ÏJit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. zee 1. T. Van Siootcn en F. Bot tot kapt.- luitenant ter zee Je luitenant ter zee le khsst A. Mcrkus; tot luitenant ter zee der le klasse de luitenant ter zee der 2c klasse H. J. Pek; 2o. is aan den kapitein ter zee J. w. A. F. Van Maren Bentz van den Berg, inspecteur-generaal van het loodswezen de helolining, bebakening en verlichting, verleend de titulaire rang van schout-blj- nacht; 2o. is aan de kapitein ter zee w. U J Smit eervol ontheven van de waarne ming der betrekking van chef der Marine- Siai en van de aldceiing Defensie aan het De artement van Marine; dn. is de betrekking van chef van den Ma; .ie-slaf en van de afdeeling Defensie aar. i et Departement van Marine opge dragen aan den benoemden schout-bij- naclit F. C. E. L. Koster en co. is de benoemde kapitein ter zeer T. van Slooten bestendigd in de hem opgedragen betrekking van inspecteur van he° loodswezen, de betonning, bebake ning en verlichting in het 4e en 5e district te Rotterdam. Rijksmiddelen. De in de „Staatscourant van gister avond gepubliceerde opbrengst vail s Rijks middelen over September mag, wanneer men in aanmerking neemt de veriiooging van het zegelrecht op effec ten en de opcenten op bedrijfs- en ver- nienkbelastingen (twee middelen die e. rieden jaar nog niet waren), zeker v anstig genoemd worden. Bij ver- ng met September van 1908, toen de iddelen f 12.825.158.92 opleverden, lij dat in September 1909 ruim i "'.000 meer in de schatkist vloei de, en wel f 13.492.241.49. Tegenover een opbrengst van i 114.346.083.13 gedurende de eerste negen maanden van 190S, staat een to taal van f 118.234.772.76Va in gelijk tijdperk van dit jaar, zoodat thans meer is ontvangen f 3,8SS,6S9,631/.. LEIDEN, 15 October. Plaatselijke belasting. De afdeeling Leiden van Patrimonium he. l /icli met een adres tot den Raad ge- ièc.:, waarin zij zegt met belangstelling kcw 's te hebben genomen van het door den R. K. Volksbond gericht adres, hou dende verzoek om de voor levensonder houd benoodigdc som, welke voor de plaatselijke inkomsten-belasting als onbe lastbaar moet worden beschouwd, te stel len op f 600. hoewel het billijke van dit verzoek er kennende, omdat dit bedrag met het oog op de tegenwoordige omstandigheden vol strekt niet te hou5 ;c te noemen toch, lettende op den tegen woo rdigen toestand onzer gemeente-financien vree- zend e dat een als in bedoeld adres voor- geste'^ verandering thans niet voor uit voering vatbaar is; neemt beleefd de vrijheid den Raad te verzoeken, de verordening op het heffen een er plaatselijke inkomsten-belasting al dus ie wijzigen, dat de als onbelastbaar be.-c'.ouwdè som worde verhoogd van f 40 j tot f 500. Z. j doet dit met te meer vrijmoedigheid omdat door deze verandering de groote onbillijkheid zou worden opgeheven, wel ke door de laatst vastgestelde wijziging der bedoelde verordening is ontstaan.. Daardoor toch wordt hij die f 500 inko men heeft van het betalen aan de plaat- sel.'ke inkomsten-belasting vrijgesteld; tj io«-, üie sieents x zo per jaar- meer verdient, tegen net in dit jaar vast gestelde heffingspercentage wordt aange slagen voor f 5.77 en half. Met alle bescheidenheid veroorlooft zij zich de opmerking, dat hierdoor de schaal yan opklimming met een veel te hoog cijfer aanvangt. Redenen waarom zij vertrouwt, dat dit haar verzoek door u in gunstigen zin zal worden beantwoord. Een Klabak en een jongetje. Gistermiddag omstreeks vijf uur bij 'n ]brug aan de K«.t 'n groote kerel aanhollen, die 'n ventje van 'n jaar of tien, dat het ha zenpad gekozen had, pardoes te pakken neemt en den snuiter overlevert aan ;n mede tocschietenden agent. Direkt 'n drom menschen. Hijgend zegt de held, die den jongen aan den agent overleverde: „Die durft een huisvader van een groot gezin uit lachen!" Agent doet gewichtig, haalt z'n boekje uit z'n achterpandje en noteert den naam yan den knaap. 't Duurt lang, de drom groeit aan. 5,Ja, zie-je", zegt agent, „je ken nooit weten, of zoo'n jongen niet 'n verkeerden naam opgeeft". 't Ventie staat te grienen en te snikken. „Mot je nou zoo'n aap 'n stuip op 't lijf jagen", nijdigt 'n omstander. Agent boos: ;,Je moest eerst maar eens weten, wat ie gedaan heeft". Dru. .1 verspreidt zich; omstander en de agent nijdig. We waren toch werkelijk nieuwsgierig, wat „ie" dan toch gedaan zou hebben. En we hebben 't het huilende ventje gevraagd. We dachten aan iets vreeselijks. 5,Meneer ik heb.., die... klabak even •«o uitgelachen!".^ Mz'n vader zou 'm (den klabak) wel vinden. We hebben er goeden moed op,- dat des kantonrechters berisping over deze majesteitsschennis niet heel streng zal zijn, omdat we zoo'n flauw vermoeden hebben dat die in z'n studententijd ook wel eens 'n ^klabak" zal hebben... uitgelachen. De 2e Luitenant W. K. R. Diemont van het 2e Bat.j 4e Reg. Infanterie al hier vertrekt heden naar 's Gravenhage, ten einde bij de Normaal Schietschool al daar een cursus te volgen in de gym nastiek, schermen en zwemmen. Deze cursus duurt drie en halve maand. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen vrije en orde-oefeningen der gym nastiek de heer W. F. Janssen, alhier. Als bewijs dat de liefdadigheids- avond van Hulp in Nood, onderafdeeling van den R. K. Volksbond onlangs ge houden, waarin de WelEerw. HeerB. M. J. van Rooy Geestelijke Adviseur v. d. afdeeling Lisse, een bespreking hield over de weldadigheid en de katholieken kerk heeft ingeslagen, deelt het comité ons mede, heden van iemand die onbekend wenscht te blijven een gift te hebben ontvangen van f 5.50 als een voorbeeld dat het comité Hulp in Nood ter navol ging aanbeveelt. De minister van binnenlandsche zaken en de minister van financiën; ge zien het Kon. Besl. van 27 Juli 1908 tot toekenning van een voorschot uit 's Rijks kas aan de gemeente Leiden, ten behoeve van den bouw van arbeiderswoningen aldaar, alsmede van eene jaariijksche bij drage ter tegemoetkoming in de betaling van de ter zake van dat voorschot ver schuldigde annuïteit: hebben goedge vonden; het bedrag van dat voorschot vast te stellen f 149.500 dat van de jaar- lijke bijdragen op f 2122,78. In het intern, te A'dain kegelconcours dat nog voortduurt, staat No. 1 Mimosa, alhier met 290 in den korpsweastnid en No. 1 voor den treffersprijs met 46 treffers. Houdt plank, alhier staat No. 12 met 254 punten. Onder voorzitterschap van den heer J. P. Creyghton hield het Leisch Kruisver- bond gisteravond in het gebouw van den R. K. Volksbond eene vergadering. De opkomst der leden was niet talrijk. In zijn openingswoerd herinnerde de voorzitter aan de oprichting van „De Leid- sche Courant" en de beste wenschen voor haar bloei uitsprekend, hoopte spr. dat geen Katholiek achterwege zal blijven zich te abonneeren. Met dankbaarheid maakte spreker ook gewag van de subsidie, die de gemeenteraad op voorstel van B. en W. aan de plaatselijke drankbestrijders- vereenigingen verleende, waarin tevens een bewijs van goedkeuring en waardee ring voor den arbeid dier vereenigingen ligt opgesloten. Vp™-oi6o«o wv-.vitn ccnige mededee.- lingen gedaan, aangaande de feestviering ter gelegenheid van het 18-jarig bestaan. Deze zal plaats vinden in het gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond op 20 October a.s. De feesirede wordt uitge sproken door den Weleerw. Pater Henzen van 's Gravenhage, eenige dames waren zoo welwillend hare medewerking op mu zikaal gebied toe te zeggen, terwijl de 'neeren Hellman en van Leeuwen door huu voordrachten voor de verdere afwis seling zuilen zorgen. Tevens zal het der vereeniging aangeboden vaandel plechtig onmüia De plannen konden ere gwdi;„a ^pr leden wegdragen. De heer H. W. Spendel, die als be- stuursafgevaardigde in de Propaganda- commlssie had bedankt, werd vervangen door den heer G. Post. Na afdoening van nog eenige huishou delijke aangelegenheden, wc -d hierna de vergadering gesloten.. AARLANDERVEEN. De landbouwer S. vond in de afgeloopen week in zijn land een gulden uit 't jaar 1687, met eene beeltenis van een manspersoon, in zit tende houding op eene stoel. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Van twee vriendinnen alhier, samen op een fietstochtje, had de eene het ongeluk in den Rijn te geraken en de andere het geluk haar te redden. LEIDSCHENDAM. Eergistermorgen zakte alhier een man ineen, dien men spoedig herkende, als Scnreuder, welke sinds jaren zijn beroep als stoelenmatter alhier uitoefende. Vanwege het armbe stuur werd hij destijds in een inrichting te Steenbergen geplaatst, vanwaar hij kwam, om eenige vrije dagen onder oude bekenden door te brengen. Nadat de man was binnengedragen bij iemand, werd hulp verleend door dr. .Huijser, die een zenuwberoerte constateerde. Na eenige uren 't bewustzijn kwijt te zijn geweest, is hij voorzien van de laatste H.H. Sacra menten. De vergadering van de „Coöpera tieve Maalderij", onderafdeeling van de Prov. Z. H. Boerenbond, afd. Veur, Leidsehendam en Omst. werd bezocht door 60 leden, zoodat kon worden over gegaan tot wijziging der Statuten. Voorgesteld werd door het bestuur om 5 pCt. Molengeld er af te doen, waarna echter door den heer De Wit werd voorgesteld de 5 pCt. te verdee- len onder het vaste personeel. Hierop kwam de heer A. v. d. Akker met een voorstel om op de algeheele vergadering een gratificatie te toe te kennen waar toe besloten werd. Verder werd vast gesteld geeq winst meer te yerdeelen als alleen de 5 pCt. rente der aandeden en het andere at te schrijven op de gebou wen en machineriëen. Een voorstel tot beffing van boete bij niet aanwezig zijn ter vergadering werd verworpen alsmede evenzoo het houden van een verloting. Hierna vroeg de heer Keukenmeester 't woord en stelde voor het bestuur te machtigen tot het doen van uitgaven niet hooger dan f1500, waarop de heer A. v. d. Akker dit bedrag op f 3000 wil de brengen, welk laatste werd aangeno men. Nadat er nog verschillende vragen behandeld waren o, m. tot hoever be stellingen buiten de gemeente konden worden uitgevoerd met het oog op "de meerdere onkosten voor paarden enz. sloot de voorzitter de vergadering en dankte alle aanwezigen voor hunne te genwoordigheid. LISSE. Maandagavond van S tot 9 uur bestaat er in de openbare school alhier gelegenheid zich aan te melden voor den Rijkstuinbouwwintercursus. Het leer geld is vastgesteld op f 1.50 voor den geheelen cursus, voor niemand dus een bezwaar er aan deel te nemen. Gisteravond werd op de bovenzaal van J. Tijssen een vergadering gehouden van politieagenten van hier en uit den omtrek, zoomede Rijksveldwachters en onbezoldigde Rijksveldwachters, teneinde een schietvereeniging op Je richten. Een 22-tal hadden aan den oproep gehoor gegeven. De gemeente-veidwachter S. Vermeulen alhier presideerde de verga dering en zette in zijn openingswoord het doel uiteen. Het doel, zeide spr., is, om een schietvereeniging op te richien en daaraan een wedstrijd te verbinden. Over het nut van de oprichting waren allen het eens, waarna het reglement in behandeling werd gebracht. Hieruit stip pen wij aan, dat de contributie f 1 per jaar zal bedragen en eens per drie maan den te vergadéren en zoo mogelijk een schietoefening te houden. Ieder jaar in de inaand Juni zal een schietwedstrijd voor prijzen worden gehouden. Besloten werd als schietwapen de revolver te gebruiken. Tot bestuursleden werden gekozen S. Vermeulen gemeenteveldwachter alhier le Voorzitter, 2e Voorzitter W. Willemse veldwachter alhier, tot Secretaris K. Vrug- ten veldwachter te Hoofddorp tot Pen ningmeester J. Nijeboer Rijks-veldwachter jachtopziener te Noordwijkerhout en tot Commissaris C. Wesseling Jachtopziener op het landgoed „Keukenhof" alhier. Onder dankzegging werd hierna deze op gewekte vergadering gesloten. NIEUWVEEN. Het Bestuur van den Buitendijkschen Oosterpclder (gemeenten Nieuwveen en Mijdrecht) zal op Zater dag 30 October a.s. Najaarsschouw drij ven over de banwerken van alle water leidingen in den polder. NOORDWIJK. Door den Militieraad zijn voor den dienst afgekeurd D. v. d. Niet no. 4 en C. Paardekooper no. 20; wegens broederdienst zijn vrij de lote- lingcn D. Berkemeier, no. 2, J. Kaptijn, no. 9, L. G. v. d. Weijder., no. 10; G. S. Bulk, no. 17; F. A. A. Sam, no. 24; C. F. Vink, no. 27W. v. Schie, no. 2S G. J, v. d. Lippe, no. 35 en J. C. v. d. Meer no. 37. Behoudens event, herkeu ringen zal waarschijnlijk no. 25 net laatst op te roepen nummer zijn.. RIJPWETERING. In de welingerichte zaal van den heer S. Van Benten had Woensdag 1. 1. de uitvoering van het j^rf00ct van hft Harmoni,p-nP7Pl- schap met medewerking van de l ooneel- vereeniging voor hunne Weldoeners, Eere leden en Donateurs plaats. Onder de aanwezigen waren tegen woordig, ZeerEerw. Pastoor, Kapelaan en eenige Notabelen. Nadat de muziek zich lustig had laten hooren, gaf de president van het bestuur zijn leedwezen te kennen dat hij om eenige redenen, deze functie niet langer zou waarnemen, daar er een nieuw bestuur gekozen was. De penningmeester deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar, dat na aftrek van alle onkosten sloot met een batig saldo van f 41.60 De stukjes werden goed afgespeeld en wekten soms niet weinig de lachspieren op van de aanwezigen. In „Mijn haan zal koning kraaien", kwam o. a. voor een hakkelaar, die in zijn club veel van stemmen hield en van den penningmeester van die club, die zijn geld wilde bewaren iii een steenen pot, die later bij verdeeldheid over het betwisten van het presidentschap werd stuk gesme ten. In Bankbiljet no. 10 liep dit over een bankbiljet van f 200, dat op straat ge vonden was bij het straatvegen. In de pauze werd gecollecteerd voor het aankoopen van een nieuw vaandel, dat opbracht een som van f 17.50. Hiermede zijn de gelden nu bijeen. Na afloop nam de zeereerw. heer pastoor het woord en bedankte allen, die hadden bijgedragen tot het oprichten dezer vereenigingen, inzonderheid den kapelaan, die zich belast had met de leiding voor het tooneel, den vorigen president, die veel had bijgedragen met finantieelen steun en den directeur van het Harmonie-gezelschap en sprak den wensch uit door Eensgezindheid, Onder- lin^-Genoegen tc verkrijgen. Ajzoo staat be. Harmonie-gezelschap nu geheel op zich zelf niet eigen be stuur. Met den wensch van ZjjnEerw., nog menig avondje ten beste te mogen geven, werd, na het spelen van nog eenige stukjes, o. a. het „V/ien Neer land's Bloed" en „Recruten-marsch", dit jaarfeest gesloten. RIJNSATERWOUDE: Heden had alhier de gewone jaariijksche keuring Nan vee plaats voor leden van de afdeeling Rijn- saterwoude en Omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. De uitslag was als volgt: Afdeeling: Drachtige kuispinken, aan wezig 32 stuks. le prijs: J. Verwey, Alkemade.2eprijs, C. Kooy, Oude Wetering, 3e prijs, W. Jansen, Woubrugge. Eervolle Vermelding, P. Rotteveel, Oude Wetering. Afdeeling: Kuiskalveren; 36 stuks aan wezig, le prijs: C. Kooy, Oude Wetering, 2e prijs, dezelfde. 3e prijs, Job van Leeuwen, Leimuiden, Eervolle vermelding, H. Vink, Rijnsaterwoude. Afdeeling: Kalfstieren, aanwezig 17 stuks. le prijs: J. Visser Ter Aar. 2e prijs, J. Verwey, Alkemade. 3e prijs, C. Lange- slag, Woubrugge. Eervolle vermelding, P. Rotteveel, Oude Wetering. De Voorzitter der Afdeeling, de heep B. Hoogwerff Kroon reikte na afloop de prijzen, met een toepasselijk woord uit in „Het Rechthuis". Hij wees er op, dat hier heden een veestapel aanwezig was, die gezien mocht worden en die niet licht overtroffen kon worden. Wij dankte ook voor de ruime inzending- der leden. De keuringscommissie bestond uit de heeren P. F. Veelenturf van Hazerswoude, Spruit van Alphen en G. Bouwmeester van Noordwijkerhout. STOMPWIJK. De Ioteling C. C. Goe man alhier, die in September j.l. werd ingedeeld bij het ,4e Reg. Infanterie, is wegens lichaamsgebreken uit den mili tairen dienst ontslagen. Gisteravond hield de harddraverij- vereeniging „Nooit Gedacht" hare eind- vergadering in het Café „Blesse Paard". De voorzitter de heer B. den Elzen, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna door den secretaris, den heer F. Kouwenhove, de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De pen ningmeester, de heer Chr. Starrenburg, bracht daarna een uitvoerig en duidelijk verslag uit over ontvangsten en uitga*; en der gelden, waaruit bleek, dat de in komsten waren f 841,96 en uitgaven f 586,09. Zoodat er een batig saldo over bleef van f 255,87, hetwelk bij de spaar bank alhier gedeponeerd wordt. Deze rekening en verantwoording werden na gezien door de heeren C. de Haas en P. Spruit en in orde bevonden. Daarna dankte de voorzitter den secretaris en den penningmeester voor hun accuraat beheer en dankte ook de verdere be stuursleden en commisarissen voor hunne medewerking. Doch alvorens deze ver gadering te sluiten kon de voorzitter niet nalaten een woord van dank te brengen aan den Heer A. v. d. Akker Sr., die de commissie zoo welwillend heeft bijge staan met woord en daad, dat, als er verschil bestond, hetzij in de vergade ringen of op de harddraverij, genoemde heer altijd de beslissing op zich nam. „Dat komt", zeide spreker, „omdat het een man is van ondervinding". (Applaus) Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een kort woord van dank deze vergadering. SASSENHEIM.De navolgende lotelingen der Nationale Militie zijn door den Militie raad afgekeurd: J Berkhout no. 1. B. J. d. Kiugr no. 12, F. Kroes no. 14 en M. Bruynen no. 15. Op 28 October a. s. zal schouw worden gedreven over de tochten, slooten en scheislooten van de Warmonder dammer- en Alkemaderpolder, de Floris Schouten Vrouwenpolder en de Mottiger polder. TER AAR. In de wijk van onze ge meente, genaamd Langeraar, is ten huize van den heer v. d. Laan eene sociëteit opgericht. Het doel van deze sociëteit is gelijk aan dat van haar onnoembaar zustertal in den lande. Hadden de op richters liever gezien dat ook inwonenden uit de wijken Korteraar, Jaagpad, Kerk buurt enz. tot het oprichten hunne mede werking verleenden, zoo maakte toch de eigenaardige ligging der verschillende wijken en de groote uitgestrektheid van onze gemeente het'noodzakelijk dat men zich tot Langeraar moest bepalen. Bij samenwerking der verschillende wijken immers zou men dadelijk stuiten op een onoverkomelijk bezwaar, en wel dit: men zou niet weten waar de sociëteit te vestigen; een hoofdvereischte toch voor den bloei van eene sociëteit is, dat de leden niet te ver van hun vergaderlokaal zijn verwijderd. Na gehouden stemming hebben voor dit jaar in het-bestuur zit ting genomen de heeren J. v. d. Bogaard, W. Egberts, D. v. d. Hoorn, Dr. Lindner en P. v. Rijn, welke heeren de functies onderling zullen verdeelen. VOORHOUT. Cornelis Simon Romijn, Ioteling der lichting 1910, getrokken heb bende no. 1 is in de gistci'-j. gehouden zitting van den Militieraad voor den dienst der Nationale Militie ongeschikt verklaard. Gedurende de aanstaande winter maanden zal alhier een cursus worden gehouden in het Italiaanse!] Boekhouden dóór j. Fleuren, hoofd dei school te Stompwijk. De deelnemers 12 in getale, vergaderen a.s. Donderdag 2i October 's avonds 7 uur, in het café „Boerhaave" ter bespreking en regeling van een en ander. Vv k.vt Li. bs-c-, iri.Mng haitöriege- schjtoOc i i i-icuwc i\. K. School, die welhaast i:; ;;cbriiik zai worden genomewj de wijding van de hardsteetien platen ter gedachtenis aan den eersten voorzitter van het Comité, dat zich wel heeft willen be- lasten met de zorg voor de z.g. blocmbol- lenakker ten bate der voornoemde school,, Het was de te vroegtijdig ons ont vallen heer Th. L. de Haas, die zich tot kerkmeester benoemd ziende, dit liefde werk ondernam en bij onze bloemkwee- kers terstond zulk een bijval vond, dat de eerste opbrengst reeds een belangrijke bijdrage leverde aan de schoolkas. Het opschrift op den eenen steen luidt: Deze steen is gelegd door DORUS DE HAAS oud vier jaar 15 19- 09 Op den tweedei: Als een hulde aan 21 diens vader f 1906 Vli. Het was een stille en eenvoudige. maar voor dé weduwe met haar hoog bejaarden vader, die haar bijwoonde, en het kleine kind, die het deed eene aangrijpende plechtigheid. Daar die 15e October tevens de verjaardag was van haar echtgenoote, moet dit blijk van waardeering hier roerend hebben getroffen. Een tweede wijding, die van de nieuwe schoolklok, was blijder van toon en op wekkend voor de verschillende besturen onzer kerkelijke aangelegenheden. In hel dere letters draagt deze klok haar. naam en haar doel Sint Jozef is mijn naam, De schooljeugd roep ik sa2m. Tevens roept zij de parochianen eiken dag uit de hoogte en in de verte toe, dat hunne christelijke mildheid in het beplanten van den schoolakker eigenlijk de grondslag is, waarop het schoolbe stuur dezeii bouw door de jongste Schoolwet geëischt durfde onderne men. De klokken luidt ze in de oqren „Maar de ouders planten hyacint, „Narcis en Tulp voor school en kind." De bekende mildheid der R. K. Ge meentenaren van Warmond voor haar onderscheidene belangen verzekert ons, dat ook deze metalen stem niet als een roepende in de woestijn klinken zal. Bij de keuring der nationale Militie is de Ioteling Herman Bekker (No. 5) afgekeurd. J. Bergman (No. 2) is vrij gesteld wegens broederdienst. WASSENAAR. Gisteren hield de ver eeniging V. P. N. een niet druk bezochte, maar zeer geanimeerde vergadering in 't Café Schrama. Langdurig werd ge sproken over „Kippenverzekcring". Het resultaat was, dat de aanwezigen er zich voor verklaarden en dat er in ruimer kring propaganda voor gemaakt zal wor den. Wanneer de noodige gegevens lijn verzameld zal in een volgende vergade ring. de premie worden vastgesteld en een reglement worden besproken. De verzekering zal een onderlinge zijn, ui sluitend voor leden van de V. P. N. Voor de veilin g van kippen zijn in 't veilingslokaal op 't erf van den heer Van der Zalm hokken noodigHet Be stuur van de V. P. N. zal in onder handeling treden met het Bestuur der veiling. Wellicht wordt in dit najaar nog een lezing gehouden over de voedering van 't pluimvee. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per ivgcl. F. A. DAMEN Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LF;!BP. (is) A cacS ern s*..vL LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de rechten de heeren B. D. Renssen (Arnhem) en C. J. de Vriesse, (den Haag)voor het propaedeutisch examen geneeskunde de heer J. J. Ho- moet, (Arnhem.) Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, na verdediging van „Stel lingen" Mejuffrouw Margaretha Helena O'Breen, geboren te Oegstgeest, wonende te Leiden. GRONINGEN. Geslaagd voor het eerste natuurkundig examen R. J. Wolvius en G. A. Prins; tweede natuurkundig exa men J. J. Jonkmans.. UTRECHT. Geslaagd voor het cand.: examen theologie II de heeren G. Alers en H. van Wessel (met lof) en het doct.; ex. rechtswetensch.ap de heer. P. H. W* G. van der Helm. AMSTERDAM. Geslaagd voor het can- didaats-examen scheikunde, de heer W., J. de Moov. De overdracht van het rectoraat van de vrije universiteit door dr. W. Geesink aan dr. H. H. Kuyper, zal plaats hebben Woensdag 20 October des namiddags ten 3 uur in liet gebouw van de Maatschappij voor den werkenden stand. Ernstig ongeluk. Men seint aan het „Vaderland": Gistermorgen vertrok uit Den Brlel naar Katwijk aan Zee een ijzeren barka»

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2