BINNENLAND. BUITENLAND. De Ontploffing op zee. Men meldt uit Den Briel: Gisteren had, op verzoek der familie zonder militaire muziek, terwijl ook de gewone saluutschoten achterwege bieven, de begrafenis van twee der slachtoffers van de ramp bij Katwijk plaats. Het lijk van Luypen werd om half twee door een stoombootje den Hoek van Holland overgebracht. De lijkkist was gedekt door de Nederlandsche drie kleur. Een aangrijpend oogenblik was het, toen de moeder verlangde toege laten te worden op het bootje, de vlag op zij schoof en de hand liet rusten boven de plaats, waar het hoofd van haar kind rustte. Om half twaalf zette de stoet zich in beweging. Bij eiken lijkwagen bevond zich een detachement militairen onder bevel van een luitenant. Prachtige kran sen, waaronder die van hét korps, be dekten de lijkkisten. Door de weduwe van den zoo noodlottig omgekomen offi cier, Mevr. Oostrijck uit 's-Gravenhage, waren twee palmtakken overgezonden om op de lijkkisten der twee krijgskameraden van haar overleden man neer te leggen. Voor de begrafenis kwamen zij zoo veel te laat aan. Vanwege het minis terie van oorlog was tegenwoordig kapi tein Blokhuis. De inspecteur der cave- lerie was in persoon tegenwoordig, ook de commandant der marine te Hellevoet- sluis was er. Mede merkte men op het dagelijksch bestuur van Den Briel en vele andere autoriteiten. Er werd ge sproken door den commandant majoor Fabius, door den heer Lette, burgemeester, en door den inspecteur, terwijl de dank der familie werd overgebracht vanwege de familie Vreugdenhill door den heer De Jongh, cand.-notaris, en voor de familie Van Luypen door zijn broeder, sergeant bij het korps. Van de gebouwen en vaartuigen van den torpedodienst woei de vlag halfstok. Het te IJmuiden aangespoelde lijk is gebleken te zijn van den milicien-torpe- dist Visser. Het gelaat was weinig ver minkt, doch de linkerarm en een der beenen schenen gebroken. Over IJmuiden is het lijk naar Bloemendaal vervoerd, vanwaar het naar de woning te Scheve- ningen is getransporteerd. Morgen zal het aldaar worden begraven. De begrafenis van den bij de ramp met de stoombarkas omgekomen mili cien Visser zal plaats hebben morgen middag om 12 uur op de Algemeene .Begraafplaats, met militaire eerbewij zen, doch zonder muziek. Een detache ment van^ de torpedocompagniën uit den Briel met officieren zal daartoe naar hier komen. De vader en alle broeders van den overledene op één na zijn zullen aan de droeve plechtigheid niet deel kun- Inen nemen, daar zij ter haringvangst zijn. Te Havelte heeft de machi nist der roomboterfabriek, die reeds met één oog blind was, bij het soldeeren zoutzuur in het andere oog gekregen. De ongelukkige is dientengevolge nu ge heel blind geworden. Bij het zoeken met een bran dende lucifer naar een lek in de gas leiding te Bussum, heeft een geweldige gasontploffing plaats in een villa aan de Wichmanslaan, welke eenigen tijd onbe woond was, maar nu weer betrokken werd. De knal was zóó geweldig, dat het plafond, waartusschen het gas zich had opgehoopt, uit elkaar scheurde en de ruiten ver weggeslingerd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen «iet voor. Verzekering dekt de schade. In de v.ergadering van den Raad der gemeente Best werd de burge meester, de heer J. F. M. Dobbelaere, die tevens lid van den Raad is, met 4 tegen 2 stemmen als raadslid geschorst. De naaste aanleiding daartoe moet zijn dat hij in strijd zou hebben gehandeld met artikel 24 alinea 3 der gemeentewet, waarin verboden wordt, dat leden van den raad middellijk of onmiddellijk „deelnemen aan onderhandsche pacht van gemeente goederen of inkomsten, aan leveringen of aannemingen ten behoeve der ge meente, aan het koopen van betwiste vorderingen ten haren laste." Op de grenzen. Dezerdagen zoo meldt het H. v. Antw. was eene koe uit de karantijnstallen ontsnapt te Baerle en liep de heide in, waar S. op loer lag naar haasjes. De koe kwam hem ontijdig storen. Hij wilde het dier naar den stal van den eigenaar brengen, maar nu ontmoette hij twee tolbeambten die hem vroegen waar hij naar toe ging en van waar het dier kwam. Zij eischten ook een onderzoek om te zien of 5. van de noodige papieren voorzien was. S. nam dit kwalijk en er volgde smaad, opstandenz. S. werd nu vervolgd voor opstand, smaad, jachtmisdrijf en weigering van onderzoek door douanen. Hij werd te Turhout veroordeeld tot 3 maanden en 16 dagen gevangenis en 52 francs boete. Zijt dan al gedienstig om eene koe naar stal te brengen 1 De Petersburgsche corespon- dent van de „N. R. Ct." meldt aan zijn .blad Zondagavond verdronken hier in de houthaven twee schepelingen van het te Rotterdam thuisbehoorende stoomschip iMizar, n.I. de Nederlandsche onderdanen J. A. A. en JT. R., onderscheidenlijk 22 cn 20 jaren. Zij waren met nog een derde aan wal geweest om een zieken kame raad in het hospitaal te bezoeken. Een of andere losse vletterman bood hun aan hen naar boord te roeien. Zij stapten in de boot, die volkomen droog was, maar een eindje van den wal af begon de boot te lekken, en dit werd, verderop gekomen zóó hevig, dat de boot zonk. De derde, een zekere W. B., wist zich zwemmende te redden op het roer van een lichter, vanwaar hij fater door de bemanning van het Rotterdamsche stoomschip Alioth af gehaald werd. De beide anderen verdwe nen in de diepte. Hun lijken werden nog denzEfden avond opgehaald. De vletter man werd ook gered, maar deze is spoor loos verdwenen, waarschijnlijk uit angst voor eventueele kwade gevolgen van het geval. Beide omgekomenen, een stoker en een tremmer, waren oppassende jon gens. Door de liefderijke zorgen van ds. Pantekoek werden de beide lijken uit het stedelijk hospitaal, waarheen zij vervoerd waren, overgebracht naar de Hollandsche Kerk, vanwaar zij plechtig werden ter aarde besteld op de Hollandsche begraaf plaats. Vanwege het „Zeemans tehuis", onder bescherming van de Keizerin-weduwe, werden op het gemeenschappelijke graf. waarop een paar eenvoudige houten kruis jes met naam en datum van overlijden zijn geplant, twee metalen kransjes neerge legd. Een draadbericht uit Nancy meldt, dat gisternacht in den tuin van den Pastoor der Kathedraal een bom is ontploft. De bom was met kruit en ko gels geladen. Land- en Tuinbouw. Rundvee. Op Texel wcydt tegenwoordig veel jong rundvee van elders ingevoerd, voornarfte- lijk graskalveren. Er zijn reeds belang rijke hoeveelheden aangevoerd, tegen f 35 a f 45 per stuk. Nu dit jaar de fokkerij van wolvee zulke slechte uitkomsten gaf, denken vele veefokkers er ernstig aan voortoon wat meer rundvee te fokken. Engelsche veefokkers naar Nederland. „British Dairy farmers' Association" heeft in haar jaarvergadering besloten haar volgende excursie in 1910, ver moedelijk in de maand Mei te houden in ons land. Deze Association, waarvan de voor naamste veehouders en vee-fokkers in Groot-Britannië leden zijn, behoort tot de aller-voornaamste op landbouw-gebied. De leden hebben reeds meermalen land- bouwexcursies naar het vasteland ge maakt, o. m. naar Frankrijk en Italië en de bedoeling is om het andere jaar in ons land kennis te nem van het voor naamste wat Nederland op hun gebied te zien kan geven. Aan de excursie zullen enkele voordrachten op het gebied der veefokkerij en zuivelbereiding verbonden zijn, te houden op verschillende plaatsen, die men zal bezoeken. Het Ministerie van Landbouw te Den Haag heeft reeds alle medewerking voor het belangrijke plan der Britsche ver- eeniging toegezegd. Door de thans heerschende vele plantenziekten zijn vele bouwers in Hol lands Noorderkwartier genoodzaakt naar andere cultures uit te zien. Velen kiezen de bloembollenteelt. Men hoopt, dat deze winstgevend zal zijn, terwijl men ver wacht, dat de verandering van teelt van nut zal wezen bij 't bestrijden van uien- en koolziekten. Bloembollen. De bloembollenkweekers in de streek tusschen Haarlem en Leiden schieten met het planten der bloembollen goed op. De meesten der hyacinten zijn er in. Dan volgen de tulpen en crocussen. Ook op het terrein der aanstaande groote tentoonstelling te Haarlem ismen druk in de weer. Het geheel belooft daar ongekend mooi te worden; meer dan een millioen bollen zijn reeds geplant. Rechtszaken, Haagsche Rechtbank. Voor de rechtbank moest zich gisteren nog verantwoorden de 31-jarige A. A. G., rangeerder van de Holl. Spoor te Leiden, die een buurvrouw had ge stompt en geslagen. Eisch 5 dagen ge vangenisstraf. Wegens mishandeling had zich even eens te verantwoorden, de 27-jarige D. B., koopman te Leiden, die Simon P. met een bierglas op het hoofd heeft ge slagen en een stoot tegen den onderbuik gegeven. Aangezien bekl. vroeger reeds was veroordeeld, eischte de rechtbank 10 dagen gevangenisstraf. Zonder vergunning had de arbeider J. v. d. V. gebaggerd in een water onder Oegstge est en was deswege geverba liseerd door den rijksveldwachter te War mond. Eisch f 10 of 10 dagen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 'October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meiereoroiogisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 Horta. Laagste 750.0 Stornoway. Verwachting tot den avond van 20 October: matige meest zuidwestelijke wind zwaarbewolkt of betrokkene licht waarschijnlijk regen, zelfde temoeratuur. (Vervolg.) Haagsche Inkomstenbelasting. Bij de voortgezette beraadslaging over de inkomstenbelasting heeft de gemeente raad van 's Gravenhage een motie-Van Raalte met 24 tegen 15 stemmen aange nomen uitsprekend dat de Raad een stelsel van progressie in de verordening wenscht opgenomen te zien waarbij het tarief op zoodanigen voet wordt ingericht, dat een stijgend percentage wordt ge heven van toeneming van het belastbaar inkomen, alsmede, dat in de verordening het beginsel wenscht toegepast te zien, waarbij verschil wordt gemaakt tusschen inkomsten uit vermogen en niet uit ver mogen verkregen en verzoekende aan B. en W., het ontwerp in dien zin om te werken. (Vervolg.) Beléië. Zondag is te Antwerpen het zilve ren jubileum der Katholieke regeering in België herdacht. Het „Hbld. van Antwerpen" vat de weldaden, door de Katholieke regeering verspreid, als volgt samen: „Waar twist en tweedracht heerschte onder het liberaal bewind, {La.ar hebben de katholieken bevrediging en eendracht doen heerschen. De droevige schooloorlog nam een einde. De vervolging en verdrukking der ka tholieke armen en weezen werd overal beperkt, vooral in de groote steden, waar het liberaal fanatisme nog steeds voortgaat met de arme menschen onder stand te weigeren, omwille hunner over tuiging. In steê van de plaatsen enkel voor hunne vrienden te houden, benoemden de katholieken personen van alle gezind heid, zoodanig dat de woorden van mi nister Beernaert bewaarheid werden: „Wij zullen onze tegenstrevers verba zen door verdraagzaamheid." Over den voorspoed des lands hebben wij niets aan te halen. Men heeft de oogen maar te openen om dat alles -waar te nemen. Handel, nijverheid en landbouw, kun sten en wetenschappen, klommen tot eenen trap van welvaart, die wij sedert 1830 nooit bereikten. De verdrukte werkman vond steun en hulp door maatschappelijke wetten die door andere landen worden nagevolgd. De landbouw van België heeft zooda nige veranderingen en verbeteringen on dergaan, dat de toestand der boeren nooit beter was. Moeten wij nog wijzen op de verbete ring en den vooruitgang van het onder wijs Op de groote werken overal uitge voerd, en waardoor duizenden werklie den hun brood ruim verdienden? Op de verbeteringen toegebracht in openbare diensten, vooral in 't voordeel der klei ne bedienden en der werklieden? Ieder weet het, ook onze tegenstre vers. Daarom juist hunkeren zij zoo driftig naar het bewindnu België zoo hoog staat in welvaart, willen Zij daar boven opklimmen en zich die, verdien sten toeëigenen?" Italië. Het partijbestuur van de Italiaansche socialisten, publiceert een manifest tegen Nicolaas II. „Nicolaas II, leest men er in, keizer en almachtige paus, is duizendmaal wreeder en onderdrukt meer de beschaving dan Alfons XIII, die slechts een half-verant- woordelijk instrument is in de hand der reactie". Wanneer de Czaar in Italië komt, zullen er ontzaglijke meetings- en manifestaties plaats hebben. Te San Remo zijn reeefs drie Russi sche anarchisten gearresteerd. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 5 timmerlieden, 1 aankomend timmerman, 1 wagenmaker, 2 metselaars, 2 opperlieden, 4 schilders 1 meubelmaker, 1 stoker-machinist, 1 aan komende smidsknecht, 3 grof-bankwer- kers, 1 machinist-electriciën, 1 gas- en waterfitter, 2 letterzetters, 1 bleekers- knecht, 1 kleermaker, 2 bakkers, 2 aan komende bakkersknechten, 2 bakkers leerlingen, 1 koekbakker, 2 huisknechten, 2 magazijnknechten, 1 vormer (aarde werk), 1 loopjongen, 8 loopknechten, 2 fabrieksjongens, 2 oppassers, 1 boeren- daggelder, 1 incasseerder, 13 losse werk lieden, 3 werksters, 2 waschvrouwen, 1 fabrieksmeisje, 1 verstelnaaister. Gevraagd. 1 poeliersknecht, 1 dienstbode 16 jaar. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) 1.EIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer F. J.A. Wijink (Nijmegen). 's-GRAVENHAGE, 19 Oct. Gouver neur-Generaal Idenburg, die morgen- tend ten 9.36 per Holl. spoor de resi dentie verlaat ter aanvaarding via Parijs van de reis, naar Indië, gaat eerst nog eenigen, tijd in Zwijserlajid do&r)2re£- gen en vertrekt 25 November via Ge noa met de mailbóot naar Batavia. Te Genoa za! zich aan Boord bij hem voegen de heer LovinH met wien de opperlandvoogd ie samen den overtocht naar Indië maakt Nader meldt men ons: Wegens een lichte ongesteldheid is het vertrek van den Gouverneur-Gene raal Idenburg eenige dagen oitgesteld. Hofbericht. H. M. de Koningin heeft benoemd tot Dame du Palais honoraire belast tnet de opvoeding van H. K. H. Prinse® Juliana der Nederlanden, Jonkvrouw L. P. van de Poll. Aan de Belgische legatie is nog niets bekend van een a.s. benoemi|ng van Barpn Guillaume, de tegenwoordige gezant bij ons Hof tot ambassadeur te Parijs. In diplomatieke kringen te 's-Graven hage wordt het vertrek van Baron Guil laume niet waarschijnlijk geacht. Men seint ons uit Den Haag: Met de meest volkomen zekerheid kan medegedeeld worden dat noch de consul van Spanje te Amsterdam, poch de Spaan- sche legatie te 's Gravenhage eenige klacht bij de Justitie ingediend hebben, omtrent het in ji. Zaterdagavond te Am sterdam gehouden protestmeeting gespro kene door Mr. Mendels of door wie ook. ZOETERWOUDE. De Militieraad zit ting houdende te Leiden, heeft de lote- ling ,Th. P. O. dezer gemeente van de lichting 1910 voor den dienst bij den Nat. Militie aangewezen. De moeder de Wed.. L. O., voelt zich bezwaard met -die uit spraak, omdat zij vermeent dat haar zoon voor den dienst ongeschikt is, en zij heeft zich dientegevolge gewend tot Ged. Sta ten dezer Provincie, om haar zoon aan een nader onderzoek te doen onderwer pen. LISSABON, 19 Oct Bij de kerk San Lorino is een bom gesprongen. De rui ten van de kerk en van de naburige hui zen zijn gebroken. TWEEDE KAMER. .Vergadering van Dinsdag 19. October, Alvorens met de behandeling der agen da werd aangevangen, deed de heer Pa- t ij n het voorstel het wetsontwerp betref fende de Verhooging van den drankac- rijns van de agenda af te voeren, aange zien hij het niet mogelijk achtte het te behandelen buiten verband met den alge- meenen financieelen toestand des Rijks en het geheele financieele beleid van den Minister. Daarom wenschte hij het bij de behandeling der Staatsbegrooting aan de orde te stellen. De invoering met 1 Januari 1910 zal daardoor niet in gevaar komen. De Voorzitter er op wijzende dat dit ontwerp reeds drie malen aan de or de is geweest, had echter geen bezwaar maar wenschte het eerst morgen in stem ming te brengen, ten einde ook thans afwezige leden in de gelegenheid te stel len hun stem uit te brengen. Daartoe werd besloten, Hierna kwam in behandeling de sup- pletoire oorlogsbegrooting voor 1909 (kos ten der nieuwe soldijregeling, ongeveer .4 ton). De heer .Thomsom betoogt dat hij geen bezwaar heeft tegen het toestaan van soldijverhooging, mits zulks met in krimping van het bcJbepskader gepaard ga. Want aldus moet de positie van het kader altijd beneden peil blijven,- gelijk ook het officierskader zeer slecht bezol digd wordt. Al wat aan het departement van oorlog wordt gedaan voor reorgani satie is stukwerk,- gelijk het onderhavig ontwerp. Alleen kaderplicht zal ons uit de moei lijkheid brengen, om zonder uitputting der schatkist de positie van het kader te ver beteren. De Minister had zijn licht kunnen en moeten ontsteken bij de Vereeniging van onderofficieren 5,Ons Belang", dan had hij kunnen ervaren hoe willekeurig zijn classificatie van onderofficieren wordt ge vonden. De heer Eland meent dat niet alle voorgestelde maatregelen wenschelijk zijn De Minister late mitsdien niet na de ge breken der wetsvoordracht te onderzoe ken. .Thans moet men zich erbij neerleg gen. Vooral de volgende bezwaren doen zich gevoelen: dat de administrateurs be ter bezoldigd worden dan de instructeurs de verdeeling der sergeanten in le en 2e klassen geeft scheeve verhoudingen,; De heer .Ter Laan besprak,- aan de hand van het adres van den Bond van Onderofficieren, en in hoofdzaak in ge lijken geest pis de heer .Thomson,- ver schillende bezwaren tegen de regeling. De heer Duymaerv. Twist juichte dit ontwerp toe dat gelukkig breekt met het stelsel van een regeling naar anciënni teit. Spreker zette uiteen, naar aanleiding van het adres van den Bond van Onder officieren,- dat het stelsel van de regeling van December goed was,- maar dat re geling wellicht onvoldoende is uitgevoerd Daarom zal de minister er goed aan doen een onderzoek naar de wijze van uitvoe ring te doen instellen en daar waar on recht gepleegd mocht blijken,- dit te her stellen. Spreker drong o, a. aan op ge lijkstelling en bezoldiging van administra teurs en instructeurs. De heer v. Asch van Wyck sloot zich bij dit laatste aan. Marktberichten. LEIDEN, 19 Oct. Vette Varkensmarkt. Aanvoer 160 stuks, Vette 150, 55 a 54 ct. per K.G. Licht soort 50 a 48 et. per ICO. JHandel traags ROTTERDAM, 19 Oct. Op de boteiVj maTkt werden aangevoerd 61 achtste en 33 zestiende vaten en 238 stukken van een een half kilo. Prijzen ,1e kw. i 61$ 2$ kw. f 57j 3e kw. f 55. Per half K.G,- 25 a 80 et. De prijzen hedenmorgen van de Rott. Eierenveiiing besteed zijn als volgt: kip peneieren f6 a 6.80, eendeneieren f 5.85 a 1 6.10, ganzeneieren f 12. Alles per 100 stuks. Aanvoer 14535 stuks. ROTTERDAM,- 19 Oct Ter markt wa ren aangevoerd 58 paaTden, 1 veulen, 2485 magere runderen,- 715 vette runde ren, 221 vette kalveren, 184 nuchtere kal- veren$ 1069 graskalveren, 1 sdiaap, 190 biggen, 1 bok. Men noteert per half kilo: koeien en ossen 26 a 36 ct.; stieren 22 a 27 ct.j met veel kooplust en tamelijk vlotten om zet; enkele zeer beste spoelingkoeien 2 ct. boven noteering; vette kalveren 35 a 45 cL; handel flauw met terugloopende prijzen. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 150—i 255; Kalfkoeien i 155340; Stieren f 1-15 220, Pinken f 80 a 90. Minder kooplust ook voor het buitenland. Voor Spanje: werden enkele zeer puike kalfkoeien aan gekocht. Graskalveren f 2265; veel bedrijvig heid; vlugge omzet, voor zeer beste gras kalveren werd f 100 per stuk betaald. - Vaarsen f 110175Werkpaarden f50 160; Slachtpaarden f45—150; Hitten! f 50220, met weinig handel. Biggen f 7j f 14, meer vraag, iets vlugger omzet.- Nuchtere fokkalveren f 14^-18nlichtere slachtkalveren f 9—13, handel geeft re den tot tevredenheid.. Biggen per week f 1.10—1.40. BODEGRAVEN, 19 Oct. Aangevoerd 163 partijen kaas. le Goudsche f 32 a f 33.50. 2e idem f 28 a f 19.50. le Derby f31 a f 32.50. le Edammer f 29.50. Zwaardere Goudsche f 35. Handel vlug, OUDEWATER, 18 Oct. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 64 partijen, 3200 stuks, wegende plusm. 15.775 kilogr. Prijzen waren voor le soort f 31 tot f 33,- voor 2e soort van f 28 tot f 30. Handel matig. AMSTERDAM, 18 Oct. Op de vee markt waren aangevoerd 272 vette koei en, le kw. 70 a 74 ct., 2e kw. 64 a 68 ct.j 3e kw. 58 a 62 ct. per kilo. 240 melk en kalfkoeien, f 125 a 270, 3 graskalve ren 1-ia j 48 nucht. kalveren f 9 a 14, 51 schapen f 20 a 24, 486 vette varkens, Hol landsche le kw. 52 a 54 ct., idem 2e en 3e kw. 50 a 51 ct. Geldersche en Over- zeesche le kw, 52 a 54 ct., 2e en 3e kw 49 a 50 ct AMSTERDAM, 18 Oct. Aardappelen. De prijzen waren onveranderd. Aanvoer 7 ladingen. AMSTERDAM, 18 Oct. Binnenland- sche granen. Tarwe nieuwe f 6 a 10, Rog ge f 5 a 5.50: Haver f 6 a f 7. Paarde- boonen f 7.25 a f 7.50. Bruineboonen f 12.50 a 14. Groene erwten f 10 a 14, Vale erwten f 15.50 a 17. Bruin mosterd f 24 a 25. Blauw maanzaad f 15. Beurs van Amsterdam. 19 October 1909. Vo Nederland. Ko 3% Obi. Ned. Werk. Schuld. 9: 3% Cert. dito 92# 92% 2#% dito 77# 77# Oostenrijk 5 Obl. April-Oct. 98# dito 4% Jan.-Juli 95% Portugal. 4# ObLTabaksmon. 97 3% ObL le serie 62% Rusland. 4#% Obl.1909Ned.Rec. 93% 4# dito Obl. 1909 92# 4% dito bij Hope Co.èG. R. 125 86 85# Servië. 4% Obl. 1895 78% 78# Mexico. 47o Obl. 1904 93# Brazilië. Fund. L. 1898 105% Columbia 3% Gee. B. Schuld 49% 49% Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 53% 4% Amsterdam 1900-01 102# 3% Leiden 1896 87 And. N. West. Pac. Hyp. B. 189# 189# Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. 81% 83# Cert. v. Amer. Car Found C. 70% 70# Cert.v.g.A. Unit. Stat. Steel Corp. 91# «osr- Cert. v. pref. Aand. dito 126# Aand. Barge Moormann (liq.) 126 Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. 174# Aand. Kol. Bank 129 Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 176#; Gew.aand.„Ketahoen"MijnbJVUj. 263 RedjangLebongMijnb.Mij.aand. 920 Aand. Great Cobars 128# Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. k f 1000 452# 451 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. 190# 189# Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. 164# 162# Gew. aand. Intern. Mere. Mar. Cy 7#e 7% Pref. aand. dito dito 23% 23# Aand. Amsterdam Deli Comp. 642 643 Aand. Deli Cultuur Mij. 108# 110 Deli-Mij. 472#' 473# Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. 79# 80 Aand. Un. Langkat PI. 495 499 Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. 4% 4% Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. 9# 9# Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. 36# 36# Aand. Holl. IJz. Spoormij. 83# Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. 87 Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 96# Aand. Warschau-Weenen Spw. 123# Cert. v. aand. Atehlson Topeka 120# Cert. v. aand. Chesapeake Ohio 86# Cert. v. aand. Denv. Rio Gr.Sp. 47# Gew. aand. Erie Sp. Mij. 34# 33# 4% General Lien Bonds dito 75 Gew. A. Kans. City South Rw. 45% Mexic.lntern.PriorLien Obl.4#% 104# Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 48 4% le Hyp. ObL dito 100# Aand. N.-Y. Ontario Western 48 49# Cert. v. gew. aand. Rock Island 40% 39% Gew. aand. South Pacific 129 129# Afgest. gew. aand. South Rlw. 30% 30# Cert. v.gew. aand. Union Pac.Rlr. 204# 4% Goud ObL Union Pac. Rlr. 103 Gew. aand. Wabash 19# Leeningen Amsterdam k f 10G 109# Paleis voor Volksvlijt 1867 f 1.75 Aand. Witte Kruis 78 2# Antwerpen 1887 97# 97# 4% Hongaarsche Hypb. 1884 121# 122# 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 149 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 169# 3% Madrid 1868 67# Turksche loten 1870 49 Congo loten 1888 f43.9( Panama-kanaal loten f63.— Prolongatie rente 2# k 2#.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3