OMGEVING RADIO Een Chineesch Kardinaal 100 Jaar Trappistenleven in „Achelsche Kluis' KATWIJK AAN DEN RIJN Burg. Stand. Geborens Jacobus 2. v. J. J. de Jong en C. Boekooi; Jolijna d. J. Siereveld en A. v. d. Plas; Al- dert z. v. B. Mulder en J. de Mooy, Willem z. van A. Ketting en P. v. Puyvenbode; Jannetje d. v. W. Schad- de v. Doorn en J. Spaanderman; Cor nelia d. v. J. v. d. Linden en C. Vooys; Arendje d. v. A. de Vreugd en A, Meij- vogel. Ondertrouwd: A. M. v. d. Hek en S. Minnee, D. Kuyt en M. v. Duyn; C. Bol en N. Durieux. Getrouwd: W. Ravensbergen en A Jonker; P. v. Duyn en C. de Vreugd, C. P. Schoneveld en M. v, Rijn; A V. Dijk; A. Verbeek en A. Harteveld. Overleden: J. Varkevisser 2 w.; A v. d. Bent 51 j. LEIDSCHENDAM Blijde thuiskomst uit de Java-zee, Dezer dagen is in zijn oudermie wo ning aan ue Priuses julianaweg 19, te ruggekeerd matroos eerste klasse ju- les heijne, die de groote historische strijd in de Java-zee meemaakte. Met H.ivL flottielJeleiüer „Nieuwe 1 romp was deze koene zeeman in Augustus 1939 naar Ned. Indië vertrokken, al waar hij toen de oorlog tegen Japan be gon, werd overgeplaatst op de torpedo jager „Evertsen De Evertsen werd in den grooten slag in de Java-zee ih den nacht van 28 rebr. op 1 Maart 1942 door granaatvuur geheel onklaar gemaakt, waarna deze oorlogsbodem op een rij gezet, later geheel 111 de vlammen op ging. Zwemmende wist Heijne zich uit de hel te redden doch geraakte in Ja- panscbe krijgsgevangenschap, waarin nij onder slechte omstandigheden drie en half jaar doorbracht. Met de Bloemfon tein is Heijne dezer dagen in het va derland teruggekeerd en thans is de ouderlijke woning zoowel in- als uitwen dig versierd. Burgemeester Banning, die een hartelijk welkomstwoord sprak, als ook de ontelbaar belangstellenden brach ten den zeeheld een ware ovatie. Vele bloemstukken, waaronder een van de gemeente, werden aangedragen, zoodat behalve de groote zeeslag ook zijn thuis komst voor deze zeeheld onvergetelijk zal blijven. Wandelsport. - In de ledenvergade ring van „Odillo" is besloten de contri butie te bepalen op 65 cent per maand voor leden boven 16 jaar en op 45 cent per maand voor leden onder 16 jaar. Verder werd besloten iederen Zondag morgen een trainingstocht te houden, terwijl getracht zal worden in de maand Mei een propaganda-avond te organisee- ren. Kindervreugd. Op 27 en 28 dezer zal de vereeniging „Kindervreugd" in de gymnastiekzaal van de school aan den Westvlietweg een cabaretavond geven Burgemeester Banning heeft toegezegd op een der avonden aanwezig te zullen zijn. Burg. Stand. Geboren: Apotonia Maria Gemma en Maria Jacinta Gemma dochters van .1. F. Blokland en P. M. van der Meer; Bernardus Jacobus z. v. B van Lochem en I. P. van Heiningen; Johannes Franciscus Josephus z. va G. J Koot en A. J. van Veen; Marijke Louise d. van E. Reinders en J. Ouds- boorn; Wilhelmus Leonardos Maria z. van P. P. Boheetnen en C. G. de Haas Ondertrouwd: Hendrik Hazeborg 26 j. en Maria Johanna van Heiningen 27 j.Córnelis Gerardus de Graaf 27 j. en Catharina Barbara Wensveen 23 j.Jo hannes Bernardus Berg 31 1. en Ger- triidis Magdalena Hoogeveen 33 j. Getrouwd: J. Krijgsman 28 i. en P Hazeborg 26 j.; P. van Leeuwen 30 j. en G. L. v. d. Meer 29 j. Overladen: Adrianus Laurentius Olst- hoom 77 j. LEIMUÏDEN R.K. Gyuinasfrickver. De leden van 16 jaar en ouder worden er aan herin nerd, dat Maandag 25 Maart des avonds voor Woensdag. HILVERSUM I 301 M. 6.15 Engelsche les voor beginners. 6.45 4e Concert Royal Coupe- rin Ensemble o.ï.v. R. De- sormière. 7.Niepws. 7.15 Departementale uitzending. 7.30 Programma Ned. Strijdkr. 8.Nieuws in het kort. 8.05 Concert Radio Phiih. Ork. 9.20 „Wonen in gehavend Ne derland" door C. v. d. Bom te Amsterdam. 9.40 Cramofoonmuziek. 10. - Nieuws. 10.15 Na lie mmws 10.83 C.ramof'-onplatenconcert 11.30 Russisch programma. HILVERSUM 11- 415 M. 6.Nieuws. 6.15 Weeroverzlcht. 6.18 Johan long, orgel. 6.30 Rijk Overzee 0.45 1 ne Ramblers g.Nieuws. 8.05 Departemnetale uitzending. 8.20 The Ballroom Melodians. 8.35 De magnetische storing. 9.10 Missa in C. gr. t. op. 86. Beethoven. 10.05 Het gesprek van de week. 10.15 Jncaues Thibaud. viool: Tasso janapoulo, piano. 11.Nieuws. 11.15 Cramofoonmuziek. 11.30 Dansmuziek. half acht de eerste algeineeue leden vergadering wordt gehouden in het café van mej. de wed. Sneeboer. Op deze avond zal een definitief bestuur gekozen worden. De ouders van de kin deren beneden 16 jaar die op de gym gaan, kunnen eventueele bezwaren of wenschen indienen bij het voorloopig bestuur, NOORDEN Verslag betreffende de Kath. ver kiezingen voor de candidaatstelling der Tweede Kamer in de Afd. Noorden {Z, H.). Het feit, dat van de 300 uitge brachte stemmen er 49 foutief waren, geeft te denken. Gedeeltelijk lag dit aan de verkeerde voorlichting door een der :n van het bestuur der Kat. Volks partij, gegeven. Daarnaast waren echter vele andere fouten begaan. Het roode potlood met de daaraan verbonden verantwoordelijk heid schijnt vele menschen dermate ze nuwachtig te maken, dat het niet meer mogelijk is normaal te denken. Van de goede stemmen werden de meeste uitgebracht op het Politiek Advies. De volgende cijfers laten zien, dat de kiezers het nog altijd gemakkelijker vinden zich aan het handje van Advies te laten leiden dan zelfstandigdenkend hurt stem uit te brengen. Zeker het 2ijn oude rotten op poli tiek gebied, maar evenals een vos wel zijn haren, maar niet zijn streken ver liest, zoo zullen met de oude garde de oude fouten terugkeeren. Of vindt u da; de menschen zoo verbeterd zijn sinds 1940. Kiezers van Noorden denkt toch na wat u gaat doen als u 24 Maart we derom naar het stemlokaal gaat; het is in uw eigen belang, dat de juiste man op de juiste plaats komt. Hier volgen de cijfers: mr. C. P» M. Romme 248 stemmen, M. P. van der Weijden 207, W. Steir.metz 230, Th. S. J Hooi) 224, J. Groen Azn. 239, J, J. M. v Breidelen 45, L. P. Duyvestein 12, J. Sjerps 11. De rest was versnipperd over 11 an dere candidaten. Het Advies werd nog meer gevolgd voor deplaatsvervangers, dr. J. P. Ch de Boer 242 s'emmen, H. B. Vink 244. dr. W. J. J. Dijsselbloem 235, P. B. M. A Alberts 230, J. W. A. Lefeber 238, J. A. r.jezen 11, J. Weel 11. Van de overige uitgebrachte stemmen zag geen enkele candidaat kans er meer dan 6 op zich te verzamelen. SASSENHEIM Kath. Volkspartij. Donderdagavond hield de K.V.P. een propaganda-verga- dering ter opening van de verkiezings campagne. De voorzitter, de heer Wensten, wees in zijn opening op het belang van de zen avond. Hij memoreerde de plannen voor het vormen van een verkiezings fonds en 't maken van een verkiezings program met het oog op de nieuwe gemeenteraad. Daarna sprak de heer Lierakker, lid der Tweede Kamer, over .,De arbeider in deezn tijd". Hij be wees, dat de plaats van de arbeider niet is in de P. v. d. A. maar in de_ K.V.P. De R.K.» die daarin zijn, zijn reeds Ingehaspeld in een apart werkaf- deeling, zoodat hun werk niet schade lijk voor de P. v. d. A. Uitvoerig be streed hij een dbi Haarlem verspreid pamflet. Na zijn rede dankte de heer Weusten den heer Loerakker, die niet meer be schikbaar is voor de Tweede Kamer, voor alles, wat hij In 23 jaar voor de Kath. zaak gedaan heeft. Een oprecht applaus gaf de instemming der verga dering te kennen. Vervolgens nam dr. Dijsselbloem het woord over het Urgentie-program. Uit- J voerig belichtte hij enkele punten, zoo als de echtscheiding, de radio, de P. v. d. A. De jongeren willen radicaal zijn. I d.w.z, zij willen de kath, principes, zooals die verankerd zijn in dit pro- j gram, doorvoeren tot het uiterste. Geboeid luisterde de vergadering en 1 een luid applaus dankte den spreker. j Uitslag stemming groslijst: Aantal uitgebrachte stemmen 526. Ongeldig 52. Geldig 474. Mr. Romme 447, v. d. Weyden 406, Steinmetz 309, Hooy 276, Groen 319, dr. de Boer 132, dr. Dijsselbloem 188. Plaatsvervangers: dr. de Boer 321, Vink 403, Dijsselbloem 235, Alberts 352. Lefeber 389. VOORSCHOTEN Burg, Stand, Geboren: Johannes Pieternella d. van A. Saarberg en S. Ravensberg; Arend z, van W. L. Kuijt en L. van Velzen; Martina Jacomijntje Maria d. van J, Wendelgelst en C. J. Lamboo; Johanna Margaretha Godeïri- da d. van L. J. Meijer en M. G. Fane- man. ZOETERMEER Burg. Stand. Geboren.' Hendrik z. van. H. Hazefcamp en A. Buurman Leonardus 2. van A. P. Nuhn en E. Heijduck; Wilhelmina d. van L. A. van Veen en C. Pars. OP DE- REIST DOOR ONS LAND Kardinaal Tien ontdekte, dat hij tot Kardinaal verheven was in een gelukstelegram van Kard. Spelhnan, dat hij op 29 December ontving. De berichten gaan nog niet zoo snel in China, maar hier in het kleine Hollandsere land, bij de Chineezen van het Noor den', kan kardinaal Tien in een recordtijd bezoek afleggen, vra gen beantwoorden en zich zelf klaar maken voor een spoedige terugkeer naar China. Na zijn bezoek aan Limburg is de Kardinaal in Den Bosch geweest bij Mgr. Mutsaers. Ook Haarlem heeft den Kardinaal gezien en de professoren en stu denten van .Hageveld" hebben hem kunnen spreken in het La tijn dan, wel te verstaan, en in het Fransch. Mgr. Huibers, die altijd op het feest Van St. Jo seph, den pa'roon van het klein seminarie „Hageveld" daar de pontificale H. Mis opdraagt, heeft den Kardinaal ontvangen en toegesproken. Vanzelf kwam teen de vraag naar voren, cf in het gebied van Z.E-m. Tien ook een seminarie bestond hetgeen inderdaad het geval is en een 30 tot 40 studenten telt. In Roermond en in Haarlem kwamen de vragen, die men den Kardinaal stelde, wel zoo onge veer overeen; men vroeg hem naar Tsjang-Kai-Tsjek en men vroeg hem over de Communis ten. Van Tsjang.Kai-Tsjek ver telde hij. dat deze de Katholie ken, en bijzonder de missiona rissen, zeer gunstig gezind was; '"ha toen de maarschalk hoor de van den kardinaalsbenoe ming stelde hij mij", zoo ver telt Kardincal Tien. .zijn privé- vliegtuig ter beschikking. Jam mer genoeg kon ik er geen ge bruik van maken, want ik zat al od een Amerikaansch schip." Over de Communisten vertel de de Kardinaal, dat ze met hun ideeën geen vat hadden op de massa, omdat ze vooral het fa milieleven bedreigen en, wat het volk in China goed aan voelt. al'e moreele grondslagen ondermijnen. Na korte bezoeken en korte gesprekken, stapte de Kardi naal weer in zijn auto om straks, begin April, in China terug te kesren om daar een onderhoud te hebben met den maarschalk van China, Tsjang- Kai-Tsjek. KARDINAAL VON O ALEN ERNSTIG ZIEK. Mür. Clemens von Galen, aartsbis schop van Munster, die onlangs in Ro me tot kardinaal werd gecreëerd, is ernstig ziek. Hij moet een zware opera tie ondergaan. De trein brengt je niet verder dan Eindhoven. Daar moet je een bus nemen, die je na 20 minuten rijden op het mooie, rustige dorpsplein van Valkenswaard af zet. En d a n ben je nog lang niet aan de „Achelsche Kluis". Een dorpeling vertelt omstandig „dat het nog wel een kleine twee yur „gaans"' is wanneer je alsmaar rechtuit loopt en dan linksaf en dan korn je in Borkel, vervolgens in Schaft en danis het nóg een uurtje alsmaar rechtuit",... Na die breedvoerige uiteenzetting hoor je: „Maar er is ook een kortere weg, binnendoor". Volgt dan de uitleg hoe je „binnendoor" aan de „Kluis" kunt komen, maar dat „bin nendoor" nog altijd een uur loopen beteekent, de Trappisten op 21 Maart 1846 met een Pontificale Hoogmis het reguliere leven de half-afgebroken „Eremi tage". Het land werd ontgonnen en vruchtbaar gemaakt, fcr werd een kloosterkerk ge bouwd, een noviciaat, een kapittelzaal, refter, bijge bouwen. De nederzetting op de bei groeide.... Een smal zandpad slin gert over de heide, langs resten van een dennenbosch, langs korenvelden, nooit langs een huis. hier zijn geen huizen meer. hier is alleen het wijde, verre land, heide, bosch, een akker. En daar boven de hemel. Langs liet zandpad staan wat magere berkeboompjes: een greppel links, karresporen rechts, nergens een huis. En dan staat dc reiziger aan het eind van het zand pad ineens naast een kruis: hoog en eenzaam rijst het op tegen den achtergrond van heide en hemel. Er staan wat heesters omheen en een wilde roos, die niet erg tiert in deze dorre zandgrond. De lange statige boomen- rijen zijn tijdens den oorlog verdwenen en de Kluis tOont zich open en eerlijk in volle leclijkheid. Lage gebouwen zonder eenige architectoni sche schoonheid, simpel een voudig, bijna- arrnoedig- Hoe zijn ze hier gekomen? Wat hebben die mannen hier gezocht» in deze dorre, kale uithoek van Brabant, op die weerbarstige grond?.... De reiziger staat voor de kloosterpoort waarboven ge schreven staat: ..Den bin nentredende vrede", en die vrede voelt hij reeds over zich neerkomen, wanneer hij naast den Broeder voort gaat over het binnenplein. Overal rust. Een zwaluw scheert over de !age daken. Sratig rhyüimi.scb begint de klok te luiden.. 1846 -1 21 MAART 1946 Dat is al honderd jaar zóó,... hn wanneer wij In de klei ne witte gastenkamer zitten, waar de Broeder in bruine pij reeds koffie heeft neer gezet en meteen maar vraagt: „U blijft zeker hier eten?" vertelt een Pater hoe honderd jaar geleden de Trappisten naar de „Achel sche ivluis" zijn gekomen. .Bijna twee eeuwen vóórdat de Trappisten naar deze streek kwamen was hier een grenskapel ge bouwd om de geloovigen an de gelegenheid te stellen hun godsdienstplichten buiten het bereik en de druk der plakkaten, die in Holland waren uitgevaar digd, waar te nemen. De pasfoor van Valkenswaard sprak daar des Zondags zijp parochianen moed in. Toen die kapel ten slotte niet meer noodig was, bouwden enkele broeders daarnaast een klein klooster en noem den dat „Ermitage van den H. Joseph". Sindsdien is hei steeds „Eremitage" of „Kluis" genoemd en heeft deze naam sinds menschen- heugenis burgerrecht ver kregen. Na de Fransche revolutie kocht de Abt van het Trap pistenklooster te Westmalle (België) de kloostergoederen van de Kluis" en begonnen De zeer talrijke roepingen tot het Trappistenleven maag- ten dat de „Kluis" bijna ie klein werd en zoo stichtte Achel de kloosters Echt en Diepenveen en in België Rochefort. Tijdens den oorlog van 1914 —1918 werd de „Kluis" door de Duitschers beschoten. Paters en Broeders verlie ten de Abdij en zochten een onderdak in Diepenveen en Tegelen. De „Kluis' werd geplunderd door 2ÜÜ0 Duit schers. Toen de Trappisten in 1917 terugkeerden, vonden zij een vervallen, haveiooze abdij, die bijna niet te be wonen meer was. Door* plaatsgebrek en ver val der gebouwen was de communauteit reeds kort voor den eersten oorlog ge noodzaakt om plannen te maken voor de bouw van een nieuw klooster. De twee de wereldoorlog verhinderde deze plannen en de Duit schers verjoegen op 14 Ja nuari 1943 de Trappisten op nieuw uit de „Kluis''. Bij hun tweede terugkomst trof fen ze alles nóg desolater aan dan den eersten seer. Het klooster was totaa' leeg geplunderd met uitzondering van bibliotheek en kerk, o wonder. ..Maar we zijn weer terug in onze „Kluis" en we zijn stilaan begonnen met het leg gen der fundamenten voor een nieuw klooster. Het zal langzaam en moeilijk vor deren maar we weten Jat de Middeleeuwscüe monrvken vaak langer dan één genera tie bezig zijn ge wees; met het bouwen van een doel matig écht Cister.'ënser- klcoster". eindigt de Pater het korte sooeie relaas van de Kluis. Een écht Cisterciënser- klooster; dat is: Stilzwijgen, heel den dag» he.t koorge bed dai 's nachts om 2 uur begint; dat is: een voort durend comiaunajtcitsieven, arbeid op het 'and. stud.e en gebed. Een meni«_i:er.ie»'en lang 's nachts cm 2 uur op staan. goec, maar zéér sober eten, en altijd, a .ijd n» ge meenschap mei anderen De Pater Trappist ziet zijn bezoek aan: de gasten kijken een beetje benauwd. Een groot, maar zwaar leven is hen hier opengelegd. Hij lacht: „Het is hier goed; als ik opnieuw kon kiezen, dan koos ik wéér T rappist-worden De klok luidt. De Pater neemt afscheid. Een enkel rustig gebaar, een hartelijke handdruk en de witte gestalte in de wijde kovel gaat door de zonnige binnentuin. Later gaan de bezoekers naar huis. De scherpe sikkel van de maan staat boven de kerk toren. Ze gaan langs het kruis, dat donker in den avond staat. Aan den voet is gesenre- ven: ,JEn Ik, wanneer ik van de aarde omhoog ben gelieven, zal Ik alles tot Mij trekken." De klok luidt voor de Complete». Dat is al honderd jaar 2ÓÓ. De wind steekt op. God's adem waait over de „Achelsche Kluis". Ko-ïte 9.cd$. OVERZEESCHE GEBIEDSDEELEN, Naar een officieel communiqué me-i dedeelt. is op een Rapwi-convooi biji 'ijimahi geschoten en dit gebeurde nog.' maals. toen dit convooi Bandoeng na derde. De evacuatie van Japansche goede» ren uit Lembang gaat voort. De fabriek van Cood-Yaerbanden te; Buitenzorg is met lichte wapenen en mortieren bestookt; geallieerde troepen hebben het vuur beantwoord. Een aan»; val op een compagniestelling is afge slagen, doch het vuren duurde den ge-; heelen nacht voort en twee Britsch-In-i dische soldaten werden gedood, terwijl' er vijf gewond werden. Bij Soerabaja hadden een aantal bot»! singen plaats. Op Banka liep een menigte Chineezen te hoop en weigerde uiteen te gaan, waarna op hen werd geschoten door üe Nederlanders. De Nederlanders hadden bij vergissing een Chinëesche vlag neer- gehaald en dit was blijkbaar de oorzaak van deze ongeregeldheden. Lt.-Gen. Spoor is «ii Menado te Ma kassar gearriveerd, waar vier bataljons stooltroepen met de „Thedens" zijn aangekomen. Er is op Timor een nieuwe belangrij. ke politieke organisatie „Persatoean De- mocratic Indonesia", Democratische Unie van Indonesië) gesticht, waarvan; het ledental snel toeneemt. De voorzit-! ier daarvan heeft op een vergaderingj zijn instemming betuigd met de Neder landsehe voorstellen en sprak boven-i dien de hoop uit, dat de Ned.-Indische! regeering in de overgangsperiode den; Indonesiërs ni de meest ruime mate ge legenheid zou bieden, zich op zelfbestuur voor te bereiden. i Men verwacht, dat de Australische! troepen Timor spoedig zullen verlaten.! Zij zullen door het K.N.I.L. worden veM vangen. De Nederlanders hebben van alle la-; gen der bevolking betuigingen vanj trouw gekregen. Timor is een voor-i beeld van een nationalisme, dat tot wel zijn van de bevolking met de Neder-: landers samenwerkt. Uit betrouwbare bron wordt verno-[ men. dat vice-admiraal Maede. die in' nauw contact placht te staan met na-! tionaüstische kringen en commandant, was van het Japansche kamo in Tjikote bij Lembang. door de Britsche autoritei-! ten is gearresteerd. Men verwacht, dat het bestaande ge-: schil waardoor 8 Nederlandsehe sche-( pen verhinderd worden met dringend: noodige levensmiddelen en medicamen-( ten uit Australië naar Ned.-Tndic te ver trekken. nu sooedig zal worden gere^"'d.( De vakvereeniringen der havenarbeid ders he^en er in toegestemd, de sche-i pen te laden, mits de Australische re geering en de Nederlandsehe autoritei-j ten aan twee „waarnemers" toestaan de schepen te vergezellen. De waarnemers zijn de advocaat J. V. Barry en de sècr. der Australische vakvereeniging van spoorwegpersoneel J. F. Chaple. Barry is een van de voor naamste advocaten van Australië die reeds menige belangrijke opdracht voor de regeering heeft uitgevoerd. Chapnle is een communist die echter over het algemeen het vertrouwen van de leden der vakvereenigingen geniet. Indien het geschil geregeld wordt, zul-! len voor bet einde van deze maand vijf scb«"cm Austrriië kunnen verlaten. DE POLITIERECHTER STRAFT. J. J. G. de G., te Noordwijk. is een ruwe klant; de politierechter was er nijdig over, dat - verdachte nog eeu beetje stond te grinneken ook. Het is toch heusch geen aardigheidje te hoo; ren. dat de G. me; een ijzeren staaf een: hond dood sloeg. „Ik was kwaad omdatj hij kippen had-doodgebeten", verklaarde' de G„ waarna de Officier 60. - boe te of 30 dagen hechtenis eischte: von-j nis ƒ40.of 20 dagen. Er was heel wat te doen geweest over) het geval van N. C. Z. te Hoosmade, Er was aanvankelijk gedacht, dat uilj clandestien had geslacht, maar dat ver-i moeden verviel later, zoodat alleen bleef» de veronderstelling» dat hij clandestien! vïeesch had vervoerd. In verband iier-1 mede verschenen nu zes getuigen terj zitting, waarmee de zaak echter itieli veel duidelijker werd, omdat getuigen; op hun eerste verklaringen weer teriigj kwamen. Het gevolg van dit alles was. dat de Officier drie maanden gevangenis-; straf vorderde» doch na het pleidooi vanl mr. Eriks, verdachte werd vrijgespro ken. I GELDIGHEIDSDUUR BRANDSTOFFEN- BONNEN. De aandacht wordt er nog eens opj gevestigd, dat de onlangs aangewCzeflj bon 50 van de op brandstoffenkaarteii^ T 509 en T 505 na 23 Maart a^s. wiet; meer door de brandstoffenhandelarenj zal worden aangenomen. Op dezen da-; eindigt eveneens de geldigheidsduur, van de bonnen 46, 47 en 48. NA-INLEVERING BUITEN OMLOOP GESTELD BANKPAPIER. De Nederlandsehe Bank N.V. vestixj er de aandacht op, dat de gelegenheid tot na-inlevering van buiten omloop ge steld bankpapier nog slechts korten tijo geopend zal blijven. De inlevering moei geschieden met formulieren, welke bij de kantoren van de Nederlandsehe Ban»; verkrijgbaar zijn.

De Burcht | 1946 | | pagina 2