Losse nummers „DE LEIDSCHE COURANT" iüfiSHüiiiifi Ui uitgaven van een adresboek der ge meente Leiden mocht de instemming van meerdere leden verwerven. Voor B. en W. zelf staat nog niet vast hce deze post zal moeten worden besteed, voorloopig wenschen zij af te wachten welke uitwerking het uittrekken van dezen post op de begrooting heeft Inmiddels zullen zij zich overeenkom stig den door een lid gegeven wenk, in verbinding stellen met vereenigingen, als Leiden's Belang en Vreemdelingenverkeer ten einde te trachten samen met deze een grooter subsidie voor de uitgave be schikbaar te stellen. Natuurhistorische Vereeniging. Afd. Leiden. De druk bezochte vergadering werd met een hartelijk woord van welkom door den voorzitter geopend. Nadat de huis houdelijke zaken waren afgedaan, kreeg de Heer Heimans uit Amsterdam het woord over „Paddenstoelen". Deze intres- sante groep van lagere planten wordt door het wandelende publiek nog steeds met minachting behandeld; inen vindt ze vies, vergiftig, een schop met den voet is mooi genoeg voor hen. Ten gevolge van de vele regens is dit jaar heel goed voor paddenstoelen. Hun levenswijze doet ons denken aan die van parasieten, zij voeden zich echter alleen met rottende beslanddeelen, het zijn z. g. n, sapro- phyten. Het aantal soorten, dat bij ons voorkomt, bedraagt ongeveer 150; de bepaling van de soort wordt daardoor lastig, dat een zelfde soort groote ver schillen vertoont in kleur en vorm. De eigenlijke plant leeft als schimmel- draden-mycelium onder den grond, de paddenstoel is dat deel dat speciaal voor de voortplanting dient. Wat men niet zoo gauw zou vermoeden is dat de meeste een eigen geur en smaak hedben. De geur doet soms denken aan anijs of bittere amandelen; de smaak van eenige is uitstekend. Voor kenmerken van de paddenstoelen kan men de volgende indeeling gebruiken. Er zijn le. Plaatzwammen. Deze hebben aan de onderzijde van den hoed plaatjes, die heel regelmatig van den steel naar den rand uitstralen. 2e. Buiszwammen. Op de plaats van de plaatjes komen buisjes voor, die als gaatjes zichtbaar zijn. 3e. Stekelzwammen. 4e. een groep v/aar alle andere toe gerekend worden, b.v. trilzwammen, karaalzwammen, aard sterren e.a. Een gewone paddenstoel, een van het typisch model, bestaat uit een steel en een hoed. Zoo b.v. devliegenzwam; maar in haar jeugd ziet ze er anders uit. In den grond ontstaat op het mycelium een bolletje, waar de paddenstoel al in zit. Dit bolletje met zijn inhoud groeit, door opname van water, maar de inhoud het sterkst, Het gevolg is dat het hulsel scheurt, de paddenstoel vrijkomt, maar het vlies als kleine stukjes, deels aan den steel, deels op den hoed, blijft zitten. Spreidt de hoedt zich nu verder uit, dan scheurt ook het vlies, dat zich van den steel naar den rand van den hoed uit strekt ,en dit blijft als een manchet om den steel zitten. Bekijken we nu een plaatje onder het microscoop, dan zien we dat de oppervlakte bezet is met fijne steeltjes, die op hun beurt de spo ren dragen, waaruit een nieuw myce lium ontstaat Om de soort te kunnen bepalen, moet men de kleur van de sporen kennen. Een ander kenmerk is nog de ring of manchet, die bij de mee ste buiszwammen ontbreekt. De vergif tigheid wordt meestal sterk overdreven, vast staat dat er vergiftige zijneen spoor van het extract van het gif van de „moordzwam" is voldoende om een mensen te doodenhet gif vervloeit n.l. de roode bloedlichaampjes. De eetbare champignon en de moordzwam lijken in hun jeugd eenigzins op elkaarde plaatjes van eerstgenoemde zijn ech ter rose en later zwart, van de moord zwam steeds wit. Eetbaar zijn de eier- zwammen, Cantharellen, Boletus edulis, morieljes e.a. Een aantal mooie beelden worden op het scherm vertoondo.a. vliegenzwam, zwavelkopjes, inktzwam, soorten polyporus, stiaifb'allen enz. De voorzitter dankte, zeker wel uit naam van alle aanwezigen, den lieer H. hartelijk voor zijn belangrijke voor dracht. In de pauze werden de vele, door eenige leden in Lisse en Wasse naar verzamelde paddenst bekeken. Daarna deelde de heer Dammerman iets mede over „Kokerjuffers." Dit zijn 'de larven van schietmotten hun huis- l'je bouwen ze van stukjes blad of tak- njes op, en steken er alleen met hun Jcop en borstringen uit. Ze halen adem door kieuw-Tracheeën. Ten tweede ver- i*telde de heer D. nog iets over „Schuim beestjes." De larven van deze insecten zetten zich op verschillende planten vast. !Hun vloeibare uitwerpselen blazen ze !door lucht op; vandaar hun naam. Het 'schuim onttrekt hen aan de oogen van insekten. Ten slotte besprak de heer H. van 'der Lek het boek over paddenstoel en van Dr. Ruys. Hierna werd de gezellige vergadering gesloten. M. F. A. AFFOURTIT, 2e Secr.esse, j Nederl. R. K. Volksbond. Gisteravond was de zaal van den R. K. Volksbond wederom gevuld, thans met donateurs, die de uitvoering ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan'kwamen bijwonen. Zij werden welkom geheeten door den heer de la Rivière, die daarbij wees op het dames-comité, dat voor de ad. „Hulp in Nood" kledingstukken vervaardigt. De ijver der commissie prijzende, beval spr. ze in aller belang stelling aan, ook in die der winkeliers, van wie spr. hoopte, dat zij bij het op ruimen hunner coupons en stalen het dames-comité indachtig zouden zijn. Daarna sprak de W.Eerw. pater Haanen een opwekkend woord. Het programma was gelijkluidend aan dat van Zondagavond en werd, zoo mogelijk, nog beter uitgevoerd dan de eerste keer. Verscheidene eerw. heeren geestelijken en notabelen der stad werden onder de aanwezigen opgemerkt. In de Leidsche Kunstvereeniging zal morgen een tentoonstelling worden geopend van schilderijen van Johan Gabriëlse. Begin November komt de zangeres Susan Metcalfe in ons land concerteeren. Voor Leiden is het concert voorloopig vastgesteld op 18 November a.s. 's Rijks Ethnographisch Museum heeft van den heer dr. G. A. J. van der Sande, officier van gezondheid le kl. bij de ^on. Ned. Marine te Soerabaja, aan boord Hr. Ms. wachtschip „Koning der Nederlanden", twee groote verzamelingen voorwerpen van de kleine Soenda-eilan- den, de Molukken, Centraal-Celebes en Zuid- en Oost-Borneo ten geschenke ont vangen. De eerste verzameling geïnventariseerd als serie 1671, bevat 40 voorwerpen uit Flores, Soemba, Timor, Ceram en Halma- heira, voornamelijk bestaande uit huis raad, sieraden enz. De tweege verzameling, geïnventari seerd als serie 1710, bevat 171 voorwer pen uit Flores, Soemba, Solor, Timor, Soembawa, Alar, Lombok en omliggende eilanden, Centraal Celebes en Zuid- en Oost-Borneo, waaronder wapens, muziek instrumenten, kleedingstukken, sieraden, huisraad enz. De waarde dezer schenking wordt ver hoogd door een uitvoerig inventarisstuk met inlichtingen omtrent de inlandsche namen, de plaatsen van herkomst en het gebruik dat van de voorwerpen gemaakt wordt. Aan den schenker wordt de dank der regeering betuigd. (St.-Ct.) De Kapitein G. Snel, thans op non activiteit wordt met ingang van 1 Novem ber a. s. in activiteit hersteld en ingedeeld bij het 4e Regiment-Infanterie. In de gisteravond gehouden ver gadering van het bestuur der „Jonge Garde" zijn gekozen tot lid van het PI. Comité der K. S. A. alhier de Heer J. M. J. H. Kerstens, tot afgevaardigden naar de oprichtingsvergadering van den bond van R. K. Sociale Propagandaclubs te Rotter dam de Heeren A. A. F. Sweering en W. Goddijn en tot plaatsvervangend-afge- vaardigde de Heer J. P. de Bruijn. Om eene nietige reden kregen een viertal personen gisteravond aan het Le vendaal ruzie; beide partijen, J. W., ge holpen door zijn zoon T. W., alsmede j. B. en F. L., geraakten met elkander handgemeen, waarbij de een den ander met een flesch toetakelde. Door de po litie werden de vechtenden gescheiden en twee hunner, die aan het hoofd en aan de hand waren gewond, werden medege nomen naar het politieposthuis aan den Hoogen Rijndijk, waar zij werden ver bonden. Hinderwet. f Burg. en Weth. van Leiden; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan P. Clos en Leembruggen en rechthebben den tot het uitbreiden van hare fabriek door het plaatsen van een nieuwen stoom ketel en het verplaatsen van den bestaan- den ketel in het perceel Ververstraat 8, kad. sectie C. no. 1748. Leiden, 20 Oct. 1909. Burg. en Weth. voornoemd, N. DE RIDDER, Burg. VAN HEYST, Secretaris. Afsluiting passage Hooglandsche Kerksteeg. De Hooglandsche Kerksteeg zal we gens het maken van een aansluiting op het kabelnet der Electriciteitsfabriek op Donderdag 21 October a.s. voor het ver keer met hij- en voertuigen zijn afgeslo ten. ALFEN AAN DEN RIJN. Dat benzine een gevaarlijk goedje is, ondervond Maandagavond de schippersknecht Ver haal, in dienst bij de firma v. d. Horst en Bijl. Toen hij zich mei een branden de lucifer wilde overtuigen of de ben- zine-bus ledig was ontplofte de nog aanwezige benzine en kreeg V. de vlam in 't gezicht, waardoor hij brandwonden bekwam; In de apotheek van den heer Allost werd hem geneeskundige hulp verstrekt. Toen gistermorgen de kruideniers bediende J. v. D., in dienst bij de firma Götken, met zijn met kruidenierswaren beladen karde klanten ging bezoeken, werd hij ter hoogte van den heer Streng door een kaaswagen, komende van Bode graven, aangereden, waardoor kar en inhoud te water geraakten. Door ver eende krachten was spoedig alles op den wal, maar voor den heer G. is het een aardig schadepostje. De schuldige wist niets beter te doen, dan er spoedig van door te gaan. ALFEN AAN DEN RIJN. De heer P. M. Mulder alhier is benoemd tot onderwijzer aan eene school ,met den Bijbel te Utrecht. ALKEMADE. Het onderzoek der Landweerplichtigen dezer Gemeente zal plaats faebbeA in de Pancratiusgaal Jte Roelofarendsveen en wel op Woensdag 3 November 1909 des vóórmiddags 10 ure voor de lichting 1909, des namid dags 1 ure Voor de lichtingen 1903, 1904 en 1905, op Donderdag 4 Novem ber 1909 der vóórmiddags 10 ure voor de lichtingen 1906 -en 1907 en des na middags 12i/2 are voor de lichting 1908. Ook de loteling A. Couzijn heeft een bezwaarschrift ingediend tegen de uitspraak van den Militieraad te Leiden, waardoor hij tot den dienst bij de Militie is aangewezen. HOOGMADE. Het begin dezer week was voor 2 bewoners van ons dorpje niet voorspoedig. Terwijl bij de Wed. H. van Leeuwen een koe verdronken werd gevonden, lag bij de Wed. C. v. d. Meer een koe ge storven ten gevolge van kopziekten. HAARLEMMERMEER. Was er tot dusver nog één eigenaar van land tus- schen Ringvaart en Haarlemmervaart en wel in den Poelpolder, die niet genegen was op de aanbieding der Maatschappij den benoodigden grond af te staanbij minlijke schikking is nu ook dit ver kregen. Intusschen worden de werkzaamheden voor zoover het landgedeelte betreft, flink voortgezet. Het maken der waterkunstwerken liggen op heden nagenoeg stil, als een gevolg van 't bietenvervoer te water. Er mogen thans geen afdammingen plaats hebben. Die storing kan nog lang duren, want 't vervoer gaat niet hard. KATWIJK AAN ZEE. Voor haring werden hier de volgende prijzen be steed: Volle haring f 10.85 a f 11.70, ijle haring f6.25 a f6.80, steur'naringi f 11.35 a f 12.10, makreel f6 a f6.65 per kantje. LISSE. Gisteravond hield onze afdeeling van de Algemeene Vereeniging van Bloem bollencultuur in de benedenzaal van het hotel „De witte Zwaan" een matig be zochte vergadering. Met een woord van welkom opende de voorzitter de ver gadering waarna de Secretaris de zeer correct gestelde notulen voorlas welke onveranderd werd vastgesteld. De voor zitter deelde mede, dat de commissie, belast met de uitvoering der planterij voor de a.s. groote tentoonstelling, in zooverre was gevorderd dat de crocussen reeds waren geplant en met de hyachinten begonnen was. Deze vergadering, zeide de voorzitter, is belegd tot het stellen van candidaten voor het Hoofdbestuur wegens aftreding van de Heeren G. v. d. Veld alhier, en E. Kruiff van Sas senheim. De afdeeling Sassenheim stelde voor hare afdeeling als candidaat de Heer G. Vlasveld. Bij stemming bleek dat voor Lisse met bijna .algemeene stemmen werd gekozen de Heer A. Guldemond. De -gekozene verklaarde echter geen benoeming te kunnen aannemen wegens te drukken bezigheden. Bij eene nieuwe stemming werd ge kozen de Heer J. L. Veldhuysen van Zanten. Na eenige bedenkingen nam deze de benoeming aan. Bij stemming werd be sloten de candidatuur- van Sassenheim te steunen. Besloten werd per circulaire andere afdeelingen met dezen uitslag in kennis te stellen. Een aanvrage van de v ommissie van Toezicht van den Rijks- tuinbouw-wintercursus om het tekort voor de helft te helpen bijdragen werd goed gekeurd. De bijdrage bedroeg ruim 20 gulden. Hierna werd de vergadering gesloten. In de gemeente Hillegom, Lisse en Sassenheim is eene ongeteekende circu laire om, zoo mogelijk, te komen tot oprichting van een coöperatieve water leiding. LISSE. De milicien A. van der Zaal alhier, die in September jl. bij het 4e regiment infanterie te Leiden is ingedeeld, ie door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor den militairen dienst on geschikt bevonden en naar zijne haar- stede teruggekeerd. NIEUWKOOP. Heden zijn aan den toren der gemeente nieuwe wijzerplaten aangebracht. De cijfers zijn veel duide lijker dan die der oude platen en reeds op verren afstand zichtbaar. NOORDW1JK. Onze vroegere dorps genoot, de heer A. R. van Hattum, is bij Koninklijk Besluit benoemd tot school opziener in het Arrondissement Alkmaar. Genoemde heer bestuurde gedurende het tijdvak 1 Sept. 1902—18 Juli 1908 het eertijds zoo bekende Instituut „Schreu- ders'\ later gewoonweg het Noord wijksche Instituut geheeten. De heer van Hattum, opvolger van den heer P. v. Slooten, was de laatste instituteur der inrichting. NOORDWIJKERHOUT. Op 9, 10 en 11 November zal van wege de tooneel- vereeniging „Huip der Armen" een uit voering worden gegeven door den alóm bekenden goochelaar en buikspreker den heer Okhuijzen van Rotterdam. Gistermorgen te elf uur werd in het hotel het Rechthuis ten overstaan van notaris Binnendijk te Noordwijk bij opbod verkocht de bouwmanswoning„Schimmel- penninck" met de daarbij behoorende perceelen, gelegen aan de Schippersloot en Leidsche Trekvaart, eigendom van den heer H. Oostdam. De perceelen, wat betreft gebouwen, getimmerte en erf zijn te aanvaarden op 1 Mei 1910, het overige bij de be taling der kooppenningen op 27 Decem ber a.s. Het geheel heeft eene oppervlakte van 24 H.A, en 27 A en was voor den ver koop in 21 perceelen verdeeld. Perc. I. ingezet door W. Parera op f 5750, verhoogd met f 3250; perc. II ingezet door B. Meeuwenoord op f 3300, verhoogd met f 300; perc. III ingezet door C. Wes terbeek op f 5050, verhoogd met f 100; perc. IV ingezet door P. Heemskerk op f 3300, verhoogd met f 200; perc. V. ingezet door M. v. d. Veldt op f 2400, niet verhoogd; perc. VI ingeaet door M. v. d. Veldt op f 2450, niet verhoogd; perc. VII ingezet door M. v. d. Veldt op f 2850, verhoogd met f 100; perc. VIII ingezet door M. v. d. Veldt, op f 2750, verhoogd met f 100; perc. IX ingezet door C. Alkemade op f 2500, niet verhoogd perc. X ingezet door M. v. d. Veldt op f 3350, verhoogd met f 150; perc. XI ingezet door J. Parlevliet op f 1250, ver hoogd met f 100; perc. XII ingezet door M. v. d. Veldt op f 2900, verhoogd met f 100; perc. XIII ingezet door P. War merdam op f 3050, verhoogd met f 50; perc. XIV ingezet door A. Alkemade op f 3600, verhoogd met f 200; perc. XV ingezet door C. v. d. Burg op f 3850, verhoogd met f 100; perc. XVI ingezet door C. Speet op f 6150, niet verhoogd; perc. XVII ingezet door C. Speet op f 2450, niet verhoogd; perc. XVIII inge zet door E. Hogervorst op f 2900, niet verhoogd; perc. XIX ingezet -door E. Oostdam op f 3100, verhoogd met f500; perc. XX ingezet door E. Oostdam op f 3250, verhoogd met f 500; perc. XXI ingezet door C. Alkemade op f 4050, verhoogd met f 450. Oorspronkelijke inzet f 70250, verhooging f 6200, alzoo totaal in bod gebracht op f 76.450. RIJPWETER1NG. Aan den Heer Si mon Strijk bouwkundige en Aannemer alhier is door het R. Kath. Kerkbestuur De Kwintoheul onderhands opgedragen de bouw (volgens zijn eigen ontwerp") eenen school met zeven lokalen, gangen en annexe met ondervvrzerswoning. SASSENHEIM. Zaterdag 23 October a.s. 12 uur wordt de R. K. Leesbibli otheek weder geopend. VOORSCHOTE-v. Vrijdag 22 October, des avonds half acht, is er uitvoering van de uitvoering van de propaganda- club Ajoh der Vereeniging Nationale Blindenzorg ten bate van een tehuis voor blinden te Wolfhezen. Kaarten verkrijg baar op dien avond aan den ingang van het Gymnastieklokaal der gemeenteschool, waarin de uitvoering zal plaats hebben. Het bestuur der afd. Voorschoten van de Maatschappij van Landbouw zal op Donderdag 28 Oct., 's avonds 8 uur, in het hotel Deurloo vergaderen, en de prijzen yan de onlangen gehouden ten toonstelling aan de bekroonden toekennen. VOORHOUT. Door het Bestuur der in deze gemeente bestaande Vereeniging van bloemist- land- en tuinbouwwerk- lieden werd bij circulaire aan de inge zetenen kennis gegeven van de oprichting eener afdeeling „Steun voor zieken Vrou wen" met het schoone doel de vrouwen bij ziekte bij te staan en versterkende middelen te aanschaffen wanneer die noodig zijn. Het valt gemakkelijk te be grijpen dat de vereeniging bij deze op richting stuit op financieele bezwaren; vandaar dat zij een beroep doen op de milde offervaardigheid van de ingezetenen. Zwaar zou het hen vallen zelf hierin het meeste bij te dragen en van de leden een contributie te heffen, immers op den duur zou dit te krachten van den werkman te boven gaan. We mogen dan hopen dat door den leden mooie inzamelingen van bloem bollen worden gedaan; de beurs bij de collecte rijkelijk worden gevuld en zij alzoo in hun edel streven niet teleur gesteld worden. VOORHOUT. Tegenover het Semina riebosch is in de Leidsche vaart een aan kettingen gemeerde schuit gekan teld, juist naast de vaargeul. Met op lettendheid en beleid van de zijde der schippers kan de scheepvaart geregeld plaats hebben, maar het lichten van "het vaartuig zal natuurlijk noodig zijn. VEUR. Bij koninklijk besluit is aan den gewezen postbode A. Riem, alhier, een pensioen toegekend ten bedrage van il88 's jaars. WOUBRUGGE. „Het Groene Kruis" afdeeling Woubrugge—Hoogmade ver gadert a.s. Donderdagavond 8 uur in het Oude rechthuis alhier. Punten van behandeling zijn o.a.: Jaar verslag van den Secretaris. Rekening van den Penningmeester. Verslag van den magazijnmeester. Verslag afgevaardigde algem. vergadering 1908. Behandeling beschrijvingsbrief van de algem. verga dering 1909. Begrooting 1910. Benoeming afgevaardigden. Verkiezing twee bestuurs leden, aftreding H. de Boer en A. J. Meenk. Benoeming commissie nazien ma- A. Asman, staat op de voordracht als lid van het hoofdbestuur in Zuidholland. WARMOND. Ter secretarie alhier werd aangifte gedaan van het vinden van een roeiboot gemerkt K. v. R. in de War- monder Leede, op Zaterdag 16 Oct: j.l. Inlichtingen verstrekt de gemeente veldwachter. De cokes leverantie voor de ge meentegebouwen is door B. en W. voor den winter 1909—1910 opgedragen aan den Heer J. Juffermans alhier. Aan den Heer H. A. Osendorp alhier is toestemming verleend om een stook plaats in te richten in het schuurtje achter zijn woonhuis. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg (13) Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 20 Octo ber. pjaA\ Suiiuuiajs a^fippjboij japuoz besloten het ontwerp tot drankaccijns- verhooging voorloopig van de agenda af te voeren en het te behandelen bij de Staatsbegrooting, direct na afloop van de algemeene beschouwingen. In behandeling kwamen de wetsont werpen tot wijziging der Gemeentewet en regeling van de wijze van zeker heidsstelling door gemeente ambtena ren. Hierop was in de eerste plaats een amendement ingediend door de Com missie van rapporteurs, strekkende om het bedrag van de zekerheidsstelling door den gemeente ontvanger niet, zoo als het ontwerp wil, te bepalen op een tiende van den ontvang, doch op een twintigste. De Minister van Binnenland- sche Zaken bestreed dit amende ment, waarbij hij wees op het gevaar van geringe borgtochten, waardoor de zekerheid tegen fraude zeer vermindert. Het stellen van een maximum voor de borgstelling achtte de Minister al lerminst in 't belang van de vereeni gingen van zekerheidsstelling en hij zou 't een onverstandige daad noemen. De heer Limburg verdedigde het verminderen van den borgtocht op een twintigste, onder anderen op grond dat het ontvangersambt, door het eischen van een te hooge bergstelling, niet toe gankelijk zal zijn voor menschen zonder kapitaal en die zich niet wenschen aan te sluiten bij een zekerheidsstellings- vereeniging, en dus alleen om'de gegoe- den zal openstaan. Na verder debat, waarbij de Minister nadrukkelijk deed uitkomen dat de strek king van het ontwerp is collectieve borgstelling mogelijk te maken, werd het amendement verworpen 4826. Hofbericht. H.M. de Koningin-Moeder is giste rennamiddag omstreeks half vijf in goe den welstand en met prachtig weer te Fiesole bij ^Florence aangekomen al waar H. M. nu verder verblijf hoopt te houden. Heden dineeren ten Hove Jhr. van Panhuys, benoemd gezant te Bern en Mevrouw; Mevrouw van Loon, dame du Palais van H. M. en de gepensionneerde vice-admiraal Snethlage. Voor de Haagsche Rechtbank werd he den gepleit over het landgoed O u d-W a s- s e n a a r indertijd uit handen van den heer v. d. Oudermeulen overgegaan aan die bouwmaatschappijen, die het landgoed hadden verkocht aan den Prins van Bent- heim. Deze was begonnen met den koop prijs van f 750.000 in eersten termijn niet te betalen en ging failliet. De vordering, van de verkoopsters loopt nu over ver schillende posten waaronder een van f 150.000 wegens winstderving, aangezien ontbinding van de overeenkomst door den curator niet was gevraagd. Deze, Mr. Montyn, had het bedrag der winstderving voor f 5000 geverifieerd. Mr. De Ranitz trad voor de verkoop ster op. De Minister van Oorlog zal zich, hedenmiddag bij de begrafenis van den milicien Visser, die bij de ramp met een barkas het leven liet, doen vertegen woordigen door den kapitein van den staf der artillerie J. C. Logger, werk zaam aan het Departement van Oorlog. Het vertek van gouverneur-gene-j raai Idenburg is nader bepaald op mor genochtend op hetzelfde uur als reeds was vastgesteld n.l. 9.36 per Holl.. spoor naar Parijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meiereorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.1 Horta. Laagste 733.6 Thorshaon. Verwachting tot den avond van 21 October: meest matige zuidwestelijk^ wind, zwaarbewolkte of betrokken lucht waarschijnlijk regen, zelfde temperatuur. van zijn ieder en avond verkrijgbaar bi) de onderstaande adressen: S. J. BOMERT, Vischmarkt 18. I FLEUR Jr., Pelikaanstraat. J. N. GEYER, Botermarkt 26/27. KIOSK, Apothekersdijk, O KLEIJNHANS, Pelikaanstraat 10. j P H. MASSA, Haarlemmerstraat 1171 C MONTANUS, Pieterskerkstraat 2. ,1 a! J. PADBERG, Breestraat. P. VLASVELD, Lage Rijndijk 38.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2