Gemengd Nieuws. tot de droogmakerijen van de Noordplas, ressorteerende onder de gemeenten Bent huizen, Hazerswoude, Waddinxveen en Zoeterwoude. HILLEGOM. De heer J. W. van Melle, onderwijzer aan de Christ, school voor Al. U. L. O., is benoemd aan de Christ, school te Haarlem. De toestand van E. Huis, de door het noodlottige schot zoo ernstig gewonde jongen, is buitengewoon gunstig. Reeds heeft hij het Academisch Ziekenhuis te Leiden verlaten en is in zijne ouderlijke woning teruggekeerd. Niet alle kogeltjes zijn verwijderddie zijn blijven zitten, zullen weinig meer hinderen of wellicht zich zelf naar buiten werken. Het aantal leerlingen aan den Rijks- tuinbouwvvintercursus is gedurende de laatste dagen zoodanig gestegen, dat de cursus zal kunnen aanvangen IS October a.s. Er hebben zich thans een 25-tal personen aangemeld. KATWIJK. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld, dat dezer dagen een ingezetene een Goudsche pijp toonde, waaruit hij reeds 20 jaar gerookt had. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze vroe gere plaatsgenoot, de Heer F. Meijer, is met ingang van 1 December benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Parochiale Jongensschool te Heemstede. De eerwaarde zuster Jeroena, in de wereld Mej. J. Aarts van Katwijk aan den Rijn, vertrekt 2 Dec. a. s. naar Madras (Britsch Indië). LiSSE. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand September bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 9442,30. Terugbetaald f 5742,99. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt 't nummer 2534. NOORDWIJK. Tot burgemeester der gemeente Loosdrecht is benoemd Jhr. Q. J. van Swinderen, ambtenaar ter secre tarie alhier. Het Bestuur van de Sint-Jeroens- leesbibliotheek, die, zooals onze lezers weten, op Woensdag 5 Oct. j.l. wederom geopend werd, heeft besloten, om be halve op Woensdag, als er boeken gratis ter lezing worden uitgereikt, óók zitting te houden op Donderdag van 1.15 tot 2.15 en alsdan boeken uit te reiken tegen betaling van 21/, cent per boek. Iedereen zal begrijpen, dat het completeeren, maar vooral het onderhouden van een uitge breide boekerij, zooals de St. Jeroens- bibliotheek is, veel geld verslindt. Waar de bibliotheek bijna geen vaste inkomsten heeft, en dus aangewezen is op giften van hen, die der bibliotheek genegen zijn, begrijpt ieder, dat een bron van vaste inkomsten noodzakelijk is. Het Bestuur vertrouwt dan ook, dat velen, die daartoe in staat zijn, gebruik zullen maken van de Donderdagsche uitreiking. Men steunt daardoor een zeer nuttige instelling, die onder de hooge goedkeuring en aan moediging van onzen Z.Eerw. Heer Pastoor werkt. Reeds aanstaanden Donderdag, 14 Octo ber, zal de gelegenheid, boeken ter lezing te ontvangen tegen betaling, worden open- -gesteld. NIEUWKOOP. De loteling Verlaan is voor den dienst der Nationale Militie afge keurd, zoodat thans in zijn plaats vermoe delijk moet opkomen J. M. Bots, lotings nummer 15. NOORDWIJK AAN ZEE. Niettegen staande den slechten zomer, die achter ons ligt, is het aantal badgasten toch niet minder geweest dan andere jaren. V/el is men van meening, dat vele gasten den tijd van hun verblijf verkort hebben. Dezen zomer bezochten 4050 gasten onze badplaats, 't Gaat jaar na jaar vooruit. Toen in 1897 opgericht werd de „Ver- eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer", bezochten in dat jaar 561 vreemdelingen ons zeedorp, in 1907 be droeg het reeds 3570, in 1908 steeg het tot 3639 (volgens het jaarverslag van „Vreemdelingenverkeer") en -thans be draagt 't4050. Voorzeker is deze gestadige toename voor een groot deel te danken aan het ijverig werken van V. V. en van zijn steeds „up to-date" Bestuur. OUDSHOORN. Van den veehouder C. den Hertog heeft het Rijk een tubercu leus rund overgenomen voor f 58. Het aandeel der gemeente in de kwa de posten der grond- en personeele be lasting, dienst 1909, bedraagt f 21.54. ROELOFARENDSVEEN. Aan de moeder van de milicien E. Koek is door den Minister van Oorlog een vergoe ding van f 0.50 per dag toegekend ge-, durende den tijd, welken genoemde mi licien onder de wapenen doorbrengt. RIJPWETERING. Dat een ongeluk zelden alleen komt, ondervond gisteren de schipper S. van Rotterdam. Na bij den veehouder Straathof alhier een vracht mest gelost te hebben, wilde hij naai- Rotterdam terug zeilen. Nabij den Kaspolder evenwel raakte hij over boord, en werd, op punt van verdrin ken door zijn medeopvarenden gered. Tot zijn 9chrik bemerkte hij, dat hij bij zijn onvrijwillig bad zijn portemon- naie met ruim f 20 had verloren. Tot overmaat van ramp was z.jn schip, ter wijl men bezig was hem te redden, op een dam geloopen en zat zoo vast, dat meerdere hulp gehaaid moest worden om het vlot te krijgen. SASSENHE1M. Op de Lissesche kermis is van een zekeren D. B, alhier een porte- monaie, inhoudende ongeveer zeven gulden, ontrold. In den telefoondienst is een groote verbetering aangebracht. Moest toch voor heen voor aansluiting met Leiden Lisse als tusschenstation worden gebruikt, nu is rechtstreeksche verbinding mogelijk. VOORHOUT. Op Zondag 17 Oct. zal de afdeeling van den Nederlandschen R. K. Volksbond eene algeineene vergade ring houden, waarin o.m. aan dc orde zal komen de verkiezing van een voor zitter, wegens het bedanken van den heer A. Herings. De benzinemotor, waarvoor aan den heer C. Warmerdam alhier onlangs vergunning werd verleend, is thans ge plaatst en dient tot het vervaardigen van zuivelproducten. Behalve het karnen kan daarmede ook water worden gepompt en gewassen. Het waterpompen met de motor vooral ook is in deze inrichting een groote tijdbesparing. De motor heeft een beweegkracht van 2l/3 PK., werd geleverd door de Firma P. van de Rotte te Leiden en voldoet uitstekend. Het groote nut en gemak van zoo'n kracht werktuig wordt door den ondernemer eerst thans ingezien. Academiienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal-examen geneeskunde de heer A. Welcker (den Haag). Theoretisch geneeskndig-examen Mevr. E. G. C. van Rood-BurgeFS, de heer J. W. Gleuns (beiden Leiden). Candidaats-examen artsenijbereidkunde de heer H. J. Lemkes (Aarlanderveen). Propaedeutisch-examen geneeskunde de heer J. A. de Nooy (Leiden). ■Candidaats-examen godgeleerdheid 2e ged. de heer E. van der Vlugt (Utrecht). Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap, na verdediging van „Stellingen" de heer Quirinus Johannes Terpstra ge boren te Akknim (Fr.), wonende te Belling- broek, bij Hoorn. DELFT. Technische Hoogeschool. Pro- paedeutische examensciviel-ingenieur de heeren A. A. Mol en J. Goedhart, electrotechnisch ingenieur de heeren L. A. Stoop en C. J. Van der Sijp. AMSTERDAM. Ie natuurkundig examen de heer W. J. L. Dake; propo-medisch examen mejuffrouw N. van Heerde en de heer P. van Bork. AMSTERDAM. Gisterenmiddag aan vaardde prof. dr. W. H. Nolens het ambt van buitengewoon hoogleeraar in de ar beidswetgeving als onderdeel van het ad ministratieve recht en van de staathuis houdkunde aan de Hoogeschool te Am sterdam met het uitspreken eener rede in de Aula van het Universiteitsgebouw. In deze rede schetste dr. Nolens in groote trekken de beteekenis en den om vang der arbeidswetgeving, daarbij na der omgrenzend en aanwijzend het ge bied, waarop die wetgeving zich bewegen kan en zich ook in ons land reeds bewo gen heeft. Het college van B. en W. was vertegen woordigd dooor den wanrnemenden bur gemeester, wethouder Th. F. A. Delprat en door de wethouders mr. S. de Vries- Czn. (onderwijs) en mr. Z. v. d. Bergh. Van de curatoren waren er dr. C. F. J. Blooker en mr. J. C. baron Baud, ook de secretaris van dit college, mr. dr. S. van Brakel was aanwezig. Verder merkten we onder meer op prof. mr. J. de Louter, den promotor van dr. Nolens, de oud-hoogleeraren aan onze Universiteit mrs. H. P. Quack en T. M. C. Asser, verder prof. B.. Sijmons uit Gro ningen; den oud-wethouder van onder wijs mr. J. N. van Hall; mr. W. H. de Beaufort; den heer G. M. Boissevain en bijna alle hoogleeraren. Voorts bevonden zich onder het zeer talrijke auditorium de Ministers Nelissen en Regout, de oud-Minister De Beaufort Staatsraad Asser, het Eerste Kamerlid Ho- vy en vele leden der rechterlijke macht. Ors«SerwiSs. Bisschoppelijke kweekschool te Beverwijk. Men schrijft aan „de Courant": Te Beverwijk is Zondag op plechtige wijze het 12V£-jarig bestaan der bis schoppelijke kweekschool voor onder wijzers gevierd en tevens herdacht het 40-jarig bestaan der Vereeniging tot be vordering van het R.-K. bijzonder onder wijs in het bisdom Haariem. Te Hoorn in een klein gebouw begonnen, is de kweekschool nu een inrichting, die wed ijveren kan met elke andere op dit gebied. De heer N. v. d. Maat was van de op richting af leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde. Het grootste gedeelte der oud-kweeke- lingen was opgekomen om het feest mee te vieren. Nadat te 11 uur door den Z.Eerw. heer Sloots, rustend pastoor te Velzen, een H. Mis was opgedragen, werd den reünsten door het bestuur der kweek school een lunch aangeboden, waar nog menig hartelijk woord werd gesproken. De namiddag en avond werd prettig doorgebracht. De huidige kweekelingen zongen een gelegenheidsgedicht, gaven gymnastische oefeningen ten beste terwijl het geheel met een bioscoopvoorstelling werd besloten. Kerknieuws. Jubilé Prof. Aengenent. Zondag had de officieele felicitatie plaats van prof. J. W. J. Aengenent, hoogleeraar in de philosophic en sociologie, bij ge legenheid van zijn 12H-jarig Priesterfeest. Omringd van zijn mede-professoren deed de jubilaris zijne intrede in de feestelijk electrisch verlichte recreatiezaal van het seminarie. Toen alle aanwezigen hun plaatsen hadden ingenomen, bracht de liedertafel „St. Caecilia" der theolo ganten op meesterlijke wijze de voor spelling van den Messias uit de „Elias" van Mendelssohn ten gehoore. Machtig klonk het door de zaal en op heerlijke wijze werd hierdoor de wensch vertolkt van allen, dat de geest der vreeze des Heeren steeds het deel moge zijn van den hooggevierden jubilaris in al zijn streven. Hierna nam de Eerw. heer prefect het woord, om in kernachtige woorden de dankbaarheid der seminaristen te ver tolken voor al hetgeen prof. Aengenent voor het seminarie Warmond geweest is en den wensch uit te spreken, dat zijn arbeid nog in een verre toekomst zich moge uitstrekken en vele vruchten moge afwerpen. Na prof. Aengenent's verdiensten op het gebied der philosophic geschetst te hebben, teekende hij zijn veel omvattenden arbeid op het gebied der sociologie. Dat de arbeid van den jubilaris hoog gewaardeerd wordt, getuigen de velen, die beslag legden op zijn tijd en arbeid; „maar, zoo zeide spr., hoeveel er ook door hen van u gevergd wordt, gij blijft voor ons de professor, die met altijd frissche krachten ons bereidwillig ten dienste staat.-Want door u Ieeren wij oog hebben voor de kwalen der maat schappij niet alleen, maar ook voor de genezing daarvan door rechtvaardigheid, naastenliefde en orde „Indien de bladen u roemen om uw arbeid buiten deze muren, dan willen wij ook niet zwijgen voor hetgeen u binnen deze muren voor ons doet en gedaan hebt Daarna nam de hoogleeraar zelf het woord en zeide o. a. dat onder alle geluk- wenschen, welke hij deze week mocht ontvangen, geen enkel hem zoo aan genaam was als deze zijner studenten. De jubilaris bracht voor alles den dank aan God en sprak tevens de hoop uit, dat de studie der wijsbegeerte en socio logie voor de studenten buiten de muren van het seminarie rijpe vruchten mocht voortbrengen opdat zij later als priesters daarvan 't beste mochten plukken. Hierna werden door de liedertafel nog eenige muzieknummers ten gehoore ge bracht o. a. een terzett uit de „Elias" van Mendelssohn en „Die Ehre Gottes aus der Natur" van Beethoven. Msb. Broeder Augustinus. Z. H. Pius X heeft Broeder Augustinus, onderdirecteur van het pensionaat St. Louis te Oudenbosch een bijzondere onder scheiding geschonken, waarvan er slechts 2 bestaan. Het is een prachtig gecalligrapheerd document voorzien van het pauselijk zegel, waarin hem „den pauselijke zegen wegens zijn ijver voor dè Katholieke zaak en zijn toewijding aan de opvoeding der jeugd" wordt geschonken. Sport. Wielrijden. Op verschillende wijzen reeds heeft men getracht, een fiets met zeilen tot stand te brengen. Bij het meerendeel dier modellen,- zoo niet bij alle, was het zeil boven de wielen geplaatst en bracht dit ernstig het evenwicht der machine in gevaar. De heer Vareilles heeft op dit gebied een zeer eenvoudige uitvinding gedaan. Hij heeft aan het rijwiel nl. 2 vleugels bevestigd, aan iederen kant van het achter wiel één. Beide vleugels hebben samen een oppervlakte van 85 d.M3. Bij tegen wind kan men de vleugels intrekken. Heeft men wind in den rug, dan spreidt men de vleugels uit De uitvinder heeft er bij een wind sterkte van 25 a 30 M. per sec. een snelheid van 25 K.M. per uur door ge kregen. (De Kampioen.) Luchtvaart. Brondgeest aviateur. Naar „Het Vad." meldt, zal Henri Brondgeest het tooneel vaarwel zeggen, om zich te wijden aan de aviatiek. Hij heeft reeds een vlieg machine in Frankrijk gekocht De heer Frits van Dommelen zal hem vergezellen ais impresario. Land- en Tuinbouw. Najaarsmarkien. De jaarlijksche vrije beestenmarkt te Alfen aan den Rijn wordt gehouden op Woensdag 2o October a.s.de najaars veemarkt te Amstelveenop Vrijdag 29 Oct.; de vrije veemarkt te Ouderkerk aan den Amstel op Donderdag 21 October; de jaarmarkt van vee te Gouda op 21 Oct.; de paardenmarkt te Gouda op Vrijdag 22 October a.s. en de paardenmarkt te Zegwaard op V/oensdag 20 October a.s. De jaarlijksche markt van paarden, veulens en hitten te Ameide a. d. Lek, welke steeds druk door Duitsche koop lieden bezocht wordt, valt dit jaar op Donderdag 14 October. CHOLERA. Van den directeur der Rijksserumin- richting te Rotterdam werd te Zutphen een telegram ontvangen, meldende dat in de faeces van den cholera-lijder aldaar, geen cholera-bacillen zijn aangetroffen. Aan de Sumatra Post wordt dato 14 September uit Batavia geseind: De cholera te Batavia breidt zich uit. Reeds zijn er een twaalftal dooden ge vallen, waaronder een Europeesche bank werker van de droogdokmaatschappij. De meeste gevallen komen te Tandjong Priok voor, maar ook in de benedenstad. De ziekte is aangebracht door het stoom schip Merkus varende op Palembang en Djambi. Kort nadat het werk daarin be gonnen was, brak de ziekte uit onder de werklieden. De patiënten te Hattcm gaan, naar ge meld, wordt goed vooruit, hun toestand is zeer bevredigend. Een van de drie patiënten is genezen verklaard; politie toezicht over de acht gezinnen is op geheven. Te Emmerik werden op grond van het bericht van enkele nieuwe gevallen, alle uit ons land komende schepen weder onder quarantaine gesteld. Als voorzorgs-maatregel werden te Halfweg aan de suikerfabriek „Holland", waar deze en de volgende maand een groote menigte schepen komen, borden geplaatst met waarschuwingen tegen het gebruik van water uit de ringvaart. Daarbij wordt medegedeeld, dat aan de fabriek gratis drinkwater verkrijgbaar is. Gebleken is, dat de persoon te Heu- kelom, van wien vermoed werd dat hij aan cholera asiatica leed, daarvan vrij was. Het politietoezicht is daarom weder ingetrokken. Bij het bacteriologisch onderzoek aan dezelfde inrichting van de faeces van een patiënt te Naaldwijk zijn geen cholera- bacillen gevonden. In de gisteren gehouden vergadering der Kamer van Koophandel van Rotterdam heeft de waarnemende voorzttter, wet houder van Ommeren, geconstateerd, da} het dreigend cholera gevaar voor Rotter dam geweken is. Uit Koningsberg wordt d.d. 11 Oct. gemeld, dat een schippersvrouw uit Tapiau te Tilsit (Oost-Pruisen) Cholera asiatica heeft gekregen. Het staat nog niet vast waar de infectie vandaan kwam. Aangaande de hooge vloeden op Zaterdag in de Dollard,- meldt men ons nader, dat vele schapen, die op het punt stonden, te verdrinken, zijn gered met booten. Achter den Reiderwolder- polder B. zijn eenige schapen verdron ken en kort bij de Reidersluis twee stuks. Vele koeien en paarden, die door het zeewater waren verrast, kwamen zwemmende aan den dijk, doch ande re bleven op de hooge wallen,- waar ze uren in 't zeewater hebben gestaan, om na 't vallen van het water naar den dijk te komen. De landbouwer K. te Reider- wolderpolder, die zijn jonge koeien wil de. halen, geraakte tot over het hoofd in het water en moest zijn plan opgeven. Kort nadat hij zich door het water wa dende, weder naar den dijk begaf, zwommen zijne dieren, die geen grond meer begonnen te voelen, naar de Rei- dersluis en kwamen daar binnen den dijk. Het kweldergras is bedorven door de vele slijkdeelen. („N.R.C.") In den aigeloopen nacht werd een jongeman in nachtgewaad aan getroffen binnen het portiek vóór de R.- K. Kerk in de Assendelftstraat te 's-Ha- ge. Hij werd door de politie meegenomen naar het commissariaat aan de Rivier-' vischmarkt, waar bleek, dat men hier met een slaapwandelaar te doen had. Het mocht den poliiiearts, wiens hulp werd ingeroepen, niet gelukken den man tot bewustzijn te brengen. Hij werd ten slotte naar zijn woning overgebracht. Te El bin g, in de provincie West-Pruisen, is op klaarlichten dag een opzienbarende moord op een dokter gepleegd. Zaterdagochtend tegen achten kwam dr. Ernst Krause, een goe de vijfciger, na in een koffiehuis in het park, dat aan de gemeente behoort, een kop koffie gedronken te hebben langs een eenzaam pad, den zoogenaamden Abertsteg, gewandeld. Uit een hinder laag in het struikgewas is toen een schot op hem gelost. De kogel drong den dokter in het hoofd. Daarna heeft men hem met een stomp voorwerp neerge slagen en hem, om hem af te maken, een messteek in den rug gegeven. Het horloge en de beurs van den dokter waren verdwenen. De politie is dadelijk ijverig met het onderzoek begonnen. Men heeft politie-honden naar de plaats van de misdaad gebracht en ook telegrafisch een zeer goede soort van politie-honden ,uit Graudenz ontbo den. Wakersvan den 's-G raven haag schen particulieren nachtveiligheidsdienst, vonden op een nacht der vorige week in de Emmastraat een jonge dame op den grond liggen met gebroken beenen. Het bleek mej. S. te zijn, bewoonster van een der huizen in die straat, die in overspan nen toestand tengevolge van zenuwlijden uit het raam der bovenverdieping was gesprongen. De toestand der patiënte, die te huis verpleegd wordt, is vrij zor gelijk. Te Maastricht is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in de school der zusters, te Wijk. De die ven hebben alle kasten opengebroken en daaruit ontvreemd de .spaarpenningen der kinderen tot een bedrag van f 25. De da ders,- 3 in getal, zijn Zondagavond gear resteerd. De typhus begint zich in Hol lands Noorderkwartier meer en meer .uit 1 te breiden. Ook in Hoorn zelf komen ver schillende gevallen voor. ïn vele gemeen ten worden strenge maatregelen geno men tegen het verontreinigen en het ge bruik van slootwater. Aangaande de moord te Onna,- meldt het j,N. v. d. D.", dat de politie een bezwarende getuigenis tegen den be schuldigde Van der Vegt heeft verkregen. De 16-jarige R. Spin had op den avond van den moord leven gehoord in het huis' van Harwich of Haring. Hij was daar heen gegaan en had daar Van der Vegt aangetroffen, die zeide: „Eén is er al dood, nu zullen er (volgde een vloek) nog twee aan gelooven. Help mij eerst mijn pet opzoeken".^ Zondagavond is te Velzen een zekere A.j die onder het uiten van aller lei dreigementen den geheelen middag met een geweer had rondgeloopen, het café binnengedrongen van S.-, aan den Rijksstraatweg gelegen. Onder het roe pen van s,Ik schiet". De cafébezoekers trachtten den man het geweer af te ne men, waarbij een vechtpartij ontstond en het wapen op het hoofd van A. terecht kwam,- waardoor deze vrij belangrijke kwetsuren opliep. Ook verschillende an dere bezoekers werden bij hunne pogin gen, om den man te ontwapenen, gewond De vechtersbaas is in arrest gesteld. Onder Wijk-aan-Duin (N. HO» werd sedert Donderdag vermist zékere j. M.,- die des middags met zijn vader naar den tuin was gegaan om booiien te pluk ken, doch na dien tijd niet meer was ge zien. Zaterdag vond men zijn lijk in een beerkuil op het land. De ongelukkige, die reeds vroeger op Meerenberg was verpleegd, is waar schijnlijk in een vlaag van waanzin daarin gestort. In den nacht van Zondag op op Maandag 1.1. is in de woning van den watermolenaar Van Konijnenburg, nabij Gerverscop, onder de gemeente Harmeien, ingebrokeneene som van ruim f 100 is medegenomen, alles on derst boven gehaald en daarna is door den dief (of de dicfftto) de woning in brand gestoken, die dan ook gedeeltelijk in de vlammen is opgegaan. Het stoom gemaal is ongedeerd gebleven. Maandag is de kapitein der marechausset Thomson te Putte (N.-B.) door twee personen aangevallen, terwijl hij bij gelegenheid der kermis aldaar op surveillance was. Een persoon (Belg) bracht hem met een hard voorwerp zulk een slag op het hoofd toe, dat hij een oogenblik liet bewustzijn verloor. Brigadier Zuurveld sprong onmiddellijk zijn chef te hulp en wist de twee aanranders op de vlucht te jagen, die de Rijksgrens die er slechts een tiental passen van daan was overschreden en daardoor buiten vervolging konden blijven. Na een half uur kon kapitein Thom son zijn dienst weer hervattenhij heeft een enorme buil op het hoofd ge kregen, doch ondervindt verder geen nadeelig-e gevolgen. Generaal K o 1 b, uit Neuillij- sur-Seine, stapte op het station te. Luxemburg met zijn echtgenoote in den. verkeerden trein. Toen de trein in gang was, bemerkten zij hun vergissing en. sprongen uit de coupé. Beiden geraakten onder de wielen. Van zijn echtgenoote werd een arm afgereden terwijl hem-, zelf de buikstreek werd verbrijzeld. Zijn toestand is zeer ernstig. Een Duitscher kocht op zijn doorreis door Brussel een bijzonder soort pet, dien hij aanstonds opzette. Toen hij, na een wandeling door de stad,' in zijn hotel terugkwam vond hij in,i zijn zak 6 portemonnaies met geld. Mea Begrijpt zijn verwondering, 's Avonds gaat hij met dezelfde pet op het hoofd, weer uit en komt thuis met... 12 ge-* vulde portemonnaies. Daarop vertelde; hij zijn wedervaren aan de politie <li^; ontdekte dat de pettenmaker van iemand de stof voor 15 petten had ontvangen. Door zuinig snijden wist hij het goe^i voor een zestiende uit te sparen, die hij' aan den Duitscher verkocht had. De 15., hoofddeksels waren voor een dievenbea- de -die elkaar daaraan herkende en wier- consigne was, na een gepleegden dieK, stal, het gestolene een „confrater'1 die slechts wandelde in den zak te stop-» pen. De geneesheer en in het zie-. Kenhuis te Trcviso houden zich bezigv met een zeer bijzonder geval van „Mach-*' chrosomie". Een kind van 4 jaar heeft een ver^ bluffende natuurlijke ontwikkeling. Het is 1.25 M. lang, weegt 35 kilo en bezit alle kenteekenen der volwassen leeftijd. Hij heeft al een aardig „basje" en apj zijn bovenlip vertoont zich een begia* nend snorretje. Zijn verstand is o.verN gens volmaakt normaal. Een jongen van 11 jaar te Lae- ken die achter op een wagen was ge-j sprongen om een eindje mee te rijden, sprong, toen hij zag dat de koetsier met den zv/eep dreigde, eraf, met het gevolg dat hij door een voorbijgaande auto weid ovstredeij, en vtwrjjgod werd opgenomen^

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2