werden 179,000 bn. aangeboden en 172,000 bn. verkocht. Niettegenstaande het wolverbruik toen werkelijk kleiner was dan thans, stegen de prijzen in den loop dier veiling, bij sterk concurreerende kooplust, 10 a 15 pet. De ver wachtingen der wolindustrieelen omtrent de aanstaande veiling zijn verdeeld, het meeren- deei aiot echter geen daling tegemoet, wel eene al is het dan ook kleine prijsverhooging. LONDEN, 8 Nov. Veemarkt. Aanvoer 1300 Runderen 2/8 a 4/9, 6000 Schapen 2/9 a 5/4, 0 Kalveren 0 a 0, Varkens 0 a —0./ Beurs van Amsterdam. 9 November 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 2*3 dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal.4*3% Obl.Tabaksmon. 4% Obl. le serie Rusland. 4*3% Obl. 1909Ned.Rec. 4*2 dito Obl. 1909 4#' dito bijHope&Co.AG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3°/, Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aaud.„Keiahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.A1ij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij- Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat. Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake dtöhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intem.PirorLien Obl.4*3% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South RIw. Cert. v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabasli Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2*o Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 7o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congol oten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2 Vorige Koers Koers. heden 92% 92 91 91*16 77 77*3 98 95*i 97% 97*4 97# 61>ö 62*8 93% 93*4 85# 79# 79 94 105*8 105% 48*8 48? i6 53*8 53% 102*$ 102*3 87 196*3 88 87*3 75*3 75'% 90'J m 127 126% 128 128*4 179 180#' 139# 139 184*3 185? a 270 273 924*3 925 128# 458 188*3 188 165*0 165% 7% 23*8 24? i6 605 6Go 105 105 450 447% 77 77*3 495 4% 4 9'Ka 9% 37# 37% 87' 8 87 96 122% 122# 47% 47% 327 8 74# 74H 43% 103*3 46*3 100 99% 46*4' 39# 129'.% 129 31 202 103*4 103*3 20% 20% 108*16 f 1.85 76 98% 121 149 148 168*3 66*% 51*3 51% f43.30 f65.-

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3