pand of lokaliteit Laat II boekhouding verzorgen Boekhoud- en Examenbureau N. KORENHOF PIET VAN VLIET NETTÈ JONGENS gevraagd Voedsel voor Leiden aangekomen Tarwe-dieven aangehouden Bomenkappers voor den politierechter KOOK MET WEINIG WATER De sombere reefs Der dieven dagboek Ongewenst bezoek aan bakkerijen Kind op straat gelegd BEKENDMAKING Te Icoop Te koop: Antiek beschadigd? Te koop: Consumptietent Gemeub. kamers Wie wil ruilen Werkmeisje N Nétte na'aister Nette betrouwbare hulp Net meisje 100 a 200 roe land Cursus Kraamverzorging Jongelui HOUT Wie kan dame Net meisje of werkster Huwelijk Kinderwagen Heeft U moeilijkheden Nette weduwe beschaafde juffrouw Belastingconsulent Woningruil Transportonderneming „DE SLEUTELSTAD Duinzichtstraat 44 Oegstgeest Aanmelding: Kleine's Chemische fabriek, Lammermarkt 63. voor het N.S.K.K.-Transportkorps Speer, Berlin-Nikolassee VRACHTRIJDERS HULP-CHAUFFEURS VOERMANNEN Adviesbureau voor Arbeid in het Buitenland VOOR EEN WEERMACHTBEDRIJF IN ENSCHEDE radio-ingenieurs of technici radio-monteurs of telefoon-mechanici Adviesbureau voor Arbeid in het Buitenland LEIDS NIEUWS Dank zij de werkzaamheden van de verzorgihgsraad voor Leiden is 'er een partij voedsel voor onze gemeente aangekomen.x Hopelijk zal dit eerste succes dat mede door hulp van par ticulieren en van officiële instanties behaald kon worden, spoedig' tot een rantsoenverhoging voor onze stadge noten-leiden. ZILVEREN JUBILEUM. Op 18 Januari a.s. hoopt de heer P. van Dissel, brugwachter bij de gemeente Leiden, Buys Ballotstraat 70, de dag te herdenken dat hij voor 25 jaar in gemeentedienst trad. HAARLEM De recherche heeft drie Haarlem mers aangehouden, die ten nadele van een landbouwer te Haarlemmer- liede en Spaamwoude taTrwe haddeh gestolen". Een mud tarwe is in beslag genomen en aan den eigenaar terug gegeven. De Heemstedenaren P. T. N. en G. P. L. hadden zich voor den politie rechter te verantwoorden terzake diefstal van hout. Hoewel beide ver dachten beweerden uit nood gehan deld te hebben, kon de officier hierin geenszins een aanleiding vinden om een dergelijk optreden te rechtvaar digen. Conform de eis werd het twee tal veroordeeld tot twee weken gevan genisstraf met toepassing der gratie- clausule. Het feit, dat de 46-jarige Haarlem mer B. M. de V. op 29 October 's mor gens om half vijf een iepenboom aan de Meester Cornelislaan omkapte, had tot resultaat, dat de officier op merkte: „Wat zou er van het stads beeld overblijven als iedereen die met de brandstof-moeilijkheden te kam pen heeft, ging bomen kappen." De door de V. aangevoerde argu menten ter verontschuldiging belette den politierechter niet om terzake diefstal een gevangenisstraf van twee weken met toepassing der gratie clausule op te leggen. Uit eenschoenmakerswerkplaats aan de Brouwersvaart hebben inbre kers een behoorlijk .aantal schoenen gestolen, waardoor de klanten zeer zijn gedupeerd. De automonteur H. deed aan gifte van diefstal van een motorrij wiel uit een schuur aan de Linnaeus- ladn. De daders hebben van een valse sleutel gebruik gemaakt. Het pakhuis van den aardappe lenhandelaar V. d. D. is eveneens door oneerlijke lieden doorzocht. De buit bedraagt 17 hl aardappelen. Zelfs de kinderbewaarplaats aan de Voorhelmstraat bleek de' belang stelling der dieven op te wekken. Er werden 22 gebruikte vitragegordijnert een pluche tafelkleed en een hoeveel heid zout weggenomen. Het perceel van C. aan de Fran- këstraat werd in het inbrekersplan opgenomen. Hier zijn gebruikte post zegels en een schilderij gestolen. Zondagmorgen om 11 uur werd geconstateerd, dat de deur van het pércéel van het Gemeentelijk Water leidingbedrijf aan de Korte Poellen geopend was' Inbrekers waren met 100 kilogram carbid verdwenen. Bij een inbraak In het pand van het G.E.B. aan de Friesche Varkens- markt hebben de daders een schrijf machine medegenomen. Acht lakens, vijf badhanddoeken, drie kussenslopen en een aantal thee-, droog- en poetsdoeken behoorden tot de artikelen die uit de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool aan de Vooi^ielmstraat, zijn ontvreemd. Een inbreker heeft door openslui ting drie rijwielen uit een fietsenstal ling' aan het Nieuwe Kerksplein weg genomen. Tijdens afwezigheid "van het personeel is uit èen bureau in het stadhuis een bedrag, van 1.000. ontvreemd. De pakhuizen moesten het ook nu weer ontgelden. Uit een pakhuis in de Klarenbeekstraat verdwenen aardappelen, uienen appelen. Men vermoedt dat omwonenden zich aan deze diefstal hebben schuldig ge maakt. In een pakhuis aan de Bakenes- sergracht zijn olie en andere levens middelen buit gemaakt. Van een schuit, gelegen voor het perceel Houtmarkt 1, zijn vier balen melkpoeder ontvreemd. Uit een pakhuis van een gros sier,, in de Molenaarstraa, hadden langvingers 300 pond kindermeel, bo nen en tarwe weg, alsmede 50 'k.g. drop. Verscheidene Haarlemmers de den aangifte van diefstal van hun fiets. VIJF EN VIJFTIG JAAR GE TROUWD. Maandag 22 Januarï hoopt het echtpaar D.. F. Kaart- Boeree, Gen. de la Reystraat 31 zw., zijn 55-jarig huwelijksfeest te vieren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: A. Borstelde Munnik, d.; M. C. v. Horickv. d. Linden, z.; C. M. v. Zut- hemFortgens, z.;. J de Graafv, Seijst, z.; M. G. Overklift Vaupel- kleynDuijn, d.; D. R. Wassenaar Onvlee, z.; R. P. Ouwerkerk—v. Limpt, d.; J. LeveringBruning, z.; T. M. A. Letschert-^Dommershuijsenj d.; T. J. Dekkerv. d. Wilk, d.; Z. Agterhof— Cornelisse, z.; J. H. RoomerKoop man, z.; A. R. v. d. Berg-«-Berdmg, d.; M. v. BurgelLangbroek, d.; A. v. GeijtenbeekKorbie, z.; C. Kok Kaagman, k.; A. J, v. d. PuttenHirs, z.; J. M. de JongOverweel, d.; L. BoerSernee, d.: J. de RooijJohan- nisse, z.; M. M. C. v. SlootenBakker, z.; G. W. v. d. LitSeders, z.; E. C. C. v. d. PeetBotter, z. Overleden: J. M., 2-m., z. v. J. Bak ker; P. M, Graauwelman, 47 j.i M. f., 15 a., d. v. B. Jansen; B. W. Ferguson, 78 j.; A. Broekema, 84 j.; S. Sikkens, 81 j.; P. M., 20 d„ d. v. T. Lemstra; J. Pannekoek, 78 j»; J. v. Brugge, 80 j.; M. W. Hermus. 40 j,; J. Brusse laars, 41 j.; H. F. Grossouw, 82 J.; T. BlomHartog, 62 j.; E. A. Brandtv. Parreren, 80 j.: T. H. M., 10 d., d. v. P. C. Robijn; G. F. Rasker, 75 j.; N. Fris—Heijloo, 86 j.; J. J. Kost, 83 j.; C. DuijnMaas, 67 j. Ondertrouwd: A. IJssennagger en J. P. Leijh. Getrouwd: P. Stam en J. Verhaar; A. Snel en M. Hoos; J. C. Wes.tclorp en G. Noorland. Leden van het dievengilde hebben een bezoek gebracht aan de bakkerij van A. in de Slachthuisstraat. Er worden vijf balen tarwemeel vermist. Ook de' bakkerij van de firma S. aan de Smedestraat is met een bezoek vereerd. Hier bestond de buit uit 5 balen ongebuild tarwemeel. Uit de bakkerij van S. in de Cronjéstraat maakten de dieven 20 balen ongebuild tarwemeel buit. OP VRIJE VOETEN. De jongens J. A., wonende in de Tulpenstraat en W. v. W., wonendei in de Palmen- straat, die enkele dagen geleden als verdacht van diefstal van acht bro den waren aangehouden' zijn thans van rechtsvervolging ontslagen, daar .niet is komen vast te staan, dat zij de diefstal hebben gepleegd. OVERVAL. Drie- onbekende per sonen vervoegden zich 's avonds om zes uur ten huize van den rijwielhan delaar D. G. aan de Koninginneweg. Onder bedreiging van een revolver werd het echtpaar overweldigd, waar na de daders met drie rijwielen ver dwenen. VELSEN Dezer dagen kreeg de politie van. Velsen mededeling, dat in de Acacia straat in IJmuiden-Oost eèn kind op straat was gelegd. Bij onderzoek bleek, dat op de aangegeven plek een naar schatting tweèjarig meisje lag, dat eeh muts droeg, waarin zich een levensmiddelenkaart en een bankbiljet van ƒ10 bevonden. Het kind was gekleed in een blauwe cape, een bruin manteltjè en een blauw slobbroekje. Het had beige sokjes en bruine, hoge schoentjes aan. Men kon niet nagaan, hoelang de kleine, die des morgens om half tien is gevonden, op straat heeft ge legen. Uit de nasporingen, die de politie heeftgedaan, is gebleken, dat de moeder van de vondelinge eveneens in IJmuiden woont. Zij moest een gen, waar haar man ernstig ziek lag bezoek aan een andere plaats bren- en heeft drie van haar vier kinderen bij kennissen kunnen onderbrengen. De weejarige zou-" bij bekenden in de Acaciasraat een oderdak vinden. Het kind, dat hier namens de moeder is gebracht, werd echter niet opgeno men. Het is nog niet bekend, wie de onmenselijkheid heeft begaan, het kind in de kou op straat te leggen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het over lijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder CATHARTNA MARIA LASSCHUIT geb. OBER betuigen wij hiermede onze innige dank. Uit aller naam J. LASSOHUIT. Leiden, Januari 1945. Piet Heinstraat 7. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen den. Heer CORNELIS GERARD CANNO, in leven fabrikant, laatst gewoond heb bende te Oegstgeest, aldaar overleden de 17e December '44 (waaronder begrepen'alle debi teuren en crediteuren van de door hem als eigenaar gevoer de handelszaak „Cannoo's Fa briek van Voedingsproducten", gevestigd te Leiden, Kort Ra penburg 20) gelieven vóór de 24e Januari 1945 hun vorde ringen ln te dienen of hun betalingen of opgave te doen bij Notaris J. A. Dil te Zoeter- woude. Hoge Rijndijk 17, posr Leiderdorp, tel. 24620. Ingaande Dinsdag 2 Januari 1945. Dagelijkse personen- dienst LeidenDen Haag v.v. Vertrek Leiden, Apothekers- dijk b. Princessekade om 8 u. Vertrek Den Haag, Station Staatsspoor om 16 uur. In licht. en kaartverkoop: Witte Singel 94. Tel. 22270 van 9 12.30 uur. geschoren lamsmantel 200.kort veulen j^sje 150.—, reiswieg geheel bekl. ƒ45.kinderwagen als nieuw 150.salon- wieg geheel bekl. 65. te zien van 25 u.- Gort huis, Morsweg 55. Viool 35, iedikant 35, bed- stel 37.50, tekenbord 15, fietsje 35, 6 stoelen 55, kast 45, schommel 45, stoomachine 15, konijnen hok 27.50, schilderijen 15, lampekap 12.50, speelgoed 15, haardkachel 135, kook kachel ƒ55, serviesje ƒ12.50, póp ƒ11 enz. Tevens kledihg ruil. voor apdere kleding. F. Nieuwen burg, Hooigracht 55. Uw servies of vazen gebro ken, stuur een briefkaart of breng het even, wij herstellen en lijmen het voor u. W. J. Langerak, Oosterdwarsstraat 29, Leiden. Pracht stel Zanzibar-biljart- ballen, nieuw, 63 mm. 175. Tevens gevraagdachterwiel (28x1$ bandmaati met terug traprem, evént. rullen voor dito gewone maat en/of transportvoorwiel (event, m. bijbetaling). L. Tegelaar. B. Ballotstr. 16, Leiden. met goede standplaats-' te* kóóp gevraagd. Adres: F. NIEUWENBURG, Hooi gracht 55. te huur gevr. zit-sl.kamer of zit- en sl.kamer door jongechtpaar. Spoed. Br. onder no. 2464 bur. v. d. blad. herenhuis goede stand (Centrum) voor net klein huis met tuin, omgeving Lammeschansweg. Br. on der no. 2449 bur. van dit blad. 1 gevraagd, volledige kost en inwoning. Aanmelden bij: Mevr. Kooreman, He rengracht 35. gevraagd voor verstel, en stopwerk, 1 dag per week. Mevrouw Rebel, Hooigracht 57. s gevr. In net gezin van 2 pers- waarvan vrouw rustend is. Tevens voor gezelschap, 's Zon dags vrij. Overeenkomst na der te bespreken. M. J. Blan- gé, Schelpenkade 53 a. gevr. vopr de dag of yoor de morgenuren: Mevrouw Gribnau, Laan v. Aren- stein 27, Oegstgeest. te huur gevr., liefst omgev. Leiden. Brieven onder no. 2456 bur, van dit blad. 15 Jan. begint de nieuwe cur sus kraamverzorging. Inschrij ving Woensd. en Vrijd. van 24 uur. Zr. v. Putten, Ra penburg 60. die ln het huwelijk willen treden zoek. zo spoed, mogel. eep gedeelte van Ruls of ka mers ong. met keuk. of gebr. daarvan. Br. onder no. 2465 bur. v. d. blad. Iedere particulier die hout van welke aard ook te zagen, klo ven, of te hakken heeft, kan dit tegen een kleine vergoe ding laten verrichten in de werkinrichting voor minder begaafden. Afhalen en thuis bezorgen inbegrepen. Bood schappen aan de werkplaats: Pieterskerkgracht 9 of bij den leider der tewerkstelling Jan van Houtkade 42 a. evacué uit Wageningen meenemen van Zeist of Ütrecht naar Leiden? J. Bennema, Cobethstr. 18a, Leiden. gevr. voor hele of halve dagen, v.g.g.v. Mevr. Groe nenwegen, Hogewoerd 49. Wedn. zoekt kennism. met nette juffr. of wed., kind geen bezw., lft. tot 50 jr. Ned. Herv. liefst van buiit., met eigenhuishoud. Br. met uit voer. Inlicht, onder no. 2471 bur. v. d. bl. Geheimhoud, verzocht en verzekerd Te koop gevr. tegen zeer goede prijs, klnd.wagen, ledlkantje, tafelstoel of wandelwagentje. Tévens een accordeon of piano. F. Nieuwenburg, Hooi gracht 55. met het rooien, en zagen van bomén uit uw tuin? Vakkund. hulp kunt u krijgen, inlicht, v. d. Zeeuw, 4e Binnenvest gracht 49. van middelb. leefft. zoekt plaatsing als huishoudster, bok omgeving Leiden. Br. onder no. 2480 bur. v. d. blad. Gevraagd bij bejaard echt paar, Em. Pred., een genegen lichte huishoud, be- zighed. te verrichten van 9 12 ó.f 94 u. Ds. B. Klein Wassink, Maresingel 20. heeft nog enige dagen per maand beschikbaar voor con- tróles, Inrichten van boekhou- dingeh en behandeling be lastingzaken. Br. onder no. 2448 bur. v. d. blad. aangeboden huis bevattende 2 kamers, gang, keuken, tuin tje en schuur in ruil voor iets groter huls of te huur gevr. een étage met keuk.. door eQhtpaar met kind van V. j. Br. onder no. 2469 bur. v. d. blad. TE KOOP kl. Salamander kacheltje, goed onderh. met pl. pijpje, kan op gek. worden 30. Ruilen lage br. m. sch. m. 26 voor m. 30 32, kind. kaplaarsj. m. 26 voor m. 30. Dekker, Maredijk 24. NET KOSTHUIS gezocht door all.staand werkman, liefst omgev. Lage Rijndijk. Br. ond. No. 2474 bur. v d. blad. FLINKE HULP in de huis houd. gevr. van 8 tot 12 uur. Mevr. Bonte, Breestraat 23. TER RUIL-aangeb. aan heer of dame alleen, kl. bovenhuis (centrum) huur 6 per week voor kl. benedenhuis, huurpr. 4.SO p. w. Br. onder No. 2475 bur. v. d blad. ,Te huur gevraagd een geschikt voor inrichting van werkplaats en kantoor, ALGEMEEN KANTOORMACHINE BEDRIJF Voorlopig adres Thorbeckestraat 10 Telefoon 23807 n Verzorgt'voor U alle voorkomende transporten, zowel iri als buiten Leiden. Tel. van 912.30 No. 22270, ha 12.30 No. 26165. Witte Singel 94 Leiden. Const. Huygenslaan 9 Leiden door het Inrichten, bijhouden en controleren van boek houdingen. Alle soorten belastingadviezen. le ruilzaak op dit gèbied. Doch hoofdzakelijk mooie stukken, en dat mag he'm nog al lukken. U moet maar even komen kijken. En dgn zal het zeker blijken. Het zij altijd even fijn. In 't groot of in 't klein. Hogewoerd 63 moet zijn. Hij staat steeds voor een ieder klaar. Ersatzabteilung II, worden voor onmiddellijk gevraagd: De arbeidsvoorwaarden zijn: weekloon minstens RM. 55. Bij inzet bij generator-auto's iedere dag RM. 1 toelage. Bovendien worden alle 10 dagen RM. 12 N.S.K.K.-zakgeld betaald. Daarnaast: vrije verpleging, vrije huisvesting, vrij kleding. Gewenst zijn arbeidskrachten in de leeftijd van 1845 jr. Vrijblijvende inlichtingen verstrekt 'het Breestraat 177 te Leiden. worden onmiddellijk gevraagd Verpleging en huisvesting is verzekerd. Tarieiloon alsook een scheidingsto'elage "van dagelijks ƒ4.Voor gehuwden en ook voor ongeljuwden. Vrijblijvende inlichtingen verstrekt het Breestraat 177 te Leiden. WASTEIK voor 2 pers', ve- renbed te koop gevr., moet 1. z.g.st.z. Aanbied, met prijs bij J. Groeneveld, Noorderstr. 11. ALLEENST. DAME burgerst. begin 50 jr., P.G., algem. snt- wikk., wenst samenwoning, liefst h|is met tuin. Br. ond. No. 2475 bur. v. d. blad. RUILEN lage h. schoenen, 1. g.st.. m. 43 voor lage h. schoe nen, m. 39, desnoods met bij bet. Plezier, Herensingel 5a. WIE IS eigenaar van witte bastaard-keeshond, meegelopen v. Witte Singel. Ter. te bekl Heemskerkstr. 102 (teg. ad vert.kost.) BELONING voor inlichtin gen van lichte regenjas en br. hoed, weggenomen op 11 Dec, voor het gebouwtje N.Z.H., Stationsweg, v Dedum, Boei'- havelaan 25. VERMIST Woensd .morgen ongev. 780 u. Formosastr. bloemenmand met fietspomp en werkjas, werkman zeër ge- dup. Teg. flinke bel. ter. .bez. v. d. Vijver, Trompstraat 2. VERMIST Zat. 23 Dec eén grijs poesje, witte borst en pootjes, omg. Hooigracht. Teg. goede bel. ter. bez, M. Ver mond. Gasstr. 64.

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1945 | | pagina 2