Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Üe directeur van de Zweed- sche export-firma Jon Hammer te Stock holm ontving Zaterdagochtend een post pakket, waarin zich een bom bevond. De bom ontplofte, toen de directeur het pakket opende de duim en de wijsvin ger van de recliterhand werden afge scheurd, terwijl de directeur verder nog een paar lichte kwetsuren bekwam. De bom was gewikkeld in een nummer van een jong socialistisch blad. Tegelijkertijd met den bommenaan- slag cp den directeur van de Zweed- sche exportvereenigiiig, Jon Hammer, ont ving de fabrieksdirecteur, Sjocholm, te Coiesborg een soortgelijk postpakket. Dit werd echter ontvangen door zijn zoon, wien de zaak niet pluis scheen. In verband met de aanslagen ontvin gen een aantal bladen, onderteekend door het uitvoerend comité van het sociaal-de mocratisch gerecht Toen de secretaris van den generaal-gouverneur van Warschau, Ut- hoff, gister een rit per automobiel maak te, ontplofte eensklaps het benzine-re- servoir. Uthcff werd licht gekwetst, zijn met gezel en de chauffeur kregen zwaardere wonden. Een voorbijganger echter werd ge dood, en zes anderen werden gewond, terwijl de automobiel verbrandde. De Londensche „Daily News" heeft uit Calgary, in de Canadeesche pro vincie Alberta, bericht ontvangen, dat bij prairiebrandeii, die daar onlangs hebben gewoed, een kudde van S00 buffels, die op gouvernementsland in betrekkelijke vrijheid werden in leven gehouden, op de vlucht zijn gegaan en hooogstwaarschijn- lijk zijn omgekomen. Deze 800 buffels v..reu Canadeesch eigendom. Z ij hoort th uis i n de s e ri e b r u- tale kunststukken van Arsène Lupin, de jongste inbraak in de villakolonie Hirsch- garten bij Köpenick. Daar bezit de heer B. grondgebied, waar hij een houten huis liet bouwen. Einde September was hij naar Berlijn vertrokken, maar liet een deel der meubelen in de villa achter. Dezer dagen reed een wagen voor en vier man nen begonnen het huis uit elkaar te la den. Buren, die toezagen, meenden dat werd gehandeld volgens opdracht van den eeigenaar en zij lieten de dieven onge deerd hun gang gaan. Zoo werd het ge- heele huis met al wat er in was meege nomen. (N. C.) De rechtbank te Ma nnheim heeft twee leden van een firma, die eier dooiers door middel van boorzuur ver duurzaamde, tot 150 en 100 Mark boete veroordeeld. In Napels heeft zich een geval van oplichterij op groote schaal voorgedaan. Zekere Mac Money, een Amerikaan, deed na bij de „Banca Com- mercïale", een millioen francs te hebben gedurende gedeponeerd, gedurende 6 maanden reusachtige inkoopen, Den 25 Sept. jl. verliet Mac Money Napels voor een uitstapje. Sedert is hij niet teruggekomen en vernam men, dat daags vóór zijn vertrek het gedeponeerde mil lioen was opgevraagd. Hij schijnt in verbinding te staan met een internationale dievenbende. De op lichterijen bedragen een totaal van 700.000 frs. Zonderlinge verkoop. Ko ning Leopold II heeft het gouden tafel servies van het paleis van Brussel ver kocht. Dit prachtig massief servies werd slechts bij buitengewone plechtigheden gebruikt. Het is een geschenk van Willem IV, koning van Engeland, aan zijn nicht Victoria, bij haar huwelijk met Leopold van Saksen-Coburg-Gotha, die later tot koning der Belgen werd uitgeroepen. Een artillerie-kapitein uit Wezel bracht te Hannover op den dag dat hij het huwelijkscontract geteekend had, den avond bij de ouders van zijn verloofde door. Hij was op het feestje dat zijn schoonouders gaven zeer vroo- lijk. Groot was dus de wanhoop van de verloofde, toen zij vernam, dat hij, die den volgenden dag haar echtgenoot zou zijn geworden, zich, bij zijn terugkomst in het hotel, waar hij den nacht zou doorbrengen, de aderen had geopend, uit het raam was gesprongen en stervend naar het ziekenhuis was gebracht Men kent de redenen van dezen zelf moord niet. Een Servisch officier van naam, Kolonel Cassidolats werd in den Servisch-Turkschen ooriog van 1878 door een kogel onder het schouderblad gewond. Daar toen nog geen Roentgenstralen be kend waren, staakten de doctoren hun zoeken naar den kogel, te eer daar deze geen oijn veroorzaakte. Eenige dagen geleden gevoelde kolonel Cassidolats een vreemde pijn aan den rechter long. Gisteren was hij nog vol maakt gezond toen hij plotseling, met de hand op den hartstreek uitriep: „Hier zit de kogel" en met de woorden op de lippen dood bleef. Twee Itlianen hebben een wereldreis ondernomen op zeer zonder linge manier, nl. in een ton. Ze hebben deze zeer vernuftig laten vervaardigen, met een bed en een stoel erin, die tijdens het rollen denzelfden stand behouden. Terwijl de eene in de ton rust, duwt de ander hem voort. In Parijs zijn ze door het gilde der kuipers geestdriftig ontvangen. Zij zullen OL hun reis ook Holland aandoen. Bij de aankomst van den snel trein WeenenWarschau, aan het station van Lublin, werden in een coupé eerste klasse zeven passagiers gevonden, die geheel en al bewusteloos waren. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de reizigers onderweg door spoor- wegroovers waren verdoofd en uitgeplun derd. Van de daders is geen spoor te ontdekken. (N. R. C.) Te Brussel bemerkteeenvrouw dat haar eenige eentimen ontstolen waren, waarvan zij haar twaalfjarig zoontje ver dacht. Zij nam hem streng onder handen en dreigde hem naar het politiebureau te laten brengen. Weenend sloop het knaapje naar de slaapkamer zijner ouders waar hij een flinken slok uit een fleschje met vergif nam. Onder hevige stuiptrek kingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De moeder van het ongelukkige knaapje is wanhopend. Het parket van Mechelen heeft instructie geopend te Bornhem in een verfoeilijken aanslag. Een meisje van 20 jaar, in dienst bij een herbergier, werd 's avonds in den tuin door een gemas kerd individu aangevallen, dat haar een prop in den mond siak en haar aan een boom vastbond. Na eenige uren vond men haar bezwijmd aan den boom vast- hangen. Bijgekomen wist zij geen signale ment op te geven. Men weet niet welke de beweegredenen van den aanvaller zijn geweest. De toestand van het hevig geschrikte meisje is ernstig. Gisterenmorgen is in de Lud- wigshafenerstrasse een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vele arbeiders zijn onder het puin bedolven. De brandweer heeft heeft tot dusver twee dooden, acht zwaar, en vier lichtgewonden te voorschijn ge haald. Reuter seinde Maandagavond uit Bonn: „Tusschen Bonn en Keulen is Zondag middag een ongeluk gebeurd met een automobiel, waarin Nederlanders zaten. Volgens de Bonner Zeltung werden de geneesheer dr. van der Sijp, zijne vrouw en een 21-jarige zoon zwaar gekwetst. Zij werden naar 't Johannishospitaal te Bonn overgebracht.' Over dit ongeval geeft de Nijmeegsche Ct. de volgende bizonderheden: Naar wij vernemen is de toestand der gekwetsten gelukkig niet zoo ernstig als het bericht doet vermoeden. Dr. v. d. Sijp met echtgenoote, zoon en neef, vertrok ken gisterenmorgen van Nijmegen naar Wiesbaden per auto. Nabij Bonn zijn zij bij het uitwijken tegen een boom gereden, waardoor de inzittenden uit den auto ge slingerd werden. Dr. van der Sijp kreeg een wonde aan het hoofd, welke gelukkig niet ernstig is. Mevr. van der Sijp brak een been. Ook de heer van der Sijp Jr. brak een been, terwijl de neef er onge deerd afkwam. De gekwetsten worden in het ziekenhuis verpleegd. Hedenmorgen werd uit Nijmegen naar dat ziekenhuis getelephoneerd en verno men, dat de toestand der gekwetsten be vredigend is. Dr. van der Sijp kon per soonlijk aan het telephoontoestel komen en berichten over het ongeval geven. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie In het „Katholiek Sociaal Weekblad" komt van de hand van ons medelid, den heer A. J. Oostdam, een artikel voor, dat wij om zijn belangrijkheid gaarne op ruime schaal verspreid zagen, aangezien men daardoor een juist beeld krijgt van de werking van het op ons initiatief op gerichte Bureau van Aangifte en Voor lichting in zake Credietverschaffing en men misschien door de lezing in andere plaatsen aangespoord zal worden het voorbeeld te volgen, door ook daar een dergelijk bureau op te richten. Het artikel in genoemd orgaan luidde aldus Zooals in het „K. S. W." al eens werd medegedeeld, fungeert te 'süraven- hage een commissie, tot stand gekomen op initiatief der „Nationale vereeniging tot bestrijding van den woeker" en ten doel hebbend, credietzoekenden van ad vies te dienen ten einde hen zoo uit de handen van pandjesbazen en woekeraars te houden, of hen daaruit te verlossen wat echter meestal niet zonder financieel kleerscheuren gaat. De commissie geeft geen geld, alleen goeden raad, en toch worden nu al sinds een jaar haar wekelijksche zittingsavon den regelmatig bezocht, wel een bewijs, hoe gaarne men raadgeving zoekt op het glibebrig veld der geldelijke voorschrif ten. De adviezen openen veler oogen, hou den menigeen van financieele „stroppen" af, en 't ware daarom gewenscht, dat in meerdere steden dergelijke commissiën werden opgericht. Om dit in de hand te werken, willen we hier even uiteen zetten, hoe ue com missie arbeidt. Zij kent de soüede bank instellingen en liefdadige inrichtingen der stad (de Bank van Leening daarbij inbe grepen) en verwijst haar bezoekers naar een dier adressen, hen 'tevens waarschu wend voor financieele uitzuigers,- waar van zij er ook meerdere pij naam en da den kent. Om den juisten raad te kunnen geven wordt nauwkeurig geïnformeerd naar de omstandigheden, waarin de bezoeker ver keert; diens mededeelingen worden inge schreven op een kaart, die er als volgt uitziet: Nationale .Vereeniging tot be strijding van den Woeker, 's Gravenhage,.19 No. Naam en voornamen: Adres Maatschappelijke positie t Borgen Benoodigd bedrag: Doel der leening: Mededeeling door aanvrager verstrekt; Verwezen naar: Resultaat Is later aan verplichtingen voldaan? Deze kaart wordt in 't archief der com missie bewaard; ze staan daar alphabe- tisch, waartoe in 't vierkante hokje aan den linkerkant de twee eerste letters van den naam worden ingevuld. De kaart spreekt voor zichzelf. De rubriek „mededeelingen door aan vrager verstrekt" verhaalt van allerlei on dervonden woekerellende en zoo komt de commissie steeds meer op de hoogte van wat in de stad op dat gebied te koop is; leert steeds beter de adressen kennen waartegen zij waarschuwen moet. Een der goede adressen wordt naar be vinding van zaken ingevuld achter „ver wezen naar", terwijl de twee volgende rubrieken strekken, om ook te boeken, hoe 't met den patiënt verder gegaan is wat alweer bevorderlijk is voor 't juiste inzicht der commissie. Ten einde de bezoekers te introducee- ren bij de inrichtingen, waarheen zij worden verwezen, wordt hieraan met uitzondering natuurlijk van de Bank van Leening, waar het pand de introductie is een kaart gezonden van dezen in houd 's-Gravenhage, ...19No. Wij verwezen (volgt de naam van den bezoeker) ingevolge een gedane crediet-aanvra- ge naar uwe instelling. Aanvrager is door ons in het bezit gesteld van een kaart, dragende hetzelf de nummer van deze strook. Wij verzoeken U beleefd, bij aanvrage deze kaart in te nemen en beantwoor ding van eenige daarop vermelde vra gen betreffende het resultaat, te willen retourneeren aan ons Bureau: Anna Paulownastraat 97, Den Haag. Nat. Ver. tof bestrijding van den Woeker. Bureau van voorlichting inzake Cre dietverschaffing. Den bezoekers wordt mededeeling ge daan van de verzending dezer kaart en zij krijgen bovendien een introductie- kaart mede zie "boven van dezen inhoud 's-Gravenhage... 19... No... (Hier wordt ingevuld de naam van den credietaanvrager). verwezen naar (Hier wordt ingevuld de naam der credietinstelling). Werd de aanvrager geholpen? Aan welk bedrag? Onder welken waarborg? Zoo neen, waarom niet? Deze kaart wordt door de crediet- stelling, die zoo ineens op de hoogte is omtrent haar cliënt, van dezen aan genomen en aan het bureau teruggezon den na invulling der vragen. Dit ziet dan 't resultaat van zijn arbeid en weet tevens, of de aanvrager nog verdere hulp behoeft. Natuurlijk worden niet alle aanvra gers geholpen. Wie geen borgen of an dere zekerheidsinstelling heeft, klopt vergeefsch aan, maaris tevens tegen woekeraars gewaarschuwd, wat even eens goed is, indien ten minste de waar schuwing niet in den wind wordt ge slagen. Zoo werkt de Haagsche commissie. Men ziet: 't is eenvoudig, zoodat navol ging heel gemakkelijk is. Voor wie er meer van weten wil't adres staat op een der kaarten. Een ding zal men echter nooit vernemenwat de bezoe kers hebben medegedeeld. Dit blijft ge heim, terwijl op de groote kaarten waarbij ook een register behoort, niet wordt vermeldt, „wat ook maar eenigszins compromiteerend is voor den betrokken persoon, 't Is alles streng zakelijk, wat daarop staat. Nogmaals't werk is eenvoudig, maar ook: 'tnut is groot. Men brengt immers voorlichting en waarschuwing juist en te rechter tijd tot degenen, die 't be hoeven. Vandaar: ter navolging". Tot zoover het artikel uit het „K. S. W." Mocht iemand nog nadere inlichtingen verlangen ,hij wende zich tot den secre taris der Nat. Ver. tot Bestr. v. d. Woe ker, Groot Hertoginnelaan 121, Den Haag. 's-Gravenhage, Oct. 1909. De Nationale Vereeniging tot bestrijding van den Woeker: Mr. JOH. J. BELINFANTE, Voorzitter, j. M. MAURY, le secretaris. Geachte Redacteur. Gaarne zou ik een enkele opmer'<ig willen; maken over het raa.dsverslag m Warmond, dat in uw nummer van 7 October j.l. voorkwam. Ik wensch dit te doen omdat mij uit verschillende ge sprekken blijkt, dat niet begrepen wordt, waarover de kwestie ging. Het al of niet wenschelijke van ker mis op Zondag kan ik gerust in 'J mid den laten. Wel werd dit, naar ik vernam een oogenblik in 't debat gebracht, maar zblks ten onrechte. Burgemeester en Wethouders spra ken hierover niet in hun voorstel. Zij voldeden bloot aan den wensch van H. H. Gedeputeerde Staten, om de bepalin gen van art. 5 en 6 der politieveror dening, die in strijd blijken te zijn met de Zondagswet, met die wet in over eenstemming te brengen. Ieder zal mij toestemmen dat dit hun plicht was, wanneer men er slechts aan denkt dat de raadsleden bjj hun eedsaflegging trouw aan de Grondwet en aan de wetten des Rijks zweren. De beide leden die dus Vóór het voorstel van B. en W. stemden heb ben eenvoudig hun plicht gedaan. De zaak op zich zelf heeft met het vóór-, of tegen stander zijn van de kermis niets te maken. U dankende voor de verleende plaats ruimte noem ik mij, Hoogachtend, Arno nesciri. Warnïond, 9 October 1909. BOSKOOP. GEBOREN: Wilhelmina Maria, d. van A. Rijnbeek en M. C. Blonk. Stijntje Jacoba, d. van W. Alphenaar en T. Z. van den Toorn. Adrianus Paulus, z. van P. Hoogerbrug en D. Burger. Petrus Adam, z. van H. J. Mathot en H. M. Loomans. Cornells Gijsbertus, z. v. G. Droog en M. M. de Lange. Dirk, z. van D. van der Pol en N. Hoo- gendoorn. OVERLEDEN: Pietertje van Kleef, 65 j. HILLEGOM. ONDERTROUWD: D. J. Gips en E. Buurman. GETROUWD: E. Spreeuw en A. Turk. J. v. d. Kaaij en A. de Groot. BEVALLENA. Luk, geb. Koppedrajer z. D. A. v. d. Ploeg, geb. v. Zuijlen, d. J. v. Dijk, geb. v. Zonneveld, d. M. v. d. Hengst, geb. Been, d. G. v. d. Heiligenberg, geb. de Wit, z. J. Dege- naars, geb. de Vreugd, z. J. Weijers, geb. Bergman, d. OVERLEDENA. J. G. Hermans, 1 d. S. C. de Zwaan, 27 j. KATWIJK. GEBOREN: Wilhelmus Cornelis,z. v. W. C. Verhart en C. v. Rooyen. Corne lia, d. van C. v. Beelen en J. Houwaard. Hendrik, z. van W. Guyt en A. v. Duy- venvoorde. Teunis, z. van W. de Mol en A. den .Haas. Cornelis, z. van P. Ouwehand en K. Ros. Gijsbert, z. van H. v. d. Plas en K. Hellenberg. Maria, d. v. P. v. Duyvenbode en M. Schonen berg. Jacob, z. van H. Varkevisser en M. v. Duyn. Jacobus, z. van M. Pronk en JH. J. v. d. Toorn, r— Dirk, z. van B. Varkevisser en J. v. d. Plas. Neeltje, D. van K. Dijkdrent en A. Berkhey. Cornelis, z. van C. Schaap en J. Barn- hoorn. ONDERTROUWD: W. Koelewijn jm. en L. de Ruyter jd. A. v. Rijn jm. en L. Vlieland jd. Joh. v. Velzen jm. en J. C. v. d. Eshof, jd. GETROUWD: Johannes Paling, jm. en Engelina Groen jd. Pieter Brussee jm. en A. Burgerhout jd. OVERLEDEN: Jannetje Ketting, 73 j. geh. met O. v. Duyn. Krijntje Kulk, 5 d. D. van C. Kulk en A. W. v. d. Plas. KOUDEKERK. BEVALLENM. v. Harskamp, geb. v. Klaveren, z. A. v. d. Ent, geb. Ouds hoorn, d. OVERLEDENC. A. Perreijn, 7 m. LEIDERDORP. GEBORENJohanna Pejronella, d. van G. Rodenburg en J. C. van iterson. En gelina Margaretha, d. v. M. Weijer9 en J. Stoute. LISSE. GEBOREN: Jacobus Nicolaas, z. v. J. M. Aartman en M. J. Hoogeveen. Ja cobus, z. van A. J. Alders en P. Oost hoek. Wilhelmina Maria, d. v. M. A. Verlaan en W. P. Vitscher. Johannes, z. v. N. v. d. Hulst en M. v. d. Berg. ONDERTROUWD: M. P. Straathof en J. van Grieken. GEHUWD: P. Faas en J. A. v. Hou ten. OVERLEDENCornelia Agnes van der Vlugt, 2 j. Hendrik Bosch. NOORDWIJK. GEBOREN: Pieter, z. v. M. Hazenoot, en M. H. Hazenoot. Pietje, d. v. C. van Duijn en P. v. Beveren. ONDERTROUWD: J. Mezuger, 22 j. en M. Smets, 27 j. STOMPWIJK. GEBOREN: Alida Wilhelmina, d. van P. v. Rijn en M. C. v. d. Sande. ONDERTROUWD: P. J. Koolons, 27 j. en C. P. v. d. Sande, 26 j, VOORSCHOTEN. GEBORENRoelof, z. v. J. v. d. Zwart en jr. Smalbil, wassi: aar. GEBORENCornelis, z. v. H. v. d. Does en G. van Dijk. Frederika Johan na, d. v. A. Teunissen en W. E. van Doorne. Johannes Stephanus, z. van A. C. Hoogendoorn en A. M. v. d. Ham. ONDERTROUWD: L. P. Grevers en W. P. Ruygrok. ZWAMMERDAM. GEBOREN: Hendrika .Theodora, d. v. Arie Duits en D. Benschop. V erkoopingen. AARLANDERVEEN. 13 en 20 Oct. De Vergulde .Wagen. Winkelhuis met bur gerwoonhuis en twee werkmanswoningen nabij 's Molenaarsbrug onder Oudshoorn,- Notaris Mr. C. v. d. Lee. WOERDEN. 13 en 20 Oct. De dub bele Sleutel. Buitenplaats „Rijnoord", 58 A. 94 c.A. Notaris Jhr. P. J. van ^Winter, HOOFDDORP. 14 Oct. De Beurs.' Tuin- en weiland, geschikt voor bollen land, 2 H.A. 31 A. 70 c.A., liggend aan den Spieringweg nabij de Cruquius; een perceel water onder Ludelstaart 2 H.AA 16 A. Notaris C. F. J. Heinsius, .Haar-' leminermeer. TER AAR. 14 Oct. Afbraakveiling aan den Aarddam; deurwaarder P. H. Ver sluis, Alfen. NOORDWIJKERHOUT. 19 en 26 Oct. Logement van mej. de Wilde. Bouwmans woning „Schimmelpenninck", met wei- en teelland 24 .H.A. 27 A. UITHOORN. 20 Oct. Rechthuis. Boe renwoning aan den weg tusschen Kwakel en Vrouwenakker met wei of hooiland en water 13 H.A. 72 A. 11 c.A. Notaris A. C. Roelofs Valk. LEIDEN. 22 en 29 Oct. Zomerzorg. Bouwmanswoning „Buitenkist", onder Hazerswoude met 27 H.A. 23 A. weiland; bouwmanswoning „Lemmerenberg", on der Zoeterwoude, Haagweg 19 en een half H. A. weiland; .Weiland in den Bosch- en Gasthuizerpolder onder Zoeterwoude 8 H. A. 54 A. Notaris mr. D. v. Riesseny Katwijk. NIEUW-VENNEP. 26 Oct. Boelhuis aan den Sloterweg, ten huize van den heer J. J. Coert; vee, hooi, boerenwagens, enz. HAZERSWOUDE. 27 Oct. en 3 Nov. café van mej. wed. Boers (dorp). Bouw manswoning met 14. H. A. weiland en 2 burgerwoonhuizen. Notaris C. Korte- weg. ALFEN AAN DEN RIJN. 28 Oct. en 4 Nov. St. Joris. Bouwmanswoning met -0 H.A. weiland in den Grooten polder on der Oudshoorn. Notaris C. Kortewcg. Marktberichten. AMSTERDAM, 12 Oct. Aardappelen, De prijzen waren als volgt: Andijker muizen f 1.60 a 1.90, kleine f 1 a 1.20, blauwe f 1.90 a f2 Friesche blauwe f 1.80 a 2.25, borgers' f 1.60 a 1.80. IJpolder bonte f 2.50 a f2.60, borgers f 1.40 a 1.60, blauwe f2.a 2.60. Geldersche blauwe f2.10 a 2.20, bonte f 2.20 a 2.40. Zeeuwsche bonte f 2.10 a 2.60, blauwe f 2.20 a 2.50, eigenheimers f 1.80 a 2.20. Hillegommer zand- f 2 a 2.50, eigenhei mers f 3.50 a 3.75. Aanvoer 6 ladingen. PURMEREND, 12 Oct. Heden waren aangevoerd 143 stapels kleine kaas, hoog ste prijs f 29.50, 2 stapels middelbare f 28.50. SNEEK, 12 Oct. Marktboter, le keur f 54.50, Aanvoer 14 vierde en 1 achtste vn. Bij de vereeniging: le keur f54.50 Fabrieksboter. Aanvoer 6 derde en 33 zesde vn. Prijs f 57.50. Noteering van de commissie der Ver eeniging van boter- en kaashandelaren irf Friesland: Boter 1ste soort f 58.50. Kaas Nieuwe Nagel, f 54, aanvoer 331 kilo. ROTTERDAM* 12 Oct. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer cifca 9000 balen van allo soorten, meerendeels stroogele en Rijn-' burgsch zaad. Verhandeld werden groote bruine a f 1.40 tot f 1.32 en half, kleine bruine f 1.85 a f 1.75, stroogele en Rijn- burgsch zaad f 1.20 tot f 1.15. Kwaliteit nog steeds onbevredigend en niettegen- staar.de de kleinere aanvoer is handel traag op eenigszins verlaagde prijzen. BRADFORD, 11 Oct. Wol. De markf was heden stiller op teleurstellende be richten van het Continent en in verband met dalende prijzen in Australië. Koopers trokken zich terug. De noteeringen wer den intusschen gehandhaafd op 28 d. voor 60 str. en op 13 drievierde d. voor 40 str. In Engelsche wol was de omzet slechts klein. SCHIEDAM, 12 October. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. Moutwijn f 13M per H.L., cont. zonder fust en zonder belasting. Noteering der Vereeniging „Bond van DistiK lateurs" gevestigd te Rotterdam. Zonder fust en zonder belasting. Moutwijn f 13.50 per H.L. Jenever 18.— Amst. Proef f 19.— Moutwijn. Stemming vast. Spoeling per ketel f 1.50. Prima Spiritus f 17.- A f P« H.L. Ruwe f 8J£ f i> n Melasse I I H,75 4 1 15.25

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6