De tot Majoor benoemde kapitein L. E. Hinrichs bij het 4e Regimenl-Infantie komt te Gouda in Garnizoen en wordt belast met het bevel over het 3e Bataljon van dat Korps. Bij beschikking van den Comman dant der Divisie is de vaandrig A, W. Tapper van 4e Regiment-Infanterie over- geplaats bij het 3e Regiment-Infanterie te Middelburg. De Luitenant-Kononel A. W. Noor- duijn, thans op nonactiviteit, doch voor eenige maanden commandant van het 2e Batajon, 4e Regiment-Infanterie alhier in garnizoen, is bij Koninklijk Besluit be noemd tot Kofonei. ALKEMADE. Den lotelingen der lich ting 1910 dezer Gemeente, Th. van der Klugf, A. Strijk, J. van der Poel, A. Cou- zijn en B. H. Duivenvoorde, die bij Ged. Stalen herkeuring hadden aangevraagd, is aangezegd, dat zij Vrijdag5November, a.s. v.in. 10 uur in het Provinciaal ge bouw te 's Gravenhage moeten tegen woordig zijn tot het ondergaan van een herkeuring. GOUDA. De heer Pieter Goedewaagen, te Gouda, oudste deelgenoot in bekende pijpenfabriek der firma Goedewaagen en Zoon aldaar, is gisteren in den ouderdom van 88 jaren overleden. HAZERSWOUDE. Gisteravond wer den hier veel personen op de been ge bracht, omdat een man, die beschonken was, per kruiwagen naar den toren werd gereden om daar z'n roes uit te slapen. HAARLEMMERMEER, Mej, P. Kia- verse, Hoofddorp, slaagde te Haariem voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Was het tot dusver een vast ge bruik dat bij een aanbesteding van open bare werken, vanwege het gemeentebe stuur uitgeschreven, door den eventueelen aannemer 3 pet. van de aannemingssom moest gerestitueerd worden ter bestrijding van gemaakte kostenthans is door B. en W. dezer gemeente in overleg met de commissie voor de gemeentewerken, besloten dit gebruik niet langer te hand haven en in het vervolg deze 3 pet. niet meer in rekening te brengen. HOOGMADE. Maar-dagavond gaf de hier bestaande Harmonie-vereeniging haar eerste uitvoering voor eere4eden en dona teurs, die in grooten getale waren op gekomen. Onder leiding van den directeur, den heer Hupkins, werden een 10-tal nummers ten gehoore gebracht, die door de aanwezigen met aandacht werden ge volgd en door hare uitvoering de ver wachting wettigden, dat ons Harmonie gezelschap het nog ver zal brengen. Waren allen ten hoogste voldaan over de muziek, ook de twee blijspelen (Een Gemeente raadsvergadering te Koekamp en een uur dokter) liepen vlot van stapel en deden evenals de verschillende voordrachten de toehoorders dikwijls hartelijk lachen. De uitvoering bewees, dat het gezelschap beschikt over zeer goede krachten en dat met veel ijver en ambitie wordt gewerkt. Dat dit op prijs wordt gesteld bleek bij de gehouden collecte voor een vaandel, die ruim f 16 opbracht. De Burgemeester met Echtgenoote ver eerden het feest met hunne tegenwoordig heid. Dinsdagavond werd hetzelfde program ma voor een even talrijk publiek uit gevoerd met evenveel succes. HILLEGOM. Het winkelhuis in de Molenstraat, bewoond door den heer S. Bossen, is bij afslag verkocht voor f 3300 aan den heer A. v. H. NOORDWIJKERHOUT. Voor het her- halingsonderwijs hebben zich voor de school in het Dorp aangemeld 5 jongens; voor de school in de Zilk 13 jongens en 6 meisjes. Gistermorgen werd alhier een groote partij drooge bloembollen ver kocht ten overstaan van notaris ten Br,' -^ncate. De verkooping werd ge- jiou in Cac Heemskerk, het Zwaantje en apen van Noordwijkerhout. Br' v/as een zeer ^ruk bezoek. Ruim 400 nffmmers bloembollen waren aan gebracht. De handel was over het al gemeen niet levendig, zelfs niet voor goede soorten. De prijzen waren als volgt (per Hecto.i Proserpine f 85; Prins van Oostenrijk i 50, Murillo f 51, Mon Trésor f 41, Grand Due f 18, La précieuse f 16, La Reine f 15 en Gele Prins f 7.— Gistermorgen vergaderden het be stuur en de ingelanden van den Hooge- veenschen polder in het logement van de Wed. de Wilde. Deze vergadering was uitsluitend be legd tot bekrachtiging van de wijziging der concessie, te verleenen aan mevr. Van Lijnden, tot het graven eener nieuwe sloot langs de Duin en dallaan bij de Boekhorst. Na lange beraadslaging be sloot men eindelijk de concessie, zooals zij nu werd voorgesteld, te bekrachtigen. NOORDWIJK. Over het alhier aan gespoelde lijk, dat werkelijk het stof felijk overschot van den ongelukkiger, duiker Stigter was, kunnen wij nog 't volgende meldenE enigen zijner kame raden kwamen in den avond van 26 dezer te Noordwijk aan, herkenden hem aan de nummers op de kleeding enz. Zij spraken bij het lijk van hun ver ongelukten kameraad woorden van deel neming en kameraadschap. In het lij kenhuisje op de algemeene begraaf plaats hadden de formaliteiten plaats, door de wet vereischtdoodschouw enz. In alle haast is er in den nacht van van Dinsdag op Woensdag een kist voor den ongelukkige gemaakt, en in den vroegen morgen van Woensdag kwam een stoom'barkas met een vlet op sleep touw te Noordwijk aan Zee voor den wal. Met assitentie van de alhier gesta- tionneerde reddingsboot is het lijk op de barkas gebracht, die het naar Nieuwe- diep zou brengenSergeant Stigter was van deze plaats afkomstig, hij was on gehuwd en volgens zijn kameraden een zeer oppassende jonge man. NIEWKOOP. Gisterenavond hield de Vereeniging „Gezellig Verkeer", een huishoudelijke vergadering. De heer J. Slootjes, aan de beurt van aftreding werd herkozen. Uitvoerig werd daarna besproken het euvel, dat bij uitvoeringen niet leden zeer gemakkelijk, soms tegen betaling, aan toegangskaarten kunnen komen, veelal bij uitvoeringen de beste plaat sen innemen en dikwijls zich zeer on gemanierd gedragen. Een nieuwe, stren gere controle zal voortaan daartegen waken. Nadat nog besproken was welke ver maken in den aanst. winter den leden zullen worden aangeboden, werd de ver gadering gesloten. LISSE. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag den 29en October 1909, des namiddags 2 uur. De agenda bevat: 1. Beëediging Raadslid. 2. Benoeming 2 leden gascommissie. 3. Kohier school geld 4e kwart. 4. Af- en overschrijving. 5. Aanbieding begrooting. 6. Reclames Hoofdei, omslag. Bij de behandeling van de Gemeer.te- begrooting 1910 zal ook een voorstel in behandeling komen om de hoofdstraat noord-westzijde van den Siationsweg tot het Vierkant te voorzien van een verhoogd trottoir, terwijl de oude boomen dan zullen worden gerooid en daarvoor jonge boomen in de plaats zullen worden ge steld. LEIMUI DEN. Het Bestuur van den Griet- en Vriesekoopschen Polder maakt bekend, dat de door Gedeputeerde Sta ten ontworpen wijziging van het Bij zonder Reglement van dien Polder, ge durende één maand, aanvangende 28 October, bij den Secretaris des Pol ders ter inzage ligt. Bezwaren tegen ge noemde wijziging kurmen bij Gedepu teerde Staten worden ingebracht vóór 29 November. De Tooneelvereeniging „Voor waarts" alhier heeft in studie genomen het drama „Pierre de Galeiboef." Ge noemd stuk zal worden opgevoerd den den 22en en 24en November a.s. SASSENHE1M. Sinds 15 Juli was bij den heer P. M. Nederburgh te Warmond een roeiboot zoek geraakt. Voor het wedervinden was een belooning van f 10 toegezegd. P. v. d. Voort Lz., water molenaar alhier, had het geluk het bootje Woensdag tusschen het riet in de Kooi- polder te vinden en verkreeg de toe gezegde belooning, VOORSCHOTEN. Op de veiling van gisteravond werden aangevoerd 339 kip peneieren; de prijs was van f7.70 tot f 8.55 de honderd. Verder eendeieren f7.20 a f7.30 per honderd; hanen a 60 cent; handperen 3H a 4K> cent. Opnieuw zal er een naloting plaats hebben te 's Gravenhage in hetzelfde ge bouw en op denzeifden dag en wel nu ten behoeve van H. A. Sijnja, alhier. VOORSCHOTEN. B. en W. dezer ge meente maken bekend, dat het jaar- lijksch onderzoek der Landweer voor de in deze gemeente thuis behoor ende ver lofgangers zal plaats hebben in de Witte- poortskazerne te Leiden en wel voor de lichtingen 1909, 1905, 1906, 1907, 1908, 1903 en 1904 der Landweerinfanterie ach tereenvolgens op 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 29 Nov., telkens om 1 uur n.m. Een annonce. Een blad, dat neutraal wil zijn, moet vanwege de neutraliteit van zelf adver- iies opnemen van allerlei aard en kleur, want het wil immers ieder naar den zin maken. Dat leidt tot vreemde dingen. Of wat zegt men van het volgende: In een plaatselijk „neutraal" blad le zen we een annonce, geplaatst door de Vrije Socïalisten-vereeniging, of te wel anarchisten, waarin een rede wordt aan gekondigd van den anarchist Domela Nieuvvenhuis over den „moord op Fer rer". En nu geeft dit plaatselijk blad aan de anarchisten in haar kolommen gele genheid om dezen oproep te plaatsen „Arbeiders! De krijgsraad in Spanje wil nog 1200 vonnissen vel len voor het einde "des jaar, d.w.z. circa 1000 der edelste inwoners van Spanje moeten nog worden ver moord." Duizend der edelste Spanjaarden moe ten nog worden vermoord Het verantwoordelijkheid-besef van een blad, dat dergelijke ophitsende woorden, die geheel in strijd zijn met de waarheid, in zijn kolommen opneemt, omwille r het geld, moet wel ver te zoeken zijn. ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. F. A Wijnhandelaren Hofleveranciers Kantoor Burgstee»; LEIDEN. (13) Academsenieuws. Voor de Filosofische Faculteit der Leidsche studenten zal dr. W. van Bein- melen, directeur van het Meteorologisch Instituut te Batavia, op Donderdag 4 Nov. a.s. te halfacht in het Academiegebouw een voor ieder toegankelijke rede houden: „De groote problemen der aarde." LEIDEN. Na verdediging van „Stel lingen werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heer Albert Willem van Wulffthe Palte, geb. te Ambt-Almeloo, wonende te Arnhem. Doctoraal examen rechtende heer P. C. Witte. UTRECHT. Doet. ex. scheikundede heer J. F. Kroner. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de klassieke ietteren op proefschrift: „De Lysidis diaïogi origine, tempore, consilio", de heer W. E. J. Kuiper, ge boren te Zwolle. - Maandag 1 November, des namid dags 3 uur, zal dr. G. van Rijnberk, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de physiologic, dit ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een redevoering in de Aula der Universiteit. Gemeenteraad van Katwijk. (Vervolg der vergadering van 27 Oct.) 13. Bij de begrooting der gasfabriek, dienst 1910, wordt voorgesteld het salaris van den administrateur met f 50 te verhoogen, zoodat het dan r 150 bedraagt. De heer Ruyter Zylker vraagt of er een verzoek dienaangaande van den administrateur is ingekomen. De Voorzitter zegt dat hij daar voor te bescheiden is, doch dat der com missie van beheer, uit hoofde van zijn uitmuntende administratie, verhooging billijk blijkt. De heer R. O u w e 1 a n d, stelt dan voor, punt 4 der begrooting (reparatie) te verminderen met f 50, zoodat de be grooting blijft sluiten. Goedgekeurd. De heer Ruyter Zylker verzoekt dat er op worde gelet bij de herziening der tarieven, dat de burgers niet meer betalen dan zij ontvangen. De Voorzitter merkt op, dat dus metersysteem gewenscht wordt. Op een vraag van den heer R. O u w e 1 a n d antwoordt de heer Ruy ter Zylker, dat hij meterinvoering ook voor contractanten wenscht. De heer R. Ouweland merkt op, dat het een „dorado" wordt als ieder een verplicht is een meter te nemen. Contractanten toch betalen 12 ct. per M3, die de gemeente 15 centen kost. Ook wil hij geen minimum-tarief, maar laten betalen wat door den meter gaat met uitzondering echter voor nering doenden, 'd.v. melkverkoopers, die anders allicht ander water ter reiniging van hun vaatwerk gebruiken. De Voorzitter zegt, dat hij het voorstel wegens het beiang liefst schrif telijk ingediend ziet. Daarna wordt de begrooting goedgekeurd. 15. Bij de begrooting der gasfabriek merkt de Voorzitter op, dat deze blijk geeft van financieelen vooruitgang. Dit doet de heer Ruyter Zylker, volgens eigen zeggen, zijn stokpaardje weer bestijgen. Hij vindt dat er steeds meer straatlantarens bijkomen, waardoor het gasverbruik en ook de onbillijkheid in de opbrengst dier kosten steeds groo- ter wordt. Daar de gemeente ruim 3700 te v/einig voor de straatverlichting be taalt, moeten de gasverbruikers ei it ais een soort extra-belasting betalen, terwijl billijk is, dat alle profiteerenden daar aan het hunne bijdragen. Het is bewezen, dat de gasfabriek zonder die 3700 goed staat, dus is het billijk dat de gasver bruikers in plaats van meer te betalen, profijt van den finantieelen toestand der gasfabriek trekken. De gemeente irag dus die goedkoope straatverlichting niet aannemen. Nadat de heeren Weth. er. R. Ou weband hebben verklaard, dat de gas fabriek te goed staat om de goedkoope verlichting niet aan te nemen, zegt de Voorzitter, die dit reeds eerder te te kennen had gegeven, dat volgens hem die bespreking bij de begrooting niets te maken had, dat het dus een goedheid was, dat hij den heer Zylker het woord had gegeven wanneer er meer per lantaarn wordt betaald, zou er nog meer winst gemaakt en dit toch weer gerestitueerd worden. Hij stelt voor de discussies te staken en de begrooting goed te keuren. De heer Ruyter Zylker zegt, dat hij voor des Voorzitters goedheid dankt en meent over dit punt gerust het woord te mogen voeren. Er wordt winst be haald en dit moet den verbruikers ten goede komen. De heer P. Aandewiei zegt, dat dat gezeur over die verlichting nu eens uit moet zijn. 't Is altijd hetzelfde. De heer Zylker: U spreekt bijna overtuigend. Hierop werd de begrooting vastgesteld. Aan de orde kwam nu de Gemeente- begrooting. Bij volgn. 50 wilde de lieer R. O u w e- h a n d de post f 350 met f 20 verhoo gen om de rookleiding van de kachel in de raadzaal te verbeteren. De .Voorzitter wil f 50 aan B. en W. toestaan, ,om een gaskachel aan te schaffen. Goedgekeurd. Bij volgn. 84 stelt de Voorzitter voor de post voor de toelage van den nieu wen inspecteur van politie te verhoogen den krijgen. met f 100. Voor f 700 kon hij een goe- Bij 84 litt. b. vraagt R. Ouwehandof het de bedoeling van B. en W. is om de veldwachters in tweeën te betalen, n.l. uoor salaris of gratificatie. De Voorzitter zegt dat de gewoon te is de gratificatie op het einde van het jaar te geven. De heer Ouwehand vraagt of dit niet kwaad werkt. Men brengt hen in de waan dat zij getrouw hun plicht gedaan heb ben. Hij stelt voor de gratificatie bij de jaarwedde te voegen. De V o o r z i 11 e r zegt dat de boeten ook van de gratificatie worden afgehou- houden. Toch zullen B. en W. die zaak volgend jaar in overweging nemen. Bij volgn. 104 veronderstelt de heer R. O u w e h a n d een drukfout, daar de bedoeling .was om het plantsoentje bij Katwijk aan Zee met een ijzeren hek, maar houten paaltjes met ijzerdraad te plaatsen. De heer Meerburg virfdt een hek zoo'n onaangenaam idee. Paaltjes met ijzer- draad zijn aangenamer voor het gezicht. De Voorzitter vindt uit verfraaiings oogpunt een hek mooier. De heer D. W. Ouwehand vindt plantsoen afsluiting ijiet noodig. Het moet aan de zorg der inwoners worden over gelaten. De Voorzitter meent dat bij zoo'n kleinigheid van f 250 niet zoo lang moet blijven stilstaan. Bovendien vindt men dat de badplaats hoog moet worden opge- gevoerd. De heer Ouwehar. d vindt dat het plantsoentje erg duur wordt. De gemeente kan er best buiten, de badgasten moeten dus wel. Met 7 tegen 4 stemmen wordt dit punt van de begrooting verworpen. Bij volgn. 108 „onderhoud klokken en uurwerken", wil de heer D. Ouwe hand de post van f 300 geschrapt zien. Aldus geschiedt niet 9—2 stemmen. Bij volgn. 113 merkt de heer D.Ouwe- hand op dat hij f 3500 ziet uitgetrok ken voer bestrating van straten ten noor den van de Te Brittenstraat, waartegen over geen inkomende post staat, terwijl toch volgens contract de bouwers de helft moeten betalen. De Voorzitter antwoordt dat dit zoo is, maar dat de post op de begrooting niet voorkomt, daar nog niet vaststaat wan neer het geld binnenkomt. De heer O. wil geen bestrating voor de f 1750 betaald zien. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Z ij 1 k e r wil nog de gemeen- tenaren die zoo aandringen op bestrating, in de kosten 'aten bijdragen. De Voorzitter stelt voor dezen 1/4 te laten betaald. Wethouder Ouwehand: „Dat doen ze nooit". Nadat ook de zanderij „de Ridder" in de discussie gemengd wordt, hetgeen de Voorzitter als een persoonlijken aanval opvat, wordt de post met 9—2 stemmen goedgekeurd. Bij volgn. 135 merkt de heer D. O u w e- hand ridderlijk op, dat het hem getrof fen heeft dat er nog steeds geen stoelen voor de onderwijzeressen zijn. De Voorzitter belooft dat erin zal worden voorzien. Bij hoofdstuk IV wordt de post voor onvoorziene uitgaven verhoogd met de bezuinigingen. De begrooting wordt ver der vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 94846,071/0, onvoorz. uitgaven f1317.06. 17. Door den secretaris wordt voorge lezen het rapport van B. en W. omtrent het ingezonden conceptreglement van or de voor den Gemeenteraad. Conclusie van B. en W. is, het niet in behandeling te nemen. De Voorzitter acht het concept een aanval op hemzelf. De heer Zij Ik er heeft recht op de leiding aanmerking te maken, daarvoor is 'echter niet een soort politieregiement noodig. Hij acht het concept overgeschre ven uit dat van e«n groote gemeente. „Wij zijn geen groote gemeente, dus hebben wij het niet noodig". De heer Zijlker betwist hij als jongste raadslid het mo- reele recht die aanmerkingen te maken. Ook had hij bij een zoo omvangrijk con cept gaarne een memorie van toelichting gezien. De heer v. Walsein meent uit het rapport vernomen te hebben, dat er zoo veel goeds in het concept was, waarom hij het gaarne behandeld zag. Daar niemand het ver/ ek ondersteund wordt het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht en met 10—2 stemmen verworpen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter te ruim half twee onder dank zegging de vergadering. Afwezig de heeren J. v. d. Knijf— Ruting, M. van Muiswinkel en S. Dom-' peling. -J Voorzitter de Burgemeester. De Notulen der vorigen vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen verslag van kasopnamen bij den Gemeenten Ontvanger, waaruit* bleek dat aanwezig was f 32.68.741/2? j goedgekeurd. Missieve van Gedeputeer de staten dat aanvraag, Schoolopbbuw; is verdaagd. Verzoekschrift van J. van Vliet. Boekh1. Aarlanderveen (dorp) om in aanmerking, te komen voor de levering van school1 benoodigdheden der openb. school, (op;, 't dozijn) door te laat ontvangen is het niet door B. en W. behandeld kunnen! worden. Verzoek van Mej. W. C. Morra om1 aangesteld te worden als leerares hand-; werken, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Verzoek om eervol ontslag onderwij-; zer J. H. H. Kramer den 16 Nov. 1909,! met voorstel B. en W. 1 December 1909 eervol ontslag te verleenen, word aange-! nomen. Voorstel tot verleening avn dispensa tie art. 27. Bouw en woning verorde-, ning, in verband met de schoolbouw om: 10 meter voor de rooylijn te bouwen,-; goedgekeurd. Begrooting gemeente dienst 1910 word vastgesteld n averhoogd te zijn met f 174.60 voor volkstelling en de Port onvoorziene uitgave met f 300 ver laagd wegens sterfgeval, van een ver pleegde. Bij de begrooting gasfabriek adviseert de commissie f 200 Ged. af te lessen. De Heer van Dam kon mede gaan met het voorstel der Commissie en wil de gas opbrengst niet in de gemeente kas laten vloeien. De Vorzitter zegt de Gasfabriek heeft ons al heel wat gekost en stelt voor de 200 Gld. te plaatsen op de post onvoorziene uitgaven, anders zoude beslist de Hoofdelijke Omslag verhoogd moeten worden. Den Heer van Dam. De gasfabriek heeft de Gemeente veel gekost, dat ben ik met u eens, maar een maal gaat de fabriek toch winsten afwerpen en dan gaat het niet aan, om bruggen, of der gelijke te maken voor de opbrengst, en was voor vermindering van Gasprijs. De Voorzitter zogt dat die uit gaven, ten goe,de komen enkel voor de gasverbruikers en andere gemeentenaren daar niet aan hebben. Den Heer C. v. Muiswinkel is het eenigzins eens met den Heer van Dam, maar de Gemeentenaren hebben er jaren aan moeten opbrengen, zoodat andere werken er schade bij gehad heb ben waar nu over is, is het niets on billijk dat in de gemeentekas te storten. Den Heer v. d. Bosch is voor aflos sing, en als het niet anders kan moet Hoofd. Omslag maar verhoogd worden. Den Heer K n a p e is het geheel eens met de Voorzitter, de geheele ge meente heeft er aan bij gedragen en op 't dorp hebben wij er nooit iets van genoten. A. Voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen. De Post ontvangsten wordt men f 300 verhoogd. Zoodat vastgesteld word in ontv. en uitgaven f 31827.291/2. Bij de rondvraag wijst den Heer Kna- p e nogmaals op art. 85, wegen en voet paden), en zegt dat de Ziedeweg erg. slechts is en er niets aangedaan wordt daartegen over de Aardijk erg mooi is. Den Heer C. v. Muiswinkel, na bemerking Knape moet ik toe geven; j dat de weg erg slecht is vooral in de Kromming en acht het gewenscht dat er beter toegezien word voordat de weg slechter word. Den Heer van Egmond heeft ook klachten van Nieuwkoop vernomen over, de weg vooral in 't achter eind, maar, door de vele regens heeft de weg ont zettend veel geleden en juist aan de La ge kant. Vandaag hen ik er langs ge-; komen en waren er drie man aan 't' werk. Maar er is te veel versche spe- j ci opgekbmen. Den Heer van Muiswinkel, bij-, scheppen helpt niet, er moet grent op of Bazalt dat de weg meer verhard. Den Heer v. d. Bosch wenschte da.t de Gemeentesteeg en langs de Brug,; waar zoo veel vervoer is van allerhan-. de dingen wat meer gereinigd werd enjj wijst op de slechte toestand der straat achter de huizen langs de Rijn. De Voorzitter zegt van een en; ander notitie te zullen nemen en ver- zoekt de Heeren niet te kieskeurig té zijn om deze tijd van 't jaar en gaat; over tot behandeling Reclames Hoofd.' Omslag met gesloten zitting. Gemeenteraad van Aarlanderveen. V/oensdag 27 October 1909 v.m. 10 uur .vergaderde de gemeenteraad. Gemeenteraad van Noordwijk. De Raad kwam gisterennamiddag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, de Burgemeester, Jhr. W. C. v. Panhuijs. Aanwezig alle leden. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De Voorzitter deelde mede, dat 't stuk gemeenteland aan den Achterweg, bij publieke verhuring was toegewezen1 aan W. Carpers en H. Hoek voor den tijd van 7 jaren en voor de som van f140. Het bestuur van „Ons Huis" deelde mee, dat de algemeene ledenvergadering, besloten had, niet in te gaan, op het door den Raad voorgestelde plan tot rink ling van grond.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2