59 Voetbalvreugde en voetballeed voor onze Leidsche clubs OMGEVING Var» den held Jan Trompetter U.V.S. verloor de zware uitwedstrijd tegen de Spartaan, maar A.S.C. en L.F.C. bleven in de running De resultaten van de 2de kl. B waren:, Watergr.meer RCH 10. de Spartaan UVS 21. Zeeburgia VIOS 3—0. TOG—Quick 3—0, HBCVeis en 0—6. In de Leidsche afdeeling beet ASC danig van zich af. De roodzwarten verpletterden SJC met 70. Ook LFC deed uit stekend werk door een 30 op Lugdunum. Maar Wasse naar spreekt ook nog steeds een woordje mee. won met 40 van Roodenburg en be houdt de leiding Blauw Zwart versloeg Hillinen met 10 en Alphen speelde met VVSB geliik. ALPHEN—V.V.S.B. 1—1. Hen slappe wedstrijd met voor Alpben één doelpunt voor de rust. In de tweede helft ongeveer eenzelfde spelbeefd. Steeds Alphen iets sterker, maar ook steeds het missen van gema*ke! jke kansen. Uit een doorbraak zorgde V.V. S.B. voor den gelijkmaker 11. A.S.C.S.J.C. 7—0. Met een geblesseerde C.J.C-keeper en een A.S.C. op schot, werd hier een groote uitslag verkregen, locli speelde de thuisclub veel beter dan een week geleden en had van Duyn er nu eens zin in. Reeds bij rust leidde A.S.C. met 30 en het waren allen goede schoten van v. ">Duyn. Nog iets beter ging het direct t n de tweede helft. Woltering schoot hard in, de keeper was niet kledivast en Aniba zorgde voor 40. Toen was de doelpuntenhonger even ge stild. Met i og ^en kwartier te spelen kreeg van Duyn het nogmaals op zijn heupen, passeerde enkele spelers en schoot fraai in 50. Dit spelletje her haalde Aniba 60 met als slot een kopbal van de Troyé, waartegen de S. J.C.-keeper niets kon doen 70. BODEGRAVEN—LISSE 2—4 Een spannende ontmoeting, welver diend door Lisse gewonnen. Direct nam Lisse de leiding 01 en nog voor rust zorgde Slootbcek voor 02. In de twee de helft kwam Bodegraven fel opzet ten, verkleinde de achterstand tot 12, waarna Lisse voor 1—3 zorgde. Nog was de wedstrijd niet gewonnen, vooral niet toen de thuisclub opnieuw een goed doelpunt wist te maken 23. Eindelijk gelukte het Lisse aan alle onzekerheid een einde te maken door voor de vierde maal te scoren 24. RADIO voor Dinsdag. HILVERSUM 1. 301 M. 7,Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Gram.pl.8.Nieuws; 8.15 Vroolijke ochteridklanken8.45 Romantisch sohs- lenprogr.9.15 Morgenwijding; 9.30 Ar beidsvitaminen; 10.30 tvorte gesprek ken; 10.35 Pianorecital; 11.Voor dracht 1115 Zangrecital; 11.45 Krijgs gevangenen uit het Verre Oosten; 12.— Het Lyra-Trio; 12.30 Ons platteland; 12.40 Pianospel; 1.Nieuws; 1.15 1 he Romancers m.m.v. The Swinging Nigh tingales; 2.Met .naald en schaar; 2.20 The Sunny Sisters; 2.45 Moderne Zang declamatie; 3.Handen uit de mouwen; 3.15 Trio voor clarinet, viool en piano; 3.35 Gram.pl. (viool); 3.50 De Kwiii- tetspelers; 4.30 Kindertijd; 4.45 „Vacan- tie op een Friesche boerderij; 5.30 „Zwe- aen is een heerlijk land", d. J. Luger; 6.Nieuws; 6.15 Weerbericht; 6.18 Musette-ork.7.....En nu naar bed!; 7.05 Chopin-progr.7.30 Progr. Ned. Strijd.; 8.Nieuws; 8.05 Boute Dins- dagavondtrein; 9.30 Hoorspel (vervolg) 10.„Contact", gram.pl. van den luis teraar; 10.30 Buitenl. overz.; 10.45 „Con tact" (vervolg); 11.15 Veel gevraagde Symphonische werken. HILVERSUM II, 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Grain, muz.; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-overz.S.20 Vrou lijke ochtendklanken; 9.„Pluk den dag"; 9.30 Waterstanden en pohtieber. 9.45 „Pluk den dag" (vervolgd); 10.— „3 meesters van het lied", Schubert Schumann en Brahms; 10.35 Vraag. sprek; 10.50 Licht gram. muz.'11.10 Orgelplaat; 11.15 „Als de ziele luis tert", door Pater D. A. Linnebak OP.; 11.30 Cello-recital; 12.— Museitekbn- ken; 12.15 Gedichten; 12 30 Lunchtcou- cert 1.Nieuws; 1.15 Progr.-overz.; I.ro Vervolg lunchconcert; 1.45 Opcra- piogr 2.15 Concert: 3.Zangreeital 3.15 Voor ie vrouw; Nachtvoistverwach- tmg: 4 Beschouwingen 5.-- J Prins, fluit. Ever.s. piano; 5.30 Voor d< jo igeien; 6.Diner ,tuz.6.1ï H. Kul per, „De Ned. Katha Arbeidsbew. C.30 Vervolg Dinermuziek; 6.50 's Avonds als ik slapen ga7 - Nieuws 7.15 Progr.-overz.7.20 Can tf.'ule Septet; 7.45 Kerkelijke kunst* 8.— Nieuws; 8 05 Lijdensmeditatie; 9.05 Dc partementale uitzending; 9.20 Filmkwar tier; °.35 Het Collegium Musicurn Am selodamense; 10.Nieuws; 10.1 Avondgebed; 10.30 Noorwegen zingt 11.Selecta o.j.v. Cleber: 11.30 „Ei lea slotte...." „Bonte Discoklanken". HILLINEN—BLAUW ZWART 0—1. Een prachtige wedstrijd met als al tijd stoere verdedigingen, waardoor sporadisdh een kans ontstond; Bi. Zwart speelde iets beter, terwijl de thuisclub gevaarlijk was met uitvallen Na enkele keurige safes van den BI. Zw. keeper, slaagden de gasten er in, in de allerlaatste minuut te scoren 01, waardoor ook BI. Zw. nog steeds in de running blijft. L.F.C.—LUGDUNUM 3—0 Een plaatselijke ontmoeting is altijJ lastig en vooral als het hier gaat tegen goede verdedigingen enonmachtige \oorhoeden. Zoo was het ook in deze wedstrijd, goed veldspel, maar weinig schotvaardigheid. Voor rust werd dan ook niet gedoel punt. De tweede helft of liever gezegd, d> eerste minuten waren voor Lugdunum Fataal. Een misverstand tusschen Her reu' en Koet gaf T. Herreur van L.F.C. een kans, die hij dankbaar accepteerGe I -0 en daarmede was feitelijk de wed strijd beslist. L.F.C. ging in deze periode veel be ter spelen, kwam door een kopbal van Keereweer aan en tweede doelpunt 20 en had de wedstrijd in „de zak". Tegen het einde opnieuw een misver stand in de Lugdunum-achterhoede en nu schoot Kukler gemakkelijk in 30, waarmede tevens het einde kwam. V.V.L.V.HILLEGOM 0—3. Een weinig interessante wedstrijd. Rust 00. Na rust een beter spelend Hillegom, waarbij de leiders hun meer derheid in drie doelpunten wisten tut te drukken. WASSENAAR—ROODENBURG. 4—0. Ook nu heeft Roodenburg geen pro fijt kunnen trekken van een vaak over wegende veldmeerderheid en kon üe thuisclub met geflatteerde cijfers win nen. Het begin is voor de thuisclub goed en spoedig weet Remmerswaal fraai in te schieten 10. Roodenburg heeft dan pech als enkele schoten rakelings naast en overgaan, terwijl ook de paal een zeker doelpunt voorkomt. Niet beter gaat het in de tweede helft en vrij spoedig is de stand zelfs 20 Dan neemt Roodenburg resoluut het spel m handen, maar met kunst en vliegwerk weet de thuisclub stand te houden. Wanneer tegen het einde Roo denburg vermoeid raakt zorgen twee goede schoten voor een 40 eindstand. Z.L.C.—ROUWKOOP 0 In twee weken, twee overwinningen, is zeker een goede prestatie van Z.L.C. Nu nog enkele puntjes meer en de laat ste plaats is voor goed verlaten. Teylingen won van Alphia met 4—2. BONDSELFTAL—ROYAL NAVY 10—1. Roozen deze middag dè aangewezen middenvoor. De weg,' die tot het volledig herstel van het Nederlandsch voetbal leidt, ir.o- ge dan laifg en moeilijk zijn, oninteres sant is hij zcKer niet, wanneer men net spel van Zaterdagmiddag neeft mogen aanschouwen. Ongeveer een 45000 toeschouwers heb ben Zaterdagmiddag in het Amster- dainsclie Stadion elf candidaten voor t Nederlandsch elftal in actie gezien en zullen over velen voldaan huiswaarts zijn gekeerd met de gedachte, dat de samenstelling van de Oranjeploeg tegen België een stap nader tot de werkelijk heid is gekomen, en dat de keuzecom missie met veel minder hoofdbrekens een goed en degelijk Nederlandsch eiftal op de been zal weten te brengen. Roo zen, die dezen middag een trial kreeg, voldeed uitnemend, speelde soepel en.... maakte vier prachtige doelpunten, "lij vers en Wilkes waren de aangewezen binnenspelers, terwijl het samenspel tus schen Draeger en Wilkes heel aardig klopte. Slechts Bergman viel., hier eenigszins uit den toon, ook al was hij niet onvoldoende. Over de middenlime kunnen wij eveneens tevreden zijn, ec.i- ter alleen over de kanthalfs. Van Veen werkte hard, maar kon ons niet beko ren! En dan onze achterhoede? Kj-aak was weer de virtuoos* en v. d. Linden lang niet slecht (na rust vonden wij hem be ter), maar wat te zeggen van inval! 3r Caldenhove! Wij hadden gaarne nog eens Wilders gezien, maar Blauw Wit gaf hem niet vrij endit probleem is zeker nog niet opgelost. Willen wij uit blinkers noemen, dan waren het Rij vers en van Buy tenen, met Roozen en- Wilkes als eerste opvolgers. Van de gasten hadden wij meer ver wacht en alleen linksachter Chenhall en Tinkler en Taylor als linksbuiten en rechtsbinnen waren goed, zonder meer. Over den wedstrijd nog het volgende: Het spel is slechts enkele minuten oud als de tweebeenige Draeger een prachtige corner neemt en Roozen fraai inkopt 1-0. Even later een fraaie combinatie tusschen Draeger én Wilkes waapbij het harde schot van laatstgenoemde juist corner wordt getipt. Dan komen de gasten iets in den aanval, maar Kraak stopt keurig. Spoedig komen onze jongens te rug en fraaie combinaties tusschen Drae ger, Wilkes en Roozen worden nog maar net gekeerd, totdat Wilkes en Draeger nogmaals door de achterhoede wandelen en Wilkes hard 20 maakt. Kraak krijgt enkele open doekjes even- als Rijvers en het talrijke publiek gaat zich roeren! Opnieuw gaat Wilkes door alles heen en scoort 30. Rijvers zit nu overal, maar heeft weinig geluk. Het vzldwerk en kopwerk van de gasten is prima verzorgd, maar voor het doel blijft het hopeloos en met een oerhard schot maakt Roozen 40. In de tweede helft gaat het feitelijk nog beter en als keeper Spahin de bal opvangt, werkt Bergman keeper en bal in 't doel 50. Binnen 10 min. is de stand door Roozen en Wilkes 7 waarna de gasten een gelukkig tegen- punt maken (71). Als Roozen de bal vrij maakt doet ook Draeger zijn plicht 81 en eindelijk gelukt het dan Roo zen via den uitgeloopen keeper fraa« 9—1 te scoren. Nog is het niet genoeg en dan slaagt Rijvers er in het laats-te doel punt te maken (101). Jammer moest van Veen in de laatste minuten nog het veld verlaten en als dan Roozen nogmaals zijn elastische beenen gebruikt kan de keeper juist redden. Wij zijn benieuwd naar de ontmoe ting in Rotterdam en zeker zal het niet beter kunnen zijn. VELDLOOPXAMPIOEN 1946; W. SLIJKHUIS. Bij de Nederlandsche Veldloopkam pioenschappen 1946, welke Zondag on der fraaie weersomstandigheden te Amersfoort werden gehouden, zegevier de, zooals te verwachten was, W. Slijk huis van AAC op de 5 km. Van strijd is niet veel sprake geweest, hoewel de Fries Walstra (2) en *de Limburger La- taster (3) Slijkhuis in den beginne ge ducht op de hielen zaten. OUDE WETERING Alphensche Boys 2—Wet. Boys I 12; Wet. Boys 2Altior 5 40. Ju nioren ADOS B 50. ROELOFARENDSVEEN Voetbaluitslagen. DOSR 2Altior 2 12. Junioren BWet. Boys A 06. SASSENHEIM Boomplanting. De brandstoffennood in de zwaarste oorlogswinter was de oorzaak, dat nageoeg alle boomen in het bcomenkwartier geheimzinnig verdwe nen Het bestuur der buurtver. D.V.V. bad vorig jaar reeds plannen de lanen weder hun oude aanzien te geven. Met medewerking van het gemeentebestuur zijn de boomen nu aangekocht. Zaterdag middag om 2 uur werd met de beplan ting een aanvang gemaakt. De burge- meéster was met beide wethouders en bestuur der buurtver. D.V.V. aan de Meidoornlaan aanwezig om onder des kundige leiding met de bewoners en kinderen dier laan de boomen te plan ten Met een toepasselijk woord noo- digde de voorzitter H. Hoogervorst de burgemeester uit de eerste boom te planten. Gaarna gaf deze gehoor aan dit verzo?k en na eenige minuten begon de laan weer „laan" te worden. Spoe dig zal dit gedeelte van Sassenheim weer behooren tot het mooiste deel der gemeente. VOORHOUT Tegen alle verwachtingen in ver loor Foreholte I met 32 van Kagia 1. Het kampioenschap wordt dus nog even uitgesteld. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. Deze week verga derde de Raad der gemeente, waarbij met voorkennis afwezig was de heer J. de Graaf en zonder kennisgeving de heer P, Meydam. Als eerste punt der agenda werd me degedeeld dat onze gemeente weer tot de noodlijdenden - behoort, n.l. in de ca tegorie die meer dan 4.per inwo ners nadeelig saldo op de begrooting heeft. Het nadeelig saldo 1946 is 44 mille. Voor het herstel, der veldwachterswo- ning aan den H. Rijndijk is goedkeuring van Ged. Staten verkregen* Voor de verhooging van presentie gelden wordt thans op verzoek van Ged. Staten een besluit genomen omtrent de bedragen waarna goedkeuring kan wor den aangevraagd. Er werd een aanvullende verordening aangenomen inzake de losloopende hon den, waarna B. en W. overgingen lot benoeming van een arts belast met de vaccinatie. Door het overlijden van cr. J. B. J. Kortmann is hiereen een va cature gekomen. De jaarlijksche be'.oo- ning voor den arts die belast is niet den doodschouw is 125.— B. en W hebben dr. W. A. J. M. kortmann voor gedragen, die bereid is de benoeming te aanvaarden. Op voorstel van B. en W. worden de voorschotten aan de Bijzondere Scho len verleend voor 1946. B. en W. geven praeadvies op het verzoek van de R.K. Sportvereeniging om een subsidie van 700. De overgelegde begrooting gaf o.m. voor onderhoud sportterrein een post van 500.Hieromtrent is advies in gewonnen van den inspecteur van- ae sportcommissie. Diens oordeel is. dat het sportterrein absoluut ongeschikt is en alle gelden daaraan besteed nutte loos zijn, weshalve B. en W. voorstel len op het adres afwijzend te beschik ken. De heer v. d. Ploeg vraagt naar de mogelijkheid voor de Sportvereeniging over een ander terrein te laten beschik ken. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hieromtrent in een geheime zit ting wenschen te spreken. De Raad gaat hierna in geheime zitting en na her opening wordt met algemeene stem men besloten afwijzend te beschikken. B. en W. stellen voor aan de ten- toonsiellingscommisie Zoeterwoude-Lei- derdorp een subsidie te verleenen 'van 200.Het tekort was 462.68. De heer van der Ploeg vraagt, naar aanleiding van zijn opmerking in de vo rige vergadering, of bij N.V.H. geïnfor meerd is naar de mogelijkheid of deze instantie zelf liet tekort kan dragen. Spr. acht het niet juist, dat de fabri kanten deze propaganda voor hun pro- ducht niet zelf bekostigen. Op gevaar af. dat ik. aldus gaat spr verder, eenige verontwaardiging zal uit lokken. geloof ik. dat de tijd gekomen is, dat wij cr mee moeten ophouden dergelijke zaken door het N.V.H. te laten uitvoeren: andere organisaties zijn daar thans voor geroepen, aan wie N.V.H. dit maar moet overlaten. De voorzitter zegt, dat het niet bij onzen Raad ligt om dit te beoordeelen. Het voorstel wordt met 6 stemmen tegen en 3 voor verworpen. Op het verzoek van mej. van Nood inzake teveel genoten jaarwedde, ont staan door misleidende bepalingen ad 268.— hebben G. S. zich uitgesproken, dat het niet toegestaan kan worden, nf te wijken van de salarisregeling. Op het verzoek van Gebr. van Oord, aannemers van de Rijksweg, en eenige plaatselijke schippers tot het uitdiepen van de Vrouwevaart, wordt gunstig be schikt. Er zal aan G. S. goedkeuring van een. begrootingswijzlging ten bedra ge van 1100.gevraagd worden. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat nog geen antwoord van het Prov. Bestuur is ontvangen inzake het pontveer aan den v.m. Hofweg. De heer v. Zaal vraagt onderhoud van de Om medijksche^ en Broekweg. De voorzitter zégt. dat dit ook de wensch van B. W. is sinds 1939. Er is nu slechts 1000 k.g. teer toegewezen. Wethouder van Vliet dringt aan op schoonhouden van een sloot bij het Dorp en krijgt ten ant woord, dat in de vergadering van B. en W. hierop verder zal ingegaan wor den. Hierna sluiting. R.K. S.V. „Meerburg". Zondag is weer een mooie dag geworden want Meerburg junior heeft weer laten zien wat ze kan. Ze hebben gewonnen met 41 van Docos b-jun. Verleden Zondag moesten zij met gelijk spel tevreden zijn en nu hebben ze laten zien, dat het anders kan. Meerburg 1 heeft met 41 gewonnen van Roodenburg. Het spel was spannend en er is goed samen gewerkt. De achterhoede was goed, de spil was uitstekend en de voorhoede was actief. Was er met meer eendracht sa mengewerkt dan was de kampioenstitel ons te beurt gevallen. A.s. Donderdag 8.30 uur training in de zaal. Aller opkomst gewenscht. Prof. Mr. J. ORANJE OVERLEDEN Na een langdurige ziekte is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in zijn woning te Amsterdam overleden Prof. Mr. J. Oranje. Prof. Mr. Jacobus Oranje, die in 1898 te Berkel-Roderijs geboren werd, was na het vol brengen van zijn studies leer- aar in Pretoria (Z.-Afrika). Na zijn terugkeer trad hij in dienst bij de N.V. Philipsgloei- la.mpenfabrieken te Eindho ven. Onder prof. Gerbrandy promoveerde hij op een proef schrift betreffende het goed gebruik van den radio-omroep. Buiten zijn ambtelijk werk bewoog prof. Oranje zich op verschillende terreinen. Ver scheidene vennootschappen op financieel en handelsgebied tellen hem onder hun commis sarissen, terwijl hij ook van tal van commissies deel uit maakt. Toen de oorlog in 1940 uit brak schaarde prof. Oranje zich in de rijen van de ver zetsbeweging en waar hij kon zette hij den vijand den voet dwars. Hij werd voorzitter van d° professoren die verzet steunden en aan zijn bemoei ingen is het te danken, dat vierhonderd studenten, die weggevoerd waren, naar Ne derland konden terugkeeren. In 1942 werd Prof Mr. Oranje benoemd tot raadsheer plaatsvervanger in het Ge rechtshof te Amsterdam. Prof Oranje maakte voorts deel uh van het college van vertrouwensmannen, die de terugkomst van koningin en regeering naar Nederland heb ben voorbereid. FEDERATIE OMROEP- VEREEN1GINGEN. Prof. Oranje was ook de man die in de federatie van Omroepvereenigingen een plan dat tijdens den oorlog heel en al was uitgewerkt het voorzitterschap bekleedde. Toen echter de regeering- Schermerhorn, zonder zelfs van dit plan ook maar eenige no titie te nemen, met de tegen woordige onreëele oplossing aankwam, en meende dat Prof. Oranje zijn werk en zijn naam wel zou geven om dit regee- ringsvoorstel acceptabel te maken, weigerde deze* nog lan ger voorzitter te zijn van de commissie der radio-omroep GEWEZEN VRIJWILLIGERS. Zij, die als dienstplichtigen voor de lichting 1945 wenschen te worden vrijgesteld van op komst op grond, dat zij na de bevrijding 6 maanden of lan ger als vrijwillige militairen dienst bij de Landmacht heb ben verricht, moeten hun ver zoek om vrijstelling aan het Ministerie van oorlog richten, waarin geslachtsnaam, voor namen, geboortedatum, ge meente van inschrijving voor de dienstplicht en adres vol ledig en duidelijk vermeld zijn. De burgemeesters verschaf fen nadere inlichtingen. Jim en Jack bleven bij den portier op de bagage pas sen. Maar zijn kostbare trompet nam Jan Trompet ter toch maar liever mee, dat was wel het veiligst. „Er moet hier een prachtig Gerechts-paleis zijn", opperde Jan de Beer, „zullen wij daar eens „Niets geen behoefte aan", zei Jan Trompetter, „onze hele „Leutige Blaaskaak" is gezuiverd en met het tribunaal zullen ze hier zo langzamerhand wel klaar zijn", „Neen, neen", vond hij, „laten wij ge woon maar wat gaan rondscharrelen, dan zie je het meest". En zij staken dwars de Grote Markt over en drommelden een zijstraatje in en nog weer eens een zijstraatje en weer een zijstraatje en weer een zij straatje. Madame Isabel en Madame Maaike beke ken etalages. De mannen keken als volleerde toeris ten naar de leuke trapgeveltjes en Mademoiselle Marjolein huppelde met Tobias een eind vooruit en lachte vriendelijk tegen alle bloemenvrouwtjes, die met hun manden naar de Markt togen. Maar eens klaps kwam Mademoiselle Marjolein hardhollend, bijna dansend, met kleine gilletjes terug....

De Burcht | 1946 | | pagina 2