Uit Stad en Omgeving. Mededeeling werd gedaan van het pro cesverbaal der kasopname en het nazien der boeken van den Gemeenteontvanger; uit dit proces-verbaal bleek, dat er medio October was uitgegeven f 42875,87i/2, in gekomen f 40170.98i/2j zoodat de uitgaven de inkomsten hadden overtroffen met een som van f 2704,89dit was gevonden uit het kassaldo der gasfabriek, groot f 4086,30. Ged. Staten berichtten de "goedkeuring van een Raadsbesluit tot regeling van uit gaven. De heeren Gasihuismeestcrs te Noord- wijk-Binnen verzochten machtiging tot op name in het Gasthuis van Elisabeth Sin- teur, wed. van J. Moonen. Zonder hoof delijke stemming stond de Raad de opne ming dezer vrouw toe. Tot lid van de „Schoolcommissie" w"erd gekozen de heer J. N. v. Malssum,- Com mies bij de Posterijen alhier. W. Rietmeijer, opzichter der algemee- ne begraafplaats, verzocht wegens hoo- gen ouderdom eervol ontslag uit zijn be trekking, met toekenning zoo moge lijk van een klein pensioen. Overeenkomstig het voorstel van B. en ,W., werd den opzichter eervol ontslag verleend, met behoud zijner wedde (f150 'sjaars), als pensioen. Ontslag en pen sioen gaan in op 1 Januari 1910. Eenige af- en overschrijvingen (rege ling van uitgaven) werden goedgekeurd. Vervolgens werd de begrooting voor 1910 behandeld. De heer Dr. A. Kervel opende de besprekingen met een algemeene be schouwing. 't Verheugde hem, een paar posten („baten gasfabriek" en „kasgeld") niet meer op de begrooting te hebben aangetroffen. Hij bepleitte het stichten van een reservekapitaal uit de baten der gasfabriek. 'tZoir bij hem niet op be zwaren stuiten, wanneer B. en W. van dat kapitaal bij voorkomende gelegenheden een som leenden om als „kasgeld" di.enst te doen. Dat reservekapitaal zou voorts afzonderlijk beheerd dienen te worden. Dit noemde spr. verscherping der gren zen. Hij zou het wenschelijk vinden, de grenzen scherper te trekken tusschcn de wederzijdsche bevoegdheden van het Col lege van B. en W. en den Gemeente raad. In verband daarmee achtte hij het wenschelijk, wat meer gedetailleerd in de begrooting aan te geven, welke wegen en voetpaden voor bestrating enz. in aan merking zouden komen. Spr. vond dit niet voldoende gespecificeerd onder den be trokken post. 'tWas hem voorts geble ken, dat er eenige buitenwegen te Noordwijk-Binnen bestraat waren, terwijl te I ..Ijk aan Zee in het dorp nog vele ongeplaveide wegen en voetpaden zijn. Hij noemde den Nic. Barnhoornweg. Spreker bepleitte voorts het bestraten van het paardenspoor in den Boerenburger- weg. Hij bracht ten slotte een woord van hulde aan B. en W. voor de zorgvuldig heid, waarmee de begrooting bleek ge maakt, alsmede aan .het beleid van het Dag. Bestuur, dat blijkbaar gezonde be zuiniging nastreeft. De heer J. de Groot vroeg inlichtin gen omtrent de verbreeding en uitdieping van het veelgewraakte vaarwater tusschen Kaiwijker Watering en nieuwe gasfabriek. De Voorzitter antwoordde, dat de plannen gemaakt zijn en dat de betrokken landeigenaren zijn aangeschreven, om van hen te vernemen, welken prijs zij bedin gen voor den benoodigden grond. Naar aanleiding van een klacht, geuit door den heer J. P, Barnhoorn, dat de Nic. Barnhoornweg te Noordwijk aan Zee in desolaten toestand verkeert, vertelt de Voorzitter, dat den Raad later een buitengewone begrooting zal worden aan geboden, .waarin buitengewone werken 'zijn opgenomen, die echter een geldiee- 'ning noodzakelijk zullen maken. 'Weth. A1 k e m a d e zeide daarop, dat op die extra begrooting ongeveer f4000 is uitgetrokken voor bestratingen enz. te jNoordwijk aan Zee. Bij den post: salarissen der twee wet houders, groot f 400, vroeg de heer ,H. Ho man 't woord, om te zeggen, dat hij dezen post, in vergelijking met andere jaren, te hoog vond. Hij had alle respect voor de bekwaamheid en de werkzaam heid onzer beide wethouders, hij geloof- uok wel, dat een wethouder veel werk heeft, doch dat alles nam niet weg, dat hij het .wethouderschap als 'n eerepostje Beschouwde. De Voorzitter antwoordde, dat hij liever zou spreken van een eereposten [nóg liever van een post, terwijl de heer l ÏHon-.rui gewaagde van een e e r e p o s t j e. j Die post, aldus de voorzitter wordt ;een dagelijkschen plicht, die zeer zwaar genoemd mag worden, 't Wethouderschap stelt zware eischen aan den persoon, die dezen post bekleedt,- vordert veel van de bekwaamheid, vooral practische be kwaamheid, daar een wethouder een hel deren,- ruimen blik dient te hebben op den gang van zaken. Spreker aarzelt niet te verklaren, dat een gemeentebestuur zon der goede wethouders geen goed Ge meentebestuur kan zijn. Bovendien mag men volgens spr. niet uit het oog verlie zen, dat goede wethouders te hebben, een waarborg is voor den Raad, dat de gemeentebelangen behartigd worden, dat de genomen besluiten goed worden uit gevoerd, enz. De voorzitter vindt de jaar wedde dan ook eer te laag dan te hoog. De heer H oman, nogmaals het woord voerende, wijst erop, dat de Raadsleden toch óók hun beste krachten aan de ge meente wijden, terwijl zij geen vergoe ding ontvangen. Verder zegt spr., dat 't bij de .laatste verkiezingen toch wel ge bleken is, dat men op 't eerebaantje van wethouder nogal belust is. De Voorzitter zeide daarop, dat de heer Homan de verdiensten en de be kwaamheden onzer wethouders wel wat al te erg aftakelde. Hij vindt de woorden, door den heer Homan gesproken,- zoo weinig in overeenstemming met de waar digheid van het wethouderschap, dat hij niet geneigd is, erop te antwoorden. In stemming gebracht werd de post ad f 400 met 2 onthoudingen en 2 stem men tegen (van de heeren J. Zwarts en H. Homan) goedgekeurd. Bij een memorieposi voor onderzoek naar de mogelijkheid der drinkwaterver- betering, vond de heer Zwarts gele genheid erop te wijzen, dat die plannen nu ai geruimen tijd beraamd worden, doch dat het z.i. hoog tijd wordt, eens met ernst aan de drinkwaterverbetering te gaan werken. Hij weet, dat zeer vele ar beidersgezinnen gebrek hebben aan goed drinkwater. Sommige gezinnen hebben in 't geheel geen water: zij gaan bij de buren. Bij een volgenden post vroeg de heer J. de Groot, of men in het vervolg bij den aankoop van boomen geen rekening zou kunnen houden met de bestemming die men aan die boomen denkt te geven. Hij vond, dat de boomen, die men dit voorjaar in de Bronckhorststraat (vóór de woning der Eerw. Zusters) had geplant, al zeer weinig kans boden ooit schaduw te geven. Weth. v. d. Meer antwoordde, dat men die boomen cadeau had gekregen van Dr. H. v. Nes, en dat ze even goed als de jonge boomen op de Voorstraat bij het voetpad geplant waren, was ge beurd op advies van den Gemeente-op zichter, die gewezen had op de nabijheid van de straatgoot. Door den heer Van Limburg-Stirum ter sprake gebracht, vertelde de wethouder v. d. Meer óók nog, dat men indertijd verlof bekwam van den heer Van Limburg Stirum, om op diens landgoed „Offem" op een daartoe aangewezen stuk grond, eenige jonge boomen te planten, door de Gemeente aangekocht. Later was geble ken, dat de grond niet deugde, waardoor vele dezer jonge boomen gestorven zijn. Daaraan kon nóch de heer v. Limburg Sti rum, nóch de Gemeente iets doen. Weth. A I k e m a d e bepleitte later ver hooging van den post: ;,baggerwerken" van f 250 tot f 400. Hij grondde zijn ver- zoek hierop, dat f 250 elk jaar al geble ken was te weinig te zijn. En daar 't vol gens zijn persoonlijke meening, nog wel geruimen tijd zal duren, eer 't „West einde" verbreed en uitgediept zal wor den, is baggeren beslist noodzakelijk. De Raad besloot overeenkomstig den wensch van wèthouder Alkemade. Op een vraag van Dr. A. Kervel oin nadere uiteenzetting, hoorden we den Voorzitter uitleggen, dat de wild en woest liggende strook grond langs den muur der algemeene begraafplaats gemeentegrond is, en dat men voornemens is, dien grond te nivelleeren, te omheinen en te beplanten. De Voorzitter vertrow- de, dat deze verbetering en verfraaiing de goedkeuring van den Raad zou ver werven, hetgeen *'t geval bleek. Bij den post van f 250 voor een muziek tent, vroeg de heer Dr. A. Kervel het woord, om te vragen, of het juist was, wat hij vernomen had, dat n.l. het Dagelijkscb bestuur de muziektent indertijd den gemeente aangeboden en door deze aan vaard voor f 200 had verkocht. De Voorzitter antwoordde bevestigend. Nu had spreker naar aanleiding hier van een combinatie moeten maken, omdat de toelichting van dezen post hem in den steek liet; en wel deze: B. en W. zouden de ontvangen f 200 voegen bij de f 250 van de begrooting, om voor de som van f 450 een nieuwe tent te laten bouwen. De Voorzitter erkende de juistheid dezer combinatie. De heer Kervel liet de gelegenheid niet voorbij gaan, om erop te wijzen, dat zijn verzoek om scherper afteekening der grenzen tusschen de wederzijdsche be voegdheden van het Dag. Bestuur en den Raad, wel degelijk gegrond was. Hij ten minste vond, dat de Raad wel ingelicht had mogen worden over den verkoop van de tent, daar deze toch gemeente-eigen dom was. Verder meende Dr. Kervel, dat f 450 voor een muziektent wel wat veel was, Vaklui hadden hem wel eens een som van f 300 genoemd voor een niet al te groote degelijke tent, die uit elkaar genomen kon worden. Er bleek nu na eenige vragen, enz., dat het om administratieve redenen noo- dig was, de bovengenoemde f 200 bij den begroofingspost op te tellen, waardoor het doel van den post duidelijker wordt. Nadat de Voorzitter nog beloofd had, dat er twee teekeningen gemaakt zullen wordenéén van een vaste tent op steenen voet en één van een uitelkaar te nemen tent, werd de post goedgekeurd. Toen moesten we een groot uur de zaal verlaten, daar er geheime zitting ge houden werd. Na heropening der publieke vergade ring werd de begrooting annex die der gasfabriek vastgesteld. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord. De Voorzitter sloot daarop de ver gadering. Gemeenteraad van Voorhout. De Raad dezer gemeente vergaderde heden morgen te 10 u,ur. Voorzitter J. G. M. v. Grïethuijzén, Bur gemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken. Op 30 September 1.1. is de kas van den gemeen te-ontvanger opgemaakt en zijn de boe ken in orde bevondenin kas was f304.74. Ged. Staten berichten de ontvangst van de 7 Sept. 1.1. vastgestelde aanvulling der politieverordening, terwijl verder is goed gekeurd de betaling uit onvoorziene uit gaven van f 135. Op een adres van het Bestuur der R. K. Volksbond om het gebruik van een ver warmd en verlicht lokaal van de O. L. school voor den a.s. Rijkstuinbouwwin- tercursus, alsmede om een subsidie van f 10, wordt gunstig beschikt. De Voorzitter deelt mede dat de onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Noordwijkerhoek zijn ontruimd en dat het voorbereidend militair onderricht niet gegeven zal worden wegens te geringe deelname. De rekening van 1908 wordt gewijzigd vastgesteld. Een bedrag van f 1.90 wordt aan het batig saldo toegevoegd, wegens te veel betaalde presentiegeld aan de wet houders. Wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1910 wordt vast gesteld. De ontvangsten en uitgaven be dragen f 12749,68i/o. De borgtocht van den gemeente-ont vanger bestaat nu uit een hypotheek op een perceel weiland in den Hoogeweg- schen polder, toebehoorer.de aan L. Prins Lz., wat reeds in een vroegere vergade ring wordt goedgekeurd. De notarieele acte en bewijs van in schrijving is ingekomen, benevens de schatting van het perceel waarop de hy potheek gevestigd is, welke gedaan was door de heeren Janssen en Groenwegen, en waarbij de waarde was bepaald op f 3500. Van den heer j. W. Koning te Sassen- heim was een verzoek ingekomen tot het verleggen van een zandweg, welke nu door diens teelland loopt en welke hij nu langs den zandsloot zal leggen, en wel voorbij de bollenschuur van adressant van het Rapenburg naar de Teilingerlaan. Hierover werd lang en breed gespro ken, en vooral de heer C o I ij n wilde nog al eenige verplichtingen opleggen, ,\vat echter volgens den Voorzitter niet aan ging, daar de bestaande weg nu als zand weg op de legger voorkwam. De heer de Koning wilde reeds nu al zorgen dat het pad pepuind en bekolen- ascht werd en zoo in goeden toestand zou komen. De heer v. R ij n wilde nog een j,sche- rinkje", voor 't in 't water rijden, waar mede B. en \V. rekening zouden houden, waarop gunstig over een en ander werd beschikt. De stemming over de aftredende Com missie tot wering van schoolverzuim had ten uitslag dat de aftredenden, n.l. de heerea v. d. Hulst, v. Dothelen, Wester hoven, L. en ,W. Prins weder werden herkozen. Bij den rondvraag werd door den heer v. d. Hu 1st eerst ter sprake gebracht de verregaande baldadigheid 'sa vonds in het dorp gepleegd, waarvoor hij beter politietoezicht wenschte, wat werd toe gezegd, en daarna de slachtplaats op Ha- geveld. De Voorzitter antwoordde dat de vertraging hierin gekomen was, buiten schuld van B. en W.,- en nu door het laatst ingekomen bericht van den regent de werkzaamheden daarmede in verband spoedig zullen geëindigd zijn. Hierop werd de vergadering gesloten. KATWIJK. Gisteravond is alhier uit Londen telegraphisch bericht ontvangen, dat de haringschuit „Cornelia" schipper A. van Duijn, van de reederij K. Kleen, alhier in volle zee door een stoomboot is aangevaren en met lading en al is ge zonken. Alle opvarende zijn door de stoomboot gered en te Londen aan wal gebracht. LEIDERDORP. Door eeeige oudleden van de R. K. Metaalbewerkers-Gilde St. Eloy, is eene Openbare Vergadering uit geschreven voor R. K. Metaalbewerkers van Leiden Leiderdorp met het doel eene afdeeling te vormen van den R. K. Landelijke Bond welke haar hoofdzetel vind te Amsterdam. Om ongeveer half negen werd de ver gadering door den Voorzitter van de Op richtingscommissie met den gebruikelijken groet „Geloofd zij Jezus Christus" ge opend en de aanwezigen met een woord van dank voor de opkomst verwelkomd. Hij zette het doel dezer vergadering uiteen, de losmaking van de R. K. Vakbe weging van de Deociane-bonden en na eenige discussie werd tot de oprichting besloten. Thans werd overgegaan in eene Huis houdelijke Vergadering waar onder méér, het bestuur werd gekozen, de contributie werd vastgesteld en de Afdeeling de naam werd gegeven Credo-Pugno. Na,een woord van opwekking, waarbij elk lid zich voornam propagandist te zijn voor de Afdeeling werd de vergadering te half elf gesloten. NIEUWVEEN. Woensdagavond j.l. ver gaderde de Commissie tot wering van Schoolverzuim in deze Gemeente. Aanwezig 5 leden. De loco-Voorzitter, de Heer D. N. Haber- mehl, opende de vergadering, waarna door den Secretaris de notulen werden voor gelezen, onveranderd goedgekeurd, en ge- teekend. Een persoon die opgeroepen was om hedenavond voor de Commissie te ver schijnen, had mondeling bericht, dat hij verhinderd was te komen. Besloten werd hem een schriftelijke waarschuwing toe te zenden. - De vergadering ging hierop uiteen. OEGSTGEEST. De Oranjevereeniging hield gisterenavond eene vergadering in het koffiehuis van den heer Jac, K6rte- kaas. Punten van behandeling waren het vaststellen van statuten en een reglement, welke in concept door het voorloopig bestuur waren ontworpen. Het doel der vereeniging is: de feesten betrekking hebbende op ons geliefd Oranjehuis in het algemeen te vieren en in de eerste plaats op den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina een kinderfeest te organiseeren en andere feestelijkheden te doen plaats hebben. De statuten en het reglement werden na eenige bespreking vastgesteld. Als voorzitter werd met algemeene stemmen gekozen de heer Dr. Timmermans, terwijl de heeren G. Lukke, C. Kruijt, Jhr. A. J. B. Six en Z. G, B. Schlatmann als bestuursleden werden benoemd, die de functies onderling zullen regelen. Met eene aansporing aan de aanwezige leden, om ieder in zijn kring zooveel mogelijk leden voor de vereeniging te werven, sluit de voorzitter de vergade ring. Gisteren, Woensdagavond, verga derde de commissie, welke zich had voorgesteld de oprichting van een Oranje vereeniging, ten tweede maal. In zoover is men geslaagd, dat er zich een bestuur heeft samengesteld als volgt: HH. D. Timmermans, G. Lubbe Gzn., Schlat mann, Jhr. Six en Kruit. Onze wisselwachter Th. de Jong, die voor een ernstige operatie sedert 8 weken in het ziekenhuis vertoefd heeft, is weder thuis en in zooverre hersteld, dat hij na een paar weken van rust weder zijn dienst kan doen op het kruispunt der lijnen Rijnlandsche en-Noord-Zuid- Hollandsche stroomtram in de Leidsche buurt. Met het oog op beide scholen daar ter plaatse zal menig ouderpaar hem weer met vreugde begroeten bij zijn her vatting van den dienst, <1»»* bn '"cnj8 leven door 7'.i" oplettendheid gered heeft, ZOETERWOUDE. Aan den oproep der R. K. Kiesvereeniging ter bijeenkomst bij L. Dolle, alhier, hadden vele belang stellenden, ondanks liet minder gunstige weder gehoor gegeven. Na opening der vergadering met den gebruikelijken Christelijke groet door den heer H. G. Streefkerk, riep deze het welkom toe aan den HoogEerw. heer Deken en Pastoor, den WelEerw. heer Kapelaan en de op gekomen Katholieken. Het woord werd daarna verleend aan den heer A. van Gils, ter inleiding van het door hem gekozen onderwerp: „de Pers". De spreker besprak in liet le deel zijner voordracht de neutrale pers en bewees uit tal van aanhalingen, dat het geregeld lezen van een neutraal blad verderfelijk is voor den Katholiek en dat het den Katholiek plicht is het neutrale blad uit ieder katholiek gezin te weren en de katholieke Courant daarin te brengen. In het tweede deel van zijn betoog bewees spreker dat zulks mogelijk was bij eene goede organisatie en bij een drachtig samenwerken door eenparig steun te verleenen aan het katholieke dagblad. Meer in het bijzonder werd stilgestaan bij het onlangs verspreide Katholieke Dagblad „De Leidsche Courant" en zijn ontstaan, zijn werkkring en zijn streven in den breede omschreven. De spreker eindigde met het uitspreken van een hart- grondigen wensch voor den bloei van „De Leidsche Courant" en een krachtig beroep tot de Katholieken tot steun van het blad. Een welverdiend applaus viel den spreker ten deel waai na een zeer geanimeerd debat volgde, dat menigmaal hilariteit wekte. Met een woord van dank door den Voorzitter, den ZeerEerw. Heer Deken aan spreker, werd de vergadering met den gebruikelijken Christelijken groet gesloten. Bij den landbouwer G. O. Gelders- woude onder deze gemeente is gister nacht ten diens nadeele eenig wasc'ngoed ontvreemd. De politie doet onderzoek in deze zaak. Ook is het hier als op veel plaatsen, de gelegenheid maakt een dief. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. D. H. de Vorstin van Bentheim zal vanaf Zaterdag a s. te Fiesole in Italië eenigen tijd de gast zijn van H. M. de Koningin-Moeder, die aldaar verblijf houdt. 's-GRAVENHAGE, 28 October. De Commissie van Rapporteurs voor de Al gemeene beschouwingen der Staatsbe- grooting in de afdeelingen der Tweede Kamer was gisteren bijeen tot vaststelling van het voorloopig verslag. In eene 3 November a.s. te houden vergadering van het Hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis zal de Prins der Nederlanden de nieuwbenoemde leden van het hoofdcomité installeercn. Heden was het 10 jaar geleden, dat de eerste Nederlandsche Roode Kruis-ambuJance naar de slagvelden in Zuid-Afrika vertrok. 'GERECHTSHOF TE 's GRAVENHAGE Bij verstek werd tegen Reinier P. te Loden, wegens rijwielverduistering door de Rechtbank te 's-Gravenhage bij ver stek veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf, bevestiging gerequireerd van het vonnis der bedoelde rechtbank, waarbij het verzet tegen het verstekvonnis, wegens het opnieuw niet verschijnen van be klaagde, was vervallen verklaard. Gerechtshof te 's-Gravenhage, uitspraak doende in de zaak van den kei In er B. en van Johanna Geertrui da K., uit Amsterdam, door de Haagsche Recht bank veroordeeld ieder tot 4 maanden gevangenisetraf wegens verduistering van rijwielen, die zij te Voorschoten hadden gehuurd, heeft, opnieuw recht doende, den eersten beklaagde tot 4 en de tweede beklaagde tot 2 maanden veroordeeld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 77.17 Horta. Laagste 742.5 Ued'Aix. Verwachting tot den avond van 29 October: veranderlijke, later matige Noor delijke wind; meest betrokken lucht, waarschijnlijk nog regen; zelfde tempe ratuur. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 jongste kantoorbediende, 3 timmer lieden, 2 metselaars, 1 opperman, .5 schilders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 1 grof-bankwerker, 1 smidsleerling, 1 gas- en waterfitter, 1 letterzetter, 1 boek binder, 2 bakkersknechten, 2 bakkers- leerlingen, 1 koekbakkersleerling, 1 koek bakker-noodhulp, 2 huisknechten, 5 maga zijnknechten, 1 vormer (aardewerk), 1 loopjongen, 7 loopknechten, 2 oppas sers, 1 incasseerder, 9 losse werklieden. 4 arbeiders (dekenfabriek) 1 w^sTer, 1 fabrieksmeisje. 1 verstel naaister, 1 z\e- ken^erp'cgcr, 1 bankwerker. Gevraagd. 1 banketbakkersleerling 16 jaar, 1 kleermaker, 1 monteur-electricien, 1 stem- pelmaker-gereedschapmaker, 1 adverten tie-colporteur. Marktberichten. DELFT, 28 Oct. Graanmarkt. ,Westl. Rogge f 6.25 a 6.50. Zeeuwsche Rogge f 6.25 a 6.75. „Westl. Tarwe f 8 a ,9.50. Zeeuwsche Tarwe f .9 a 11.50. Chevalier- gerst f 6.75 a 7.25. W-es tl. Zomergerst f 6 a 6.50. Korte Haver f,4. a 4.50. Dui- venboonen f J.75 a 8.25. Paardenboonen f 6.75 a 7.25. Bruine Boonen f 9.50 a 15. Groene Erwten f 10 a 15. Mixed Mais f 6.25. Lange haver f 3.75 a ]4. Boter f 58 a f 67.j per vat van 40 K.G. Aanvoer 262 achtste, 61 zestiende, wegende samen 5850 K.G. Lijnolie Amsterdam vliegend f 31Lijn koeken f 12.50 a 13. Veemarkt. Vette koeien le kw. fl80=. 260. 2e kw. f 140—180. Kalfkoeien le kw. f 180=260. 2e kw. f140—180. Vaarkoeien le kw. f 130=200. 2e"kw. f.90—130. Vet te kalveren le kw. f65=90, 2e kw. f.40 =65. .Vette Schapen f 15=20. .Vette lam meren f 15=20. „Magere .Varkens f16— 40. Biggen f 5=15. Nuchtere kalveren f5 =f!8. Paarden f 40=130. Rundvleesch, per kilo f 0.74, f 0.64 a f 0.56. Vet kalfsvleesch per kilo f 0.90^ f 0.80, f 0.70. Aanvoer: 3L9 runderen, 5 paarden, 24 vette en 64 magere kalveren, 409 schapen of lammeren, 228 varkens, 648 biggen, 18 geiten of bokken. DELFT, 27 October. Op de vette varkens- markt waren aangevoerd 106 stuks. Prijs per kg. le soort 56 c., 2e soort 51 c. SCHAGEN, 26 October. De Raad dezer Ge meente besloot heden de kaasmarkt alhier, om den geringen aanvoer, te schorsen van af 18 November a.s. tot 13 April 1910- AMSTERDAM, 27 October. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker muizen f 1.60 a 1.90, kleine f 1. k 1.20, blauwe f 1.90 k 2.—. Friesche muizen f kblauwe f 1.80 k 2.25, borgers f 1.60 k 1.80. IJpolder muizen fkbonte f 2.50 k 2.60, borgers f 1.40 k 1.60, blauwe f 2.— k 2.60. Geldersche blauwe f 2.10 2.20, bonte f 2.20 k 2.40. Zeeuwsche bonte f 2.10 k 2.60, blauwe f 2.20 a 2.50, eigenheimers f 1.80 k 2.20. Hillegommer zand- f 2.k 2.50, school- meesters feigenheimers f 3.50 3.75., Aanvoer 7 ladingen. SCHIEDAM, 27 October. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 12>4 per Ned. Vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 1.80. Graan-Spiritus f 17.— a f 17J4, Melasse- Spïritus f 15.-- a 15J-£, ruwe Spiritus f 8% a f -. AMSTERDAM, 27 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 162 vette kal veren le kw. 84 a 86 ct. idem 2e kw. 78 idem 3e kw. 68 ct. per K.G. 4 graskal veren. £5 nuchtere kalveren f 10 a 15. 443.' vette varkens. Holl. le kw. 50 a 52 ct. Id1,' 2c en 3e kw. 48 a 49 ct. Overz, en Geld/ 50 a 52 ct. Idem 2e en 3e kw. 48 a 49 ct. per K.G. 65 Fransche .varke^j|9 S 5# ct. per K.G.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3