ZADEN EN PLANTEN 0. F. KOOREMAN De Volewijckers staan voor de beslissing Th. A. Kijdra NAAIMACHINES IN- EN VERKOOP friesch LHRNS PRODUCTEN Zestig kleuters vierden feest Ned. Volksdienst in opvoedende taak Wie promoveert in het Zuiden? Firma Wed. W. Kooreman Zn. OUDE RIJN 49-51-53 BON Gratis proefles van Alex v.d. Lek's Salon „Antiseptic" HET MACHINEHUIS No. 60 No. 60 roggebrood GEBR.TEN HOEVE 31. Verboden tussen 1 en 3 uur te bellen" staat er op de deur. Het Is pas 11 uur, dus we bellen wel. Als de deur opengaat komt ons een geur van seringen en poffertjes tegemoet. Dat is vanwege het één-jarig be- staansfeest. De poffertjeslucht komt uit de keuken, de seringengeur uit de vriendelijke frisse ontvangkamer die aan de hal grenst en die bij deze gelegenheid meer van een bloemen winkel weg heeft. Mej. Boonstra, de leidster van het kleuterhuis van de Nederlandse Volksdienst op de Langebrug te Lei den, is een gezellige praatster. Ze vertelt honderd uit over het huis en over de 50 a 60 kinderen, die hier elke dag komen, van het fróbelwerk, van het eten 's middags, van de me dische verzorging en de wekelijkse wasbeurt. Hier komen kinderen uit gezinnen waarvan de moeder overdag werkt en ook wel kleuters waaraan thuis door verschillende omstandigheden niet altijd die aandacht kan worden besteed welke voor een goede opvoe ding nodig is. 's Morgens tussen half negen en negen uur worden ze ge bracht en ze blijven dan tot 's avonds een uur of vijf, zes, wanneer ze weer afgehaald worden. De dag die daar tussen, ligt wordt zo goed mogelijk besteed. Fröbelwerk, spelletjes bin nen en buiten, kleutergymnastiek, 's middags goed eten, daarna een dutje. Dan is er nog de wekelijkse wasbeurt op Donderdag en Vrijdag en verder de maandelijkse medische controle, waarbij de geringste licha melijke afwijking vroegtijdig wo: dt geconstateerd en daardoor dikwijls nog gemakkelijk verholpen kan wor den. Ja, zegt mej. Boonstra, er is veel te doen, maar het is dankbaar en mooi werk. We wandelen dan een lange gang door en komen in een royale tuin, een grasveldje met een vijvertje in het midden. Links een grote speel plaats, of liever een kolossale zand bak. Daarin kan naar hartelust ge stoeid worden. In het midden is van wege het feest een poffertjestent geïmproviseerd en daar omheen zit ten de kleuters in hun miniatuur fauteuiltjes aan kleine tafeltjes. Als we aankomen zijn ze juist bezig met „Klap eens in je handjes" en ze schudden hun „boze bolletjes" dat het een lust is; de feestmutsjes die ze op hebben vallen er van op de grond. „Tantes" (want zo worden de verzorgsters en helpsters hier door de kinderen genoemd) brengen bordjes met poffertjes aan en even later wordt er heerlijk gesmuld. De leidster van dit bedrijf vertelt ons het programma van de dag; spelletjes, zingen, een feestmaaltijd, 's middags de grabbelton en als ze naar huis gaan krijgt ieder kind nog wat lekkernijen mee. Dan krijgen we nog even gelegen- Zaaltjes en zalen waarin gespeeld heid het kleuterhuis te bezichtigen, wordt en waar de kleutergymnastiek wordt beoefend. Er is ook een tentoon stelling: vlechtmatjes, vrouwblaadjes, vouw-, knip- en prikwerk en tekenin getjes van mannetjes met. ronde buik jes, kraaloogjes en handjes als een tuinhark. Boven is de dokterskamer, de badkamer en de slaapzaal. Wie Bericht aan onze Postabonné's Van verschillende zijden berei ken ons de laatste tijd wegens de beperkte postbestellingen klachten van onze postabonné's over late ontvangst van de krant. Teneinde deze te voorkomen, hebben wij besloten met ingang van heden de krant voor onze postabonné's zodanig te verzan den, dat deze in de regel in de eerste postbestelling kan worden opgenomen. Onze postabonné's ontvangen daartoe voortaan onze stadseditie, die het laatste ge drukt wordt en dus het laatste nieuws bevat. Wij vertrouwen, dat onze post abonné's deze maatregel die tot een geregelde en tijdige ont vangst van de krant zal bijdra gen en haar de actualiteit zal verhogen op prijs zullen stellen. DE ADMINISTRATIE Op liet' éénjarig bestaansfeest van het Kleuter verblijf lieten de kleintjes zich de pofjertjestractatie goed sma- ken. (Foto v. d. Horst.) daar voor het eerst binnenkomt moet wel hetzelfde gevoel krijgen als sneeuwwitje toen ze in het huisje van de zeven dwergen terecht kwam De kamer staat vol kleine veldbedjes, die na het gebruik opgevouwen en netjes in een kast opgeborgen kun nen worden. Even aardig is ook het waslokaal, waar ieder zijn eigen beker, tandborstel en handdoek heeft In plaats van naam of num merplaatjes zijn hier. voor ieder kind figuurplaatjes aangebracht, zodat ieder zijn eigen plaatsje direct terug- weet. Zo gaat het toe in het kleuter huis van de Ned. Volksdienst en zo is er vrolijk feest gevierd. Pinkstervariété in Lido In het zeer uitgebreide programma voor het. Pinkstervariété bij Lido zal men tevergeefs naar een wereldntim mer zoeken, maar daartegenover staat, dat er van de twaalf verschil lende attracties er geen enkele is, die beneden de middelmaat blijft. Het Djinny's-ensemble trad met een stijl vol Hawaiian-repertoire voor het voet licht. Beschaafd is het optreden van de twee Pico's, accordeon-virtuozen evenals dat van het acrobaten-trio Tibor Comory Co en dansacrobatiek van de Starley's. Jos Windt boekte ook gisteravond een onverdeeld succes als imitator. Armando deed goed trapeze-werk. de Movers brach ten een aardige acrobatische scène „Mens of pop?" Williams kwam met wat eenvoudige goocheltoeren, terwijl de muzikale clown Remi eveneens een gul applaus oogstte. Jan van der Laar en Trudy Marian zongen en kele liedjes aan de vleugel. Het Lido- orkest o.l.v. Eddy Kila zorgde op voortreffelijke wijze voor entre-acte- muziek en een passende begeleiding W. A. DEVTLÈ. .Sherlock Holmes" in Rex Hans Albers en Heinz Rühmann spelen de hoofdrollen ln de film „Sher lock Holmes", die deze week in Rex draait. Het ls een zeer verdienstelijke film, die boeit en amuseert van het begin tot het einde. Het ongewone verhaal wil, dat twee arme, succesloze particuliere detectives zich niet uit geven voor, doch zich net zo kleden als Sherlock Holmes en dr. Watson. Hun doelbewust optreden doet de rest: overal worden ze als het bewuste tweotal aangezien, wat zij zich rustig laten aanleunen. Al spoedig zijn zij ln verschillende misdrijven gemengd, waarvan zij de samenhang opsporen en de daders aanbrengen. Als oplichters voor de rechtbank gebracht, weten ze. door een verbazingwekkend exposé van op zienbarende feiten roem en eer in plaats van straf te verwerven Twee lieve meisjes dragen het hunne bij tot het gelukkige slot. Predikbeurten Leiden: Chr. Ger. Gem., Steenscliuur 9. 10 en 5 uur: ds. Joh. Jansen; Evang. Luth. Gemeente, Hooglandse Kerk- gracht. 10.30 uur: ds. J, Ph. Makkink; Remonstrantse Gem., Hooglandse Kerk- gracht, 10 30 uur: ds. Poortman; Ger, Kerk (H.V.), Breestraat 64. 6 uur: ds. B. A. Venemans; Doopsgezinde Gem., -Pieters Kerkstraat. 10 30 uur. ds. A. J. Snaayer; Vrljz. Herv. Ver., Volkshuls, Apothekersdijk, 10.30 uur: dr. K H. Boersema; Vrljz. Herv. Ver., Willem de Zwijgerkerk, Oegstgeest, 10.30 uur: ds P. L. L. Post (Rijswijk); Klnderkerk, Federatiehuis, Gerecht 10. 12.30 trur: ds. K. H. Boersema. Vrlie Kath. Kerk, Vreewijkstraat 19, 10.30 uur: Gezon gen H. Mis, Katwijk a. Zee: Nieuwe Kerk. 9.30 u. ds. B. v. Glnkel; 11.15 uur ds. R P. A. Rutgers; 6 uur: ds C. A. v. Harten; Kapel N.H.G.. 9.30 uur: ds, R. P. A. Rutgers. 6 uur: ds. Bogers. Oegstgeest: Groene Kerkje. 10.15 u.: ds. v. d. Moot v. Speyk; Pauluskerk, 8.30 uur; ds A. P. v, d. Haas (mede werking Kerkkoor); 10.30 uur. ds. Jansen. Schoonhoven; 7 uur: ds A. P. v. d Haas (Pinksteravondgebed). Noordwljk: Ger. Kerk (HV.), Egb. de Grootstraat, 10 uur: ds. B. A. Vene mans Warmond: 10.30 uur: ds. A. P. de Haas (Oegstgeest), 5 uur: ds. S. Kra nenburg (Zoeterwoude). Tweede Pinksterdag. Leiden: Evang. Luth. Gem.. Hoog landse Kerkgracht, 10.30 uur: ds. Ble- ger. Katwljk a. Zee: Nieuwe Kerk, 9.30 uur: ds. R. P. A. Rvitgers. Oegstgeest: Pauluskerk, 8 uur: ds. B. v, Glnkel (vroegdienst voor de Jeugd); 10 uur: ds. A. P. v. d. Haas. Warmond: 10 uur: dr. J. Schone- veld (Den Haag). ,,De Belhamel" in Trianon Trianon heeft voor de Pinksterdagen beslag weten te leggen op het nieuw ste Heinz Ruhmarm-product ..De Bel hamel" (Die Feuerzangenbowle). De roep, die van deze rolprent uitgaat, is verklaarbaar, want het onderwerp ls wat men noemt opgelegd pandoer. Heel even. aan het begin, zien wij den groten droogkomiek als de waar dige dr. Pfeyffer, die niet eens de vro lijke schooljaren heeft gekend, maar ten spoedigste verhulst hij naar de schoolbanken van een gymnasium in een dorp „ergens achter de maan", waar hij de medescholieren, de proffen en het dochtertje van den rector het hoofd op hol brengt. Als het allemaal niet zo luchtig en welwillenden jegens de paedagogen was gedaan, zou men soms bijna van spot met de ernst van het onderwUzerskorps moeten spreken. Maar het ls dan in elk geval een spot, die de feilen toont, doch tevens van een grote liefde voor het schoolleven getuigt. Dat Heinz Rühmann als schooljon gen ln zijn element is en een monster lijken belhamel typeert, behoeft geen vermelding. De weg naar de luister rijke ontknoping langs ontelbare schoolgrappen, uitgevoerd door een leger van vrolijke knapen en min of meer carlcaturale proffen De film ls heel knap gemaakt en voorzien van prettige muziekjes van Werner Bochmann. THEO RAMAKER. „Havenmuziek" in Casino De liefhebbers van een geestige, Vlaamse film, waarin Jof Bruinlnckx de uit andere Vlaamse films zo beken de filmfiguur een hoofdrol vervult, kunnen in „Casino" enige genotvolle uren beleven. De film „Havenmuziek". die nog niet eerder is gedraaid, neemt den toeschouwer ln Vlaamse sfeer op en daarom alleen ls een bezoek aan dit theater al de moeite waard.' LUXOR PROLONGEERT. Luxor prolongeert voor de Pinksterweek de film „Karavaan". Konijnententoonstelling in de Gehoorzaal De Leidse konijnenfokvereniging ..L. E. O." houdt de beide Pinkster dagen een grote konijnententoon stelling in de Stadsgehoorzaal, waar voor meer dan duizend konijnen werden ingezonden. De tentoonstel ling is van 9 tot 8 uur geopend. Aan onze Sneeuwvlok lezers AGENDA BIOSCOPEN. Casino: Havenmu ziek. Dag. 2 en 7.30 u. Pinksterdagen 1.30, 3.45, 6 en 8.15 u. Alle leeftijden. Lido: Variété (toneel) Dag 2 en 7.30 u. Alle leeftijden. Luxor: Karavaan Dag. 2 en 7.30 u. Pinksterdagen 2. 4.30 en 7.30 u. Toegang 14 j. Rex: Sherlock Holmes. Dag 2 en 7.30 u. Pinksterda gen van 17.30 u. doorl. voorst., 8 u, Toegang 14 J. Trianon: De Belhamel, Dag. 2 en 7.30 u. Pinksterdagen van 17.30 u. doorl voorst., 8 U. 18 J. ZONDAG Casino: 11 u de Gehei men van het oerwoud. Stadsgehoor zaal: van 9 tot 20 u. konijnententoon stelling, Schouwburg: 7.30 u. De Ha- ghespelers, „Een vrouw met een ver leden". MAANDAG. Casino: 11 u.. de Gehei men van het oerwoud. Schouwburg: 2.30 u., Haags Jeugdtoneel, „De tover- prins". Stadsgehoorzaal: van 9 tot 20 u. kontjnententoonstelling. DINSDAG. Stadsgehoorzaal: 7.30 u. Voordrachtavond Walter Grüntzig, Goethe". WOENSDAG. Stadsgehoorzaal: 7 u„ Bokswedstrijden. DONDERDAG. Stadsgehoorzaal: 7 u. Uitvoering Chr. Muzlekver. „Athalla". JUBILEA BIJ DE N.Z.H.T.M. Op Maandag 19 Juni a.s. herdenkt de heer P. Hagoort, haltechef bij de N.Z.H T.M., P. J. Blokstraat 10, al hier, de dag waarop hij vóór 40 Jaar bij de N.Z.H.T.M. in dienst trad. Hetzelfde feit herdenkt de heer N. v. Kampen, poetser bij de N.Z.H., Javastraat 38, op Donderdag 1 Juni. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. De medische Zondagsdienst wordt morgen waargenomen door de artsen Bruins Slot, de Bruyne, de Graaf f, de Jager en Starck; tweede Pinkster dag door de artsen van Bockel, van Es, Kortmann, Nieuwzwaag en Teeuwen. BOUWFONDSCOMMISSIE DER N. H. KERK. Voor de geprojec teerde kerkgebouwen en de daarbij behorende wijklokalen, ten dienste van de Ned. Herv. Gemeente alhier, zal een bouwfondscommissie ge vormd worden, bestaande uit drie leden van de Gemeentecommissie en drie leden van elk der daarbij be trokken wijtobesturen, In het Mors- kwartier zal een Morskapel gebouwd worden, waarvoor reeds vrijwillig grote bedragen gestort zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem, z. v. E. W C. Langezaal en K. J. van. Rooljen; Relnler C. J„ z. v. J. Jansen en M. J. van Kesteren; Wilhel mus Jz. v. W. J. Zirkzee en E. Filip- po; Jannetje C., d. v. J. C. Canne- meijer en M. E. Zaalberg; Auke P., z. v. J. T. Hut en H. de Korte. Overleden: H. M. Casander, wed. v. A. Maas, 75 JA. van Meljgaarden, vr. v. G. A. IJperlaan, 51 J.; C, J, van Rijn, m., 66 J. Ondertrouwd: J, Roman en J, B. M. Hazenberg. Getrouwd: H. H. J. van Klaveren en P. H. T. KleiJn; H. J. Spaargaren en M. J. Voncken, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus P., z. v. H. P. Diseraad en K. van Atten; Jan, z. v. C. J. v. d. Hoven en E. M. Bakels; Theodorus H., z. v. J. J. Hogervorst en C. M. v. d. Pluijm; Alida M d. v C. Vrlsekoop en P. C. Zirkzee; Freddie, z. v. P. Wag- ter en W. ter Heide; Bastiaan, z. v. B. Hoogstraten en M. van Horssen, Jan, z. v. A. Llgthart en D. A. v. d. Burgh Ondertrouwd: P. Visser en C. Wol- ters. Beste Jongens en meisjes. Gevolg gevende aan de talrijke verzoeken, welke ons bereikten, stellen wij thans, uitsluitend voor onza abonné's, een aantal zeer geslaagde speel- en wandfiguren beschikbaar van de bekende helden uit het Sneeuwvlok-verhaal. De poppen, die met de hand zijn uitgezaagd en in frisse kleuren ge schilderd, zijn ongeveer 16 cm hoog De prils bedraagt thuisbezorgd f 0.85 per stuk. Voorlopig zijn de volgende figuren apart verkrijgbaar; Sneeuw vlok, Opa Krom, Piet Punthoofd en Pen Kwen. Bestellingen, die in volgorde van binnenkomst worden uitgevoerd kun nen uitsluitend worden gedaan aan onze bezorgers. Men kan één of meer dere figuren tegelijk bestellen. DE DIRECTEUR. KATWIJK AAN ZEE Terug naar de volkse waarden Voor de groep Katwijk der NSB heeft de heer Jac. Frentrop, het woord gevoerd over het onderwerp „Ons Nationalisme uw redding, ons socialisme uw toekomst". Voor deze vergadering, die in het groepshuis gehouden werd, bleek grote belang stelling te bestaan. De heer Frentrop wees er op. dat ons volk er door joods kapitalistische invloed toe ge komen is de volkse waarden als on Nederlands en minderwaardig te gaan beschouwen. In tegenstelling met deze zienswijze zeide spr.: slechts indien ons volk weer tot de volkse waarden komt en gaat inzien dat het noodzakelijk is dat het alge meen belang vóór het groepsbelang en het groepsbelang voor het per soonlijk belang gaat, zal voor ons volk weer een toekomst zijn wegge legd in een nieuw Europa. Na de pauze werd van de geboden gelegenheid tot het stellen van vra gen een druk gebruik gemaakt. VOORSCHOTEN AMSTERDAM. 27 Mei. De Vole wijckers staan opnieuw aan de voor avond van de beslissing voor het kampioenschap van Nederland. Zo s'tonden zij er ook voor op 17 Mei, voordat die onvergetelijke wedstrijd tegen Longa gespeeld werd. Die wed strijd bracht de beslissing niet en dc vraag is nu, of de wedstrijd van Maandag de beslissing zal brengen. De Volewijckers zijn er zich terdege van bewust, dat Heerenveen het niet cadeau zal1 geven. De Friezen zullen er alles op zetten om een zo goed mogelijk figuur in deze kampioens competitie te maken. Zij hebben nog een klein kansje op de derde plaats —als Longa in Almelo zou verliezen en die derde plaats zou, onmiddellijk na het Westen zeer eervol voor de noorderlingen, die in de beide voor gaande kampioenscompetities onder aan eindigden, genoemd kunnen wor den. Er is een aantal psychologische fac toren, die Heerenveen mogelijk tot een extra krachtsinspanning kunnen brengen. De Friezen zullen nu eens willen tonen; „Wat Longa kan. kun nen wij ook en wij kunnen het nog beter, want wij zullen die Amsterdam mers, wat in de kampioenscompetitie nog aan geen enkelen tegenstander ge lukt is, in eigen huis kloppen." Hee renveen zal daarbij gesterkt worden door de gedachte, dat het nog geen enkele uitwedstrijd verloren heeft. Er is bovendien nog dit: bij Heerenveen leeft nog steeds de gedachte, dat het de destijds gestaakte wedstrijd, waar in het met 1—0 de leiding had. zeker zou hebben gewonnen. Of die ge dachte juist is, zullen we voor het ogenblik in het midden laten, maar zij zal stellig een prikkel te meer voor de Friezen zijn om er nu weer tot het uiterste voor te vechten. Zal dit alles voldoende zijn om De Volewijckers werkelijk een nederlaag toe te brengen? We menen het 1e moeten betwijfelen. De Volewijckers zullen beseffen, dat het er nu om gaat. Zij zullen het. zeker niet op een beslissingswedstrijd tegen VUC willen laten aankomen. Een gelijk spel brengt het kampioenschap reeds, er is dus een dubbele kans en die kans zullen de Amsterdammers zich zeker niet laten ontgaan. Het zal een harde wedstrijd worden, daarvan is men bij voorbaat overtuigd, maar de wil om kampioen van Nederland te worden leeft zo sterk onder de groen-witten, dat men de strijd met het volste ver trouwen tegemoet gaat. Technisch hebben de Volewijckers de zege om zo te zeggen reeds in hun zak en in geestdrift zullen zij zeker niet voor de Friezen behoeven onder te doen. Het is jammer, dat De Boer nog steeds ziek is. Dat betekent nog altijd een ernstige verzwakking van de ver dediging, vooral omdat ook Sourd, die in de wedstrijd tegen Longa gebles seerd werd, nog niet helemaal fit is. We hopen op een even spannende en boeiende wedstrijd als op Hemel- Kwarteeuw bij de Spoorwegen De heer H. Koenders, adj. com mies en chef bij de Ned. Spoorwe gen alhier, heeft Vrijdag zijn zilve ren dienstjubileum gevierd. Het heeft hem op die dag niet aan ge lukwensen. bloemen en geschenken ontbroken. SPORTNIEUWS Zuid- tegen Noord-Holland Tweede Pinksterdag, om 2 uur, speelt op het terrein van UVS te Lei den het vertegenwoordigend Zuid hollands ZMC N.V.B.-elftal district. 2 een wedstrijd tegen het dito van Noordhollands ZMC N.V.B. district 1. Het elftal van Z.-H. is als volgt gefor meerd: d.: G. Slagboom (De Zwer vers); a.: C. J. Miebies (Die Haghe), C. Doolaard (SHO); m M. Bouman (Oranje-Wit), P. Bamhoom (Quick Bovs), W. Teerlink (Ornas); v.: W. Mertens (SVGEB), L. v. d. Stoel (Lei den), M. Verdoes (Quick Boys), J. Keus (Ornas), M. Lindenburg (Sem per Altius). Reserves: M. de Vroet (SHO), D. Schop (KNC), A. Lubach (Leiden), H. Vrijenhoek (JAC). Korfbalseriewedstrijden ALO Voor 2e Pinksterdag organiseert de Haagse Korfbalvereniging ALO zijn jaarlijkse serie-wedstrijden op het sportveld te Voorburg waarvoor steeds grote belangstelling onder de korfballers bestaat. Ook dit jaar zijn er weer een record aantal inschrij vingen en het programma vermeldt liefst 225 wedstrijden, waarvoor 16 terreinen beschikbaar zijn. Uit Leiden nemen de volgende ver enigingen deel n.l.: Vicus Orientis met vijf en twee adspirant-twaalftallen. Algemene met drie en twee. Fluks met twee en één adspirant-twaalftal. Als wisselprijzen zijn beschikbaar voor afdeling I: Het zilveren ALO- veld, 2a: zilv. medaille (1911), 2b: idem (1942), 3a en 3b: kleine zilv. medailles, 3c; surrogaat-beker, adspi- ranten A: de grote ALO-beker, B: kleine ALO-beker, B2: houten ALO- beker. (Ingezonden Mededelingen) Erkend handelaar ln lompen, glas, papier, rubber en non- ferrometalen. LEIDEN. TELEFOON 25277. GIRO 416520. leeren in 8 maanden 2.05 per maand. Nieuwste schriftelijke methode, elke week Uw les thuis. M.O.-leeraren met jarenlange ervaring Middenstandsdiploma f 2.85 per maand. Nederlandsche Taal en Correspondentie f 1.50 p mnd Boekhouden f 1.— p. maand NED. TALEN INST. - ROTTERDAM Grootste instelling in Nederlandl Naam-: (No. 54) Adras: - Ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor het leveren van Uw benodigde zaden, planten, bonen- stokken, rietmatten, pot- tenpersen en alle andere tuinbouw - benodigdheden. Beleefd aanbevelend, Vert. Firma A ZWAAN. Langeraar, telefoon 34. HET HUWELIJK én een gezellig tehuis malton Uw leven rijker en gelukkiger. BUREAU „DUSCRETIA" heeft ook voor U beschaafde rela ties van Uw eigen geloofs overtuiging. Fr. v. Mieris- straat 62, A'dam-Z. Spr.u. 912, 79 uur Voornaamste betaling eerst né Uw huwe lijk. Vraagt direct kosteloos Inlicht, ln blanco enveloppe. ELECTR. WASMACHINE, stofzuiger (liefst slede), wringer, pick-up-comb. of losse motor tegen goede prijs gevraagd. DE JONG, Zeemanlaan 12 a, Lelden. ook Uw „ADRES" voor „UW" artistiek haarknippen! Ontvangen de bekende originele frictions „Piver" en „Valencia". Ook 's Zaterdags knippen wij Uw haar met zorg en tot Uw tevredenheid! Uw adres is ALEX VAN DER LEK'S Salon „Antiseptic!', voorheen Rot terdam, thans Leiden. voor hulshouding en Industrie te koop gevraagd P. J. VAN STEUN HAVEN 46 SPECIALE REPARATIE-INRICHTING. van alle soorten meubilair w.o. Perzische tapijten, antiek, plano's, orgels, gas- en kolenfornuizen, haarden, baden en geysers Zendt mij briekaart. Goederenbeurs „De Rijn". Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. Lagrand ging tegen Nicolaas k.o. DEN HAAG, 26 Mei. De Belgen waren niet gekomen. Deze medede ling aan de» ingang van het gebouw voor K. en W. was voor vele boks- liefhebbers aanleiding hun geld aan de kassa terug te halen. Hadden zij echter vermoed, welk een sensatio nele boksavond zij hierdoor zouden missen, zij hadden desnoods het dub bele entreegeld betaald. De bekende en populaire Rotterdammer Lagrand werd immers verslagen door Jan Nicolaas en ditmaal niet op punten, doch door een volkomen overtuigen de k.o. Er zat direct iets opwindends in deze, al zo vaak vertoonde, wedstrijd. Lagrand plaatste in de tweede londe een harde maagstoot, die kennelijk aankwam en hij werd hierdoor over moedig. Nicolaas revancheerde zich echter in de volgende ronde hevig. Zijn linksen kwamen steeds weer door de dekking van Lagrand heen en zijn aanval was feller dan ge woonlijk. In de zevende ronde stond Nicolaas alweer op punten voor, doch hiermee nam hij deze keer geen genoegen. Steeds weer flitsten zijn felle slagen naar hoofd en maag van Lagrand en ditmaal bracht hij ook zijn rechtse in het geweer. La grand werd in de verdediging ge drongen en die verdediging was zwakjes, zodat hij zeer veel tc in casseren kreeg. In de negende ronde gebeurde het onverwachte. Lagrand, die zich niet op deze wedstrijd, had kunnen voorbereiden, toonde een duidelijk gebrek aan uithoudingsver mogen en' in deze ronde leek hij ge heel uitgeput. Nicolaas zette goed door en na een serie linksen en rechtsen ging Lagrand neer en hij werd uitgeteld. Een tweede verrassing van beteke nis was een puntenzege van Giel de Roode, den jeugdigen prof, tegen den geroutineerden Robert Disch. De Rotterdammer nam de partij veel te licht en te laconiek op. De Roode daarentegen vocht de partij van zijn leven, viel steeds vinnig aan en plaatste inderdaad verscheidene har de hoeken op de kin van Disch. Jan de Bruin heeft revanche ge nomen voor zijn, in Hamburg tegen Daaf Baan geleden k.o,-nederlaag. De Bruin bleef op afstand boksen maar volgde uitmuntend en plaatste talrijke rechte stoten. In de zesde ronde trof een rechtse hoek Baan dermate op de kin, dat hij practisch al buiten gevecht was. De Bruin maakte toen snel een einde aan de wedstrijd. De avond werd geopend met een wedstrijd tussen Sprenkels en Te Nuyl die met gering puntenverschil door Te Nuyl gewonnen werd. Z.M.C.-elftallen gekozen De opstelling van de Zaterdagmid dagelftallen van de districten I cn II, welke elkaar Tweede Pinksterdag op bet UVS-terreln zullen ontmoeten luidt: District I: N. C Schouten (SOS) d.; J. A. v. Diepenbeek (VVGA) en C. Burgstede (EDO) a.; L. F. Wlllemsen (CEWAA. Nauta (DLNDUAi en A. J. Houwers (SSVU) m.; G. de Jong (DINDUA). W. Teune (AGT), P. C. Westenberg (ld). J Boor (Hulzen, D. Karseboom DESTO District II: G. Slagboom (De Zwer vers) d.; C. J. Miebies (Die Haghe), C. Doolaard (SHO) a.: M. Bouman (Oranje-Wit), P. Barnhoorn (Quick B.). W. Teerlink (ORNAS) m.; W. Mertens (SVGEB), L. v. d. Stoel (Lei den). M. Verdoes (Quick B.). J. Keus (ORNAS) en M. Lindenburg (Semper Altlus). Reserves: I. H. Gewald (DVS), S. Rep (ZCFC), H. v. d. Bom (Huizen). II. M. de Vroet (SHO). D. Schop (KNC), Ahubach (Leiden) en H. Vrijenhoek (JAC). vaartsdag in Tilburg. De aanvraag voor kaarten voor deze wedstrijd is overstelpend ge weest en heeft die voor de wedstrijd tegen VUC nog verre overtroffen. Vooral van buiten Amsterdam was de belangstelling enorm. Men heeft dar, ook nauwelijks de helft van het aantal aanvragen kunnen toewiizen. Dat De Volewijckers nog ainjd de club van Amsterdam-Noord is, moge wel blijken uit het feit, dat van de 38.000 plaatsbewijzen, die in totaal beschikbaar zijn, er 20.000, dus meer dan de helft, aan de overkant van het IJ zijn verkocht, De andere kampioenswedstrijd tus sen Heracles en Longa in Almelo heeft niet veel betekenis meer. Longa zal zeker zijn best doen om zich d.ior een overwinning van de derde plaats te verzekeren, maar anderzijds zal Heracles er hard voor vechten om althans één kampioenswedstrijd te winnen. Promoiiestrijd in het zuiden Van veel meer belang is de pro- motiestrijd in het Zuiden, die heden avond wordt uitgestreden. Gespeeld worden VVV—Sittardse Boys en LimburgiaGoes. De stand van bet leidende drietal is als volgt: Sittardse Boys 7 4 2 1 10 2614 Limburgia 7 4 2 1 10 1912 VVV 7 4 1 2 9 19—10 De doelpunten, die. zoals men weet bij een overigens gelijke stand de beslissing moeten brengen, spelen een zeer grote rol. want indien beide wedstrijden in een gelijkspel eindi gen promoveren de Boys door hun betere doelcijfers. Zou echter WV winnen en Limburgia gelijkspelen, dan zijn de doelcijfers van VVV beter. Zouden zowel de Boys als Limburgia winnen, dan hangt na tuurlijk alles af van de cijfers waar mee gewonnen wordt, maar ook clan heeft de club uit Sittard de beste kans, want als deze bijv. met 1—0 zou winnen, dan zou Limburgia met 7—0 of 8—1 moeten winnen om te kunnen promoveren. Een dergelijke hoge score zal tegen den voortreffe- lijken doelman van Goes wel uitge sloten zijn. Andere mogelijkheden zijn gemakkelijk uit bovenstaand staatje af te leiden. Beide wedstrijden worden heden avond tegelijkertijd gespeeld, het geen met het oog op het oeiang van de doelpunten, ook het zuiverste is. Voor de beker worden de kwart finales gespeeld. Vooral ne strijd tus sen Blauw Wit en Willem II Zater dagavond in het Stadion en die tus sen PSV en UW in Eindhoven kan interessant worden. De beide win naars komen de volgende week in de halve finale tegen elkaar. De andere halve finale wordt gevormd door de winnaars van LSCTubsntia en Groene SterDWV. Protest van Vitesse verworpen ARNHEM 25 Mei. Vanmiddag heeft de protestcommissie in haar vergadering het protest van Vitesse tegen het enige doelpunt in de pro motiewedstrijd Be QuickVitesse verworpen. Door deze beslissing is Be Quick uit Zutphen definitief eer ste klasser geworden. Plaatselijke Distributiedienst LEIDEN. Belangrijk voor detaillisten. In ver band met de 2de Pinksterdag zal het Distributiekantoor op Maandag 29 Mol 1944 voor het publiek gesloten zijn ZIJ. die op bovengenoemde dag hun distributiebescheiden moeten in leveren, ter verkrijging van toewijzin gen. zullen ln de gelegenheid worden gesteld hun bescheiden als volgt ln tc leveren. Slagers. In plaats van Maandag zu Mei op Dinsdag 30 Mcl 1944 van 8.30 tot 10 uur. Detaillisten met (le codenummers 1001 tot en met 2000. In plaats van Maandag 29 Mei 1944 cp Dinsdag 30 Mei 1914 van 1012 uur en van 14 15.30 uur. Grossiers. In plaats van Maandag 29 Mei 1944 op Dinsdag 30 Mei 1944 van 8.30 tot 11.30 uur Tahaksdetailllsten. In plaats van Dinsdag 30 Mei 1944 op Woensdag 31 Mei 1914 van 8.30 tot 11.30 uur. Officiëele Mededeelingen TOEWIJZING PEULVRUCHTEN. De distributiediensten reiken bij de Inlevering van de bonnen „Alge meen 123" (peulvruchten) van 29 Mei tot en met 2 Juni 1944 a.s. toewijzin gen uit voor peulvruchten. BIJ deze bonnen, kunnen detaillisten een restant van maximaal 9 bonnen „Al gemeen 111" tezamen Inleveren. CASTRATIE VAN HENGSTEN. Er ls een wijziging ln de paarden- verordcnlng 1942' afgekondigd, op grond waarvan met ingang van 15 Juni 1944 alle hengsten moeten zijn gecastreerd. Van deze verplichte castratie zijn uitgezonderd: A. de hengstveulens, welke ln 1944 geboren zijn of worden: B. de ln 1943 geboren hengsten, voorzoover de stam- boekvercenlglng van dezo hengsten nog niet de gelegenheid heeft ge boden om deze op een keuring te brengen, waarop bewijzen van vermoe den Ike fokwaarde worden uitgereikt; C. de ln 1943 geboren hengsten, voor- zoover do stamboekvcrecnlglng voor deze hengsten wel een gelegenheid heeft geboden om deze op een keu ring te brengen, waarop bewijzen van vermoedelijke fokwaarde worden uit gereikt. De hengsten, waarvoor een dergelijk bewijs ls afgegeven, behoeven dan niet te worden gecastreerd. Alle andere ln 1943 geboren hengsten waarvoor geen bewijs ls afgegeven en dus ook die, elke niet op deze keu ringen zijn voorgebracht, moeten dus gecastreerd worden; D. de ln 1942 ge boren hengsten, waarvoor een der er kende stambockvereenlglngcn op daar toe aangewezen keuringen een bewijs van vermoedelijke fokwaarde heeft uitgereikt, totdat de eigenaar van deze hengsten de gelegenheid hebben ge had. deze op een keuring ter goed keuring voor dekking van merries voor te geleiden; E. de ln 3941 en vroeger geboren hengsten, welke door een der erkende stamboekvereenl- gingen op daartoe aangewezen keurin gen zijn goedgekeurd voor de dekking van merries, dit voorzoover deze goed keuring nog van kracht ls; P. de ln 1941 geboren hengsten, welko dit Jaar op een keuring voor dekking van mer ries zijn voorgeleid en niet zijn goed gekeurd. doch waarvoor do betreffen de stamboekvereenlging een aanhou- dlngsbewljs heeft afgegeven, op grond waarvan de hengst op een keuring voor dekking ln 1946 nogmaals mag worden voorgeleid; G. de bij het cen traal bestuur voor de draf- en ren- wezen te 'sGravenhage ingeschreven hengsten, waarvan dit bestuur schrif telijk heeft verklaard, dat zij ln training zijn. Voor hengsten, welke buiten een dezer categorieën vallen, doch waarvan de castratie om een bijzondere reden voorloopig onge- wenscht moet worden geacht, kan ln een enkel uitzonderingsgeval van wege het bedrijfschap voor vee en vleeseh ontheffing worden verleend. Met name zijn bedoeld die gevallen, waarin hengsten tengevolge van de castratie niet meer geschikt zijn voor het doel waarvoor zij thans zijn be stemd. ofwel do bruikbaarheid der hengsten na de castratie gedurende een langere periode ernstig wordt ge schaad (b v. clrcuspaarden, schouw- hengsten). De eigenaar dient hiertoe een schriftelijke, met redenen om- Uit voorrood leverboor doori KENNEMER AGENTUREN HANDEL - BIOEMENDAAL van nature zoet Is gezond voor ledereen. <5 Bevordert de spijsvertering. ROTTERDAM DEN HAAG V Telcl. 38427 Telel. 333298 NUTRICIA legt de basis voor stevige kinderen! Klaar in een icip! kleede aanvrage voor 4 Juni a.s. te richten aan genoemde Bedrijfschap. Laan van Meerdervoort 55 te 's-Gra- venhage. Onvoldoende gemotiveerde of te laat ontvangen aanvragen kunnen niet in behandeling worden genomen, zoodat de hengsten dan moeten wor den gecastreerd. TOEWIJZINGEN RIJST. Met Ingang van heden geven toe wijzingen rijst geen recht meer op het kopen van gort. maar uitsluitend op het koopen van kindermeel of voedingssuiker. INLEVERING „VLEESCflBONNEN" Met ingang van 30 Mei 1944 kun nen detaillisten de „vleesch"-bonnen tweemaal per week bij de distributie diensten Inleveren, ter verkrijging van toewijzingen vleeschwaren. Deze regeling geldt niet voor de Inlevering van „vleesch"bonnen ter verkrijging van een gezegeld ontvangstbewijs vleeseh.

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 3