MM IN AMERIKA OMGEVING STADSNIEUWS Disiributienseuws LEIMUIDEN Nationale Herdenkingsdag:. In Leimuiden zal het Oranje- Comité het programma verzor gen voor den herdenkingsdag op 4 Mei. Het programma van de herdenking zal uitgevoerd worden als volgt: Vrijdag 3 Mei, 's avonds 7 u. 30. Kerkdienst voor R.K. in de R.K. kerk en voor Protestanten in de Geref. kerk. Zaterdagmorgen wordt ver zocht te vlaggen. 1 uur. De vlag in top. 2 u. 15. Alle schoolgaande kinderen van Leimuiden wor den verzocht aanwezig te zijn op het plein van Maarse én Kroon voor optocht met mu ziek door het dorp. 3 u. 15. Filmvoorstelling voor schoolgaande kinderen met trac- tatie. 7 u. Uitvoering door de Gym- nastiekver. „Kwiek'' op het terrein naast garage Breedijk. Hierna optocht met muziek door het dorp. 8 u. Opvoering van De Naam- loozen van 1942. Spel van oor logsleed en verzet in 5 be drijven door A. Defresne. Aan geboden door de R.K. Toofleel- ver. ,.St. Gertesius", in de zaal Sneeboer. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar op Donderdag 2 Mei 's avonds 8 uur in café Sneeboer a 1.Toegang 1.7 jaar. 11.45 Sluiting door den Bur gemeester. Alle inwoners worden ver zocht om 11 en 8 uur 2 min. stilte te houden in het geheele openbare leven. Om 11 uur wordt dit tijdstip bekend ge maakt door personen met een witte vlag. op verschillende plaatsen in het dorp. LEÏDSCHENDAM Brandstoffen. Tot en met 15 Mei 1946 kunnen de B-. C- en D-grootverbruikers, zoowel als kleinverbruikers, die in het afgeloopen seizoen een toewij RADIO voor Vrijdag. HILVERSUM I 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtetuisrynui.7.30 He Guards paradeeren (gr.); t>. Nieuws; 5.15 Progr.-ovcrz.: S.20 Popu laire morgenklaitken; S.50 Voor de huisvrouw; 0.C.rani.iuuz.9.30 NV. de Rook. D. v d. Hoop. 4-liandig piano; 10— Mornc-nwijding; 10.20 ..De Regen boog"; 10.45 Voor de vrouw: 11.— M. Snijder, mezzo-sopraan. H. Milo, piano; 11.20 Eddy Waits speelt; 11.45 Berich ten over bevrijde krijgsgevangenen., uil het Verre Oosten; 12 - The - Roman cers; 12.30 „In het spionnetje"; J2.35 Orgelbespeling; 1.— Nieuws; 1-15 Aeolian Sextet; 2.„Kookkunst 2.o0 Kamerork.3.Herhaling hoorspel; 3.30 Lichte gram.pl.; 4.— Muzikaal babbei- lie. 4.30 De school, is uit!; 5.B. Sil- berinann e. z. Novelty Sere naders'; 5.30 Herwonnen Kunstbezit: 6.Nieuws; 6.15 Weeroverz.: 6.15 Instrumentaal Kwintet van Pariis; 6.30 Progr. Ned. Striidkr.7.— Oraelmitz.: 7.10 Kamer koor; 7.30 Zie Nationaal progr.; 9.30 Radio Plttlb. Ork.; 10.25 Charles Pan- zéra zingt; 10.40 Avondwijdiog; 11. Nieuws; 11.iS Graui.niuz. HILVERSUM II. 415 M 7.Nieuws; 7.15 Oclileudgymii.7.30 Morgengebed; 7.45 Gram.muz.8.— Nieuws: 8.15 Progr.-ovcrz.3.20 Gram.- ittuz.; 9.„Pluk den dag": 9.30 Wa terstanden en Politieber.9.50 „Pluk den. dag (vervolg); 10.15 Wieringer- tnecr-polder10.40 Hilvers-tintsch Vrou wenkoor: 11.15 Pater F. lesser. Montf.: „Als de ziele luistert"; 11.30 Radio Trombone Kwartet; 12.15 Voordracht door M. v. Meckelenberg; 12.30 Vatide- vllle-ork.1.Nieuws; 1.15 Progr.- overz.; 1.20 .1. Meyer's orkest; 1.45 „Het Nederlandsch in Vlaanderen"; 2.A Zondervan. bariton, H. Kruyt, plano; 2.30 .Marcel Dupré speelt"; 3.Voor de vrouw: 4.Nachtvorstverwachting; 4.50 Muziekkalender; 4.55 met Hol- landsch Trio; 5.30 Ned. Helpt indië; 5.35 Vervolg Hollandse!) Trio: 5.45 Het Rijk Overzee; 6.De Aiusterdam- sche Politiekapcl: 6.15 Voor de sludee- rende ieugd; 6.30 Vervolg Amsterdain- sche Politiekapcl: 6.5') 's Avonds ats )k slapen ga....: 7.Nieuws; 7.15 Progr.- overz.; 7.20 De ..Kentucky Minst-reis"; 7..30 Zie Nationaal progr.: 9.30 Composi ties v. Sibelius; 10.Nieuws; 10.15 Avondgebed; 10.3») Ensemble Nina Dol ce; 11.Lener Strijkkwartet. NATIONAAL PROGRAMMA. (HILVERSUM I EN II). 7.30 Inleiding tut bet Nationale Her- denkingsprogr. door Ds, F. R. A. Hen- kels; 7.35 Orgelimprovisatie op Vale- rins-liederen van Hendrik Andriessen. 7.45 Reportage van den tocht naar- de Waaisdorpc-rduinen; 8.30 Orgeliinprovi- satie door Hendrik Andriessen; 8.40 Ra dio Pbilharmoniscb Orkest; 9.Op de brug. Toespraak door Z.Exc. Minister president prof. ir. W. Schcrmerhorn; I t.15 Grani.uiuz, 1 zing brandstoffen c.q. mijnco kes hebben ontvangen, een aan vraagformulier MD 393-50 af halen bij den plaatselijken dis- tributiedienst. De ingevulde formulieren dienen vóór 16 Mei 1946 bij den distributiedienst, eventueel bij de Brandstoffencommissie, té worden ingeleverd. Weer de puinauto's. De reeds zoo beruchte puinwagens welke het leven van Leidscnen dams burgerij in gevaar blijven brengen, hebben weer eens ter dege van zich doen spreken. In vliegende vaart kwam Dinsdag morgen ongeveer 9 uur een auto langs de Delftschekade ge reden. De 13-jarige de Groot reed daar per fiets en werd door de auto zoodanig aange reden, dat het kind van de fiets werd geslingerd en met een groote vleeschwond aan een van de beenen werd opgenomen. De chauffeur raasde en tierde om dat hij door de aanrijding werd opgehouden en maakte aanstal te om zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Het toegeloopen publiek wist dit echter te voorkomen en waar schuwde de politie, die dadelijk ter plaatse kwam om proces verbaal op te maken. Zou het nu nog geen tijd worden, dat aan deze puinwagens een maxi mum snelheid van 10 K.M. wordt opgelegd. Het gaat hier om de veiligheid van Leid- schendam. Er zijn al zooveel ongelukken gebeurd, dat ingrij pen tegen deze wagens volko men gerechtvaardigd is. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Voor het exa men chemisch analyste slaag de te Amsterdam onze plaats- genoote Mej. A. M. Th. M. Pij nenburg. Afscheid Ds. W. E. den Her tog'. Zondagmiddag heeft Ds. W. E. den Hertog in den kerk dienst van half 3 afscheid ge nomen van de N.H. gemeente alhier, waar hij 6/ jaar zijn ambt uitoefende, onderbroken door een afwezigheid van 37 maanden, doorgebracht in het concentratiekamp Dacau. Z.Eerw. vertrekt naar Loosdui nen. TER AAR Tuinbouwcursus. In de koffiekamer van de Centrale veiling had de eindles plaats van den 3-jarigen Tuinbouw cursus, georganiseerd door de plaatselijke afdeelingen van de L.T.B. en C.B.Ï.B. Behal ve het Hoofd van den cursus, den heer C. van Loo en de Vak onderwijzer, de heer Jac. van Harten, waren hierbij tegen woordig de Rijkstuinbouwcon- sulent, Ir. v. d. Helm, Burge meester Hogenboom, de heer Verkleij, de Directeur v. d. vei ling en de besturen van ge noemde organisaties. Nadat de leerlingen eerst nog enkele vragen moesten beant woorden, werd door den Tuin- bouwconsulent de diploma's on der een toepasselijk woordje uitgereikt. De resultaten werden schit terend genoemd. Met zeer veel vrucht kwamen'in aanmerking: J. N. Dobbe, J. W. Hoogervorst, C. M. Akerboom en W. A. Hoo gervorst. Met veel vrucht: W. de Kleer, G. N. Klei.jn, J. Th. v. Zwieten, C. J. Verïaan en A. M. Hoogervorst. Met vrucht: J. C. Fransen, Fr. A. Hoogervorst en J. van Zwieten. Twee leer lingen Werden afgewezen. De burgemeester feliciteerde de geslaagden, en namens de leerlingen sprak de heer J. Hoogervorst enkele sympathie ke woorden tot den heer van Loo en-van Harten en overhan digde hen een mooie Hortensia. De leider van den cursus bracht een dankwoord aan de Organisaties voor hun steun, aan den Directeur der vailing voor zijn getoonde medewer king en de leerlingen voor hun- volgzaamheid. ZOETERWOUDE R.K. Sportvereeniging' „St. Jan", Zoeterwoude (Dorp), Voor Zondag 5 Mei zijn de volgende wedstrijden vastge steld: Het eerst en tweede elf tal vertrekken gezamenlijk per auto naar Rijpwetering, alwaar om 1 uur de wedstrijd RVV II -St. Jan II en om drie uur de wedstrijd RVV ISt. Jan I wordt gespeeld. Wij wenschen de spelers veel succes in deze ontmoetingen. Voor enkele sup porters is er nog een plaatsje beschikbaar. Zij kunnen zich opgeven bij den heer W. Belt, Schenkelweg 55. Het derde elftal speelt om drie uur op eigen terrein tegen RVV III. De A-junioren eveneens op eigen terrein om half twee, te gen Docos-junioren uit Leiden. HAZERSWOUDE Herdenkingsbijeenkomst. Door de Oranje vereeniging HazerswoudeRijn dijk en Koudekerk aan den Rijn wordt Vrijdag 3 Mei 's avonds om 8 uur in de Geref. Kerk en Ned. Herv. Kerk te Koudekerk aan den Rijn een herden kingsbijeenkomst gehouden. Als spre kers zullen optreden dr. C. J. Lam- bour, Ned. Herv. Pred. te Alphen aan den Rijn, Pater Paschales van Haas trecht en ds. J. Wolven. Geref. Pred. te Koudekerk aan den Rijn. Medewerking verleenen de Geref. Zangver. ..Soli Deo Gloria" o.l.v. den heer K. v. d. Beu. Groenendijks Zang koor en kwartet o.l.v. den heer T. Th. Wesselingh, Mannenkoor ..Volksonder wijs" o.l.v. den heer C. v. d. Molen en de heeren H. v. d. Berg, Jac. Vonk, J. Th. Wesselingh, orgel en Th. J. Wes selingh. fluir. Kinderen beneden 15 jaar kunnen niet worden toegelaten. De kerkdeuren wor den om kwart voor 8 geopend. Op een gecombineerde vergadering, waar vertegenwoordigers waren van de L.T.B.,. C.B.T.B. en Hull. M. v. L. als werkgevers, en van de werknemersor ganisaties St. Deus De.clit en Chr. L. en Tuinbouwbond. werd een besluit geno men in afwachting van het Collectief Arbeiderscontract, dat op Zaterdag 4 Mei a.s. aati de vaste boerenarbeiders een loon betaald moet worden van 38 per week plus 3 liter melk per dag. Het vastgestelde uurloon voor de losse arbeiders is bepaald op 6.8 cent per uur. werktijden zijn voor d(e vaste arbei ders 11 uur per dag en voor de losse rbeiders 10 uur per dag. Deze regeling, die voorloop!? voor een maand is aan genomen, gebfft voor de geheele Rijn- treek, dat is .vanaf Woerden tot Lei den. LISSE Verdronken. Het 2 J/»-jarig zoontje van den heer G. Baars, Rooversbroek- uijk 3, is in een onbewaakt oogenblik in de Rijnsloot geloopcn en jammerlijk ver dronken. De doktoren A. J. Duijtnaer van Twist en van Dijk. uit Lisse, hebben gedurende ruim een half uur nog gepoogd door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit fnocht hun niet gelukken. De politie was ter plaatse en maakte procés-ver baal op. VOORHOUT Mei-viering. Ook in deze ge meente zal de 4 Mei-viering op gepaste wijze plaats vinden. Hieronder volgt een korte samenvatting van het programma. Vrijdagavond kerkdienst in de Ned. Jcrv. Kerk. Zaterdagochtend 6 uur Plechtige H. v'is in de R.K. Kerk voor alfe oorlogST slachtoffers. 8 uur uitsteken van de vlaggen. 10 uur défilé en bloemenhulde van alle kinderen van de Lagere Scholen uit de gemeente Voorbout bij de graven van de gevallenen uit onze gemeente. 11 uur één minuut stilte. Er wordt ver docht deze minuut overal in acht te nemen zoowel op straat, in bedrijf als huis ter herdenking van alle oorlogs slachtoffers. 34.30 voetbalwedstrijd door vetera nen op het voetbalterrein. 8.30—10.00 uur concert uitgevoerd door R.K. Muziekvereeuigipg St. Caecilia met volksdans en zanguitvoering op het terrein voor de R. K. Kerk 10.30 schitterend vuurwerk op het land van den heer Ant. Jansze aan de Jac van Beicrenweg. Op Zondagmorgen wordt er een kerk dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk nagedachtenis aan hen die vielen voor het vaderland. Politiebericht. Gevonden een lede- KINDEREN KEERDEN WEER. Frisch en blozend, uitgelaten vroolijk bij het terugzien van ouders en familie, zoo was de terugkeer der kindern, die gisteren bij het gebouw van N.V.H. ach ter her Plantsoen, per autobus arriveer den na een verblijf van drie maanden in Zwitserland, 'n Enkele was er die acht maanden in het land der bergen had vertoefd en daar gezondheid, le venslust en levensvreugde had opge daan. Menige traan rolde weg bij het weerzien, een moeder kende haar kind nauwelijks terug, zoo was het veranij derd Het zegenrijk werk van Ned. Volks herstel spreekt duidelijke taal! SPEELTUIN „GRQENOORD" HEROPEND. Het is nu 8XA jaar geleden, dat de Buurtvereeniging „Groenoord" aan den Haarlemmerweg werd opgericht. Niet zonder moeite slaagde het bestuur er in dertijd in op bescheiden wijze een speel tuin voor de kinderen te openen zonder steun van de gemeente. De oorlogsia- echter zijn aan „Groenoord" niet zonder meer voorbij gegaan. Van den speeltuin bleef niet veel meer over dan het terrein en dat zelfs was nog kaal, want voor de herstelling heeft men al heel wat graszoden noodig gehad. Na de bevrijding, heeft het altijd ijverige be stuur onmiddellijk üe handen weer in- j een geslagen om den speeltuin in eere Geslaagd voor het Apothekers-assl tents-examen: de dames: A. E. jai sen te Schiedam, G. Kok, hage, E. van Woerden, te Hartgerink, te Oegstgeest, M. Matthijs te Rotterdam, C. F. Westerman, te Ro terdam. C. Besselaar, te Rotterdam, te herstellen. Daarvoor was veel geld j m. Balet, te Alkmaar, noodig. maar verschillende acties en per- j Gepromoveerd xot doctor in de oonliike offers van hei bestuur hebben I neeskunde, op proefschrift, getiteli heiraan verleenen een jongenskoor he*, dubbelmannenkwartet .Inter N<| In aansluiting op deze herdenking een bevrijdingsboom de eerste in ze stad worden geplant. In de middaguren zal in deze wijk t groote gecostumeerde kinderoptocht wi den gehouden, waaraan ruim 600 kinj reii zullen medewerken. Verder is een poppenkastvoorstelling op De 1 terlaan en vindt om half zes op het B.L.O.-terrein een voetbulwedxt! plaats tusschen een Studenten- en Professorenelftal. Nadat om zeven uur een concert het Van der Waalsplein, aangebod door het werkcomité Kunst en Or spanning" van Ned. Volksherstel. he<iii plaats gevonden, volgt, eveneens op plein, een groote padvindersdemonstr tie met kampvuur. Het bestuur heeft overleg met de padvinderij besloten o dc opbrengst van een en ander gche af te staan aan de actie „Putten jeugd". Ongetwijfeld een sympathielid gedachte! Na afloop van deze demonstratie vinijn een openlucht-filmvoorstelling plaat waarna ten slotte, om kwart voor twaalf de feestelijkheden zullen worden besl< ten met een toespraak vanden voorzi ter van ..De Professoren wek", den he|S' D. v. d. Kwaak. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. het mogelijk gemaakt opnieuw te begin nen en het resultaat er van is verras send, want de speeltuin met modern ma teriaal, alles van iizer en beton, inag er wezen. Gistermiddag is de speeltuin officieel heropend in tegenwoordigheid van den v eth. van Soc. Zaken, den heer Stepfi. Menken en verschillende ambtenaren \r<n Gemeentewerken. Dc voorz.. de heer J. P. v. d. Holst, herinnerde in zijn ope ningswoord aan de eerste opening. De omgeving was toen lommerrijker, maar het materiaal is thans beter. Er moet nog een en ander bijkomen: een glij baan, een goed gevulde zandbak, er zul len weer boomen langs het terrein moe ten komen. Het bestuur is dankbaar, doch nog niet voldaan. He! bestuur is evenwel hoopvol gestemd voor de toe komst om van „Groenoord" te maken wat het moet wezen: een passende speeltuin voor de kinderen. Van de kin deren vraagt hij de uiterste zorg om zuinig te zijn met het materiaal. De bal dadigheid vooral moet geheel geweerd worden. Weth. Meuken zeide hierna, dat het gemeentebestuur heel ergop prijs stelt, dat de kinderen weer een speeltuin hebben gekregen en de dank daarvoor gaat uit naar het bestuur, dat hier zoo goed weet te leiden. Spr. hoopte, dat de kinderen hier prettige uren zullen mogen beleven. Hierna werden de speeltuigen vrij ge geven. en onmiddellijk waren de schom mels en andere toestellen volledig in gebruik. De kinderen zullen hun weg wel vin den KET BEVRIJDINGSFEEST IN „DE PROFESSOREN WIJK". Het bestuur van ..De Professoren- wijk" heett voor a.s. aZterdag een pro gramma in elkaar gezet, dat naast een waardigen inzet vele aantrekkelijke on- derdeeien bevat en die het geheel doen uitloopen op een pasende veiriug van den bevrijdingsdag. Nadat de kinderen in tien ochtend een filmvoorstelling is aangeboden wordt het programma 's middags om twee uur geopend niet een plechtige herden king der gevallenen op het Van der Waalsplein-Zeemanlaan. MedeNverking Het eenige kind". D. A. van KrevL len, geboren te Lichtenvoorde, wonen! te 's-Gravenhage. Gepromoveerd tot doctor in de neeskunde, op proefschrift, getiteld: grondbeginselen van de waanvornii M Katan, geboren ie Vlaardingen, w nende te "s-Gravenhage. Geslaagd voor het doctoranl-exami Wis- en Natuurkunde de heer P. F. Kil wiet de Jonge, te Wassenaar. Op Vrijdag 3 Mei a.s. des nnmiddai te 4 uur zal dr. \V. den Boer, benoem tot buitengewoon hoogleeraar in d Oude Geschiedenis zijn ambt aanval den met het uitspreken van een inaugi reele oratie in het groot-auditorium va het Academiegebouw. Hetzelfde zal geschieden op DinsdiSC 14 Mei a.s. des namiddags te 4 uur do< dr. J. Mulder, benoemd tot gewot hcogleeraar in de geneeskunde. v. 1 'd ren portemonnaie inhoudende een leder- kaart met textiel en een T.D.-zejel. Een paar bruine handschoenen. VOORHOUT Burg. Stand. Geboren: Corneüs Nicolaa's z. v. A. j. v. d. Berg en C. B. v Kampen; Heiuiricus A. M. z. v. A. A M. v. Emmerik en C. M. v. d. Berg; Johanna M. P. d. v. C. Bakker en j. v. d. Berg. NUMMEHTOEWLJZiNGEN. Het Centraal Distributiekantoor (Jet de, dat de plaatselijke distributiedieip sten in de week van 5 t.m. 11 Mei volgende nummercoupures zullen reiken: Jam, 856; cacao S57, brood 8i (Ara. bloem); 833 (inl. bloem); 839 (r ducliemargarine 858; melk 859. 8(5 zachte zeep 86!;! lucifers 86?. 863, 86 aardappelen 865, 865; eieren 799; soenbennen eieren art. 37. De toeslag bedraagt voor jam t? cifers 50 pet., voor cacao, melk zachte zeep 10 pet. Voor margt rifcg wordt een acutaI rantsoenen verstrer gelijk aan het nieuwe voorschot in week van IS April t.m. 4 Mei. Bovenstaande nummertoewijzingen, n uitzondering van die voor melk aardappelen, zijn geldig voor detadli zc ten var 12 t.m. 25 Mei. voor grossiï 12 Mei t.m. 8 Juni. De toewijzing L voor melk en aardappelen zijn van 12 t.m. 18 Mei a.s. Grossiers in ontvangen in bovengenoemde» v ei toewijzingen G 66, C» 67 en G 68 op b van tweemaal het aantal ingeleveri rantsoenen J de ee INLEVERING RANTSOENBONNEN. Het Centraal Distributiekantoor dei mede. dat detaillisten de rantsoenbtj ricn voor voedings- en genouniddelc welke voorzien zijn van tie letter de aanduiding van Jiet artikel alsmei de bonnen der Rantsoen-kaartjes voo zien van de letter N en de aanduidij ]jf van het artikel voor het laatst kunnen leveren bij de eerstvolgende levering van genummerde bonnen de desbetreffende artikelen na 12 Me di 'Tl M bf he st. Vc 1. Bim zat rustig thuis en was net verdiept ift een spannend boek, toen plotseling de bel ovei> ging'. „Leven in de brouwerij" dacht Bim, „wie zou dat wezen?" Ik hoop maar, dat er nu wat gebeurt, want ik begin me aardig te vervelen. Het wordt tijd voor een verzetje". Hij gooide z'n boek opzij, sprong uit zijn stoel en liep naar de buitendeur. Het was Billy, die aangebeld ha „Ha, die Bim", riep Billy, terwijl hij daart plechtig z'n hoedje afnam, „ik kom je mal eens opzoeken voor ik wegga, ik ga naar Am rika, zie je, naar een neef van me, die daar e< grote farm heeft en ik dacht zo, dat jij mi schien wel mee zou willen gaan".

De Burcht | 1946 | | pagina 2