56 OMGEVING SPORT Van den held Jan Trompetter ALPHEN AAN DEN RIJN Onlangs is te Alphen de eerste van de twee beslissingswedstrijden ge speeld ora het definitieve kampioen schap van den Leidschen Schaakbond en wel tusschen de kampioen van afd. A., de Leidsche Schaakclub en die van Afd. B. Alphensche Schaakclub. Er werd iel gespeeld. „Philidor" trof den Alphena- ren in uitstekenden vorm aan. De 2e wedstrijd wordt a.s. Maandag 8 April gespeeld. De einduitslag zal waarschijn lijk 82 of 7 Vi—lVi in liet voordeel van Alphen zijn. HAZERSWOUDE De wachtmeester der Marechaussee E. J. Kristelijn aan den Rijndijk is over geplaatst naar Hontenisse en in zijn plaats is gekomen de wachtmeester der Marechaussee J. Mik uit -de gemeente Retranchement. Uitslagen onderlinge competitie van H.S.C.: B. Cok—M. Ravensberg 1—0; N. Quartelj. v. Dorp 10; J. v. Dorp N. Quartel 01; A. v. DamM. Kroon 01; Jac. VosA. Quartel 01; N. CokA. v. Dorp 10; N. QuartelA. Langeveld 10; A. LangeveldN. Quartel 10; Jac. HarkesM. de Haan 10; M. KroonA. v. Dam AA\ A. v. DorpA. Quartel 10; Jac. Harkes N. Quartel 1—0; W. de Haan—J. i3 Cok 01; M. de HaanA. Langeveld 10; Jac. VosA. Langeveld 10; P. v. VeenB. Cok AA- KATWIJK AAN DEN RIJN In den bezettingstijd werd een tank gracht gegraven vanaf het kanaal bui ten de gemeente tot aan de Noordwijk- sche grens, bijna paralel loopende met de Noordw. Vaart. Daarvoor werd zeer veel teelgrond gevorderd. Langs de Noordw.weg werd een stelling gemaakt waarvoor ook een groote oppervlakte beste teelgrond in beslag werd geno men. Thans zullen deze gronden weer in hun oude toestand worden terugge bracht. De verdediging wordt ge slecht, de tankgracht wordt met de grond van eerstgenoemde stelling ge dempt. Het werk is reeds aanbesteed. Vele tuinders zullen hun teelgronden dan weer terug krijgen. St. Barbaravereeniging. Genoemde vereeniging hield haar jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde een aantal sterfgevallen van 11, betgeen abnormaal hoog is. De penning meester kon een batig saldo boeken In de vacature in het bestuur werd ge kozen de heer Hub. N. v. Paridon Van het bestuur der veilingver. K. en O. vernamen we dat de uitbetalin gen, welke sinds de geldsaneering niet op de gebruikelijke wijze plaats had den, vanaf heden weer via de Boeren leenbank zullen geschieden, hetgeen de RADIO voor Vrijdag. HILVERSUM 1. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Oclitei'dgymn. 7.30 Muziek bij het onbijt; 8.Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 Koor en Ork.8.22 Operette progr.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.Boston Promenade-Orkest; 9.30 Derde Syrnphonie in Es gr. t., Schumann; 10.20 De Regenboog; 10.45 A. v. Doorn, bariton, I. Rossiean, pia no; 11.15 Voor de vrouw; 11.30 Mu- sette-opnamen van J. Vaissade en zijn ork.; 11.45 Krijgsgevangenen in het Verre Oosten; 12.— Spaansche piauo- muz.; 12.30 The Red-White and Blue- Stars; 1.Ensemble Géza Kiss; 2. Kookkunst; 2.20 Kaïnerork.; 3.— Gram. pl.; 3.30 Hoorspel; 4.— Muzikaal bab beltje, 4.30 De school is uit!; 5.— Ed dy Walis speelt; 5.30 Johan Jong, or gel. Janie Bron, zang; 6.Nieuws; to.15 Weeroverz.; 6.18 Metropole-ork. D. v. d. Linden; 6.45 Bij de lijmpot; 7.— j. de Leur, piano; 7.15 Departementale uitzending; '7.30 Progr. Ned. Strijdkr.; 8.Nieuws; 8.05 Ned. Kamerkoor; 8.30 lie ziekten en de genezing van de li teratuur; 9.Op de brug; 9.15 'Iango en Pasodoble (gr.); 9.30 Men vraagt... en wij draaien; 10.— Buitenl. weck- overz.; 10.15 Sweetness and rhythm: 10.40 Avondwijding; 11.Nieuws; 11.15 Rdéa Caire zingt met orkestbegeleiding; 11.30 Dansmuziek. HILVERSUM II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Gram.inuz.; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 Gram. muz.8.35 De Heilige van den dag; 8.45 Gram.muz.9.— „Pluk den dag": 9.30 Waterstanden en politieber.; 9.4.5 Lichte orkestmuz.10.45 Reportage; 11. Mandoline Concert; 11.30 „Als de ziele luistert", door Kap. J. A. de Groot. 11.45 Vaderl. liederen; 12.— Bekende Musette-orkesten; 12.15 Voordracht door G. Heystee; 12.30 Lunchconcert; 1.— Nieuws; 1.15 Progr.-overz.; 1.20 Lunch concert (vervolg); 2.30 C. v. Leeuwen. Boomkamp,' cello. J. Antonictti, piano: 3.Voor de vrouw; 4.— Nachtvorstver wachting; 4.05 muziek uit alle landen; 4.45 Pianoduo C. Backers en A. Neder- bragt; 5.30 Comité Ned. Helpt Indië: 5.35 Utrechtsch Stedelijk Orkest; 5.45 Het rijk overzee; 6.Amusementsork. v. d. Amsterdamsche Politiekapel; 6.15 Jeugdige oorlogsslachtoffers; 6.30 Amu sementsork. (vervolg); 6.50 s Avonds als ik slapen ga7.Nieuws; 7.15 Progr.-overz.; 7.20 Graag gehoorde or- gclplaatjes; 7.30 Liederenrecital; 8.— Nieuws; 8.05 Radio Philh. Orkest; 9.— Op de brug; 9.15 Cantare o.l.v. Jan Corduwener: 9.45 Sportpraatje; 10.— NieuxVs; 10.15 Gram.muz.; 10.35 Avond gebed; 11.— Gram.muz, tuinders ongetwijfeld met belangstelling zullen vernemen. De aangegeven tijden hiervoor zullen zijn, Vrijdagmiddag en Zaterdagmorgen. LEIMUIDEN R.K. Gymnitstiekver. Genoemde ver eeniging kwam in algemeefie vergade ring bijeen onder leiding van den geest, adv. kapelaan Adank. Deze deed ver schillende mcdedeelingen betreffende betreffende diocesane sportcommissie, waaraan zoowel Dames- als Heerenaf- deeling moet worden aangesloten, om de naam van de R.K.S.V. te mogen dra gen. Verder werd medegedeeld, dat aan verzoeken van aspirantleden en kleu ters om opgenomen te worden in hoo- gere afdeelingen niet kan worden vol daan om moeilijkheden te voorkomen. Her voorloopig bestuur trad af. Met dui delijke meerderheid van stemmen wer den gekozen A. J. v. Velzen, L. H. v Velzen, C. v. Velzen, C. A. Buiks, A. W. v. Haasteren, P. J. Langeslag. Van de dames A. v. d. Velden, T. v. d. Voort en M. Beuk. Bij de rondvraag kwam ter sprake o.a. de schoenenvoorziening, het be nutten van de lesuren en de naam der vereeniging. Besloten werd aan de naamkeuze een prijsvraag te verbinden. Voor 15 April worden voorstellen bij het bestuur ingewacht. Het nieuwgeko- zen bestuur vergaderde hierna om door stemming de bestuursfuncties te verdee- len, waarvan de uitslag als volgt was: voor2. C. A. Buiks; secr. C. v. Vel zen penn. L. H. v. Velzen; 2e secr. A. v. d. Velden; 2e penn. M. Beuk. LISSE Gemeenteraad. De raad der gemeen te kwanf verleden week bijeen onder voozitterschap van burgemeester van Riickevorsel, Eerste punt der agenda was 'vaststelling van het uitbreidings plan. Opgemerkt werd dat het uitbrei dingsplan voor het buurtschap „De En gel" beperkende bepalingen oplegt, waardoor dit buurtschap zich niet kan ontwikkelen als wenschelijk is. Voorts was men van meening, dat de bezwa ren van de fa. v. d. Mark geen beletsel mochten vormen voor het uitbreidings plan. Men diende echter wel rekening te houden met de zaak van de fa. v. d. Mark en financieel mocht niemand nadeel ondervinden. Het plan van Rijkswaterstaat vond al- gemeene goedkeuring en B. en W. heb ben dan ook het eerste plan laten va ren. Het ligt niet in de bedoeling de tram lijn om te leggen. Er wordt naar ge streefd een industrie te krijgen, die werk geeft aan volwaardige mannelijke ar beidskrachten. Nadat nog eènige vragen waren ge steld werd het plan met de daarbij be hoorende bebouwings voorschriften met algemeene stemmen aangenomen. Straatnamen. Voorgesteld werd om de geprojec teerde straa: loopende van de le Poel laan naar dc Rolbrug te noenten Laan van Riickevorsel. Vervolgens om het verlengde van de Zwanendjeei te noe men naar de iniiiatiefnemer van de hulp actie van het Zweedsche Roode Kruis: Prins Bernadotte, het Bernadottepark. Beide voorstellen werden aangenomen. Afscheid Burgemeester. lil hartelijke woorden dankte wethou der Lefeber en de raadsleden»} Tibboel, Knetsch en Randsdorp den burgemeester voor hetgeen «eze voor Lisse had ge daan in de 7 jaren van zijn bewind. Sprekers wenschten den scheidenden burgemeester van harte Gods zegen toe en een vruchtbaren ambtsperiode in zijn toekomstige woonplaats Vught. Hierna hield burgmeester van Riicke vorsel zijn afscheidsrede en dankte zijn medewerkers allen met een persoonlijk woord voor de prettige samenwerking in deze moeilijke jaren onedrvonden, „Het bestuur dezer gemeente", al dus de burgemeester, „gaat thans een algeheele vernieuwing tegemoet. De verkiezingen staan voor de deur en met de vernieuwing van uwen raad 2al ook een nieuwen voorzitter in d$ toekomst dezen keten dragen. U mijnheer de loco-burgemeester zult' mijn opvolger dezen keten kunnen om hangen met de zekerheid, dat hij on besmet is. Toen ik hier namelijk in 1944 vertrokken was herinnerde ik mij de ambtsketen, ik ben toen teruggegaan om dien te halen en heb hem in veiligheid gebracht, zoodat mijn N.S.B.-opvolger hem nooit heeft gedragen." Spr. besloot zijn afscheid met Gods zegen af te smeeken over de gemeente Lisse en zijn ingezetenen. NOORDEN Oranjevereniging. Maandagavond kwam de burgerij bijeen om een defini tieve Oranjevereniging op te richten. Vorig jaar na de bevrijding was hier een voorloopig Oranjecomité opgericht, doch van een vereeniging als zobdanig was geen sprake. De voorzitter van het voorloopig comité opende de bij eenkomst "en memoreerde nog eens wat het voorloopg comité in het afgeloopen jaar gedaan had. De penningmeester bracht nog financieel verslag uit en ein digde met een batig saldo van 54.13, wel bedrag aan de nieuwe vereeniging werd overgedragen. Daarna opmaking, vaststelling van statuten en huishoude lijk reglement. Er werd besloten ko ninklijke" goedkeuring aan te vragen. Bestuursverkiezing: gekozen werden P Pieterse Wzn., voorz., A. Voorn. secr.. J. D. v. d. Helder, penningm. en J. A. Hoogeveen, J. A. Vianen, C. Conrad, A. C. v. Koert, Jac. Otto en mevr. de Hertog als leden. Voor de viering van 4 Mei werd algemeen besloten om er geen feest, *h ch zuiver een herdenkings dag van tc maken. NOORDWIJK L.T.B. Dinsdagavond hield de L. T.B. een druk bezochte bijeenkomst in het Juvenaat, waarbij de jongere generatie goed vertegenwoordigd was. Dit noemen wij een verheugend feit, vooral nu op deze avond sprak de heer Machielse van de Landbouwschool te Roelofurendsveen over het actueele on derwerp Bemesting en Grondonderzoek. Na een korte inleiding van den voorz. verkreeg de heer Machielse het woord, waarbij hij voorop stelde, dat grond onderzoek niets nieuws is, want sinds jaren wordt dit in het Oosten en Noord- Oosten van ons land toegepast. De oor zaak hiervan is gemakkelijk te vinden, doordat men op deze schrale gronden met zoo weinig kosten, zooveel moge lijk resultaten wenschte te bereiken en door grondonderzoek kan men bepalen de juiste structuur der gronden, waar door men kan bepalen wat de grond voor een goede opbrengst der culturen noodig heeft. Door de goede resultaten, welke men op de minder goede gronden hier door verkreeg is men dit ook van toe passing gaan brengen op- de betere gron den in het Westland, in de duinstreek en meerdere centra's en zoowel in tuinbouw-, landbouw- als bloembollen teelt is men er van overtuigd het groo te nut wat grondonderzoek teweeg brengt voor een meer intensieve en eco nomische verbouwing der gewassen. Uit het groot aantal vragen bleek wel, dat er ook in Noordwijk groote interesse bestond voor de materie grondonderzoek. De spr. kon, hierdoor slechts terloops nog even de bemestingsleer bespreken, wij verwachten echter, dat de L.T.B. ook over deze 2aak den heer Ma chielse nog eens zal uitnoodigen tot verdere voorlichting der leden. VOORHOUT Gemeenteraad. Verleden week kwam de gemeenteraad in openbare zit ting bijeen ter bespreking van enkele punten en of afscheid te nemen van den heer Meissen, die benoemd is tot bur gemeester te Wateringen. Besproken werden de rioléering achter in de Boekhorstlaan. Aangezien deze aangelegenheid reeds in het uitbreidings plan was opgenomen, komt hierin van zelf verandering. Voorts .kwam de ver koop van de gemeentewoning ter spra ke, bewoond door den bode H. J. Re- nee Er was een voorstel binnengeko men om in dit perceel een lunchroom te vestigen met bovenwoning. Men kon -echter in het algemeen het nut van een lunchroom niet inzien, zoodat Voorhout wel verstoken zal blijven van een der gelijke pleizierig lokaal. Er kwamen voorts nog enkele punten ter sprake zooals de bestrating met rijwielpad, terwijl de vergoeding voor leerlingen werd vastgesteld op 10.50. Hierna had het eervol ontslag plaats van den secretaris-ontvanger, den heer Meissen, wegens zijn benoeming tot burgemeester te Wateringen. Aanwezig waren mevr. Meissen, alle ambtenaren en het -gemeentepersoneel. De voorzitter feliciteerde den secreta ris omdat hij een van de gelukkigen is geweest, die altijd de stille hoop ge koesterd had om burgemeester te wor den in zijn oude plaats. Spr. zeide o.m. dat hij altijd voortreffelijk werk ge daan Reeft. Hij dankte voor de 'samen werking en voor zijn deskundig werk. Uw goede .kwaliteiten zullen u in uw verdere locp'ivaan. altijd te- zijde staan, aldus de voorzitter. Ook aan mevrouw Meissen werd dank gebracht voor het sociaal werk, dat zij in Voorhout ge daan heeft. Op de meest eervolle wijze werd het ontslag toegestaan, dit echter op een nader te bepalen datum. De heer Spierenburg dankte namens hét Protes- tantsche deel der gemeente en wenschte Gods zegen toe in zijn nieuwe loopbaan. De lieer v. d. Nouland dankte namens de Katholieken met gloedvolle woor den. Ook de heer Kruithoi bracht zijn dank uit aan den nieuw" benoemde bur gemeester. Hierna dankte de heer Meissen voor de lof hem door het groote gezelschap toegezwaaid. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan den burgemeester, die hem een leermeester geweest is voor het leven. Na dit afscheid werden de deuren gesloten en ging met nog over tot de geheime raad. Distributienieuws. Met verwijzing naar het desbetreffende persbericht in de dagbladen d.d. 25-3-1946 zal aan iede re inwoner van de gemeente Voorhout wiens tweede distributiestamkaart num mer 3 als laatste cijfer aanwijst, op de onderstande dagen een schoenenbon worden verstrekt. Aan hen, wiens ge slachtsnaam aanvangt met de letter: A t.m. B Donderdag 4 April 13 uur, Dinsdag 9 April 13 uur n.m. D t.m. H, Donderdag 11 April 13 uur n.m. K t.m. L, Dinsdag 16 April 13 .uur n.m. M t.m. P, Donderdag 18 April 13 uur n.m. Q t.m. V, Dinsdag 23 April 13 uur n.m. W t.m. Z. Aan deze regeling wordt stipt de hand gehouden. Zij, die niet op het juiste tijdstip komen, wor den niet geholpen. Tweede distributie stamkaart plus nieuw inlegvel mede brengen. Na-uitreiking op Woensdag 24 April van 13 uur n.m. WARMOND Raadsvergadering, De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne in openbare vergadering bijeen. In deze vergadering vond de beëedi- ging plaa'ts van den heer P. M. F. Smol ders als gemeente-secretaris. Hierna gaf de voorzitter een uiteenzetting van de taak van een gemeente-secretaris, waar- 'bij hij de hoop en het vertrouwen uit sprak, dat de nieuwe titularis aan deze onmisbare voorwaarden zou beantwoor den. De secretaris dankt den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden en zegde toe zijn beste krachten aan de belangen der gemeente zullen wijden. Hierna bracht de voorzitter een woord van bijzonderen dank aan den heer Luij- ten voor de wijze waarop hij onder de meest moeilijke omstandigheden gedu rende 4 jaar het ambt van secretaris dezer gemeente heeft waargenomen. Spr. sprak hiervoor, mede namens B. en W. en den Raad zijn groote erkentelijkheid uit. Als gemeente-ontvanger werd met al gemeene stemmen benoemd de heer J. H. Haverkort,, beheerder van het Wa terleidingbedrijf. De door B. en W. voorgestelde wijzi ging der verordening, houdende verbod tot het laten losloopen van honden, werd Biet algemeene stemmen aangenomen. Deze verordening heeft ot doel paal en perk te stellen aan het euvel, dat door losloopende honden zooveel scha de aan de te velde staande gewassen wordt aangericht. Na de gebruikelijke rondvraag werd de openbare vergadering gesloten en overgegaan in geheime 2itting. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprorramma voor Zaterdag 6 April 1946. Ie kl.R.A.F. 2—A.R.C. 2. 2e kl. A: Ter Leede 2Quick B. 3. 2e kl. B: Katwijk 3C.N.V. 2; Leiden 3—Koudekerk; AlphiaQuick B. 5. Jun. A: Quick B. (B)Warnninda IB.)V.V.L.V.Rijnsb. B.C.N.V.— Warmunda (A). Jun. B. afd. A: Alph. BoysQuick B. K.R.V.A.S.C. (A); U.V.S. (A)—Roo- denburg (A). Afd. B: A.S.C. (B)—Roodenburg (B); Roodenburg (C)Katwijk. Ingelascht K.N.V.B. R.C.L. 1Katwijk; Leiden 1Lisscr Boys 1; Rijnsb. B. 1T. en D. 1; R.A. C. 1—Esdo. De Noorsche pers begroet met groot enthousiasme het bericht van den voorzitter der Noorsche hotel- en res- tauratiebond, dat de Engelschen 1000 gulden mee mogen nemen op buitenland- sclie reizen. AANVULLING BONNENLIJST Voor de tweede helft van de vierde periode 1946 (31 Maart tot en met 13 April). Bonkaarten KA, KB, KC 604. 172 algemeen 125 gram boter. 171 algemeen 125 gram mar garine. 170 algemeen 250 gram jam, stroop enz. 169 algemeen 50 gram thee. 168 algemeen 100 gram koffie. 167 algemeen 1 ei. 166 algemeen plm. 225 gram huishoudzeep. Bonkaarten LA, LB, LC 604 A 23 Melk 2 liter melk. B 23, C 23 Melk 3 1/2 liter melk 096 Aardappelen, 2 kg. aard appelen. Bonkaarten KD, KE 604. 672 algemeen, 125 gram boter 671 algemeen 1 ei. 670 algemeen 250 gram jam, stroop enz. 669 algemeen plm. 225 gram huishoudzeep. Bonkaarten LD1, LE 604. D 23. E 23 Melk 6 Liter melk. 596 Aardappelen 1 kg. aard appelen. Xabakskaarten enz. T. 22 2 rantsoenen rook- of 'shagtabak (geen sigaretten of sigaren). V. 22 100 gram chocolade of suikerwerken. X 22 100 gram chocolade of suikerwerken. Bon 167 en 671 zijn geldig tot en met 27 April a.s. de eieren kunnen betrokken wor den bij een detaillist die ge woon is eieren op rantsoenbon nen te verkoopen. KAARSEN ZIJN VRIJ. Kaarsen zullen voortaan weder zonder bon in den de tailhandel verkrijgbaar zijn, zij het nog niet in onbeperkte hoeveelheden. VOLGENDE WEEK ZUID VRUCHTEN. De aangekondigde bon voor zuidvruchten zal in de bonnen- lijst van 11 April worden be kend gemaakt. INLEVERING BONNEN VOOR APPELMOES DOOR DETAILLISTEN. Detaillisten moeten de bon nen voor appelmoes E 35 ge plakt op opplaltvellen opzenden aan hun grossiers. Grossiers moeten de opplakvellen met bonnen opzenden aan een fa brikant. De aflevering moet met den meesten spoed plaats vin den. DE AUTOMOBIELEN EN RIJWIELENVOORZIENING. Vrijdag 5 April te 19.15 uur zal over den zender Hilversum 1 (301 M) een causerie worden gehouden over „De automo bielen- en rijwielvoorziening van Nederland." Het haliaansche hooggerechtshof heeft uitgemaakt, dat Maarschalk Pietro Badoglio, die den wapenstilstand met de geallieerden sloot, geen senator van het koninkrijk Italië meer mag zijn. Na een paar tellen was Dubbelbroekerdam uit het zicht. I Iet was immers nacht. Doch eensklaps hiel den Jim en.Jack uit alle macht de paarden in en dc Pickwickkoets hield halt, boven op de Dubbelbroe- kerdammerdijk. „Right, Sir?" vroeg Jack naar bene den aan Jan Trompetter. ,,W...w...wat is er?" vroeg Jan Trompetter, die' van pure emotie was ingedom meld tegen vrouw Isabel. „"What's t! - matter? sprong Marjolein op. „That little dog there wees Jihm. „Ah, Tobias", juichte Marjolein, toen juist de maan even doorkwam. En waarlij'.:, daar zat Tobias, midden op de weg, met zijn rechtervoorpoot in de hoogte, of hij mee mocht liften. „Foei, stouterd berispte zij Tobias, „wat ben je ver van huis ge gaan, Kom maar gauw mee", En zij pakte hem bij zijn nekvel, zette hem pardoes op dc knieën van Jan Trompetter en riep „Okee naar de, koetsiers, Jim en Jack hokken de teugels strak, en voort ging het weer over bruggen en vlonders. „Dat wij jou ver geten hebben", zei Jan Trompetter. „Je mag anders we! goed op je schoentjes passen, juffrouw Marjo lein", ging'hij voort, want hij was dat van vroeger nog lanc niet vergeten. Plagend stak Marjolein haar voet vooruit, maar gelukkig kwam er net een wolk voor de maan, en Tobias knorde tevreden op de knie van onzen held. En het duurde niet lang, of de „Leutige Blaaskaak snurkte luid een „Mondschein-* sonate", terwijl ook de drie vrouwen en dehond eri de poes in de slaap der rechtvaardigen verzonken.

De Burcht | 1946 | | pagina 2