ook geen ander werk mocht verrichten, zooals uit de desbetreffende besteksbe- pafingen ten duidelijkste blijkt. B. en W. stellen daarom voor aan de pensioensverordening eene bepaling toe te voegen, waardoor aan ambtenaren, die gedurende een of meer jaren, onmiddel- lijk aan hunne aanstelling in dienst van de gemeente voorafgaande, in particulie ren dienst krachtens aanwijzing van een hoofd-ambtenaar der gemeente met werk i ten behoeve van de gemeente belast wa ren, bij de berekening van hun pensioen de aldus in particulieren dienst doorge brachte jaren worden meegeteld. Ten einde evenwel tegenover andere gemeen te ambtenaren geen onbillijkheid te doen bestaan, zullen de vorenbedoelde ambte ren een bedrag in de gemeentekas hebben te storten, gelijk aan het totaal der pen sioensbijdragen, die zij aan de gemeente zouden hebben moeten betalen, indien zij gedurende die jaren in vasten dienst van üe gemeente waren geweest. Dit bedrag moet uiterlijk in vier gelijke 'jaarlijksche termijnen in de gemeentekas worden gestori Door deze wijziging zal niet alleen "adressant, maar zullen alle ambtenaren, die in soortgelijk geval verkeeren, worden ge eb aai Voordrachten Onderwijzend Personeel. Ter benoeming van een onderwijzer tnet verplichte hoofdacte aan de openbare scholen 3e klasse no. 2 en 5 hebben B. en W. de volgende voordrachten opge maakt: School 3e kl. no. 5: lo. H. v. Wamelen, onderwijzer aan de school 3e kl. no. 5, 2o. K. H. Buikstr.a, dito en 3o. W. J. Beumer, dito, school 3e kl. no. 1. School 3e kl. no. 2, lo. K. H. Buikstra; 2o. W. J. Beumer en 3a J. A. Lu ca, onder wijzer te Vianen. Volgens de verordening wordt het hoofd der Jongensschool le. klasse bij gestaan door S onderwijzers, op 't oogen- blik zijn aan die school slechts 7 leer krachten verbonden, welk aantal wegens het gestadig toenemen der leerlingen met één moet worden vermeerderd. In ver band daarmede hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt: lo. mej. N. G. Herfst; 2o. mej. A. A. E. Driesens en 3o. mej. M. A. Grevenbroech, allen on derwijzeressen van openbare scholen al hier. Levering van Electriciteit. Van de N. V. Wernink's Betonfabriek is een verzoek ingekomen crfi haar fa brieken aan den Morschweg onder Oegst- geest aan te sluiten aan het kabelnet der Stedelijke Electriciteitsfabriek. De Ven nootschap is genegen een contract aan te gaan voor den duur van 10 jaar met een jaarlijksche afneming van meer dan 10.000 kilowatturen. De hoofdingang van het terrein ligt 1032 M. buiten de grens der gemeente, zoodat de Gemeenteraad moet beslissen over de inwilliging van het verzoek, B. en W. stellen voor Commissarissen te machtigen de fabrieken van de Naaml. Venn. Wernink's Betonfabriek aan te slui ten aan het kabelnet, onder voorwaar de, dat door de Vennootschap boven den gecontracteerden 9traamprijs, voor den buiten de gemeente Leiden liggenden ka bel een jaarlijksche huur zal worden be taald van 25 ct. per Meter kabellengte, met dien verstande dat deze huur niet zal behoeven te worden betaald, wanneer't stroomverbruik der fabrieken in eenig jaar meer bedraagt dan 50.000 KAV. U. De voorstellen van den heer P. J. Vergouvten. B. en W. "hebben prae-advies uitgebracht ©ver de in September van het vorig jaar ingediende voorstellen van den heer P. J. Vergouwen, inzake de omzetting van de H. B. S. voor Meisjes in een school voor M. U. L. O. en de verhooging van de schoolgelden aan de beide Hoogere Burgerscholen en het Gymnasium, nadat vooraf Curatoren van het Gymnasium en de Commissie van toezicht op het Mid delbaar Onderwijs aan B. en W. hunne adviezen hadden doen toekomen. Het eerste voorstel beoogende een onderzoek naar de uitvoerbaarheid van de omzetting dér H. B. S. voor meisjes in een meisjesschool voor M. U. L. O. en naar de gevolgen, die deze zoowel voor het onderwijs als voor de gemeente- financiën zou opleveren ligt in het bij zonder op het gebied van de commissie voor het Middelbaar Onderwijs. Aan haar oordeel kan dan ook groot gewicht wor den gehecht. Met de commissie zijn B. en W. van oordeel, dat eene hervorming als bovenbedoelde niet ernstig genoeg kan worden ontraden. Een H. B. S. be oogt het geven van een veel breedere ontwikkeling aan hare leerlingen dan een school voor M. U. L. O. en die ge legenheid zou daartoe aan de ouders wor den ontnomen, die hun dochters een bree dere ontwikkeling wenschen te geven, dan op de lagere school wordt verkregen. Ve le ouders zouden hiermede niet tevreden zijn en elders voor hun kinderen het on derwijs zoeken, dat onze gemeente hun niet langer vermocht te geven. Daardoor zou Leiden een harer aantrekkingspunten verliezen en bij behoud van hetzelfde leer plan zou zeker verandering van den naam alleen, der Regeering geen aanleiding kan nen geven om de inrichting voor een Rijkssubsidie voor te dragen. Waar dus de zaak zelf noch door B. en W., noch door. de commissie van Toe zicht wordt gewild, is het duidelijk idat een onderzoek naar dc uitvoerbaarheid tijdroovend en doelloos is en daarom ad- viseeren B. en W. den Raad dit eerste voorstel van den heer Vergoouwen niet aan te nemen, indien de Raad reeds nu, met B. en ,\V. in beginsel van meening mocht zijn, dat de omzetting in g e er» geval behoort tot stand te komen. Iets meer is er voor het tweede voor stel van den heer Vergouwen te zeggen: Verhooging van het schoolgeld aan de H. B. S. voor Meisjes tot f 80. Het kan toch niet worden ontkend, dat het school geld aan de H. B. S. voor Meisjes hier zeer laag is en dat, waar voor dit on derwijs geen rijks-subsidie wordt ver leend, de gemeente voor iederen leerling een vrij belangrijk bedrag moet bijpassen. Toch meenen B. en W., na ernstige over weging, ook aanneming van dit voorstel te moeten ontraden. De gemeente past jaarlijks op de H. B. S. voor Meisjes f 15.000 bij, d. i. f158 per leerling. Verhoogt men het school geld met f 20, dan wordt dit bedrag ge bracht op f 138. B. en W. meenen even wel, dat dit resultaat niet zal worden be reikt, want vele ouders kunnen dit ver hoogde schoolgeld niet dragenniet min der dan 18 hunner hadden blijkens een ingesteld onderzoek een inkomen van minder dan f 3500. Zoc het aantal leerlingen geleidelijk met 20 vermindert, zou slechts een luttele bate in dc gemeentekas vloeien, waarte genover het nadeel zal staan, dat deze gemeentelijke instelling aanmerkelijk veel minder nut zou afwerpen, nog daarge laten de indirecte nadeelen, die van een minder gemakkelijke toegankelijkheid van deze onderwijs-inrichtïng het gevolg zou den kunnen zijn. Zelfs aannemende, dat slechts enkele, zeg een vijftal, leerlingen de school zou den verfaten, is een hoogere opbrengst van f 1400 nog gelijk een druppel in de zee bij een tekort van f 15.000 en voor dit betrekkelijk klein voordeel mogen wij ons aan het risico van een veel grooter nadeei niet blootstellen. Om al deze redenen meenen B. en W. dat ook het tweede voorstel van den heer Vergouwen niet behoort te worden aan genomen. Het meest zou zeker voor de aanne ming van het derde voorstel van den heer Vergouwen te zeggen zijn, indien dit voor stel zóó wordt gelezen, als het hoogst waarschijnlijk door den voorsteller wordt bedoeld. B. en W. nemen dan ook aan, dat de heer Vergouwen bedoeld heeft het school geld te verhoogen voor die leerlingen, der beide H. B. S. en het Gymnasium, die elders wonende, hier het onderwijs volgen. Deze verhooging zou uit een bil lijkheidsoogpunt wel aanbeveling verdie nen. Immers het geldt hier de kinderen van in de nabijheid van Leiden wonende ouders, die, zonder in de gemeentelijke lasten bij te dragen, hun kinderen hier de onderwijsinrichtingen laten bezoeken te gen betaling van hetzelfde geringe school geld, dat de ingezetenen der gemeente verschuldigd zijn. B. en W. deelen niet de wettelijke be zwaren door Curatoren van het Gymna sium hiertegen ingebracht, voor zooverre het de verhooging van schoolgeld aan het Gymnasium betreft. Het heffen van een hooger schoolgeld voor „buitenleerlingen" zou het rijks-sub sidié voor de H. B. S. voor jongens in gevaar kunnen brengen. Immers, het Rijk zou zijn belang geschaad kunnen achten, wanneer de gemeente aan de toela'ting van „buitenleerlingen" tot de school be zwarende voorwaarden ging stellen. De redeneering van de billijkheid ga2t slechts ten deel op. Wie toch zou het bil lijk kunnen vinden van de ingezetenen van Katwijk of Sassenheim, of Voorscho ten, of Alfen, die hun kinderen nog bo vendien dagelijks een verre reis per tram of boot moeien laten maken, om onze onderwijsinrichting te bezoeken, een hoo ger schoolgeld te heffen? Van dezen kan men toch zeker niet zeggen dat zij zich opzettelijk aan de grenzen onzer gemeente hebben gevestigd om zonder in hare las ten bij te dragen, van hare lusten te ge nieten. Een verhoogd schoolgeld zou deze leerlingen ongetwijfeld van de school ver drijven. Zoolang bovendien splitsing van klas sen niet noodig is, of zonder de leerlin gen van buiten toch noodig is, kan, hef is duidelijk, de toelating dier leerlingen voor de gemeente slechts voordeel ople veren. B. en W. stellen daarom den Raad voor het derde voorstel van den heer Vergou wen te verwerpen. Bedrijfsbelasting. De heeren J. P. Creijghton en P. J. Mulder treden 1 Januari 1910 periodiek af als lid en plaatsvervangend lid van de commissie van aanslag voor dc bedrijfs belasting. Zij zijn echter herbenoem baar. B. en W. stellen daarom den Raad voor tot eene benoeming over te gaan. Af- en overschrijving. B. en whebben den Raad ter goed keuring voorgelegd een staat van af- en oversein.Mg ten bedrage van f 25.004,67. O. m. /am te kort op volgn.. 107, on derhoud an brandweerkazernes f 400, tengcw van de inrichting van perceel Bakvc; ..g tot bergplaats van brand- uecr-w ieel; volgn. 123, kosten van i 700 tengevolge van de veruieu- v k der noordelijken vleugel der l (geraamd op f1050), volgn. Ü.r, - .cc* ai i 2500, tengevolge van de uitgaven voor het Prinses Julianafeest, volgn. 165,- ziekenverpleging f ,7500de ze post was geraamd var» 1909 opf15000. maar aan de stadszieke armen werd reeds het eerste halfjaar van 1909 uitgegeven f 11274 Hoogere ontvangsten worden verwacht fer zake van de Stedelijke Gas- en Elec triciteitsfabriek ad f 14000 en de hoof delijke nomslag f 6000. NOORDWIJK. Tengevolge der be richten, dat de electrische-tram-plannen vasteren vorm beginnen aan te nemen, begon men te vreezen voor de mooie lindeboomen, die het sieraad zijn van onze breed e voorstraat. Die vrees was alleszins begrijpelijk. In vele steden en ook op andere plaatsen, waar electrische trams rijden, ziet men de geleidingsdraden, waarlangs de con tactbeugel van de tram zich beweegt, tamelijk hoog zijn aangebracht. Wij kunnen thans uit de beste bron mededeelen, dat onze lindeboomen niet gerooid behoeven te worden. De eenige kans, die wij loopen, is, dat enkele takken, die te laag hangen, verwijderd zullen worden. Daartegen zal niemand bezwaar hebben, nu men weet, dat men de boomen zelf sparen zal. Bij de aanbesteding van het „ge deeltelijk afbreken en weder opbouwen van het café-restaurant „Hof van Hol land" had zooals wij bereids ver meldden de heer A. B. Beijer van Amersfoort ingeschreven voor f 12800. Hij was de laagste inschrijver. Zoo juist vernemen wij, dat het werk aan den heer Beijer is opgedragen. Eenige bewoners hebben Maandag avond een verschijnsel aan de lucht waar genomen. Het was een lichtplek, ongeveer 1 meter groot, terwijl de vorm verschillend was. Herhaalde malen bewoog deze licht plek zich aan den hemel van Noordoost naar Zuidwest, een baan beschrijvend van naar schatting 6 of 7 meters lengte. Dit verschijnsel heeft men waargenomen in de richting Leiden, ongeveer ten Noordwesten van het lichtverschijnsel, dat Leidens verlichting 's avonds tegen den hemel afteekent. Bij het opkomen was bedoelde lichtplek in helderheid ongeveer gelijk aan Leidens lichtaf- schijnsel, was het echter halverwege zijn baan, clan was het veel helderder. Wij konden de nieuwsgierigheid niet bevredigenwij kunnen niet nagaan, wat het geweest kan zijn. NIEUWKOOP. Gistermiddag viel het 4-jarig zoontje van A. K. vin een over een slootje liggende plank. Hij kwam op het hoofd staande in den modder terecht, maar werd gelukkig door een voorbijganger op het drooge gebracht. 'tWas hoog tijd. OEGSTGEEST. Aangezien in de ver gadering van verleden Woensdag de Oranje vereeniging niet tot stand is ge komen, wijl niemand- zich de keuze als bestuurslid liet welgevallen, heeft de WHhelmina vereeniging in hare ver gadering van Maandagavond j.l. besloten haar besluit tot ontbinding indertijd ge nomen, in te trekken en besloten om op den sinds 6 jaren ingeslagen weg voort te gaan. Intusschen hoopt zij weder op den financieelen steun van de ingezetenen te mogen rekenen, teneinde in staat te zijn haar jaarlijksch kinderfeest geregeld te kunnen organiseeren. De „Staatscourant" bevat de wijzi gingen in de statuten der Naamlooze Vennootschap Zuid-Hollandsche Bloem- bollenkweekerij en Export-maatschappij voorheen onder de firma G. C. van der Hoeff en Co., alhier. WARMOND. Gisteren-avond vergader de ten raadhuize de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente. Aanwezig waren de heeren J. J. de de Haas, Jac. M Heemskerk, F. C. A. N. Machen, C. Luchthart, J. Schoneveld, G. B. de Vroomen en de pas aange- stelden hoofd-onderwijzer de heer Kors- wagen. Afwezig: de ZeerEerw. Z.Gel. heer Faskin, de voorzitter der commissie, die verhinderd was. In deze Vergadering nam de hoofd onderwijzer, de Heer C. Lugthart, zijn afscheid. Om gezondheidsredenen is aan dezen heer met ingang van 1 Oct. 11. op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Van de oprichting tot op heden heeft hij het secretaris-ambt van deze com missie bekleed. De heer Lugthart heeft zich thans te Oegstgeest gevestigd, ter wijl zijn schoonzoon, de heer Korswagen, hein als hoofd-onderwijzer is opgevolgd. De vergadering betuigde den heer Lugt hart dank voor de vele trouwe zorgen, en steide voor, den heer Korswagen ook als opvolger in het secretarisschap te benoemen. Hierover werd gestemd. De heer Korswagen werd aangesteld met 5 stemmen één stem was blanco gebleven. Geen punten van behandeling meer aan wezig zijnde, sloot de voorzitter de ver gadering. ZOETERWOUDE. Verschillende eige naren, houders van varkens aan het Utrechtsche Jaagpad, hebben van B. en W. aanschrijving ontvangen naar aanlei- ding van een ingesteld onderzoek van ge meld college, waarbij bleek, dat de toe stand der varkenshokken niet voldeed aan de eischen, gesteld bij art. 18 der Alg. Politieverordening. PpJtyejsch&ejicteJioudeis van varken-, <Jie zonder vergunning mesterijen er op na houden,- zijn door gemeld college er op gewezen die vergunning, met het oog op de volksgezondheid, nog aan te vragen waarna zal worden besloten in hoe verre die mesterijen geoorloofd zijn,- ter wijl eerstgenoemden hebben te zorgen dat de hokken binnen acht dagen aan de ge stelde voorwaarden voldoen. Gisteravond hield de Vereeniging „.Steunt Elkaar" hare gewone half jaar lijksche vergadering in het café „Ik leer nog". De Voorzitter, de heer Jac. v. d. Hoeven, opende met een woord van welkom de vergadering en schetste in het kort het afgeloopen halfjaar. Hierna las de secre taris, de heer J. Hogervorst, de notulen voor, welke onveranderd werden goed gekeurd. De penningmeester, de heer D. de Munnik, bracht daarna verslag uit over het afgeloopen halfjaar, waaruit bleek, dat ontvangen was aan contributie f 219,05 en uitgegeven aan ziekengeld f 84,37 eu aan onvoorziene uitgaven f 11.88, te zamen f95,25, alzoo een batig saldo van f 122,79. Het 4de punt der agenda was „Aan neming nieuwe leden" waarvan door 3 personen werd gebruik gemaakt. De Voorzitter merkté hierbij op dat het leden tal nu gestegen was tot 96. Bij de rond vraag vroeg de heer Meier' of het niet mogelijk was om boete op het niet be zoeken der vergadering te stellen, waarop de Voorzitter hem antwoordde, dat het boetestelsel reeds bestaan had, maar dat bij het ontvangen zich verschillende moeilijkheden voordeden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter met een woord van op wekking om donateurs en leden te werven, en om vooral de vergaderingen flink bij te wonen, deze jaarvergadering. ZOETERWOUDE. De milicien J. Sleg- tenhorst alhier, die in September jl. bij het 4e Reg. Inf. was ingedeeld, is wegens lichaamsgebreken uit den dienst ont slagen. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. BAMEN ZOON. Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. 03) W. J. CREYGHTON BRANDSTOFFENHANDEL. MIDDELWEG 19c. TELEF. 114. Mevrouw. Hebt U mijn reclame reeds ontvangen? Niet? Zoudt U dan zoo beleefd willen zijn uw adres op te geven. Dan zullen wij het U direct zenden. Hoogachtend, W. J. CREYGHTON. Acadeitaienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal-examen geneeskunde, de heer M. W. Scheltema (Leiden). Theoretisch geneeskundig-examen, de heer P. H. Olivier (den Haag). Candidaats-examen geneeskunde de heer B. Quispel (Rotterdam). 2e natuurkundig-examen de heeren J. Peereboom (Leiden) en L. C. V/. Naessens (den Haag). Candidaats-examen godgeleerdheid 2e ged. de heer G. J. van Ingen (Wasse naar). Candidaats-examen Nederl. letteren de heer F. D. K. Bosch (Amsterdam). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op proefschrift: Het handels- en fabrieksmerk en zijne be scherming, de heer F. E. H. Groenman, geboren te 's-Gravenhage. Cand. ex. rechten: de heer B. H. A. van Kreeldoet. ex. plant- en dierk.de heer A. A. Rutgers. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. L. de Haan en gezin, Hoogewoerd 74A'. P. E. v. d. Meer Mohr, Steenstraat 1, student. L. Adam,- Oude Singel 64. C. F. Geel-i oterm. 16, winkeljuffr. L. G. Sm. Breestraat 13. J. G. Rue-: .Hoogewoerd 37, Cand. 0. I. ambten iar. J. Brandenburg, Hooigracht 75, winkel bediende. W. H. de Weerd, Breestr. 155, dienstb. K. Spruit, Oude Singel 10. P. H. Snijders en gezin, Jan van Goijen- kade 15, hoofd eener school., Jiir. C. C. de Jonge, Kort Rapenburg 3. G. Ernst en gezin, Singélstr. ,7, werkm. 1. de Trel, Hooigracht 18, naaister, W. F. Suermondt, Rapenburg 52A. J. H. Brandt en gezin, Nieuwe Rijn 105, commies. Jhr. J. M. von Schmidt auf Altenstadt, Oude Vest 127. R. Jansen en gezin, Jan van Goijenkade 28, kunstschilder. Th. M. Rovers, Breestraat 24. J. M. Vissclier, R. K. Liefdegesticht, Pelikaanstraat, Liefdezuster. B. B. Faber, Heerenstraat 12. A. Appelhof, Hooigracht 29, dienstb. J. Djks en gezin, Rkterskerkhgj 24., S. P. de Groot en gezin, Oude Singel 134,- bloembollen'kweeker. H. Th. A. Jansse, Breestraat 76, winkel bediende. S. M. S. de Ranitz én gezin, Rijnsbur- gerweg 3D, officier der Artillerie. H. van Nieuwkerk, RijnsburgenVeg 3D, dienstbode. W. .Wesierveld, Rijnsburgepweg 3D, dienstbode. J. W. Feij en gezin, Musschenbróekstr. 3A,- bouwkundige. Wed. Aenmey en gezin, Vark'ensm. 24. P. C. den Herder, Hartesteeg 3. C. G. Been, 'Rapenburg 121, gezel schapsjuffrouw. R. C. van der Klaauw, Rapenburg 9, dienstbode. ,Wed. de Bruin en gezin, Jan van Goijen' kade ,9. C. J. van Leeuwen, Raamsteeg 21,- b'oekbinder. - Jhr. R. Beelaerts van Blokland, Bree straat 114. M. C. Wagemans, Oudé Vest 97, as sistent-apotheker. F. Engels en gezin, Narmstraat 36,- koopman. M. I. Herben, Vischmarkt 910, win keljuffrouw. J. Dekker, Rijnsburgerweg 3D, kinder juffrouw. A. van Veen en gezin, Baatstraat 4A/ timmerman.. E. K. J. Willemse, Oude Singel 52, bouwkundig teekenaar. P. E. de Vries, Morschstraat 10, dienst bode. J. L. Sas, Oude Rijn 34. J. C. de Quay, Acad. Ziekenhuis, ver pleegster. van Vliet, V/itte Singel 84, dienstb1. Wed. S. Lingsma,- 5e Binnenvestgr. 2. iW. v. Maanen, Rapenburg 35, dienstb. jM- S. .Wiener, Nieuwe Rijn 66A. N. S. Roekstra, Kort Rapenburg 14. W. J. -H. van der Meijden, Si Joris- steeg 17, dienstbode. J. Kuhl en gezin, Hooge Rijndijk 140, koopman. F. J. Th. Duytshoff, Hoogl. Kerkgr. 22, dienstbode. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. D. Fr. van Dijk, naar Amsterdam, Kei zersgracht ƒ149. Mej. M. van Maanen, naar Sneek, firma Stockmann. Mej. G. M. Burgemeester, naar Amster dam, Keizersgracht (449. M. A. Raasvelt, naar Schoten, Spaan- schevaartstraat ,77. - J. v. Rijn v. Alkemade, Gouda, Crabet- straat 1. Mej. G. M. de Vrind, naar Amsterdam, Elandstraat 34. Mej. J. J. Smit, naar Den Haag, Ant. Duijckstraat 21. Teunis de Vries, Den Haag, Koningstr. 8a. Mej. Fr. C. Frankhuizen, naar Haar lem, Wilhelminapark 15. Mej. M. Marijt, naar Oegstgeest. Th. Reijners, naar Den Haag, David Blesstraat 8. Mej. v. Kuijk, geb. A. de Witte, naar Rotterdam, Stieltjesstr. 38b, Poortgebouw Mej. G. C. Kooijker, naar Bloemendaal. P.. A. Röver, naar Zoeterwoude, Gi- settestraat 77ij.. S. C. Soupada, naar Den Raag, Van Bylandstraat 127. F. W. Förster, naar Utrecht, Willem- straat 35. Mej. M. Bolkestein, naar Brielle. 'Mej. A. C. v. d. Aar, naar Alkemade, J. J. Jonker, naar Delft, O. singel 34. H. Dietrich, naar Middelburg, Nieuwe Doelen. J. N. v. d. Reijden, naar Gouda, Klei weg 82. A. A. Hoogervorst, naar Sassenheim. W. Brouwer, naar Haarlem, Gedempte Oudegracht 93. C. v. d. Post, naar Brussel. G. v. d. Post, naar Rheine. P. Stoeken, naar Oegstgeest, Morsch weg llf. C. Fr. v. Gelder, Alfen a.d, Rijn, St', Josephgesticht. J. J. Fr. v. d. Meer, naar Amsterdam Blauwburgwal 9. C. M. Frijlinck, naar Lith. Mej. A. Th. Heek, naar Amsterdam. Mej. E. S. v. Veen, naar Delft, firma Reverman. J. J. v. Zanten, naar Haarlem, de With- straat 36. J. Ph. Wagner, naar Den Haag, Eland straat 105. Mej. J. Kooij, naar Heerenveen, Zie- j kenhuis. F. van .Raalte, naar Amsterdam, Van Eeghenstraat 24. K. Blansjaar, naar Haarlem, Wagenaars straat 28. J. L. Speet, kapelaan naar Heemstede, jRectotsasaSien Rotterdamsche Rechtbank. ipiefstallen te Bodegraven ert Zwantr 'nterdam. De rechtbank te Rotterdam zette gis^ teren het onderzoek voort in de zaak tegen den 27-jarigen W. K. en den 32->, jarigen J. A. de H., timmerlieden te Gouda, verdacht van de inbraken in da) nacht van 24 op 25 Juni j.l. in he kantoor van A. A. Kooy te Bodegraven en in dat van de Rijnlandsche fabrie| van hout- en m albewerking te Zwamj merdam. Als getujgeji leerden nojf gehoora

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2