In,Sul 0 Als o een ketel koopt ERUGA BELASTINGCONSULENT MELBA 496e STAATSLOTERIJ AUGUSTUS-VEILING i FRANS RAP - HAARLEM GEBRS. VAN DER LUIT Charmant ZAAIERS J HANS EN GRIETJE Inoezoiidcn Mededelinaen) KWOERMASEN VRABEN Gftel Uw Kinderen Kei be, lêr wille Tan hun gezond heid. Melba - uit sulver natuurlijke bestanddee- leu bereid. Verkrijgbaar op de bon toot kinder drank; om de S weken een pak. voor ieder kind tot en met 14 jear. de versterkende kinderdrunt RtCUPT kunt U xien of hij ran een goed maaksel is. Als U verpakte'levens- middelen koopt, hebt U géén con trole. Let-daarom op den naam W. a. SCHOLT€N. Een kwaliteit* garantie, die o.a, voorkomt op W. a. SCHOLTEN-S Al bum on a. Butaroroa, Transparants, Sago en verpakt Aardappelmeel. SPEELTUIN WESTERKWARTIER. Het bestuur van de Speeltuinver eniging ..Westerkwartier" (Haagweg) heeft besloten een zangvereniging op te richten. Deze vereniging zal de naam „Zangliist" dragen. In de speeltuin is er nu ook gele genheid voor het beoefenen der korf-, hand- en slagbalsport. Directeur. H. J. Kerkmeester, Bue- •um; hoofdredacteur: Hendrik Llndt, Amsterdam; plv. hoofdredacteur; ir. A. ÏL de Haas van Dorsser, Haarlem; binnenland: J. v. Grieken; illustratie en opmaak; R. Kampstra: volkscul tuur en kunst: M. Wol tere; muziek: G. KL Krop; sport: J. J. Llber. adver tenties: A H. Lammer», allen te Am- iterdam K 113 Prof. Wiersma overleden Eliza Cornells Wiersma. fc geboren op 29 September 1901 te Naaldwijk, stierf dezer dagen in zijn woning te Leiden na een kort. maar vrucht baar leven. Reeds twee jaar voor het afleggen van het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde in 1926 werd hij als assistent van prof. Ka merling Onnes bij diens laboratorium aangesteld, welke functie hij tot diens dood heeft vervuld. Daardoor is Wiersma's naam onafscheidelijk verbonden aan de geruchtmakende werkzaamheden in dit laboratorium tijdens Onnes' experimenten inzake het bereiken van het absolute nul punt in de temperatuur. Behoudens zijn proefschrift ter gelegenheid van zijn promotie aan de Leidse univer siteit in 1932 deed Wiersma verschil lende wetenschappelijke publicaties t licht zien in tal van tijdschriften, mede in verband met zijn sinds 1933 aangevangen onderzoekingen naar de mogelijkheden van magnetische afkoeling. Als hoogleraar in de theo retische en toegepaste natuurkunde was hij sinds 1936 tevens werkzaam voor de Technische Hogeschool te Delft. Propaganda-uitvoering D.V.V. Men moet toch wel waardering hebben voor die amateur-muziekver enigingen, die ondanks de. grote moei lijkheden van «jeze tijd, hun werk toch normaal vobrtzetten en ons tel kens weer verrassen met een concert, dat dan veelal populair „propaganda- uitvoering" heet. maar waar men niettemin vaak „volksmuziek" van de goede soort kan horen. Zo was D.V.V. Zaterdagavond weer in de Stadsge hoorzaal met een accordeonconcei t, dat er rijn mocht. Het waren uit sluitend korte nummers, die men op het programma had geplaatst, waar door men gelegenheid kreeg de veel zijdigheid van dit orkest te demon streren. Niet minder succesvol was het optreden van het duo Bolster— Fasseur, het kwartet-Doove. Kruit, Boelee en (de Graaf Jr. en in het bij zonder van de soliste Janny Gressie, die een ovatie in ontvangst kreeg te nemen. Het cabaret-gezelschap o.l.v. den heer A. C. v. d. Woerd bracht enige aardige schetsjes voor het voetlicht. Bij de aanvang van de avond heeft de voorzitter der vereniging, de heer F. Zwanenburg, enige propa gandistische woorden gesproken. Leidse Voki-Dokiclub Het ziet er naar uit. dat de Leidse Voki-Doki-club thans niet lang meer op zich zal laten wachten. De proe ven, die verschillende kinderen heb ben afgelegd, bleken beloften in te houden, zodat de club bij de oprich ting direct al een aardige kern zal hebben. Alle jongens en meisjes, die zich hebben opgegeven.en die hun proef met goed gevolg hebben afgelegd, ontvangen persoonlijk bericht over plaats en tijd van de eerste bijeen komst, waarmee de Leidse Voki-Doki club dan eerst haar eigenlijke werk begint. Het doel van deze club is, zoals de naam reeds zegt, iets op het gebied van toneel, kindercabaret c.d. te brengen: Voor Kinderen, Ooor Kinde ren. HOE LEIDEN SPAARDE. Bij de Leidse Spaarbank is gedurende de maand Juli 1944 ingelegd 423.018.40 en terugbetaald 330 835.24; inge schreven zijn 156 nieuwe inleggers, terwijl 40 boekjes geheel werden uit betaald Het tegoed der 19.985 inleg gers, hieronder begrepen 1382 deel nemers aan de afhaaldienst. bedroeg einde Juli 1944 9.869.622.28. De af haaldienst heeft in deze maand ont vangen 18.833.75 in 6013 posten; 113 spaarbusjes werden ter lediging aan geboden met een gezamenlijke in houd van 1.715.70. Op de scholen werd gespaard 281.27j. BURGERLIJKE STAND. Geboren Elisabeth, d. v D. Braamzeel en F. Bontje; Maria E.. d. v. N. Vooijs en M, E. van Steljn; Elizabeth A., d. v. A. Immlnk en Kooreman; Alida. d. v. J. van den Hoed en J. C. van Nieu- wenhoven; Hendrik, z. v. C. H. van Teijllngcn en J. Neuteboom; Geertje L.. d. v. P H. van Ravestefn en T. van der Ley; Adrlana A., d. v. A. H. W. van Ingen en N. Oudshoorn; Cornelia H, d. v. G. Kuijpers en M. Sepers; Al- phons. z. v. A. Barton en J. van der Lcedc; Pleter, z. v. J Reitsma en W. van der MeiJ; Geertrulda M. A.. d. v., J. J. Geuke en M. Tol; Maarten W., z. v. H. A. Wljrdeman en S. C. Quaad- gras; Elisabeth M.. d. v. P. P. van den Berg en C. J M Prenen; Wllhelmlna, d. v. J. Brussee en D. Potters; Arnol- dus. v. v J. van Leeuwen en J. van den Burg; Luclc S-. d. v. R. Ruiter en H. Zuldema; Geertrulda J.. d. v. D. van -der Neut cn S. Nlcuwenhuijaen; Elisabeth M„ d. v. W. van der Veer en E. de Helden; Apolonla M. J, cl. v. P. L. Ahsmann en M. M. Wltsenburg. Overleden: C G. Rommes. vr. v. R. M. de Haan. 30 j.: H. C. M. Maas. wed. v. D. Kleijn, 82 J.; T. van der Steen m.. 68 J. Ondertrouwd: J. Tlemafl en I. V. Metszösy. Gehuwd: J. Naber cn C. M. Rijke- bjkhulzen; C. T. Wu en A. Schllle- mans; N. ZandiJk en A. Zandbergen. AGENDA. BIOSCOPEN. Casino: Circusblocd. Dag. 7 uur. Zondag 4.30 en 7 uur. Klndermatlnée met spec. Jeugdprogramma dag. 1.30 en 3.30 uur. Zondag 2 uur. I.ldo: Variété-program ma, Dag. 2 en 7.15 uur. Zondag 2. 4.30 en 7 15 uur. Re\Circus Renz. Dag. 2 en 7 uur .Zondag 1.45. 4.15 en 7 uur., Trianon: De laatste der zes. Dag. 2 en 7 uur 18 J.) WOENSDAG. Schouwburg. 2 uur: Kindertoneelspel „Hans en Grietje". LEIDEN. Belangrijk voor detaillisten. Detail listen kunnen desgewenscht bon 190, welke aangewezen is voor peulvruch- tén. Woensdag. Donderdag of Vrijdag van 8.15 tot 12 uur omwisselen tegen een «toewijzing peulvruchten. Distributie van vaste brandstoffen. Onder verwijzing naar het desbetref fende persbericht van 28-7-1944 wordt medegedeeld, dat formulieren MD 39303 kunnen worden afgehaald aan loket 15 van het Distributiekantoor, ingang Langebrug op Woensdag 2 t.ra Zaterdag 5 Atigustus a s, telkens van 81 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur, des Zaterdags tusschen 81 en 11 uur. Inleveren dient ln de week van 712 Augustus a.s. te geschieden op dezelfde uren. Regionale publicatie van het Plaatselijk Yerdeellngskanloor van het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit te Lelden. Dlslrlhutie van appelen en peren. Met Ingang van heden zullen de kleinhandelaren in de klantenbin- dingsgebieden worden bevoorraad met appelen en peren (kwaliteiten A I. A en Bi. De bevoorrading zal plaats vin den op basis van i kg per Ingeschre ven consument 8e periode. Voor de geldende detaillistenprijzen zie men de officleele prijslijsten' in de winkels. Officiëele Mededeelingen BUREAU ONTRUIMING, AFD. EVACUATIE. Met Ingang van 31 Juli j.l. Is dé afdeellng Evacuatie van het Bureau Ontruiming van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd verplaatst van Bezuidenhoutscheweg 30 naar Hooge Nleuwstraat 6a. 's-Gra- venhage, tel. 180101. .SUIKERPREMIE VOOR VERBOUWERS VAN AARDAPPELEN. SUIKERBIETEN, CICHOREI EN WITLOF. De suikerpremie voor aardappelver bouwers zal bedragen 1 kg. suiker per' 1000 kg. voor menschelijke consumptie goedgekeurde, aan de V B.N.A. afge leverde aardappelen (de vroege en voor consumptie bestemde fabrieks aardappelen inbegrepen), benevens voor de door de aardappelmeelfabrie ken afgenomen en op meel verwerkte aardappelen op basis van 400 gram. Daarnaast zal een suikerpremie per ha. worden verstrekt voor de goedge keurde pootaardappeleo, welke per ha. gemiddeld ongeveer overeenkomt met die voor consumptie-aardappelen. In verband met het feit, dat de diverse klassen verschillende opbrengsten ge ven. afhankelijk van de rooidata, zal de premie niet voor alle pootaardap- pelen gelijk zijn. De grootte hangt af van de rooidata. welke voor de klasse A de premie grooter zal zijn dan voor klasse B De definitieve vaststelling der suikerpremie voor de pootaardap- pelen kan thans nog niet plaats heb ben, doch pas wanneer over de op brengsten der verschillende rassen en klassen meer bekend is. Voor de sui kerpremie voor aardappelen en poot- aardappelen komen ln aanmerking de telers, die. uitgedrukt in procenten van hun totale oppervlakte bouwland, voor oogst 1944 tenminste dezelfde oppervlakte aardappelen lfebben ge teeld als ln 1943, en zij, die, Ln pro centen van hun totale oppervlakte bouwland uitgedrukt, voor oogst 1944 tenminste dezelfde gezamenlijke op pervlakte aardappelen, suikerbieten, cichorei en oliehoudende zaden telen als in 1943. In belde gevallen moet per ha. een hoeveelheid aardappelen worden verantwoord, overeenkomende met een opbrengst, welke redelijker wijs mag worden verwacht. Voor zoo ver men dit Jaar groenten op contract heeft geteeld voor een gemeente, zal deze oppervlakte op de totale opper vlakte bouwland ln mindering worden gebracht. Het ligt in de bedoeling, op de suikerpremie voor aardappelen een voorschot te verstrekken. Hoe groot dit voorschot -zal zijn, zal' nog nader worden bekend gemaakt Voor de teelt van suikerbleten zal een teeltpremie ter beschikking worden gesteld van 1.4 kg. suiker per 1000 kg. geleverde suikerbleten. Evenals vorig jaar zullen telers van suikerbieten in het bezit van een voorschot-premie kunnen wor den gesteld op basis van 10 kg. suiker per ha. geteelde suikerbleten, tot een minimum van 3 kg. Ook voor de teelt van cichorei en witlof wortelen, voor zoover aan drogerijen geleyerd en bestemd voor verwerking in koffiesur- rogaat, wordt dit Jaar een suikerpre mie verstrekt. Over de grootte en over de wijze van verstrekking zullen nadere mededeelingen verschijnen. Zoo wel de premie voor de teelt van aard appelen (ook pootaardappelen) als die voor de teelt van suikerbleten, cicho rei en witlofwortelen, zal voor de helft ten goede komen aan de telers, terwijl de ander helft moet worden verdeeld onder de arbeiders. Binnenkort zullen nadere richtlijnen omtrent de verdee ling van de premie onder de arbeiders worden, gegeven. Ingeval bij het rooien van aardappelen en suikerbleten ge bruik wordt gemaakt van z.g. oogst- colonnes, zal een deel der sulk^rpre- mle van de telers worden Ingehouden ten behoeve van de arbeiders der colonnes. Dit deel der premie zal door het Bureau Oogstvoorzlenlng onder de arbeiders der colonües verdeeld wor den. De telers ontvangen derhalve dit deel der suikerpremie niet. Ten be hoeve van de oogstcolonnes zal wor den Ingehouden voor: 1. roolwerk- zaamhedep. aardappelen, waaronder te verstaan het rooien tot en met het aan de kuil storten en het bedekken van de kuil met een laag stroo en De zaak Ricarda Hwh 44) Ursula Züger zag met een hau taine glimlach om zich heen. Jullie zijn benieuwd naar de feiten, die ik alleen kan mededelen, scheen haar gelaatsuitdrukking te zeggen; hier heb je ze dan en wees er gelukkig mee, ik denk, dat jullie wel tevreden zullen zijn. „Door uw lang samenwonen moet u zeer vertrouwd geweest zijn met de omstandigheden van mevrouw Swieter." „Dat zou ik denken", zei Ursula, „over mijn mevrouw weet ik alles, van het begin tot het einde," „Heeft de overledene wel eens met u gesproken over het verleden, ik bedoel over de tijd. toen ze nog met den beklaagde gehuwd was?" ..Pfff." Ursula maakte een flui tend geluid waarmede ze scheen te willen zeggen, dat dit ontelbare malen was voorgekomen. „Voorna melijk sinds ze ziek was, het. arme schaajp. Als ik dan 's avonds bij haar zat. was het steeds; „Weet Je dat nog, Ursula? Herinner je je nog toen met dien bedelaar?" Toen onze dokter namelijk in het begin nog geen patiënten had. kwamen zvowat alle bedelaars, die er in de stad waren aan de deur oen eens deed de dokter zelf open en zei: „Beste vriend, moet ik je wat geven? Wel, wat heb je vandaag verdiend? Vertel het maar eens eerlijk, toch minstens één Mark? Nietwaar? Je loopt op krukken en hebt slechts één oog goed, laat ons zeggen 1 Mark. Ik echter helemaal niets. In vier weken heb ik nog geen tien Mark verdiend Maar als je een sigaret wilt hebben en mij een beetje gezelschap wilt houden en hij rolde waarachtig zelf een sigaret. De vent zag er uit. alsof hij recht uit de vuilnisbak kwam maar het was verder een lepe', vrolijke baas; die kwam toen om de paar dagen en zei direct, als ik de deur opendeed, dat hij niets wilde hebben, maar alleen den dokter een beetje gezelschap kwam houden." „Zo", zei de president. ..U haalde dus opgewekte herinneringen op om de zieke op te vrolijken?" 2L Sneeuw\iok - de Eskimo" '^''«êuldus 1068 Verbaasd staren Piet en Pen naar het snauwende mannetje. Waar hebben ze dat gezicht meer gezien? Maar tijd om daarover na te denken, krijgen ze niet. „Hoor ik nog wat?!" schreeuwt het mannetje. „Waar is die draak? Zeg op. Waar?!" Pen Kwcn is helemaal onthutst van dat geschreeuw vlak bij z'n hoofd. „D-daar". stottert hij en wijst in z'n verbouwereerdheid precies de verkeerde kant uit. „Opzij!" schreeuwt het mannetje, rent over de tenen van de vrienden heen en 1069 begint de weg af te hollen in de richting, die Pen Kwen aanwees. Hij is al een heel eind weg. als Piet en Pen eindelijk van hun verbaring bekomen zijn. De waard van het eet huisje heeft daar niet zo veel tijd voor nodig. Hij holt het mannetje een eindje achterna en roept: Hé, hierblijvén. Jij hebben nog niet be taald voor hap-hap, hé!" „Wie was dat toch", snatert Pen Kwen. „Ja", peinst Piet Punthoofd, ..waar heb ik dat baardmannetje toch meer gezien?" „Natuurlijk", zei Ursula. „Ze had toch al pijn en verdriet genoeg." „Daar mevrouw Swieter niet boos op den dokter was", vervolgde de voorzitter, „doch integendeel graag aan hem dacht, zal ze ook wel in correspondentie gestaan hebben met hem?" „Ik dacht wel. dat u daar weer over zou beginnen", zei Ursula triomfantelijk, „Dat moet u uit uw hoofd zetten. Waarom zou ze met hem corresponderen? Dan hadden ze toch evengoed bij elkaar kunnen blijven." „Daar is toch verschil in' verdui delijkte de president. „Het. kan voorkomen, dat men elkaar op een afstand heel goed verdraagt, terwijl men elkaar onder één dak voort durend in de haren vliegt." „Daarvoor was mijn mevrouw een veel -te fijne dame", zei Ursula streng. „Van in de haren vliegen was geen sprake en ook niet van achterbakse smoesjes, toen ze een keer uit elkaar gegaan waren. Als ik vroeger wel eens zei. dal de dok ter toch eigenlijk geen kwade man was en dat het jammer was, dat hij nu op de verkeerde weg kwam en ook voor ons. omdat er vroeger toen hij er nog was. meer vertier was. dan 'schudde mijn mevrouw het hoofd en zei: „Als we ons vandaag zouden verzoenen, zouden we binnen een jaar wel weer uit elkaar gaan." En daarin had ze gelijk, een man zoals hij kan nu eenmaal geen rust brengen." ,.U is dus van mening", vroeg dé voorzitter, „dat mevrouw Swieter niet aan den beklaagde schreef en van hem ook geep brieven ontving?" „Van' mening", herhaalde Ursula met boze ogen. „u behoeft in het geheel niet te spreken over mening, mijnheer de president; dat weet ik zeker. En ik zeg niet te veel, als ik beweer, dat God zelf dat niet beter weten kon. Wordt vervolgd) een steek grond, respectievelijk tot en met het aan de laadplaats brengen van de aardappelen i per 1000 kg. door de oogstcolonnes gerooide aardappelen; 2. roolwerkzaamhedon bleten: 450 gram suiker per 1000 kg. bleten AMATEURTABAK OOGST 1944. Voor het be- en verwerken van" door amateurs ln 1944 geteelde tabak is de volgende regeling vastgesteld: de amateur, d.l. degene, die voor eigen gebruik tabak verbouwt, kan tabak van een zending laten verwerken of tot kerftabak (rook-, shag- of gekorven pruimtabak), of tot sigaretten. Het is niet mogelijk, uit een zending tabak deels kerftabak en deels sigaretten te laten vervaardigen. De amateurs, die hun tabak willen laten verwerken, moeten zich voor 31 Augustus 1944 schriftelijk aanmelden, voorzbover zij kerftabak wenschen te ontvangen, bij het Bureau voor de Kerftabakindus- trle, afdeeling amateurstabak, Rokln 93, Amsterdam en voorzoover zij siga retten wenschen te ontvangen, bij de vakgroep sigarettenindustrie, Bureau Johannes Vermeerstraat 29. Amster dam. Aanmelding dient te geschieden per briefkaart onder duidelijke en vol ledige vermelding van naam, voorlet ters. adres en woonplaats van den amateur. Correspondentie over de regis tratie en de be- en verwerking der in te zenden tabak dient rechtstreeks gevoerd te worden met den san te wijzen fermenteur. De amateurs kun nen n.l, bij de aanmelding tevens op geven. door welke van de hieronder genoemde ondernemingen zij hun ta bak bij voorkeur wenschen te laten verwerken. Met een bepaalden fermen teur kiezen zij tevens den eventueel daarbij behoorenden kerver. Het is echter ten zeerste gewenscht. dat de amateur voorkeur vraagt voor den fermenteur, die het dichtst bij zijn woonplaats gevestigd is. Met de aan gegeven voorkeur zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Het Bureau voor de Kerflabakindustrle en de Vak groep Sigarettenindustrie zijn echter bevoegd den amateur zoo noodig bij een anderen fermenteur in te deelen De amateur onderwerpt, zich terzake aan de beslissing van het bureau of de vakgroep. Deze instanties zorgen voor de registratie bij den fermenteur, zoodanig, dat de amateur ln ieder ge val het door hem gevraagde artikel (kerftabak of sigaretten) zal ontvan gen. De amateurs, die kerftabak wen schen. kunnen voorkeur vragen voor een der volgende ondernemingen: Fa. Roelfsema. Winschoten, fermenteur en kerver, Di^penveensche Tabak-Cen trale, Deventer, fermenteur, en Fa. Harms ten Harmsen, Deventer, kerver; N.V. v.h. T. A. Pool, Hoorn, lermen- teur en kerver; tabaksfabriek „De roo- kende Moor", Erftemeyer _en Co. N.V., Amsterdam, fermenteur en kerver: Fa. P. D. Schilte, 's-Gravenhage, fermen teur en kerver: N.V, Tabakskerverij en Handelsmij. „De SnulfmolenJ', Amers foort, fermenteur en Fa. Wed C. D. v. d. Helm. Zwolle, kerver; Andreas Kreykamp's tabaksbedrljven, Steyl Tegelen. fermenteur en kerver; Fa. P. J. Ml Albers, Druten. termenteur en Fa. P. D. van Maaren, Zaltbompiel, kerver; M. Wijnen, Valkenswaard. fer menteur, en N.V Gyrath's sigarenfa brieken, Valkenswaard, fermenteur en kerver; Sigarenfabriek „De Postduif". G. Papen, Oosterhout. fermenteur; Van Liempt's Sigarenfabriek en Tabaksker- kerverij, Elshout. fermenteur, en N.V. Canton v.h. S. Fick. Oosterhoul, ker ver. De amateurs, die sigaretten wen schen. kunnen voorkeur vragen voor een der volgende sigarettenfabrikan- ten. die allen tevens als fermenteur optreden: N.V. Hollandsche Sigaretten- maatschappij Ed. Laurens „Le Khé- dive", *s-Gravenliage, en N.V. Tot Fa bricatie van Tabak en Sigaretten Cres cent Cle.. Eindhoven. Anderen dan de genoemde ondernemingen is het niet toegestaan amateurstabak te verwér- ken. In een tweede publicatie zullen nadere bijzonderheden worden bekend gemaakt. Met grote blijdschap-geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN. R. DE LA BIJE— LAMAN J. DE LA BIJE. Leiden, 29 Juli 1944. Kanaalstraat 39. Tijd Dlaconessenhnis. J. PEN en GERDA W. KUIPER hebben de eer U mede na mens wederzijdse Ouders ken nis te geven, dat zij voorne mens zijn in het huwelijk te treden. De voltrekking zal plaats vinden D.V. Dinsdag 15 Aug. des voorm. 11 uur ten Stadhulze Kerkelijke inge/.e- nlng in de Geref. Zuiderkerk. Lammenschansweg. Leiden, des nam. 2.30 uur. doo*" den Weleerw. Heer Ds. J C. Hout zagers van Voorschoten. Voorschoten. Leidseweg 37 Lelden, De Costastr. 54 Ontvangdag Dinsdag 15 Aug. van 45.30 u. Da Costastr 54 Toek. adres: Leidseweg 44. Voorschoten. Voor Hawaiian-ensemble gevr. guitarist(-e) strlngbassist. en dame voor .Ukulelè en zang. Alleen be hoorlijke krachten komen ln aanmerking. TON TESKE, La- ge Rijndijk 81a, Lelden Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht. onze lieve Vrouw, Dochter, Behuwd dochter. Zuster en Be huwdzuster CHRISTINA GEZLNA DE HAAN zeb. HOMMES, in de leeftijd van 30 Jaren. Lelden R. M. DE HAAN Arnhem: J HOMMES H. HOMMES—BOON Leiden: F. DE HAANGOSSES en verdere Familie. Leiden. 30 Juli 1944 Apothckeradijk 14 De overledene 16 opge baard ln de rouwkamer. Haagweg 31, Lelden. Volstrekt geen bezoek. De begrafenis is bepaald op a.s. Donderdag te 1 u. op de Algemeens - Be graafplaats „Moscowa." te Arnhem. Heden overleed zacht en kalm. onze beste Man, Vader, Behuwd- en Groot vader. Broeder. Behuwd- broeder en Oom. LEENDERT EICHHORN. in de ouderdom van 79 J. Lelden: Wed. J. EICHHORN— NIEMANDSVERDRIET A. GENET—EICHHORN TH. J. GENET Haarlem G. EICHHORN M. EICHHORN— MANTEL Leiden J A. EICHHORN N. EICHHORN—KOP J. HÜNER—EICHHORN G. F. HONER L. EICHHORN J EICHHORN— DE -ROODE A. J. F. EICHHORN L. EICHHORN—SUSAN en kleinkinderen. Leiden, 30 Jüli 1944 Rijnsburgerwcg 123. De begrafenis is bepaald op a.s. Vrijdag te 3 uur op de begraafplaats „Rhljnhof". Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moe der. Behuwd- en Grootmoe- dér. Zuster, Behuwdzuster en Tante. Mevrouw JANNETJE VAN ROSSE. Wed. van Johannes Dietz, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: J DIETZ Telden. Juli 1944 Galgewater 19 Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij hot overlijden van onzen lieven Man. Vader- Behuwd- en Grootvader. Behuwdbroeder en Oom. CORNELIS DE BEST. betuigen wij onze hartelijke dank. ln het bijzonder aan de Begrafenis Associatie Gebrs v. d. Lult, Haagweg 31, Leiden voor de keurige verzorging van de begrafenis. Uit aller naam: Wed A. DE BEST— VARKEVISSER Voorschoten. Juli 194 Leidseweg 121 MEVR. VAN DRIEL—GROOT. Haesebrockseweg 49. Wasse naar, vraagt per 1 October of eerder een riet+e dienstbode voor dag en nacht MUZIEK LIEFHEBBERS! Wederom pracht grammo foon met platen 35. luxe staande salonpathé foon f 65 en pracht pa théfoon met pick-up 85 Allerlei mooie platen 75 cent. J. LIGTVOET. Jan Vossensteeg 41. Leiden. Jong echtpaar zoekt in Lelden of omgeving woningruimte (ten minste 2 kamers met gebruik van keuken) op zeer goede stand. Brieven onder No. 1671 bur v. d. blad. Dame b.b.h.h. zoekt gem. lit- en slaapkamer event. zit-slaapksmer. met pension of met kookgelegen heid. Brieven onder No. 1667 bur. v. d. blad. Weggelopen Maandag 24 Juli omstreeks half 5 klein oranje poesje met. wit befje en borst. Tegen bel. terug te bez KÖNIG, Char lotte de Bourbonlaan 3. Orgel- en pianoles aangeboden te Lelden en Voor schoten. volgens methode Kla- varskrlbo. Reeds na enige maanden succesvol spelen; voor kinderen speciaal onder richt. Ook lessen aan huls. Brieven onder No. 1673 bur, van dit blad. TABAKSAUS Duizenden tevredenheidsbetui gingen ontvingen wij ln 1943 van. onze Tabaksaroma's. Pro beert ook U eens onze saus, keus ln de smaken Virginia, Camel, Havanna en Pruim tabaksaroma, prijs per flesje van 50 gram slechts 1.50. uitsluitend na ontvangst per postwissel of storting op Giro 36876 en U ontvangt franco huis per brleipost. Gebruiks aanwijzing gratis. P. Walraven, Stfttlonsweg. Hillegom. PD 439. VERLOREN een kinderjasje Dinsdag 26 Juli op de Haag weg. bmgev. De Vink. kind ge dupeerd. Tegen bel. ter. re be7 v. d 'Réijden, Pr. Steijn- straat 5. HOOGB PRIJZEN f JOOÖ— 3W73: f 1500.— 12754, 22400; f 10»— 28»; f 400— OOM. 21M. 21124: f 200.— 23799, t 100— 1417. 4054, 12297 PRIJZEN VAN f 14— 1041 1052 1053- 1061 1081 1093 1109 1135 1160 1161 1217 13(5 12» 12M 1406 1412 1421 1548 1550 1559 1573 1577 1507 1®1 1640 1642 1803 1832 1858 1871 1894 1916 1937 1970 1983 2065 2074 2122 2124 2138 2152 2206 2208 2225 2231 2341 2361 2362 2370 2395 2404 2409 3422 2438 2452 2478 2481 3489 2506 2515 2581 3611 3682 2683 2737 2732 2791 2854 2925 2949 3974 2993 3034 3071 3086 3164 3188 3189 3219 3229 3234 3241 3244 3278 3294 3335 3344 3382 3400 3402 3430 3460 3531 3553 3562 3577 .3559 9665 3696 3699 3706 3787 3806 3845 3864 3910 4002 4006 4026 4047 4052 4127 4140 4147 4229 4262 4290 4292 4322 4356 4454 4459 4464 4469 4472 4476 4546 4604 4630 4680 4784 4780 4784 4796 4615 4844 4848 4860 5005 5017 5023 5065 5127 5136 5144 8215 5240 6256 5306 5354 5367 5399 5411 5414 5461 5467 5477 8503 5642 5559 5570 5571 5582 5594 5608 5614 5658 5688 5745 5785 5818 5830 5840 5898 5929 5933 5959 6009 6058 6079 6083 «181 6229 6237 6254 6351 6420 6445 6446 6592 6620 6630 6637 6669 6699 6750 6762 6771 6782 6832 6846 6974 7006 7026 7106 7123 7191 7218 7223 7234 7240 7251 7259 7261 7295 7334 7335 7351 7387 7460 7468 7489 7493 7502 7509 7520 7599 7708 7745 77C7 7791 7807 7845 7859 7862 7879 7901 7924 7953 8017 8047 8082 8153 8278 8330 8372 8470 8479 8493 8527 8544 8559 8583 8588 8590 8601 8646 8650 8670 8681 8691 8835 8887 8975 9078 9080 9119 9156 9191 9295 9345 9359 9372 9374 9379 9392 9401 9461 9576 9585 9634 9724 9782 9800 9812 9823 984 4 9878 9692 9948 9970 9972 9978 10016 10030 10034 10041 10074 10076 10119 10186 10196 10204 10223 10226 10242 10258 J0280 10321 10331 10361 10362 10466 10480 10485 10494 10519 10521 10537 10563 10629 10683 10752 10836 10649 10865 10868 10383 10922 10923 10924 10959 11068 11118 1118111222 11264 11272 11298 11338 11396 11427 11442 11470 11503 11537 11566 11573 11592 11632 11638 11704 11769 11816 11826 U 837 11943 11951 11957 11970 12028 12051 12071 12105 12110 12144 12146 12173 12185 12190 12207 12217 12241 12269 12276 12293 12299 12313 L2315 12377 12398 12431 12474 12498 12515 12544 12547 12581 12610 12672 127(fc 12744 12768 12807 12850 12859 13016 13059 13093 13143 13144 13153 13155 13188 13205 13207 13252 13414 13449 13531 13547 13572 13597 13652 13657 13669 13679 13638 13715 13768 13780 13808 13844 13846 13847 13945 139S8 13973 13988 14018.14090 14097 14119 14125 14150 14281 14314 14412 14421 14424 14444 14458 14464 14487 14493 14494 14511 14552 14621 14638 14661 14664 14808 14810 14874 14894 14941 16004 15035 15038 15096 15143 15159 15291 15310 15334 15353 15370 15376 15303 15394 15398 15416 15470 15492 15513 15616 15632 1-5669 15707 15746 15774 15795 15809 15811 15919 15920 15931 15974 16018 16023 16060 J5134 1M63 16218 16251 16264 16302 16315 16341 16342 16392 16393 16407 16513 15552 16640 16644 16690 16692 16753 16828 16839 16851 1G895 ft907 16924 16939 1G955 16998 16999 17000 17031 17055 17056 17061 17086 17107 17121 17192 17221 17345 17368 17372 17391 17424 17472 17483 17534 17535 17559 17564 17586 17580 17605 17679 17713 17716 17808 17630 17852 17858 17891 17928 17931 17932 17933 18061 1806C 18068 18094 18123 18200 18263 18328 18329 18360 18381 18430 18456 18-511 18518 18529 18619 18630 18632 18720 18788 18793 18827 18938 18994 19015 19023 19138 19150 19174 19301 19311 19332 19338 19348 19351 10411 19446 19484 19564 19580 19581 19638 19647 10689 1970) 19750 19772 19779 19800 19820 19851 19856 >9860 1S922 19926 19942 20008 20039 20046 20076 20083 20106 20162 202O4 20216 20273 20277 »367 20396 20412 20415 20416 20424 20441 20452 20512 20544 20560 30576 20597 29627 20637 20645 20809 20917 30944 20946 20958 21003 21027 21062 3,1082 21091 21093 21130 21139 21202 21213 21218 21222 21230 21331 21338 21458 21463 21511 21534 21552 21699 21736 21744 21756 21760 21764 11803 21813 21848 21881 21885 21902 21904 21913 21926 21939 21982 22066 22069 22086 22088 22107 22149 22214 22232 22233 22239 22281 22274 22321 22342 22351 22417 22461 22509 22538 22557 22561 22590 22889 22897 22704 22706 22760 22762 32800 22e43 22873 22991 23005 23009 23012'23020 23115 23147 23177 23190 23207 23233 23259 23357 23363 23369 23492 23567 23002 23608 23848 23715 23717 23724 23861 23902 23998 24001 24045 24064 24065 94087 241» 24102 24170 24175 24210 34381 24380 24433 24470 24S23 24531 24548 24558 24591 24637 24756 24760 24805 24926 24927 24933 25018 25024 25068 35091 25113 25192 25224 25342 35426 25526 35640 25547 2563 25654 2$«74 25693 25696 25723 23786 35792 35929 25930 Jte Onze 4e maandelijkse veiling \Vordt gehouden op MAANDAG 7 (juwelen, IMBEDS, goud en zilver^DINSDAG 8 (antiek, ÖHSIIÏfl schilderijen, meubilair, tin, curiosa), en DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1944 (bont werken) t.o.v. deurwaarders Delfgaauw en Ver hagen. Bijvoegingen kunnen nog geschieden tot 4 Augustus 1944. Kijkdagen: 5 en 6 Augustus van 105 uur. VEILINGONDERNEMING G. G. M. VERHAGEN, Npordeinde 148 Den Haag Telefoon 33.40.53. Taxatie kosteloos aan huis. Gooi geen oude schoenen weg voordat gij nieuwe hebt, maar. laat ze door ons behandelen en ze worden als nieuw. „COLORIT" verft Uw lederwafren (schoenen, tas sen, jassen, handschoenen, kinderwagens, enz.) in elke kleur. Chemische Lederververij „Colorit" Depot voor Leiden en omstreken HUGO DE VRIESSTRAAT 9 LEIDEN OEGSTGEEST - GEVERSTRAAT 22 WOENSDAG 2 AUGUSTUS A.S. BIJBELLEZING WAT IS DE ANTICHRIST? Spr. A. G. RIJNEN te Rotterdam. Aanvang 7.30 uur. TOEGANG VRIJ AliEN WELKOM. VERPLAATST: van Plein 27 naar GROTE MARKT 12, vlak bij 't Stadhuis HEROPENING CAFÉ „RAF' 1 AUGUSTUS 1944. E. N. PAP. Inlichtingen omtrent (schrift.) opleiding, examens en lidmaatschap bij het Secr.: Nederl. College voor Belastingconsulenten, Valkenboslaan 295, Den Haag. BEGRAFENIS ASSOCIATIE Haagweg 31 Leiden telefoon 23574. Begrafenissen - Crematies - Transporten zal men van u zeg gen wanneer wij uw ÏÏpb/rwtmt verzorgdèn Brcestraat 120 Degene, die inlichtingen kan verstrekken omtrent SUIKERDIEFSTAL in de nacht van 31 Juli op 1 Aug. uit magazijn Oude Rijn 69 alhier, wordt, be leefd verzocht tegen be loning zich te melden op het bovengenoemd adres of op het politiebureau te Leiden. DEVELE Oude Rijn 69. Junioren-jol aangeboden geheel compleet 400. Te zien en bevragen, KOOYMAN, Sitterlaan 115 Leidon Permanent-machine te koop gevraagd 125 Volt, en droogkap. v. d. GROEN. Plantage 3 Leiden VERLOREN 29 Juli grijze Jongenstrui van Koenesteeg naar Witte Singel 45. zeer ge dupeerd. Tegen bel. ter. te bez. J. Pijl, Witte Singel 45. VERMIST boot m. vaste mastbank. witte Jol. naam „Welgelegen" en 2 2-pers. ka no's, w.o. zeekano en blauwe m crème dek m. bruine hek jes. Tegen hoge bel. ter. te bez. Jachthaven Welgelegen, Zondagavond 1. d laatste bi. tram, richting Lellen, haar paraplu heeft laten liggen, kan deze afhalen tegen adv. kosten bij M. Pronk, De Wet straat 31. Leiden. A R LOR EN Zondag een das m. aasspeld. Tegen bel. ter. te bez. Webster, Oude Singel 112, Lelden. PARAPLU laten hangen ln portiek slager Korevaarstr. op Zondag. Tegen bel. ter. te bez. J. v. Goyenkade 37. VERLOREN d. bl. suède d schoen Maandagmorgen om 10 uur van Papengr. 12 naar Lok- horststr. Tegen bel. ter. te bez. Papengracht 12. BEJAARDE DAME zoekt 2 liefst gestoft kamers m. kook gelegenheid en bergplaats op zeer goede stand. Br. no. 1686 bur v. d blad. SWAGGER-MANTEL grijs ter ruil. aangeb. voor goede wintermantel m. 4446. P. Wassenaar. Parklaan 17, Kat wijk aan Zee. PITRIETEN WIEG goed on- derh. ter ruil. aangeb. voor klnderledlkantje. A. v. d. Bent, Kaninefatestr. 25, Katwijk aan Zee. ENG. LEDIKANT wit te koop aangeb. 20.twee pathéfoons 55.en 50. Kouprie, Malefljtstr. 42, Kat wijk aan Zee. KONIJNENHOK, 4 dig z.g. a.n. te koop aangeb., is ge maakt door timmerman, afm. 120 x 110 x 60 cm., prijs 70. Te bevr. na 6 u. A. v. d. Melj- den. Banstraat 64. D.-SCHOENEN z.g.a.n. rood leer, i hak ter rpU. aangeb. voor m. 41 pi. hak, d.-schoe- nén z.g.a.n., beige 1 hak m. 41 voor m. 42 pl. hak. M. Kuiter, Lage Mors weg 57. KRUIWAGEN door kleine Jongen ln de omgev. v d. Lijs- terstr., ongeveer 3 weken ge leden laten staan. Tegen bel. ter. tebez. M v. d. Linden. Metelstraat 16 b. KLEURTR. STRIJKIJZER te koop aangeb. 30.J. v. Zonneveld, Langegracht 173. H. 'ZW. HL-SCHOENEN m. 45 ter ruil. aangeb. voor d.-schoe nen pl. hak m. 3738. Ellen- broek. le Blnnenvestgr. 32. 2-PERSOONS KANO te koop gevr. Br. m. prijsopg. Steen hoven. Morssingel 8. 1).-WIN X K R MANTEL bruin 0. kw. m, 4244 ter ruil. aan geb voor br. sportjasje m. 44 of bruin mantelpakje. Krult, Rapenburg 123. AANGEBODEN een hand- en een staande stereoscoop m. 116 platen 30,—, sjoelbak m. schijven 25.schrijfcassette maat. 40x26x199 5.v Dru ten, Lammenschansweg 67, n^a 6 u. 2x bell. SCHAAKBORD m. schaak stukken en handleiding 5.— gesch. nachtkastje 4.gc- galv. gieter 10.eiken schermerlamp comp. ƒ15.v. Druten, Lammenschansweg 67, na 6 u. 2x bell. PARTIJ lees- en studieboe ken 15.—, 2 elkenh. en 1 metalen gordijnroede m. rin gen J 15.electr. soldeerbout m. êhoer 5.steunzolen m. 41 5.v. Druten. Lammen schansweg 67, 2x bell., na 6 u. J.-SCHOENEN geh. nieuw onderwerk m. 40 ter ruil. aangeb. voor m. 41 of 42. J. Massaal-, Kooistr. 11. STERK J.-PAKJE leeft. pl.m. 5 J. aangeb. 112.50. nieuw on derjurkje leeft 34 J. ƒ3.50 beiden o kw. Houffelaar, Nieuwstecg 37 a. BABY-UITZET ter ruil. aan geb. voor kinderkleding leeft. 6 en 8 J.. tafelkleed voor gang- of keukenloper, k^choenen dlv. maten en d.schoenen m 4 voor schoentjês pl.m. m. «28. A. Bernard, Merelstr. 34. D.-RI J.W IEL te koop gevr. 1.pr.st. verk. Uittenhout, Buys Ballotstr 74. ENG. LEDIKANT te koop 50.Te zien en te koop na zes u. C. Trago, Suma tra straat 179. NET KOSTHUIS gevraagd door R.K Heer, met hulsel, verkeer. Cond. nader overeen te komen. Omgev. Rapenburg. Br. Leeuwerlkstr. 45. KAMERS TE HUUR, 2 ongein, ongestoif. kamertjes op étage. Centrum stad. Geen pension en geen echtpaar. Br. no. 1690 bur. v. d. blad. 1-PERS. ENG. LEDIKANf m. splr. te koop gevr. Br. m. prijsopg. aan J. H. Wolfs, Ti- morstr. 49. NIEUWE GUITAAR te koop 100. H. v. Vliet, Oosterdwars straat 15. TE KOOP GEVRAAGD „Het Jongens electrlclteltsboek" en „Het jongens radloboek" belde door Fred Hagenaar 6f Leonard de Vries. Aanb. bij S. Delfor- terle, Hogewoerd 124. ZW. H.-SCHOENEN kl. maat 41 l.g.st.z ln ruil aangeb. voor dito schoenen m. 42. Devllé. Marlslaan 39. MOD. WANDELWAGENTJ F. o. kw. ter ruil. aangeb. voor mod. kinderwagen ook o. kw. m.. event, bijbet. Verkuylen. Anna v. Saksenstr. 12. ACCORDOEN door leerlinge te koop gevraagd. Br. met prijs en omechv. aan J. de Bruin, Ceintuurbaan 57II, Amsterdam. PITRIETEN WIEG m. stan daard en matr. 1. pr. st.. Prijs 30. W. Muusse, Hoge Rijn dijk 43,i Zoeterwoude. LAGE ZW. SCHOENEN, m. 27-28, ter ruil. aangeb. voor m. 24, m. cape, 7 jr. voor j. jas. leeft. 7 jr.. trainingspak, leeft. 4 Jr.. voor m. manteltje leeft. 4 Jr J. Verloop, Mau- ritsstraat 36. H.COSTÏ.T M grijs wol m. 50 52 ter ruil. aangeb. voor blauw kamgaren costuum dito maat of voor licht grijze broek m. fantasie Jasje. Wak- ka. Koolstraat io. BK. H. SPORTSCH., z.g.a.n m 43 ter ruil. aangeb. voor dito schoenen m. 42. Wakka, Koolstraat 10. GUITAAR te koop z.g a.n. voor 125. Te bevr Beaufort, v. Bemmelenstr. 22. HUISORGEL pr. Am. orgel 10 reg. 2 spel, mooie toon alles in uitst. ataat gen. wormvrij 575 v. Bommel, Zullhofstr. 14. S&Bsenhelm. PRIMA KElSWtEG aangeb 35, tev. te ruil rode d. schoe nen l.gst i. ra. 38 voor schoe nen m. 39 Laman,, Middelste gracht 65. 3 PR. I). SCHOENEN m. 39 ter ruil. aangeb. voor k. schoe nen m. 36. Mevr. A. Kager, Rhijnzlchtweg 36, Ocgstgeest. D. PARAPLUl te koop gevr. A. v Leeuwen, Nleuwstraat 9. KINDERZ ADELT JE m. voet steunen aangeb. 5. een dissel z.g.a.n. 25. W. Buring, Rljn- zlchtstraat 18. D.BL. HERENRF.GENJAS ter ruil. aangeb voor swaggerman- tel, m. 4244. J. v. Duyven- voorde, Duyvenvoordestr.. 45, Oegstgeest. J. SCHOENEN m 37 l.g.st. ter ruil. aangeb. voor m. 39. nieuwe m. schoenen m. 36 voor m. 371. Wasslnk, Oranje gracht 147. TE KOOP winterjurk 4, zomjurk 3.50, pyama 5. wit Jasschort en kookmuts ƒ7.50 alles voor meisje leeft., 14 J. D. Faber. Hoge Rijndijk 14. Zoeterwoude. NET KOSTHUIS gevr. door R.K. Heer. Liefst m. huisel. verk. Cond. nader overeen te komen. Omgev. Rapenburg. Br. Leeuwerikstraat 45. DIVANBED, 1-pcrs. te koop gevr. Aanb. v. d. Horst, Oude Rijn 158 WIL DEGENE DIK 24 Juli ln het water van de Zijl tuss. Nieuwe weg en topelndje m. tuig gevonden heeft, deze ter. bez. daar ik het geleend heb. Heemskerkstraat 74. KANO, 1-pers. m. peddels, aangeb. 125. Te bevr. De Vriend, Zijlsingel 42. tuss. 6 en 7 u. GEP. WED. zoekt gezellige kamer m. hulsel, verkeer, niet hulpbeh. Br. No. 1691 bui", v d. blad. D. SCHOENEN, m 39. l.z.g st.z. voor oudere dame te ruil. tegen h. schoenen, m. 44, geu, bij te bet. v. d. Valk, Franchl- montlaan 11. NET MEISJE zoekt slaap kamertje m. kost. Br. No. 1692 bur. v. d. blad. TEHUIS AANGEBOREN aan alleenstaand meisje die gene gen is kantoorgebouw te hel pen schoonhouden, tegen goe de vergoeding. Br. No. 1693 bur. v d. blad. KINDERWAGEN, goed on- derh. te koop aangeb.. o. kw., prijs ƒ60. .G-uijt. Stationsstr. 18, Katwijk aan Zee. KINDERLEDIKANT JE met bed te koop aangebprij» 50. v. Lof. Rijnstr. 2a, Kat wijk aan Rijn WOLLEN BADPAK ter ruil. aangeb. voor truitjes, leeft, fl en 2 jr. en werkschoenen, m. 42 voor d. schoenen, m. 40. C. Paauw; Moleneind 1, Rijns burg. ROER van een vlet van 5 ton te koop gevr. en een wan delwagentje. G. Starkenburg. Voorhouterweg 8. Rijnsburg. TE HUUR GEVR. lichte ka mer of zolder door schilder, voor gebr. als atelier, spoed. Br. onder No 1694 bur. v. d. blad. HUISKAMER KACHEL Z.g. a.n ter ruil aangeb. voor wit emallle fornuisje, kleine m. 's Avonds na 6 u. J. v. d. Eik- hoff, Pr. Hendrikstraat 3. VOETBALSCHOENEN, m. 43 eji spikes ter ruil. aangeb. voor werkschoenen, m. 44. Warmer dam. Hoolgr. 55 GROTE PASSERDOOS te koop gevr.. geschikt voor MTS Marrlnga, Rijnsburger- weg 38 MARKIES te koop, breed 225cm prijs ƒ45, k. schoe nen, m 22, voor 5. De Gun6t, Pleter de la Courtstraat 32. AANGEBODEN theekast ƒ40. Idem 25, spiegel 25, lamp ƒ25, grammofoon m. pl. 75, regenjas gr. m. als nieuw 60. 's Avonds na 7 u. Oslnga. Le vendaal 74. KIND E R LED I KANT, hand werk, gr. maat, ter ruil aan geb. voor 1-pers. ledikant. P. v, Kampen. Lusthoflaan 42. ibetrekkincëFTS GEVR. bij zakenmensen (zond. winkel) een eerlijk meisje. L. v Veen. W de Zwij- gerlaan 7. Oegstgeesi. MEISJE gevr. vóór alle och tenden. wegens huwelijk der tegenwoordige. Spendel, Maars- manssteeg. NET MEISJE, 16 J zoekt plaatsing als winkeljuffr. in Lelden of Oegstgeest Br. no. 1689 bur. v. d, blad NET MEIS JE GEVR. voor hulp 1. d. huishoud. -Living ston. Herengr. 83. NET MEISJE b.z.a. voor dag en nacht v.g.g.v.. liefst waar hulp voor ruwwerk aan wezig Is Br. aan L v. Duijn, De Ruyterstr. 22. Noordwïjk aan Zee. BADPERSONKEL. Terstond badjuffr. en badmeester gevr. liefst- diploma. Intern. Zwem- inr. De Brasem, Oude Wete ring. TYPISTE. Jongedame, 19 jr.. In bezit van diploma typen en Mulo-opleiding, zag zich gaarne gepl. op een prettig kantoor. Br. No. 1696 bur. t. d. blad. MEISJE gevr. voor de mor genuren. Goed loon. Mevr. A. Kager, Rhijnzlchtweg 36, Oegstgeest. MEISJE gevr. pl.m. 16 jr. van 912 of van 25 u. Mevr. v. d. Hoek, Nassaulaan 19. Oegstgees; LEIDSE SCHOUWBURG WOENSDAG 2 AUGUSTUS, 2.30 UUR. GROOT KINDERFEEST!! Slechts één enkele voorstelling van het wonder mooie kindersprookje: GEEN FI^VlGEEN POPPENKAST MAARTONEEL. Prijzen: 1.50, 1.25, ƒ1.00, 0.75, ƒ0.50. Plaatsbespr. van Vrijdag 28 Juli af bij boekhan del A. M. VAN ZWICHT, Breestraat 126 en op de speeldag van 111 u. d. Schouwburg, tel. 20195

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 2