mÊÈm OMGEVING SPORT RECHTSZAKEN fcKORTE GOLF} Van den held Jan Trompetter 48 BLOEMBOLLENSTREEK. A. R. K. A. De Algemeene Rooinsch Katholieke Ainbtenaren\ ereenigu.g. afJ. Bloembol - leustreek, hield te Sassenhcim een lc- denvergaJcin:g onder voorzitterschap van den neer M P. A. Meissen, Voor hout. Na opening door den voorzitter, werd alleerst in bespreking gebracht het rap port der Commissie betreffende een mo gelijke vernieuwing van de A.R.K. A. Thans echter plaatst het hoofdbestuuu ons ook, voor een reorganisatie van de A.R.K.A. Organisatorisch is het juister om het ontwerp van het hoofdbestuur te behandelen en te zieri of de eveu- tueele reorganisatieplannen der aidce- lingscoinmissie hierin verwerkt kunnen worden. De heer de Jong, Noordwijker- hout, bespreekt uitvoerig de mogelijk heden, doch verklaart niet in staat te 2ijn om het reorganisatieplan van het hoofdbestuur zonder nadere studie in behandeling te nemen, omdat de wijzi gingen nogal beduidend zijn. De contributieheffing wordt bezien en overeenkomstig het bestuursvoorstel aangenomen. Overgegaan werd tot de bestuursver kiezing, waarbij na stemming tot voor zitter der afdeeling werd gekozen den heer J. P. de Jong, Noordwijker'nour. Tot bestuursleden: de heeren H. j. Lycklema, Hillegom; C. J. Hubers. Sas senheim, J. J. j. van den Akker, Nooid- wijk, G. F. B. Maas, Lisse, J. H. M. Bulten, Lisse en A. C. H. N. M. de Bekker, Voorhout. De voorzitter feliciteerde de gekozen bestuursleden en nam tevens, wegens zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Wateringen met enkele wel gekozen woorden afscheid. De heer de Jong, de nieuwgekozen voorzitter, sprak woorden van dank tot het afgetreden bestuur voor hun werk zaamheden aan de afdeeling bewezen. Hij feliciteerde den heer Meissen mei zijn benoeming en wekte de leden op, om steeds trouw aan hun organisatie te blijven en -hiervoor te werken. ALPHEN AAN DEN RIJN Benoeming. Onze plaatsgenoot de heer T. H. Milo is bij K.B. benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de geschiedenis van de over- zeesche gebiedsdeelen en liet zeewezen. Deensclie levensmiddelen. Vanwege het Deensche Comité Holland Hjaelpcn" werd ook in onze gemeente een groot kwantum levensmiddelen uitgereikt aan zieken ouden van dagen en behoeftigen. In totaal werden 9720 st. eieren en 2784 bussen volle melk uitgereikt. HAZERSWOUDE Zondag 24 Maart speelde Hazers- woude I op een moerasachtig veld te Zoeterwoude tegen St. Jan II en moest na een zware wedstrijd met 3^-6 het on derspit delven. RADIO voor Woensdag. HILVERSUM I. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Zangplaten; 7.45 Een woord voor den dag; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-ovcrzicht; 8.20 Morgenconcert; 9.30 Londensch Symph. Ork.; 11.— Orgelwerken; 11.15 Vioolrecital; 11.45 Krijgsgevangen in het Verre Oosten; 12.Postillons; 12.3d Gram.muz.12.35 Postillons (vervolg): 1.— Nieuws; 1.15 Progr. overzicht; 1.20 Populaire orgelbespeling d. L. James; I.45 J. Boelee e. z. Musette-Orkest; 2.30 A. J. Herwis: de Hortensia de Cineraria en de Calceclapia; 2.50 Zang met or kestbegeleiding; 3.Nederl. Strijk kwartet; 4.— Orkestpl.; 4.15 Kinder koor „Lenteleven1'; 4.45 „Voor jongens en meisjes"; 5.30 Ned. Volksherstel: 5.35 Celesta-Ensemble; 6.15 Engelscne les voor beginnelingen; 6.45 Het Rijk Overzee; 7.Nieuws; 7.15 Gereserveerd voor Departement; 7.30 Progr. .Ned. Strijdkr.8.Nieuws; 8.05 Reg. Voorl. Dienst; 9.25 Radio Philh. Orkest; 10. Nieuws; 10.15 Na het nieuws; 10.30 Radio Philh. Ork.; 11.15 Gram.muz.; II.30 Orgelcomposities van Cb. M. Wi- dor. HILVERSUM II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Vincent d'lndy, geboren 27 Maart lfS51 te Parijs (gr.); 8.Nieuws; 8.15 Progr. overzicht; 8.20 Gram.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.Suite no. 1 in C. gr. t.. Bach; 9.30 Waterstanden en po- litiebcr.9.45 Andres Segovia (gitaar); 10.Morgenwijding; 10.20 ..Eten lil distributietijd"10.35 K. Robberts, mez zo-sopraan, C. v. Boven, piano; 11. Johan Jong, orgel; 12.— The Ballroom Melodians; 12.35 J. Brill's Continental Quintet; 1 Nieuws; 1.15 Stuiveling Landré, Koor en Ork.; 1.18 Orkest J. Meyer; 1.45 B. Silbermann e. z. No velty Serenaders; 2.T5 „Wenschen van een verpleegster"; 2.30 L. Metz, viool. I. Rosslcan, piano; 3.Voor de jeugd, (vervolghoorspel)5.Ned. Kamerkoor 0.1.v. F. de Nobel; 5.30 Omroepkoor o. 1.v. B. Silbermann; 6.fyieuws; 6.15 Weeroverz.6.18 Vervolg Omroepork.; 7.Ensemble „Cantare"; 8.Nieuws; 8.05 Departementale uitzending; 8.20 Operette; 9.De magnetische storing: 9.45 Dansork. The Ramblers; 10.Het gesprek van de week; Ork. Jan Cor- duwener; 11.— Nieuws; 11.15 Eddy Wa lls speelt; 11.45 Orgelopnamen. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. Woensdagavond zal de L T.B., afd. Katwijk een belangrijke ver gadering houden in het Parochiehuis waar de heer Tel, uit Haarlem, zal spreken over „De Stichting van de Landbouw" en over Publieke Bedrijfs organisatie. Oranjever. Onder voorzitterschap van J. Volbeda vergaderde de Oranje- ver. De voorzitter herdacht het plotse ling overlijden van C. Haasnoot. Het jaarverslag vermeldde o.m. een ver meerdering van het ledental met 17u0. Dc penningrn. kon een batig saldo ver melden van 1037.19 Het reglement werd gewijzigd, waardoor het getal be stuursleden werd uitgebreid tot 11. Het geheele bestuur trad af doch een nieu we verkiezing werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Voetbal. Quick Boys 2—R.A.F. 2. Deze wedstrijd gaf voor Q.B. een ver diende overwinning alhoowel de eerste periode R.A.F. nogal in de meerder heid was waardoor R.A.F. al spoedig voor stond met 10. De situatie wij zigde zich daarna en de puntjes kwamen voor Q. B., zoodat de rust een stand te zien gaf van 31 voor Q.B. Na de rust wist R.A.F. nog eenmaal te sco ren maar het einde kwam met een stand van 52 voor Quick Boys. Uitslag L.B.V 2e kl. Katwijk 2— Leiden 2 21. 3de kl. Q.B. 6R.C.L. 2 2—3. Jun B. aid ArO.L.B.—K.R.V.2— Voor de Katwijkschc Kunstkring zal a.s. Donderdag 23 Maart in het Jeugdhuis optreden George van Renes- se, piano. LEIDSCHENDAM Tefeioon-automatiscering. De auto matiseering van het net schijnt nu bin nen niet te langen tijd werkelijkheid te worden. De telefoon-abonné's hebben reeds aanzegging gekregen dat de num mers zullen veranderen. Ook zijn reeds nieuwe toestellen geplaatst. Het tijdstip waarop de automatische centrale ,-n werking gesteld wordt zal nog bekend gematikt worden. Eventueele opmerkingen over het toe gewezen nieuwe telefoonnummer zu'ien in behandeling worden genomen mits deze vóór 3 April a.s. b:i het hoofd van het tclefoóndistrict zijn binnengeko men. Roodc Kruis. De afdeeling van het Ned. Roode Kruis houdt Vrijdag a.s. een algemeene ledenvergadering,, waarin be halve de normale agenda-punten ook een met lichtbeelden verduidelijkte uiteen zetting gegeven wordt met afs onder werp: „Het Roode Kruis in de dagen van nu". Spreker is dr. Benerd. Aan vang 20 uur in het Vereenigingsgebouw. LEIMUIDEN Ver. Het Groene Kruis. In zijn opc ningswoord gaf de voorzitter, de heet Muys. een overzicht van de laatste ja* ren, waarbij hij constateerde, dat de ma» terialen der vereeniging niet weinig ge leden hebben tijdens de bezetting. Het overleden bestuurslid, de heer G. v. d. Heuvel, die ruim 27 jaar had deel uitge maakt van het bestuur, werd herdacht waarna de secretaris een overzicht gaf van dc financiën. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo in kas was van 729.79. Voorgesteld werd de contributie te verdubbelen, zoodat deze thans 2.bedraagt. Een en an der werd aangenomen. De heer de Jong stelde voor over te gaan ^ot fusie met plaatselijke wijkverpleging, waarna de voorzitter een nieuwe regeling voor kraaniverzorging bekend maakte. Indien men een kraamverzorgster wenscht rich- te men zich tot mevr. W. v. Staveren, te Oudewêtering. LISSE Woningbouwver. „Volksbelang". In zijn openingswoord dankte de voorzit ter, de heer M. v. d. Lans, den heer J. Segcrs, die thans niet meer als gede legeerde van de gemeente in het bestuur zitting heeft, voor veelvuldige arbeid. De notulen en het jaarverslag werden voorgelezen en goedgekeurd, waarna de administrateur der vereeniging, de heer J. Zwaneveld de stand van zaken uiteenzette. Eenige nieuwe leden werden geballo teerd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden dc heeren P. Ransdorp, C. Horsman en M. van Zonneveld bij enkele candidaatstelling herkozen. Verschillende nummers werden uitge loot voor het stamkapitaal. Uitslag als volgt: 25 woningen geene; 34 woningen no. 72 en 80; 18 woningen no. 22; 19 woningen no. 19; 36 woningen no. 3. Aan het einde der vergadering nam de heer J. Segers afscheid van de \'er- eeniging. Hij zeide dat zijn arbeid voor Volksbelang zijn voornaamste werk is geweest «als Raadslid. Met veel genoegen heeft hij gearbeid in het belang der ver eeniging. Met zeker gevoel van wee moed neemt hij thans afscheid. NIEUWKOOP. N.K.J.B. Op de bijeenkomst van Donderdagavond, sprak de hoofdaal moezenier Rector Brans, uit Haarlem, over het onderwerp „Tucht". Met smaak behandelde spr. verschillende punten, die met tucht iets te maken hebben: onze gedragingen in het gezin tegen over onze huisgenooten, piet name te genover onze moeder en zusters, be- heersch je, aldus spr., leidt de brui- schende krachten in goede banen. Be gint in het gezin en zorgt er voor dat je tegenover je ouders broers en zus ters een man bent met tucht een zedige mail, een stijlvolle kerel, dan zal ie dat ook zijn in je geheele leven en voor iedereen maar vooral ook ten op zichte van God. NOORDEN Coop. Brandw. Mij. „Noorden-Nieuw koop'.' De opkomst der leden was zeer groot. De voorzitter opende, waarna de accountant een fin. rap port gaf en enkele door de leden ge stelde vragen beantwoordde. Hierna bracht de fin. commissie rapport uit over bevindingen. Bestuursverkiezing: aftredend J. Neil en H. Zuydervliet. De laatste stelde zicli niet meer herkiesbaar. Gekozen werden A. de Jong Wzn., uit Wilnis, en P. Pieterse Wzn., uit Noorden. Bij acclamatie werden in de fin. commissie benoemd J. v. Mourits en D. Blok Gzn. Als premie 19461947 werd vastgesteld grondpremie plus 20 pet. toeslag. De 20 pet. premietoeslag geheven iii 1945 1946 blijft als een schuld aan leden geboekt en woidt nu met gerestitueerd Later kan eventueel worden voorgesteld om hiermede het reservefonds weer spoedig op peil te brengen, als de be lastingen ten minste gunstig worden ge wijzigd. De vergadering ging hiermede accoord. NOORDWIJKERHOUT V.V.S.B. De voetbalver. V.V.S.B. vergaderde ouder voorzitterschap van den heer Schreurs. 2e voorzitter. Als be stuurslid werd gekozen de heer M. Brauii, die tevens voorzitter werd. Na enkele opmerkingen over het clubblad werd de viering van het 15-jarig be staan besproken. De leden zelf ziiLen bij die gelegenheid een uitvoering ge ven. Besloten werd de elftalcommissie tot 5 personen te reduceeren en werd de verhouding Jongerenbeweging-V.V.S.B. ter sprake gebracht. Na een uiteenzet ting door den geesteik adviseur, d»e aandrong op rustig onderling overleg, werd de vergadering gesloten. VOORHOUT R.K.S.V. „Foreholte". Op een flink bezet V.V.S.B.-terreia te Nooid- wijkerhout is het Foreholte wederom gelukt hun 12e wedstrijd met 13 te winnen. Echter door goed volhouden van V.V. S.B. 2 is deze kamp tot een der span nendste van het seizoen geworden. Voor at toen V.V.S.B. de achterstand even voor rust met 12 verkleinde, speelde de St. Bavoclub inde tweede helft eeni- gen tijd even sterk. De beter opge bouwde aanvallen van Foreholte gaf ten slotte den doorslag, hoewel slechts maar eenmaal meer werd gescoord. Fo reholte 1 heeft thans 23 punten, met nog 4 wedstrijden. Foreholte 3—V.V.S.B. 4 1—7. ZOETERMEER Schouw. Op grond van art. 87 en 88 van de algemeene politieverordening zal begin April schouw gehouden wor den over slooten. riolen, goten en der gelijke. De ontwikkeling Kath. Kerk. De heer Th. Oostendorp, redacteur „Maas bode". spreekt Woensdag a.s. 19.30 u. in „De Gouden Leeuw" over de ont wikkeling derKath. Kerk in dezen tijd, een onderwerp, dat aller belangstelling waard is. Nederland vecht door. Woensdag 27 dezer wordt in het gymnastiekge- bouw opgevoerd „Nederland vecht door". liet batig saldo van dezen avond zal afgedragen worden aan de nagelaten slacthoffers van het verzet te Zoetermeer en omgeving. ROODENBLRG (B)—KATWIJK JB). Roodenburg wint de toss en kiest wind tegen K,a onge* eer 1J minuien nam de thuisclub de leiding en voerde de stand op tot 30 met de rust. Na de rust kwam Katw'ik meer in den aan val maar een doelpunt kwam aan dtn «anderen Kant 40. Na eenigen lijd zag Katwijk kans na prachtig doorzegen een mooi doelpunt te maken waarna Roo denburg er 51 van maakte. De leiding was bij den bee» Mulder in goede Randen. Op het A.S.C.-terrein werd Zaterdag middag de wedstrijd A.S.C. (3)U.V.S. (B.) gespeeld. In een eenzijdige, maar enthousiast gespeelde wedstrijd hebben de A.S.C. Benjamins de U.V.S.-Benfa- mins met 8verslagen. Voor de rust drukte A.S.C. haar meerderheid in 4 doelpunten uit. terwijl na de rust de score tot S0 werd opgevoerd. Door naar kranig volhouden bleef U.V S voor een giootsche nederlaag behoed. Vervolgens werd gespeeld de wed strijd T. en D. 11Lisser Boys II. Het resultaat was 13 in liet vooideel van de Lissersche Boys na een verdeude wedstrijd. V.V.L.V.—ALPHA 2—2 In een van beide kanten lorsch ge speelde wedstrijd is het V.V.L.V. ge lukt om zeKer 1 winstpunt in de wacnt te sleepen, terwijl er een kans bestaat dat ook het 2e winstpunt nog wordt toe gekend. V.V.L.V. heeft Lamboo weer in de gelederen, hetgeen een verster king beieekent, terwijl ook tvooyman en 'J h. Barreveld, die voor de wederop bouw in Zeeuwsch Vlaanderen werken, ditmaal ook van de partij zijn. We krij gen een gelijkopgaande strijd te zien, waarbij beide doelen beurtelings in ge vaar verkeeren. maar de verdedigingen weten de baas te blijven. Bij een goede aanval van V.V.L.V. denken wij Hak ker te zien scoren, maar bij wordt door een der Alphia-backs vastgehouden, hetgeen de scheidsrechter ontgaat. Kort voor rust krijgt Alphia een corner te nemen en hieruit weet de geheel vrij staande rechtsbuiten Alphia de leiding te geven. Na de rust ljeeft V.V.L.V. haar opstelling gewijigd. hetgeen een verbetering blijkt te zijn. Al heel spoe dig weet van den Berg na missen van de linksbanck van Alphia den gelijkmaker te scoren, terwijl kort hierna Niersman uit een mooie voorzet van rechts V.V.L. V. de leiding geeft (2-1). In deze periode is V V L.V. iets sterker, maar de aan vallen van Alphia zijn lang niet zon der gevaar. Wij noetren een schot van Hakker tegen de lat, terwijl van den Berg, als hij beide backs al gepasseerd is, nog net naast de paal schiet. Aan de andere kant ontsnapt het V.V.L.V.-doel ook 'echter eenige malen aan een door boring. Kort voor het einde ontvangt de Alphia-Iinksbuiten in volkomen en voor ieder zichtbare buitenspeipositie de bal en schiet tusschen de handen van Groenewegen in het V.V.L.V.-doel. De scheidsrsecliter kende dit doelpunt echter toe, ofschoon de Alpbia-speler zelf toegaf buitenspel te hebben gestaan. V.V.L.V. protesteerde na afloop tegen de toekenning van dit doelpunt. Onder groote spanning komt dan het einde van dezen wedstrijd, die in elk geval een kostbaar winstpunt voor V.V.L.V. ople verde en het elftal moed geeft voor a.s. week als de belangrijke wedstrijd voor de bezetting van de onderste plaats zal worden gespeeld n.l. Z.L.C. —V.V.L.V. J. C. H. uit Alphen aan den Rijn, thans gedetineerd, had in zijn woon plaats rijwieldiefstal gepleegd, omdat hij zoo in moeilijkheden zat. De Offi cier vond echter, dat dan anderen in moeilijkheden komen, en vorderde zes maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde dien overeenkomstig. De huisvrouw L. K. te Leiden, had toen zij in een fabriek aldaar inpakster was, twee knotten wol gepakt; maar dan voor haar zelf. Bij het verlaten der fabriek was dat ontdekt. Nu verklaar de ze den diefstal met de mededeeling, dat ze zoo hard kleeding noodig had, hetgeen de rechters geen nieuws vond. De Officier vorderde twee maanden ge vangenisstraf: de rechter volstond met 50 boete of 25 d. hechtenis. L. F. J. L. te Leiden kon zoo best een horloge gebruiken; hij had geen uurwerk in huis. En daarom haalde hij het tikkertje uit de vestjeszak van iemand, die zijn vest in een schuur had opgehangen. Daar had L. nu vreeselijk spijt van, hetgeen de Officier niet vol doende vond; hii eischte zes weken ge vangenisstraf. De politierechter legde twee weken op. President Truman heeft een „per soonlijke commissie" ter bcstudeering van de resultaten der komende proeven met atoombommen benoemd, welke commissie is samengesteld uit vijf geleer den en vier congresleden. De ltaliaansche Minister van Jus titie eu commuiiisteirfeider, Togliatti, heeft verklaard, dat ziin partij nooit iets tegen den Katholieken godsdienst had ondernomen en dit ook nimmer zou doen, aldus meldt Radio-Rome. „Thans moet het taliaansche volk alleen maar stemmen voor of tegen het fascisme en voor koningschap of republiek. De Parijscbe politie heeft weder om een organisatie voor bet doen ont snappen van Duitsche- krijgsgevangenen ontdekt. Deze organisatie had centra iu Parijs, Straatsburg. Metz en Liile. Vaticaansche autoriteiten hebben de berichten over een .katholiek com plot" in Tsjeclio-Slowakïje ontkend. De internationale brug te Hendaye is tijdelijk tot 30 April geopend. Meer dan 50 Fransche en ongeveer 15 Spaan- sche burgers zijn naar hun land terug gekeerd. In het paleis van Koning Haakop te Oslo is brand uitgebroken, doordat een electrische verwarmingsplaat in een bediendenkamer op een karpet viel. De brandweer was het vuur spoedig mees ter. DEKEN G. J. MAAT OVERLEDEN. De Hoogeerw. heer G. J. M. Maat, de ken van Poeldijk, is op 69-jarigen leef tijd overleden. Hii werd in 1901 pries ter gewijd en was achtereenvolgens ka pelaan te Haarlem en Den Haag. Ver volgens leeraar aan het seminarie Ha- geveld. waarna hij tot pastoor te Zwaag benoemd werd. In 1930 kwam hij al3 deken naar Poeldijk. CANDIDAATSTELLING ROOMSCH KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ TWEEDE KAMER. Het Algemeen Secretariaat van de Roomsch Katholieke Volkspartij deelt het volgende mede: De volgende candidatenlijsten voor de a.s. Tweéde Kamerverkiezingen zijn samengesteld aan de hand van de ge controleerde groslijst-tellingen, welke op 17 Maart j.l. in alle afdeelingen van de partij met uitzondering van Amster dam, Rotterdam en Den Haag hebben plaats gevonden. Kieskringen Groningen, Leeuwarden, Assen. Zwolle, Arnhem en Nijmegen. 1. Pater Mag. Dr. j. G. Stokman O.F.M., 2. Ch. G. Matser, 3. H. Ruyter, 4. Mr. E. G. M. Roolvink, 5. Mr. J. R. H. van Schaik, 6. Dr. L. G. Kortenhorst, 7. B. A. A. Engelbertink, 8. j. J, W. IJssel- niuiden. 9. L. Frequin, 10. J. A. Mid delhuis, 11. Mr. dr. L. de Gou, 12. J. A. de Swart. Kieskringen Haarlem, Den Helder, Leiden, Dordrecht en Middelburg. 1. Prof. Mr. C. P. M. Romme, 2. M. P. van der Weyden. 3. J. Groen Azu., 4, W. Steinmetz, 5. Mr. Dr. A. J. J. M. Mcs. 6. Th. S .J. Hooy, 7. Dr. Jos. de Boer, 8. H. B. Vink, 9. J. W. Lefeber, 10. Dr. W. Dijsselbloem, 11. P. B. M. Alberts, 12. A. L. S. Lockefeer. Kieskringen 's-Hertogenbosch en Utrecht: 1. F. van Vliet, 2. Mr.-J. H. van Maarseveen, 3. Dr. L. J. M. Beel, 4. mr F. G. C. J. M. Teulings, 5. M. van Poll, 6. Mr. E. M. J. A. Sassen, 7. J. Zegers. 8. Mr. W. H. J. Derks. 9. H. H. van der Zanden, 10. N. Scbuur- mans, 11. Mr. F. A. van Kemenade, 12. Mej. Mr. J. C. H. H. de Vink. Kieskring Maastricht. 1. Dr. W. J. Droessen, 2. Jhr. Mr. G. A. M. J. Ruys de Beerenbrouck, 3. Jos. Maenen, 4. J. M. Peters, 5. H. M. J. Dassen, 6. J. A. Koops, 7. M. A. B. Frens, 8. T. A. H. H. Verheggen. 9. Mr. R. G. Hoep- pener. 10. M. P. J. M. Corbey. Kieskring Tilburg. 1. Dr. CIi- Mol, 2. F. Smits van Oyen, 3. P. J. S. Serra- rens, 4 Dr. W. de Kort, 5. dr. J. C. M. Sweens, 6. Dr. J. H. Gillissen, 7, F. Hoogers. 8, J. J. van den Berg, 9. M. F. Broos, 10. H. J. W. Geurds. irr^ lgll ft 1 èT ■M Krelis Bontekoe zag daar opeens de prent van het eierenvrouwtje aan de wand hangen. Voor e eren voelde vrouw Isabel wel iets, en Krelis was vrijgezel en zou wel de zorg voor het vrouwtje op zich nemen, Wanneer de trompet werkelijk weer aan het toveren zou gaan. De kamer werd leeggesjouwd, zo leeg als met een complete verhuizing. Alleen het eierenvrouw tje hing aan haar spijker, glimlachend, zoals zij al vijf entwintig jaar deed, want zij was een trouwcadcau geweest. Vol eerbiedige spanning zette Krelis, als er varen koperblazer de trompet aan de mond. Do. Er gebeurde niets. Re, niets. Mi, fa, sol, Ia, si, niets. Do. Niets! „Trompet blazen is een moeilijk vak, manneke", zei Jan Trompetter, toen zij de eerste teleurstelling te boven waren. „Komaan, ik zal het u eens leren En Jan Trompetter veegde het mondstuk af aan zijn jas, hing zijn gouden medaille recht, zette zijn wangen bol... „Neen", zei Krelis nijdig, „een goed blazer blaast nooit met bolle wangen". „Alla, doe gij het dan beter", grinnikte Jan Trompetter. „Laat mij nou maar stil m'n gang gaan, zo blazen als ik kan alleen Jan Trompetter". Opnieuw zette hij zijn wangen bol, en blies een hoge, schelle toon, die in geen enkele toon ladder past. Toen.......

De Burcht | 1946 | | pagina 2