Burgerlijke Stand. Jaar te kunnen beginnen met de leve ring van het dagelijksche nieuws bij de &bonnés aan huis, en wel per telefoon. Het kapitaal voor deze onderneming is al bijeen, heet het. In Londen, Parijs, IWeenen eu Boedapest zijn dergelijke ondernemingen reeds beproefd en naar het schijnt niet zonder succes, althans in Ween en en Boedapest Terug van de Hudson-Fultonfeesten. Een medewerker van de ;,Tel." heeft een onderhoud gehad met den Nederland- schen regeeringsvertegemvoordiger bij de Hudson Fulton-feesten, den heer J. T. Cremer, die, Zondagmorgen op zijn land goed Duin- en Kruidberg te Santpoort is teruggekeerd. De heer Cremer was hoogst ingenomen met de ontvangst, welke hem in zijn kwa liteit van regeeringsvertegemvoordiger is ten deel gevallen. Vooral de ontvangst in het Opern- haus", zei de heer Cremer, „was voor ons Nederlandsche gasten; 'n prachtmoment. Alles in 7t fraaie gebouw was met de rood-wit-blauwe kleuren versierd. En achter ons, op 7t tooneel, stond een vaan drig met de .Hollandsdie vlag. Toen heb ik er op gewezen, dat het ónze republiek der Vereenigde Nederlan den was, zelf in het bezit van het roem rucht verleden van een onafhankelijkheids- krijg, die 't eerst de vlag der zich onaf hankelijk gestreden groote Noord-Ameri- kaansche republiek, van het fort Oranje op St. Eustasius, had gesalueerd. De vlag van het vrije Amerika, vervolg de ik, werd voor 7t eerst gesalueerd door de vlag, die bij deze feestviering u w e ylag is". De president van het feestcomité, de waardige, charmante grijsaard, generaal jWoodfcrd; kwam daarop naar mij toe, drukte mij de hand. Op hetzelfde oogenblik boog de vaan drig, op den achtergrond, met het rood- wit-blauwe dundoek en ontlokte daardoor een enthusiaste manifestatie, die niet te schrijven is. „Dat was voor ons kleine volk", vulde de heer Cremer met warmte aan,- „7n heerlijk oogenblik". Ook toen de burgemeester Van Leeu wen de hulde van oud-Amsterdam aan Nieuw-Amstcrdam overbracht, was de geestdrift enorm. Zoowel op de speech van den heer Van Leeuwen als op de mijne, volgde het spe len onzer nationale liederen, iets wat na de redevoeringen der vertegenwoordigers der andere landen niet hét geval was. Begrijp mij goed, zeide de heer Cre mer,. het ligt allerminst in mijn bedoeling, te beweren, dat het nalaten ervan 7n ge brek aan attentie tegenover de andere landen beteekende, maar wel het doen uit komen van het feit, dat deze feestviering ook ónze feestviering was. Zóó was 7f ook in de stad. De straten, die wij doorliepen, vertoon den evenzoovele Nederlandsche vlaggen als Amerikaansche. We zeiden 't ook aan 'n ons aangeboden feestmaal in de Hol- landsche club: we voelden ons thuis". „Maakten wij, met ons ééne oorlogs schip niet 7n ietwat pooveren indruk?" vroeg de verslaggever. „Neen. De „Utrecht" had de eereplaats vlak voor de officieele tribune, en toen wij een bezoek aan ons eigen oorlogsschip wilden brengen, lag 't heel gemoedelijk in 't dok der Amerikaansche marine. Met beslistheid kwam de heer Cremer op tegen de bewering, afs zouden onze Jantjes bij de parade een minder gunsti- gen indruk hebben gemaakt. „Met den heer Van Leeuwen op de tri bune waren wij er aanvankelijk een beetje bang voor, vooral om 7t getal. De Engelschen kwamen met 'n enorme massa zeevolk, toen de Duitschers, ook 7n fiink aantal, en in de paradepashierop volgden de Eranschen, en op hen onze Jantjes. Ronduit gezegdhet viel ons mee, ook in de verhouding tot het andere scheeps volk. Wat het aantal betreft, waren onze zee lui ver in de meerderheid bij de Italia nen. De officieren van de „Utrecht" vertel den ons later, dat zij van boord hadden ge zonden wat maar éénigszïns kon. Daarbij zagen onze menschen met hun strooien hoeden en in de koloniale uni form ze kwamen uit de West er echt businesslike uit. Wij hadden op zee het Fransche eska der, bestaande uit drie Battle-ships, de 5,Nieuw-Amsterdam" zien vooruitloop en de oorlogsschepen op behoorlijken af stand van elkaar zij aan zij varende, zoo dat er, ziender oogen, nog vrij wat reser ve-snelheid in zat. 'k Maakte den Franschen vlootvoogd, óók op de tribune, over de prestatie m'n compliment, zei hem, dat de Fransche oor logsbodems niet zoo slecht leken als de Fransche bladen wilden doen gelooven.. „Ailes partijzucht", antwoordde dc zee man, terwijl hij naar de parade bleef kij ken. Plotseling werd z'n aandacht door de voorbijtrekkende bemanning van de „U- treclit" getrokken, die hem den uitroep deed slaken„Drommels, dat ziet er goed uit." 'kZei hem, dat zij waren in koloniale uniform, komende van de West en Vene zuela. „Vous avez les chevaliers de l'Euro- pe!'J merkte hij toen lachend op. 'kVond 't een aardige opmerking. Het had den heer Cremer getroffen, hoe bemind onze Koningin ook in Ame rika is. „Toen ik m'n speech begon, en mede deelde, dat H. M. Koningin Wilhelmina mij opdracht gaf, daverde de zaal van toe juichingen. Aan het militaire etablissement te West Point, waar eenige Amerikanen mij en kele dagen later over de officieele recep tie spraken, zeiden zij, dat velen tranen in de oogen stonden bij de ovatie, toen aan H. M. gebracht. Zij is zeker, besloot de heer Cremer dit gedeelte van het ge-, sprek, „de meest populaire vorstelijke persoon ter wereld". Ten slotte bracht de heer Cremer hul de aan de Holland-Amerika-lijn, die, wat de behandeling aan boord en de inrich ting* harer booten betreft, voor de beste lijnen niet behoeft onder te doen. Maandag te ongeveer 5 uur ondernam de „vlieger" Blanke met een Ble- riot-monoplan te Parijs een vliegtocht.Toen hij terhoogtevande tribunes was gekomen, maakte hij een plotselinge rechtsche wending waardoor hij onder het publiek terecht kwam. Een dame brak haar been, twee andere dames en een heer liepen ernstige verwondingen op. Reuter seint uit Calcutta: Een wervelstorm heeft Goalanda en an dere plaatsen in Oost-Bengalen verwoest, Vele rivierstoombooten en een enorm aantal inlandische vaartuigen zijn gezon ken. Men vreest, dat Europeesche men- schenlevens verloren zijn gegaan. Het is onmogelijk bijzonderheden te bekomen, want de geheele telegrafische gemeen schap is gestoord. Twee zware goederen treinen zijn bij Calcutta ontspoord. Een man van de Engelsche garde is gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de havens van Quebec een verschrikkelijke brand gewoed. Ver schillende loodsen en pakhuizen vol graan werden een prooi der vlammen. Bij het blusschingswerk werd 1 brand weerman gedood en tw;ee anderen zwaar gewond. Vlak bij de plaats waar het vuur woed de, lag een stoomschip gemeerd. Slechts met groote moeite kon men den stoomer redden. De schade wordt ongeveer op 1 mil- lioen gulden geschat. „Central News" meldt, dat Zondag een trein van den New-York Central Railroad, waarin zich o. aook bevonden de directeuren der maatschappij, de heeren Brown, W. K. Vanderbilt sen. en jun. en Newman, ontspoorde. Een beambte werd gedood en tien reizigers min of meer ernstig gewond. De vier spoorwegmagnaten bleven ongedeerd en verleenden hun medewerking om den weg vrij te maken. Een ingezetene van Koekel- berg bij Brussel heeft in uiterst drama tische omstandigheden den dood gevon den. Hij ging, zooals hij gewoon was, een bad nemen bij een zijner vrienden. Toen het water den verlangden warmte graad had sloot hij de gaskraan, maar door een ongelukkige beweging 'moet hij die weer open gestooten hebben. Het gas stroomde door het vertrek, bedwelmde den ongelukkige en deed hem ineen zakken, zoodat hij in het water der bad kuip verdronk. Te Londen hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag dieven de brandkast uit een hulppostkantoor in de Dean Stanly-street weggehaald. Men vond haar achter de St. Pancraskerk open gebroken en leeg terug. Er zat voor een 300 aan geld in en f 8000 aan post wissels enz. Van de dieven geen spoor. Vier politiehonden hebben te Parijs goede diensten bewezen bij het terugdrijven van een woelige menigte van een paar honderd menschen, die na een vergadering in het Elysée Montmartre de steile trappen naar den top van Mont martre wilden opgaan om een Ferrer- betooging te houden voor de kerk van het Heilige Hart. Men had daar geen betooging verwacht en de politiemacht was er niet sterk; maar zij werd door de vier blaffende, brommende en bijtende helpers zoo krach tig ter zijde gestaan, dat de betoogers hals over kop weder naar beneden snelden. Te Duisburg kwam een werk man met het hoofd tussc'ien twee wal- zen, waardoor dit verpletterd werd. Hij was aanstonds dood. Overvloed van echte paar- len. Zooals Japansche couranten be richten, wordt japan op het oogenblik door echte kostbare paarlen letterlijk overstroomd! De Japanners zijn nl. op Sachalin een paarivisscherij begonnen, die fabelachtig productief moet wezen, en tot nu toe ongekende massa's paarlen aan den dag heeft gebracht En daarbij zijn het geen minderwaardige exem plaren, maar bijna altijd zijn ze zuiver van kleur, hebben een schoonen glans, en een betrekkelijk aanzienlijke grootte. De meeste paarlen hebben een grijs zwarte tint. Er zijn echter ook totaal zwarte en gele bij, die, zooals bekend is, zeer zeldzaam zijn. De hoofdvind plaats voor de paarlen is een rij zandige klippen. Zooals bekend is; heeft Rusland, toen het nog geheel Sachaiin bezat, daar een deportatiestation gevestigd, voor po litieke misdadigers. Inkomsten heeft 't uit dat land in 't geheel niet getrokken met uitzondering van 75 roebels, die een Rus voor zijn vischrecht betaalde. Er waren wel honderden politieagenten en meer hoogere beambten en gouverneurs, die heel wat geld kostten. Japan heeft van 't vischrecht een millioen roebels ge trokken, en behoeft slechts één politie agent te houden, die voor de rust en veiligheid der kolonisten moet zorgen. Thans wordt het inkomen op Sachalin nog door de paarivisscherij aanzienlijk verhoogd. In den loop der maand moe ten op Sachalin voor ongeveer een kwart millioen gulden paarlen gevonden zijn. In Japan is thans een geregelde export- handel in paarlen begonnen, vooral met Londen, Hamburg en Parijs. Het is waar schijnlijk, dat dit zeer sterk zal inwerken op den tegenwoordigen prijs der paarlen. In de Rielsche heide bij J i 1- burg heeft verleden nacht een wildstroo- per J. v. Orsouw een aanslag op het leven van den rijksveldwachter jVlachiel- sen gepleegd. Toen eenige wildstroopers door *de rijksveldwachters zich betrapt zagen,- schoot v. O. op korten afstand zijn ge weer af op M. Gelukkig vlogen de hagel korrels langs zijTi lichaam. De dader, wonende te Tilburg, is Maan dagmorgen aldaar gearresteerd.. De verdedigingsmiddelen der planten. Door hun onvermogen om zich te ver plaatsen missen de planten een der groot-_ ste natuurlijke verweermiddelen. Ruim schoots zijn ze echter hiervoor schadeloos gesteld door andere verdedigingsmidde len die wij hier nader willen bespreken.. De meest bekende en duidelijkste zijn voorzeker de doorns en stekels waarmee takken of bladeren bezet zijn en die wij reeds op het eerste gezicht als een be scherming, niet slechts tegen plantenetend dieren, maar ook tegen den mensch her kennen. In het voorjaar bijv. wanneer de plantengroei nog zeer beperkt is, zouden de sliedoorns bijv. zeer spoedig in de maag van een rund, schaap of paard ver dwenen zijn, indien zij niet door lange scherpe doorns werden beschermd die 7t plukken wel niet onmogelijk maar toch zeer moeilijk maken, dank zij deze doorns kunnen de sleedoorns bloeien, vruchten voortbrengen en dus zich vermenigvul digen.. De vorm der stekels biedt genoeg ver scheidenheid, maar kan altijd terugge bracht worden tot een een uitgroeiing, breed van onderen, puntig aan het vrije uiteinde en van hare grondstof gevormd Gewoonlijk zijn zij onvertakt, soms ook twee of driepuntig. Ook hun plaatsing is zeer verschillend: men kan zelfs zeggen dat alle deelen der plant ze kunnen dra gen: de takken (roos), de voet der bla deren (berberis), de bladeren (hulst), de bloeiwijzen (distel), de vruchten (doorn appel), en zelfs de wortels bij enkele uit- heemsche planten. Hoe de doorns ontstaan kunnen wij zeer gemakkelijk zien, wanneer wij bijv. een gaspeldoorn (doornstruik) op een zandige drooge plaats gegroeid vergelij ken met een zelfde plant, die op een voch- tigen, vruchtbaarder plaats gegroeid is. Bij de laatste treffen wij vele bladen aan, slechts weinig stekels, terwijl de eerste bijna stekels draagt, de bladeren zijn tot stekels vervormd. Evenzoo kunr.en de ste kels uit takken bijv. ontstaan. Doch niet enkel droogte en onvrucht baarheid van de groeiplaats hebben in vloed op het al of niet ontstaan van stekels. Vergelijken wij een frambozen sfruik zooals die in onze tuinen groeit met een die wild in 't houtgewas groeit, dan blijkt terstond dat de vorm die met geweld onder de bescherming der menschen genomen is, langzamerhand zijn doorn verliest, daar zijn verdediging nu geen voorwerp van eigenzorg, maar van den kweeker is geworden. De taak van de stekels is echter niet licht beperkt tot verdediging. Bij sommige planten in het struikgewas levend, die lange uitloopers vormen, dienen de stekels tot steunsels om beter zich tusschen de omringende planten omhoog te kunnen werken. Ook komen stekeis voor op de zaden, die zij tegen zaad-etende dieren moeten beschutten, maar die tevens dienen moeten om hen vast te haken aan de huidbe dekking van die dieren die met min-vrien- delijke bedoelingen op hen afgekomen, hen zoodoende door zaadverspreiding nog van dienst zijn. In dit geval zijn de ste kels niet slechts een bescherming van het individu, maar ook van de soort. Andere planten stellen zich, inplaats van een belangrijk onderdeel tot hun ver dediging te vervormen, tevreden met slechts hun opperhuid te vervormendeze wordt met haren bezet, die even hard als stekels bij sommigen zelfs het aan raken met de hand zeer moeilijk, ja bijna onmogelijk maken, zooals bij het slangen- kruid, een hoog opgaande duinplant met blauwe bloemen. Ook dienen deze haren om mieren en anderen insecten, die anders tegen de stengels zouden oploopen, tegen te hou den, waartoe ook gewoonlijk de haren schuin-omlaag gericht zijn. Bij sommige planten als de Rozenbloem zijn slechts de bloemhoofdjes door haren beschut, als meest belangrijke deelen, terwijl de plant een glad oppervlak bezit H. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens 'en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 jongste kantoorbediende, 4 timmer lieden, 1 aankomend timmerman, 2 metse laars, 2 opperlieden, 3 schilders, 1 meubel maker, 1 wagenmaker, i stoker-machinist, 3 grof-bankwerkers, 1 gas-en waterfitter, 1 aankomende loodgieter, 1 lood en zinkwerker, 2 letterzetters, 1 bleekers- knecht, 1 kleermaker, 2 bakkersknechten, 2 aankomende bakkersknechten, 2 bakkers leerlingen, 1 koekbakker, 2 huisknechten, 2 magazijnknechten, 1 vormer (aarde werk), 1 loopjongen, 8 loopknechten, 2 fabrieksjongens, 2 oppassers, 1 bóeren- daggelder, 1 incasseerder, 13 losse werk lieden, 4 arbeiders (dekenfabriek) 2 werk sters, 2 waschvrouwen, 1 fabrieksmeisje, 1 verstel naaister. Gevraagd. 1 dienstbode 16 jaar, 1 banket bakkersleerling 16 jaar, 1 poeliers knecht Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. P. J. Zwaait en gezin,- Maredijk 88A,- stoffeerder. J. A. J. Wijnmalen,- Hoogewoercf 37. A. J. Fey,- Muisschenb roekstraat 3A, bouwkundig opzichter. G. van Workum, Breestraat 81kinder juffrouw. P. de Vrede,- Witte Singel 51. C. J. Wagemans-Krins en gezin; Deci- mastraat 32. J. D. iJintzen,- Wittesingel 38. E. Fransen van de Putte; Witte singel 38. H. H. van der Heden, Breestraat 159, koopman. Wed. Wijers en gezin, Rapenburg 2.. A. Giesen en gezin, Oudesin.ge.l 202, barbier. J. D. Boltjes,- Stille Rijn 13. H. v. d. Reek, Breepoort 3, katoen- drukker. C. J. B. M. Deurloo-de Boo en gezin, Boerhavestraat 13A, E. P. J. Bosch, Gesticht „De Voor zienigheid", onderwijzeres. A. v. d. Bent, Hooge Rijndijk 13. L. van Veen,- Morschstraat 42, rijwiel hersteller. J. M. A. Noordman, Haagweg 5. W. J. G. van der Hijden, Morschsingel 11A. B. J. O. Schrieke, Pieterskerkhof 22, student. C. M. J. Brehm en gezin, Wagenstraat 16, hospitaalsoldaat H. C. N. Klompé en gezin, Rijnsbur- gersingel 46. A. W. van Dijk, Joubertstraat 9, kleer maker. J. Wijsman en gezin, Paul Krugerstraat 29, arbeider. C. H. de Rooy, Korte Raamsteeg 69, schilder. J. J. de Bruyn, Sfceenstraat 6. P. Groenveld, Haarlemmerstraat 188, bediende. H. H. van der Meer, Oude Rijn 12A, medisch student Mevr. Burkens, Schelpenkade 45. P. C. Suijkerland, Levendaal 29A, win keljuffrouw. G. Aquarius, Rapenburg 2. D. M. H. Bremmers, Rapenburg 2. H. H. Flutsch, Pres. Steijnstraat 20A. A. M. van den Dobbelsteen, Botermarkt 4, modiste. H. Ligtenstein, Haarlemmerstraat 167. W. C. de Leeuw, Hugo de Grootstraat 7, Phil, doctorandus. B. Luitjes en gezin, Leuvenstraat 5, let- terzetter. W. A. Kerckhoff en gezin, Aalmarkt 28, win kei chef. F. S. Sjoerdsma en gezin, Stadhouders- laan 13, deurwaarder bij 7 s Rijks belas tingen. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. F. W. v. Stralen, naar Den Haag, Kam- perstraat 145 oz. Mej. G. C. Fles, naar Zceterwcude. V/ed. M. S. v. Polanen, Massaar, naar Zoeterwoude. Mej. Nieuwhof-Sprong, naar Amster dam, Bootstraat 8. Mej. M. C. Reith, .Haarlem, Schoter straat 5. H. Smiths, naar Bodegraven, Paralel- weg 195a. Mej,. C. A. Berkhout, naar Stratum, Liefdegesticht. L. v. Raad, naar Rotterdam, Blokland- straat 59a. J. M. Jo'nkiiig, naar den Helder, Achter Binnenhaven. Mej. J. M. van Holstein, naar Den Haag, Willemstraat 38. J. v. Zoomeren, naar Den Haag, Rijs- wrkscheztraat 230d. A. Franken, naar Schiedam, Vlaaraing- straat 26. \'7. B. Winkel, naar Breda, Oude Vest. L. P.. A. v. d. Brandeler, naar Haarlem Fr.iierikrpark. Mej. G. C. Alkemade, n. Oegstgeest. Dirk Rins, naar Rotterdam, Breede Hil- ledijk 195B. J. Wierstra, Oegstgeest, Morschweg 12A. A. C. v. Braam Houckgeest, naar Den- Helder, aan boord. P. Krom, naar Dordrecht, Spuiweg 59 Mej. J. P. A. de Haas, naar Zoeter- woude. Klaas Kleijne, naar Maarssen. Mej. P. Oósterbeek, naar Doorn, bij B. Oósterbeek. H. Weiman, naar Boskoop, Nieuwstraat No. 43. Adrs. Biemans, naar Gouda, IJsellaan. G. Voorwinden, naar Oegstgeest, Rijn straat 94. O. A. .v. Gpcht; naar Antwerps Mej. H, 0. Pt Qi Clement; paai; Haar lem; Zuid-Buiten -Spaa rn e 18. R. j, Oosterinkj naar Amsterdarh; Tajf Hugo de Grootstraat L98. h h 'Ak üelsper; naaf; Amsterdam» lepenweg .18; 1 hoog, Mej. Sy Stein; DoetincHém. HAARLEMMERMEER. BEVALLEN; Leendertse,- geb. van Gameren; d. ,M. M. iTeeuwen,- gejby' Vlaar; z, D. Brugraans,- geb, Goud- driaan. OVERLEDEN: J, de Koter, .71 JHILLEGOM. GETROUWD: Q. L. Elfering en My; Brouwer. J. v. Kammen en 'A\ yarf Zanten, BEVALLEN: C. M- Smits,- geb. Vets weij,- z. c— A. M. v, d. Tang, geb1. vail I Huizen,- z. G. Kroon, geb, Swenneker; d. er— G. Prins,- geb', Bakker, z. AV= Vreeken; geb, Verbeek'; Kopl/i geb. Visscher,- d. OVERLEDEN: AL A. Jansen,- 36 j, KATWIJK. GEBORENRoelof,- z, v. G. v. Brug gen en JH, v. Bruggen. Dirk; z. van A. van Duyvenvoorde en G. Hus Hen-* drik, z. v. N. Messemaker en A. Klok', Gijsje,- d. van G. v. Duyn en J. v. d,- Bent. Jan, z. van D. v. d. Plas en A. Ros. Cornelis, z. van T. de Boer en L. v. d. Plas. Cornelis,- z. van H. de Vreugd en D. Meyvogel. Herma- nus,- z. van J. Bol en M. Duym. GETROUWD: Jb. v. Beelen jm. en J. v. d. Niet,- jd. C. A. Kruyt jm. eri' J. M. Haasnoot,- jd. OVERLEDEN: A, van Duyvenvoorde,- z. 3 w. Marijtje Ouwehand 27 jaar,- geh. met K, Dubbelaar -r- Arendje va Duyn, 77 j., geh. met C. van Beelen, LEIDERDORP. GEBOREN: Neeltje, d. v. J. C. de Haas en M. v. Sandwijk. Huibert Ar- noldus, z. v. J. de Vet en P, H, Vet, Johanna Catharina, d. van M. Paats en N. J. .Hoogendijk. OVERLEDEN: H. H. Mugge, 65 j.; man v. M. Wolff. Jacobus Horst, 4m, LISSE. GEBOREN: Maartje Johanna, d. van J. Kops en A. Trouwen. Johanna Eli sabeth, d. v. J. P. Berbee en JH. Stein- man. Willem, z. v. A. v. Fraa en B. M.- van Klaveren. NOORDWIJK. GEBOREN: cmelis Hubertus, z. P. Koster en C. M. den Elzen. Nico- laas, z. van C. Smit en M. Korbee. Jan,- z. van H. Plug en J. J. v. Duin. ONDERTROUWD: J. Schaafsma 24 j, en E. J. Gratama, 29 j. GETROUWD: W. v. Delft 36 j. en A. H. Wijnands, 24 j. P. Marijnes 32 j. en D. v. Rooijen 27 j. SASSENHEIM. GEBOREN: Wilhelmus Petrus, z. van Albcrtus Koemans en Wilhelmina Maria van Winsen. WASS1 '.AR. OVERLEDEN: M. C. van der Kroff;' jd., 29 jaar. ZEVENHOVEN. ONDERTROUWD: J. C. Oskam cn A. Huisman. V erkoopingen. NOORDWIJKERHOUT. 26 October. Logement van mej. de Wilde. Afslag der Bouw manswoning „Schimmelpenninck"; met wei- en teelland, 24 H. A. 27 AF LEIDEN. 22 en 29 Oct. Zomerzorg. Bouwmanswoning „Buitenlust", onder Hazerswouae met 27 H.A. 23 A. wek landbouwmanswoning „Lemmeren- berg", onder Zoeterwoude, Haagweg 19. en een half H.A. weiland; Weiland in den Bosch- en Gasthuizerpolder. onder, Zoeterwoude 8 H. A. 54 A. Notaris' mr. D. v. Riessen, Katwijk. NIEUW-VENNEP. 26 Oct. Boelhuis aan den Sloterweg, ten huize van den; heer J. J. Coert; vee, hooi, boerenwa gens, enz. WASSENAAR, 26 Oct. Vier huizen en circa 2300 c.A. bouwgrond aan de School straat. Notaris W- J- M- s Gra- venhage. HAZERSWOUDE. 27 Oct. en 3 Nov. café van mej.wed. Boers (dorp). Bouw manswoning met 14 H. A. weiland en 2 burgerwoonhuizen. Notaris C. Korte- weg. ALFEN AAN DEN RIJN. 28 Qct en 4 Nov. St. Joris. Bouwmanswoning met 30 H.A. weiland in den Groeten polder onder Oudshoorn. Notaris C. Korteweg. AALSMEER; 3 Nov. Woonhuis met stal en wei en tuinland, 2.87.29 H.A., in den Oosteinderpoel. OUD ADE. 10 Nov. Boelhuis aart de Boerenwoning van den heer A. J. van der Zon. Notaris Vcenstra, Oude- wete:J. WOUBRUGGE, 11 Nov. Hotel Gul- demond, Verkoop bij inschrijving van 382 lepebooinen in den polder „Vier Am bacht,71

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6