goed Fransch, of men geen koperslagers- slagerswerkzaamheden voor hem te ver richten had. De man had veel bekijks. Op de eerste plaats was het een reus met pikzwarte haren én langen baard, terwijl hij de Servische kleeding droeg, zooals men die in geïllustreerde bladen vaak kan zien. Op zijn Nederlahdsch paspoort, dat hij toonde, Stond o.a. ver meld, dat hij geboortig was van Belgrado, de hoofdstad van Servië. Hij vertelde aan een hotelhouder, die Fransch met hem sprak, te behooren tot ëen gezel schap van 50 Serviërs, die koperslagers- werk enz. verrichten, om zoodoende den kost te hebben. NIEUWVEEN. De Commissie tot wering van Schoolverzuim in deze Gemeente zal Woensdag 27 October a.s. des avonds te 7 uren eene gewone vergadering houden. De loteling dezer Gemeente G. Quelle is door den Militieraad te Leiden van den dienst der militie vrijgesteld. OEGSTGEEST. De Gemeenteraad ver gadert op Vrijdag 22 Oct. 1909,'s avonds half zeven. Onderwerpen ter behandeling. Mede- deeling ingekomen stukken. Ie. Adres fanfarecorps „Crescendo" om vrijstelling locaalhuur. 2e. Comptabiliteit. 3e. Vaststelling Gemeentebegrooting 1910, 4e. Benoeming leden commissie school verzuim, en uitbreiding aantal. 5e. Verzoek tot leggen electrische kabel in Morschweg. 6e. Voorstel op verzoek tramweg maat schappij tot dempen en noleeren gedeelte Zandsloot, enz. 7e. Rioleering Leidsche Buurt. OUDEWETERING. Tegen Dinsdag 26 October a.s. des avonds 7 ure is een vergadering der Afd. Oudewetering en omstreken van „het Groene Kruis" be legd in Hotel Hollandia. De agenda bevat: a. Een lezing van Dr. N. van der Koogh over „stof in verband met de tuberculose"; b. Verslag van het verhandelde in de vergadering van „het Groene Kruis", te 'sGravenhage gehouden in 1908, door den afgevaardigde der Afdeeling uit te brengen c. Benoeming van een afgevaardigde voor de algemeene vergadering op 28 Oct. a. s. te Amsterdam d. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. STOMPWIJK. Op de heden gehouden veiling kon men merken, dat het najaar voor goed zijn intrede heelt gedaan en de kippen van den leg zijn. Er werden slechts aangevoerd 10 partijtjes eieren, die verkocht werden voor 7. a 7.25 per 100 stuks. Toch was. de veiling drukker dan ooit bezocht, iets wat zeker moet worden toegeschreven aan de omstan digheid, dat het vieesch van een vet kalf zou worden gemijnd. Het bracht 30 a 45 cent per pond. op; terwijl tafel peren werden verkocht voor 3 a 9 cent per stuk. Doordat na den verkoop van 't vieesch de meesten huiswaarts keerden gingen de te koop aangebodeen kaas en groen ten er minder goed in. SASSENHE1M. Door de Gemeente raad is besloten.: de aanslagen in de H. O. vanJ. Vonk, J. v. Kesteren, A. v. Breda, H. J. v. d. Berk, J. Philip pe, Jac. v. Diest, G. Tegelaar en J. Franken te handhaven. De aanslageen van A. Keizer Sr., M. van Diggelen Sr., P. C. Vonk en C. de Vreugd te schrappen. De aanslagen van J. J. Bak, Mej. H. iWubben, A. Dannijs, J. H. Uphoff, Th. v. d. Voort en Mej. J. F. Wustenhoff te verlagen. SASSENHE1M. Men heeft bij M. v. d. Berk alhier, gisterenmiddag ingebroken, terwijl de bewoners afwezig waren. Men veronderstelt dat de dieven in de achter deur een ruitje hebben ingedrukt en zoo de deur geopend. Vermist wordt alleen eene portemon- naie inhoudende 35 cents. Men denkt, dat de dieven onraad gehoord hebben en daarna door de voordeur zijn ver trokken. Van de dader of daders geen spoor. VOORSCHOTEN. Op de veiling wer- .den verhandeld 506 eieren van f6.95 tot f 7.25 de honderd480 handperen van .1 c. tot 5 c. per stuk, 10 appelen a 41/2 c., kleiperen f 1.50 per i/2 mud, hanen a 85 c., konijnen a 75 c., dui- yen a 13'c. en knolrapen a 4 c. Bij de gehouden keuring voor den Militieraad te 's Gravenhage zijn afge keurd: Vreeburg no. 5, Beukenholt no. 12. Tielmeijer no. 15, Alting no. 16, van Veen no. 18 en Remmerswaal no. 9. ZOETERWOUDE. Eenige dagen ge leden werd bericht, dat zekere C. van :H., alhier op den „Gemeene weg", on der Hazerswoude was aangerand door twee personen, die hem van zijn rijwiel trokken en met geweld hadden getracht zijn horloge met ketting machtig te wor den. Het onderzoek der politie heeft ge leerd, dat ook deze aanranding uit den duim gezogen is. 1 ZOETERWOUDE. Door het rijk zijn 2 tuberculeuse runderen van de Wed. G. Verdegaal onder deze gemeente over genomen tegen een schadeloosstelling van resp. f 105 en f 150. De dieren zullen per Carjens-gelegenheid vervoerd c worden naar Rotterdam, Ingezonden Mededeelingen i 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) Academlenieuws. R. K. Leerstoel. Bij kon. besluit is de Sint Radboud-- stichting, gevestigd te Utrecht, aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit te Utrecht een leerstoel te vestigen, opdat door den daarvoor te benoemen hoogteeraar onderwijs worde gegevena. in de logica, b. in de meta- physica, c. in de zielkunde en d. in de ethica. GRONINOEN.Theoretisch geneeskundig examen de heer G. J. Lindenhovius. Tweede natuurkundig examen deheeren M. A. J. Jansma en P. G. Rinsema; eerste natuurkundig examen de heer K. Kroeze medisch propaedeutisch examen de heer S. B. Elinge. Cand.-ex. Godgeleerdheid I de heer J. W. L. Gunning. Door de Harvard Universiteit is het eere-doctoraat in de natuurwetenschap pen verleend aan onzen landgenoot prof. J. C. Kapteyn, den directeur van het Astronomisch laboratorium te Groningen. UTRECHT. Cand. theol. 1W. A. Kas- tein en A. Olivier; cand. theol. 2: G. Enkelaar; cand. rechten: A. L. M. van Oppen. AMSTERDAM. De heer W. M. de Vries, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de ziektekundige ontleedkunde en de gerechtelijke geneeskunde aan de Amster- damsche Universiteit, zal den 25en Oct. 's namiddag te 3 uur, zijn ambt aanvaar den met het uitspreken eener redevoering in de Aula der Universiteit. Bevorderd tot docter in de rechts wetenschap op stellingen: de heer P. v. Sonsbeek, geboren te Haarlem. Rechtszaken, Haagsche Rechtbank. Door het O. M. bij de Haagsche Recht bank werd heden vrijspraak gevraagd van de aan G. v. d. V. ten laste gelegden diefstal van bloembollen te Rijnsburg. Door een notaris was de beklaagde er op attent gemaakt, dat hij de bollen niet te Rijnsburg maar te Oegsgeest had ge stolen en de dagvaarding dus nietig was, van welk advies de man met succes gebruik maakte. Door de Haagsche Rechtbank werden heden nog veroordeeld: H. B. wegens diefstal van verfkwasten uit een villa te Oegstgeest tot 5 maanden W. P. wegens strooperij van biezen met behulp van* een voertuig te Zoeterwoude, tot f3 of 3 dagen; Kinderverlamming. Geachte Redactie. In overleg met den President der ge zondheidscommissie deelen wij u mede, dat door persoonlijke navraag bij de doctoren in de stad het ons gebleken is, dat er voorkomen duidelijke gevallen van kinderverlamming, waarvan één bij een schoolgaand kind van 8 en eén bij een kind van 12 jaar en eenige bij kin deren tusschen twee en vijf jaar, terwijl het grootste aantal bij jongere kinderen is opgetreden. Nadere bijzonderheden zullen later worden meegedeeld. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Dr. J. E. G. VAN EMDEN. Dr. E. GORTER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 October 1909medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.6 Horta. Laagste 740.0 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 22 October: meest matige zuidwestelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt of be trokken, waarschijnlijk regenbuien, koeler. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Aan- de telefoon alhier zijn aange sloten onder No. 938, Lourens Bosch, Tandarts, Rapenburg 66No. 939, Mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Witte Singel 14 en No. 940, D. Wilhelm, Witte Singel 71. De miliciens van het depot van het 4e Regiment veldartillerie, hier gevestigd, die j. 1. Dinsdag generaalsinspectie had den gemaakt, moesten den volgenden dag wederom inspectie maken voor de stuks commandanten. Hierover ontevreden, be sloten zij maar liever op stap te gaan. Zoo gezegd, zoo gedaan. Met uitzondering der stalwachts verlieten zij Dinsdagavond de kazerne om er eerst gisteravond terug te komen. Behalve van twee die reeds ge straft waren, en wier straf nu verzwaard werd, is de straf nog niet bekend. Aan de Morschpoortkazerne vërnameft wij nog dat van de artilleriekazerne was getelefoneerd of daar plaats voor gestraf ten was, zoodat dus een gedeelte daar hun straf zal ondergaan. Sedert de jongste veranderingen in het personeel der rijks veld wacht is aan gesteld, tot rijksveldwachter ter stand plaats Rotterdam L. den Raad thans agent van politie te Leiden. Z. K. H. de Prins is voornemens van 3 tot 6 November in den Haag te verblijven, op welke dagen jachtpartijen zullen plaats hebben op de velden onder Wassenaar. 's-öRAVENHAGE, 21 October. De Algemeene Nederlandsehe Bond „Vrede door Recht" heeftbesloten, zijn doel (dat men in het kort omschrijven kan als: het bevorderen van -den vrede en het voorkomen van den oorlog, door het ingang verschaffen van het denk beeld om de tusschen de natiën voor komende geschillen op te lossen door arbitrage) nader te komen, door het uitschrijven van een prijsvraag. Verlangd wordt een tooneelstuk, tot opvoering geschikt, dat tot het boven kortelijks aangegeven doel in den uit- gebreidsten zin genomen nader bren gen kan. De Bond gaat uit van de ge dachte, de mededingers zooveel mogelijk vrij te laten in de wijze waarop zij het onderwerp behandelen willen, 't zij dat zij de tragische zijde van den oorlog in grijpenden vorm ten tooneele willen brengen, 't zij dat zij op satirische wij ze den „gewapenden vrede" van onzen tijd willen hekelen, 't zij dat zij de ellende in het. licht, vvillen stellen, die de oorlog brengt over het huisgezin, of hoe,dan ook. Hedenochtend vertrok de gouver neur-generaal Idenburg van het Hol- landsche spoorstation met den Parijschen trein ter aanvaarding der reis naar Ned.- Indië, uitgeleid door een groot aantal autoriteiten, vrienden en kennissen. On der hen werden opgemerkt verschillen de Ministers en oud-ministers, de voor zitter der Tweede Kamer, „de ministers van Staat Kuyper, Lohman en Mackay, de oud-voorzitter der Tweede Kamer, jhr. Roëll leden en oud-leden van de beide Kamers der Siaten-Generaalde commissaris der Koningin en de bur- gemeesterj de oud-gouverneur-generaal Rooseboom, de Japansche gezant, de directeur van het kabingt der Koningin, de commandant .van het veldleger, ver schillende dienende erii gepensioneerde hoofdambtenaren, opper-- en verdere of ficieren, zoomede de chefs der afdee- Iingen aan het departement van kolo niën. De heer Idenburg, die zeer getroffen was, door de betoonde sympathie, dank te ieder der aanwezigenrvo.or hun vrien delijkheid en -belangsteHing'. Dames, onder wie mej. Kuyper, bo den mevr..Idenburg bloemen aan. Het Gerechtshof te 'sGravenhage bevestigde heden het-; vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij tot 3 maan den gevangenisstraf werden veroordeeld de gebroeders Mi, loodgieters te'-sGraven hage, wegens huisvredebreuk in de woning van een landbouwer te Noordwijk, welke woning zij niet wilden verlaten omdat hun niet werd uitbetaald een buitensporig hoogen prijs welken zij vroegen voor door hen verricht soldeer(reparatie) werk. TWÈEDË KAMER. Vergadering van Donderdag -21 Oct. Na goedkeuring van enkele ontwer pen, o. ,a. de suppletoire Indische be- grooting voor 1909 ten behoeve van de verbetering der haventoestanden te Se- marang, werd de beraadslaging voortge zet over de wetsontwerpen tot wijziging der Gemeentewet en regeling, van de ze kerheidsstelling door. gemeenteambtena ren. Verworpen werd een amendement van de Commissie van Rapporteurs,, strek kende om mogelijk te maken, dat bij.het overlijden van een ontvanger de afslui ting zijner boeken enz. ook zal kunnen geschieden door een lid van het college van het dagelijksch bestpur. Een amendement-Treub c. s. bedoe lende dat ook zij die, behalve de ont vanger, belasting innen (de z.g. sub-ont vangers) bevoegdheid kunnen krijgen tot het uitvaardigen van dwangbevelen, wordt verworpen met 41 tegen 25 stemmen. Het wetsontwerp tot wijziging der ge meentewet wordt daarna zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Daarna kwam in behandeling het hier mee verband houdende ontwerp betreffen de de regeling der zekerheidsstelling,, waarbij de heer F erf namens de Com missie van Rapporteurs een amendement toelichtte, bedoelende het minimum be drag van den borgtocht door een zeker- heidsstellings-vereeniging te stellen niet te bepalen op f 40.000, doch op f 20.000. De heer Patijn verdedigde dit amen dement, daar de geheele waarborgsom irrationeel is, aangezien den minister al tijd als laatste npddel verhaal op de individueele leden der vereeniging ten dienste staat een verhaa,l dat den Staat; geen cent kost. Het gevaar dat niet-kapi- taalkrachtige vereenigingen worden op gericht wordt reeds voldoende voorko men door het feit, dat de minister het toch steeds in de hand heeft zoo'n ver eeniging niet toe te laten (artikel 19 dei- wet). De Minister van Binnenlandsche Zaken bestreed het amendement, daar de voor deden, welke er door verkregen zullen worden, al heel gering zullen zijn, daar de ambtenaren collectief slechts f200" minder per jaar zullen hebben bij te dragen, en zulks nog alleen maar in het begin. Om dat resultaat te bereiken, behoeft de waarborgsom der vereeniging toch niet van f 40.000 op de helft te worden gebracht. De Minister betoogde verder nog, dat de hooge waarborgsom het voordeel mee zal brengen, dat het de oprichting van kleinere wellicht niet kapitaalkrachtige vereenigingen tot zekerheidsstelling zal tegenhouden. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester, Mr. N. de Ridder. Aanwezig bij opening 29 leden. Afwe zig de heeren van Grüting en Fokker. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de beide vorige verga deringen, welke ter visie hebben gelegen, worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Mededeeling van Dr. G. Wildeboer dat hij de benoeming tot lid der Commissie van beheer over de gestichten Endegeest en Rhijngeest aanneemt. Mededeeling van W. J. Beümer dat hij de benoeming tot onderwijzer met ver plichte hoofdacte aan de school 4e kl. no. 2 aanneemt. Missive van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurd suppletoir kohier der plaats, directe belasting dienst 1909. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot aankoop van het perceel Rijnsburgerweg sectie L. no. 554 en tot verhooging der begrooting dienst 1909, tén behoeve van de betaling van de koopsom van dat per ceel en van de kosten van overdracht. Dankbetuiging van het hoofd der school in de Heerenstraat voor de nieuwe rege ling zijner jaarwedde en voor het besluit tot verandering van den naam der school. Beschikking van den Minister van Fi nanciën ten geleide van eene beschikking van de ministers van binnenl. zaken en financiën, houdende vaststelling van het juiste bedrag voor het Rijksvoorschot ten behoeven van den bouw van winkel-- en woonhuizen in het gedeelte gelegen tus schen Zijdgracht, Geeregracht, Levendaal en van de jaarlijksche bijdragen ter tege moetkoming in de betaling der te dier zake evrschuldigde annuiteit. Missive van Ged. Staten houdende goed keuring der verordening tot wijziging van de verordening, regelende o. m. tot wij ziging van het onderwijzend personeel der lagere school. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot aankoop van de perceêlen nos. 73 en 75 en tot verhooging der begrooting, dienst 1909 ten'behoeve van de betaling der koop som dier perceelen en dé kosten van overdracht. Aangenomen voor kennisgeving. Verzoek van J. N. de Witte om eervol ontslag als opzichter van gemeentewer ken. Verzoek van A. Meijer te Noordwij- kerhout óni den eigendom van een gedeel te berm lang de Leidsche Trekvaart nabij Piet Gijzenbrug. Verzoek van H. W. Blöte om besten digd te worden in de betrekking van stadsgeneesheer. Verzoek van C. Heiiner om het ge bruik van het gymnastieklokaal 3e kl. No. 4. Voorstel van Commissarissen der Stads-Bank van Leening tot nadere rege ling van de jaarwedden van de ambtena ren der Bank en tot uitbreiding van het personeel. Verzoek van de afd. Leiden van het Nederl. Werkliedenverbond „Patrimoni um" om wijziging van de verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting te Leiden. Adhesiebetuiging van den Ned. Schil- dersgezellenbond aan het verzoek van het Ned.-Verbond van Vakvereenigingen. om wijziging van de verordening, re gelende den gemeentelijke steun ter be vordering van de verzekering tegen wer keloosheid. Adhaesiebetuiging van den „Werk mansbond voor leden van de Ned. Herv. Kerk te Leiden" aan het verzoek van de afd. Leiden van het Ned. Werklie denverbond „Patrimonium", om wijzi ging van de verordening regelende de heffing eener plaatselijke directe be lasting. Verzoek van W. Cramer, om eervöj ontslag als Hoofd der Jongensschool 2e klasse. Verzoek van Mej. C. P. Gesink om eeervol ontslag als ondeerwijzeres aan de school 3e kl. no. 1. Verzoek van P. de Boer te Oegstgeest terbekoming in eigendom van een ge deelte berm en eeii gedeelte sloot langs de Haarlemmer Trekvaart onder Oegst geest. Adhaesiebetuiging van de Typ. Vereen „Laür. Jansz. Coster" aan het verzoek van-de afd. Leiden van het Ned. Werklie denverbond „Patrimonium" om wijziging van de verordening regelende dc heffing van eene plaatselijke directe belasting. Gesteld in handen van B. en W. Nog- wordt medegedeeld: Dat aan de eervol ontslagen leeraar in de Gymnastiek C. A. Baden met ingang van 1 Oct. j:l. een pensioen is verleend van- f 539. Dat in de commissie bedoeld in art. 22 van het werkliedenreglement zijn be noemd door JBurg. en Weth.,; tot leden A. M. Touw en J. Bot^; tot plaatsverv. leden W. C. Muld^_ en G. Peltenburg bij de op 29 Septem ber j.l. gehouden verkiezing; tot leden A. Segaar en J. van Weizen tot plaats- vervanegnde leden J. J. Limburg en C. du Croix. De heeren Fokker en Grüting komen ter vergadering. Daarna komt de agenda in behandeling. Alvorens tot de benoemingen over te gaan, stellen B. en W, den Raad voor, in verband met punt 4 der agenda, eene nadere regeling te treffen, wat betreft het salaris van den voorgedragene. Aangezien mej. Thomèse werkzaam is geweest aan H. B.. S. met 3-jarigen cursus, mist zij de gunstige bepalingen van de salarisver- ordening voor leeraars aan H. B. S„ wel ke alleen van toepassing zijn voor hen, die aan een H. B. S. met 5-jarigen cursus waren verbonden. B. en W. meenen even wel, dat hier allészins reden hestaat van de verordening af te wijken. De strekking van hun voorstel is nu, dat mej. Thomèse benoemd wordt op eene zoodanige bezol diging dat zij van den aanvang af het maximum salaris ad f 1600 ontvangt. Dit voorstel wordt zonder discussie of stemming goedgekeurd. Aan de orde is: lo. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de school der 3e klasse no. 5. Voorgedragen worden: le. H. v. Wa mden, 2e. K. H. Buikstra en 3e. W. J. Beumer, allen alhier. Benoemd wordt de heer H. v. Wamelen met 30 van de 31 stemmen. 2o. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de school der 3e klasse no. 2. Voorgedragen worden: le. K. H. Buik stra, 2e. W. J. Beumer, beiden alhier en 3e. J. A. Luca, te Vianen. Benoemd wordt de heer K. H. Buikstra met 30 van de 31 stemme- 3o, Benoeming van een onderwijzeres aan de jongensschool le klasse. Voorgedragen worden: le. mej. N. G. Herfst, 2e. mej. A. A. Driesens en 3e. mej. M. A. Grevenbroeck, allen al hier. Benoemd wordt mej. N. G. Herfst met 18 st., tegen 12 st. op inej, A. A. E. Driesens en 1 blanco. 4o. Benoeming van een leerares in de h'oogduitsche taal aan de Hoogere Bur- gerschool Voor Meisjes. De voordracht vermeldt alleen mej. J: Thoniese, leerares, aan de R. H. B. S. te Sappemeer. De benoeming geschiedt, wat de be zoldiging betreft, met inachtneming van het besluit zooeven door den Raad ge nomen. Benoemd wordt mej. Thomèse met algemèene stemmen. v5o. Voorstel tot bestendiging van Mej. I. M.'Ehuma als tijdelijk onderwijzeres aan dé Herhalingsschool voor meisjes. Conform hetpraeadvteSbeslu.itde Raad mej. Enuma voor ónbepaaldèn tijd in hare betrekking te continueeren. 6o. Benoeming va^ een lid en een plaatsvervangend lid van de Commissie van aanslag' voor de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten. De periodiek aftredende leden, de heeren J. P. Creyghton en P. J. Mulder worden herbenoemd. lo. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps. Bij eerste stemming worden uitgebracht op de heeren Carpentier Alting 3, A. Mulder 2, Fokker 6, de Boer 7, Ver gouwen 7, Pera 3, Meuleman 1, blanco 1 en van onwaarde 1 st. Aangezien nie mand de volstrekte meerderheid heeft verkregen, is een nieuwe vrije stemming noodig. Daarbij worden uitgebracht op de heeren Roem 2, de Boer 15, A. Mul der 2, Vergouwen 11 en Fokker 1 st. Bij de nü volgénde herstemming ver krijgen de heeren Vergouwen 15 en de Boer 12 st., zoodat de heer Vergouwen gekozen is, die de benoeming aanneemt. .So. Benoeming van twee Curatoren van het Gymnasium, y De aanbeveling luidt Vacature Kamerlingh Onnes el rar. J. C. van der Lip en 2e. prof. dr. G. Wil deboer. Vacature de Vries le. prof. dr. S. G. de Vries en 2e prof. dr. J. P. Kuènen, Uitgebracht worden voor de eerste vacature 31 st., waarvan op Mr. J. C. v. d. Lip 16, dr. W. Th. M. Weebers 11, dr. G. Wildeboer 2 en blanco 2 st., zoo dat eerstgenoemde gekozen is. De heer v. d. Lip verklaart de benoeming aan te nemen. Voor de tweede vacature wordt be noemd dr. S. G. de Vries met 29 st. 9o. Verzoek van J. Hartevelt Azn., om eervol ontslag als lid van het bestuur der vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. B. en W. stellen het ^ontslag eervol te verleenen. Aldus besloten. lOo. Staat van af- en overschrijving opa de begrooting, dienst 1908, van het R^K, Wees- en Oudeliedenhiiis. llo. Süppletoiree staat van begrooting,- dienst 1908, van het R. K. Wees- en Oude- liedenliuis. 12o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1908, van het R.K. Armbestuur. De Commissie van Financiën adviseert tot goedkeuring van deze staten. Aldus besloten. Punt L7o. verlichting van het Stadhui», is met 20 tégen .11 stemmen aangenome% (De vergadering wordt voortgezet.) f

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3