Uit Stad en Omgeving. aan een der Ministers om nadere inlich tingen 5 adressen werden afgedaan in het verslag der commissie omtrent de inlichtingen. Bij de Eerste Kamer kwa men slechts 14 adressen in, waarvan 2 werden ter zijde gelegd omtrent 9 werd geconcludeerd tot nederlegging ter grif fie omtrent de 3 overige tot overgaan tot de orde van den dag. („Vad.") Een militant ex=Kamerlid. Eenige dagen geleden brachten een zestal studenten per automobiel een bezoek aan den oud-afgevaardigde van het district Ede, den lieer W. van Manen Jz. te Vee ne n daal. De „Veenondaalsche Courant" deelde dit voorval als volgi mede: „De heeren stapten uit, gingen naar binnen en begroetten ons ex-Kamerlid en zijn echtgenoote met al den eerbied aan het hooge echtpaar verschuldigd. "Het was hun, zoo ze zeiden, recht aangenaam met den heer Van Manen kennis te maken. Ze waren in de wolken nu ze den heer Van Manen van aangezicht tot aangezicht konden aanschouwen. En om hun vreugde te toonen maakten ze een rondedans om het echtpaar Van Manen; hieven hoera's aan en zongen ten slotte „lang zullen ze leven". Deze beschrijving was den heer Van Maneii klaarblijkelijk niet naar den zin, want in het e.v. nummer van het blad schreef hij het volgende Ingezonden stuk: Mijnheer de Redacteurl Wees zoo goed onderstaande regelen als ingezonden stuk in uw blad te plaatsen; bij voorbaat mijn dank. in uw nummer van 16 dezer maakt u melding van het bezoek van 6 Heeren? per auto, aan mijn persoon. Het deed hun goed eens met mij kennis te maken, en om hun vreugde te toonen, maakten zij een rondedans om het echt paar Van Manen. Hier heeft, M. de R., uw berichtgever u verkeerd ingelicht, want als het zoover was gekomen, licht dat dan de kennis making was uitgeioopen op persplank of strijkijzer. W. VAN MANEN Jz., Oud-lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. De (te Wageningen gevestigde) redactie van de „Veen. Ct." teekende daaronder het volgende aan: „Wij beloven den heer Van Manen plechtiglijk onzen berichtgever tot nog grooter nauwkeurigheid bij de samen stelling zijner verslagen enz. te zullen aansporen. Gegeven als bijkomstige om standigheid de groote verscheidenheid van doeleinden, waarvoor ons ex-Kamerlid blijkbaar persplank en strijkijzer in zijn bezit heeft, gelooven wij wel, dat het betoog onzer redactie tegenover haar overigens zoo ijverigen en nauwgezetten berichtgever, in dank zal worden aange nomen." Prins Hendrik. Naar Reuter uit Dresden seint is Prins Hendrik gisterenavond om 6.19 daar aan gekomen. Majoor baron von Könneritz, vleugeladjudant van den Koning van Saksen, ontving den Prins uit 's Konings naam. Prins Hendrik heeft intrek genomen in 's Konings residentiepaleis. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is bepaald dat de vrijwilligers van het Reservekader desverlangd hun ver plichten werkelijken dienst van acht maanden onafgebroken kunnen vervullen, met dien verstande nochtans, dat zij als dan gehouden zullen zijn deel te nemen aan de opleiding van de adspirant-militie- officieren van het wapen waartoe zij be- hooren, en, indien zij bij de militie zijn ingelijfd, ook voor het overige geheel te volbrengen al datgene waartoe evenbe- doelde adspirant voor zijne eventueele benoeming tot militieofficier gehouden is. De opleiding tot militieofficier begint 1 October van elk jaar, alzoo neemt de werkelijke dienst voor vorenbedoelde reservisten op dien datum een aanvang. LEIDEN, 27 October. We lezen in een plaatselijk blad: y,Er kan geen ongeluk met doo- delijken afloop gebeuren, of de per soon, wien het treft, behoort tot onze abonné's". Dat is voor de abonné's van dat blad een onaangename historie! Er schijnt dus een noodlot op dat blad te rusten. Voorzichtigheidshalve zou men kunnen beginnen zich niet te abonneeren op een blad,- welks verzekerden het altijd zóó - slecht treffen.... De levering van aardappelen voor de soldaten-ménages van de korpsen alhier in garnizoen, is door den Minister van Oorlog toegewezen aan C. v. Straaten, te 's Grayenh age. Het vorig jaar vond een veenarbei der te Vroomshoop diep onder het veen een metalen voorwerp, dat hij voor een klein prijsje verkocht aan een koopman te Hardenberg. Dit voorwerp is later ge bleken een bronzen armband te zijn uit vóórhistorischen tijd, en is nu voor f60 aangekocht door het Rijks-Museum van .Oudheden,- alhier. De Holl. Maatschappij van Land bouw, afdeejing Leidcm en Omstreken. houdt eene vergadering op Vrijdag a.s. 's avonds 8 uur in hotel Rijnland alhier. Op de ledenvergadering van de Maatschappij van Nijverheid, Vrijdag avond in het Nutsgebouw te houden, zal dr. J. j. van Eek alhier eene lezing hou den over Voedingsmiddelen-vervalsehing. Den 30 Oct. a.s. zal het 18 jaar ge leden zijn dat onze stadgenoot, de heer H. H. Hasz, adjudant-onderofficier bij het 4e bat., 4e Reg. Infanterie alhier, in dienst trad. Op dien dag zal hem de gesp voor 18 jarigen dienst op plechtige wijze voor het front van den troep worden uitgereikt. HAZERSWOUDE. In de gisterenavond gehouden vergadering tot Werkverschaf fing werden de aftredende bestuursleden A. ten Hoor, A. v. Geest en J. Vellekoop herkozen. De heer J. Gaarkeuken gaf een over zicht van de werkzaamheden verricht aan de nieuwe begraafplaats, die tot tevreden heid, van het gemeentebestuur waren uit gevoerd. Uit het financieel verslag bleek, dat er nog een batig saldo te consta- teeren viel van bijna tweehonderd gulden. De werkzaamheden voor den a.s. winter zullen, even als vorige jaren hoofdzake lijk bestaan in baggeren, houtzagen enz. HILLEGOM. Aan den tuinbouwwinter- cursus alhier die met 30 leerlingen is begonnen zijn als onderwijzer werkzaam gesteld de heeren J. Beumer te Sassenheim, E. H. J. Canacus, wanöelleeraar der Tuin- bouwmaatschappij, enj. Braun uit Noord- wijk. OEGSTGEEST. Op de Imperial Inter national Exhibition te Londen werd aan de Tegel- en Faïencefabriek Amphora" alhier voor haar inzending faïence de hoogste onderscheiding (Grand Prix) toe gekend. SASSENHEIM. De R. K. Leesbibliotheek is niet meer des Zaterdags maar nu Zondags van 12 tot 1 uur geopend. WADDINGSVEEN. De heer C. W. Hardijzer alhier slaagde te Rotterdam voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. WARMOND. Van den veehouder G. Ramp heeft het rijk twee tuberculeuze runderen overgenomen tegen schadeloos stelling van resp. f 24.50 en f 35.50. De moord te Koekange Men hoort maar weinig meer over de vorderingen van het onderzoek der justi tie in zake den afschuwelijken drie- .voudigen moord onlangs in het Koekan- gerveld gepleegd. Te Koekange zelf is volgens de Mepp. Ct. een gunstiger meening ontstaan ten opzichte van den mede-verdachte Roe lof Bakker. Zijn gedragingen na den moord moeten een veel gunstiger indruk gemaakt hebben dan die van zijn broer Klaas Hij toch was op den mor.gèn na den moord dus op het oogenblik toen behalve de moordenaars zelve nog niemand iets van 't gruwzaam feit wist bij zijn arbeid heel rustig. Zijn schrik bij 't vernemen der ontzettende tijding was dan ook echt en ongeknusteld. ,t Was deze zelfde Roelof, die de overlijdensadvertentie van zijn vader aanbood. Naar men aan het blad mededeelt, weigerde Roelof geen oogenblik het lijk van zijn vader te zienKlaas daaren tegen maakte eerst bezwaren. Roelof gaf onmiddellijk den wensch te kennen politiehonden te gebruiken. Hij moet voorts verklaard hebben dat, al v/as hij onschuldig, hij desnoods niet zou opzien tegen gevangenisstraf, maar de gedachte dat men hem hield medeplichtig aan den moord op zijn eigen vader, die ge dachte vond hij ondraaglijk. Zoo zijn er meer dingen, die pleiten voor Roelof. Fermin, de buurman van den vermoorde, heeft verklaard, niet de stem van Roelof te hebben gehoord, maar wel die van Klaas. Voeg daarbij het in spijt van alle verdachte omstandigheden toch onwrik^ baar gelooi van Roelof's vrouw in de onschuld van haar man, hare steeds vol gehouden bewering dat haar man on mogelijk des avonds of des nachts de bedstede verlaten kan hebben dan moet wel de vraag rijzen bevindt zich heir niet een onschuldige in voorar rest? Velen blijven de meening toegedaan, dat sommige bewoners van het Koekan- gerveld meer wetenn dan ze zeggen. Te Amsterdam was Maandag ochtend tengevolge van '"tonweder hét ge meentelijk telefoonnet over een groot ge deelte verstoord. De storing werd ver oorzaakt doordat de bliksemafleiders der zoogenaamde opstijgpunten, die hebben te voorkómen dat het hemelvuur zijn weg vindt, naar het centraal bureau, gefunctio neerd hebben, maar nu dan ook herstel ling behoeven. Natuurlijk veroorzaakte de storing ongemak aan duizenden abonné's speciaal aan neringdoenden, die het dien morgen klachten deed regenen in hei directie-gebouw. Eergisternacht sloeg de bliksem in het achtergedeelte van het Hoenderpark aan den Amstelveenschen weg. Meer dan 50 hoenders en eenige konijnen verbrandden. Men schrijft uit Brielle: .Ter nadere toelichting en gedeeltelijke verbetering van ons vorig bericht omtrent de weduwe van den sergeant-schipper C. H. Smits diene, dat haar, gelijk gebrui kelijk is, een voorschot verleend werd, terwijl het pensioen ingaat na het ophou den van de .uitbetaling der soldij. Dat pensioen bedraagt echter slechts 200 gld. per jaar, terwijl de wed. Smits, die zeer slecht van gezicht is, en niet tot de sterkste behoort, inderdaad weinig kans heeft om op nog eenige andere wijze er voor haar en haar zoontje wat bij te verdienen. Door iemand, die onbekend wenscht te blijven, werd al dadelijk uit Den Haag een geldsom overgezonden, door hem en ecnigé menschenvrienden aldaar bijeen verzameld voor de achtergelaten wedu wen en haar gezinne'n. Zaterdagviel een 41 - jarige sla- gersknecht te Nijmegen bij het uitwijken voor kinderen van de fiets, Gisteren is hij aan de gevolgen van „dien val overleden. In een vlaag van waanzin is Maandag mej. v. Z. te Hoorn uit het raam der bovenste verdieping' van haar woning aan de Nieuwe Veemarkt gesprongen. Haar toestand is zeer ernstig. Men vreest voor haar leven. Te Jaarsveld heeft zich thans een tweede geval van cholera asiatica voorgedaan en wel bij een jongen van 11 jaar. De toestand van den lijder is goed. Ook te Hoogwoud (N.-H.doet zich bij een vijfjarig kind een geval van kinderverlamming voor. In verschillende gemeenten in de Waalstreek komen de laatste da gen diefstallen in kerken voor. Zoo werden te Tuil, Waardenburg en Neerij- en de kerkmissen gestolen. Om zich toegang te verschaffen sneden de be drijvers dezer wandaden de ruiten der kerkekamers uit. Toevallig waren de bussen nog onlangs geledigd, zoodat slechts ongeveer 16 en een halven gul den in „verkeerde handen" kwam. Men vermoedt, d-ai een bende zich van uit de Tielsche kermis over Neder- Betuwe en Tieïerwaard heeft verspreid althans in die richting stuurt de justitie haar aanvankelijk onderzoek. Toen d r. Kuyper dezer dagen naar Amsterdam reisde, miste hij bij aan komst zijn portmonnaie met f 25. Ver moedelijk is deze gestolen. (U. D.) in de gemeente D a n t u m a d e e 1 woont een gezin, bestaande uit man, vrouw en dochter, nog steeds in een hok, dat nog te slecht is .voor varkens. De armenkamer, die ze tót voor eeni- gen tijd bewoonden, is afgebroken. Nu is er wel een vvonin'g beschikbaar, maar deze willen ze slechts betrekken, indien de woning hun volkomen eigen dom wordt. Een boer in Frevano (Italië) vond op zijn hooizolder eenige slangen. Als lokaas zette hij een schoteltje melk neer waarop de ondieren in menigte af kwamen, en in weinige dagen werden er niet minder dan 200 gedood. De boer houdt nu zorgvuldig zijn huis gesloten, en durft zijn kinderen haast niet buiten laten spelen. Hij leeft in voortdurende vrees dat zijn woning nog meer reptielen bevat en zij zijn woning zullen binnen dringen. In de Corpo SantokerkteLis- sabon toebehoorende aan de paters Do minicanen is een bom gevonden. De koster kon nog bijtijds de lont doorsnijden waar door ontploffen voorkomen werd. Twee arrestaties hadden reeds plaats. in dëkerkteAubervilliers is een individu, die een antimilitaristenkaart ten name van Lanne droeg, Zondagmiddag op den preekstoel geklommen en heeft van daar drie revolverschoten gelost op de geioovigen. Niemand werd gewond. De dader werd gearresteerd. Zaterdagavond is te Berlijn een ernstig tramongeluk voorgekomen. Tengevolge van een verkeerden wissel stand reden twee goedbezette tramwagens in snelle vaart op elkander. De wagen bestuurders bemerkten het gevaar te laat om de botsing te verhinderen, die zoo hevig was, dat de vernielde wagens -in elkander schoven en slechts met moeite door de brandweer uiteengehaald konden worden. Een wagenbestuurder en twee vrouwe lijke passagiers werden ernstig gewond. De overige passagiers kwamen met lichte verwondingen en met den zeer hevigen schrik vrij. Volgens een telegram uit Ga- latz, heeft Zondag in de Zwarte Zee, dicht bij Remy, een aanvaring plaats ge had tusschen de oorlogsloep „F" en de Russische passagïersboot „Rusz", met het ongelukkig' gevolg, dat de gehecle beman ning van de sloep, een luitenant en 20 matrozen, den dood vond in de golven. Dezerdagenwerdvooreende r politierechters in New-York een man ge leid, die op straat bedelde. De bedelaar bleek niemand anders te zijn dan Monro Hatch, een der Caruso's van een jaar of 20 geleden. Hatch vroeg en kreeg in zijn goeden tijd grif een honorarium van 2500 gulden voor een avond zingen. En nu als bedelaar compareerend voor den politierechter. Het was wel héél droe vig, meende de rechter, die bewogen was en den man vrij liet, na hem verteld te hebben hoe een groot medelijden hij voor hem voelde. Nu, aan dat medelijden zal Hatch niet veel hebben gehad. De juweelenkoffers van den ex-sultan Abdul Hamid in de Banque Ottomane te Constantinopel zijn geopend en men heeft daarin een ontzaglijke schat aan diamanten, paarlen enz., ge vonden. Op aanraden van den Engel- schen gezant der Hooge .Porte is tot taxateur benoemd de juwelier van Edu- ard VII, M. Cartier. Bij het schatten zul len vertegenwoordigers van het ministerie van Oorlog en dat van Financiën aan wezig zijn. Natuurlijk Een sluwe oplichtster. „De Winkelier" deelt het volgende mede, dat tevens als waarschuwing kan gelden: „Te Berlijn heeft een slimme jonge dame een nieuwe manier toegepast om.de winkeliers op te lichten. Zij was elegant gekleed, en zag er aardig uit. Een banket bakkerswinkel binnenloopende, waar de telephoon in of vlak bij den winkel hing, vroeg zij vriendelijk of zij even mocht telephoneeren. Dit werd haar natuurlijk toegestaan en nadat zij aansluiting had verkregen, voerde zij op luiden toon een gesprek met een tante; wier naam zij ge noemd had en die den winkelier goed bekend was. Zij vroeg tante, of deze even de meid wilde sturen met wat geld, omdat zij haar portemonnaie vergeten had. Tante scheen te antwoorden dat de winke lier het maar moest opschrijven op de rekening. Nicht moest evenwel nog ergens anders heen, waar zij geld noodig had. Tante wist daar raad op; althans nicht riep luid: „Aan mijnheer vragen, of hij tien Mark wil geven? Vindt u dat niet gek? Mijnheer kent mij niet," enz. De winkelier had naar de voor hem hoorbare helft van het gesprek geluisterd en toen de jonge dame, met een aardig blosje van verlegenheid, hem de zaak voordroeg, kon hij het niet over zijn hart krijgen, haar in de verlegenheid te laten. Het eind van de historie was, dat zij een mooie doos fijne bonbons kocht, en nog tien Mark ter leen kreeg, alles op reke ning van tante. Eenige dagen daarna merkte de winke lier, dat hij bedrogen was. Op het teie- phoonnumnier had hij niet gelet. Nog eenige banketbakkers en andere winkeliers werden op dezeifde wijze ge fopt, totdat het juffertje eindelijk in de val liep en ingerekend werd. Tegen de weelde van winkeljuffrouwen. De directeurs der groote magazijnen vqn New-York, Philadelphia en Chicago hebben zich genoopt gezien tegen de al te weelderige kleeding hunner vrouwe lijke bedienden bepalingen te maken en zich daardoor deze groote ontevreden heid op den hals gehaald. „De winkel juffrouwen kleeden zich te chic," klaagden de meeste damesklanten der groote maga zijnen van New-York, 't Is den dames onaangenaam, bediend te worden door eene winkeljuffrouw, die haar in elegant toilet verre overtreft. En die klachten namen zoozeer toe, dat de directies der bewuste magazijnen besloten krachtig op te treden, om aan het euvel een einde te maken. De ukase der directie luidde„De verkoopster moet net, maar niet opzichtig gekleed zijn. Het is haar verboden nauw sluitende kleederen te dragen, in het oog loopende kleuren en evenzeer in het oog loopende haardrachten. Verboden is ook hjet gebruik van blanketsels. Voorts mogen in de arbeidsuren geen sieraden worden gedragen en mogen geen jujubes gekauwd worden." In verscheiden magazijnen bieden de jeugdige verkoopsters tegen deze voor schriften heftig verzet. Zij streven naar de oprichting van een „Winkeljuffrouwen- bond" en willen staken, zoo de bepa lingen niet worden ingetrokken. Een staking om ijdelheidsredenen dus! Verstoord bal. Op eenige m ij- ien afstand van Chicago had een bal plaats in de Beverly Countryclub. Te middernacht verscheen een gemaskerde man plotseling met een revolver in iedere hand en verschrikte de dansers door twee schoten te lossen. Het dan sen hield op en de gemaskerde dwong een der dansers het geld en alle dingen van waarde .welke de dansers bij zich hadden, te verzamelen. Toen hij alles had wilde hij zich verwijderen, maar werd tegengehouden door een politie agent. die hij na een worsteling neer- schoof, om daarop te vluchten, wat hem gelukte. Volgens berichten uit Kr a kau hebben Zaterdagnacht dieven een bezoek gebracht aan de „Bedevaartskapel" te Czeniochaw en zich daar meester gemaakt van een aantal onschatbare kostbaarhe den, Het zilveren gordijn voor het Madon- nabeeld.werd afgescheurd en de juweelen kronen van dit beeld en van dat van het Jezus kind, in 1719 door Clemens XI geschonb n en samen een waarde ver tegenwoordigende van meer dan 100.000 roebels, benevens een paarlenldeed, een geschenk van de Poolsche koningin, wer den door hen medegenomen. Twee andere kostbare gewaden, waar onder een, dat met robijnen bezet is en 10 miliioen kronen waard is, lieten zij onaangeroerd. Vijftig brillantringen ech ter, ter waarde van eenige miliioen en kr., zijn verdwenen. Afgezien van de histori sche waarde der ontvreemde kostbaarhe den, wordt de schade geraamd op 15 mil iioen kronen. De roovers hadden een venster van de kapel stukgeslagen en waren zoo in de kerk_gekomenft VOchtqndjs te 8 _uur .vyaien in de nabijheid der kerk twee mannen die zware pakken droegen, aangehouden,'' maar op hun verklaring, dat zij pelgrims waren, weder vrijgelaten. Toen de gepleegde diefstal in de stad bekend werd, ontstond er groote versla genheid onder de bevolking. Er zijn een aantal huiszoekingen gedaan en er is naar alle nabijzijnde stations getelegrafeerd,- maar van de daders is .nog geen spoor, ontdekt. ffSeetits^saSxeirt,, Moordaanslag op den Dam. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond in hooger beroep terecht de 21- jarige kelner, die den 29en Juli 1.1. door de 4e kamer der Rechtbank aldaar werd veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf wegens poging tot moord, Zondag 14 Februari op den Dam gepleegd op zijn meisje, een 22-jarige costuumnaaister. Hij bracht het meisje, dat meermalen zijn jalousie had opgewekt, met een scheermes twee wonden in den hals toe, tengevolge waarvan zij thans nog niet dan fluisterend kan spreken. Beklaagde zeide in hooger beroep te zijn gekomen, omvermindering van straf te krijgen. De officier van Justitie eischte bevesti ging van het vonnis. Land- en Tuinbouw. Wol uit Australië. In hef Bureau voor Handelsinlichtingen, Oudeburgsteeg, te Amsterdam, worden tentoongesteld onderscheidene monsters Australische wol, welke aan de Regeering zijn ingezonden door den consul-generaal Bosschart te Melbourne. De beteekenis, die men aan Nederland als wolmarkt hoopt te geven, heeft naar buiten allereerst de aandacht getrokken door de veiiigen van Zuid-Afrikaanscüe wol, te Amsterdam gehouden. Voorts heeft in de beide laatste jareii de com missie voor den Zuid-Afrikaanschen han del, door de Regeering benoemd, de propaganda voor Neclerl-and ais wolmarkt zoover in haar vermogen lag ter hand genomen door het verspreiden van ge schriften in de Nederlandsche, Engelsche en Duitsche taal, Het Australische en het Zuid-Afrikaansche belang reiken elkaar de hand. Voor beide landen is het een aanwinst als in Nederland een zelfstandige wol markt tot stand komt. Maar ook voor de Nederlandsche wolmarkt is het een dringende noodzakelijkheid, men mag wel zeggen een levensvoorwaarde, dat de markt zoowel de Australische als de Zuid-Afrikaansche wol aantrekt. Marktberichten. Verbetering. In de marktberichten van Leiden en Rotterdam, in ons nummer van gister, zijn de data niet veranderd. De aandachtige lezer zal begrepen hebben, dat deze marktopgaven niet van 19, doch van 26 October waren. WASSENAAR, 26 Oct. Kropsla, per 100 f0.10 a 0.30. Wortelen per 100, f 1. a 1.20. Spinazie per ben f 0.14. Princesse- boonen per 100 f0.08 a 0.12. Kroten, per, 100 bos f0.80 a 1.Uien per ben f 0.24 Appelen, per kin f 2.50. Bloemkool per 100 f 2 a 4. Savoye kool per 100 51. a f 2.50. Roode kool per 100 f2 a 4'. Groene kool per 100 f 0.80 a 1.50. Witte; kool per 100 f2 a 2.50. Spruitkool, per ben f 0.20. Eieren per -100 f 7.75 a 8. AMSTERDAM, 26 October. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker muizen f 1.60 1.90, kleine f 1. a 1.20, blauwe f 1.90 k 2.—. Friesche muizen f blauwe fl.30 a 2.25, borgers f 1.60 a 1.80. IJpolder muizen fabonte f 2.50 k 2.60, borgers f 1.40 a 1.60, blauwe f 2. a 2.60. Gelclersche blauwe f 2.10 k 2.20, bonte f 2.20 ii 2.40. Zeeuwsche bonte f 2.10 a 2.60, blauwe f 2.20 k 2.50, eigenheimers E 1.80 a 2.20. Hillegommer zand- f 2.2.50, school meesters feigenheimers f 3.50 a 3.75.-, Aanvoer 6 ladingen. ROTTERDAM, Op de veemarkt werden ge durende de maand October aangevoerd 222 paarden, 4 veulens, 12402 runderen, 5696 vette of graskalveren, 656 nuchtere kalveren, 15332 schapen, 2562 varkens, 817 biggen en 6 bokken. SNEEK, 26 October. Marktboter, 1ste keur f 54.50 a Aanvoer 11/4 en 1/8 vn. Bij de Vereeniging: le keur f 54.50 a 2e keur f a f 3e keur i 4e keur f a— 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 13/3 en 48/6 vn. Prijs' f 56.50 a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 56.50. Kaas. Nieuwe nagel- f 52.— a oude f aanvoer 164 kilo. PURMEREND, 26 October. Heden waren aan gevoerd 155 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 30.--, stapels commissie f 2 stapels middelbare f 29.25. SCHIEDAM, 25 October. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 13— per Ned. Vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel t 1.80. Graan-Spiritus f 17.— a f 17^, Melasse- Spiritus f 15.— a 15U, ruwe Spiritus f 8% a f -. GRONINGEN, 26 October. Op de heden ge houden veemarkt werden o.a. de volgende prijzen betaald: vette kalveren le soort 68 a 70 ct., 2e soort c. per kilo slachtgewicht; kalveren en pinken le soort f 60 a f 70. 2e soort f 40 a 50, 3e soort f a - per stuk; Londensche (export) varkens 41 a 43 c. per kilo.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6