Gemengd Nieuws. koperen priesterfeest van zijn Subregent, den Weleerwaarden Zeergeleerden Heer A. D, C. Schellart en van professor A M. Breens. Met gespannen gemoederen was de heuglijke dag verbeid. Dagen lang hadden de studenten al hun vrijen tijd besteed om den dubbelen feestdag zoo prachtig mogelijk te vieren. Na eene algemeene H. Gommunie, droeg de jubileerende Subregent te 9 uur een plechtige H. Mis op, daarbij o.a. geassisteerd door den Z.Ew. Heer Schijf, oud-pastoor van den feesteling. De lieder tafel voerde op voortreffelijke wijze een Mis van Perosi uit. Onmiddelijk na de Hoogmis had de begroeting plaats van prof. Breens in hei lokaal waar Z.Eerw. zijn lessen geeft, en dat met smaak versierd was. In on- be: ^pelijke poezy en in een keurige La tijns rede vertolkten hem zijne leer lingen de gevoelens van hun hart. Op geestige wijze werden zij door denjubi laris beantwoord. Reeds echter naderde de tijd, waarop de Subregent door Hageveld zou worden gefeliciteerd. Daartoe was de groote zaal als in een tuin herschapen. Zoodra de Jubilaris, van vrienden en professoren omringd, de feestzaal binnen trad, werd uit volle borst hem het wel komslied toegezongen. Achtereenvolgens werden toespraken gehouden door de leerlingen der verschillende klassen, af gewisseld door de uitvoering der Priester cantate van Franssen en andere muziek nummers. Zoowel sprekers als zangers en spelers kweten zich uitmuntend van hun taak en het was vooral een lust te hooren en te zien wat diepen eerbied, wat dankbare liefde Hageveld's studenten koesteren voor hun subregent, en hoe zeer zij de zorgen waardeeren, welke hij aan hen besteedt. Dit was het dan ook wat den subregent het meest trok en hij verklaarde dan ook in zijn dankwoord, dat hem niets nader lag aan zijn hart dan de studenten van Hageveld. Hedenavond zal door den Eerw. Heer Breens het plechtig lof worden gecele breerd. Daarna zal de feestviering worden voort gezet door den welbekenden gooche laar Ockhuyzen. Geve de goede God aan deze beide priesters kracht en genade om nog veel en vruchtbaar te werken aan de vorming van Hagevelds jeugd en daarmede aan den toekomstigen bloei van Haarlems bisdom. Van de Urker vissc hers vloot welke bij het buiig, stormachtig weder de zer dagen langs de Noordzeekust vis- schende was, heeft de bemanning van eenige vaartuigen moeilijke oogenblikken moeten doorstaan, eer een veilige haven bereikt was. De botter U. K. 161, schipper J. Brands werd in het Westgat door een grondzee overstelpt, terwijl hij met zijn zoon Hen drik het roer omkneld hield. De vader werd neergeworpen, doch wist een aan den helmstok bevestigd touw vast te hou den de zoon werd tegen den achtersten lier geslingerd en kreeg een hevig bloe dende beenwond, waarvoor in Nieuwe- diep geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Van een anderen botter U K 59 stortte bij nacht de knecht in volle zee overboord, maar met een hem toegestoken touw kon hij juist bijtijds weer binnengehaald wor den. Andere vaartuigen, soms halfvol wa ter geloopen wegens hooge overslaande zeeën kwamen eveneens veilig binnen, hoewel met meer of minder averij. Te Haarlem is na een ziekbed van eenige maanden overleden de 19-ja- rige kellner W., die bij het verwijderen van lastige bezoekers van het „Oud-Haar lem sch Marktplein" in het Brongebouw- park met een flesch op het hoofd was ge slagen. Ook te Keppel (G.) heeft zich een geval van kinderverlamming voorge daan bij een meisje van 12 jaar, dochtertje van den stalhouder J. Te Oudkarspel (N.-H.) is het ge tal typhus patiënten gestegen tot 21. Over het algemeen is de toestand der aangetas ten vrij gunstig. Ook te Heilo is een geval van typhus geconstateerd bij een te Langendijk werk zaam persoon. Men meldt uit Roosendaal: Maandag is op Kalfsdonk onder deze gemeente hevig gevochten tussche.n Ou- denbossenaren en Gastelaren aan de eene en Roosendalers aan de andere zijde. Met kruiken en glazen sloeg en gooide men er op in, het mes sneed en kerfde, drie maal klonk zelfs een schot uit een revol ver. 't Is in den peeëntijd, er wordt veel geld verdiend en dus sterk gedronken en verwoed gevochten. Cook strafbaar. Of Cook ge- fantaseerd heeft omtrent zijn poolreis of de waarheid gesproken, zal nog moeten blijken. Maar als hij gefantaseerd heeft, zal hem dat duur te staan komen. Vol gens de verklaring van een Amerikaansch advocaat, Pavey, is hij- dan strafbaar, omdat hij zich er niet toe bepaalde zijn reis aan te kondigen en te beschrijven, maar na zijn terugkeer aanzienlijke som men ontving voor die beschrijving. Zoo de reis denkbeeldig was geweest, zou hij niets hebben ontvangen van de koopers van zijn verhalen. Bij het ontvangen van het geld was hij dan de eenige, die wist dat de zaak, waarvoor het geld werd ge geven de valsche bevestiging was van een feit, dat niet bestond. Op Cook zou dan de Amerikaansche wet van toepassing zijn, die streng straft, wie geld aanneemt onder een valsch voorwendsel. De straf hiervoor kan 10 jaar gevangenisstraf bedragen. Men meldt uit Vlissingen: HetEnge!schestoomschip„Oracabessa", Zaterdag van hier vertrokken naar Manaos (Brazilië), had op sleeptouw medegeno men den lichter „Abuna". Deze lichter is op de Noordzee ge zonken. Eén van de 3 opvarenden werd door een boot van het stoomschip gered, terwijl de beide andere personen, volgens verklaring van den geredde, in een boot van den lichter zijn weggedreven, welke boot nog niet is gevonden. Maandagavond is een meisje uit een gezin in de Blasiusstraat te Amster dam in een lachbui plotseling dood ge bleven. Het kind was oogenschijnlijk gezond, zoodat het treurige geval toege schreven wordt aan een aandoening van het hart, waaraan zij, zonder dat iemand dit wist, lijdende was. (N. v. d. D.) Men schrijft uit Heerenveen aan „Het Volk": Een armoedig vrouwtje was voor de heeren rechters alhier ver schenen. Ze had n.l. gestolen, uit armoede eeii zilveren lepel had ze weggenomen, die te gelde gemaakt om er brood voor te koop en, want ze had honger, zoo ver telde 't oudje. En deswege werd ze nu door de rechtbank tot ééne maand ge vangenisstraf veroordeeld. En hierover gaf bekl., die reeds in voorloopige hech- tenie zit, en In gevangenis-kleeren ver scheen, op ondubbelzinnige wijze haar genoegen te kennen: „'k Ben er heel best over tevreden". Maar Geertje had nog meer „misdreven"ze had zich ook schul dig gemaakt aan landlooperij en deswege luidde het vonnis21/" jaar opzenaig naar Veenhuizen. En met kinderlijk genoegen zei ze: „Vriendelijk dankbaar heeren en zeide van hooger beroep niet te willen weten, 't Oude moedertje heeft tenminste langen tijd weer onderdak. UitOss meldt men: In Geffen is Zondagnacht ingebroken in de roomboterfabriek; er zijn 106 por den boter beneven f 5 in geld gestolen de dieven schijnen naar Nuland te zijn doorgega.no althans daar ziin in de roomboterfabriek ook 119 ponden bo ter benevens eenig kleingeld ontvreemd. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. Maandag in den vroegen mor gen is in de woning van den landt; >u- wer Anke Hoekstra, te Surhuizum ter wijl hij met zijn zoon op. het land was om de koeien te melken, inbraak ge pleegd. Een ruim 60-jarige vrouw, die alleen in huis was, is door de dieven op schandelijke wijze mishandeld. De snoodaards hadden de arme vrouw twe.e steken in de hals, een in de zijde en verschillende sneden in het gezicht toe gebracht. Men vond haar badende in haar bloed. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. Zij kan niet spreken en daardoor geen enkele inlichting ver schaffen. Het kabinet vond men open gebroken, terwijl alles overhoop was ge haald. Maar toch kwamen de dieven bedrogen uit, aangezien de boer het geld dat hij voor afgeleverd vee had ontvangen op een andere plaats gebor gen had, zoodat dit geld dan ook niet werd gevonden. Bij het naar de wei gaan om te melken, is gistermorgen vroeg een 17-jarige boerenknecht van J. Veldhuis, te Weere (N.-H.), in een sloot ver dronken. Zondagavond werd in de kerk van Sainte Marthe de Pantin bij Parijs het lof op schandelijke wijze ge stoord door een anarchist. Op een ge geven oogc-nblik zag men ni. een man naar het altaar snellen, blijkbaar met het doel om zich op den priester te werpen. Daardoor ontstond een hevige ontsteltenisde vrouwen begonnen te gillen en de mannen wierpen zich op den woesteling. Deze trachtte zich, onder het uit schreeuwen van godslasterlijke taal, los te rukken en de trappen van den preek stoel te beklimmen. De mannen echter hielden hem stevig vast en drongen hem naar de deur. Daar gekomen trok hij schuimbekkend van woede plotseling een revolver en schoot hij viermaal, gelukkig echter zonder iemand te raken. Vervolgens ging hij op de vlucht. Hij werd echter achterhaald en naar het politiebureau gebracht. In het voorloopig verhoor verklaarde hij, na eerst een lofrede op Ferrer te hebben gehouden, dat hij getuigenis had willen afleggen van zijn meeningen, maar dat hij niemand had willen treffen en daarom alleen op de deur had gemikt Alle vier kogels waren dan ook in de deur gedrongen" De anarchistische Ferrer-vereerder is ter beschikking van de justitie ge H. De Moniteur bevat 't volgend besluit van de Belgische regeering. „Overwegende, dat gevallen van cho lera onlangs vastgesteld werden in ver schillende plaatsen v.v. NederLnd e.» dat het van belang is de herkomsten er van aan het gezondheids ze: te weipen, is de vrijstelling van hei gt- zoiidheicLpnienr, toegestaan aan de c el ie pen, komende van de NeHe.lanJsche ha vens, ingetrokken." Een uitgever te Boston, zekere heer Edwin Ginn, heeft een testament gemaakt waarin hij 1,000,000 pd. St. be stemt voor de bevordering van den wereld vrede. Bovendien zal Ginn zoolang hij nog leeft jaarlijks 50.000 pd. St. afzonde ren voor hetzelfde doel. Het is de politie te München gelukt te ontdekken, wie ontplofbare stof fen in de straten van München heeft neergelegd. De dader is een minder waardige jongen uit Berchtesgaden, wiens vader belast is met het toezicht op ont plofbare stoffen voor een bouwfirma. De jongen stal den sleutel van de be waarplaats, nam daaruit knalkwikpatronen weg en reisde toen naar München waar hij ze op straat nederlegde. Van een anarc'nistischen aanslag is geen sprake. Amerikaansche dokters 1 a t en zich goed betalen. Blijkens een staat, door twee geneeskundigen te New-York opge maakt door de „Herald", is het gemid deld honorarium voor genees- en heelkun dige hulp voor rijke patiënten ruim 91 per cent en voor minder bemiddelden ruim 48 percent hooger dan te Parijs en daar krijgt men den dokter ook lang niet voor niets. Het tweede gezicht Een merkwaardig geval van clair voyance wordt door de Amerikaansche bladen gemeld uit Jersey City. Laatst leden -4 October verdween de 7-jarige Alfred Lamphear uit de ouderlijke wo ning en alle nasporingen om den jongen terug te vinden bleven vruchteloos. In den nacht daarop sprong de moeder van den knaap eensklaps uit haar bed en maakte haar man wakker met het angstig geroep: „Alfred ligt in Sand Hill tot aan zijn hoofd in het zand, lcop hard, dan kunt ge hem nog uitgraven en reddenDe man dacht, dat zijn vrouw ijlde en trachtte haar tot kalmte te brengen. Zij hield echter niet met haar geroep op. „Ga dan toch gauw. Ik droom niet. ïk zie hoe het zand al door hooger stijgt en zijn hoofd er al onder gaat". Om zijn vrouw tot zwijgen te brengen, ging de man eindelijk mei een spade op weg naar de aangeduide plaats. Na eenige uren lang gezocht en gegraven te hebben zonder een spoor van den knaap te vinden, keerde hij eindelijk moedeloos huiswaarts. De vrouw drong echter nu nog sterker er op aan, dat de man nogmaals zou gaan zoeken en zeide, dat zij duidelijk haar jongen zag, die de handen voor zijn gezicht hield, om het zand opzijae te houden. De vader ging nogmaals en nam nu een buurman mee. Ditmaal was men gelukkiger en weldra vond men de pet van de jongen. Doodelijk verschrtkt over de vondst, die aantoonde, dat liet visioen van zijn vrouw waarheid bevatte, viel de man in onmacht, terwijl de buurman zijn nasporingen voortzette en begon te gra ven op de plaats waar de pet lag. Wel dra had de man pu het lijk van den knaap gevonden en het bleek, dat het precies zoo was, als de moeder gezegd had- het jongenslijk hield de handen vóór het gezicht. Waarschijnlijk was hij bij het spelen in drijfzand geraakt en daarin geslikt. Over Duelieeren. Een straat Zakenmenschen passeeren. Een heer trapt bij ongeluk op den voet van een anderen heer en daar ontspint zich het volgende gesprek: Tweede heer tot den eersten. Mijn heer, u hebt mij op den voet getrapt. Eerste heer, vreedzaam. Best mo ge-lijk, mijnheer; ik bied u mijn excu ses. Tweede heer, droog. En ik, mijn heer, zal u mijn getuigen zenden. Eerste heer, verwonder. Waar voor mijnheer? Tweede heer, zeer droog. Ik wil duelleeren. Ik her" .aal u mijnheer u hebt mij op den voet getrapt. Eerste heer, verwonderd. Waar- kan iedereen overkomen ik heb u mijn excuses geboden, geloof ik. Tweede heer, uitbarstend. Excu ses! Excuses! Wat wilt gij dat ik met uwe exuses doe U zoudt mij een knip voor de neus kunnen geven en dan uwe excuses maken. Zeg eris, wilt gij dat ik u mijn laars laat voelen? Eerste heer. Maar! sta mij toe- Tweede heer, koud. Niet? Nu, dan imoet u vechten. Eerste héér. Maar kom, dat is be lachelijk. Ik kon niet de bedoeling heb ben u te beleedigen omdat ik u niet ken. Tweede heer, woedend. U kent mi; niet zegt u? Hoe. u kent mij niet? Maar dat is onbeschaamd. Alle couran ten hebben mijn portret gepubliceerd. Weet li niet dat ik de beraamde karn- p. en ben vaden- bond tot hervor- iTijng der ra: en door den degen. Hebt !1;r rjvan mijn groote duels me; den generaal Bo:i?n, den hertog de Trilde £n den ténor Caruso, om slechts •.-en paar te noemen? Maar mijnheer, in tien jan: heb ik meer duels gehad can er revoluties in de staten van Mid den Amerika geweest zijn. Ah, u kent mij niet? Maar toch, u kent mij. Al- 1 en wilt gij een beleediging aan die vari zooeven toevoegen. Heel goed. Ove rigens wil ik u te voren zeggen dat ik netjes v.ch.t. Ik worg mijn tegenstander niet. Een klein gaatje in de borst Kom aan, zooals gezegd, ik ben uw man. Eerste heer, verschrikt. Ik de uwe niet. Tweede heer verontwaardigd. Wat? Gij wilt niet vechten? Eerste heer, met wilskracht. Neen, nooit. Dat is tegen mijne principes. Tweede heer, woedend. Uw prin cipes? Kom, kom, geen gekheid u wilt niet vechten... Denkt u dat ik zulks duld en gelaten op mijne schoenen de indrukken der spijkers van uw smeri ge laarzen zal bewaren. Eerste heer, protesteerend. Maar! Mijnheer Tweede heer, opdringend. Ja, mijn heer, van uw smerige laarzen, want ze zijn smerig. Denkt gij dan dat ik in de öogen van anderen wil doorgaan voor een lomperd, als gij en dat men zal zeggen, dat ik een man ben, die me op de teen en laat trappen? En gij zoudt de mooie rol spelen, niet waar? Maar dat zal nietgij zult vechten. Eerste heer, koppig. Neen, nooit. Tweede heer, geheel woedend. Nooit? Nu, zooveel te slechter voor u Vanavond nog. zullen alle dagbladen we ten, dat gij door mij uitgedaagd, gewei gerd hebt, te vechten. Dan is uw naam weg. Eerste heer, ongerust. Geen zot heid, hé Tweede heer, triomfeerend. En dat is niet alles. Gij zijt lid van een club Wie behoort niet tot een club Morgen zal men er u met algemeene stemmen smadelijk uitwerpen. Uw vrienden zul len u niet meer de hand durven geven uit vrees zich te compromitteeren en uw vrouw... Gij hebt een vrouw, is het niet? Eerste heer, geprikkeld. Genoeg mijnheer Tweede heer. Welnu uw vrouw zal slechts verachting voor u koesteren, en... Eerste lieer, overwonnen. Mijnheer ik zal de eer hebben uwe getuigen te ontvangen. Tweede heer, heel minzaam. Ik zal de eer hebben ze u te zenden, ik .wist wel dat u rede zoudt verstaan. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. T. G. Hai'isma Muiier, Rapenburg 51. W. C. A. Zegveld, Maredijk 129. L. J. A. F. M. Lips, Morschweg 60, student. J. J. Zeegerman en gezin, Verlengde Sophiastraat IA. G. Hoogweg, Uiterste gracht 14, ar beider. C. Mei, Haarlemmerstraat 1SS, kruide niersbediende. D. Schotel en gezin, Hoefstraat 26, pak huisknecht. W. H. Sienfert Kroeze, Wittesingel 10a. J. de Groot en gezin, Morschstraat 1,7 arbeider. P. D. Querner, Rapenburg 131, kwee- keling onderwijs. S. J. Strijdom, Heerengracht 58, stu dent. J. G. Teneij en gezin, Doezastraat 8A, onderwijzer. A. de Vet en gezin, Haarlemmerweg 4. C. W. Bottema, Utr. jaagpad 18, med. student.- Mr. W. Snellen, Aalmarkt 15. P. J. Colijn, Langebrug 18A, bouwkun dig opzichter. W. A. C. Hiel, Breestraat 106. S. Zijlstra, Rapenburg 133. E. de Jong, Rapenburg 133.-*--^- G. de Vos, Rapenburg 133. J. Swartbol, Kloksteeg 19. E. J. F. Thierens, en gezin, Oegst- gceslerlaan 9, electrotec'nnisch ingenieur. Th. R. Weijers, Rapenburg 2, student. H. J. G. Wijers, Rapenburg 2. G. A. v. d. Stok, Oude Rijn 6, student. D. Wassenaar -en gezin, Prins Hendrik straat 6, metselaar. W. Dooren, Bloemmarkt 22. Ph. van BlommestCjn, Kloksteeg 3. J. H. Boeke, Heerenstraat 18, student, j. W. M v 'x Botermarkt 27. j. v7. Roobol, Hooigracht 18. P. C. Gülcher, Breestraat 154. B. j. Haga, Bloemmarkt 24. W. \un 't Haaff, Morschweg 4. J. Ai. J. Oedekerk en gezin, Jan Vos- sensteég I'S, bakker. D. Keij cn gezin, Hoogl. Kerkgr. 12. J. H. W. Boerbooms, Haarlemmerstr. 37, rehiger. R. \V. van Duinen, Hooigracht 42. W. v. Poe...en en gezin, Krauwelsteeg 4, fabriekswerken G. F. Rambonnet, Bloemmarkt 18. P. C. Rö-mer, Langebrug 20A. A. B. v. Grasstek, Noord einde 36. J. A. Kakebeeke, Korte Mare 25, werk tuigkundig teekenaar. W. A. Moerel, Oude Rijn 19A. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. J. W. v. .Wijk, Arnhem, Nieuwe Kroon no. 31. H. Oudshoorne, Oegstgeest, Rijnstraat 103f. Wed. Hannivoort, v. Veen, Waalwijk, adres Ontvanger der Registratie. J. B. F. Hannivoort, idem,. Mej. A. Chr. de Nooij, Pernis, bij Dr. Schouten. C. Ph. C. E. Steinmetz, Den Haag, Daendelstraat 74. Mej. A. Lambrechts, den Haag, J. v. Nassaustraat 95. Mej. P. Schriek, den Haag, .Torensteeg 11. Mej. Trijntje Heijn, Rotterdam, 'sGra- vendijkwal 124b. Mej. G. C. v. d. .Heijden,- .SchiedajüV Dam 5. H. Ph. Kuijpers,- Utrecht, Heerenw. 40, A. P. Leget, Zoeterwoude, Pieter van' Twistlaan. H. J .v. Egmond, Zoeterwoude, Utr. Jargpad 232. Mej. W. M. A. Glosbergen,- den Haag,- Wilhelminahofje, Hekkenlaan 223. Mej. P. Zuidam; Deventer, St. Juriëq- straat 12. J. J. Morsch," Zoeterwoude. P. Boot, Lisse, Heerenweg. W. J. v. Abswoude, Oegstgeest. H D. Meiiidersma, Leeuwarden, 2e Vege*} lindwarsstraat 5. j Mej. J. van Maanen, Loosduinen, gé- sticht Bloemendaal. Wed. Roodenburg, geb. Seijk, Dcq Haag, Vaikcnboschlaan 145. Mej. C. M. C. Verduin, Purmerend,- bij de wed. Schaper. Mej. Adr. v. Variek, Leiderdorp. J. Terstal, Delft, Verl. Pieterstr. 119.! Mej. M. S. Frago, Rotterdam, Vreden-! oordplein 27. J. IA. Sluij's, den Haag, Malakkastr. 162. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 jongste kantoorbediende, 3 timmer lieden, 2 metselaars, 1 opperman, 5 schilders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 1 grof-bankwerker, 1 smidsleerling, 1 gas- en waterfitter, 1 letterzetter, 1 boek binder, 2 bakkersknechten, 2 bakkers leerlingen, 1 koekbakkersleerling, 1 koek bakker-noodhulp, 2 huisknechten, 4 maga zijnknechten, 1 vormer (aardewerk), 1 loopjongens, 7 loopknechten, 2 oppas sers, 1 incasseerder, 8 losse werklieden, 4 arbeiders (dekenfabriek) 1 werkster, 1 fabrieksmeisje, 1 verstelnaaister, 1 zie kenverpleger. Gevraagd. 1 banketbakkersleerling 16 jaar, 1 kleermaker, 20—35 jaar, inwonend, 1 monteur-electricien (vast-werk), 1 stem- pelmaker-gereedschapmaker, 1 adverten tie-colporteur. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.0 Horta. Laagste 740.9 St.Mathieu. Verwachting tot den avond van 27 October: zwakke tot matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind; zwaarbewolkte tot betrokken lucht; waarschijnlijk regen zelfde temperatuur. Verkoopln^en. LEIDEN, 29 Oct. Afslag Zomerzorg. Bouwmanswoning „Buitenlust", onder Hazerswoude met 27 H.A. 23 A. wei land bouwmanswoning „Lemmeren- berg", onder Zoeterwoude, Haagweg 19 en een half H.A. weiland; Weiland in den Bosch- en Gasthuizerpolder onder Zoeterwoude 8 H. A. 54 A. Notaris mr. D. v. Riessen, Katwijk. ALFEN AAN DEN RIJN. 28 Oct. Gou- wesluis. Verkoop van Houtwaren. Deur* waarder P. H. Versluis. ALFEN AAN DEN RIJN. 28 Oct., en 4 Nov. St. Joris. Bouwmanswoning^ met 30 H.A. weiland in den Grooten polder onder Oudshoorn. Notaris C.' Kortcweg. STOMPWIJK, 2 en 9 Nov. Het Bles- se Paard, Huis en erf aan de Meerlaan 3 A. 4S c.A. Not. mr. L. M. Z. H. Ker- stens, Leiden. AALSMEER, 3 Nov. Woonhuis met- stal en wei en tuinland, 2.87.29 JtjLA., in. den Oosteinderpoel. HAZERSWOUDE. 27 Oct. eh 3 Nov. café van mej. wed. Boers (dorp). Afslag Bouwmanswoning met 14 H.A. weiland' en 2 burgerwoonhuizen. Notaris C. Kor- teweg. ZWAMMERDAM, 5 NoV. Levende ha:-) ve, bouw- en melkgereedschapper: de' woning van wijlen J. Bos,* nabij Sn *s" brug, Oud-Bodegraven. Notaris Maar schalk Boskoop. OUD ADE. 10 Nov. Boelhüis aait* de Boerenwoning van den heer A. J, van der Zon. Notaris Veenstra, Oude-0 wetering. WOU BRUGGE,* 11 Nov. Hotel Gul-' demond, Verkoop bij inschrijving van 382. Iepeboomen in den polder „Vier Am- bacht." AARLANDERVEEN, 11 Nov. Boelhuis: op het erf der familie Heemskerk. Notaris- C. v. d. Lee en J. F. W. J. v. d. Heijden, te Mijdrecht. OEGSTGEEST, 11 Nov. Bdomên ver-' kooping langs den rijksstraatweg aan de;' Postbrug tot den Achterweg. Deurwaar-' der J. F. Teunis. SASSENHEIM, 1! en 12 Nov. Bruinel Paard, twee burgerwoen'ruizen met pafc-j huis aan de Haven, 6.3 A. Notaris J. Twijmelaar, Lisse en G. ten Bruggencat«j Sassenhcim. ALFEN AAN DEN RIJN, 13 Nov. Ver huring bij inschrijving van de „Oud AI- phens" voor den tijd van 6 jaar,- door dd besturen van de polders Steekt en Rijne- cld.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2