67, OMGEVING Distributienieuws Van den held Jan Trompetter ALPHEN AAN DEN RIJN Alphenscbe W'andelsportvcr. Vojr de tweede maal organiseert de Alpiién- scbe Wandelsportvereeniging (A.W.S. V) een propagandawandeltocht en wel over 20 en 30 K.M. op i weeden Paasch- dag (22 April). Het parcours is gebeel nieuw en de moeite wel waard door.- wandeld te ^vorden. Aan de eerste tocht is de deelname vrij voor alle leettijden, aan de tweede een ter vanaf 14 j. De start vindt plaats respectievelijk des morgens te 10 en 11 uur, vanaf ho tel „'Lor", Stationsstraat. leetr die dezeit tocht volbrengt, krijgt een herinnering, terwijl er ook grocps- pnjaen bescliiKbaar zijn/ Ernstige aanvaring op de Gouwe.* Ter hoogte van de Waterinachine voer 1-et motorschip „Zeluenrust" van schip per C. W. te Woubrugge, in de Gouwe met dusdanige kracht tegen het motor schip „Geertruida" van schipper C. de B. te Oudewater, dat laatstgenoemde aan den voorsteven bakboordzijde 2 me ter werd ingedrukt. Het eerstgenoemde schip is doorgevaren, zonder dat de eige naar zich om het geval bekommerde. De politie heeft de zaak in handen. Examen. Onze plaatsgenoot de beer G. v. Tuijl slaagde te Utrecht voor bet le gedeelte tandarts-examen. Burg. Stand. Geboren: Marinus z. van A. J. Reumermann en M. van Lien- den; Martina Maria jd. van M. Ripping en J. M. Hcenk; Plonia d. van L. Kraan er» J. van Kuylenburg; Neeltje d. van T. van Oosterom en H. de Vries; Hendri- kus Clemens Maria z. van H. A. van Engelen en E. van Gelder; Neeltje d. v. D. Hoogendoorn en J. A. Bekebrede; Cornelia d. van J. A. Bons en E. Ver boef; Margje Lisa d. van M. Tatje en S. Masanowa; Adrianus z. van J. J. de Groot en A. van Hemert; Martin Jacoba Anna z. van J. L. van Zeijl en J. A. Va neman; Emma d. van P. van Oosterom en C. J. Vermeij; Maria Aletta d. van B. Ykema en W. Vis; Frans Willem z. van M. Verkerk en G. A. Hoogteijling. Ondertrouwd: Gerrit Burggraaf 25 j. te Zwammerdam en Maria Lageweij 21 j.Johannes Simon Joseph de Jong 32 j. en Johanna Dorothea Jansen 25 jaar: Henricus Coeleveld 23 j. en Grietje Kam ping 18 j.; Cornelis Lagendijk 21 j. en Johanna Petronella Rademaker 23 j. Petrus Martinus Stuijver 46 jaar en Eli sabeth Helena van Went 49 j. Gehuwd: Jan Hendrik Spelt en Sientje Zwaan; Jan Willem Blotn en Cornelia de Jong; Gerrit Scholten en Barbara van der Meij; Gerrit Burggraaf en Ma ria Lagerweij. Overleden; Gerrit Verkerk 73 j.geil met Grieetje van Dijk. KATWIJK AAN DEN RIJN Hedenavond half acht vergadering van den Raad. Op de agenda staat o.m. Voorstel tot benoeming van een direc teur voor de bedrijven voor gas, water en electriciteit. Voorstel tot wijziging van de verordening op het leggen van gas-, water- en electr. leidingen in de gemeente. Kunst. Voor de Katwijk Kunstkring hoopt 25 April te komen declameeren de voor dachtskunstena res Charlotte Koeh- ler. Het programma vermeldt declama tie uit ..Hooglied" en Judith". RADIO voor Donderdag. HILVERSUM 1, .301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.muz.8.Nieuws; 8.15 Gram.pl.; 8.45 Mozartconcert; 9.15 Morgenwijding, 9.30 Arbeidsvitaminen; 10.30 Korte ge sprekken; 10.35 Vioolrecital; 11.— Nut tig en noodig; 11.10 Ork. G. Valten: 11.45 Berichten over bevrijde krijgsge vangenen uit het Verre Oosten; 12.— Franz von Suppé; 12.30 Pierre Palla. concertorgel; 1.— Nieuws; 1.15 Orkest Malando; 2.— De vrouw binnen en bui ten haar huis; 2.20 Het Nederl. Strijk kwartet; 3.— „Sterren en Sterretjes"; 3.20 „Confetti"; 5.— AVRO-Kaleidos- coop door R. Fcenstra; 5.30 AVRO-Mu- sette-orkest o.l.v. F. v. Cappelle; 6. Nieuws; 6.15 Weeroverz; 6.18 The Red- White and Blue Stars; 6.45 Sportpraat- je; 7.En nu naar bed!; 7.05 Harpkwartet; 7.30 Progr. Ned. Strijdkr. 8.— Nieuws; 8.25 Voorjaarspotpurri 9— Rosa Spier, harp met orgelbegelei ding van Pierre Palla; 9.15 Radio Philh. Ork.; 9.45 Meditatie; 10.— Bach- concert; 10.30 Ouderen en jongeren; 10.40 Ned. Kamerkoor; 11.Nieuws; 11.15 Passiemuziek. HILVERSUM II, 415 M. 7.—Nieuws; 7.15 Ochtendgyinn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Edwin Fischer s Ka- merork.; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.- overz.; 8.20 De plechtigheden' van den Witten Donderdag; 9.30 Waterstanden politieber.9.45 Deopold Stokowsky di rigeert; 10.— Orgelmuz.; 10.45 Russische kerkkorert; 11.— Radio Ziekenbezoek; 11.45 Blokfluit, viool en cello; 12.15 Voordracht; 12.30 Luncljeonmert1. Nieuws; 1.15 Vervolg Lunchconcert; 1.45 Vraaggesprek; 2.Melodia; 2.40 Causerie voor de vrouw; Bachprogr., 3 30 Zangrecntal; 4.— Nachtvorstver wachting: 4.45 Gram.muz.; 5.— Het Rijk overzee; 5.10 Gram.muz.; 5.30 Ned. helpt lndic; 5.35 Pianorecital; 6.05 Mo- zartprogr.6.15 Mandolinata; 7. Nieuws-, 7.15 Progr.-overz.7.20 Be roemde zangeressen; 7.50 Gram.muz.; Nieuws; 8.05 Feg. Voor!. Dienst; 8.20 Apollo; 8,50 Koor o.l.v. W. Wey- 1.1 lid; 9.30 Orgelmuz.; 10.Nieuws; 10 15 Na het nieuws; 10.30 Trio Pas- tuier; 11.15 Avoadcouccrt. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Bij de vorige ge meenteraadsverkiezing telde de gemeen te nog geen 10.000 inwoners. Nu het aantal thans de 10.000 heeft overschre den zal het aantal leden van den ge meenteraad -met 2 vermeerderd moeten worden. De Raad zal dus na de verkie zing niet meer uit 73 doch uit 15 leden moeten bestaan. Het vermoeden bestaat, dat de Kath. Volkspartij het deze Jceer tot 8 leden zal kunnen brengen. Het zal echter noodzakelijk zijn, dat de Volks partij een gedegen propaganda gaat ma ken en met een lijst van candidaten komt, welke voor de kiezers aantrekke lijk is. Zonder twijfel kan gezegd wor den, dat de Katholieke partij door een al te eenzijdige afvaardiging naar den gemeenteraad voor velen geen aantrek king heeft. Door die eenzijdige afvaar diging is ook de democratie in het ge drang gekomen. Naast de kwantiteit moet vooral ook gelet worden op de kwaliteit van de katholieke afvaardi ging te meer daar door de concentratie van eenige politieke partijen te ver wachten is dat de tegenpartij meer het intellect naar voren zal brengen. Indien de Volkspartij daarmede gelijke tred wil houden dan zullen £r alleszins bekwame candidaten gezocht moeten worden. In onzen gemeenteraad heeft jaren lang een van de katholieke leden steeds zijn eigen persoonlijk belang verdedigd, waardoor juist vele kiezers zich van liet actief medeleven met de partij hebben teruggetrokken. Verder is het van belang er nog eens aan te herinne ren, dat b.v. prof. Anlbete meer ge streden en bereikt heeft voor de arbei dende klasse dan onze specifieke arbei dersafgevaardigden en toch kwam hij niet voort uit een z.g. arbeidersgezin. Het samenstellen van een candidaten- lijst vraagt veel wijsheid en de kiezers verwachten, dat die lijst een toonbeeld is van democratie wat niet wil zeggen dat aan één maatschappeliiken stand de overhand gegeven wordt. Burg. Stand. Geboren: Gerardus Jo hannes Petrus Albertus Marie z. van A. Koot en M. A. van Haastert; Robertus Gerardus z. van C. M. A. Peeters en H. D._ A. van Heyst; Martinus Wilhel mus Cornelis Maria z. van H. J. van Marwijk en A. M. Loebker; Albertus Johannes Maria z. van A. M. de Ko- nink en D. Smits; Conradus AntoniuS Johannes z. van P. J. Mooiman en A. A. van Schie; Anna «Catharina Maria d. van J. W. v. d. Meer en B. J. Spring in 't Veld; Jacobus Petrus z. van J. P. van Bohcemen en C. Th. Suykerland; Clemens Maria Franciscus z. van P. Ten nissen en Th. M. de Hoogh; Jozeiine Gerdina Johanna Gemma d. van L. La- mens en W. H. Akkermans; Leonardus Lambertus Christiaan z. van H. Hane- veld en H. J. v. d. Helm; Edward Si- tr.orf Henry z. van W. van der Voorde en C. Waasdorp. Ondertrouwd: Douwe Hoekstra 29 j. en Maria A. j. Verhage 22 j.Johannes G. dc Wit 29 j. en Johanna M. v. d. Meer 26 j.; Arnoldus J. A. van Rijn 40 j. en Hendrika W. van Swieten 31 j. Larbertus G. de Koning. 29 j. en Fran- cina H. M. Al 25 j.Peter W. J. van de Tas 28 j. en Johanna M. Paarde- kooper 25 j.; Albertus J. Groenedijk 28 j. en Wilhelmina W. E. Belt 30 j.Pe trus A. Waayer 29 j. en Anna C van den Bosch 26 j.Leornardus G. Luiten 29 j. en Cornelia M. Waayer 23 j.Ja cobus Kroon 28 j. en Hendrika Olieman 27 j."Cornelus van Veen 31 J. en Ca- tharina Johanna van Summeren 31 j. Petrus' Jacobus Maria Abraham 26 j. en Maria Petronella IJkens 21 j. Getrouwd: Abraham Brenkman 60 j. en Elisabeth C. Haken 50 j.Wilhel mus M. Lexmond 24 j. en Maria A. van den Bosch 2! j.Johannes Starrenburg 25 j. en Rimtje Cuperus 22 j. Overleden: Matheus Josephus Hul- schers 68 j. echtgenoot van J. de Rooy. ROELOFARENDSVEEN Wet. Boys I—DOSR >1 0—1. Voor een talrijk publiek hebben de DOSR- spelers hun oude reputatie hoog gehou den door de beide punten uit de wed strijd mee naar huis te nemen. Dit wil echter nog niet zeggen, dat zijner goed voor gevoetbald hebben. Zij speelden al leen iets minder slecht dan de Wet. Boys. «.Vurig en enthousiast werd van den beginne af door beide ploegen aan gevallen, maar de doelvcrdcdigers kre gen geen moeilijk werk te verrichten. R^eds spoedig was een groote fout In de achterhoede van Wet. Boys de oor zaak, dat D. v. Zanten voor DOSR een doelpunt maakte. Daarna hadden ook te Wet. Boys succes aan de andere zijde, maar een der backs 'redde door hands in een kluwe van spelers, hetwelk de scheidsrechter terecht onmogelijk kon constateeren. In de tweede helft werd niet gescoord. De wedstrijd werd niet ■enthousiast meer gespeeld. DOSR was overwegend wat sterker, maar keeper v. d. Meer bij Wet. Boys toonde uit het goede hout gesneden te zijn. Wet. Roys 111 speelden vooraf tegen DOSR III en verloren met 17. Ook Wet. Boys II! moesten het onderspit del ven n.l. niet 15. VOORHOUT R.K.S.V. „Foreholte". Foreholte Lisse 3 1I. Onder geweldige belang stelling werd deze huldigingswedstrijd gespeeid. Vooraf werden felicitaties uitgesproken namens de L.V.B.de sup portersver., junioren, Verkennerij, voor zitter van Foreholte. voetbalver. Lisse en door de muziekver. ..St. Cecilia", welke de wedstrijd nog met eenige mar- schen opluisterde. De aanvoerder van Foreholte I ontving zeer vele bloemen en dankte allen voor deze spontane hulde. Het eerste kwartier is een verkennen aan belde zijden. Lisse heeft ererst suc ces, als de Foreholtekeeper een zeer gemakkelijke bal maar ten deele stopt 0—1. Foreholte niet ontmoedigd be houd het beste van het spel en vaak ontkomt Lisse ternauwernood aan een doorboring. Voor de rust maakt Fore holte door den midvoor gelijk 1-1. In de tweede helft is Foreholte weer sterker, maar dan vinden ze in de Lisse- achterhoede met den keeper aan het hoofd een geweldig struikelblok. Nog 1 maal doelpunt Foreh. doch deze werd wegens buitenspel geannuleerd en komt het einde met een verdeeling der pun ten. Foreholte Jun.Teylingen Jun. 03. Warmunda 3Foreholte 3 60. Uitreiking bonkaarten KL 606 en Brandstoiienkaart T 606. Met verwij zing naar het desbetreffende persbericht zullen op onderstaande dagen bovenge noemde distributiebescheiden worden uitgereikt. De uitreiking geschiedt uit sluitend aan "hen. die in het bevolkings register van de gemeente Voorhout zijn ingeschreven op vertoon van de 2de Distributiestamkaart voorzien van een TD2-zegel en dienststempel. Bij de uit reiking wordt bon A-E 601 van het nieuwe inlegvel en het restant van de kolenkaart T 505 of T 509 met den bon 49 ingenomen. Maandag 29 April A t.m. Berg 9.3012. Berga t.m. Bruyn 13; Dinsdag 30 April Bruys t.m. Egm 9.30 12 Eig t.m. Gn 13; Woensdag 1 Mei Gu t.m. Hul 9.30, Huy t.m. Kli 13; Donderdag 2 Mei Klo t.m. Lang 9.30. Lans t.m. Meer 13; "Maandag 6 Mei Meeu t.m. Pi 9.3012, PI t.m. Pri 13: Dinsdag 7 Mei Ro t.m. Ste 9.30 12, Sti t.m. UI 13; Woensdag 8 Mei Ve t.m. War 9.30—12, Was t.m. Wi 13; Donderdag 9 Mei rest. alf. Huize „Agnes" en B.N.S. Na-uitreiking' te Óegstgeest op Za terdag 11 Mei van 911. Zelfsverzorgers op Dinsdag 23 April van 9.3012 en 1—3. Verloren geraakte Brandstofrenkaarten worden niet ver goed. WASSENAAR Donderdag 18 April wordt te half negen in het Patronaatsgebouw een groote vergadering gehouden door de propagandaclub van de Kath. Volks partij. Spreker is de heer Jan Bak ker, directeur van het R.K. Midden standsbureau De Hanze over-: „Het pro- ram der Katholieke Volkspartij". Leden en niet-leden worden aangespoord deze bijeenkomst niet te verzuimen. ZOETERWOUDE R.K. Sportver. „St. Jan". Zondag 14 April speelden er drie elftallen van St. "Jan een wedstrijd. waaYvan er geen werd verloren. De B.-jun. speelden op eigen terrein de tegen VVLV-jun. en wonnen met 3—1. De drie doelpunten werden gescoord door Th. Opdam 2 en G. v. Benten I. De A-junioren speelden in Voorscho ten gelijk. „St. Jan" 1 speelde te 12 uur tegen D.W.O. in Zoefermeer en wonnen deze wedstrijd met 54. In Leidschendam speelden Zaterdag middag de B-junioren tegen A.V.V.-ju nioren. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel. A.s. Vrijdag 19 April is er in verband met den Goeden Vrijdag geen trainings- avond. OP BEZOEK BIJ NELSON De stoker Henrv Taylor, die! Zaterdag tal van Lon- derraars verbaasde door even bii Nelson „op visite te gaan" hii bekiom het ruim 56 meter hooge Nel son-monument on Trafal gar Sauare werd giste ren door den politierech ter veroordeeld tot een boete van 40 shilling en 10 d. Toen hii den rechter verliet kwam hem een goed gekleed heer van middelbaren leeftijd tege moet. die ziin portefeuille voor den dag haalde en Tavlor's boete betaalde, onder de opmerking: ,,U deed iets. dat ik altijd zelf heb willen doen. Ik maak u miin compliment'. DE VRAAG STELLEN IS DE VRAAG BEANTWOORDEN. De heer Nederhorst stelde gisteren aan den Minister van Handel en Nijverheid de vol gende vragen: 1. Heeft de Minister kennis genomen van de stichting van een inkoopvereeniging voor ambtenaren, E(erste) N(eder- landsehe) C(entrale Hnkoop- vereeniging) V(oor) A(mbte- naren) genaamd? 2. Is den Minister de circu laire bekend, waarin de op richting van deze inkoopver eeniging wordt aangekondigd en waarin meegedeeld wordt, dat de inkoopcombmaties er tijdens den oorlog in slaagden groote quantiteiten levensmid delen en goederen uit handen der U'uitschers te houden en ter beschikking harer leden te stellen? i Dat dan de circulaire als voigt verder gaat: ,Door lid te worden van on ze inkoopvereeniging kunt u bereiken, dat de middelen, wel ke u in het verleden genoot, u ook in de toekomst in nog grootere mate zullen toe vloeien. Dat de artikelen, wel- k_ thans nog moeilijk verkrijg baar zijn in den normalen han del, toch binnen uw bereik zul len worden gebracht"? 3. Is de minister niet van meening, dat de oprichting van inkoopvereenigingen door amb tenaren in dezen tijd van goe- derenschaarschte naar buiten gemakkelijk den indruk zou kunnen vestigen, dat er op on geoorloofde wijze gebruik ge maakt zou kunnen worden van de positie, welke de ambtenaar bekleedt, vooral wanneer de ze inkoopvereenigingen aange-' kondigd worden öp een wijze, al- bij de .,Enciva" geschiedt, waarvan wij in de oprichtings circulaire bovendien nog le zen: „Het bestuur is Vl-ijwel over al en op elk gebied ingevoerd. Haar leden hebben hun sporen onder de meest moeilijke om standigheden verdiend. Zij zullen tot een resultaat komen, dat geen concern u bieden kan."? 4. Is de minister niet van oordeel, dat in een tijd als de ze het uiterste gedaan moet worden om de positie van den ambtenaar naar binnen en naar buiten zuiver te houden en is de minister in verband hier mede niet bereid voorloopig het oprichten van inkoopver eenigingen voor ambtenaren tegen te gaan, ten einde ook maar den schijn van misbruik te vermijden? 5. Is de minister in het alge meen niet van oordeel, dat in koopvereenigingen van perso neel de ordening van het dis tributie-apparaat doorkruisen en verdient het in verband hiermede geen aanbeveling maatregelen te nemen, ten einde een benadeeling van den bona fide middenstand door de personeelinkoopvereenigtn- gen tegen te gaan? KASTEEL „DE SYPESTEYN" HEROPEND. Het bekende kasteel „De Sypesteyn" te Loosdrecht. dat een buitengewoon kostbare kunstcollectie bezit, welke tij dens de bezetting geheel ge spaard is gebleven, zal van Zaterdag a.s. af na te zijn ge restaureerd. weer voor het du- bliek worden opgesteld. Voor de eerste helft van de vijfde periode 1946 14 t/m i 27 April. I Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA. KB, KC 604. 186 Algemeen: 100 gram cacao. 187 Algemeen: 250 gram jam, stroop enz. 188 Algemeen: 3 doosjes lu- cifers. 189 Algemeen: pl.m. 250 gram zachte zeep. Bonkaarten LA, LB, LC 604 A. 26 Melk: 2 Liter merk. B. 26, C. 26 Melk: 3'A L. melk. i 104 Aardappelen: 2 kg. Aard- 1 appelen. Bonkaarten KD. KE 604. 682 Algemeen: 100 gram cacao, i 683 Algemeen: 250 gram jam, j stroop enz. 684 Algemeen: 3 doosjes lu cifers. 685 Algemeen: pl.m. 250 gram j zachte zeep. Bonkaarten LD, LE 604. D. 26, E. 26 Melk: 6 Liter melk 604 Aardappelen: 1 k.g. Aard- appelen. Tabakskaarten enz. T. 24 2 rants, tabaksartikelen 1 (geen import cigaretten). E V. 24 100 gram chocolade of suikerwerken. t X 24 100 gram chocolade of suikerwerken. 'j AFLEVERING INMAAK- j; GLAZEN. t Aan detaillisten in inmaak- glazen is vergunning verleend 3 tot verkoop en aflevering van de inmaakglazen en de rubber inmaakglasringen. welke zii op 15 Aprii 1946 nog voorhanden of in voorraad mochten heb ben. Over de vooruitzichten van import en productie van deze artikelen kunnen vooralsnog geen nadere mededeelingen worden gedaan. ORTHOPAEDISCH SCHOEISEL NIET OP GEWONEN BON. Personen, die een aanvraag hebben ingediend om ortho- paedisch schoeisel. moeten geen bon voor gewone schoe nen aanvragen, wanneer hun cijfer aan de beurt is. Door het accepteeren van een bon voor gewone schoenen geven zii hun recht op een bon voor orthopaedisch schoeisel prijs. AFLEVERING AAN DETAILLISTEN. Het Centraal Distributickanotor deelt de detaillisten mede, dat het, in ver band met de omstandigheid, dat de week van 21 t.m. 27 April a.s. slechts vijl werkdügen telt, mogelijk zal 2ijn op de toewijzingen welke in de week van 14 t.m. 20 April worden uitgereikt reeds op Zaterdag 20 April a.s. "af te leveren. LAGERE, MIDDELBARE EN NIJVERHEIDSSCHOLEN OP 30 APRIL GESLOTEN. Het Min. van O.. K. en W. deelt mede. dat alle scholen voof lager onderwijs, middel-"! baar onderwijs en nijverheids- onderwijs op 30 April a.s. ge- sloten zullen ziin. 1 p WEERSVERWACHTING o Tot Donderdagavond. 1 Vannacht nog zwaar be-r' wolkt. Morgen overdag tilde-j, lijk opklarend, aanvankelijk;, lichte neerslag, iets kouder. 3 Matige en aan de kust tijdelijk^ krachtige Westelijke wind; E Al het vorige -ras kinderspel bij dit groots ge beuren. Niet één stenen leeuw, niet één enkele held Knipperdolling, niet één enkel stenen manneke, neen, honderd drie entwintig kei zers, koningen en koninginnen, prinsen en prinsessen. En vóór het ademloos publiek goed wist wat er gebeurde, namen Lange Wapper en Jan Klaassen Jan Trompetter op hun schouders en droegen hem in triomf naar bui ten, gevolgd door heel de stoet van keizers en verdere poppen van vorstelijke bloede. Waar heen? Naar de Antwerpsche haven. Daar lag de grote vloot, kostelijke barken en galjoenen met wapperende zeilen. Ontzaglijk tumult ont stond. De keizer van China wilde onmiddellijk! scheep naar China, want hij had in geen drie-F duizend jaar zijn land gezien. Maar de Prins2 van Turkenburg wilde zijn vrouw Pompeimoe- - sia gaan voorstellen aan zijn vader Bar ba- j rossa in Abessynië. Sneeuwwitje stond er op,; nu -indeüjk eens de Noordpool te gaan zien en Blauwbaard wilde op staande voet naarl' Kaap de Goede Hoop.... Wat te doen? „Sla; de grote trom", beval Jan Trompetter aanj Krelis. En daar roffelde de grote trom over het water, luid en krachtig, zodat allen hunjj mond hielden en gespannen wachtten op watc er zou komen.fc

De Burcht | 1946 | | pagina 2