Olinda WMMÊ Ja... MELBA! MELBA D H0NIGS ERÜGA AU BON GOUT. DeLARF friesch GEBR. TEN HOEVE Onze wielersport staat op goed internationaal peil Jonge b.eroepsrenners met goede toekomst Amateur-boksers techniek moeten hun opvoeren KOOK MET WEINIG WATER Nog te veel beslist lichaamskracht HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING H-O of QUAKER Ph. G. L. v. d. Reijden mm ZAAIERS CbêtbëïööncIFC^ 2L (Ingezonden Mededelingen RV APEIOOORNSCHE MESSEN-EN STAAIWAKENFA6RIEK doet het! Niet de vliegende mot, moor de mottenlorf richt de schade oon. Motex ver delgt door blauwzuurgas iedere larf, iedere kiem. Door nobehondeling met Eulan kan blijvende mot vrijheid worden verkregen. LE|,OEN - RIJNSJBURGERWÉG 62A Q een tijd, waarin de ge zondheid van jonge kinde ren sterker wordt bedreigd dan ooit, vormen Nut'ricia- producten, zoo goed, zoo zui ver en voedzaam, een toe verlaat voor moeders en kin deren zonder tal. ROGGEBROOD van nature zoet ROTTERDAM DEN HAAG Telel. 38427 Telef. 333298 Zoo best voor de kinderen: echt de versterkende bijvoe ding, die moeder hun gaarne geeft. Melba is'n natuurlijk kracht- voedsel, zuiver en goed. Vraag het op al Uw bonnen voor kinderdrankpoeder. z^BHaggaax (Ingezonden Mededeling) ~c&=>' <Stn firurigr Êfccbmg 1'rfirnt men jau», saste efiênten san „Se (Pauw." <W- Haarlemmer- str. 109, Letden. SCHOEISEL EN RIJWIELBAN DEN. Voor het afhalen van aan vraagformulieren voor schoeisel en rijwielbanden zijn Maandag en Dins dag aan de beurt de letters M tot en rrïet Z. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elisabeth M„ d. v. H. L. v. Zoen en H. G, Spaan; Maria, d. v. H dc Cler en G. Kooljman; Elisabeth H. M., d. v. J dc Best en A. H M. Franse; Maar ten. z. v. P. W. "Brandt en VV. Dijk huizen; Dirk G., z. v. F. de Rooij en G. v. Dommelen. Overleden: W. Tlmmers. vr.. 67 J.; J Verlaan, m., 73 j.; M. Hanselaar, d., 22 J. Ondertrouwd: H. Tegelaar en J. C. Slraa; J. v. d. Velden en W. v. d. Pom- po; G. C. Hoogendoorn en M Verboon. Getrouwd: C. v. d. Hoonaard en J. C. Groenendijk. De zaak door Ricarda Huch vjruuiieiiaijtt. AMSTERDAM, 24 Sept, Gerrit Schulte was dit seizoen weer de grote man bij onze beroepsrenners, zowel op baan als op weg, onweer staanbaar... als hij wilde. Arie van Vliet een klasse apart bij de sprin ters, Aad van Amsterdam, de sterk ste achter de motor, Cor Bijster maakte een goed jaar bij de ama- téursprinters en Gerrit Blaauw was* dc meest veelzijdige amateurwegren ner. Ziedaar in kort bestek de ga lans van hot wielerseizoen 1944! Was dan Gerrit Schultc dc beste beroepsroutier, Theo Middelkamp kon ook nog best meekomen, al wist hij het slechts eenmaal tot één over winning te brengen. Braspenninx en Pellenaars hebben een paar goede wedstrijden gereden, daarbij denken wij vooral aan Pellenaars, die in de Ronde van Hilversum en de Ron'de van Alphen aan de Rijn niet te kloppen was. Overigens waren het vooral de jongeren onder onze be roepsrenners, die de aandacht trok ken. Dan moet allereerst genoemd wor den de jonge West-brabander Kees Jocssen, die met kop en schouders boven de anderen uitsteekt. Direct na hem noemen we Toon Steenbakkers, den oefenmakker van Gerrit Schulte, voorts den Lim burger Jos Jan sen en de Noord hollanders Bouke Schellingerhoudt en Arie Voo- ren. De wieler- Jeugd jukt op! Dat stemt tot verheugenis. Er is dan eindelijk het nieuwe bloed STEENBAKKERS gekomen, waar naar we al zo lang uitgekeken hebben. We juichten vorig jaar toen de Amsterdammer Henk Lakeman zich langzaam maar zeker naar vo ren werkte en meenden in hem een kracht voor de toekomst te zien. Wij hebben ons echter deerlijk in hem vergist. De Amsterdammer is niet op de voorgrond getreden en bevestigde de verwachtingen niet. Mogelijk zal een nieuw seizoen, met nieuwe mo gelijkheden, hem verder brengen, doch dat is een vraag, die alleen Lakeman kan beantwoorden. We hebben ons indertijd afgevraagd: wat zullen Schellingerhoudt. en Steen bakkers doen en d^rop heeft dit tweetal een duidelijK antwoord ge geven. Zij toonden, dat zij de krach- ton voor de naaste toekomst zijn en dit bewees boven allen Kees Joossen. De kloekgebouwde Brabander, van wien we een paar jaar geleden voor spelden, dat hij een renner met toe komst was, heeft dit metterdaad ge toond. En op grond van zijn prestaties mogen we nu.gerust van hem zeggen: een wegrenner met grote toekomst! Een man voor de zware étappe-cour- sen in België en Frankrijk. Nam men hem in een Nederlandse ploeg voor de Tour de France op, dan zouden we zeggen: een zeer goede keus! En dat zouden we eveneens zeggen, wan neer de energieke Bossenaar Toon Steenbakkers en de Limburger Jos Janssen werden gekozen. Nederland staat er dus weer goed voor als het eenmaal zo ver is! Wij hoorden dezer dagen de opmer king, dat het met de stayery en de sprint slecht gesteld is. In antwoord daarop zeggen wij: dat is per se onjuist! Bij de stayers heeft Aad van Amsterdam getoond, dat hij in het internationale milieu zou passen. We durven zelfs zeggen, een goede kans zou maken, want ook in het buiten land is er niet veel nieuws onder de zon. In Duitsland, het land toch van de stayersport, speelt Walter Lohr mann met zijn landgenoten. Wat onze sprinters betreft, ls Arie van Vliet nog steeds een klasse apart. Wat kan het buitenland tegenover den Woerdenaar zetten? Niet veel! In België neg steeds Jef Scherens. een Emil Gosselin en Van Looveren, die de toon aangeven, en in Frankrijk Louis Gérardin met den jongen George Senftleben. Italië moet het nog steeds met Loatti, Astolfi en Bergoni doen en de andere landen brachten volgens de schaarse berichten ook al geen nieuw bloed in de sprint. Neen, Neder land kan nog best met Arie van Vliet en ook Jan Derksen voor de dag komen als het weer zo ver is dat er internationale wedstrijden gereden kunnen worden, Opperbest! En de amateur-sprinters? Oor Bijs ter heeft dit seizcen de in hem ge stelde verwachtingen niet beschaamd. Rond het Nederlandse kampioenschap bereikte hij zijn volle conditie en bleek toen beter dan de algemene landskampioen Chris Kropman, die door de schorsing van Arie van Vliet de titel wist te behalen op den prof-, kampioen Remkes. Hij toonde, dat hij van zeer goede amateurklasse is. In dezen Haarlemmer hebben wij een renner, die onze reputatie bij de ama teursprint hoog kan houden en in hem zien wij den man, die enze wereldkampioenenreeks: Arie van Vliet, Jef van de Vijver en. Jan Derk sen zal kunnen voortzetten. Bij de amateur-wegyenners waren het Blaauw, Van Beek en Vinken, die de toon aangaven en hoe zij zich in internationaal gezelschap zouden houden, is een vraag, waarop moeilijk antwoord is te geven. Dat zullen zij t.z.t. zelf moeten geven! (81) Dr. Zeunemann verzocht echter de nutteloze strijd af te breken en wendde zich tot juffrouw Schwert- feger met het verzoek aan het ge uite verlangen te voldoen en nog enkele vragen te beantwoorden. Jufrouw Schwertfeger. die er bleker en erbarmelijker uitzag dan op de eerste dag, sloeg het onzicht baar vizier voor haar gezicht naar beneden en vroeg aarzelend naar voren komend, of ze verplicht was, strikt persoonlijke aangelegenheden hier in het openbaar te bespreken en dat ze zich dat niet kon inden ken. „In de staat hangt het persoon lijke meestal nauw samen met het openbare", zei dr. Zeunemann min zaam onderrichtend. „Ik verzoek u enkele inlichtingen over de omstan digheden van uw overleden vriendin, mevrouw S wie ter; slechts voor zover net algemeen belang daarbij ge ïnteresseerd is. Voor haar huwelijk met den beklaagde stond mevyouw Swietcr in vriendschappelijke rela tie met een man. Deze relatie ver brak ze, daar ze niet tot een huwe lijk kon leiden en werd vermoedelijk niet opnieuw aangeknoopt, zolang het huwelijk met den beklaagde be stond?" „Natuurlijk niet", zei juffrouw Schwertfegei- uit de hoogte. „Ze zagen elkaar eerst terug, toen me vrouw Swieter hierheen verhuisde." „Daarbij herleefde de wederzijdse genegenheid en 'ze besloten te trou wen. Is het niet zo?" vroeg dr. Zeu nemann. „Ja", antwoordde juffrouw Schwert feger droog. „Wat was de reden, dat dit be sluit niet werd uitgevoerd"7" vroeg dr. Zeunemann verder. „Het is on mogelijk, dat u, als beste vriendin van de overledene, daarvan niet op de hoogte zou zijn." „Het lag niet in de aard van mijn vriendin alles tot het allerlaatste toe te uiten", zei juffrouw Schwertfeger, „en het ligt niet in mijn karakter om het verzwegene eruit te ^willen per sen. Mijn vriendin was in die tijd erg overstuur en uitte zich zeer verschil lend. Eens zei ze mij in tranen, dat. haar oude liefde even sterk was als vroegèr, doch als ze zich echter in de armen van haar geliefde wilde werpen, stond haar man tussen hen in met het kind aan de hand en deze hersenschim was sterker dan een muur." „Hebt u daaruit begrepen, dat ze bevreesd was voor de wraak van haar man of dat de herinnering zich tussen haar en een nieuw geluk stel de?" vroeg dr. Zeunemann. „Ik heb er toen uit begrepen, dat het Deruga's schuld was", luidde het antwoord, „dat mijn vriendin niet met den man trouwde, dien ze be minde. Het heeft me erg gespeten, dat dit huwelijk niet tot stand kwam. Ik kende dien man veel beter dan dr. Deruga en koesterde veel meer sympathie voor hem, alleen al omdat ik overtuigd was ,dat mijn vriendin het goed zou hebben bij hem." Als u dien heer zo goed kende, heeft u daarover misschien met hem gesproken en weet, hoe hij het op nam?" „Hij was van mening", zei juf-' frouw Schwertfeger met een zeer boos gezicht; „dat mevrouw Swieter bang was, dat dr. Deruga hem zou doden, als hij met haar trouwde. Het is ook mogelijk, dat hij die wilde geloven, omdat zijn trots daardoor het minst gekwetst werd. Hij was trots en heerszuchtig 1" „Alsvuw vriendin zoveel van hem hield, moet een sterk motief haar weerhouden hebben hem te trou wen", zei dr. Zeunemann. „Natuurlijk", zei juffrouw Schwert feger. „Ze heeft toen ook veel ge leden. Ze kwam het echter spoedig te boven en zei later, dat ze dacht, juist gehandeld te hebben." Het was avond, toen dr. Bern- burger vermoeid in zijn woning te rugkeerde. Hij ging op de kale di van liggen, die hij tweedehands ge kocht had, en zocht huiverend naar iets, waarmede hij zich kon toedek ken. Het was binnen killer dan bui ten, maar afgezien van het feit, dat hij 's avonds Uit zuinigheid zo mo gelijk niet meer stookte, voelde hij zich daartoe te vermoeid en te luste loos. Misnoegd zag hij om zich heen, in het k-'-> vertrek, dat op een twee derangs-hotelkamer leek en dacht er over na, hoe en waartoe hij het verlangen naar een mooie, comfor tabele omgeving bezat, welk verlan gen hij misschien nooit zou kunnen bevredigen. Om zijn troosteloze bui kwijt te raken.en zich te verwarmen besloot hij naar een café te gaan. Daarbij ontmoette hij voor de glazen deur, die zijn wpning afsloot, een ,Sneeuwvlok - de Eskimo" SB?®"»»* 11481149. De volgende dag gaan onze vrienden hard aan het werk om alles in orde te maken voor de terug reis naar de Noordpool. Sneeuwvlok en Kwef maken de scheuren in de ballon dicht, Pinda Lekka en Pen Kwen timmeren een nieuw schuitje en Piet Punthoofd gaat op stap om z'n geweer terug te zoeken, dat hij verloren heeft tijdens het gevecht met de rovers bij de Blauwe Tempel... Een uurtje later komt Piet terüg met z'n verfrommelde geweer en een opgewekt gezicht. „Ha, mannen", roept hij, „zal ik jullie eens wat grap pigs vertellen? Die draak, weet je wel, die de tempel bewaakt, die is verdwenen! Ik denk dat-ie ls gaan rentenieren, haha". Maar de anderen lachen helemaal niet, integendeel ze schrikken ontzettend. „De Gouden Lotusbloem", roept Sneeuwvlok, „ls die ook weg?" „Nee," zegt Plet, „de N bloem was er nog. maar de draak is verdwenen!" Waarom schrik Je zo, er zijn toch draken genoeg?" klein verschrompeld vrouwtje, dat reeds enige tijd naar de bel gezocht had en vroeg hem of hier een advo caat woonde. Dr. Bernburger zei, dat hij dat was. maar dat hij thaDs niet meer te spreken was en dat ze de volgende dag tijdens zijn spreekuur moest terugkomen. Het vrouwtje leg de echter uit, dat ze dat niet kon, daar ze overdag in haar werkhuizen moest zijn om te wassen, daar haar man er vandoor was en zij alleen voor de kinderen moest zorgen en ze grootbrengen. Nu kwam ze ook van haar werk en wel omdat meneer Tönepöhl haar gestuurd had. Bij het noemen van die naam vloog den advoóaat 'n gedachte door het hoofd, die hem het bloed naar het gezicht joeg en hem bewoog met het vrouwtje terug te gaan in zijn kamer. Terwijl hij het licht ontstak, verzocht hij haar te gaan zitten en te vertellen, wat haar hier bracht, en daar ze nog steeds bescheiden bij de deur stond, toen hij uitgesproken was, liet hij haar zelf op een stoel plaats nemen en* nam haar de grote dekselmand af, die ze in de hand droeg. Ze glimlachte verlegen en dankbaar en begon haar relaas: Eer gisteren was ze bij meneer Tönepöhl geweest, den uitdrager van de Vbor- weide, om een paar schoenen te ko pen voor haar oudste. In één paar had ze veel zin gehad, omdat het ongeveer de juiste maat was, doch het was te duur geweest. Ze had toen tegen meneer Tönepöhl gezegd, dat ze een werkpak van haar man zaliger had ze sprak namelijk altijd over haar nian zaliger, sinds hij er vandoor gegaan was en dat die kiel nog zo goed als nieuw was en of hij die als betaling wilde nemen. Méneer Tönepöhl had bars gezegd, zoals hij altijd tegen arme mensen sprak, dat hij voor dergelijke rommel geen klanten had. Zijn vrouw die in een oude koffer aan het rom melen was, had er toen tussen In geroepen, dat hij niet zo'n sufferd moest zijn, want dat de advocaat hem toch veel geld beloofd had voor zo'n oud werkpak en dat hij den advocaat vast beloofd had daarnaar te zullen uitkijken, en dat je nu kon zien, wat voor een windbuil hij was. (Wordt vervolg AMSTERDAM. 24 Sept. Hoewel er tal van remmende factoren wa ren, is in het seizoen 1943/'44 het peil onzer amateur-boksers op aan zienlijke wijze verbeterd. Dat bleek het duidelijkst bij de finales der kampioenschap ;>en van Nederland, die te Amsterdam werden gehouden. Het is natuurlijk heel moeilijk te be oordelen of de boksers, die aan die finales deelnamen, ook werkelijk de beste zijn van het legertje amateur pugilisten. dat bij de. Nederlandse Boksbond aangesloten is. In elk ge val waren zij stellig de sterkste waar over de N.B.B. op het ogenblik de be schikking heeft. Men is altijd gaarne geneigd een vergelijking te maken tussen sport prestaties van Nederlanders en die van buitenlanders. Dat is, wat de bokssport betreft nagenoeg onmoge lijk. Er is gedurende de oorlog geen contact geweest tussen Nederlandse en buitenlandse amateur-boksers. Maar uit de gegevens, die ter beschikking staan, kan toch wel worden opge maakt, dat onze jongens er althans in technisch opzicht lang niet slecht afkomen, ondanks de kritiek, die werd uitgeoefend op het ringwerk der Nederlandse amateurs. Gelukkig is het zo, dat, waar twee even sterke en harde tegenstanders elkaar bestrijden de techniek altijd de doorslag geeft. Maar hoe zelden komt het voor dat twee, wat phy- sieke sterkte betreft gelijkwaardige tegenstanders elkaar in de ring ont moeten. Een toevalstreffer, kan een door technische meerderheid verwor ven voorsprong op punten teniet doen. Hier zit eigenlijk iets scheefs in. Een der voQmaamste grieven was, dat er door dc amateurs dikwijls zo onzuiver wordt gestoten. Zeker was deze grief niet ongemotiveerd. Maar hier kan onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat men, helaas, ook in het buitenland, onder de amateurs maar zelden zuiver ziet boksen. Naar onze mening is de voornaamste reden hiervoor, 'dat het in de amateurboks- sport gevolgde systeem: boksen ge durende drie ronden van drie minu ten niet al te veel gelegenheid open laat tactisch inzicht en technische vaardigheid te demonstreren. Voor al in de kampioenschappen valt dat op. Drie ronden duren maar kort en wil men een kans op de overwinning hebben dan geldt slechts een wet: de armen naar voren brengen en „malen" 'en blijven „malen". Om dat tc kunnen moet men beschikken over een buitengewoon uithoudingsvermo gen, over een enorme hardheid, ter wijl men bovendien in staat moet zijn uiterst veel te „nemen". - De bokssport is zeker een harde sport, een sport voor sterke en moe dige knapen. Maar het mag toch niet zo worden, dat de technisch betere in vele gevallen het onderspit delft tegen een „vechtmachine". En toch is dat maar al te vaak het geval. De N.B.B. laat aan amateurs de moge lijkheid open. in plaats van drie ron den van* drie minuten er zes van twee minuten te boksen. Maar dit systeem schijnt, in de practijk niet te voldoen. Het wordt in elk geval vrijwel nooit, toegepast. Inderdaad is een ronde van twee minuten te kort. Misschien zal het er in de toekomst van komen, dat ook amateurs meer ronden moeten boksen, maar dan van drie minuten. Vijf ronden van drie minuten zou wellicht een verbetering betekenen. De sterke vechtersbaas, die drie ron den lang alles kan geven, zal dat niet vijf ronden lang Runnen doen. Hij zal dus zijn krachten beter moe ten verdelen en daar ligt de kans voor' den phvsiek minder sterken maar tactisch meer „uitgekookten" en tech nisch beter onderlegden bokser. Die heeft dan meer gelegenheid zich in te stellen op de strijdwijze van zijn tegenstander en er het juiste ant woord voor te vinden. Ook dan zal het. natuurlijk kunnen gebeuren, dat de lichamelijk sterkste wint. Dat is niet erg en behoort bij de bokssport, zolangde k.o. toegelaten is of over winningen kunnen worden behaald door een tegenstander tot opgeven te dwingen. De meningen over de k.o. ziin ver deeld. Ook in bokskringen is lang niet iedereen daar een voorstander van. Maar men voelt-, dat er weinig tegen gedaan kan worden. Of het moest zijn door het opvoeren der techniek 'Want hoe groter de tech nische bekwaamheid der boksers, hoe minder vaak de k.o. zal voorkomen. Dit is niet in strijd met hetgeen hier boven werd beweerd over de betere kansen der lichamelijk sterkere bok sers. De bedoeling is natuurlijk, dat over de gehele linie de techniek wordt verbeterd. Dus ook. dat de vechters baas zich niet als een wildeman door de ring beweegt, maer werkelijk gaat boksen. Hoe beter de tegenstander van zo'n vechtjas in technisch opzicht is, hoe minder kans er voor den op een k.o. beluste zal zijn de eind- stoot- te plaatsen. Het resultaat daar van zal zijn, dat hij vele wedstrijden op punten verliest en er zelf toe zal overgaan meer op punten te werken dan te proberen een k.o. te forceren. Maar nog eens: dan is het nodig, dat de techniek over de gehele linie swordt opgevoerd en veel beter wordt dan zij over het algemeen op het ogenblik is. Want op een enkele uit zondering na het technisch peil der Nederlandse amateurs op het ogenblik niet zo, dat zij veel kans maken tegen lichamelijke sterkere, altijd „komende" tegenstanders. Hoe de N.B.B. dat wil bereiken zul len wij in een volgend artikel be handelen. Gas-uren voor Haarlem en omgeving De directies van de gasbedrijven te Haarlem, Heemstede, Bloemen- daal, Zandvoort. Haarlemmermeer en Haarlemmerliede maken in afwijking van de landelijke regeling bekend, dat de uren, waarop gas wordt ver strekt, met. ingang van Vrijdag j.l. als volgt zijn vastgesteld: 11.30— 12.30 uur en 17—18.30 uur. Evacué's .bestolen HAARLEM, 23 Sept. Het bestelen van evacué's. het schandelijk misbruik maken van de benarde omstandigheden waarin land genoten verkeren, behoort tot de meest trieste ervaringen van deze dagen. Twee bewoners vah de Ver- huistweg te Santpoort hadden enkele koffers met goederen toevertrouwd aan twee jongens uit Haarlem, die voor expeditie zouden zorg dragen. Temidden van ae grote drukte zijn deze geëvacueerden de knapen met de koffers kwijt geraakt. Nu \is ge bleken, dat de koffers niet, op de door de families opgegeven adressen in Haarlem zijn aangekomen, raadt de yecherche de jongens met klem aan de koffers te bestemder plaat-se af te leveren. Niet minder ergerlijk was het optreden van een vrouw, die een dame aanbood een zwarte zak met bagage voor haar weg te brengen. De dame uit het evacuatiegebied nam de hulp dankbaar aan eri gaf de onbekende de zak over, waarin zich o.m. levens middelenkaarten, stamkaarten, tex- tielgoed en pantoffels bevonden. Ook deze bagage is niet op het aangegeven adres bezorgd. Voor deze „hulpvaar dige" geldt hetzelfde advies, dat de politie de knapen geeft. ADVERTENTIËN Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een korte ziekte, ons innig ge liefd Jongste Zoontje en Broertje MATTHI.JS IIARTEVELT, ln de leeftijd van 19 mnd. De diepbedroefde Ouders. Zusjes en Broertjes M. HARTE VELT J. HARTEVELT— NEUTEBOOM. TRIJNTJE, KOOS. WIM en ANNIE. Lelden, 21 Sept. 1944. Mirakelsteeg 31. Begrafenis heeft heden om 10 uur plaats, gehad op de begraafplaats Groene Kerkje te Oegst- geest. Heden overleed na een langdurig geduldig gedra gen lijden zacht en kalm. mijn innig geliefde Mam ADK1ANUS NAGTEGAAL, ln de leeftijd van 22 Jaar. J. NAGTEGAAL DE GRAAF. Lelden, 21 Sept. 1944. Sumatrstraat 15. Geen bloemen. De teraardebestelling heeft heden te 11.30 uur plaats gehad op de begraafplaats Groene Kerkje te Oegst- geest Al gem. kennisgeving. Heden overleed na een ge duldig gedragen lijden zacht en kalm. onze lieve Zoon, Schoonzoon. Broe der. Behuwdbroeder, Oom en Neef ADRIAXUS NAGTEGAAL, in de leeftijd van 22 Jaar. A. NAGTEGAAL. M. NAGTEGAAL— ZONDERWIJK. Haverzaklaan 10 E. A. TH. DE GRAAF. C. DE GRAAF— MOLENAAR. Sumatrastraat 15. en verdere Familie. Leiden, 21 Sept. 1944. Waarschuwing Ondergetekende maakt be kend, dat hij noch colpor teurs noch schoorsteenvegers in dienst heeft, daar gebleken ls dat men op zijn naam veegt. II. VAN DAM. LAGE RIJNDIJK 68. Schoorsteenveger. KAAI) VAN ARBEID te Leiden. KENNISGEVING inzake uit kering Ongevallenwet 1921. De voorzitter van dc Raad van Arbeid brengt ter kennis dat leder, die meent reéht te heb ben op uitkering ingevolge de Ongevallenwet1921 en deze nog niet van Het bestuur der Rijksverzekeringsbank heeft ontvangen; zich kan vervoer gcr. ten kantore van do Raad van Arbeid, Breestraat, 127. Men dient daarbij alle stuk ken mede te brengen. Het kantoor ls geopend van 9.30 16 uur. behalve 's Zaterdags van 9.3012 uur. Heden ls te Soest, zacht en kalm in Jezus ontsla pen mijn lieve Pleeg moeder. Mevr. M. E. KNUTTEL SCHUURMAN, in de ouderdom van 81 Jr. Haar leven was Christus, haar sterven gewin. G. KROES. Lelden. 21-9-'44. De Laat de Kanterstr. 22. GftLeel complete BRUIDS- toiletten AVOND- KLEE DING huurt U 4»! „HET BRUIDSHUIS" (Maison v. 6. Hooger»), het eerste spee aalhuls op dit geDied Hoofdkantoor: Amsterdam Bollandpark 88 (lunchen Ceintuurbeen) Tele loon 98828. Filleel Oen Heeg i Zuiderparklaan 252 Telefoon 399027. Filleel Heerlen» Barteljorisstraat 4 MODERNE COSTUUMS neer meet (eigen e t 11 e r) voor speciale gelegenheden. Cursussen naaien „Oud maakt Nieuw". Aan" vang begin Oct. a.s. Cursusgeld van 0.05 per les af. Inschrijving van cursisten 26, 27 en 29 September a.s. Rijnsburgerweg 9. Een bord voedzaam heerlijk van smaak. VRAAG UW WINKELIER DANKBETUIGING. Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen innig geliefden Man, en der Kinderen lieve Vader. Zoon, Behuwdzoon; Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer HENDRIKUS VINKENSTIJN. bertuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan dc Directie, Chels en Collega's cbr Noord-Zuid Holl. Tram weg Mij., Buurtbewoners en Kennissen. Ook een vmord van dank aan de Begr Asso ciatie ..Ad Sanctos". Gebr. Van Polanen voor dc keurige uitvoering der begrafenis. Uit aller naam: Mevr. de Wed. A. VINKEN STIJN—STREEFLAND Lolden. 23 Sept. 1944, Waldeck Pyrmontstr. 64. DANKBETUIGING. Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefds Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, HENDRIKA CATHARINA NLJSSEN. betuigen wij onze oprechten dank. In het bijzonder aan Dr. J. C. Meyboom. de Zusters van het St. Ellsabeth-Zieken- huls, de Familie en Kennis sen, de Buurtbewoners en aan do begr. Associatie Gebr. Van Polanen. Van Bemmelenstraat 5 voor de keurige verzorging der begrafenis. H. NIJSSEN. J. J. NIJSSEN— VAN BEMMELEN en Kinderen. Lelden. 23 Sept. 1944. Leliestraat 17 Zo spoedig mogelijk gezraagd een flinke nette dagdienstbode v.g.g.v. Fam. DEE. Jan van Goycnkade' 13, Lelden. DIT/ MAC-Uy «ut OVERKOMEN mPTAlF//o Deze maand aanvang nieuwe cursus Opleiding voor: Praktijk-exa men (associatie-diploma) Diploma Conversatie Prospectus op aanvrage. Vertrouw Uw opleiding toe aan een ervaren inatituut. Studeer dav.om bij UIJn en Scltltkade 91, Leiden Vandaagroompudding Dat klinkt heerlijk vindt U 7 Nu. zoo smaakt hfl ook! Honig laat kiezen uit 10 verschillende heerl^hheden, 10 puddingen, die er ztfn mogenDenkt U er aan? Vandaag., roompudding! PUDDING 25 ffor em a/mtaxMtd WINKELGALERIJ FAILLISSEMENT C. KULYF TE VOORSCHOTEN. De derde, tevens slot-uit- dellngslijst ls heden, 22 Sept. 1944, door den Curator ter Grlffiën van de Rechtbank te 's-Gravenhage en het Kan tongerecht te Leiden gedepo neerd en ligt aldaar geduren de 10 dagen ter kosteloze in zage van de crediteuren. De Curator: Mr. TH. R. H. VREEDE. Lelden. Rapenburg 55. Mevr. Dr. DE N PLANQUE, Plantage 21, Leiden, vraagt een net meisje Woningruil Heel huls te rullen voor bovenwoning. Tevens kan toorruimte te huur. WIJ vra gen etages en kamers met of zonder kookgelegenheid. Lclds Verhuur Kantoor, Witte Singel 80. geeft aan uw haar charme, mits vak kundige behandeling 0 Breestraat 120 Ufl OUUE LEREN JAS als nieuw terug. Verven, repa reren en waterdicht maken O. GENEFAAS. Amstel 41 t.o. Blauwbrug. Amsterdam. VERLOREN rose wlegbekle- dlng, gaande v. Marnlxstraat, Hooigracht, St. Jorlsstv.. stuk- Je Levendaal naar St. Jacobs- gr. S v.p. teg. bel. ter. bez.daar lk zeer gedup ben. St. Jacobs- gracht 18. VERLOKEN Zat. 16 Sept. zilver k.armbandje m. hanger tje (hondje) tussen Hogewoerd en Heemskerkstr., kind erg ge dup. (v, n tweeling). Teg. bel. ter. bez. Bink, Heemskerkstr. 106. GEVONDEN een sjaal. teg. advert.kosten ter. te bek. Wed. Cornet, Uiterstegracht 11a. D. SCHOENEN, m. 40, l hak. ter 'ruil. aangeb. voor h. schoe nen m. 42. Keljzer, Graven straat 12. WITTE JASSCHORTEN te koop gevr. Bouman, TiboelSle- genbeekstraat 13. TE KOOP mooi hout. kind. ledikant 20 en een ijzeren f 15, nachttafeltje v. metaal 15. alleen tuss. 23 uur. v. d. Horst,'Middelstegracht 3. JONGENSSCHOENEN gevr. m. 36 of te ruil. tegen m. 30. K. SmltT Molenlaan 7, Voor schoten. WINTERJAS EN HOED, warm, pluche zw. jasje m. 46- 48 en br. vilten d. hoed ruil. voor Jong. jasje, lft. 9 J. en andere kleding. Te zien K. Smit, Molenlaan 7, Voorscho ten. '2 PR. L. KÏNDERSCH. m. 21 en 23. pas gemaakt, "ruil. voor 2 pr. hoge schoent., m. 25. De la Rle. Druckerstraat 20. ROBINSON WERKSCH., m. 42, ter ruil. aangeb. voor m. 43 of 44. J. Verhoeven, Gas- straat 56. TE KOOP relswieg 50 br. swagger wint. mantel 50. Borcrhart Francimontlaan 3. GR. KORT MANT. en lichte Jurk lft. 16-17 Jr. ter ruil. aan geb. voor mantel lft. 18 Jr. al les o. kw. Stoute Minnebroers- gracht 7. ROEI OF ZEILBOOTJE te koop ƒ100. Barends, Kool hof p. TE KOOP stel overgord. 8. ganglantaarn 10. d. mantel 25, d. Japon m. 42 30. Staf- leu. Leliestraat 22a. TE HUUR tegen 1 Oct. zit- en slaapk. gestoff voor dame, heer of echtpaar zond. kind. Breestraet 41. B. KIND. SCHOENEN, m. 25 ter ruil. aangeb. voor d. sch. m. 38. event, bijbet. Hoek, Kanaalsraat 8 KOOKK ACHEL te koop gevr. Verhoef. Rlin en Schiekadc 36. TE KOOP huiskamerlamp 15. 2 Ier. buit. "ballen sam. 10, schoenen met h. hak, m. 39 ruil voor lage sch. pl. h., m. 38. 'smidd. van 35 u. H. Vermond. Poelgeeststr. 8a. WINTERMANTEL o. kw., z. g.a.n. voor meisje van pl.m. 18 Jr. ruil voor d. japon m. 42. z,g.a.n. Lefeber, Anna Palow- nastraat 15. ZW. JAPON, nieuw, m. 40. ruil. voor andere kleur geklede japon, m. 40 Bos, Dr. v. Rhljn- straat 4. Lelden. WIEG MET BEDJE te koop aangeb. 40 Koevoet. Juffer- manstraat 36 Leiderdorp. HAARDKACHEL ter ruil. aanveb. voor kookforunls of kookkachel Noort. Kanaalstr. No. 1. HUISORGEL, goed onder honden tc koop aangeb., zond. reelst.. ?ol snel, mooie toon. 275. Boot. Herengracht 84. TE KOOP AANGEB. trek- wandelwagentje f 45. 2 schild, stukjes 10 per st„ grote mah. tafel 35. Boot. Herengracht 84 TE KOOP AANGEB. sterke, gocil ondarh. kind. wag., n'et modern 45 rolschuler 6, wastafel 10. Boot. Heren gracht 84. NET MEISJE gevr. van 8-3 u„ zelfst. kunn. werken.'.Mevr. Houwer. Herengracht 24. WERKSTER b.z.a. voor het schoonhouden van kantoren of werkhuizen. Br. No. 1971 bur. van dit blad. DAG^fF.TSJE gevr.. zelfstand, kunn werken. Record, Apo- thekerdilk 35. NET MEISJE. 17 Jr.. b z.a. voor de middaguren ln kleine winkel of huish.. werk. Br No. 199Ö buv. v d. blad. FLINKE HUISNAAISTFR gevr.. liefst 1 x per week. Mevr Gerritsen, Rijnsburger weg 18. NET MF.ISJE GEVR inklem gezin voor h. of halve dag. Wpd. Livingston, Herengr. 83. BESCHAAFD MEISJE b.z n 21 Jr.. algeni ontwikk. als kind meisje of gezelsch.dame. gen. naai-, verstel- en breiwerk te verr. Br. No. 1992 bur. van cUt blad. NETTE NAAISTER of Iper- ling-naaister gevr. De Toe komst". Vrouwpsteeg 3. HUISNAAISTER h^eft nog enkele daven beschlkb., ook voor verstellen. Br. No. 1993 bur. van dit blad. JONGEDAME b z.a.. 18 Jr.. in bezit diploma Mulo. voor de morgenuren. Br. No. 1994 bur. van dit. blad. FLINKE WERKSTER bza! voor de gehele week of ge deelte. eventueel ook als dienstbode, omgev. Katwijk. Br. aan C. Boezaard. Comman- deursla^n 71. Katwjik Rijn. FLINKE VERT. WERKSTER gevr. bij Mevr. Prof, BIJvanck, Burggravenlaan 24. voorDinsd. en Dond.. in de nabijheid wo nende. geen gebr. van tram nodig. VERPLEEGHULP b.z.a. teg. 1 Oct. Br. No 1970 bur. vaa dit blad.

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 2