OMGEVING alphen aan den rijn leidschendam Burgerwoonhuis noordwijk noordwijkerhout voorschoten voorhout zoeterwoude bioscopen. j TE KÖÖP AAMDEN RUIL" ZO JUIST VERSCHENEN L. J. ROGIER Boekhandel Fa. J. N GEIJER, Botermarkt 261 Stoffeerders en Leerling-Stoffeerders Houtblokken f 3500.- a f 40ÖÖ7- Pooiaardappelen JONGE HONDJES MANGEL Het collectie! arbeidscontract in den landbouw. De leden van de afdeelin- gen Alphen aan den Rijn en Aarlander- ïeen van de drie werkgeversstandsorga- nisaties in den landbouw, t.w. de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Holland sere Maatschappij van Landbouw en de R.K. Land- en Tninbouwbond, verga derden ter bespreking van het collectief arbeidscontract. De heer Joh. de Jong, directeur «van de Chr. Landbouwschool leidde de be sprekingen in met er op te wijzen, dat i bier sprakg is van een landelijk collcc- fief arbeidscontract voor het jaar 1 Mei 1946—30 April 1947. zooals dat contract i thans wordt voorgelegd door de Stichting voor den Landbouw. 5. Het doel van dit nieuwe contract is oni een ordening te krijgen in den chao tische!) toestand, die cr momenteel op dit gebied in den landbouw heerscht. Over het algemeen toonde men veel j waardeering voor den landarbeider. De I meening. dat ook dié menschen reent hebben op een menschwaardig bestaan en op eenigen vrijen tijd, domineerde overwegend. fMen bleek over het algemeen geens zins ongenegen aan dc wenschen voor k een groot deel op grond van sociale overwegingen tegemoet te komen, docli men stelde dan daaraan vast den eisch, I dat de Minister een zoodanige prijs voor i,f de producten zal vaststellen, dat die I uitgaven behoorlijk uit het bedrijf "kun nen worden bestreden. Wat dit laatste betreft lichtte de i'övoorzitter nog toe, dat naar zijn niee- 33 ning de vaststelling der prijzen wacht op het afsluiten van dit collectief con- '0» tract. De Minister heeft de prijzen nog t)ij1 niet willen bekend maken, op verzoek pn van de St. v. d. L. IZ Ook werd de wensch geopperd, dat ook de loonen in andere bedrijwen zul- j len worden gestabiliseerd en dat de landarbeiders zich dan ook aan genoemd contract zullen moeten houden en de landbouwbedrijven niet zullen mogen 1 verlaten in ruil voor andere bedrijven. Voorts werd de wenschelijkheid naar voren gebracht, om den opzegtermijn 'j niet op 3, doch op 1 maand te - stel len Door enkelen werd weinig vertrouwen gesteld in de toegezegde prijzcnvaststel- ling en werd gewezen op den toestand in de tuinbouw, waar ook een collec tief arbeidscontract bestaat en waar de werkgever nog geen cent voor zijn sla krijgt. Nadat er ook, van uit een Christelijk standpunt bezien, werd gewezen op den socialen plicht van werkgever ten op zichte van den werkgever en 'er door meerderen werd aangedrongen op meer >1 tegemoetkomendheid jegens den arbei- der, aan wien dan ook plichten kunnen 1 worden opgelegd, werd in principe be- 3[ sloten tot het aangaan van een col- t lectief arbeidsovereenkomst. Een kleine minderheid stemde tegen. Voorts maakten de voorstellen met be- trekking tot de arbeidstijden, het uur- loon en den vrijen Zaterdagmiddag en den vrijen Zondag een punt van bespre- l# king uit waarbij de navolgende tegen voorstellen werden ingediend: a. De arbeidstijden vast te stellen op 3400 werkuren per jaar, hetgeen neerkomt op 61K uur per week, voor vaste arbei- 55 ders en op 3000 werkuren per jaar of tewel op 50 werkuren per week voor M de losse arbeiders. (Voorstel werkne- lljmers luidt: resp. 3200 en 2600 werkuren fper jaar), b. Het uurloon voor vaste IQ! arbeiders aan te nemen op ƒ0.72, vol- rö gens voorstel werknemers, doch dat van de losse arbeiders te stellen op 1 0.70 in tegenstelling met het voorstel m dat eveneens 0.72 behelst, c. Vacan- tieregeling te handhaven op 3 volle werkdagen in den zomer en 3 volle werkdagen in den winter, zooals dat -tot nu toe gebruikelijk is. Tegen vrijen I, Zaterdagmiddag en den Zondag werden J algemeen ernstige bezwaren gemaakt, j Voorgesteld .werd om ter compensatie laan te bieden om de vier weken één I Zondagmiddag, in het tijdvak van 15 Nov.—15 Maart. Voorts handhaving om 1,8 Zaterdagmiddagen volledig te werken fop normaal contractloon. Rijksonderwijs in administratie voor land- en tuinbouw. Opgeleid door de keren Joh. de Jong en P. J. Smit, be haalden te Utrecht de navolgende per sonen het diploma Rijksonderwijs in ad- ministiatie voor den land- en tuin bouw: L. Maas, T. Da velaar, E. Treur, G. Verbeij, J. Kranenburg, A. Kranen burg, L. v. Galen. W. Doelman, K. Doel man, J. A. Kool, J. Kempe, A. van Niekcrk en J. van Dorp, allen wonende te Alphen aan den Rijn. Voorts G. van Om me ring, J. v. Ommering, A. Ver burg, P. Verburg, P. Buitelaar, C. Op- pelaar en P. Meerkerk, te Zwammer- dam en L. de Graag te Bodegraven. Kath. Volkspartij. Voorfoopige candi- datcnlijst gemeenteraad. De plaatse lijke afdeeling van de Kath. Volkspartij vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. J. v. Capcl. Ingekomen was een schrijven van de Kaïncr-Centrale te Leiden met betrekking tot het stemmen in andere gemeenten. Medegedeeld werd, dat onze plaats genoot. de heer A. J. M. Korver, de '9e plaats heeft bezet op de candidatenlijst voor de Provinciale Staten. Op 13 Mei komt dr. Jos. de Boer, dir. R.K. Meisjeslyceum te Den Haag en voorzitter R.K. Bond van Onderwijzend- personeel en van den Bond voor groote gezinnen spreken. De secretaris, de heer P. M. Vink, bracht na zijn keurig verzorgde notulen ook verslag uit van de vergadering van den Statenkieskring te Gouda, welke op 23 Maart werd gehouden. Ook dit ver slag was overzichtelijk en gaf een le vendig beeld vaii wat er in de partij heerscht. In overleg met de afdeeling van Aar- landerveen werd besloten om 12 can- didaten te stellen voor den gemeente raad, van welke de 3e en de 7e plaats zal worden beschikbaar gesteld voor genoemde afdeeling. De verwachting werd uitgesproken, dat men met veel inspanning wellicht vier zetels zal kunnen veroveren. Als voorloopige candidaten werden èn door het bestuur èn door de leden, in aphabetische volgorde, de navolgen de personen gesteld: G. v. d. Brink, C. M. Deerenberg, W. Hoogerwerff, H. S. Krofft, A. E. Ruijssenaars, L. C Slootjes, N. J. Verkleij, G. Vreeswijk en P. L. Wols. De candidaten van afd. Aarlanderveen worden door die afdeeling gesteld en waren nog niet bekend. E- bestaat tot 3 Mei nog de gelegen heid aanvulling hierop toe te passen, mits schriftelijk en door minstens 15 le den onderteekend, de lijst wordt inge diend bij het bestuur. Op Zondag 26 Mei vindt de groslijst- stemming plaats. Dinsdag 30 April a.s. des avonds 8 uur, vindt in het Raadhuis te Leidschen- dam het vierde, voor dit seizoen tevens laatste concert plaats van de serie „Raadhuisconcerten". Deze concerten beginnen in een steeds wijderen kring bekend te worden om de geheel aparte sfeer van intimiteit en kunstzinnigheid, die ons mooie Leid- schendamsche raadhuis aan deze gebeur tenissen verleent. Het slotconcert, dat een waardige be kroning belooft te worden van de serie, zal worden gegeven door twee Leid- schendamsche inge«etencn. n.l. den heer Joh. .C.uetlich, solo-cellist en het Rot terdamse!^ Philharmonisch Orkest, aan den vleug'el gesecondeerd door Me\r. Nellie StrengPieters: twee namen, die in de Nederlandsche muziekwereld een goeden klank hebben. Moge ook voor dit concert de opkomst van het publiek zóó zijn, dat plannen gevormd kunnen worden om aai» deze concerten in een of anderen vorm een meer permanent karakter te geven. Kaarten a 2.zijn verkrijgbaar aan de volgende adressen: Leidschendapi: Veurscliestraatweg 181, Veurschstraatweg 23, Kon. Wilhelmina- laan 1, Voorburgscheweg 81, Mauve- ban 6, Damlaan 61, Vlietweg 11, Prins Hendriklaan 27, fa. J. F. Bleijs, Dam straat 37. Voorburg: Weverslaan 36, Park Leeu- wenbergh 70, Sigarenmag. Ouwehand, Opwijckstr 3. Boekhandel St. Martijn Heerenstraat 10—12, (tel. 778076). LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge; meente kwam in vergadering bijeen on der voorzitterschap van den loco-bur gemeester, den heer J. W. A. Lefeber. De voorzitter deelde mede, dat B. en. W. in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Leiden, de navolgende voordracht hebben opge maakt: 1. mej. M. J. van Lelyveld van |lTe koop, een flink met groote schuur, boom gaard, tuin en veel ruim te. Tevens groote vlag met twee wimpels, te rui len voor vitrage. Bevr.: Weipoortscheweg 95, Zoe- terwoude. 6875 Cingelshoude, uit Uddel; 2. méj. Tr. Toxopeus, uit Nieuwhuizen en 3. inej. G. ten Bergen, uit N. Dordrecht. Over deze sollicitanten gaf spr. inlichtingen. Door de leden werd opgemerkt, dat bij deze benoeming de oudercommissie niet gekend is en verzocht dit in den vevolge wel te doen. De inlichtingen, welke inen van de No. 2 en 3 hebben gehad vond men zeer oppervliakkig, ter wijl men het wenschelijk vond, dat de te benoemen onderwijzeres de akte Fransch bezat. De voorzitter deelde hierop mede, dat het aantal sollicitanten niet zeer groot was en de keuze derhalve beperkt. Met de geuite wenschen zal in den vervolge, wanneer zulks mogelijk is, rekening worden gehouden. Na gehouden stemming bleek tot on derwijzeres aan de openbare lagere school benoemd te zijn mei. M. J. van Lelyveld van Cingelshoude, uit Uddel, no. 1 der voordracht. Bij de rondvraag bracht de heer Tibboel liet vervoerswezen ter sprake en vroeg of Burg. en Weth. niet konden bewerkstelligen, dat in Lisse wederom stoptreinen kwamen. Dat er hier geen stoptreinen stoppen is belemmerend voor het reizend publiek. De Tieer Randsdorp wees op de nale ving van de verkeèrsregelen voor den Grachtweg. Momenteel wordt hiermede de hand gelicht. De heer van Kesteren achtte de deso late toestand van de Kanaalstraat niet langer houdbaar en vroeg or hierin niet spoedig verbetering kou worden ge bracht. De lieer Koomen vroeg verbetering van liet wegdek van de Akervoorder- laan, omdat deze laan vol putten zit en dit z.i. niet langer kon voortduren. De voorzitter zal deze punten in de vergadering van B. en W. nader be spreken, waarna hij de vergadering sloot. Jan Zwanenbrug misère. Bij de aan blik der bouw van de Jan Zwanenbrug. waren wij de laatste dagen hoopvol ge stemd en van bevoegde zijde was reeds opgegeven, dat de rechtstrceksche tram verbinding naar Noordwijk de* eerste week van Mei tot stand zou komen. Deze illusies gaan echter niet op, want dc bintlagen, waarop de rails reeds be vestigd waren zijn afgekeurd. Men is nu weer rustig bezig om het zaakje af te breken. Hoe lang nog? Herdenking Mei 1945. De herdenking van de bevrijding van het vaderland op 3 en 4 Mei a.s. zal op eenvoudige wijze plaats vinden. Op 3 Mei Vrijdagavond om 6 uur uit steken der vlaggen halfstok voor de doodenherdenking. Kwart voor 8 opstel len van het defié op den Dorpsringweg. In stilte w.ordt dan gegaan naar het St. dezefkerkhof waar de eenige der ge vallenen van ons dorp ligt begraven, n.l. Petrus de Winter, die te Katwijk sneuvelde in den strijd om het vlieg veld Valkenburg. De stoet begeeft zich, na de kranslegging naar het kruis vóór het raadhuis ter herdenking van alle ge vallenen yan ons dorp. Zaterdag 4 Mei om 6 uur H. Mis van Requiem voor de gesneuvelden in de St. Jozefkerk en om half 7 v.m. in de St. Victorkerk. 11 uur v.m. nationale herdenking 1 minuut stilte aangegeven door siren®. Om 2 uur feestelijke ingebruikneming der klok van de gemeentetoren. Daarna mu zikale rondwandeling naar het terrein waar de stoelendans wordt gehouden. Des avonds om 9 uur concert. Zondag 5 Mei dankdiensten in alle kerken. Boomplanting. De eerste boomen zijn door de schooljeugd in deze ge meente geplant. Zooals ook elders zijn in deze gemeente nagenoeg alle boo men in den beruchtcn winter van 1944- '45 omgehakt en verstookt. Eén van de taken van de commissie voor land- schapszorg was het -aanzien van de ge meente te verbeteren en te verfraaien Een zeer goede gedachte was het de jeugd bij deze verbetering te betrekken en daarvoor waren de kinderen van de bewoners van het Burgemeester Ver- nèdepark en omgeving bijeengeroepen op de binnenplaats achter het Raadhuis. Ieder meisje of jongen krijgt een eigen boom in het Burgemeester Vernèdepark en de omliggende straten en zoodra er met hun boom iets gebeurt, moeten zij dit bij den plantsoendienst melden. Burg. Stand. Geboren: Debora Ma ria Jacoba d. van J. ter Borg en M. J. van Veen; Helena Maria Agnes d. van J. J. Schrama en E. M. Krabbe; Gerar- dus Theodorus z. van J. Th. van der Laan en C. C. van Wissen. R.K. Sportver. „Foreholte". Zondag thuis Foreholte 3Warmunda 2, aan vang 12 uur. Dat zal voor de onzen wel een zware opgaaf zijn. Maar geeft den tegenstanders nu eens goed partij! Om 2 uur S.J.C. 3Foreholte 2 eveneens aan de Mgr. Broerestraat. Een wedstrijd waar de uitslag in liet voordeel van Fo reholte kan uitloopen, mits er zoo ge speeld wordt als 2en Paaschdag. R.K. Sportver. „St. Jan". A.s. Zon dag 28 April speelt „St. Jan 11" om twee uur op het terrein a. d Stompwijksche- weg, tegen VVLV II, uit Voorschoten. De uitwedstrijd tegen deze ploeg werd verloren, doch gezien het spel van de laatste wedstrijden hebben onze jongens een redelijke kans. Open spel en het vlug afgeven van de bal, schept de meeste kansen. HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN MGR. \V. BOUTER. Onder verwijzing naar liet berichtje in het voorlaatste nummer van Sursuin Corda, waarin de meer dan deplorabele toestand van Mgr. Bouter's bisdom te Nellore (Br.-I.) wordt geschetst, maken wij onze lezers er nogmaals op attent, dat giften ter gelegenheid van zijn zilve ren priesterfeest dankbaar worden aan vaard e.v.t. op giro 198870 van J. van Hafteveld, Zeernanlaan 37, Leiden met bijvoeging voor Mgr. Bonter en de Fa. J. N. Geyer, Botermarkt 6, Leiden, Giro 7741. Luxor. De verzetsbeweging en ille gale strijd tegen het Nazi-regime is na tuurlijk een dankbaar object geweest vcor de filmproducenten en naast de verschillende films van dien aard uit de ons omringende Unden neemt de rolprent ,,2000 Vrouwen" een goede plaats in. Het is een Engelsche film, waarin de geschiedenis verhaald wordt van ette lijke honderden vrouwen van Engelsche nationaliteit, die in Frankrijk woonden en daar geïnterneerd werden. Dit ge schiedde in een luxueus hotel, waar de dames ondanks dat zij haar eigen huis houden moesten doen toch vrij be hoorlijk leefden. De verzetsbeweging tierde hier welig, vooral toen drie Ca- nadeezen van een neergeschoten vlieg tuig hun toevlucht hier zochten en von den en ten slotte konden vluchen. Een film met spanning met romantiek, met goed spel en tal van komische momen ten Een film, welke het ongetwijfeld best zal doen. Daarnaast een uitgebreid overzicht van binnen- en buitenlandsch nieuws. Gasino. Na het wekelijksche jour naal draait de fillto ..Dc Koning gaat op stap", waarin de geschiedenis eenig ge weld wordt aangedaan om een luchtig en amusant verhaal mogelijkheden tot ont wikkeling te geven. En het i s amusant. Hoewel het Engelschen en Amerikanen niet ligt om voor Dtiitscher te spelen, ontstaat hierdoor een komisch bij-accent, waardoor het gemis van het typisch Duische eenigszins wordt goedgemaakt. Het geheel is een vermakelijke geschie denis geworden waarbij de koning wer kelijk een dag heelemaal ;,uit" is. Zelfs uit de macht van zijn grootmoeder. RADIO Is uw Radio defect? Bel. 24244 DE RADIOTECHXISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingcz. Med. 6858 voor Zondag. HILVERSUM I, 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Uitzending v. h. platteland; 8.30 Gram.muz.9.P. G. Moen: „De ontwikkeling en de pers pectieven van het instituut volkstuinen"; 9.15 Orgelspel door Johan Jong; 10.— Zondagshalfuur; 12.Harpkwartet; 12.30 Wat vrouwen op het hart hebben; 12.40 Pierre Palla. orgel; 1.Nieuws; 1.15 D. v. d. Linden e. z. Mctropolc- ork.; 1.50 De spoorwegen spréken; 2. Engelsche volksliedjes. 2.05 Boekbesprc king; 2.30 Het Stafmuziekkorps van de Amsterdamsche Politie; 3.20 Film- praatje; 3.35 Kamermuziek; 4.15 Vroo- lijke gram.pl.; 4.30 Reportage van de Hockey-wedstrijd BelgiëNederland; 5. Gesprekken met luisteraars; 5.30 De avonturen van Oome Keesje; 6.— Nieuws en sportuitslagen; 6.15 Omroep ork. o.l.v. B. Silbermann; 6.30 Progr. Ned. Strijdkrachten; 7.Omroepork. 7.10 Van alle kanten bekeken; 7.30 Bra- vour en Charme; 8.Nieuws; 8.05 Ru briek ten behoeve van den Landbouw; 8.12 Opera-concert; 9.15 Hoorspel; 9.50 Renova-Septet; 10.15 Actualiteiten; 10.30 Veel gevraagde symphonische wer ken; 11.Nieuws; 11.15 The Red, White and Blue Stars; 11.45.... En Pa- blo Casals besluit dezen dag. HILVERSUM II. 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Van man tot man; 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Com posities van Schubert; 10.Hoogmis; 11.15 Pianomuz. van Debussy; 11.30 So nate in G. gr. t., voor 2 fluiten en cla- vecinibel: 11.45 ..De Heilige van den dag"; 11.55 Kwartet in Bes gr. t. op. 76 no. 4 Haydn; 12.15 .,ln 't Boeckhuys"; 12.30 Ensemble Nina Dolce; 1.Nieuws; I.15 Progr.-overz.; 1.20 Het Sextet H. de Groot; 1.35 De Vlaamsche literator prof. F. de Backer spreekt; 1.50 Ver volg Sextet T. de Groot; 2.Prome nade ork.; 2.45 B. Lowey, sopraan, N. Blok, sopraan, J. v. Wering, clavecim- bel. R. Wynalda, cello; 3.Apologie door prof. dr. J. B. Kors; 3.20 Vervolg zang, clavecimbel en cello; 3.30 „Rivie- ra-Ork.; 4.Nachtvorstverwachting, daarna Ziekenlof; 4.30 Hartevelt-Kwar- tet; 5.Gewijde muz.6.45 Opnamen van Ned. organisten: 7.30 Nieuws; 7.45 „Kampvuren langs den evenaar"; 8. Nieuws; 8.05 Stiehtsch Kamerork.8.45 Puzzle-rubriek; 9.Hetty Verbeek zingt en vertelt; 9.45 Bekende fragmen ten uit „Faust", Gounod; 10.Nieuws; 10.15 Avondgebed; 10.30 J. Brill's Con tinental Quintet; 11...Zoo reizen wij over de wereld"; 11.30 ..En ten slotte..." i voor Maandag. HILVERSUM I. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Gram.muz.; 8.Nieuws; 8.15 „Öch- tendrhythme"; 8.45 Kamermuz.9.15 Morgenwjjding; 9.30 „Arbeidsvitaminen"; 10.30 Korte gespreken; 10.35 Pianoreci tal; 11.— ..Kleuters kijken in boeken'; II.15 J. Toet. mezzo-sopraan, J. Kol vers, piano; 11.45 Berichten over be- j vrijde krijgsgevangenen uit 't Verre Oosten; 12.Het Lyra-Trio; 12.30 ,.ln t Spionnetje"; 12.35 Frans Poptie en ork.; 1.Nieuws; 1.15 Vaudeville-ork. 2 Wat vinden vrouwen van de poli tiek! 2.20 Fluit en piano; 2 40 Pianore cital: 3.Voordracht 3.20 „Bonbou- nière"; 4.30 Kinderkoren: 4.45 Vroolijke oordracht; 5.J. v. Opstal, clarinet, R. Verhoog, piano: 5.30 Roode Kruis- praatje: 5.35 The Red-White and Blue Stars; 6.Nieuws; 6.15 Weeroverzicht 6.18 De tenor John Mc. Carthy; 6.30 Progr. Ned. Strijdkr.; 7.En nu naar bed!; 7.05 Pianorecital; 7.15 De partementale uitzending; 7.30 Pianoreci tal; 7.45 Tooneelbeschouwing: 8. Nieuws; 8.05 Kath. Volkspartij; b.25 The Remancers m.m.v. The Swinging Nigh tingales; 9.05 Hoorspel: 10.Oude be kende melodieën: 10.30 Sing College; 11.Nieuws; 11.15 Ensemble Geza Kiss; 11.45 Philad. Symphonic-ork. HILVERSUM II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Het Basilica Koor; 7.45 Een woord voor den dag; 8.Nieuws; 8.15 Progr.- overz.; 8.20 Morgenconcert; 9.15 Och tendbezoek bij onze jonge zieken; 9.30 Waterstanden en Politieber.9.50 Boyd Neel's Strijkórk.10.20 Zangpl.11.— Gram.muz.; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Altvioolrecital; 12.— Gooilanders: 1.Nieuws; 1.15 Progr.- overz.; 1.20 The Minstrels o.l.v. G. Val- ten; 2.J. L. Schouten; 2.20 Kopen- haagsch Academisch Koor; 2.30 Ornroep- kamerork.; 3.30 Liederen-recital; 4.15 H. Hambourg, piano, 5.Stalmuzlek- corps van de Amsterdamsche Politie; 5.50 All Round; Sextet Stanley James, orgel; 6.45 Sportpraatjc; 7.Nieuws; 7.15 Progr.-overz.; 7.20 Gram.muz.; 8.Nieuws; 8.05 „Dc tabaksteelt in Ne derland"; 8.20 Herdenking van de be vrijding van het concentratiekamp Da chau; 10.Nieuws; 10.15 Na het nieuws; 10.50 Negende Symphonie in d. kl. t., Bruckner. Gevraagd een 6880 R.K. MEISJE bij G. M. v. d. Voorn, Bakkerij. Hoogmade. iWare windbuks merk Diana, tegen broodroos ter of electr. keteltje 220 jvolt, event, met bijbeta- ing. Kam. Onneslaan 3. prachtige witte bruids japon „maatwerk" maat 40, een paar wit lederen schoenen, nieuw, maat 37 Rijn en Schiekade 67, 2 x bellen. 6863 prachtig Bovenhuis op gezellige stand, alles zon zijde, in ruil voor heel huis m. tuin in Leiden of Oegstgeest. Br. bur. van dit blad onder no. 6862. VERLOREN 2de Paaschdag gaande vSn R.a.veen naar Oud- Ade een zwarte beugel- damestasch met inhoud". Tegen bel. ter. te bez. aan het Kantoor van de P.B. H..Noordeinde 17, te Roe- lofarendsveen. 6890 Geschiedenis van het Katholicisme in Noord- Nederland in delóeen 17e eeuw In geheel linnen band prijs 1 '20. gevraagd. Prettige werkkring en goed loon. Haagsche Clubfauteuiliabriek (C. Jaket) V«urscheweg 178 Voorschoten Telef. 435 (halte de Gouden Leeuw, N.Z.H.T.M.) b£>73 Dennen-takkenbossen, Eiken- en Berkenboomen- stokken in elke hoeveel heid te koop. prijs billijk, uti voorraad leverbaar. G. A. Sassen, Maredijk 45, Leiden, Tel. 24412. te leen gevraagd in groot bedrijf voor één of twee jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 6872. Alle soorten 6895 aangeb. m. spruiten door A. H. Kuipers, Kerkstraat 84, Tel. 406, Noordwijker- hout. Te koop 4 lieve gezonde Stille Rijn 8, 1 x bellen. te koop aafigeb. z.g.a.n. Br. bur. v. d. hl. no. 6881. RUILEN 1 p. z.g.a.n. bruine slan genled. damesmolières J-t hak, maat 37J/j, voor damesschoenenbon. Br. onder lett. M R. Paauw, Kantoorboekhandel, Roe- lofarendsveen. 6889 AANGEBODEN Rok-costuum, Smoking- costuum, kl. maat, zeer geschikt voor kellner, en een pracht blauwe Over jas. peerenstraat 118.

De Burcht | 1946 | | pagina 7