Uit stad en omgeving, Burgerlijke Stand. ADVERTENTIES TE KUUR. Staatsloterij. Vrijdag 29 October, H. W. SPENDEL, „De Stad Maastricht" v. d. STOK. 0, die heeie Winkel LELMUIDEN, 1 7en 27 Nov. Café De Rijk,- 15 H.A. weiland in den Wassenaar- schen polder. Notaris ,W. Veenstra, Oude- jvetering. ZOETERWOUDE, 27 en 24 Nov. Café 5>de Gouden Leeuw". Huis met weiland aan den Voorweg, 87.30 A. Notaris JH- van Hamersvelt. RIJPWETERING, 28 Oct. Houtveiling bij C. Zoetemelk. Notaris Veenstra, Oudc- Iwetering. ALFEN AAN DEN RIJN, 3 Nov. Boel huis an de bouwmanswoning „Waar borg". Not. J. C. Spruijt. .W ASSENAAS, 2 November. Koffiehuis Beijersbergen. Afslag 2 huizen en 3 per- iceelen bouwterrein. Notaris W. J. M. de Bas, den Haag. LEIDEN, 27 October. —De dienstweigeraar milicien D. Koning van het 2e Regiment Veld-Artillerie te Leiden, is door de krijgsraad te 's Graven- hage overeenkomstig den eisch van den auditeur-militair veroordeeld tot4 maanden gevangenisstraf. Beklaagde heeft van dit vonnis hooger beroep aangeteekend bij het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht. HAIIRSWOUDE. Door notaris C. Korteweg werd hedenmorgen bij opbod verkocht de bouwmanswoning met 14 H.A. weiland en een burgerwoonhuis, al les gelegen in de kom van het dorp Ha zerswoude. De uitslag is als volgt: Perceel I, woning met tuin en erf, groot [7.85 A., ingezet door H. v. Prooijen, te Jiazerswoude, f 3600. Perceel II, burgerwoonhuis, 2.6 A. In gezet door G. Verboom, te Hazerswou- Jde, f 1100. Perceel III, burgerwoonhuis c. a., 55.30 A. Ingezet door J. F. Spiering, te Utrecht f3400. Perceel IV, weiland, 1.74.90 H.A. Inge vet door K. Koot, te Hazerswoude, f 3900, '.verhoogd met f 100. Perceel V, weiland, 2.6.75 H.A. Inge- zet door J. F. Spiering te "Utrecht, f4100. Perceel VI, weiland 1.81.30 H.A., in gezet door J. F. Spiering te Utrecht f 3450. Perceel VII, weiland 2.21.42 H.A., in- fgezet door C. J. Bos te Utrecht f 4500. Perceel VIII, weiland 2.13.30 H.A. in gezet door C. v. d. Hee, te Hazerswou de f 1675, verhoogd met f100. Perceel IX, weiland 91.3. c.A. Inge zet door Loomans, te Delft, f1250. Perceel X, weiland, 1.59.72 H.A., Inge zet door Dorrepaal, te Hazerswoude, verhoogd met f 100. Perceel XI, weiland 1.43.92 H.A. Inge zet door Loomans te Delft, f 1875. Perceel XII, weiland 32.25 c.A. Inge- door Loomans té Delft, f 800. STOMPWIJK. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 8 partijtjes eieren, die verkocht werden a f 7.45 tot f 8.35 do 100. Stoofappels en peren brach ten 50 tot 65 ct. op per mandje. Tafelperen van 2i/2 tot 9 ct per stuk. Savoyekool gemiddeld .4 ct. en hanen pl.m. 45 ct. In beginsel is besloten tot de op richting eener fanfare. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren A. A. v. Santen, J pjieijber., L. v. Geijlswijk en Am. Kneij- ber. ZOETERWOUDE. Van den landbouwer J. van Haaster, onder deze gemeente wonende zijn door het Rijk 4 runderen, lijdende aan tuberculose overgenomen en geschat op eene waarde van resp. f 130, f 150 en f 170. Per stoomboot Maatschappij „Carsjens zullen deze dieren eerstdaags van Leiden naar Rotterdam vervoerd worden. LEIDEN. ■- GEBOREN: Alida, d. v. P. Goddijn en J. M. H. Singeling. Anna Elizabeth, d. v. D. Visser en J. Onderwater. Ca- .tharina Hendrica, d. v. C. Schmidt en ÏW". H. de Goeij. Johannes, z. v. J. Schneider en A. v. Rossen. Hendricus j IJacobus, z. v. J. H. Hensing en J. P. Koree. Maria Johanna Dirkje, d. van !J. J. v. d. Waal en M. Planje. Johan- nes, z. v. J. Nobel en G. de Zwart. Maria Petronella, d. v. J. O. v. Hasselt en J. P. Ooms. Abraham, z. v. W. Hu- nik en M. Muijt. Cornelia, d. v. N. Boom en M. S. Bolstier. Magdalena Ja- coba, d. v. J. Arentsen en A. v. Hees. Sophia, d. v. W. C. A. Ridderhof en B. S. Parrée. Frans, z. v. J. Bekooij en J. Jansen. Adriana Catarina, d. van J. Flippo en M. P. Heijmans. Abraham, z. v. T. Spruitenburg en M. Oppelaar. Willem Fredrik, z. v. W. F. Meijjers en C. v. d. Beek. OVERLEDEN: D. M. Welling, d. 24 j. J. G. Kramert, w. 57 j. J. A. L. de Stoppelaar, m. 62 j. D. Koopmans, w. 55 j. M. E. v. d. Heuvel-Smit, w. 87 j. C. Wallenburg, m. 70 j. HILLEGOM. BEVALLENN. Gouwen geb. van Sta veren d., A. Noppen geb. Hoek d. ONDERTROUWD: A. H. v. Kesteren en A. Koppers. GETROUWD: C. J. M. v. Oerle en M. C. Nipper. D. J. Gips en E. Buurman. OVERLEDEN: Th. W. Prins, 4 j. M, Walraven, 4 m. LISSE. GETROUWD: M. P. Straathof en J. van Grieken. OVERLEDEN: Simon van Schooten 7 m. Levenl. d. v. Th. Snaar en J. M. Bre- derode. LEIDERDORP. GEBOREN: Hendrik, Z. van E. Meg- chelse en N. van der Meij. OVERLEDEN: Jan de Haas 10 j. OEGSTGEEST. ONDERTROUWD: H. van Leeuwen 24 j., alhier en J. C. Klos 22 j. te Leiden. OVERLEDENHelena Johanna Hooger- vorst 1 Yï j. RIJNSBURG. GEBORENMartina, D. van C. Starken- burg en A. Molenaar. Albertus, Z. van A. Hogewoning en P. Winters. Wille- mijntje, 'D. van W. v. Delft en A. H. Wijnands. Jacobus, Z. van P. Heems kerk en T. Zandbergen. Maria, D. van B. Heemkerk en M. de Niet. OVERLEDEN: H. ten Donkelaar Z. 17 j. A. v. d. Werff, 81 j., huisvr. van G. den Haan. STOMPWIJK. GEBOREN: Catharina Maria, d. v. J. Starrenburg en M. M. Waaijer. Paulus Johannes, z. v. C. Jansen en A. v. Boheemen. ONDERTROUWDD. van den Bult, 25 j. en P. G. de Vreede, 25 j. GETROUWD: P. J. Keoloos en C. P. van de Sande. ZEGWAARD. GEBOREN: Arie, Z. van A. G, v. Sittert en A. Gijzenberg. Antonie, Z. van A. de Graaff en J. M. v. Elleswijk. ONDERTROUWD: N. v. Leeuwen jra. 28 en P. Gahrmann jd. 23 j. OVERLEDEN: Comelis Windmeijer 2 j. en 4 m. ZOETERMEER. GEBOREN: Cornelis, Z. van W Wee ning en K. J. Dorst. Dirkje, D. van D. de Jong en G. Veenstra. Cornelis, Z. van C. Weening en J. M. Verhoeff. ZEV E HOVEN. OVERLEDENA. Notenboom, geh. met J. Baars, 60 j. LI3eric2ntera. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Het door buitenlandsche bladen ver spreid bericht van het vertrek van den Belgischen gezant, Baron Guillaume, uit de residentie is volkomen ongegrond. Gemeenteraad van Katwijk. Vergadering van 27 October 1909. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer N. Pari inliet, met ken nisgeving. Na opening door de Voorzitter, leest de Secretaris de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden goed gekeurd. Naar aanleiding van een vraag in de vorige vergadering over straatverlichting deelt de Voorzitter mede, namens B. en V/., dat de lantaarns inderdaad niet hadden gebrand, doordat de tijdelijke lan* taarnopeicker door het slechte weer ver-< derd de gloeikousjes niet vervangen. Ingekomen stukken: 1. Schrijven van den heer G. L. Buvfc aannemer te Haarlem, dat hij gaarne met de voorwaarde van den Raad accoord zou gaan, maar niet kan,, doordat hij van het domein geen vergunning van Zandspoor kan krijgen. B. en W. stellen voor hun concessie in te trekken. 2. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde Hoofd. Omslag. 3. Missive van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde batig saldo dienst 1908. 4. Missive van Ged. Staten over de rijksvergoeding ten bate van het Lager Onderwijs, waarop te veel ontvangen was f 68.75. 6 Verzoekschrift van 20 voerlieden te Katwijk aan Zee, meldende dat door den slechten toestand der straten het vervoer belemmerd wordt en hunne ver voermiddelen veel schade lijden. Waar om zij verzoeken verbetering in den toe stand te brengen. B. en W. stellen voor dit te behan delen bij de begrooting. 6. Adres inet memorie van toelichting van de Bond van Ned. Onderwijzers, dat op de Lagere school te groote klassen voorkomen. Zij verzoeken om terugbren ging tot billijke grootte. Voor kennisgeving aangenomen, onder mededeeling dat B. en W. diligent zijn en dat de verbetering door bouw van een nieuwe school slechts wachtte op de mogelijkheid van grondaankoop. Aan ,de orde was Verzoeken afschrijving Hoofd. Omslag en hondenbelasting. Conform advies van B. en W. 2. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de school voor g. 1. o. te Katwijk a. Zee. Op de voordracht stonden R. Erdmann, te Ruine en J. Verwaard, te Lekkc-rkerk. Benoemd werd de heer R. Erdmann met 9 tegen 3 stemmen. 3. Bekrachtiging aankoop van huizen aan de Korte Dwarsstraat, koek Baljuw straat te Katwijk aan Zee. B. en W. stellen voor met mevr. de wed. Klok aan te gaan gaan de ruil van een tuintje voor haar huis tegen een ander stuk grond.- De kosten van koop, overdracht en bij komende onkosten groei f 5300 zuilen ge vonden worden uit een tijdelijke letning Aldus besloten. 4. Voorstellen tot overneming van gron den, behoorende tusschen Sckevemngen en Vuurbaakstraat te Katwijk aan Zee. Overeenkomstig advies van B. en W. besloten. 5. Benoeming van drie leden in de commissie voor bezwaarschri iter- Hoofd. Omslag dienst 1909. De voorzitter deelt mede dat ten voFige jare die functie bei leedden de heeren v. Egmond R. Ouwehand en D. Ouwenand Az., welke heeren hij voor stelt weder te benoemen. Bij acclama tie aangenomen. 6. Verzoek van de Rijnl. Stoomtr.- Maatsch. in liquidatie om hare rech ten over te brengen op de N.-Z.-Hol- landsche Tramweg Maatsch- Hiertoe werd besloten. 7. Verzoek van K. Haasnoot oin ont heffing v anart. 22 der baanverorde- ning. Goedgekeurd. 8. B. en W. s* tellen voor, de twee straten ten Noorden der Te-Britten- straat, meth et oog op de namen vreo- ger gegeven aan de aangrenzende stra ten, te noemen Romeinsche straat en Hessenstraat. Goedgekeurd. 9. Besloten werd B. en W. machtiging te verleenen om grond te Katwijk aan Zee te verkoopen voor f4 per M-. 10. In zake verpleging van Kr. Guyt stellen B. en W., na gepleegd overleg met de kerkgenootschappen, voor hem op gezamelijke kosten te verplegen. 11. Het vastgestelde suppl. Kohier der Hoofd. Omslag en Honderbelasting werd goedgekeurd. 12. De vastgestelde rekening Duin- waieradmiqistratie loopend van 1 Oct. 190731 Dec. 1903 w op advies der commissie onder dank zegging aan den Heer Seuff voor het I gevoerde beheer. (Slot votot). Geineenieraad van Aikemade. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer F. H. v. Wichen, burgemeester. Aanwezig 10 leden, afwezig de heer v. Berkel. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Schrijven van Ged. Staten van 13 Sep tember j.l., houdende terugzending goed gekeurd raadsbesluit van den 7en Sept. j.l. tot verkoop van Grcotboekkapitaai. b. Schrijven van Ged. Staten van 14 Sept. j.l. ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten van 7 Sept. jl. tot af en overschrijving en tot wijziging der Be grooting 1909. c. Beschikking van Ged. Staten van 4 en 8 Oct. j.l. tot toekenning eener toe lage van f 150, ingaande 1 Oct. aan den veearts G. J. Fros, alhier, onder voor waarde, dat hij in deze gemeente geves tigd blijft. d. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger van 18 Septem ber 1909. Tot dien datum hadden de ontvangsten bed:: gen f 27.436.02, de uitg. f24001,98 zoodat het kssldo bedroeg f2434.04 waar van op de spaarbank geplaatst f 1201, ter wijl de rest in verrekenbare stukken en specie aanwezig. e. Schrijven van Ged. Staten van 5 en 9 Oct. j.l. met adres van het Bestuur van den Alg. Ned. Wielrijdersbond om op heffing gesloten verklaring van wegen voor motorrijtuigen. Ged. Staten vragen advies omtrent een aan hun college gericht adres van den A. N. W. B., tot opheffing van de geslo ten-verklaring voor automobielen aan en kele wegen in de gemeente, n.l. de weg langs Rijpwetering van v. Benten tot even voorbij Zoetemelk, de weg achter N'ieu- wewetering van den Langeweg tot aan het kanaal en de wegen langs Oudewe- tering en Roelofarendsveen. Beide eerste wegen vormen de verbindingsweg tus schen Leiden, Aalsmeer en Amsterdam. De Voorzitter zegt, dat Ged. Sta ten geneigd zijn de gsloten verklaring op te heffen. B. en W. adviseeren op gron den van nuttigheid en met het oog op de stremming van verkeer, aan Ged. Staten te adviseeren de geslotenverklaring op "té heffen. De heer v. d. Geest wil zich maar aan het oude houdenwij hebben er niets aan. Voor een heertje, die naar de secreta rie wil rijden, kan men zijn nek breken, en als men iemand in de sloot rijdt, laat men hem verdrinken, zonder ook maar een oogenblik te stoppen. De heer Straathof zegt, dat men in Oudewetering event, niet kan uitwij ken voor auto's. Tot openstelling der we gen, die stremming in het doorgaand ver keer veroorzaken, wil spr. overgaan, mits voldoende maatregelen worden getroffen tot beveiliging van het verkeer. Na ampele discussie wijzigt de Voor zitter het voorstel van B. en W. aldus, dat aan Gei. Staten geadviseerd zal wor den alleen de wegen langs Rijpwetering en Nieuwe wetering voor het vcil-ieer open te stellen met ingang van 1 Januari, op dat de Raad intusschen gelegenheid heb be een verordening regelende het verkeer met automobielen in de bebouwde kom men vast te stellen. Dit voorstel wordt met 8 tegen 2 stem men aangenomen. Tegen stemden de hee ren v. d. Geest en v. d. Zon. f. Schrijven van B. en W. van Woubrug- ge van 25 Sept. j.l. inzake vergoeding sc,:cr-:g:..ii;de kinderen uit die gemeente. B. en W. van Wbubrugge vragen ver- 1 aging van schoolgelden voor kinderen uit die gemeente te Roelofarendsveen, ter schoolgaande. Zij wijzen erop, dat sinds vaststelling van het contract ter zake, de rijkssubsidies zijn verhoogd. De Voorzitter zegt nauwkeurig de kosten te hebben b :end, Woubrugge betaalt f 1.35 per maand en per leerling hetgeen overeenkomstig de werkelijke uit gaven is. B. en W. vinden daarom geen aanleiding de vergoeding te verlagen. AkDs besloten. g. Adres van het Bestuur der Vereeni- ging voor C Onderwijs te Nieuwe- v.'•- ..g in zake het voetpad langs vaart vóór hun schoollokaal aldaar. Conform het advies besluit de Raad B. en W. te machtigen zoodanige maat- -' regelen te treffen als noodig zullen blijken In ieder geval zal het voetpad verbeterd worden en zoo noodig een lantaarn wor-^ den bijgeplaatst. h. Adres van P. van der Hoorn en 6 andere ingezetenen van Roelofarends- veen om verplaatsing van de nieuwe, straatlantaarns bij het huis van C. var; der Meer aan den haven van de West zijde naar de Oostzijde aldaar. -jk Dit adres wordt, als zijnde ongeze geld, ter zijde gelegd. De Voorzitter zegt, afgescheiden, van het adres, dat gebleken is dat voor) het grootste gedeelte van het jaar de lantaarns beter geplaatst kan worden. Beide lantaarns staan op de Zuidkant;' aan de Noordkant leggen de booten aan, waardoor het licht op het pad aan de- Noordzijde wordt weggenomen. B. en W. zijn voornemens de lantaarns te verplaatsen naar de Noordkant en,' wel zóó hoog, dat op de Zuidkant even goed wordt verlicht. Op de hoek van' de kade kan dan een oude lantaarn wor den geplaatst, zoodat, volgens de mee-, ning van B. en W., daarop de uitste kende wijze in de verlichting is voorzien. i.j. Adressen van J. A. Vuijk en van de wed. T. Beerepoot te Oudewetering om de straat vóór hunne woonhuizen te mogen opbreken en gelijkmaken. Dit stuk wordt gesteld in handen van B. en \V. ter afdoening. De Voorziter deelt nog mede, dat voor deelneming aan den cursus voor herhalingsonderwijs zich aanmelden te Rijpwetering 6 jongens en 4 meisjes, Roelofarendsveen 3 jongens, Nieuwewe- tering, Oudewetering en Kaag niemand. Alleen te Rijpwetering zal dit onder wijs worden gegeven. Van Jac. v. Kleijn D.zn, is ten slotte een verzoek ingekomen om eene vergoe- ding van f5 wegens door hem geleden schade aan zijn praam door het uitste-; ken van stukken ijzer aan de Franschej j brug. Dit stuk wordt gerer.vcyeerd naar B. en W. ter afdoening. Hiermede is punt 1 der agenda af gehandeld. 2o. Aanmerkingen gemeenterekening 1908. Van Ged. Staién is deze rekening teruggekomen met enkele aanmerkingen van administratieven aard. O.a. is op een post 5 ct. te weinig. De rekening wordt overeenkomstig de bemerkingen gewij zigd. 3o. Goedgekeurd wordt eene af- en overschrijving, 1909, ten bedrage van f 223,30. Op de posten onderwijzers- salarissen komt f200 en brandassurantie f 23,30 te kort, welke gevonden kan worden op de post krankzinnigenver pleging, waar f 380 op over is. 4o. Vastgesteld wordt het schoolgeld kohier 3e kwartaal ten bedrage van f 200,75. 5o. De bezwaarschriften hoofdelijken omslag 1909 worden aangehouden tot een volgende vergadering, opdat de raads-: leden de reclames inmiddels kunnen onderzoeken. 60. Benoemd wordt tot onderwijzer aan de openbare school te Kaag de heer W. C. R. Witkamp te Amsterdam met algemeene stemmen. 7o. Vaststelling gemeente-begrooting 1910. De Voorzitter wijst er op, dat uit de gewone middelen een voldoend bedrag is gevonden voor verbouwing van het Post- en Telegraafkantoor, voor de ver bouwing van twee brugwachterswoningen' en de reparatie van het achtergedeelte van het Raadhuis, zonder dat de belasting behoeft te worden verhoogd. Algemeene beschouwingen worden niet gevoerd. Bij de uitgaven klaagt de heer van der Geest over de hooge secretariekasten. Wat is het werk van den secretaris? Als deze geen tijd heeft alles af te doen, komen de andere uitgaven ten laste dei gemeente. Een salaris van f 1250 en f 1400 voor secretarie-ambtenaren vindl spr. wel veel. (Slot volgt.) TAen 9 November a.s. hopen onze geliefde Ouders PETRUS BEURZE CORNELIA VAN DER VEER hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Leiden, 27 October 1909. (451) Pit IsSffioteerSsng?, dik vet spek f 1.90,, mager spek f 1.90, rauwen reusel f2.ge smolten vet f 1.75 bij de 5 pond, vette lappen 35 ets. p. pond. (447) Aanbevelend, H. TH. STRAATHOF. Doezastraat 8. Telefoon 847. Boek- en Muziekhandel. ToonecI-, Blijspelen en Pantomimes. Nieuwe Muziekvoordrachten voor Tooneel en Kamer, In groote keuze voorhanden. Ook een Yiool met kist te koop. 1H. StuisiP, Hooigracht 6, (454 Op 1 Februari komt te huur aan de grens van LEIDEN een prachtig gelegen Bovenwoning, huurprijs f264 per jaar. Aan het zelfde adres TE KOOP een goed verhuurd Huisje a f 700, op brengst f 1,80 per week. Brieven onder no. 455, bureau v. d. Blad. Verkoop van nieuwe ioten SO uur. De Collecteur, 456] Nieuwe RSjra SE, Aardappelen Bericht. Puike ZEEUWSCHE Aardappelen en BRIELSCHE EIGENHEIMERS zeer geschikt voor Winterprovi sie. Concureerende prijzen bij W. STOWIJK, 1ste Groeneste». K b/d Hooigracht. (388 iVie.ilê&tZïJrE Haarlemmerstraat 130, Leiden. RUIME VOCltRAAD: Kachelpsaieu, V X rrrse irs, K.Q l öifelteai, T i» E*g foaSifeesa, Aschemmers, E>o of ryot ten, Kooïlesieïs, Poken, TTan-asgejm, Ka c ti e E ïte Ik.® e s, Kachelpanuen, Beleefd aanbevelend(452) 1 i 10 jaar na je dood riep ze, zal je nog spijt hebben dat je ook die nieuwe courant niet genomen heb, hoor man?dan had je ook kunnen lezen, dat in de HEELE WINKEL, die groote mooie Regulateur-Klokken maar f 10.50 kosten, en dan had je nou geen 16 gulden voor de zelfde betaald. Wie dus niet te veel wil betalen koopt zijn huishoudelijke artikelen altijd in de HEELE WINKEL Nog een mooie partij groote Spiegels, half voor niet, de fijnste Schilderijen met zwarte of gekleurde platen f 1.05, Hanglampen voor gas en petroleum nergens zoo goedkoop, alle soorten Ijzerwaren, Glas, Porcelein, Aardewerk, Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en diverse Artikelen steeds voor spotprijzen. 3 spel goede Speelkaarten 10 ct., afwaschbare Kaarten per spel 10 ct., ook Damborden, Domino, Kien, Klok en Hamer en alle mogelijke Winterspelen voor spotprijs voorhanden, alleen in F*. DUajlVIBRWiAN'S (453) „Galanterieën-Bazar", LEIDEN. Lage Riindijk SS. LEIDEN. Zooevcn ontvangen 25000 SIGAREN (Vierkantjes) 45 ct. per kistje.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3