Gemengd Nieuws. voorgelezen een schrijven van de af- deeling Aalsmeer van de Ned. Maat- schij. voor Tuinbouw en Plantkunde waaruit blijkt, dat het plan bestaat, dat vele inzendingen uit Aalsmeer op die tentoonstelling zullen worden gedaan, en het verleenen van subsidie noodig is. De heer C. Spaargaren stelt voor aan de Afdeeling voor de Tuinbouw, voor dat doel f 100 uit de gemeentekas be schikbaar te siellen en wel f50 te be stemmen voor het schenken van medail les en f 50 voor bijdragen in de kosten vallende op de inzendingen uit Aals meer. Dit Voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Na de afdoening van eenige huishou delijke zaken wordt de gemeente-be grooting dienst 1910 den Gemeenteraad aangeboden, bedragende in ontvang- en uitgaaf f43,712.66. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Dezer dagen geraakten C. H. en echtgenoote, welke een bezoek wilde brengen aan een familielid, door de duisternis misleid te water. Door tegenwoordigheid van geest mocht het hun spoedig gelukken weer o het droge te komen. Het echtpaar .erde hevig verschrikt en met een nat pak huiswaarts. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met het in gereedheid brengen van den steiger aan -• t kanaal naar Katwijk aan Zee, ten eve van de zanderij van baron van „ssenaar van Catwijck is een aanvang gemaakt. Wat een drukte het daar bin nen korten tijd zal wezen, kan men na gaan, als men weet dat in ongeveer een jaar van daar vervoerd zal worden 400.000 kub. M. zand voor het traject Oude Wete- DringLeiden der Electrische Spoorweg i chappij. Het vervoer naar den stei ger geschiedt met 40 ijzeren karren, in houdende elk 2 kub. M., getrokken door een locomotief. Wekelijks zal 9000 kub. M. verscheept worden. Met hef vervoer zal ongeveer 15 Nov. a.s. begonnen wor den. Voorwaar een buitenkansje voor de arbeiders alhier, daar omtrent dien tijd de werkzaamheden hier bijna geëindigd zijn. Voor het werk zullen zooveel mo gelijk arbeiders genomen worden uit Kat wijk en omstreken. KATWIJK AAN ZEE. Op den pu- blieken afslag werden de volgende prijzen besteed. Volle haring f 11.60, f 12.10, f 12.20, maatjesharing f8.35, ijleharing f6.60, f6.80 f6.90, steurharing f 10.75, f13 25 f 13.45, makreel f6.35, f7.25 t f9 per kantje. LEIMUIDEN. Wegens te verrichten herstellingen aan de brug over de Drecht alhier, zal de scheepvaart door die brug op Woensdag 13 October zijn gestremd. LISSE. De opbrengst van den verkoop van oude school- en kerkbanken bedroeg f 42.75. De zitting voor den Militieraad zal voor deze gemeente worden gehouden op Woensdag 13 October des voormiddags te half 12 in de Stads Gehoorzaal te Lei den. Door de :hte opbrengst van de erwtengewasseii de bollenkweekers al hier zijn de prijzen buitengewoon hoog. Dezer dagen werd niet minder dan f 35 besteed voor de Hectoliter. NOORDWIJK. In „De Noordwijker" van Woensdag 6 Oct. wordt erop gewe zen dat de Winterdienstregeling van onze tram niet erg geriefelijk is ingericht. Wij zijn het met de aldaar gemaakte op- en aanmerkingen geheel eens. De trams toch die 9.54 ed 11.13 ('s morgens) van Noord wijk-Binnen vertrekken, gaan niet verder dan Rijnsburg. In 't eerste geval is men 10.19 te Rijnsburg, en kan men met de Katwijksche tram, die 10.24 naar Leiden gaat, verder reizen. Met de tram van 11.13 is men 11.38 te Rijnsburg en kan men vandaar met de Katwijksche tram eerst te 12.21 verder, om 12.37 te Leiden te zijn. Dit geeft echter dit voordeel, dat reizigers voor Utrecht den trein van 12.45 (alleen des Vrijdags) kunnen nemen, terwijl men 12.40 naar Amsterdam en 1.15 naar Rot terdam kan doorreizen. Genoemde trei nen haalt men niet, als men met de tram van 12.49 uit Noord wijk-Binnen vertrekt. Ongeriefelijker nog is de regeling, dat reizigers, die naar Noordwijk reizen, tus- schen 's morgens 8.39 en 's namiddags 1.58 geen Noordwijksche tram op hun dienstregeling vinden. .Wat toch is het geval? Van Rijnsburg vertrekken om 10.26 en 11.46 trams naar Noordwijk. Wil jnen daarmee reizen, dan moet men met de Katwijksche tram van Leiden naar Rijnsburg: 10.5 en 11.20 uit Leiden. Als men 't eenmaal weet, is het ge makkelijk voor reizigers van Utrecht, die 10.36 te Leiden aankomen. Hoe 't ook zij, de tramdirectie schijnt er op uit geweest, ons_ nog eens in herinnering te willen brengen, hoe naar 't vroeger was, toen we a 11 ij d in Rijns burg moesten overstappen. Zou er niets meer aan veranderd kunnen worden NOORDWIJKERHOUT. Gisteren wer den alhier in het café „De Zwaan" eeni ge partijen droge bloembollen verkocht ten overstaan van notaris Ten Bruggen- cate, te Sassenheim. Na voorlezing der conditiën, en na een opmerking van een aanwezigen,- werd tot den verkoop overgegaan. Over het algemeen was de Stemming gedrukt te noemen. 2en halve H. L. „Lady Palmerston" werde^ verkocht voor f 20, 6 H. L. „La Precie.use" brachten niet méér op dan f 60. Een partij Chrysolora's van 3 Hl. kwamen tot den prijs van f22. De vraag naar narcissen was naar omstan digheden groot. Een partij „Poeticus Or- natus" van 10 H.L. bracht f 123 op, eene van 8 H.L. „Barrv Conspicius" f 24. De verkooping was druk bezocht, vooral door bloemisten der omliggende plaat sen. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer dezer gemeente zal plaats hebben te Noordwijk in de Werkinrich ting. Voor lichting 1909 en 1905 op Don derdag IS November v.m. 10 uur, voor lichting 1903, 1904, 1905 op den zelfden dag n.m. 1 uur. Voor lichting 190S op Vrijdag 19 Nov. v.m. 10 uur, voor lichting 1907 op Vrij dag 19 Nov. n.m. 1 uur. In de zanderij alhier van de firma A. Guldemond, is een zandzuiger geplaatst om een nieuw vaarwater te graven. Dit zal voorzeker door de zandschippers met vreugde worden begroet. Als het werk klaar is, zullen zij met een schuit van 30 Meter kunnen laden, hetgeen een groote verbetering mag worden genoemd. NOORDWIJK. Gedurende het derde kwartaal van 1909 zijn aan het Rijkstele- foonbureau alhier 7508 telefonische ge sprekken gevoerd, terwijl het aantal tele grammen op 't Rijkstelegraafkantoor 2949 bedraagt: 1032 ontvangen, 608 ontvan gen, 1309 opgenomen en verder geseind. Aan de Rijkspostspaarbank werd inge legd f 2S.285,40 en terug betaald f 11.526,58. De kleine gasten van „Koloniehuis Noordwijk", dezen zomer bevolkt met arme, bleeke kindertjes vanwege het „.Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en vacantiekolonies", hebben ons voor 't grootste gedeelte ook weder verlaten. Juist gisterenmiddag waren wij getuige van een aardig tafereel tje. Twee groepen meisjes, onder ge leide van eenige verpleegsters, deden een laatste wandeling door de duinen, langs het strand en in het dorp, want: „morgen gaan we weer naar huis". Toen wij de opgewekte meisjesschaar vroegen, of ze blij waren, dat ze weg gingen, was bij het overgroote deel een betrokken ge zichtje 't eenige antwoord. Bij enkelen was het verlangen naar va der en moeder te machtig, wie duidt het haar ten kwade? Op haar laatste wande ling mochten de meisjes een bazar binnen, ora een souvenirtje van Noordwijk aan Zee te koopen. De eigenaar van de bazar bleek een man met een goed hart; hij begreep, dat het bevredigen van het ver langen, om iets voor „kleinen broer", of voor 'tjonge zusje" of voor vader en moeder mede te nemen, door de arme kindertjes niet met goed geld kon be taald worden. Hoe gelukkig waren zij met haar goed- koope emmertjes, schopjes, scheepjes, speldjes, enz. Eén voorvalletje in den win kel trof ons. Een der grootsten van de meisjes had in 'n doosje een kleinen schat centen, halve centen, stuivertjes en enkele dubbeltjes: dat hadden zij onder elkaar bijeengebracht, om wat te koopen voor de „juffrouw". En toen de winkelier haar voor dien kleinen schat een prachtig sou venir van de badplaats afstond, waren zij den koning te rijk. Eenparig was de uitroep: „Wat zal de juffrouw blij zijn!" Zoo'n voorval zegt ons, hoe de ver pleegsters de kleine hartjes stelen door een liefdevolle verpleging. Terwijl wij dat tooneeltje in den win kel gadesloegen, dwaalden onze gedach ten af naar Egmond aan zee, waar het kinderminnend hart van Pastoor Suid- geest warm klopt voor de stumpertjes onder de Katholieke kinderen van de groote steden. Daar, in 't stille Egmond wordt een groote woning van liefde ge bouwd; een klein begin is er al, maar o, 't is nog zoo klein en nietigWij dach ten zoo bij ons zelf, dat 't voor Neer- lands Katholieken een eer, een groote eer zou zijn, als zij den Egmondschen Pastoor door vele giften in staat stelden, zijn schoone plannen te verwezenlijken. 'tZou het Katholieke hart goed doen, te Egmond en op andere plaatsen groepen Katholieke kindertjes te zien wandelen onder geleide van liefdezusters, want van al dat „neutrale" moet een echt-Katho liek toch niets hebben, al stelt hij na tuurlijk op hoogen prijs, datgene, wat door neutrale stichtingen voor de arme bleekneusjes gedaan is en nog gedaan wordt. RIJNZATERWOUDE. 'tWas 1 Octo ber 12 en half jaar geleden, dat de heer Ninaber werd benoemd tot burgemeester onzer gemeente. Dit feit werd gisteren in eene buitengewone raadsvergadering feestelijk herdacht Om half 12 arriveerde de heer Ninaber met zijne echtgenoote in een open landauer en werd door de bei de wethouders de raadszaal binnengeleid, waar een dochtertje van den heer Visser mevr. Ninaber een bouquet aanbood. Toen nam de heer W. A. v. Keer den, secretarie-ambtenaar, het woord om na mens den Raad den burgemeester geluk te wenschen. De aankoop van het fraaie gemeentehuis, de verbetering der ver keerswegen en de herstelling van den to ren zijn onder burgemeester Ninaber's bestuur tot stand gekomen. Als blijk van waardeering bood spr. een keurige sa lonlamp aan, die door den jubilaris met een passende toespraak werd aanvaard. Daarna werd de eerewijn rondgediend en was de officieele plechtigheid ,afge- loopen. SASSENHEIM. De Eerw. Moeder van het St. Anna-gesficht alhier, is Woensdag middag voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden. VOORSCHOTEN. Op de veiling wer den gisterenavond aangevoerd pl.m. 900 eieren. De prijzen waren van f 6.10 tot f 6.70 per 100.. Verder werden nog ver handeld 13 hanen van 60 ct. tot f 1 per stuk, 10 konijnen van 10 ct. tot f 1 per stuk, 3 duiven voor 50 ct. 140 kooien a 2 tot 5 ct, kleiperen van f 1.20 tot f 1 ..50 per half mud en noten a 50 ct. de 200 WOUBRUGGE. Zooals in vele dor pen is het ook hier, dat in den tijd als de appelen en peren rijp worden, de begeerige blikken dor jongens op die vruchten gericht zijn, 't is of het ontvreemden van fruit geen diefstal is. Somwijlen gelukt het hun ooft toe te eigenen, zonder dat een dienaar van den H. Hermandad hef ziet, doch J. R. alhier was niet zoo gelukkig; hij hij werd op heeterdaad gesnapt en te gen hem proces-verbaal opgemaakt. Een les voor andere jongelui. ZOETERWOUDE. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in den tuin van notaris R. alhier ingeslopen en een gan- sche boom met peren leeggeplukt. Derge lijke dingen komen aan dezen kant meer voor en moet men zelfs overdag daar voor nog op zijn hoede zijn. Acede-mfenieisws. LEIDEN. Geslaagd voor het Candi- daats-examen-geneeskunde, de heer G. J. Brand (Rotterdam) 2e natuurkundig examen de heeren J. J. van Batenburg en A. K. W. Arntze- ni.us (beiden Den Haag). Voorbereidings-examen voor den Indi- schen administratieven dienst, de heeren J. Hubeek (Den Haag) en F. W. A. Creutzberg (Echteld bij Tiel). UTRECHT. 2e Nntuurk. ex.: Mej. O. Bahlman en P. van Vessem. Cand. ex. Geneesk.Mej. G. M. De Vos en L. K. v. 't Hoo::. Doc. ex. Geneesk.: J. J. Herman, E. J. Miedema en H. J. Verhagen. Propaed. ex. Geneesk.: f. A. H. Heimans en B. E. J. K. Becking. Doet. ex. Klass. Lett.: Mej. H. O. W. Boer. De installatie van de nieuwe leden van het Utrechtsch Studentencorps vond gisterenavond plaats. Na afloop werd van het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen met fakkellicht en muziek naar de sociteit getrokken. AMSTERDAM. Eerste natuurkundig examen de heerenJ. A. Kieser en L. J. J. van Ginneken propaedeutisch exa men geneeskundede heer G. Hayer doctoraal examen geneeskundede hee ren P. G. F. H. M. Vermast en E. Verstrae' ri. DEI Technische hoogeschool. Propoedeutische examens. Civiel inge nieur: de heeren E. van der Meulen en J. de Ruyterwerktuigkundig inge nieur: de heer J. S. Hooghiemstra scheikundig ingenieurmej. C. H. Pon tier en de heer W. Kaars Sypesteijn Jr. Ingezonden Mededeelingen k 30 cent per regel. 1ERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (i3) Kerknieuws. Franciscaner-Orde. In zijn apostolischen brief ter gelegen heid van het 7e eeuwfeest der Francis caner-orde herinnert de Paus aan de groote verdiensten der eerste orde van den H. Franciscus. Hij zegt er in, dat de titel van Minder-broeders evenzeer toe komt aan de Observanten, aan de Con- ventueelen en aan de Capucijnen, drie takken van eenzelfden stam. Het document gaat vergezeld van eene verordening, die eenige practische kwes ties regelt met betrekking tot de vol komen gelijkheid dezer drie takken. Voor namelijk wordt verklaard, dat de basi lieken van den H. Franciscus van Assisië en die van Portiuncula,als gemeenschappe lijk erfdeel der drie familiën moeten worden beschouwd, dat de drievoudige Franciscaner orde een geheel vormt, dat de privilegiën, geestelijke gunsten en af laten, aan een der familiën toegestaan, ipso facto ook voor de andere gelden. Bernadette Soubirous. Met het oog op het voorbereidend proces harer zaligverklaring heeft de opening van het graf van Bernadette plaats gehad, waarbij haar lijk in on geschonden staat bevonden werd. In de „Univers" verhaalt Aug. Roussel het volgende feit uit haar leven: Eenigen tijd geleden, kort voor den dood van Bernadette, had een moeder die een driejarig kind had, dat in beide beenen geheel lam was, vergeefs een reis naar Lourdes, ter genezing van haar kind ondernomen. Zij dacht nu bij zich- zelve, als Bernadette (Zuster Maria Ber nard) het kind eens in de armen mocht nemciz, ook maar een oogenblik, dat het dan genezen ^ou. £n ze ging naar het klooster te Nivers, waar Bernadette ver.- toefde. De overste, wie zij haar plan me dedeelde, wilde er niets van weten, maar eindelijk, door de smeekingen en tranen der moeder bewogen gaf zij toe,, op voor waarde, dat Bernadette niets van alles te weten mocht komen. De overste en de moeder gingen naar der. tuin, waar Bernadette, die erg lij dende was, wandelde. Toen de overste met d^e moeder bij Bernadette gekomen was, wilde deze zich afwenden, maar de overste riep haar en verzocht het kind even vast te willen houden, er goed op te passen, omdat zij de vrouw alleen spreken wilde. Aldus geschied de, maar nauwelijks had zij het kind in de armen genomen of het begon te schreien en wilde naar zijn moeder. Vergeefs trachtte Bernadette het stil te houden, het gelukte haar niet en de kleine aan haar armen zich ontrukkend, sprong op den grond en liep naar zijn moeder. Het was genezen. Bernadette bood haar verontschuldigingen aan, en terwijl de moeder tranen schreide van vreugde, zond de overste Bernadette heen met een niet al te sireng verwijt over minder goede zorgen voor het kind. Zuster Bernadette heeft nooit geweten wat met het kind geschied is. Verwonderen zal het niemand dat waar zulke feiten geconstateerd zijn, de Kerke lijke Overheid de zaak der zaligverklaring aanhangig heeft gemaakt. Land- en Tuinbouw. Nationale Bloemententoonstelling. Voor de in 1910 door de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem te houden groote tentoonstelling, is een eerecomité gevormd. Als eerevoorzitters treden daarbij op de minister van land bouw en de Commissarissen der Koningin in Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, als voorzitter de burgemeester van Haarlem, als leden de heeren: C. Blokhuis, mr. W. C. baron van Boetselaer, A. Brummel- kamp, mr. Joh. Enschedé, mr. J. A. C. Everwijn, P. B. J. Ferf, jhr. mr. P. van Foreest, G. baron de Senarclens de Grancy, J. G. Heyaanus, P. van Hoek, D. A. Koster, J. Krol Kzn., J. H. Kruseman, G. Kruijff, mr. D. E. van Lennep, jhr. mr. F. K. van Lennep, F. Lieftink, F. B. Lö- huis, P. Loosjes, dr. J. P. Lotsy, N. Oosterbaan, W. C. J. Passtoors, mr. R. j. H, Patijn, J. C. Peereboom, E. A. von Saher, V/. A. Swaan, dr. J. Timmer, F. W. C. H. baron van Tuyll van Seroos- kerken, dr. J. Th. de Visser, prof. dr. Hugo de Vries, mr. O. J. E. baron van Wassenaar v. Catwijck, J. H. Wentholt en F. H. van Wichen. Sport. Automobilisme. Te Pariis vergadert sedert eenige dagen aan het ministerie van buitenlandsche za ken een internationale conferentie voor de regeling van het automobielverkeer, De Nederlandsche gedelegeerden zijn mr. dr. G. van der Meulen, referendaris aan het ministerie van Waterstaat, en de heeren G. A. Pos, tweede voorzitter van den Neaerl. Wielrijdersbond, en F. W. Destombes, lid van het bestuur der Ne- derl. Automobiel-vereeniging. De Gordon Bennet Beker. Gisteren landde de ballon „America" in Polen, na een afstand van 1100 K.M. afgelegd te hebben. De Amerikanen winnen hiermede den Gordon Bennet Beker. CHOLERA. Wijl volgens ingekomen ambtsbericht de Aziatische cholera te Narva (Rusland) voorkomt, heeft de Minister van Binnen- landsche zaken Narva besmet verklaard Te Kampen worden de ingezetenen, in verband met het cholera-geval te Hattem, door den burgemeester gewaarschuwd te gen het gebruik, voor welk doel dan ook, van water uit den IJsel, den Burgel en alle daarmede in verbinding staande wa teren, en wel op een bericht van den In specteur der Volksgezondheid,- dat het IJselwater hoogstwaarschijnlijk door cho- lera-bacillen is besmet. Uit Hattem seinde men ons gisteren Thans is aangegeven, dat zich ook bij het zoontje van v. d. Horst zeer verdach te verschijnselen voordeden. Het ventje leed hedenochtend aan hevige brakingen en diarrhee. Thans bevinden zich dan ook in observatie v. d. Horst, zijn vrouw, een 8-jarig dochtertje en het 7-jarig zoontje, terwijl een 5-jarig meisje reeds is over leden. De toestand van den man, de vrouw en het dochtertje is redelijk wel. De uitge breide voorzorgsmaatregelen worden streng gehandhaafd. De gevallen hebben zich tot nu toe bepaald tot het gezin van v. d. Horst. v. d. Horst woont enkele mi nuten buiten de bewoonde kom der ge meente Hattem. Ter kennis kwamen, van den Centralen gezondheidsraad, 3 gevallen van Aziatische cholera: telkens een, te Mijdrecht, te Kruiningen en te Hattem en wel in de week van 29 Sept tot 6 Oct. De r e s i d i v i s t G. H. L. F.,- vroe ger te Aalten, die indertijd den geheelen E - Gelderschcn Achterhoek onveilig maak te en die door de politie aldaar wordt gezocht, omdat hij o.a. nog een zware gevangenisstraf moet ondergaan wegens tegen eenige grenscommiezen gepleeg- de feitelijkheden is thans in hechte nis te Munster, alwaar hij door het Land gericht wegens „schwercn Diebstahl" is veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf. De dienstbode van den pastoor te Hoorn, .viel gistermiddag in de pastorie door een zölderluik naar beneden. Hevig bloedend en zwaar gekwetst werd zij opgenomen en naar hel Ziekenhuis ver voerd. Men vreest voor haar leven. Maandagavond tegen negen uur hoorde de jachtopziener G. J. van den Berg, te Meu-Lunteren, gemeente Ede, een sehot vallen, zoodat het voor de hand lag, dat nachtelijke stroopers zich in het jachtveld bevonden. Bijgestaan door zijn twee broeders, begaf de be ambte zich in de aangewezen richting en weldra bemerkten zij een paar per sonen, voorzien van lichtbak en geweer. Aanstonds werden deze personen achter volgd, doch toen zij bijna ingehaald waren, draaide de man met het geweer zich om en loste op 4 a 5 Meter afstands een schot op zijn achtervolgers, zonder hen evenwel te raken. Toen slechts enkele oogenblikken later de jachtopziener den strooper wilde grijpen, sloeg deze den beambte met het geweer zoo hevig op het hoofd, dat hierdoor een wond van 5 c.M. lengte ontstond, waaruit het bloed in groote hoeveelheden gutste. Toch had de jachtopziener nog de tegenwoordig heid van geest den strooper aan te.grijpen en tegen den grond te werpen. Enkele oogenblikken later werd hij echter be wusteloos. Gelukkig echter waren toen ook zijn broers toegesneld, die met be hulp van een lucifer, den verzetpleger herkenden. Het bleek te zijn een berucht persoon, die reeds vele straffen onder gaan heeft. Intusschen was de persoon met den lichtbak in de duisternis ver dwenen. Thans werd voor den nog be- wusteloozen jachtopziener zoo spoedig mogelijk geneeskundige hulp ingeroepen, en geruimen tijd had de geneeskundige noodig om de hoofdwonde, die tot op het been toe bleek doorgedrongen te zijn, te verbinden. Ware de jachtopziener alleen geweest, dan had hij hoogstwaarschijnlijk er het ieven niet afgebracht. In de buurtschap Driene, ge- meente Lonneker, wilde een boer be proeven of zijn knecht Hannes ook bang was. Hij zond hem des avonds naar de schuur om daar het een of ander te ver richten. Intusschen sloop hij zelf heel stil de schuur binnen, kruipt dan op han den en voeten, al brullende, in de rich ting, waar de knecht zich bevindt. De knecht treed zonder blikken of blozen op „het gedierte" toe en geeft het een stevigen schop, met de woorden „smerige bok". Zachtjes verlaat de boer de schuur Den volgenden morgen had hij een blauw oog. Hij had zich zoo gestooten, 's mor gens in de vroegte, vertelde hij aan riannes. „N. v. d. D." Het overgroote deel van Heerenveen's inwoners is in staking, nl. als melkverbruikers. Zaterdagavond was eene conferentie gehouden door de verschillende melk- leveranciers daar ter plaatse en besloten met ingang van Maandagmorgen, den melkprijs per liter te verhoogen van 7 op 8 ets. De burgerij hiervan niet ge diend, liet den omroeper langs de straten bekend maken, dat niemand melk tegen den verkoopsprijs moest koopen. Met het gevolg, dat, toen Maandagmorgen de venters de melk aan den man trachten te brengen, zij overal een blauwtje liepen. Winkeliers en andere neringdoenden, die wellicht noodgedwongen, aan den melk- boycot geen gehoor gaven, zijn reeds met een bezoek van de stakers vereerd met de boodschap: „Gij den melkver- kooper boycotten, of ge wordt zelf ge boycot." Denkelijk zal 't gevolg van een en ander zijn, dat de leveranciers genood zaakt worden den ouden prijs te hand haven, of dat zij ze opsturen naar de zuivelfabrieken. Eenige dagen geleden werd eene portemonnaie met een aanzienlijk; bedrag aan Duitsch en Engelsch geld op; het postkantoor te .Vlissingen verloren, Dinsd. j werd dezelfde som teruggevon den in de brievenbus van het postkantoor^ doch het geld was nu geborgen in eene andere portemannaie dan die waarin het geld verloren was. Te Bolnes (Z.-.H,) is het lijk op gehaald van den ;46-jarigen schipper D, S. uit Alblasscrdam, die met zandbagge- ren overboord was gevallen en verdron^ ken. Te Rotterdam is naar het Zie kenhuis gebracht de 32-jarige beurtschip per H. B., wonende .te Dreischor, die aan boord van zijn vaartuig de brug aan het Haringvliet passeerende, met zijn lin kervoet tusschen het ondereind van den mast, die gestreken werd, was beklemd geraakt, tengevolge waarvan hem het been boven den enkel werd afgeknepen, Te Spankeren is het vierjarig zoontje .van J. Veldhuis onder een dog cart met vier personen geraakt. Het kinq werd bewusteloos in huis gedragen en had verschillen^ y^won&pge.Q aaa hêl

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2