OMGEVING PASTOOR P. MEYER, f SPORT Van den held Jan Trompetter 57 1 ALPHEN AAN DEN RIJN MEDEDEELING No. 76 VAN DEN DIS1RIBUTIEKR1NG ALPHEN AAN DEN RIJN. Distributie van Schoenen, Inwoners van de gemeenten Ter Aar, Koudekerk aan den Rijn en Woubrugge (benevens Hoogmade) kunnen uitslui tend op Zaterdagmorgen 6 April van 12 uur v.m. schoenenbonnen afhalen voor zoover zij volgens de hieronder gegeven richtlijnen in aanmerking ko men. Bij het afhalen der schocncnbortnen dienen te worden medegebracht: de betreffende tweede dstributiestam- kaart met daarbij behoorend nieuw (kiein) inlegvel G605. De uitreiking vindt plaats te: Ter Aar: in de C.N.-schooI; Koudekerk aan den Rijn: in lokaal Wille Woubrugge: in het gemeentelokaal. Uitsluitend de navolgende houders van distributiestamkaarten komen in aan merking voor een schoenenbon naar keuze (geen werkschoenenbon), voor zoover zij n a 1 Januari 1945 geen bon voor gewone- of beroepssclioenen hebben ontvangen: 1. Zij, wier stamkaartnummer eindigt t>p het cijfer 3 (drie) en ouder zijn dan 10 maanden; 2. Kinderen geboren op of na 1 Ja nuari 1945, die den leeftijd van 10 maanden bereikt hebben, ongeacht het nummer van huil stamkaart. Men is volkomen vrij een keuze te maken tusschen de bestaande bonsoor ten. Wanneer b.v. het stamkaartnummer van het hoofd van een gezin met het cijfer 3 eindigt, kan hierop desge- wenscht een bon voor kinderschoenen worden verstrekt. Aan kinderen van 0—10 maanden wordt, ook al eindigt liet stamkaarthum mer op het cijfer, geen bon verstrekt. Zoodra zij echter den leeftijd van 10 maanden hebben bereikt, wordt geacht of het laatste cijfer van hun stamkaartnummer is of wordt aangewe zen. steeds onmiddellijk een bon ver strekt, waarbij dan ook keuze mogelijk fs. Inwoners van de gemeente Alphen a. d. ÏHin (benevens Aarlanderveen) ont vangen de bonnen bij de uitreiking van nieuwe inlegvellen en textieikaarten welke van 2 t.m. 12 April plaats vindt. Voor de Jetterinrteeling wordt verwe zen naar de betreffende publicatie. Van deze lefterindeeling wordt niet afgewe ken. ook niet voor het afhalen van schoe nenbon nen. Installatie nieuwe leden Kath. Jeugd beweging. Op Zondag Laelare wer den een tachtigtal nieuwe leden van de Katholieke Jeugdbeweging op plechtige wijze door den weleerw. lieer Chr. Vrie sekoop geïnstalleerd. Bij deze plechtigheid waren tegenwoor dig de ouders der jongens, de parochie RADIO voor Zaterdag. HILVERSUM I. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Muziek bij het ontbijt; 8.Nieuws; 8.15 Progr.-overz.8.20 Gram.muz.9.15 B.B.C.-Symphonie-orkest; 10.Mor genwijding; 10.20 Kort verhaal van K. Capek, voor te dragen door H. Blok 10.35 Opera-ork.11.Solistenkoor en Oklahoma-ork.11.45 Krijgsgevangenen in het Verre Oosten; 12.Cantabile Septet; 12.30 Kalender; 12.35 Gram. muz.; 1.Progr. Ned. Strijdkr.1.20 Koor en orkest; 1.32 Amumentsork. van de Amsterdamsche Politie; 2.15 J. "vo gel en zijn accordeonork.2.45 Van boek tot boek; 3.Radiopotpourri; 4. Mdleische les; 4.15 Men vraagt.... en wij draaien!; 4.45 Nat Gonella and His Georgians; 5.Reportage; 6.Nieuws, 6.15 Weeroverzicht; 6.18 Eddy Walis speelt; 6.50 Vrouwenkoor; 7.30 Progr. Ned. Strijdkr.; 8.Nieuws; 8.05, Drs. L. de Jong, Chef van het Rijksinstituut voor Oorlogsdecumentatie; 8.10 Meis jeskoor; 8.30 Hoorspel; 9.05 Ensemble „Cantarc" o.l.v. J. Corduwener; 9.25 Binnenl. politiekweekoverz.9.40 Daiis- ork. The. Ramblers; 10.10 Gevarieerd programma; 11.Nieuws; 11.15 B. Sil- bermami en zijn Novelty Serenaders; 11.45 Rustige avondklanken. HILVERSUM II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Gram.muz.; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 '„Maria ter eere"; 8.35 De Heilige van den dag; 8.45 Gram.muz.; 9.„Pluk den dag"; 9.30 Waterstanden en politie- ber.9.45 „Pluk den dag" (vervolg); 10.30 Fluit, klarinet en piano; 11.— Ra dio Ziekenbezoek; 11.45 Gram.muz.: 12.Harmonie-orkesten; 12.15 Ge dichten.. 12.30 Lunclitconcert Mctropole Orkest; 1.Nieuws; 1.15 Progr.-overz.; I.20 Vervolg lunchconcert; 1.45 „De Tooneelkijker" 2.Walsenprogr.; 2.15 Engelsche les voot gevorderden; 2.45 Vaderl. klanken; 3.„Hand in hand door kinderland; 4.Naclitvorstver- wachting; 4.05 Fransche Orkestmuz. 5.Kiosk door L. Lutz; 5.15 Ballroom Melodians; 6.Dinermuz.7.Nieuws; 7.15 Progr.overz.7.2Ö Tegenstellingen (gr.pl.); 7.40 Journalistiek weekoverz.; 8.Nieuws; 8.05 Lichtbaken; 8.20 Orn- roerork.9.Puzzlcrubriek; 9.15 Ver volg Omroepork.; 9.45 „Slagwoorden van onzen tijd", door prof. dr. A. Cor- nelissen; 10.Nieuws; 10.15 Kwartet Jan Corduwener; 10.35 Avondgebed; II.Gram.muz. geestelijkheid, alsook de besturen van de drie groote standsorganisaties. Na een korte inleiding werd liet woord verleend aan George de Vos, Diocesaan secretaris van de K.A.J., die een gloedvolle toespraak hield. Hierna schaarden alle nieuwe leden zich om de Nederlandsche driekleur met Pauselijken wimpel en legden, na een korte toespraak van den Aalmoezenier- Moderator, in groepjes de beloften af. Vervolgens werden de verschillende strijdliederen gezongen, waarna ook De ken L. Nieuwenhuizen de geinstalleer- den feliciteerde. Spr. prees zich geluk kig met deze treffende, mooie gebeur tenis. In de pauze volgde tractatie waarna drie leden bet aardige lied „Drielin gen" zongen, terwijl een groep jonge tooneelisten op prijzenswaardige wijze het stuk „De duivel kocht een lapke grond" opvoerden. Na afloop dankte kap. Vriesekoop alle medewerkenden. Burg. Stand, geborenJohannes z. van J. van Otterloo en I. j. Starre- veld; Hendrika Wilhelmina d. van A. A. Korteweg en H. Holtman; Elsje Johan na d. van A. A. Korteweg en H. Holt man; Marijke Cornelia d. van J. van Dongen en G. Knuijt; Willem z. van W. de Jong en W. van Kampenhout; Bern- hard z. van J. van Dorp en H. Muis; Antje d. van G. Romijn en J. Rijfers, Pieter Anton z. van A. L. Oudenes en K. C. van den Dool; Gerardus Kathari- nus z. van K. Dekker en G. van den Dool; Ieske Nesia d. van C. P. den Dekker en G. Boxma; Louis z. van F. P. van Beek en M. Penders; Franny Maria d. van C. P. Lares en M. Ver kerk; Elisabeth d. van T. Harting en L. de Geus; Agnes Johanna Maria d. van P. M. Vink cn J. M. Buffing. Ondertrouwd: Jan Willem Blom 24 j. en Cornelia de Jong 24 j.Jan Hen drik Spelt 43 j. en Sientje Zwaan. Gehuwd: Zacharias Bernardus Maria van der Putte en Anthonia Maria Lau- rentia van Teeffelen; Hendrik Chris- tiaan de Goeij 55 j. en Jannetje Bruij- nes 37 j.Harm Booij 21 j. en Johanna Hekkema 19 j.Jacob van Kreuningen 22 j. en Hendrica Johanna Janszen 19 j. Overleden: Elbertus van Wilgen 67 j. gehuwd met Neeltje Evers; Antje de Groot 77 j. weduwe van Jacob Kortle ver; Zevert Hoogervorst 81 j. wedr. v Grietje van Veen; Jan Willem den Har- tog 52 j. (overeleden te Leiden). KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De Katw. Damclub K.D.C-. speelde haar 1ste ronde voor de 3de Bekerwedstrijd. De uitslagen waren als volgt: Groep I: j. FreekeC. Durieux 20; G. v. d. WielJ. Houwer 20; C. KorpelshoekH; Koelewijn uitgest. A. A. VooysJ. Schoneveld 20. Groep II; W. BoettcherA. v. Bee- len 20; W. BerkheijC. Zandbergen uitgest.; A. OexmanJ. v. Elk 20; Am. v. BeelenB. v. d. Kamp 20; G. VarkevisserC. P. Schoneveld 20. Doordat G. Varkevisser van C. P. Scho neveld heeft gewonnen- heeft G. Varke visser beslag gelegd op de 1ste pr. van Gr II in de tweede Bekerwedstrijd. Groep III: J. BoczaardC. de Ruy- ter 02. Overige partijen uitgesteld. Bloemenhandel. Het mooie zomer weer der laatste dagen heeft een buiten gewone ommekeer teweeg gebracht in den bloemenhandel. De prijzen zijn met sprongen naar omlaag gegaan en zeer groote bedragen zijn deze week in den handel verloren. Een massa bloemen, tulpen voornamelijk, komt al uit de kou de kassen en wanneer liet mooie weer nog even aknhoudt, zullen deze kassen spoedig leeggetrokken zijn. Wat vori: week op den kouden grond gekocht is voor hooge prijzen, gaa't thans voor meer dan 50 pet. verlies van de hand! Burg. Stand. Geboren: IJsbrand z. W. de Vreugd en L. v. d. Plas; Alida Jacoba d. v. W. Guyt en J. v. Rijn; Johannes Cornell's' z. v. K. v. d. Wiel en C. v. d. Plas; Jacob Hendrik z. v. W. Sip en E. Barnhoorn; Maria Wilhelmina Janna d. v. J. Dubbelaar en J. Mieremet; Jansje d. v. A. Planje cn G. W. Buehrs; Margaretlia Adriana Maria d. v. L. Arkcstcijn en M. M. Luy- ten; Jacobus z. v. G. Duindam en M. v. Rijn; ^rada Leuntje d. van W. v. d. Boon eu M7 v. d. Plas. Ondertrouwd: A. Blok en K. M. Haas noot. Getrouwd: D. Kuyt en M. v. Duyn; A. v. Duin en M. v. Beelen. Overleden: J. Huinder 2 jaar; G. de Vreugd 86 j. LEIDSCHENDAM Roode Kruis. In de jaarvergade ring van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis is tot voorzitter gekozen de heer D. Dil. Uit de goed gekeurde verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de actie voor nieuwe leden zëer veel succes heeft gehad want het ledental is thans meer tienmaal zoo groot als voor die actie. Na afhandeling van de agenda hield dr. Benard een met lichtbeelden verduidelijkte beschouwing over het werk van het Roode Kruis. Bij den aan hang van de vergadering werd op plechtige wijze den dood herdacht, van den vroegeren voorzitter, den heer J. S Veenenbos, die in het concentratie kamp Neuengamme zijn Jeven gaf voor het vaderland. NOORDWIJK Interne dievegge. Door den direc- :ur van de Dr. Willem v. d. Bcrgsticli- ng werd bij de politic aangifte ge daan, dat herhaaldelijk vermissing werd ;econstatecrd van diverse goederen an de stichting, patiënten en verpleeg- ters. Na een langdurig onderzoek, wist de politie klaarheid in deze zaak te brengen door de 19-jarige verpleegster mej. R. te arresteeren, welke in haar 1 Nog vrij onverwacht is in den afgeloopen nacht overleden de zeereerw heer P. Meyer, em. pas toor der St. Laurentius- parochie te Voorschoten, sinds 1939 rustend in Hui ze Elisabeth, Haag 49. Pastoor Meyer was een)- ge weken geleden voor zien van de laatste H.H. Sacramenten, daarna wc-er wat opgeknapt, doch de laatste dagen was zijn toestand iets minder gun stig geworden. Hedennacht kwam nog vrij plotseling het einde. De zeereerw. heer pas toor Meyer werd geboren te Rotterdam 31 Juli 1870. Na volbrachte studiën in de beide seminaria Bagc- veld en Warmond, werd hij door Mgr. Boitepianne, destijds bisschop van Haar lem, priester gewijd op 15 Augustus 1894. Zijn pries terlijke loopbaan ving hij aan als kapelaan te Nes a. d. Amstel. Daarna werd hij benoemd tot kapelaan te Velsen, waarna zijn be noeming volgde tot pastoor te Zevenhoven. Na het overlijden van< pastoor J S. van Buchem op 1 Maart 1921, werd pastoor Meyer benoemd tot pastoor te Voorschoten in de paro chie van den H. Lauren- tius. Hier vooral lag zijn groote werkzaamheid en kwam zijn priesterlijke zielenijver tot groote ontplooiing. Groot voorstander van het katholiek vereenigingsleven, zoowel op sociaal als op kerkelijk gebied, was zijn eerste zorg het R.K. Verenigingsgebouw te vergrooten. Diverse verenigingen wer den tijdens zijn pastoraat gereorgani seerd of opgericht. De parochiekerk zowel als het kerkhof werden verbe terd en verfraaid. Bij de viering van zijn veertigjarig pniesterjubilemu werd het geheele priesterkoor vernieuwd en een nieuw liturgisch altaar en een nieuwe communiebank geplaatst. In het jaar 1933 werd met zijn mede werking een hulpkerk gesticht aan den Rijndijk te Voorschoten, nabij den Haag- sche Schouw, bediend door de Paters Montfortanen. Bij besluit van 11 Juli 1939 werd aan pastoor Meyer met ingang van Sept. van dat jaar, door Z.H.Exc. den Bis schop van Haarlem eervol - ontslag uit de geestelijke bediening verleend en nam hij zijn intrek in Huize Elisabeth aan den Haagweg te Leiden. Daar heeft hij gedurende zeven jaar van een welverdiende rust mogen ge nieten. Tot bet laatst geestig en hel led van verstand, leefde hij mede met het wereldgebeuren, met al wat rond hem leefde. Dat God hem de eeuwige rust moge schenken voor het vele, dat- hij gedu rende zijn rijk priestedleven voor zoo- veie zielen is geweest. Mogen zijn oud- parochianen, vooral die van zijn pasto- raad in Zevenhoven en Voorschoten, hem in hunne gebeden niet vergeten. kamer deze goederen had opgeslagen met het doel deze over te brengen naar Rotterdam. Door de tijdige ontdekking is zij hierin niet geslaagd en kon op alles beslag worden gelegd. Eiecirlciteitsdieistal. Door liet elec- triciteitsbedrijf werd dezer dagen gecon stateerd", dat op een zeker gedeelte van liet stroomnet meer eleci-riciteit ver bruikt werd dan dat de meters in dit om geving aangaven. In samenwerking met politie en het G.E.B. trok men op on derzoek uit en vonden bij de familie K. in de Dahliastraat een in bedrijf zijnde electrische kaphe!, waarvoor men de stroom betrok Duiten de meter om. De kachel werd in beslag genomen, terwijl hei perceel van alle stroomverbinding werd afgesloten, met de mededeeling, dat andere strafmaatregelen niet zullen uitblijven. Clandestiene slachterij. Bij de C.C.D. was ter oore gekomen, dat een schaap gekocht op de markt te Leiden in den zwarthandel was terecht gekomen. Het spoor leidde naar Noordwijk, alwaar men een inval deed bij v. cl. M. Het reeds geslachte beestje werd daar nog in zijn geheel aangetroffen en in beslag genomen. De echtgenoote van v. d. M. bleek over de in beslagname zeer ge pikeerd te zijn en sprak er schande van dat zulks nu nog kon gebeuren, want in den bezettingstijd hadden zij het toch ook gedaan. Het laat zich begrijpen, dat proces-verbaal het gevolg was. Voor het diploma GeZinsverzorg- ster zijn geslaagd op 31 Maart 1946, in hotel „Rembrandt", tc Noordwijk aan Zee; A. v. d. Akker, A. Beumer, R, Bilars, D. Bos. C. Fiolet, A. de Gruy- ter. A. Hilterman. R. Hijstek, A. v. d. Linden, j. Lockhorn, M. Morsch, A. Rood, Th. Scholten, J. Trompert, M." Westen, B. Visch, C. Visser, T. v. Wegberg. Ton Willems, T. de Wit, A. Witteveen, L. Woesten. NOOTDORP Distributie. De distributiedienst heeft bepaald, dat voor de uitreiking van anders dan voor levensmiddelen kaarten het publiek steeds per post zal worden opgeroepen. Het loket is voor het geven van inlichtingen, het uitrei ken van aanvraagformulieren en de in name daarvan, geopend iederen Dinsdag en Vrijdag tusschen 14 en 16 uur. Verder wordt medegedeeld, dat de leider van den distributiedienst spreek uur houdt op Zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur in het gebouw van den dienst te Pijnacker. VOORHOUT Gouden huwelijk. Op Dinsdag 16 April hopen P. J. Busé en M. A. Busé —Koster den dag te gedenken, dat zij vóór 50 jaar in het lnr-'elijk zijn getre den. Daar deze dag in de Goede Week valt zal op 24 April a.s. een pleehtige H. Mis worden opgedragen in de kapel van de Eerw. Zusters. Bruid en bruiue- gom genieten beide nog een zeer goede gezondheid. We zien ze nog dagelijks in het dorp wandelen. Het zal hen ze ker niet aanbelangstelling ontbreken dien dag. Oprichtingsvergadering Kath. Jonge- mannenver. Verleden week vond een oprichtingsvergadering plaats van de K. J. V. De heer B. van Kampen opende deze avond, waarna als spreker rector Drost optrad, hoofdaalmoezenier van de K.J.M.T.V. Spr. spoorde aan om uit 't leven te halen wat er te halen is. Hij achtte dit van groote beteekenis voor de toekomst daar we in een overgangs tijd leven naar een nieuw tijdperk, een betere en nieuwe wereld niet alleen materieel maar ook geestelijk. Dit kan alleen verkregen worden door een nieuwe mentaliteit onder de mensciren, die gestuwd moet worden in een goede richting die door God is bepaald. Door dat de menschen zich van God hebben losgerukt is er thans zoo n groote ver warring op de wereld en het gevolg hiervan is het groeiend communisme. Christus moet terug in de gezinnen, in de maatschappij, wij willen een jong geslacht, volkomen consequent christe lijk, want waar dit niet aanwezig is kan het ook niet overgebracht worden op het gezin. De vader drukt de stempel op het gezin en de kerk staat machte loos wanneer de gezinnen niet mede werken, aldus spreker. Vandaar de wensch van de Bisschop pen om alle jongens te laten vereeni gen onder één vereeniging. die allen een bepaald en groot ideaal moeten verwe zenlijken. De tweede spreker van de^en avond, rector Brands, sprak over de groepsvormingen onder de jeugdbewe ging, welke hij wilde splitsen in K.J.M.V., K.A.J, en L.T.J, Hij spoorde de jon gens aan zich klaar te maken voor het vak, zulks in het belang van het vader land en den godsdienst. De heer van Kampen was wel de tolk van de verga dering toen hij de sprekers dankte voor hun uiteenzetting. Tijdens de pauze was er gelegenheid zich op te geven als lid, waarna aalmoezenier Netten nog een woord van dank richtte aan den Raad van Bestuur. VOORSCHOTEN Spaarbank. In de maand Maart is op de postspaarbank gestort J 13461.S2 en terugbetaald 40378.05. In Februari waren de cijfers resp. 19578.83 en 66765.95. LE1DSCHE VOETBALBOND. Wedstnjdpirogramraa voor Zondag 7 April 1946. 1ste kl. A: Nic. Boys 1Albhen 3; Altior 1Alpli. Boys 1. Ie kl. B; Kagia 1Foreholte 1; VVSB 2—SJC 3; Warmunda 1—S.J.C. 2. Ie kl. C: Roodenburg 2Meerburg 1. lste kl. D: U.V.S. 5—Docos 2; LFC 4 ASC 4; Morschkw.Leidsche B. 2e kl. A: Alphen 5Altior 3; Alph. Boys 2Weter. B. 1; Alphia 3Alplien '4; Altior 2—DOSR 2. 2e kl. B: Foreholte 3Teylingen 4; Lisse 4Warmunda 3; VVSB 4-i-War- munda 2. 2e kl. C: LDWS 2—ZLC 2; LFC 5— DSB 2; Lugd. 5Rouwkoop 2. 2e kl. D: U.V.S. 6—Roodenburg 3; A.S.C. 6VVLV 2. 3e kl. A: Weter. B. 2Altior 5. 3e kl. B: Roodenburg 4DSB 3; Do- cos 4—Lugd. 7. 3e kl. C: Lugd. 8LFC 8; Roodenburg 6—ASC 8. Jun. A. Afd. A: AlphiaAlph. Boys (A); Altior (B)Alphen; Nic. Boys Alph. Boys (B). Afd. B: TeylingenVVSB. Afd. C; KRVUVS (A); Lugd.—Roo denburg. Afd. D: UVS (B)-LFC (A); Meer burg—Docos (B). Wie zal zeggen hoe laat het was, toen zij allen met een schok wakker schoten, omdat de Pickwickkoets stil hield' en Jim en Jack de portieren openwierpen en de treeplank uitvouwen? Het eerst schoot Jan Trompetter wakker en terwijl hij de slaap uit zijn ogen wreef begon hij te zingen van ,,'s Morgens vroeg voor dag en dauwMaar toen slikte hij de rest gauw in en begon .met een heerlijk vacantie- geluid: .„Het zonnetje is al opgestaan". Ja, to^n was ook de rest gauw wakker. Tobias kefte vrolijk, Isa bel lachte luid met Marjolein, Krelis en Maaike ga ven elkaar de eerste ochtendzoen en heel het gezel schap stapte uitJa, waar? Zij stonden midden op een groot plein omringd door prachtige huizen, die blonken als goud in de morgenzon. „O, maar dit is de groote Markt in Brussel", riep Marjolein, die een 9 had voor Aardrijkskunde en zich herinnerde, dat er op blz. i 32 een plaatje van stond in het Aard- rijkskunde-boek. Maar intussen waren Jim en Jack al ijverig begonnen met de bagage af te laden en binnen te brengen in hotel „Lion d'Or". „Mij krijg je niet meer, vadertje", zei Jan Trompetter, toen hij daar voor de hoteldeur een leeuw van louter goud zag liggen. En hij trok zijn neus op, gaf vrouw Isa bel een arm, en liet haar deftig voorgaan door de draaideur. De rest volgde hen op de voet, en Tobias kwam door de draaideur zonder met zijn staart be kneld te raken.

De Burcht | 1946 | | pagina 2