^ïrVlOEBA BONTVEILING GLASTRO'S MEISJE FLINKE BEZORGERS Scheve torens in Duitsland Wat sage en legende ervan zeggen „Strijksfertje" Matusclika „Sneeuwvlok - de Eskimo" Officieele Mededeelingen kinderfoto's Studio Koopman Weer voorradig: Exclusieve Schilderijenveiling „DE LAATSTE EER MYSTERIE REVUE VROUW Ik blijf bij \ederltind drinkt Met. 4 9 4 e STAATSLOTERIJ VEILING-ONDERNEMING „CORRECT" DINSDAG 4 JANUARI 1944 2L Spelers lootten om hun plaats En nu mag ik zeker van u wel even de opstelling hebben?" Ik sta met m'n bloknootje in m'n hand in de kleedkamer der gasmen voor de aanvang van de vriendschappelijke ontmoeting U.V.S.Xerxes. ,,'n Ogenblikje nog", zegt de Xerxes- aanvoerder, die met een handvol papiertjes temidden van een groep spelers staat, „we zijn juist aan het loten." „Loten?" „Ja loten, op welke plaats wc zul len spelen, begrijpt u wel." Ik begrijp er eerlijk gezegd niet veel van, maar ik vermoed het erg ste. „En de keeper dan?" vraag ik een beetje benauwd. „Die loot gewoon mee, hij kan vandaag best middenvoor spelen, hij moet zijn lootje nog trekken." Ik kan van verbazing geen woord zeggen, maar alsof het de gewoonste zaak van de wereld betreft, grijpt iedere speler, zijn papiertje uit de hoed en leest welke plaats hij van middag in het elftal zal staan. Ik ontwaakte eerst bij het horen van een triomfantelijke uitroep: „Links buiten vandaag jongens, dat zal lopen worden." „En u speelt altijd?" vraag ik voorzichtig. Rechtsbackis het ant woord. Tegelijk zag ik ergens anders de keeperstrui van eigenaar verwis selen. Toen ben ik maar naar buiten gegaan. Ik heb er even aan gedacht het volgend verslag te schrijven: „Bij een der weinige gevaarlijke aanvallen trad de Xerxes-middcnvoor dikivijls moedig op, eenmaal zelfs wist hij de bal van de voet van Waasdorp weg te grijpen. Hij heeft zijn doel op uitstekende wijze verde digd. Over den doelman zijn we min der tevreden, véle goede voorzetten werden door hem om zeep gebracht. Vit een hoekschop die twintig minu ten na het begin door den linksback werd genomen Maar dat zou ivel een beetje al te dwaas geworden zijn Huldiging A. J. Hombergen Zaterdag herdacht de heer A. J. Hombergen, ambtenaar bij Gemeen tewerken alhier, de dag dat hij vóór 25 jaar in gemeentedienst trad. Maandagmiddag werd hij in ver band hiermede in een der kantoren van Gemeentewerken in het stadhuis op eenvoudige wijze gehuldigd. Nadat de jubilaris en zijn echtge note hadden plaats genomen nam de adj.-dir. der Gemeentewerken het woord. Spr. noemde den jubilaris een ijverig nauwgezet ambtenaar, die in de afgelopen 25 jaar met recht de waardering en hoogachting van zijn chefs en collega's heeft weten te verwei-ven. Zoals bij dergelijke jubilea gebruikelijk is werd den heer Hombergen een fraaie, door den heer Korswagen getekende, oorkonde over handigd. Ook mevrouw Hombergen werd in de hulde betrokken. Zij had enkele fraaie pullen in ontvangst te nemen. Nadat de jubilaris nog een kort dankwoord had gesproken bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Door duisternis te water en verdronken Gisteravond is de 62-jarige heer S. Fuchs, wonende Kastanjekade 20. alhier, op de Vrouwenweg onder Zoeterwoude, door de duisternis mis leid, aldaar te water geraakt en jammerlijk verdronken. RIJKSPOSTSPAARBANK. Bij de Leidse Spaarbank werd in dc maand December ingetegd 380.698,66 en terugbetaald 192.355,01. Ei* wer den 230 nieuwe spaarders ingeschre ven en 41 boekjes geheel uitbetaald. Het tegoed der spaarders bedroeg eind December 1943 ƒ8.760 362,17. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia Chr., d. v. G. de Leeuw en C. Slul; Hendrik J. L., z, v. P. M. Heijmans en A. H. Prins; Henrietta J. J.. d. v. B. J. Ouwerkerk en B. M. C. van Zlip; Rebecca C d. v. A. Koren hof en J. de Roode; Maria C.. d. v. J. van der Kamp en A. Noordover; Jan netje A., d. v. J. Florlsson en J Lan- cel; Helena F., d. v. W, J. v. d. Hoeven en S. C. v. d. Kaaij; Jacob, z. v. J. J. Laterveer en L. v. Dijk; Gljsbertus L. C., z, v. F. W. v. d. Berg en G. A A. v. Roollen; Johannes H.. z. v. G. Hui sdier en T. J. Wijfje; Petronella A„ d. v. J. v. d. Boon en G. Ouwehand; Willem, z. v. C. Cuperus en G. KrelJ- ger; Louise M.. d. v. G. rC maaen C. G. de la Bije; Robert, z. v. H. Lagrouw en A. A. van den Bosch; Ar ie B., z. v. B. C. Boender en A. van Kleii; Anske, d. v. S. Zeilstra en S. W. Nagtegaal. Overleden: G. Klomp. m.. 43 J.; G. Schuitemaker. vr.. 60 J.; P. H. M. van Niekerk, z., 3 J.; A. A. G. de Bruin, d., 6 j.; A. C. A. van Stijn, d.. 1 w.; W. H. J. G. Jaslnk. huisvr. v. P T. Lapon der. 56 J.; G. Breedijk, d.. 2 j.; E. van der Blij, huisvr. v. P. C. de Vos. 52 J C. Jansen, m.. 86 J.; A. van den Corput, vr., 86 j. Ondertrouwd: L. A. den Ouden en H. C. van Engelen; A Vervoorn en H. van Brltsum; H. M. Janssen en P. D. Stolwijk; C F. Brocaar en G. M. la Lau; H. A. Boland en T. Kullmail; F P. Flu en J. J. Postema: S. de Bel en P. Lammcrts; J. de la Bije en H. Laman. BEKENDMAKING. Op last v3n de Duitschc Over heid wordt met onmiddellijken ingang van heden het sluitings uur der café's. bioscopen, schouw burgen en andere voor het publiek openstaande lokaliteiten gesteld op 20 uur. terwijl het uitgangs verbod (Sporstunde) wordt be paald op 21 uur. een en ander tot en met. 4 Februari 1944. Lelden. 4 Januari 1944 De wethouder loco-burgemeester A TEPE. f Ingezonden Mededeling) Handelsregister Kamer van Koophandel HulseboschBots, Hlllegom. Bloem bollenexporteurs. Kantoor-adres ver plaatst naar: Voorhout, Jacoba van Belerenweg 23. A. de Koning Leiderdorp, Hoofd straat 33. tuinder en zaadhandcl, kleinhandel in aardappelen en groen ten. Overleden eigenaar: A. de Koning Lz., wUz. handelsnaam In: G. de Koning Az. Nieuwe eigenaar; G. de Koning Az., Leiderdorp (H.V-). AGENDA Stadsgehoorzaal; 7.30 u. Concert, Maria Struyckenv. d. Adel. sopraan. Bioscopen: Casino; 7.30 u. Die grosse Llebe (14). 1.30 en 3.30 u. Jeugdpro gramma; Lido: 2.15 en 7.30 u. „Met huiselijk verkeer" 118); Luxor: 2.30 en 7.30 u. Toneel ..Als mannen liegen"; Rex: 2 en 7.30 u. „7 jaar geluk"; Trianon: 2 en 7.30 u. Münchhausen (18 J.). VOLKSCULTUUR EN KUNST Directeur: H. J. Kerkmeester. Bus- sum; hoofdredacteur: Hendrik Lindt, Amsterdam; plv. hoofdredacteur; ir. A H. de Haas van Dorsser, Haarlem: binnenland; J. v. Grieken; illustratie en opmaak: R. Kampstra; volkscul tuur en kunst: M. Wolters; muziek: G. K. Krop; sport: J. J. Llber; adver tenties: A, H. Lammere, allen te Am sterdam. K i!3 PRIESTER-JUBILEA. In de officiële lijst van R.K. Kerkelijke jubilea in 1943 wordt voor Leiden en Omgeving het volgende vermeld; 13 Maart: 40 Jarig priesterjubi leum van Pastoor S. Smitz te Lei den. 15 Augustus: 40 jarige priester jubilea van mgr M. P. Bekkers, ere kanunnik te Voorschoten. Ch. N. J. Meysing, pastoor te Wassenaar en H. J. Vonk, pastoor te Waddinxveen. Er zijn in Duitsland veel meer torens, die evenals die van Pisa een schuine stand innemen, dan men in het algemeen zou vermoeden, lezen wij in de B.B.Z. Onder hen neemt de toren van de St. Thomaskerk te Soest een bijzondere plaats in, daar van de middeleeuwse burgervaderen der stad verteld wordt, dat zij de toren opzettelijk scheef handen laten bouwen, omdat- de roem van Pisa hun geen rust liet. De Thomaskerk werd, evenals de toren van Pisa, in de tweede helft van de twaalfde eeuw gebouwd. Hij heeft Ferdinand Freili- grath, die bij een oom in Soest vijf jaar lang als leerling-koopman in dienst was en daar aan de plaatselijke krant zijn eerste lauweren als dich ter oogstte, aanleiding gegeven tot het schrijven van een lang gedicht. De andere scheve torens kregen hun stand óf door bodem verschuivingen, zoals te Pisa. óf door bij het bouwen gemaakte fouten. Opvallend is de scheve stand van de toren der uit de dertiende eeuw stammende, deels in Romaanse, deels in Gothische stijl gebouwde Lambertuskerk te Düs- seldorf, en die van de in de twaalfde eeuw gebouwde Stiftskirche in Stutt gart. In hoofdzaak treft men de scheve torens in de kleinere plaatsjes aan. Een der bekendste is het van verre zichtbare torentje van het Silezische plaatsje Frankenstein, dat vroeger tot het vestingsysteem van het stadje behoorde en sedert lang bij de in de vijftiende eeuw gebouwde Pfarr- kerk als klokkentoren dienst doet. De verzakking is zo erg geweest, dat de afwijking uit de loodrechte stand een meter bedraagt. Nog opvallender is de stand van de achthoekige vestingtoren te Dasenau aan de Lann. Eén eveneens opmerke lijke toren, die met de bevrijding van de Oost-gebieden weer tot het Rijk terugkeerde, is de vierhoekige toren, die aan de stadswallen van Thorn in de buurt der Weichsel staat en sedert eeuwen de „kromme toren" ge noemd wordt. De sage vertelt, dat de toren door een rijken handelaar scheef gebouwd moest worden, opdat een ieder zou weten, dat hij zijn geld met .scheve" praktijken verdiende. In werkelijk heid is de verzakking een gevolg van de glibberige leemgrond, waarop in dertijd gebouwd is. Van de slagerstoren in Ulm. die bij een hoogte van zevenentwintig meter 1.40 meter overhelt, vertelt de sage het volgende: De burgemeester had het slagersgilde tot een bijeenkomst in de toren uitgenodigd om eens te praten over de veel te hoge vleesprij- zen. Daarbij maakte hij zich zo kwaad, dat het gilde in één hoek van de toren vluchtte, waarna deze door de plotselinge eenzijdige belasting aan het wankelen gebracht werd. Van de Falterturm te Kitzingen vertelt de sage. dat de boeren na een goede oogst de metselspecie in plaats van met water, met wijn aange mengd hadden, waardoor de toren dronken werd en uit zijn evenwicht geraakte. De interessantste scheve toren be zit het Eifelstadje Mayen. Volgens de sage verliet de duivel deze toren, door zich spiraalvormig op te win den. waardoor het bouwwerk ook een draai kreeg. Een zeer drastische uit legging heeft de volksmond gevonden voor de scheve stand van de toren te Grosstebnitz in Thüringen. Men be weert, dat de toren scheef zal blijven staan, totdat een jonkvrouw naar het 1 bruidsaltaar van de kerk geleid zal worden. Hoe verlangend de inwoners na iedere huwelijksinzegening ook naar hun toren opzien, hij blijft even scheef als hij altijd is geweest- Buiten de genoemde zijn er nog meer scheve torens, die echter niet zo belangrijk zijn. Zo staat er een in het centrum der Rijn-Pfalzische wijnbouw, in het stadje Deidesheim, en een in de Westfaalse stad Schwer- te. In Stassfurt heeft een bergver- schuiving de scheve stand van de toren der St. Joanniskerk veroor zaakt. Bovendien zijn er nog zulke torens in Kürtow. Sangerhausen, Corbach, Marburg. Luneberg, Men ningen, Minden, Envitta, Kamen en Frankenhausen. Onder de grote ste den kunnen Bremen, Diisseldorf, Lü- beck en Stuttgart prat gaan op het bezit, van scheve torens, welke archi tectonisch gezien evenwel niet zo aardig zijn als die van de kleine plaatsjes. De roofmoord te Oploo EINDHOVEN. 3 Jan. Het hoofd van de recherche, hoofd afdeling Eindhoven, looft een beloning uit van 1000 aan hen, die aanwijzingen of Inlichtingen kunnen verschaffen aan het genoemd hoofd van politie. Grote Berg 59. tel. 5555 of aan den groeps commandant der marechaussee Oploo. welke lelden tot aanhouding er. ver oordeling van de(n) d*der(s) van de dubbele roofdmoord. gepleegd te Op loo (door twist) op Vrijdag 29 Octo ber 1943 omstreeks 18.30 uur op het echtpaar M. L. v. Lankveldv. d. Oever. Bij deze moord werden ontvreemd drie hammen, benevens geld. Mededelingen kunnen ook worden gedaan aan de plaatselijke politiepos ten of bureaux. DEN HAAG. 4 Jan. Volgens een mededeling in de Staatscourant zal het schriftelijk gedeelte van de eind examens der openbare H.B.S-en met vijfjarige cursus en de bijzondere HBS. met 3- en 6-Jarlge cursus dit Jaar worden gehouden op 8. 9, 10, 11, 12 en 13 Mei, DEN HAAG. 2 Jan. Jople Koopman speelt de titelrol en als iemand ooit een rol op het lijf ge schreven is. Is het deze voor onze ge waardeerde cabaretière Zil speelt in de tragl-comedie. waarmede Het Ver enigd Toneel het nieuwe Jaar Lnzet, het „Strljkstertje". Margot ls een mooi meisje, dat van de film droomt Daar om wordt zij op de strijklnrlchtlng „de filmster" genoemd Zij versmaadt de eerlijke bedoelingen van een Jonge man die haar trouwen wil en gaat met een anderen man in zee, die haar een contract bezorgt ln „het cabaret". De baas van de strijklnrlchtlng, die het mooie kind voor zich wil winnen, ach tervolgt haar ook in de lugubere om geving van Jolly Bar, waar Margot de zeelui bezig houdt met het zingen van scrabreuze liedjes Maar te rechter tijd komt de eerste liefde opdagen en het stuk eindigt met een letterlijke en fi guurlijke verzoening. Wie de regie heeft gevoerd van dit. ietwat verouderde. Franse stuk. ver meldt het programma niet. De regie heert voor de uiterlijkheden grote aan dacht gehad. De typische Franse sfeer, die destijds Cruys Voorbergh wist te benaderen ln zijn „Paketboot De Volharding", wordt hier niet gevonden, maar toch kan men ook dit theater wel waarderen Als een werkelijk bezwaar kan gelden, dat enkele hoofdpersonen, „types", niet op de Juiste wijze werden uitge beeld De begrafenisondernemer Mar- chal speelt de rol van Jacq van BIJ- lcvelt Dat had Juist andersom moeten zijn Ook Alex Hock had zijn rol veel gedetailleerder kunnen uitwerken. In dat opzicht verstonden Ad Heerlngs. als de „waslndustrieel". Ellen Durleux als madame Cllquot. Floer Koen als de artist die Margot Daar het cabaret troont en Johan Boezer als de vader van Margot hun taak beter Ook Nel Aenders, een pittig, "brutaal collega- strljkstertje van Margot. leverde een lofwaardige prestatie De bezoekers van Scala bleken de voorstelling zeer te waarderen, getuige het enthousiaste applaus en de vele open doekjes. THEO RAMAKER. Twee Franse scheikundigen, Du- plre en Raucourt, hebben een nieuw lnsectendodend middel samen gesteld. de hexachloorstof van benzine. Dit product, dat een sterke geur ver spreidt en langzaam vervliegt, bezit de hoedanigheid van blijvende actie. De eerste proefnemingen waren gericht tegen de coloradokever. Op de maden van dit Insect werd een dodelijke wer king van 50 pet. op twee dagen en van 85 pet. op vier dagen vastgesteld. Bij proefnemingen ln het open veld bleek dat al de insecten van de be handelde planten op de grond vielen binnen 24 uur na de behandeling. Voorts ls het product een krachtdadig middel tegen motten. Men hoort nogal eens de bewering uiten, dat generaal-veldmaarschalk Engeu Johannis Erwin Rommel van Nederlandse afkomst zou zijn. In „Sibbe wordt deze bewering aan de hand van feiten weerlegd. A R. Klevn heeft Rommels stamboom be studeerd en gepubliceerd en daaruit blijkt duidelijk, dat de maarschalk, die enige tijd geleden zozeer van zich deed spreken, van zuiveren Duitschen bloede is en althans in rechte lijn niet op eer. Nederlandse afstamming of verwantschap kan wijzen. Te Utrecht heeft zich een plano trio gevormd uit den violist Dlck Vos. concertmeester van het U.S.Oden cellist René Hendriks, solo-cellist van het U.S.O. en den pianist Johan Pa- tlst Het ensemble dat de naam Het Utrechts Plano-Trio" zal dragen, hoopt zich nog gedurende dit seizoen aan het publiek ln de Nederlandse concertzalen voor te stellen. LEIDEN. Kostelooze Genees- en Heelkundige Iluln. De kaarten ter bekoming van kostelooze genees- en heelkundige hulp gedurende het Jaar 1944 kunnen, voor zoover deze zijn toegestaan, wor den afgehaald op Maandag 3, Dins dag 4 en Woensdag 5 Januari bij den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Lammermarkt 65/67, tus- schen 9 en 10 uur. KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE Op een onbewaakte overweg komt een boerenknecht onder een treller terecht. Enige seconden later vermor zelt een sneltrein de treller. Van den vrachtwagenbestuurder vindt men niets meer terug. Een boer heeft echter Iets uit de brokstukken van de treller (waarin vee werd vervoerd) zien vluchten. Een week later worden, gekrast ln het zand bij de overweg, de aankon digingen van nieuwe spoorwegrampen gevonden, ondertekend door Matusch- ka de tweede. Ook elders vindt men deze dreigementen langs de spoor banen. Inderdaad ontsporen daarna enige treinen. De detective Rob staal publiceert sensationele onthullingen over Ma- tuschka de tweede, en de spoorweg directie. Staal's vriendin, de toneelspeelster Tllly, brengt hem in contact- met de danseres Roslta. die met Drake, c-en Engelsman, ln relatie staat. Drake ls sinds kort de huisvriend van den procureur-generaal baron van Smltshuyzen. een dégénéré. Van Smltshuyzen heeft een Intieme ver houding met de weduwe van zijn voorganger. Hij wil van haar af. Drake zal het voor hem opknappen. Drake ontpopt zich als een oplichter, die op Smltshuyzen chantage pleegt. Van Smltshuyzen. die genoeg van het leven heeft, laat zich met Drake en den wettigen polltie-lnspecteur Franken, een doodsvijand van Staal, in een auto te pletter rijden. Men vindt bij het wrak van de auto slechts de lijken van Van Smltshuyzen en Fran ken. worden verlaagd. Het vragen van hoo- gere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe op gaven kunnen de vroegere ongeldig maken PRIJZEN VOOR GLOEILAMPEN De gebrulkersprijzen voor de volgen de typen gloeilampen van de span- nlngsgroepen 125130. 150160 en 220230 volt zijn als volgt vastgesteld: helder of gematteerd 15 w. 0.50, 25 w. 1 0 50, 40 w. 0.55, 60 w. 0.70, 100 w. 0.95, 200 w. 1.75, 300 w. 3.—, 500 w. 5.—, 1000 w. 7.50, 2000 w. 17.50. Bovenstaande prijzen, waarbij geen onderscheid wordt gemaakt tus^ schen herkomst en merk, gelden voor alle lampen die na 1 Januari 1944 worden verkocht, dus ook voor die lampen, welke op dat tijdstip bij den handel ln voorraad zijn. Voor de prij zen van zgn. speclaallampen en voor de kortingen voor groothandelaren, kleinhandelaren en installateurs (en grootgebruikers, overhelds- en seml- overheldsinstelllngen) wordt verwezen naar de publicatie in de vakbladen. Tekeningen en tekst van WIM MEULDIJK de tweede 'door W. H. Kruiderink 54) Aan de ene kant was het een aan sporing om juist wel door te zetten, aan de andere kant raakte ik er mijn zekerheid door kwijt-. Ik heb bijvoorbeeld een paar kleine stom miteiten uitgehaald, waar ik me nog niet eerder op betrapt heb „Rosita. Rosita"! Hermsen deed als een vader, die zijn zoon waar schuwt voor een gevaarlijke vrouw. „Och wat", weerde Staal af. „Ik wilde je van haar alleen maar ver tellen. dat ik nog nooit een vrouw heb ontmoet met zooveel moed en tegenwoordigheid van geest..." „Twee goede eigenschappen, die ze wel heel vreemd gebruikt", onder brak de ander hem snel als een schaker, die een mat ziet. „Zonder twijfel, maar ontkennen, dat ze die eigenschappen bezit, kun nen we niet." „Je bent toch niet bang voor die vrouw?" „Ook niet, maar ik ben er zeker van. dat ze tegen me opgewassen is." „Een feit is", gaf Hermsen t<pe, „dat die diefstal van de Truxa-dia- mant een brutaal stukje was." „Niet. alleen brutaal maar in we zen ook ongelooflijk moedig", rea geerde Staal geestdriftig. „Dat moet je je eens voorstellen. Je i-ls vrouw te wagen in het hol van den leeuw. Dagenlang de handige, maar beschei den typiste te spelen en ln gedach ten steeds maar bezig te zijn met de vraag; hoe kom ik aan die steen. Man. je beseft niet half. wat een onmenselijke zelfbeheersing daarvoor nodig is geweest. Dat kan alleen iemand met stalen zenuwen." „Ze moet toch ook een genie zijn ln het veranderen van uiterlijk." „En of. De commissaris heeft me een foto laten zien, die ze bij haar sollicitatie had ingestuurd. Ik zou haar op het eerste gezicht evenmin herkend..." Hij maakte de zin niet af. De woorden stokten hem in de keel. Hij sloeg zijn grijpende vingers zo scherp ln de arm van zijn vriend, dat deze zich op zijn lippen moest bijten om niet te schreeuwen. Sprakeloos staar- 726. Nu heeft Sneeuwvlok er genoeg van. De koning en prinses Iverna wil len Opa Krom verlossen; hij zal niet achterblijven. „Mee", zegt hij vast beraden tegen Bombastus. Samen rennen ze hals over kop de paleis- trappen af. „De sufferds", gromt de reus ondertussen. „Ze zullen zien, dat het zo gemakkelijk niet is. Wij moe ten natuurlijk zorgen, dat alles weer op z'n pootjes terecht komt. 727. Ze bereiken de binnenplaats van het paleis en kijken om zich heen. In een hoek ontdekken zij een oud sleetje. Sneeuwvlok klimt erop; Bombastus pakt het touw en met een ruk vliegen ze vooruit de binnen plaats over en de poort uit langs de verbaasde schildwachten. Die vinden, dat de gasten van hun koning er wel een vreemde manier van vertrekken op na houden! de Hermsen naar Staal. Een ogen blik dacht hij met een wezenloze te doen te hebben. Staal scheen een geslagen bokser, die wordt uitge teld. Doch dat duurde slechts een paar seconden. „Daar, daar!" Meer kon hij niet uit zijn keelgat krijgen. Als een tij ger sprong hij van zijn stoel. Herm sen sprong mee. Hij keek in de rich ting, die Staal hem met de vinger gewezen had. Toen was het Staal's beurt om sprakeloos bij zijn vriend te staan. Hermsen had met twee handen de schouders van Staal gegrepen, ter wijl hij drie, vier maal achtereen uitstootte; „Das is 'm, dat is 'm..." Als bij afspraak stormden ze weg. Struikelend over stoel- en tafelpo ten, over voeten en benen van woe dend protesterende bezoekers, baan den ze zich een weg over het terras. Maar toch niet snel genoeg. Een kellner wist ze nog op het nippertje de weg te versperren. „Betalen, heren", klonk het drei gend. „Dat doe Jij maar", commandeer de Staal. In een wip stond hij op straat. Hij rende langs het terras, vloog in volle vaart de hoek van de straat om... en hield zijn vaart in als een late reiziger, die de trein voor zijn neus ziet vertrekken. Hijgend bleef hij staan. Tien meter verder toeter de een taxi, die zich in wilde vaart verwijderde. „Daar gaan ze", wees Staal zijn vriend, die hem inmiddels had in gehaald. Ze keken elkaar aan. „Hermsen, kerel, wat is er met jou? Je ziet zo wit als een lijk." „Boelens", kloixk heb stamelend. „Dat was Boelens". „Wie is Boelens?", vroeg Staal stomverbaasd. „Herinner je je nog die ramp op de overweg bij Boenderkamp?", be gon Hermsen bijna fluisterend. „Dat was een van onze treilers. die daar gekraakt werd. In de cabine zat een vent, waar we nooit iets van heb ben teruggevonden. Herinner Je Je dat?" „Ja, dat is waar. In het zand bij de overweg had Matuschka II zich aangediend, is 't niet?" (Wordt vervolgd Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een korte ziekte, nog geheel onverwacht, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, 5LAR1NUS KORSWAGEN, in de ouderdom van 68 J. Lelden: C. KORSWAGEN. Deventer: M. v. d. LELIE— KORSWAGEN. D. v. d. LELIE. Lelden: H. KORSWAGEN. J. C. KORSWAGEN— VAN DUUREN. Kleinkinderen en ver dere Familie. Leiden, 3 Jan. 1944. Bethaniehof 10. Geen bloemen. De begrafenis ls bepaald op a-s. Vrijdag te 1.30 uur op de begraafplaats „Rhljnliof". MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPR1JZEN. VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 83 Deze prijslijst geldt van 5 Januari 1944 af. De eerstvolgende prijzen zijn gros siersprijzen. de tweede de prijzen voor den consument. De grossiersprijzen betreffen hoeveelheden per 100 kg. of 100 st.. die der consumenten zijn per kg. of per stuk. GROENTEN: Andijvie: «las ƒ21 per 100 kg., 0.27 p. kg.; Savoyekonl (geel) ƒ8.50, ƒ0.12, (groen) ƒ9. ƒ0.12: Roode kool ƒ9, ƒ0.12; Spruitkool (ongeschoond) 22, ƒ0.29, (geschoond) ƒ33. 0.42; WJtte kool ƒ6.50, ƒ0.10: Boerenkool 8.50 0.12; Peen zonder lof: gele: van 50—1000 gr. p. st. on- gewasschen 5.50. ƒ0.08. roode: sort I ben. 50 gram per stuk gewasschen 12. 0.16, sort. II van 50—500 gram p. st. ongew. 7, 0.10, sort. Ill boven 500 gram. p. st. ongew. 5.50, 0.08, Knolselderij: zonder blad, boven 6 cm. doorsn. ƒ13.50, ƒ0.18, zonder blad, van 46 cm. doorsn. 10.50. 0.14; Bos- selderlj (glas) 9 p. 100 bos, ƒ0.12 p bos; Peterselie en kervel (glas) 10. 0.13; Veldsla 30 p. 100 kg., ƒ0.39 p. kg.; Spinazie (glas) 27.50. ƒ0.36. natuur ƒ17.50, 0.23: gele uien ƒ9.50. 0.13; roode uien ƒ11.50, ƒ0.15; Sjalotten 13.50. 0.18; koolrabi (glas) I boven 4 cm. doorsn. 10 p. 100 st., ƒ0.13 p. st.. II van 34 cm. doorsn ƒ8. ƒ0.10; lierfstknollen (gewasschen) ƒ5.50 p. 100 kg., ƒ0.09 p. kg., (onge- wasschen) ƒ5. ƒ0.08; ramenas ƒ6, 0.08; koolrapen A 5, 0.07, B 4.50, 0 07; l'rel: sort. I boven 10 mm. doorsn. 10.50. 0.14, II tot 10 mm. doorsn. ƒ9. ƒ0.12: kroten: sort. I tot J kg. per st. ƒ7.50. ƒ0.11, II van i—1 kg. per st. 6, 0.09. III van 1—11 kg. per st. ƒ5.50, 0.08; kroten, gekookte: 3 stuks of meer per kg. 14.50. 0.19, minder dan 3 stuks per kg. 12.50. 0.16; sehorseneerensort. I ten hoogste 20 st, p. kg. 21.50, 0.28, II 20—45 st. p. kg. 14.50, ƒ0.19; witlof: sort, If minder dan 25 st. p. kg. 29.50, ƒ0.38, II. meer dan 25 st. p kg. 25, ƒ0.32; Radijs (glas) ƒ8.50 p. 100 bos. ƒ0.12 p. bos. FRUIT: Druiven: I Gros Colman, Golden Champion. Muskaat, West Frl- sia, Leopold 113 p. 100 kg., 1.36 p. kg., Ill Overige soorten ƒ97. ƒ1.16; Appelen: Groep I. Cox Oranje Pippin enz. IA 77.50, ƒ0.93, A 56.50, ƒ0 68, B 35.50, ƒ0.44. Groep II. Goudrelnet- ten enz. IA 56.50, ƒ0.68, A ƒ42.50, 0.51, B 28, 0.36. Groep III, Bra- bantsche Bellefleur enz. IA 60, 0.60. A ƒ39, ƒ0.48. B 25.50, ƒ0.33. Groep IV. Jacques Lebel enz. A 35.50, 0.44. B 25 50, 0.33, Groep V. overi ge soorten A 32. ƒ0.41. B ƒ2150. ƒ0.27; Val van Goud-sterretnet. Yellow Transparant en de soorten uit groep I 16, ƒ0.21; Val van alle overige soor ten ƒ14, ƒ0.18; Kroetappelen (zuur) ƒ12, ƒ0.16, (zoet) 8.50, 0.11; Peren: Groep I, Beurré d'AnJou enz. IA t 69. 0.83, A 50. 0 60. B 28. 0.36, Groep II, Leglpont IA 56 50, 0.68, A ƒ42.50. ƒ0.51, B ƒ2150. ƒ0.27. Groep ITA, Brederode A 42.50, 10.51 B 21.50. 0.27, Groep III, Beurré de Mérode A ƒ39, ƒ0.48, B ƒ21.50. 0.27, Groep IV, overige soorten A 28. ƒ0.36. B ƒ21.50. 0.27; Kroet- peren en valperen 8.50. ƒ0.11. Voor het snijden van kooi mag 3 ct. per kg berekend worden, met dien ver stande. dat de kool na het snijden ge wogen wordt Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen ge wogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door detaillis ten 1 ct. per kg. ln rekening gebracht worden boven den verkoopsprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bovengenoemde producten, als mede voor het z.g. uitschot, moeten prij/en berekend worden, die In een redelijke verhouding staan tot de hier boven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. BIJ inkoop tegen lagere dan de ge publiceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig met geduld ge dragen lijden, onze lieve, zorgzame Vrouw en Moe der, Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante. MARGARETHA JOHANNA BLOK, geb. MIELOO. in de leeftijd van 39 J. G. BLOK. PIET. BAREND en LENIE. Lelden. 2 Januari 1944. Transvaalhof 21. De begrafenis is bepaald op a.s. Vrijdag te 11 uur op de begraafplaats „Rhljnhof". Het speciaal adres voor goede is steeds: Hooigracht 96, Leiden. FABRIKANTEN in speelgoed, sigaretten- étuis, gebrandschilderde kelkenblaadjes, wand- bordjes, duikelaartjes enz. kunnen onmiddellijk op drachten gegeven worden. Gereedstaande partijen interesseren eveneens. Offertedagen Maandag, Woensdag en Vrijdag van 10—12 en 2—4 uur, „IMPORTA", Rokin 13, tel. 41884, Amsterdam. in de plaats van behang, lenz. voor alle muren en plafonds. Vrwgt Inlichtingen ean Uw ichllder o( aan VERFFABRIEK H. J. DE JONG Fokkestraat 2 - LEIDEN - Tal. 21254 Voor de op 1 en 2 FEBRUARI 1944 ln de Gouden Zaal van „Die Ilaghe", Tapestraat 32, 's-Gravenhage, te houden veiling van: SCHILDERIJEN, AQUARELLEN, ANTIEK, PRECIOSA, JUWELEN, PERZISCHE KLEDEN ENZ., kunnen nog dagelijks goederen worden Ingebracht. Onze experts zijn, zonder kosten, bij U aan huls te ontbieden. Nadere Inlichtingen verstrekt de heer SOMER, Zeeman laan 12 a, aan welk adres ook goederen kunnen worden ingebracht. VEILINGONDERNEMING „CORRECT" PR. HENDRIKSTRAAT 54, DEN HAAG, TEL. 83.57.15. NEDERL. HERV. BEGRAFENIS ASSOCIATIE Ondernemer P. J. v. d. LINDEN, Heemskerkstraat 69 Telefoon 25228 Begrafeniskosten voor leden en niet- leden f 95, m5,M45, f 165, 185 en hoger Rouwtransporten door geheel Nederland tegen K.M.-tarief. 13e TREKKTNG HAJGHTON CO. WETTIGE PHEM1ELEENING 1912» 3e KLASSE. Ie LIJST. TREKKING VAN MAANDAG 3 JANUARI 1944 HOOGE PBEMIËN: f 5000.— 13312. f 2000.— 311. t 1500.— 13592. t 1000 10529 17632 18403 t 40.— 1678 2284 17413. I 200 S234 16250 18404 19436, t 100— 3557 6808 7646 9186 11113 13062 17695 20151. PBEMJËN VAN ƒ45.—. 43 60 109 109 150 157 186 277 290 31Ö 336 340 356 374 376 381 400 405 417 428 430 <32 --- «i.» «.OT i tun 541 660 681 887 915 446 408 (08 605 609 572 587 611 640 695 715 728 761 778 795 816 818 835 1316 1641 1052 GEHOORZAAL - LEIDEN Zaterdag 8 Januari 7.20 u. wereldvermaarde Sneller dan film. Interessanter dan toneel. Komische dan variété. Denderender dan orkest. Schitterende decors. Spanning, emotie, sensatie. Lachen. Een staf v. medewerkenden Prijzen ƒ1. 1.60. 2 r. 1. Plaat-sbespr. van Donder dag 6 Jan. af v, 12 tot 2 u, Leidse dames, dames door zagen ls geen kunst, maar de 2 helften aan elkaar lijmen, dat doet GLASTRO. Dames, gelooft U het niet? Meldt U dan schriftelijk aanGLASTRO Gehoor zaal. GLASTRO zal het U Zaterdag tijdens de voor stelling bewijzen. voor halve dagen of WERK STER voor 2 dagen per week gevraagd. Mevr. Rljsdljk, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 23. Gevraagd eenvoudige bij bejaard man, omgeving Haarlem, tegen inwoning en vergoeding. Brieven onder no. L 532, bur. van dit blad. Zo spoedig mogelijk gevraagd in moederl. gezin (3 schoolg kinderen) HUISHOUDSTER of meisje voor dag en nacht. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Aanb. schr. of pers. Za terdagmiddag of Zondag. W. A. de Graaf, Regentesselaan 1, Oegstgeest. 1038 1043 1058 1112 1158 1164 1228 1273 1317 1383 1412 1461 1495 1509 1548 1551 1557 1564 1596 1648 1676 1697 1711 1761 1771 1795 1858 1881 1887 1890 1078 1078 1081 2010 2021 2069 2071 2131 2146 2150 2174 2193 2215 3237 2247 2360 2267 2270 2274 2276 2300 2304 2390 2405 2430 2432 2457 2478 2488 2501 2560 2618 2648 2660 3760 2767 2774 2789 2823 2843 2894 2916 3032 3070 3077 3098 3137 3159 3195 3242 3278 3320 3340 3370 3423 3434 3434 3435 3482 3500 3501 3655 3586 3583 3661 3896 3708 3714 3768 3769 3793 3807 3808 3843 3910 3948 3958 4024 4031 4068 4100 4215 4244 4288 4206 4326 4335 4358 4360 437o 4385 4422 4433 4458 4475 4485 4553 4554 4500 4563 4582 4583 4586 4604 4622 4C48 4649 4699 4710 4735 4744 4763 4781 4801 4835 4646 4856 4902 4965 5209 6334 6359 5384 5421 6427 6490 6494 5541 6589 6680 6709 5711 6712 6720 5725 5754 6786 5788 6852 5675 6919 5923 6937 5939 6940 6950 5963 5963 6012 6031 6055 6056 6061 6080 6134 6146 0155 6161 6174 6197 6199 6211 6214 6230 0231 6260 6278 6282 6350 6368 6462 6479 6495 6559 6572 6596 6602 6606 6680 0690 6713 673'. 6739 6772 6773 6803 6807 6819 6822 6827 6842 6899 6917 6939 6971 6977 6995 6997 7004 7011 7053 7006 7089 7098 7119 7188 7190 7231 7296 7392 7398 7415 7491 7503 7523 7551 ''572 7648 7671 7672 7703 7717 7736 7754 7779 7798 7822 7910 7920 7928 7989 8011 8032 8109 8136 8191 8302 8237 8238 8205 6317 8319 8395 8451 8514 8522 8527 8553 8574 8591 8674 8596 8U/9 8714 8733 8736 8749 880J 8811 8858 8886 8889 8980 8981 8989 8991 8993 8996 9039 0064 0085 0095 9096 9111 9122 9128 9144 9179 9161 9200 9205 9211 9233 9240 9253 9281 9313 9325 0370 9383 9396 9413 9427 9494 9500 0503 9513 9519 9537 9557 9560 9588 9507 9625 9705 9720 9803 9818 9358 9900 9914 9965 8986 9991 10006 10061 10166 10170 10199 10213 10223 1Q245 10248 10249 10282 10423 10430 10487 10539 10507 10569 10615 10700 10725 10756 10769 10858 10870- 10399 10918 10931 1033U 10945 10960 10961 11005 11036 1109+ U107 11145 1U99 11203 11225 112,4 11283 11309 11306 11316 11320 11333 U412 11424 11432 11461 11465 11478 11487 11495 11564 11567 11588 11611 "618 11623 11663 11669 1168U 11728 11732 11742 11761 11764 11773 11810 U839 11888 11906 11921 1198+ 119otf 11973 11977 11986 12037 12038 12041 12134 12146 12164 12179 12211 1224J 12261 12287 12290 12306 12329 12337 12060 12385 12437 12455 1251a 12537 12580 12624 12701 12718 12753 12734 12754 12762 12788 12814 12341 12862 12865 12884 12927 12943 12980 12993 13012 13103 13132 131+5 13162 13228 13258 13263 13365 13375 13314 13321 13400 Q3416 13421 13434 13490 13503 13560 13582 13607 13630 13677 13758 13787 13808 13824 13847 13848 13893 13923 14000 14129 14223 1+274 14203 14320 14332 14391 14394 14395 14490 14496 14+97 14526 14535 14636 14641 14655 14056 14771 14823 14629 14859 14934 14938 14949 14984 15X01 15129 15138 35158 15170 15215 15219 157.8 15279 15290 15298 15318 15332 15342 153C6 15413 15458 15545 15556 16550 15563 16629 15646 15709 15772 15801 15807 15866 15923 15949 15962 15975 15978 16004 16025 16054 16099 16105 10139 10199 16209 1G218 16226 1630*3 16312 16324 16.351 16352 16362 16+13 16443 16459 10523 16607 16648 16664 16679 16700 1C788 16809 16824 16359 16867 16877 16900 1G963 1706S 17183 17187 17198 17208 17260 17294 17339 17355 17364 17391 17435 17440 17445 17+63 17546 17611 17863 17666 17760 17793 17923 17926 17957 179G7 17094 17999 18029 18043 18074 18583 18111 18147 18219 18236 18256 18270 18282 18284 18301 18302 18311 18333 1838-3 18468 18474 18510 18570 18593 13615 18740 18746 18791 18800 18837 18847 1886-1 18882 18915 19025 19036 19039- 19047 19055 19085 19129 1916+ 10176 19200 19269 19271 19291 19309 19328 19369 19386 19402 10+38 19154 19485 19510 10539 19555 19582 19593 19597 19623 19704 19711 19713 19724 19726 19733 19744 19765 19778 19779 19867 19883 19904 19918 19920 19924 19988 20004 20030 20066 20076 20108 20114 C0127 20144 00174 20207 20243 20208 20341 2038+ 20390 20433 20481 20504 20527 20575 20605 20683 20692 2C0OS 20697 20706 20741 20797 20821 20833 20931 20938 20942 20947 ONGECORRIGEERD Verbeuring 3» 2e H)st> Pit mie van f 19539 aoet zIJO 10430. legt de nauwgezette boekhouder Hensen! TREKKING VAN MAANDAG 3 JANUARI 1944 VIERDE KLASSE le TREKKING HOOGE PRIJZEN t 50ÖD.— 13828: t 2000.— 7500; f KKKL- 12647, 15623; t 400.— 5763, 8308; f 200«— 2055, 13770; 17751; 1 100.— 1746, 6141, 6340, 10391, 11166* 11680, 12748, 17872. PRIJZEN VAN f 65.— 3006 1042 1062 1066 1072 1070 1110 1130 1165 1232 1255 1266 1284 -1324 -1341 1360 1391 1432 1464 1472 1474 1488 1496 1517 1518 1580 1607 1628 1735 1765 1776 1800 1815 1820 1867 1873 1926 1931 1954 1986 1992 2000 2015 2016 2043 2056 2091 2123 2147 2257 2258 2302 2305 2310 2327 2340 2344 2383 2390 2405 2422 2440 2463 2525 2569 2648 2658 2663 2677 2710 2712 280b 2828 2882 2942 2955 2985 3005 3026 3027 3104 3168 3193 3203 3231 3232 3238 3264 3294 3312 3?54 3396 3521 3637 3653 3659 3675 3689 3702 3723 3761 3826 3832 3SS0 3878 3879 3898 3899 3921 3923 3978 4038 4054 4064 4070 4075 4102 4110 4116 4161 4168 4189 4304 4328 4339 4342 4368 4424 4425 4468 4507 4560 4585 4615 4618 4630 4631 4660 4680 4685 4709 4741 4772 4790 4808 4822 4881 4890 4004 4922 6013 6021 5045 5097 5103 5123 6141 5185 5192 5214 5249 5312 5336 5370 5388 5391 5-415 5468 5470 5504 5507 5508 0523 5542 5547 *5558 5588 5625 5651 5656 5663 5676 5686 5748 5783 5797 5879 5894 5935 5955 6007 6009 6075 6106 6162 6277 6286 6293 6333 6373 6402 6422 6454 6469 6489 6496 6505 6531 0563 6573 6607 6G13 6625 6646 6650 6661 672* 6740 6776 6780 6790 6346 6930 6947 6961 6985 6999 7013 7051 7057 7053 7104 7111 7131 7133 7170 7176 7247 7271 7287 732Ï 7320 7332 7393 7404 7412 7418 7428 7442 7514 7522 7571 7584! 7621 7743 774-5 7753 7759 7766 77S8 7893 7943 6084 8094 8095 8101 8125 8140 8203 8206 8237 6249 8262 8*280 8298 8305 8315 8333 8350 8354 8373 8381 8453 8584 8596 6596 8629 8695 3704 8719 8SG0 8870 8900 8930 8940 8949 9051 9120 91GQ 920-4 9205 9306 9318 9331 9333 9256 9392 9112 9425 9511 S526 9573 9574 9583 9605 9821 9647 9565 9S82 9689 9725 9754 9770 9797 9799 9895 9932 9957 9937 1C0U 10023 10024 10029 10037 10047 10086 10180 10219 10248 10290 -10292 1 0312 10341 10313 10348 3 0390 10422 10426 10452 10155 10(57 10503 10548 10559 10560 10571 10579 1C583 10601 10626 10628 10632 10613 10653 10732 1071:3 10772 10773 10777 10813 10930 10917 10948 J0976 11096 11110 11194 11195 11200 11206 1122-5 11232 11341 11363 11393 11404 11439 11495 11566 11634 11636 11661 11712 11719 11743 11751 11788 11811 11817 11882 11889 11966.11967 11998 12055 12098 12118 12154 12160 (12169 12186 12193 12202 12267 12313 12367 12397 12431 12441 12482 12558 •12632 12641 12693 12726 12733 12747 12772 12787 12806 12810 12826 128-50 ■12862 12886 12960 129C6 13002 13006 13021 13043 13066 13071 13092 13230 13246 13267 13281 13287 13367 13397 13400 13423 13429 13456 13458 13471) 13618 13661 13680 13721 13743 13766 13785 13805 13815 13822 13850 1387b •13879 13907 13923 13930 13986 13991 14038 14114 14138 14145 14153 14166 14212 14231 14249 14323 14331 14351 14404 14456 14509 14513 14533 1454b ,14548 14556 14570 14650 14678 14697 14726 14734 14860 14913 14916 14910 '14927 14963 14987 14997 15011 15033 15084 15115 15137 15138 15174 15265 15295 15366 15368 15390 15444 15451 15472 15526 15592 15673 15689 15716 •1573C 15739 15803 15859 15873 15874 15879 15902 15919 16025 16122 16150 16160 16172 16181 16191 16220 16230 16234 16267 16297 16298 16347 163C5 16368 16390 16405 16483 16523 16528 16582 1G619 16711 16744 16748 16750 16778 16815 16825 16865 16892 16903 16908 16950 16955 16989 17003 17019 17031 17059 17117 17126 17151.17156 17191 17192 17217 17237 17238 1726» 17272 17317 17343 17347 17372 17394 17403 17423 17448 17160 17537 17584 17599 17615 17630 17670 17688 17C92 17714 17820 17841 17870 17900 17909 17923 17968 17980 17990 17991 17997 18016 18037 18134 18137 18162 18201 18211 18264 18276 18342 18404 ie406 18477 18515 18529 18567 18570 18599 18617 18625 18628 18C29 18640 18659 18672 18675 18680 18738 18756 18803 18814 18820 18859 18887 18894 18901 18939 19023 19025 19031 19062 19145 S9147 19166 19184 19217 19240 19273 19279 19324 19326 19351 1936-5 19366 19370 19390 19419 19457 19494 19549 19576 19612 19647 19658 19674 19703 19735 19742 19754 19772 19797 19824 19838 19839 19915 19916 19934 19933 19918 20008 20039 20060 20080 20105 20113 20125 20167 20170 20206 20203 20237 20300 20307 20331 20371 20373 20387 20390 20391 20395 20403 20423 20424 20449 20508 20539 20566 20575 20630 20634 20659 20661 20705 20723 20807 20821 20838 20841 20904 20908 20916 20917 20938 20967 20971 20970 20991 21002 21006 21047 21057 21063 21093 21099 21145 21177 21236 2125» 21265 21307 21327 21366 21382 21392 21394 21410 21419 21476 21563 21570 21601 21608 21622 21637 21662 21C79 21684 21757 21828 21878 21880 21354 21971 21075 Op 18 en 19 Januari in „De Gouden Zaal" van „Die Haghe", Papestraat 32, Den Haag. De kledingstukken zullen door onze manne quins worden getoond. Goederen voor deze veiling kunnen dagelijks worden ingebracht. Nadere inlichtingen verstrekt de Heer SOMER. Zeemanlaan 12 a, alwaar ook goederen kunnen wor den ingebracht. Pr. Hendrikstraat 54 - Oen Haag - Tel. 33.57.15 STADSCEHOORZAAL - LEIDEN HEDENAVOND CONCERT Liederen en opera-aria's Maria Struyken-Van den Adel, Sopraan Aan de vleugel: HAN ZIRKZEE. Liederen van Debussv. Mengelberg. Strauss. Aria's van Pucclnl. Verdl, Léhar. Strauss, e.a. Toegangsprijs 1 en 1.50. Voorverk. en plaatsbespr. bij de Fa. C. C. BENDER. Hogewoerd 90, telefoon 20097. Aangeboden een in goede st. zijnde KINDERWAGEN, o. kw. met bedje, 40. kinder trekwagentje op g. banden, 25. prima wit schapenvacht ƒ35. T. ROZENDAAL, Jaag pad 35. Leiderdorp. Ter ruiling aang. mod. zw. SUft DE-SCIiOENEN m. door lopende hak, hoog model, voor schoenen, liefst doorlopende hak, laag model, in goede st. zijnde, maat 3738. BOUTER, Franslmonlaan 6, Lelden, Voor de bezorging van HET DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN kunnen nog enige of BEZORGSTERS worden geplaatst. Persoon lijk aanmelden Woensdag en Donderdag 812 uur, Hooigracht 31. Aangeboden een in goede st. zijnde ROEIBOOT met riemen 125. T. ROZENDAAL. Jaag pad 35, Leiderdorp WIE WIL RUILEN 2 pr. kin derschoenen m. 19 en 25, en wollen wlegendeken, o. kw., voor kindermanteltje m. hoed je, leeftijd 23 jaar, of goede jas daarvoor te veranderen. DE ROOS, Waardstraat 29. Lelden, Ter overname BRUINE STRO HOED voor donker bl. Gevr. 2 zomerjurkjes voor meisjes van 9 en 12 J.. o. kw. In zeer g. st. D. J. TUIN, Tijmstr. 22, Katwijk aan Zee. MEISJE gevraagd voor dag eni nacht. Zaterdagavond tot Maandagochtend vrij. Aanmel den: Mevr. IJzer de Schepper, Groot Hoefijzerlaan 56, Was senaar,

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 2