OMGEVING RADIO Kampioenschap Leiden en omstreken van de Leidsche District Dambond Van den held Jan Trompetter 43 ALPHEN AAN DEN RIJN Nederlandsche Katholieke Jongeren beweging. Op de bijeenkomst van deze week hield de Z.E. Rector H. Brans, de onlangs benoemde Diocesaan- Aalmoezenier der Jonge Boeren- en Middenstanders, een toespraak getiteld: „Meisjes op ons levenspad". Het onder werp werd door den spreker op zoo uu'itliike en sympathieke wijze behan deld, dat hij hiermede met één slag alle haice-r voor zich won. Onze Alphensche Gemeenschap-prijs vraag. Door O.A.G. werd eenigen tijd geleden een prijsvraag uitgeschreven voor het ontwerpen van een oorkonde. Hicivoor werden niet minder Jan 40 ontwerpen ontvangen. Na be&otcleeling door de jury verwierf den heer J. A. R. Wuellschleger, uit Leiderdorp, den eer sten prijs. De tweede prijs werd toege kend aan den heer H.. C. Bergshocff, ter wijl de jury, in afwijking van het oor spronkelijke plan, nog een derde prijs beschikbaar heeft gesteld, die werd toe gekend aan den heer P. G. Harts. Zoowel jong als oud heeft aan dezen prijsvraag deelgenomen. De jongsten wa ren 13 en 16 jaar en de oudste 73 jaar. De ingezonden ontwerpen, met een beoordeeling der jury zijn te bezichti gen in de etalage van de firma P. J. Couvée, alhier. Gouden dienstjubileum. Dezer da gen hei dacht onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Bosch, het zeldzame feit. dat hij 50 j. in dienst was yan de fa. D. v. Oordt en Co., N.V. Met dit heugelijke feit werd de jubilaris door directie, col lega's, alsmede door derl waarn. bur gemeester, wethouder Ja Spreij geluk-» gewenscht. De traditioneele gouden hor loge met inscriptie werd hem bij deze gelegenheid aangeboden, namens de di rectie, een boekenkast en bloemstuk na mens zjjn collega's. Het muziekkorps „Arti et Religione" bracht des avonds een serenade. Bij de fabriek was een eerepoort opgericht, samengesteld uit dakpannen en hierbij beboerende attributen. Op initatief van den loco-burge meester, den heer J. Spreij, is een co mité" gevormd, dat zich belast heeft met de herdenking van onze bevrijding op Zaterdag 4 Mei a.s. De loco-burgemeester had zich in ver band hiermede gewend tot de Wilhe.1- mina-vereeniging, de Cbr. Oranjever- ceniging, de stichting „Onze Alphen sche Gemeenschap" en de Federatie van Bimrtvereenieingen. Van elk .dezer vier organisaties hebben twee bestuursleden in het comité zitting genomen, zoodat dit thans als volgt is samengesteld: ir. J. D: J. Waardenburg, voorzitter, W. M. de Vos. secretaris, A. v. d. Hoek. A. Kroon, Ph L G. Roest, E. de Vries, C. F. J. van. Winkel en P. L. Wols. Het comité heeft besloten zich tot werkgevers- en werknemersorganisaties in de gemeente te richten met het ver zoek in onderling overleg tot een re geling te komen, waardoor op Zater dag 4 Mei niet zal worden gewe.kt maar dé daardoor verzuimde arbeids uren door overwerk worden ingehaald Omtrent de samenstelling van het feestprogramma zullen spoedig nadere niededeelingen worden gedaan. KATWIÏK AAN DEN RIJN Politie KatwijkLeidsche Politie 42. Een spannende wedstrijd. Aan beide zij den werd hard gevochten, om de over winning. Dadelijk enkele forsche aan- va'ler. vooral van Katw Pol. Bij de nis* stand 20 voor Katw. Na de nist heeft een lange noos Leiq.cn overhand en maal scoren waardoor de stand gelijk werd 2—2. Leiden kriigt hierop eer.lgszins een inzinking, Katw-jk krijgt hierdoor gelegenheid hu spel krachtiger voor Dinsdag. HILVERSUM I 301 M 6.'Dinermuziek door het En semble Guus Valten. 6.15 Actualiteiten of gramofoon- muziek. 6.30 Dinermuziek (vervolg). 6.50 's Avonds als ik slapen ga... 7.Niéuws. 7.15 Programma-overzicht. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Programma Ned. Strijdkr. 8.Nieuws. 8.05 „De graankorrel in de aarde", meditatie over het H. Lijden. 9.05 Kamerorkest o.l.v. Jaap v. Ginneken. 9.30 Filmkwartier. 9.45 Kamerorkest (vervolg). 10.15 Ensemble Erica Helen met zang van Henk Dorel. 10.35 Avondgebed en -Liturgische kalender. 11.— piaten-verscheidcnheid. HILVERSUM II 415 M. 6.Nieuws. 6.15 Weeroverzicht. 6.18 Herinnert U zich? 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.— En nu naar bed! 7.05 Pianorecital door Gerard Hengeveld. 7.45 Het New Light Symphony Orchestra. 8.05 Departementen spreken. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Hoorspel. 10.— „Contact". De graniofoon- plaat van den luisteraar. 10.15 Buitenlandsch overzicht. 10.30 „Contact" (vervolg). 11.15 Tot besluit: Symphonische muziek. ê&to te zeiten en weet nog tweemaal door de. veidediging heen ie breken. Zoo-'at eind 42 wordt voor Katwijk. Piantsoeuen. De in de bezettingstijd zoo gehavende plantsoenen zullen spoe dig in orde worden gebracht. Hiervoor zijn een tiental arbeiders aangesteld. Om het kampioenschap dammen. De uitslagen van de le ronde om het I kampioenschap van Katwijk zijn ais volgt: Klasse I: Groep I: G. v. d. Wiel—A. v. d. Plas 20; P. MeijvogelW. Berk- lieij 20; II. Koele wijnJ. v. d. Plas 02; T. v. BeelenJ. Zwetsloot 02. Groep II: J. FrekeD. Zuyderduyn 0—2; C. J. BouwmeesterJ. Houwer 2—0. Groep III: J. SchoneveldChr. Heems- 1 kerk 0—2; A. v. DuivenvoordeG. Var- kevisser 2—0; A. A. VooijsJac. v. d. Plas 11; D. MeijvogelA. v. Beelen 2—0. Kjasse II: Groep I: P. v. Duyn—W. v. a. Holst 02; C. ZandbergenJ. v. Leeuwen 11L. BrouwerG. Freke 2—0. Groep II: Joh. v. DuynA. Rijsdam 02; A. HellebergW. v. d. Plas 02; C. de RuiterA. Kuyt 20; A. Herbert C. A. Schouten 02. Groep III: G. Haasnoot—A. Hogewo- ning 20; L. Dubbeldam Jzn.J. Boe- zaard 20; J. de Kleijn—Jac. v. Duyn 1—1. R.K. Volkspartij. De uitslag der hier gehouden stemming voor de ver kiezing van candidate!) voor de Tweede Kamer was als volgt: mr. C. P. M. Rom- me Overveen 174 stemmen, M.^ P. v. d. Weijden, Noorden 172, W. Steinmetz, Amsterdam 109, Th. S. J. Hooij, Haar lem 104, J. Groen Azn., Alkmaar 155, L. P. Duyvestijn, Loosduinen 53, J. Sjerps, Hem 53. Als plaatvervangers werden aangewe zen: Dr. de Boer, Den Haag 161 st.. H. B. Vink. Beverwijk 164, Dr. Dijssel- bloem. Oegstgeest 104, P. Albers, Schiedam 106, J. W. A. Lefeber. Lisse 154, j. A. Giezen, Medemblik 51, J. Weel, Langen dijk 50. De overige personen op de lijst had den van 1 tot 13 st. Uitgebracht 880 stemmen. Voetbal. Katwijk Leiden I 6—1. Reeds direct gnigen de elkaar bekam- pende ploegen over tot scherpe aanval len. Binnen 10 min. was de stand 2—1 voor Katwijk. Het ging er echter naar uitzien, dat Leiden wel spoedig zou gelijk maken en zelfs een voorsprong zou krijgen. Steeds waren zij diep in het Kalwijksche terrein aan het operee- ren. Katwijk echter doorboorde voor de rust nogmaals, 31. Ook na de rust was het spelbeeld ongeveer hetzefde. Oor zaak van het vervooruitsp.elen van Lei den was wel de tamelijk zwakke mid denlinie van Katwijk en aangezien de linkshalf wel liet zwakste was kreeg hun linkervleugel weinig kansen. De verdediging van Katwijk functioneerde weer goed. Nog driemaal wislen de Katwijkers het' Leidendoel te doorbo ren. zoodat de eindstand een 61 over winning was voor Katwijk. Naar wij vernemen zal de heer G v. Tongeren zich voor de volgende ge meenteraadsverkiezing niet meer be schikbaar stellen voor een candidatuur. LEIMUIDEN Z.H. Ver. Het Groene Kruis. Op Donderdag 21 Maart des avonds om 8 uur wordt een algemeene ledenvergade ring gehouden in het café van den heer J. Keijzer. Een ieder wordt verzocht deze vergadering bij te wonen aange- zién het van belang kan zijn, als men op de hoogte is van de bepalingen van het Groene Kruis. LISSE St. Gregorius. De R.K. Gemeng de Zangvereeniging „St. Gregorius" hield in het gebouw van den Ned. R.K. Volks bond een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer H. van der Reep. De notulen werden vastgesteld. De penningmeester bracht verslag uit van de financieele resultaten der uitvoe ring. Mededeeling werd gedaan, dat het ge meentebestuur 50.subsidie heeft ge raamd op de begrooting 1946. De heer van Opzeeland werd benoemd tot eerelid der vereeniging.' De heer J. van Dijk bracht namens de vereeniging felicitaties aan den voor zitter, die onlangs in het huwelijk is ge treden. Bestuursverkiezing volgde. Candidaat werden gesteld de aftredende bestuurs leden alsmede de heeren F. N. A. Beij- sens D. Bemelinan, A. J. Wassenaar en A. van Haaster en de dames J. Nieu- wenhoven en M. van der Reep. Gekozen werden de heeren J. van Dijk; A. J. Wassenaar; ,F. Beijsens; H. van der Reep; D. Bemelman en de dames J. Nieuwenhoven en M. van der Reep. Overgegaan werd tot de verkiezing van voorzitter. Gekozen werd de lieer F. N. A. Beijsens. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM Burg. Stand. Getrouwd: Petrus Ju- docus Demeijer 44 j. en Agatha Hendrl- ca Klaverwijden 44 j; Jan Roos 24 j. en Martina Johanna Fokkens 25 j.Cor nells Anthonius van der Ham 27 j. en Maria Agatha Ruiterman 21 j.Tlieodo- rus Gerardus van Leeuwen 28 f. en Gerardina Elisabeth Maria v. d. Nouwe- land 23 j.Leonardus Woutherus On derwater 22 j. envAnfta Lelieveld 23 j.: Wilhelmus Adrianus Bernaraus van Kleef 41 j. en Maria Adriana Mulder 23 j.: Frank Mostert 29 j. en Antie Oost- wouder 22 j.Peter Maria Bakker 30 j. en Yvonne Nauta 22 j. NOORDWIJK R.K. Middeiistandsvereeniglng. Woensdag;) -nd vergaderde de R K. Midwenstanders in café „FR*»", waarbij de opkomst zeer goed was. Na opening werd een achttal nieuwe leden geïnstal leerd. Medegedeeld werd, dat in den loop dezer week het Federatief bestuur een bijeenkomst zal hebben met het hoofdbestuur ter bespreking van Vesti gingswet, rijwielbandendistributie en meerdere actueele vraagstukken. Door den G. Adv., kap. Nooij, werd een gees telijk woord gesproken, waarbij Z.E. al ler aandacht vestigde op het voornaam ste gebod de liefde. Vooral in dezen vastentijd moeten wij de naastenliefde betrachten, want vooral in het laatste oordeel zal aan iéder gevraagd worden hoe hij voor zijn evenmensch is ge weest. Met een ernstige aansporing om onze naasten onbaatzuchtig lief te heb ben, alleen uit liefde tot God besloot Z.E. zijn begeesterend woord. De aankondiging oprichting retraite- club had tot gevolg, dat een flink aantal leden zich hiervoor opgaf en vermoe delijk zullen zij deelnemen aan de Mid denstandsretraite van 69 April a s. Aangifte tot deelname kan alsnog ge schieden bij de bestuursleden en bij den heer IJ. C. v. d. Werf. Na toewijzing van een 25-tal kaarten voor de uitvoe ring van het Vierde Beest werd de rondvraag gehouden. O.a. werd hierbij de aandacht van het bestuur gevestigd op het feit. dat de Posterijen bij voor keur op de vrije Dinsdagmiddag met wissels komen, hetwelk tot gevolg heeft, dat door afwezigheid veel wissels onbe- taa'd retour gaan. Het bestuur deed de toezegging bij de betrokken instanties hierep de aandacht te vestigen. Hierna volgde sluiting. Uitslag van de stemming voor de nummers 1 tot en met 5 als de ge- wenschte candidaten en voor de num mers 1 tot en met 5 als de gewenschte plaatsvervangers van de definitieve can- didatenlijst voor de Tweede Kamer dei Staten-Generaal, gehouden op Zondag 17 Maart voor de Katholieke Volks partij. Aantal uitgebrachte stemmen 413. Aantal ge dlgiiutarbgeetch Aantal geldig uitgebrachte stemmen 350 Uitgebracht op: Als lid. Mr. C. P. M. Romme, Overveen 342, M. P. van der Weijden, Noorden 338, W. Steinmetz, Amsterdam 258, Th. S. J. Hooij, Haar lem 242, J. Groen Azn., Alkmaar 311. Als. plaatsvervanger. Dr. J. P. Ch. de Boer, Den Haag 311, H. B. Vink. Bever wijk 330, Dr. W. J. J. Dijsselbloem, Oegstgeest 238, B. P. M. A. Alberts, Schiedam 252, J. W. A. Lefeber, Lisse 291. Fietspad door de duinen. Nu het fietspad door de duinen vrij is gegeven komt het nog al eens Voor, dat dit pad bereden wordt door voertuigen, waar door het wegdek natuurlijk veel te lij den heeft. Thans is van hoogerhand be paald, dat de rijwielpaden door de duinen niet meer door voertuigen bere den mogen worden, tenzij men hiervoor speciale vergunning heeft. VOORHOUT Bij' K.B. is benoemd tot burge meester te Wageningen den heer M. P A Meissen, gemeente-secretaris te Voorhout. De heer Meissen werd in 1906 gebo ren en is werkzaam geweest te Boven- karsnel. Naaldwijk en Wateringen. R.K.S.V. „Foreholte". Zondag 17 Maart voetbalden voor de 2e maal Fore holte 1Foreholte 2 hun competitie wedstrijd, wederom werd het een 60 zege der le elftallers. De kamp werd door een groot aantal toeschouwers bij gewoond en hebben genoten van enthou siasme der 2e elftallers en beter tactiek van het le elftal. Alles bij elkander een zeer snortieve ontmoeting! Foreholte 3 verloor tegen de verwach ting in van Warmunda 3 en misten maar 3 penalty's. Nu werd' 't 24 voor de gasten De junioren moesten het onder spit delven tegen V.V.S.B.. Thans scoorden onze Benjamins één tegen- punt 71. Steeds maar beter junioren. VOORSCHOTEN Distributienieuws. Op Vrijdag 29 Maart a.s.. tusschen 14 en 15 uur wor den ter secretarie, kamer 13, vitamine D tabletten uitgereikt voor kinderen van 3 maanden tot 3 jaar. Personalia. De heer O. 1. R. Viveen. W. Huisman bijna zeker van de eerste plaats De stand in de Hoofdklasse is momenteel: 1. W. Huisman II punten uit 6 partijen; 2. A. Vletter 7—5; 3. L. D. v. Steenbergen 65; 4. A. Pronk 55: 5. C. Zijlstra 44; 6. L. P. D. Nagtegeller 45; 7. A. Jesse 36; 8. A. Brink 00. W. Huisman moet nu nog één partij spelen tegen A. Brink en heeft reeds aan remise vol doende om zich kampioen te noemen. Voor de 2e plaats zijn er echter nog vele gegadigden en met spanning worden de laatste partijen tegemoet ge zien. Voorts ziin in de finale voor de le klasse geplaatst: J. San- dijk, J. de Vink. G. C. Rede- geld en J. Slingerland. Uitslagen Hoofdklasse. A, JesseW. Huisman 02. Uitslagen finale le kl. G. C, RedegeldJ. Slingerland 11. J. SandijkJ. de Vink 02. Woensdag a.s. spelen voor de Hoofdklasse nog C. Zijlstra A. Vletter, A. BrinkA. Jesse.; le klasse: J.SandijkG. C. Redegeld, J. SlingerlandJ. de Vink. Deze wedstrijden worden gespeeld in de Muziekschool, Rapenburg 22 en vangen aan om 7 uur. ZWEMMEN. De Nederlandsche zwemploeg heeft reeds dadelijk bij den in" zet van het Zevendaagsche programma in Engeland groote triomfen gevierd. Vooral de Waterpolowed- strijd. die met 53 door Zian werd gewonnen (rust 21 voor het Londensche zeven tal), was bijzoneter aantrekke lijk. Wii noemen hier tot slot enkele uitslagen: Dames: 100 yards borstcrawl Annie Happe (Zian) zesde: 100 yards rug 1. Mevr. Koster-van Feggelen; wisselslag estafette 1. Koster, Ha verlag. Termeu- len. Heeren: 100 yards school slag 1. Smithuizen (A.Z.): 66 vards butterflv 1. Smol (Zian) Estafette 1. Braasem. Jonge- jan. Smol en Hoving: wissel slag estafette 1. Geerlink. Smithuizen en Hoving: 100 yards bovstcrawl 1. Hoving (Zian): 100 yards rug 1. Geer- ling (Zian). wethouder dezer gemeente en voorzitter van de Chr. Mist. Kiesvereeniging alhier, heeft als voorzitter der Kiesvereeniging en als lid der Chr. Historische Unie bedankt. ZOETERWOUDE Ziekenhuisverpleging. Door de Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging werd de eerste vergadering gehouden in het parochiehuis. Het operatieionds had een batig saldo in. kas van 4314.86. fn de kascommissie werden benoemd de hee ren v. Stralen en v. Fianen. Het bode loon werd verhoogd op 10 pet. van de contributie. Na deze korte zakelijke afhandeling, opende de voorzitter, de heer Snel, de veigadering. Het verslag van den pen ningmeester gaf een totaal saldo in kas v?n 5703.29. In het jaar 1945 zijn 2489 verpleegda- gen uitbetaald. Namens de kascommissie bracht de heer Rietveld verslag uit, waaruit bleek, dat alles in orde bevon den was. Als nieuwe leden der kascommissie werden benoemd de heeren C. M Dolle en P. Voorma. De aftredende bestuurs leden de heeren L. van Egmond. H van der Poel en H. J. van Mil werden met bijna algemeene stemmen herkozen Als nieuw bestuurslid werd gekozen de neer Chr. Kluiters. Op voorstel van het bestuur werd be sloten aan artikel 31 van het reglement toe te voegen, dat geen uitkeeiing zal worden verleend voor 'besmettelijke ziekten. UITSLAGEN BRItDGECLUB V.O.G. Na de 5e ronde is de stand als volgt: le klasse: 1 Vogelenzang— Wakka 371 p.: 2/3 Mej. Per- Bonte 38454 p.: 2/3 Mej. Per- quin—Kuilman 334)4 p.: 4 Echtpaar Smit 328 54. 2e klasse: 1 Echtpaar Dan- kersgoed 36754; 2 Echtpaar Raar 364 p.: 3 Ouwerkerkv. d. Mey 363 p.: 4 v. d. Staay Planje 351 p. 3e klasse: 1 Mevr. v. d. Star Mej. v. d. Mev 3535a .p.; 2 Echtpaar Nieboer 34954 p.: 3 Echtpaar Ammeriaan 34054 p.,\ 4 Nieuwland-de Wolf 339 'A p. OP DE- fco-lte S,cd§ Het proces tegen den Franschen massamoordenaar dr. Petiot is begon- nen. De tafels in de rechtszaal staan vol bewijsmateriaal, voornamelijk kotrers van de 24 geïdentificeerde slachtoffers. De* beschuldiging houdt moord op 63 personen in. De vulkaan Sakoea Jima op het Japansche eiland Kioesjoe is in werking getreden en de uitstroomende lava be dreigt de stad Kagosjima. De Italiaansche Kroonprins Umber- to heeft in een brief aan den Min.-Pre sident gezegd de komende vrije beslis sing van het volk over de vraag Repu bliek of Monarchie te zullen eerbiedigen. Myron Tailor. Roosevelt's speciale vertegenwoordiger bij den Heiligen Stoel,- zal bij het Vaticaan terugkeeren als Truman's speciale vertegenwoordiger aldaar Maandag is te Chester (Pennsyl vania) de „Noord Brabant", het derde door de Scheepsbouw- en Droogdok maatschappij de „Sun" gebouwde Ne derlandsche vrachtschio te water gela ten. De chef van de Britsche Militaire Missie in Denemarken heeft tegenover een vertegenwoordigèr van de pers verklaard, dat ook de laatste 300 Brit sche soldaten, die ter inventarisee- ring van de voormalige Duitsche mili taire eigendommen nog in Denemarken vertoeven, na beëindiging van hun op dracht teruggetrokken zullen worden. Het aantal slachtoffers door de ont ploffing in het Berlijnsche hoofdbureau van politie bedraagt 300. waarvan twee dooden. Maar al heel gauw kwam de burgemeester uit zijn boom te voorschijn, van alle kanten schoten de raads leden toe, en uit alle hoeken en gaten stoven agenten aan om de beide helden het aandringend publiek van het lijf te houden. „De praalwagen!" commandeerde de burgemeester. De praalwagenwachtmeester sloeg de hakken tegen elkaar, rende heen en een ogenblik later kwam de met zes schimmels bespannen praalwagen voorrijden. Als wijlen Jan van Schaffelaar dook Knip- perdolling van zijn hoge voetstuk in het bloemperkje en nam plaats op de wagen. Op een wenk van den burgervader stelde Jan Trompetter zich naast Knip- perdolling op. Met tien man. sterk tilden ze de stenen leeuw op de wagen en legden hem aan de voeten van de twee helden. „Muziek voorop!" riep de burgemees ter, maar de commissaris1 van politie liep verschrikt op den burgemeester toe, dat de Leutige Blaaskaak-leden nog zijn gevangenen waren en dat zij nog gezuiverd moesten worden. „Dan zijn zij bij deze gezuiverd!' commandeerde burgervader. „Turf-in-je-ransel... drie, vier... voorwaarts, mars'!' Nooit heeft Dubbelbroeker- dam schoner triomftocht door zijn straten zien trek- ken, dan op deze stralende morgen.

De Burcht | 1946 | | pagina 2