OMGEVING Distributlenieuws ALPHEN AAN DEN RIJN Ittcd ttojtV) ons schrijven (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Heer Redacteur, Wellicht zal 't verwondering wekken wanneer bij de bevrijdingsfeesten op a.s Zaterdagmiddag 4 Mei de R.K. Sport vereeniging Wilskracht op 't appèl ont breekt. Dit ontbreken te verklaren is 't doel van dit ingezonden stuk. Natuurlijk sympathiseert onze R.K. Sportvereeniging volledig met 't mooie doel een waardige feestviering te doen plaatsvinden bij de gelegenheid van 't eerste jaarfeest onzer bevrijding, toch moeten wij ons van medewerking zeer tot onze spijt onthouden en wel om de volgende reden. Er heerscht reeds eenige jaren een verschil van rneening over de vorm van kleeding of als u wilt ontkleeding der dame'Sgymnasten op openbare uitvoerin gen. Dit verschil van meening is dermate toegespitst dat er vari de zijde van het Hoogwaardig Episcopaat een eenstem mig verbod is gekomen van samenwer king tusschen het Koninklijk Gymnastiek Verbond en de R.K. Gymnastiekbewe- ging. Nadat wil nog getracht hebben om plaatselijk tot overeenstemming te ko men, bleek dit niet meer mogelijk, re den voor ons bestuur en onze Geestelijk Adviseur om ons natuurlijk te houden aan de voorschriften van onze Bis schoppen en elke medewerking te wei geren» Het spijt ons meer dan we kunnen zeg gen. dat er op 't moment geen beter inzicht bestaat aangaande dit kleeding- vraagstuk der dnmesgymnasten. maar zooals de zaken er ook hier in Alphen voorstaan, kunnen en mogen wc onze medewerking niet verleenen. U geachte heer hoofdredacteur dan kend voor de verleende plaatsruimte verblijven wij met hoogachting. Voor het Bestuur der R.K. Sportver. CHR. VRIESEKOOP. Geestel. Adviseur. G. VREESWUK. Voorzitter. FLOOR v. ENGELEN. Secretaris. Distributie-ambtenaar gearresteerd. Na een grondig onderzoek dpor de af- deeting interne controle bij den plaat selijken distributicdienst. die de fraude ontdekte, werd na aangifte,, de distribti- tic-iimbtenaar A.. alhier, gearresteerd, alsook zekere K. en H.. die door den eerste op grond van valsche aanvragen voor extra-rantsoenen voor bijzondcren cn zwaren arbeid verkregen distributie bonnen, kochten. Burg. Stand. Geboren: Jacob Rei- nard z. van R. J. Pijpers en A. Koene- RADIO voor Donderdag. HILVERSUM I. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtcndgymn.7..30 Gram.inuz.8.Nieuws; 8.15 Pierre Palla. orgel; 8.30 ..Ochtendrliythme 8.45 Morgenconcert; 9.15 Morgenwijding; 9.30 ..Arbeidsvitaminen"; 10.30 Korte gesprekken; 10.35 Pianorecital: II.- „Als de lente in het land is"; 11.10 En semble G. v. Opstal; 11:45 Berichten over bevrijde krijgsgevangenen uit het Verre Oosten; 12.Cyclus van Cho pin's pianowerken; 12.30 ..In het spion netje"; 12.35 Ensemble Jctty Cantor; 1.Nieuws; 1.15 Orkest Malando; 2. De vrouw binnen en buiten haar huis; 2.20 Kamermuz.3.— Sterren en sterre tjes; 3.20 ..Confetti"; 5.— AYRO-Kalci- doscoop door R. Fcenstra: 5.30 Les Gars de Paris, o.l.v. Fr. v. Cappellen; 6. Nieuws; 6.15 Wceroverz.6.18 Gram.- imiz.6.30 Progr. Ned. Strijdkr.7.— En nu naar bed!; 7.05 Sportpraatje; 7.20 Een licht progr. met nieuwe sterren aan den radio-hemel: 8.Nieuws; 8.25 Aan sluiting m. het Concertgeb.10.30 Oude ren en jongeren: 10.40 Boston Sympho nic Orchestra en Boston Promenade Ork.; 11.— Nieuws; 11.15 ..Mixture" (gr.).. 11.40 Blues iri the night". HILVERSUM II. 415 M 7.Nieuws; 7.15 Oclitendgymn.7 30 Morgengebed; 7.45 Gram.muz.; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-overz.8.20 ..Maria ter eere"; 8.40 ..De Heilige van dc Maand"; 8.50 ..Maria ter eere"; 9. „Pluk den dag"; 9.30 Waterstanden en Politieber.9.50 ..Pluk den dag" (ver volg); 10.Boyd Neel's Strijkork.: 10.45 Arthur Schnabcl, pia.no; 11.Ra dio Ziekenbezoek; 11.45 „Gekomen »s ii wlieve Mei"; 12.15 ..Rode rose vol ghenaden"; 12.30 Ensemble .loan Lancé; 1.Nieuws; 1.15 J. Brill's Continental Ouintet; 1.45 Voor de Vrot 2. Rhapsodic-Sextet 2.40 Causerie voor de Vrouw: 3.Het Zwcedschc Mannen koor; 3.T5 Quatrc Mains Recital: 3.45 Ars Nova et Autiqua o.l.v. F. C.aillard; 4.45 Liederencyclus; 5.Rijk Overzee; 5.10 Symphonic ork.; 5.30 ..De H.A.R.K. aan het woord", door A. J. Yardin Mil- dord; 5.35 Celesta Ensemble; 6. 15 Man- doiinata; 6.30 „Nieuwe tijden voor den boer en tuinder"; 6.45 Vervolg Mattdo- linata; 7.Nieuws; 7.15 Progr.-ovcrz. 7.20 „Met band en plaat voor u pa raat"; 8.Nieuws: 8.05 De Reg. Voorl. Dienst; 8.20 Marinierskapel der Kon. Marine; 9.20 Arnhemschc Orkest- vereeniging; 9.30 Parkkerkkoor te Am sterdam: 10.Nieuws; 10.15 „Dc Vaart der Volken"; 10.35 Concert; 11.15 i Avondconcert. J kocp; Leendert z. van L. J. van der Vis en M. Verkade; Pieternella Heilina d. van G. van de Streek en P. H Kroon; Wilhelmina Maria d. van J. B. Samsom en F. M. Dieterich; Marino d. van J. A. van Elk en F. S. Schultz; Gcr- rir Hendrik z. van D. Vermaas en A. Verhagen; Petronella Cornelia Ursula d. van C. Riisdam en P. C. Vrisekoop; Petrus Franciscus TheoJorus z. van J. Brouwer en M. G. Mollers; Arie Jan z. van C. Westmans en M. A. Wolfert Wilhelmina Margaretha d. van G. C. v. Es en J. C. Smits; Johanna Wilhelmina d. van H. Pit en L. A. Wijbenga; Ja cobus Johannes z. van W. Eikerbout en M. J van Rijn; Margriet Elsje d. van P. J. Schouten en M. van der Lee: Cor nelia Christina Jacoba d. van C. J. Groen in tWout en F. j. Lebesque; Cerrit z. van j. van Wieringcn en B. G. Sneeuw; Christianus Franciscus Ber- nardtts Maria z:. van N. A. Groen ii 't Wout en M. C. van der Vlugt; Tho mas Nicolaas z. van MH. J. A. Groen in 't Wout en H. Hijman; Cornelis 2. van R. G. Oppelaar en D. van Leeu wen: Adrians Willempje d. van G. J. Blom en G. van Asselt: Franklin Adriaan Gerhard z. van A. Hofland en W. van Straalen. Ondertrouwd: H. Schoflaardt 27 j. te Amsterdam en S. K. Ileincn 23 j.J. J. Bate van Zwreten .30 i. te Utrecht en J. Altona 30 j.W. A. Bos 29 j. te Haar lemmermeer en K. M. de Bruin; Jacob Gerling 23 j. te Ter Aar en A. Flaring 26 j.; J. van der Velden 28 j. en G. L. Hoekstein 25 j.R. Treur 28 j. re Ter Aar en A. Kool 24 j.C. van Steiin 51 i. en C. J. Hoogeboom 40 j.J. Verha gen 37 j. en J. dc Nijs .36 j. Gehuwd: P. M. Stuijver 46 j. en Eli sabeth H. van Went 49 j.L. D. Ver- gunst 24 te Koudekerk aan den Rijn en N. Kwakernaak 27 C. M. I^nge- veld 25 j. te Wadeiioijen en J. Meexloo 26 j. Overleden: H. van Klaveren 27 j. BODEGRAVEN Esto IIGouda VI 24. Door deze nederlaag moest Esto II zijn eerste plaats afstaan. Bij de rust hadden de beter spelende bezoekers reeds een vei lige 2—0 voorsprong. Na een tegenpunt voerde Gouda -de stand op tot 4—1. Kort voor 't eind scoorde Esto nog maals. De nieuwe burgemeester mr. Cro- les werd Donderdag j.I. op officieele wijze in dc Raad gcinstaHeerd. Hier aan was een plechtige verwelkoming aan de grens der gemeente voorafgegaan Het woord werd gevoerd door den loco burgemeester. den heer A. R. v. d. Heijden, den gemeente-secretaris mr. Vonk. zoon van den vorigen burge- rreeser en ten slotte door den heer Kamp. secr. der onteigcniriscommis.sie. Tegen den avond had een kort maar g défilé plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN R.K. Volkspartij. Vrijdagavond zal de R.K. Volkspartij vergaderen ter be spreking van de groslijst en het aantal der ter plaatsen candidatcn op de defi nitieve lijst der gemeenteraadsverkie zing. Groenten. Dat bij de tegenwoor dige booge exploitatiekosten in land en tuinbouw de tuinders met spanning en bezorgdheid de toekomst ingaan is begrijpelijk als .men den gang van za ken volgt. Nu de export voor een groot gedeelte lam ligt is dc kans groot, dat nueer binnenkort de aanvoer toe- npemt, het z.g. doordraaien weer aan de orde van den dag is. Vooral van die groente die zich niet zoo leent voor export vanwege de vervoersproblemen. Dezer dagen deed het zich reeds voor. dat b.v. waschpeen van ƒ9 tot ƒ11 per kist van 20 kg. opbracht, terwijl spinazie en sla onverkoopbaar was. Kroten werden verkocht voor 10 ct. per kist van 20 kg. en witlof kon gemakke lijk 45 ct. per kg. opbrengen. Met en kele dagen mooi weer wordt een flin ke aanvoer van koudegronds producten verwacht. Als het met de export zoo stroef blijft gaan, zal de uitkomst voor dc tuinders zeker tegenvallen. LANGERAAR Oudermiddag van de «Meisjes-Edcl- wacht. Zondagmiddag waren dc ouders van de MeisjesEdelvvacht genoo- digd in het Parochiehuis. Kapelaan Prcijde -sprak een inleidend woordje en wenschte ouders en kinderen een gezel lige middag. Een vlot programma werd nu afgewerkt. Eenige meisjes zongen een drietal liedjes. WeCr andere voer den een aardig rcidansje uit en zelfs werden nog een tweetal leuke toonecl- stukjes opgevoerd. Alles was met zorg voorbereid. Aaii het slot sprak kape laan Preijde een kort woord. Hij spoor de dc ouders aan er voor te zorgen, dat hun kinderen goede Edelwachters znl- Icn zijig LEIDSCHENDAM D a mes too nee I. De R.K. Damestoo- neelvereeniging zal de volgende week op 8 en 9 Mei een heel geanimeerde uit voering geven in het verecnigingsgebouw. Orgevoerd zullen worden: Eientjc Bou wers komt en Wie is de Freule, /ie \erder de advertentie in Sursum Corda van a.s. Zaterdag. Dc eierenveiling. De Leidschendum- sche eierenveiling zal haar werkzaam heden op 7 dezer weder hervatten. Dc leren zullen wegens de distributiebe palingen vonrloopig nog wel ontbreken, doch om te beginnen zullen dan tot na der order alleen wild en gevogelte ver handeld worden, wat voor deze oiuge- ng reeds van groot belang is. Schoenenbonnen. Dc uitreiking van dc schoenenbonnen corrcspondeercnd op nummer 9 van de stamkaart zal plaats hebben op Woensdag 1 Mei van 9.15 or de letters A tot en met G. L. Donderdag 2 Mei des morgens voor M t.rn. T en des middags van U t.m. Z. Rijwielen en banden. De distribu- tiedienst deelt mede, dat tot 10 Mei a.s. wederom aanvragen kunnen ingediend worden voor rijwielen en banden. LISSE K.A.J. In het gebouw van den Nevl. R.K. Volksbond gaf de K.A.J. (St. Jo- zefgezeHenver.) haar jaarlijksche uitvoe ringen. Onder regie van den Fieer P. de Koning, werd vervolgens opgevoerd ,.Neef Bill uit Mexico". De vertolking van het stuk was uitstekend en er werJ can ook zeer goed gespeeld. Tijdens de pauze werd het woord nog gevoerd door den priesterstudent Lagerweij, die sterk naar voren bracht de grootc moeilijkhe den, waarin het missiehuis te Velsen verkeerde en om financieele steun vroeg, omdat dit zoo dringend noodza kelijk was. De daarop gehouden collec te bracht alleen Zaterdagavond reeds de mooie som van 125.op. Ten slotte werd nog gesproken door kapelaan Keet der St. Agathaparochie. Sprekers betoog hield in, dat de jonge ren van heden, de menschen waren die morgen de maatschappij moesten helpen opbouwen en besturen. De gevallen strij ders in den oorlog hebben hun leven ge geven om aan u de gelegenheid te ge ven om dc goede geest weer aan de wereld en aan Nederland in het bijzon der te hergeven en zoodoende een ge ordende maatschappij te verkrijgen. De voorzitter sloot de avonden met een "woord van dank voor het welsla gen daarvan aan allen, die hieraan heb ben medegewerkt. Zilveren jubileum, Zondag a.s. her denkt de heer Pa van Berkcl het feit, dat hij vóór 25 jaar benoemd is gewor den tot lid van het armbestuur der pa rochie ..St. Agatha". Gedurende dezen tijd heeft de heer van Bcrkel 15 jaren liet voorzitterschap bekleed. Dit jubi leum zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Oranje-Comité. Het programma van het Oranje-Comité ter viering van den 4e Mei is als volgt: des morgens kinder programma's. Des middags touwtrekken, bloemencorso en groot vuurwerk in den avond. NIEUWKOOP. Tooneeluitvoerfng. De tooneelclub -n de R.K. Volksbond afd. Nieuwkoop heeft in de argeloopcn week twee keer opgevoerd een serre kluchten. Reke ning houdende inef het feit. dat de mees te spelers voor het eerst op de „plan ken" kwamen kan er gesproken worden van een geslaagde avond. Nieuwkoop f kampioen. Nadat Bos koop I van Esto 1 (Bodegraven) klop heeft gehad met 02 is Nieuwkoop 1 kampioen geworden in de 2e klasse B van de Goudsehe Voetbalbond. Het ze gevierende elftal, dat bovengenoemde wedstrijd te Boskoop bijwoonde, kwam thuis al zingende en met bloemen over laden. De Nieuwkoopsclie jongens heb ben het verdiend, want ze hebben zich kranig gehouden. OUD-ADE Biljarten. In café „Klein Rustoord" werd een vriendschappelijke wedstrijd ;espeeld tusschen „Klein Rustoord" van Ottd-Ade en T.O.G. uit Leiden. De slag was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. Uit een enquête van het Fransche instituut voor opinie-onderzoek is ge bleken, dat 71 pet. van .de Fransche be volking liet Ruhrgcbied van de rest van Duitscliland wil scheiden en onder inter nationale politieke en economische con trole wil plaatsen. Benesj, de Tsjechische president, heeft te Praag aan een belangrijke dele gatie van Tsjechische ex-partisanen die deelnamen aan den strijd tegen de Duit- schers, verklaard, dat Tsjecho-Slowakije nieuwe wapenen moet fabriceeren en 2ich in nieuwe strijdmethoden oefenen om op elke eventualiteit voorbereid te zijn. De Poolsche vice-minister van Bui- tenl. Zaken, Modzjelefski, heeft in een lange door Radio Warschau omgeroepen verklaring het indienen der Tsjechische aanspraken op Poolsch grondgebied bij de conferentie der vier ministers te Pa rijs een „zeer onvriendelijke" daad ge noemd, waar als zoodanig op zal 'wor den gereageerd. Ten gevolge van een algemcene staking der loodsen van liet Manchester scheepvaartkanaal dreigt het binnenva ren in de haven van Manchester onmo gelijk te worden. Vijf met granaten en mitrailleurs ge wapende gemaskerde mannen hebben ge durende drie minuten de uitzending van het journaal in het Italiaansdie omroep- station te Monte Mario met geweld on derbroken en fascistische propaganda gevoerd. Met achterlating van wapenen verdwenen zij weer. De Britsche onderminister van Buf- tenl. Zaken, Masneil. heeft in het La gerhuis medegedeeld, dat een voorste! om een internationale persconferentie te AANVULLING BONXENLIJST Voor de tv/eede helft van de 5de peridoe 1946 (28 April tot: en met 11 Mei). Elk der volsrende bonnen geeft recht op het koop envan: Eonkaar'en KA, KB, KC 604. 221 Alg. 125 gr. boter. 222 Alg. 125 gr. margarine. 223 Alg. 50 gr. thee. 224 Alg. 250 gr. jam, stroop enz. 225 Alg. 250 gr. Waschpoeder. Bonkaarten LA, LB, LC 604. 118 Vleesch: 100 gr. Vleesch. A 29 Melk: 2 LiterMelk. B 29, C 29 Melk 3 'A Liter Melk. 112 Aardapp.: 2 kg. Aardapp. Bonkaarten KB. KE 604. 724 Alg. 250 gr. jam, stroop, enz. 725 Alg.: 259 gr. Waschpoeder. Bonkaarten LD, LE 604. D29, E 29 Melk: 6 Liter melk. 612 Aardapp.: 1 kg. Aardapp. Tabakskaarten enz. T 26: 2 rants. Tabaksart. (geen import-sig.). T 35 1 rants, import-sig. V 26: 100 gr. choc, of suikerw. X 26: 100 gr. choc, of suikerw. X 35 1 rants, import-sig. Bovengenoemde artikelen kun- beieggen op de agenda ssaat voor de nen reeds op Donderdag 2 Mei volgende bijeenkomst van de atgemee- a.S. worden gebruikt, met uit- ne vergadering der V.N., welke in Sep- zondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 6 Mei mag worden afgeleverd. Ook op den extra-vleesbon, welke deze bonnenlijst ver meldt, kan bij uitzondering reeds op Donderdag worden ge kocht. tember te New-York zal werden gehou den. Het eerste transport Duitscbers, bestaande uit 1200 personen, is uit Slo wakiie naar de Amerikaansche 2one van Duitschland vertrokken. De Hongaarscbe regeering heeft aan dc Britsche. Amerikaansche en Sowjet- Russische gezanten te Boedapest een nota overhandigd betrcifende de vredes regeling, De botsingen tusschen Grieksclie monarchisten en aanhangers der link sche groepeeringen nemen in aantal toe. De communisten beweren, dat 2 a 3 le den van de Eam dagelijks vermoord worden. Gedurende de afgcloopen 2 we ken gaat de „moordcurve" in de regis ters van het hoofdbureau der politie te Athene inderdaad in stijgende lijn. Aan boord van liet passagiersschip Stratlmiore zijn onder anderen ook ex- geinterneerden. bestemd voor Neder land. uit Hongkong aangekomen, Op een vraag van de Finsche dele gatie te Moskou of de bij den wapen stilstand vastgestelde grenzen van Fin land in het vredesverdrag veranderd zul len worden, heeft Stalin geantwoord, dat zulks niet het geval zal zijn. Stalin voegde hieraan toe, dat van alle Duit sche satellietstaten Finland nog iiet best van den oorlog is afgekomen. J v. d. Huls 300 7 101 42.75 B. de Roo 51 7 51 7.28 L. Turk 250 40 32 6.25 E. Bakker 216 40 29 5.40 J. v. Beek 250 38 21 6.57 Jac. Siera 222 38 41 5.85 Jac. v. d. Meer 147 37 24 3.90 -H. Slewe 200 37 31 5.40 H. Vrijburg 200 44 14 4.54 F. Vefstraten 157 44 19 3.56 Uitslag KI. Rustoord 1147 punten, T.O. G. 846 punten. Volgende week de uit wedstrijd te Leiden bij T.O.G. OUDE WETERING Ter herdenking van dc bevrijding zal op Vrijdag 3 Mei des avonds om 8 uur in de Geref. Kerk een bijeenkomst worden gehouden. Sprekers zijn de zeer- eerw. heer pastoor Sarabcr en de wel- eerw heeren ds. A. van Room en ds W. V. d. Bos. Medewerking verleenen dc lieer J. Verwey, orgel en het muziekkorps „Door Gunst Verkregen", van Nieuwe» wetering. RIJPWETERING R.K.S^V, „R.V.V." Zondag j.I. speelde de te Rijpwetering pas opgerich te voetbalver, een vriendscnappeüjken wedstrijd tegen een sterke D.O.S.R.- combinatie uit R'veen, welke verdiend door D.O.S.R. werd gewonnen met 21. Vooraf speelde R.V.V. II tegen D.O.S. II! met als uitslag 2—4) voor de onzen en R.V.V. jun. tegen Weter. Boys itin.. welke wedstrijd door Oude Wetering werd gewonnen met 50. Het ,3c elftal wist een 41 overwin ning te behalen op Oude Wetering. VOORHOUT Zilveren kloosterfeest. Tijdens de receptie van de Herw. Algem. Overste bij zijn zilveren kloosterfeest werd door een comitc van huismoeders een fraaie bloemenmand aangeboden als dank voor de vele en vermoeiende arbeid, weike de broeders aan den dag legden tijdens de hongerwinter door liet beschikbaar stellen van hout en het koken in Jc gaarkeuken voor onze gemeente. Na mens de V.B.O.B. (vereeniging tot be vordering tot opleiding in het bakkers bedrijf) waarvan dc jubilaris reeds ia- ren lang voorzitter was. werd/hem even-' JL'BILARISSENFEEST V.T.L. De Ver. Touwfabrieken (Leiderdorp) «n van 14—16 uur voor tk Uiuu H t.m. I eens een geschenk aangeboden. 'Tijdens 1 tot en met Woerden en omgeving. de feestavond werd een programma ver zorgd door het Amstcrdamsch Knapen koor met het Amstcrdamsch C'onserva torium Strijkorkest onder leiding van Eugène Adolfs. R.K.S.V. „Foreholte". Foreholte 3 Warmunda 2 eindigde in een 03 zege der Warinonders. Foreholte 2 verspeelde een puntje aan S.J.C. 3. Dit was tevens het eerste puntje der Noordwijkers. De 2e elftallers waren bijna den geheelen wedstrijd in de meerderheid, maar pp dc beslissende momenten was het juiste schot zoek. Eindstand 11. Voor Zondag 5 Mei is er een mooi pro gramma aan de Mgr. Broerestraat. Om 12 uur Foreholte 2S.J.C. 2 en te 2 uur ForeholteRoodcnburg 2. Deze match is de le ronde om liet kampioenschap van den Leidschen Voetbalbond. Loop der bevolking. Het aantal in woners van deze gemeente bedroeg op 1 Jan. 1945 4123 personen. Door ge boorte zijn hier bij gekomen 51 mannen en 47 vr., door vestiging 185 m. en 69 vr. Totale vermeerdering van 352 per sonen. Er zijn afgegaan door overlij den 18 m. en 15 vr., door vertrek 323 in. en 164 vr., totaal 520 personen, al- zoo bestond de bevolking op I Jan. '46 uit 2174 m. en 1781 vr. Dus een totaal van 3955 personen. Het kiezersaantal voor deze gemeen te is 1869. Paard op bol. Donderdagavond sloeg een paard met wagen op hol bestuurd door een 8-jarig zoontje van deri heer Ant. Jansze. 't Was een geluk dat de spoorboomen dicht lagen, waardoor het paard tot stilstand kwam. Vlak voor de overweg was de kleine voerman van de wagen afgesprongen eft liep hierdoor eenige schaafwonden op. ZOETERWOUDE Door de besturen der samenwer kende werkgevers- en werkneiners-oi- ganisaties in het landbouwbedrijf der C. B.T.B., de L.T.B. en de Hollandsciie Maatschappij van Landbouw is in een daartoe gehouden bespreking vanaf 29 April 1946 te Alplien aan den Rijn be sloten om voor de maand Mei het vol gende vast te stellen; in afwachting van het nader vaststellen der collectieve ereenkomst A: vaste arbeiders ƒ.38 plus 3 liter melk; B. losse arbeiders 63 cent per uur; C. vaste arbeiders 11 uur; E. losse arbeiders 10 uur per dag j werd beziggehouden. Na de pauze l et te werken. I het V.T.L.-zangkoor o.l.v. den heer v. Dit betreft het gebied in de Rijn- I d. Broek zich in enkele nummers hoo streek vanaf Zoetcrwoudc cn Leiderdorp ren en de feestavond werd besloten waren gisteravond neergestreken in de Stadsgehoorzaal, waar een jubilarissen- feest gevierd werd, dat klonk als een klok. De groote zaal was geheel gc- :r vuld met belangstellenden, toen de dl- tl recteur, de heer J. van Deventer, allen een hartelijk welkom toeriep en er op wees, dat er de laatste jaren geen gele genheid was geweest om een festijn voor jubilarissen te organiseeren. Het is nu 26 jaar geleden, dat de V.T.L. naar Lei derdorp werden overgebracht. Zoo zijd er uit den laatsten tijd tal van zilveren jubilarissen gekomen, maar daarnaast zijn er ook van 30. 35, 40 en 50 jaar. De ze jubilarissen zijn natuurlijk geïmpor teerd; zij komen uit Rotterdam, Maas sluis. Vlaardingen, Edam en zelfs Gro ningen, Leiden viert nu feesct met 48 jubilarissen, maarMaassluis doet het straks met 103 jubilarissen. Dat be wijst, dat er in de V.T.L. een kern zit, het bewijst ook, dat het personeel het in de moeilijke tijden niet slecht heeft gehad. In het bedrijf heerscht sfeer, d.w.z. een wederzlidsch vertrouwen tus schen werkgever en werknemer.. Hierna noodigde spr. de 46 jubilaris- Jjr sen ten tooneele. Het waren de heeren E. Elzenaar en J. Ent, die 50 jaar, C. Karregat, G. van Dijk. L. Dijkxhoorn, K. Karrcgat. B. Kok, die 40 jaar, J. Kok, H. Klip, A. A. Mulder, G. van Rees, A„ Hoppers en P. Ent. die 35 jaar. A. Pooyer. KI. de Boer, P. v. Waardhui zen. P. S. Tol. die 30 jaar, en F. Weil, H Kuilenberg. J. M. v. Weelden. M. Dekker. C. Das. J. Legrand, P. Filippo, P. J. G. Polhuys. D. v. d. Wijngaard, C. Ton. H. Stoute, P. v. Westrienen, H. J. Dingjan, J. J. Chrispijn, J. E. de Water, W. F. Smit, P. Braggaar, J. W. v. Wee ren, D. Barendse, A. Honders, \V. v. Waardhuizen, Pii. v. Waardhui zen, J. Arnoldus, J. Nievaart, W. Jonk, P. H. Kerkvliet, D. Baveiaar. J. Stou- £>y ten en Evert Overdfjk, die 25 jaar in dienst waren. Dc heer J. v. Deventer, die zelf ook 35 dienstjaren er op beeft zitten, over handigde de jubilarissen een fraaie plaquette. Namens de jubilarissen werd een uit voerig woord van dank gesproken door den heer W. F. Smit. Spr. zeide blijde te zijn uitiug te kunnen geven aan dat gene. wat er reeds zoo lang in bet personeel leeft. De V.T.L. zijn uitge groeid tot de grootste fabrieken in Lei den en omgeving. Daarna memoreerde spr de stichting van het ziekenfonds, het pensioenfonds, de aanstelling van een sociale verzorgster en de openstel ling van het crediet. Ook op het gebied van ontspanning na den arbeid is er veel goeds tot stand gekomen. Opgericht wer den een voetbal-, schaak-, tuin- en zang- vereeniging. Dank bracht spr. aan dc directie voor al hetgeen voor het personeel er tijdens dz bezettingsjaren voor het personeel is gedaan en ten slotte dankte hij het feestcomité voor dc voorbereiding van dezen veelbelovenden avond. Daarmede was het officcelc gedeelre ten einde en was het woord aan Paul Ostra en-zijn medewerkers Nel Koeman, Co v. d. Heide Wijma. Jo Viscber. Ser.1- tiel en Max. die in een programma van liedjes, schetsjes, muziek, goochel- en teekeiikunst hun lusten botvierden op een wijze, dat het publiek aangenaam I met een gezellig samenzijn.

De Burcht | 1946 | | pagina 2